Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Éva és Kaboca!!
Olvastam, hogy Ti is Debrecenben a klinikán szültetek! Örülök, hogy jót is hallok már a klinikáról, mert nekem elég vegyesek a tapasztalataim. Egy éve szültem én is Szeverényinél, akivel a szülést megelőző időszakban én is maximálisan meg voltam elégedve. Viszont a szülésem alatt meglehetősen passzívan viselkedett, egyetlen szót sem szólt hozzám, így majd szétrobbantam a dühtől. Ugyanis ő pszichológus is és azt reméltem ez az orvos csak többet tud a többinél!Több biztatás, a félelem feloldása...De ez pont ellentétesen sült el, így a szülésem negatív élményként rögzült bennem.És most már tudom, sosem akarok többé ott szülni.Azt nem részletezem milyen depressziós voltam a szülést köv. 2 hónapon át, amit valahol neki is köszönhetek.A negatív élményemet még a többi klinikai személyzet is fokozta: a 4 nővérből 1 segített az anyáknak a kortermemben, a többi csak kioktatást tartott és szegény kislányomba egy pillanat alatt úgy beleöntöttek 40-60g tápszert hogy csak na!!!Egyedül Kovács Judit újszülöttgyógyásszal volt mindenki megelégedve, egyedül tőle lehetett megtanulni a szoptatás fortélyait!!!
A klinika "baba-barát", de mindenkit beengednek a kortermekbe, és sokszor órákon ott lihegik a látogatók a bacikat az újszülöttekre...ezért én majdnem sírva fakadtam. Én már egy barátnőmet átirányítottam a db.-i Kenézy kórházba, mert onnan egyre több, jobb véleményt hallok.Azt hiszem ha a másodikat fogom várni és sem megyek vissza a klinikára szűlni, inkább a kórházat választom mint sok barátnőm!!!!
Kíváncsi vagyok mások véleményére is!!!
Sziasztok!
beus (beus)
 


Sziasztok mindenkinek!
Még nagyon kezdő vagyok a témában, most olvasom a topico-kat, és az lenne a kérdésem hogy ismeri e valaki tőletek a Siklós Pál dokit a Telki Magn. ill az István kórházból?Szólt-e nála valaki, vagy tudnátok e egy jó orvost akár az Istvánból vagy akár a II-es Női Klinikáról ajánlani? Még csak tapogatózom.. Igen, és szerintetek mennyire szükséges egy családtervezési központot meglátogatni ill. felkeresni mielőtt a családtervezés elindul útjára....
Előre is köszönöm figyelmeteket és a válaszokat!
Üdv.
M.B.
M.B.
 


Szia M.B.

Én a II-es Nöi klinikán szültem 2-szer.
Nagyon jó orvosnál a neve Dr Bánhidy Ferenc
A barátnöim átpártoltak hozzá:
Ha érdekel nagyon ügyes figyelmes türelmes és nyugodt orvos.
HA felkeltetem az érdeklödésedet és ugy döntesz megismerkedsz vele akkor irj és megirom a tel számát és mikor hol rendel.


Addig is Szia Névtelen
Névtelen
 

 
 

Köszi az infót Névtelen!
Sajnos nekem ugyanúgy a kórház jó körülményei is érdekelnek és az István kórházról több jót hallottam mint a II-ről, de felirtam a doki nevét majd jelentkezem a tel. szám miatt.
Remélem te megvoltál elégedve a korházzal is.
Köszi szépen
M.B.
M.B.
 


SZiA M.B.

Annyit tudok neked mondani nagy változások vannak / Szülőszoba átalakitás szoba átalakitás stb stb/desszeretneém azt is megjegyezni szeritem ma Magyarországon még nem tart ott azEÜ hogy az orvos is és a kórház is megfelelő legyen . legalábbis az állami intézményekben.
MÉg annyit szeretnék megjegyezni hogy szülésnél nem csak a magad szempontjait kellene figyelembe vennihanem a babaét is.Ez alatt azt értem ha netán koraszülés vagy valamien komplikácio amit nem kivánok senkinek,akor a II_es nöin azért van Perinatális intenziv Centrum is PIC ami nagyon fontos mert ha netán szükség van rá ott lehetsz a baba melett nem viszik el töled másik kórházba .
Sajnos tapasztalatból mondom de szerencse a szerencsétlenségbe hogy végig ott lehetem a gyerekem melett.
Ezek után jó válogatást és sok egézséget kivánok.


Szia Névtelen
Névtelen
 


Szia Névtelen!
Igazad van, és köszi!
Sajnos ez mind igy van.
A II-es Klin. tudnátok orvosokat megemliteni akinél szültetek? Nagyon köszönöm!
Mindenkinek jó egészséget kvánok!
M.B.
M.B.
 


Szia M.B.

ajnálom hogy egy várandos kismamát ilyennel kell rémisztgetni de sajna erre sehol nem hivják fel a figyelmét ez embernek,mikor orvost választ.
Én még mindig Dr.Bánhidyt javasolnám neked mert nem csak emberséges hanem kiváló szülész-nőgyógyász,onkologus .
Ha érdekel akkor irdj leirom majd az elérhetőségeit!


SZia NÉvtelen
Névtelen
 


Kedves M.B.!

Én is Bánhidy doktornál szültem idén februárban.Tényleg ő a legjobb,velem az egész terhességem alatt nagyon rendes és türelmes volt.
A szülés alatt is,ami nekei köszönhetően összesen 2 h alatt lezajlott.
A II. női klinika nem egy leányálom,de én az orvos és a PIC miatt menten oda,és nem bántam meg.
Még annyit a dokiról,hogy Ő a szülöszoba vezetője.
Azért ez elárul vmit nem ?

Hédi
Hédi
 


Kedves Hédi és Névtelen!

Köszönöm az infókat, még egy kérdés :
Bárdóczy dr. ismeri valaki,talán ő van az I-es Klinikán Baross u ( ha jól tudom) egyik barátnőm szeretné őt felkeresni mert jókat hallott róla,ugyanis kismama lett.. ti tudtok róla valamit?
Bánhidy dr. javasolni fogom neki, sőt esetleg Hédi megirhatnád az elérhetőségét ha időd engedi.
Nagyon szépen köszönömn a sok segitséget nektek!
M.B.
U.I. Úgy hallottam, hogy a II-est felújitották, volt azóta ott valaki? Milyenek a szülőszobák és mennyire változott?
Köszönöm.
M.B.
 


Elnézést, Névtelen ha időd engedi leirnád dr. Bánhidy előrhetőségét?
Köszi és bocs hogy összekevertelek Hédivel.
M.B.
M.B.
 


M.B.
Bardóczy valóban az I-esen van, és nagyon jó fej doki. Mostanában innen a babanetrõl többen is jártak-járnak hozzá, talán majd írnak neked, de addig is a keresõvel keress rá, többször szerepelt már ezeken a topicokon.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Szia M.B.

Bardóczy dokiról nagyon sok jót hallottam,sokan járnak hozzá.

Szani
Szani
 


Sziasztok!
Én Bardóczyhoz járok, aki egy szuper jófej doki. Fiatal, de tapasztalt, nagyon nyugodt, türelmes, minden kérédsre válaszol, hétvégén is lehet hívni, ha valami gáz van. Én nagyon kedvelem őt és eddig maximálisan elégedett is vagyok vele. Mi érdekel, M.B.?
Üdv: Kata
kata (kata)
 


Szani, írtam neked emailt a Babanetes családok-táblázatban lévő címedre. Megkaptad? Kata
kata (kata)
 


Kata!

Engem az érdekelne, hogy Bardóczy tud-e az otthonszülési terveidrõl, és ha igen, akkor mit reagált rá?

Ildi
Pethes Ildikó
 


Tapasztalatok a Péterfy Sándor utcai kórház szülészetérõl - szülés császármetszéssel és a rooming-in

Augusztus 14-én született meg a kisfiam, harántfekvés miatt császármetszéssel. Az elsõ CTG nagyon rossz eredményt adott, a gép szerint a gyerek szívmûködése lelassult. Bementem a Péterfybe, ahol megtudtam, hogy a gyerek nem fordult meg, és emiatt császármetszéssel kell szülnöm. Aszülés így a közremûködésem nélkül zajlott. Amikor már visszavittek a kórterembe akkor behozták hozzám a fiamat, ott ügyetlenkedtem vele, nem igazán értettem, hogy most miért is van itt, senki sem mondta, hogy próbáljam szoptatni, félóra múlva elvitték. A mûtétet követõ nap reggelén visszahozták, hogy mostantól itt lesz velem. Azt senki sem mondta, hogy ne hagyjam rá, ha állandóan csak aludni akar. Talán ha egyszer felébredt egész nap. Aznap még nem izgultam, mert olvastam, hogy a babák egynapi tartalékkal jönnek világra. Másnap reggeltõl azonban már kissé gyanús volt, hogy a gyerek mindig alszik. Összesen egy alkalomra emlékszem, hogy szoptattam volna. A harmadik napon a fiam belázasodott, kiszáradt, és fertõzése volt. Három napig alig evett és szinte semmit sem ivott az augusztusi kánikulában a hülye anyjának és a Péterfy Sándor utcai kórház átgondolatlan rooming-in rendszerének köszönhetõen, ahol semmilyen pótlást nem adnak az újszülötteknek, csak az anyjuk tejét kaphatják. Akkor sem kapnak mást, ha az anyjuknak nincs teje.
A rooming-in rendszer elvben kitûnõ. A gyerek legyen 24 órát az anyjával, kivéve esetleg a legelsõ éjszakát. Ne legyen merev szoptatási rend, a gyerek akkor kapjon tejet, amikor éhes - igény szerinti szoptatás. A csecsemõsnõvér segítse az anyát a kezdõ lépéseknél: tanítsa meg helyesen szoptatni, pelenkázni, fejni.
A kivitelezéssel azonban problémák vannak. Elsõként: egy mûszakban két csecsemõsnõvérnek kell egy tucat friss anyuka összes problémáját kezelni, miközben asszisztál az oltásoknál, új gyerek születésénél, a gyerekorvos vizitjénél, este megfürdet 10-12 újszülöttet. A sok feladatot a legtöbb nõvér úgy oldotta meg, hogy ad-hoc jelleggel foglalkozott velünk. Hozzám pl. csak akkor jöttek oda, amikor berobbant a mellem és az osztályvezetõ orvos odarendelte õket. Hibáztatom õket is, de inkább a nem megszervezett rendszert.
Eközben a szülészetre boldog-boldogtalan besétálhatott, az augusztus 20-a körüli 40 fokban, a nap bármelyik szakában, utcai ruhában, izzadtan, koszosan. Arra az osztályra, ahol a nõk mind szülés elõtt vagy közvetlen utána álltak, császárosok és a többiek. Na és a pár órás/napos babák. A látogatók leülhettek az ágyakra, megfoghatták a babákat mindenféle rákészülés, kézmosás stb. nélkül. Már persze amelyik anyuka ezt nekik engedte. De a legtöbb engedte, mert a hely szelleme azt sugallta, hogy ezt szabad, hiszen nem tiltja semmilyen szabály, tehát akkor lehet, hogy mindez nem is baj? Ahogy az egyik anyuka megjegyezte: Ignác bácsi forog a sírjában… A nyári szabadságolások csúcsidejében teljesen elszabadult a pokol, egy orvos sem csinált rendet, a nõvérek pedig nem szálltak harcba a látogatókkal. Rémálom volt. Én kimondottan megkönnyebbültem, amikor a fiamat levitték a pathológiára, ahol légkondi volt, ahol fehér köpenyben, szájmaszkkal alapos bemosakodás utan engedtek a gyerekünkhöz és ahol pótlást adtak neki, ha nem tudtam megszoptatni.
Nagyon elszomorító állapotok voltak a Péterfyben, amit nehéz az egészségügy rossz finanszirozására fogni csupán. A szülõszoba és a szülésznõk rendben voltak, tudták a dolgukat és tették is, az orvosok szakmai felkészültségével sem volt semmi baj. De ami utána következett, az botrány.
Amit tanácsolni tudok: akárhol is szültök, azonnal kérdezzétek, mit kell csinálni, járjatok a csecsemõsök és az orvosok nyakára. Inkább nézzenek benneteket követelõnek, minthogy úgy lássátok a gyereketeket, mint én, aki még mindig elsírom magam, ha az elsõ napokra gondolok.
Adrien
 


Kata!
Megkaptam az e-mailt köszi! Válaszoltam!

Szani.
Szani
 


Sziasztok!
Pethes Ildi, még nem tud róla, amióta eldöntöttük kétszer voltam nála és mindig akkora lendülettel beszélt a szülésemről, meg arról, hogy addig nem is megy el szabira, hogy nem mondtam még el neki. Egyébként nem miatta nem szülök ott, hanem maga a klinika miatt. Normális körülmények között rá abszolút rá merném bízni magunkat, de az a rendszer, ami ott működik az én elvárásaim/álmaim/vágyaim alapján mindennek mondható, csak normálisnak nem. :-)
Majd ha elmondtam neki, beszámolok a reakciójáról, bár vannak sejtéseim...
Kata
kata (kata)
 


Sziasztok lányok!

Adrien, nagyon sajnálom, hogy ilyen rossz élményeid vannak a kórházzal és a rendszerrelKép Remélem, azóta szépen növekedik a lúrkó és Te is kiheverted már...

Pusszantás!
Zsófi
Csucsuka
 


Csucsuka Zsófi,
köszönöm soraidat, a szülést követõ napok negatív élményeit szerencsére elhalványította a kisbabám nagyon látványos, szép fejlõdése. Néhány hét alatt elmúlt minden problémája, jellemzõ példa erre, hogy 60%-osan elfordult combcsonttal jött világra, 2 hónapos korára pedig már semmi nyoma nem maradt ennek. Ami pedig most van (két hónapja nem hízik), az már nem a születésével kapcsolatos.
A Péterfyrõl: továbbra is fontosnak tartom hangsúlyozni, hogy az orvosi/szülésznõi résszel SEMMI baj nincs, azt csak ajánlani tudom mindenkinek, fõleg azoknak, akik császárral kénytelenek szülni. Én eljártam a tanfolyamukra is, bár pont a csecsemõsnõvérek elõadására nem jutottam el.
Fontosnak tartanám, hogy az elsõ alkalommal terhesek számára legyen a kórházban, a szülést megelõzõen/követõen valamiféle oktatás, aminek tárgya pont az elsõ napok teendõi lenne. Például minden reggel tarthatnának a nõvérek egy félórás "training"-et a szoptatás fontosságáról és mikéntjérõl, a pelenkázásról stb. Így pl. megspórolhatnának maguknak egy csomó idõt, hogy ne egyénenként kelljen mindent elõröl elmagyarázni. Gondolom én.
Én egyébként más tanfolyamokra is eljártam terhes koromban, így pl. az Aktív Szülés Programra, ahol thai-chiztam, tornásztam, részt vettem a szülésre felkészítõ pszichológiai beszélgetéseken, elolvastam ezer könyvet. Csak éppen mindez a szüléssel magával foglalkozott csupán, és az azt követõ napok gyakorlati kérdései felett szépen átcsúsztam - jellemzõ viselkedésnek tartom az elsõgyerekesek körében. És persze azok körében, akik mint én is, a terhességet/szülést szinte kizárólag valami misztikumnak fogják fel. A gyerek "realitássá" válása engem is visszahozott a földre, és kezdtem el nem elsõsorban magammal, hanem vele foglalkozni - nagyon sokat köszönhetek a különbözõ szoptatással foglalkozó kiadványoknak (így a Szoptatásért Egyesület brossúrájának), amik a lélek ápolása mellett konkrét tanácsokkal szolgáltak arra, hogy mitõl lesz jó a gyerekemnek.
Adrien
 


Kedves Adrien!
Nagyon megijedtem attól, amit leírtál, talán tudsz is adni pár tanácsot, hogy mit lehet tenni, hogy ne kerüljek hasonló helyzetbe. Pár hét múlva fogok én is szülni a Péterfyben, és nem te vagy az egyetlen, aki a csecsemõsökrõl így mesélt. Az elsõ gyerekemet a BM-ben szültem, ahol csak nappali rooming-in volt, éjjel tápszerezték a babákat, ezek után persze fél napokat átaludtak - szóval én is alig tudtam szoptatni. Persze ott nem volt kiszáradásveszély, minden babához adtak minden reggel cukros vizes cumisüveget, és fel voltak háborodva, ha nem fogyott el napközben. Az volt az érzésem, hogy ez a rooming-in rendszer végül is a csecsemõsöknek a legjobb, mert így nem kell foglalkozniuk a mamákkal, babákkal. Ráadásul egy ágyas szobában voltam, senki felém sem nézett egész nap. 10 napig voltam bent császár után, úgy jöttem haza, hogy szinte semmit nem szoptattam, a baba viszont szépen fejlõdött a hozzátáplálástól. Búcsúzóul még két teljes üveg lefejt anyatejet is kaptam, hogy legalább a hétvégén ne éhezzen a gyerek, meg recepteket, hogy hétfõn ki tudjam váltani a tápszert..... Az senkinek meg nem fordult a fejében (rajtam kívül), hogy esetleg egy kis segítséggel, hasznos tanáccsal, és LEHETÕSÉGGEL az én tejem is könnyebben beindult volna. Ezek után, itthon valamennyi tejem lett, minimális, a többit hordtuk egy mamától, akivel együtt szültem. Szenvedés volt. Utólag én is hibáztattam magam azért, hogy csak a szülésre koncentráltam, teljes depresszióba kergetett az, hogy nem készültem fel a szülés utáni valóságra.

Ezek után pont azért választottam a Péterfyt, mert abban reménykedtem (és még mindig reménykedem), hogy az állandó rooming-in, az igény szerinti szoptatás, az, hogy nem táplálnak hozzá, mind, mind lehetõséget fog adni a számomra, hogy szoptatni tudjak. Meg nem fordult a fejemben, hogy kiszáradhat a baba, hogy ÍGY sem lesz tejem. Csak arra gondoltam eddig, hogy de jó lesz, hogy végre egyszer nem a csecsemõsök fogják eldönteni helyettem, hogy mit, hogy, mikor egyen a baba. Lehet hogy már megint naiv vagyok???? Már megint nem a valóságra készülök??? Akkor most mit csináljak?
A Szoptatásért Egyesület brossúráját hol tudom beszerezni? Hol tudok valamilyen LLL segítséget szerezni? Van még három hetem, azt hiszem, erre kellene felhasználni, hogy konkrét szoptatási segítségrõl gondoskodjak, valamiféle háttérrõl, ha mégsem menne a dolog magától. Nagyon szeretném azt elkerülni, hogy a kicsi kiszáradjon, elkerüljön mellõlem, tovább bent tartsanak, stb. stb.
Van valami konkrét ötleted? Köszi, Andi
andi
 


Kedves Andi!

Bocs, hogy én is közbeszólok, de meg kell nyugodnod valahogy, bíznod kell abban,hogy minden jól alakul majd a szoptatás körül! Hisz már egy gyereknyi tapasztalat van a hátad mögött. Most biztos úgy tünik, hogy, mivel akkor nem ment, most sem fog, de most már tudod, hogy mit hogy kellett volna, s akkor nem fogsz ugyanabba a hibába esni. Igazad van, tényleg sokat jelent, hogy a pici veled lehet majd 24 órát, s az is jó, hogy nem kap hozzátáplálást. A kiszáradást meg elkerülheted, ha gyakran szoptatod a picit, még ha fel is kell ébreszetned miatta. Egyébként ez a ritkább, általában kikövetelik maguknak a babucik, ami jár nekik.

Egyébként én is ott szültem, és sajnos tapasztalataim Adrienhez hasonlóak a csecsemösnövéreket illetöen. Szerencsére nekem nem volt semmi gondom, mert a tapasztalat elöjött, de sok elöször szülöt láttam sirni a szoptatás miatt. Mi szobatársak egymásnak segítettünk. Tanácsolom, ha valami nem megy, akkor ne átallj kérdezni! Ha jársz a nyakukra, akkor segítenek. De ha nem, akkor megkapod a kicsit, azzal, hogy szoptass, és kész.

Ne idegeskedj, ezt a három hetet töltsd be pozitív gondolatokkal! Azért is sikerülni fog!!!

Trixy
Trixy
 


Andi,
semmiképpen nem állt szándékomban megijeszteni. Nagyon jól tetted, hogy a Péterfyt választottad, felkészült orvosai és szülésznõi vannak, nagyon emberiek a szülõszobák (egyszemélyesek), a császármetszésben pedig õk a legprofibbak, az új eljárás egyik fõ alakja, Krasznai professzor ennek az osztálynak a vezetõ fõorvosa.
A csecsemõsnõvérek pedig nem gonoszak, csak sok a munkájuk, és a tavaly nyári kánikulában kicsit elengedték magukat. Nyaggatni kell õket, attól a pillanattól kezdve, hogy indulsz a szülõszoba felé, ki kellene deríteni, hogy kik lesznek attól kezdve mûszakban, nem csak abban a félórában, hanem a következõ idõszakban is. Aztán amikor odahozzák a kicsidet (ebben a Péterfyben nincs pardon, ha egészségesen születik a bébi, odahozzák neked) mindjárt kérd a csecsemõs segítségét a szoptatáshoz. Ha bírod, tartsd ott magad mellett a kicsit, ha nem, az se okozzon problémát, mert az elsõ nap tényleg nincs szüksége még rád annyira. A második napon a Péterfyben kis bevásárlókocsiban odatolják neked és attól kezdve veled van. Éjjel-nappal. Tehát rajtad múlik, hogy hányszor szoptatod. Neked most már megvan az a helyzeti elõnyöd, hogy tudod: gyakran Kell szoptatni a babát, hiszen igényli is, meg a tej beindulása szempontjából is fontos. A csecsemõsökhöz pedig szerintem mindennap be kell sétálni, mondjuk az esti fürdetés után, amikor már nyugalom van és kötetlenül beszélgetni a szoptatásról -teljesen hülyének fognak nézni, de kit érdekel? Ez ne keserítsen el, pár nap múlva nem leszel ott, viszont sokat tanulhatsz. A szoptatás sikeében pedig HINNI kell.
A La Leche Liga telefonos tanácsadása: 214-3309, itt néhány magánszemély telefonját adja meg az automata, és velük egészen kötetlenül beszélhetsz a szoptatás bármely kérdésérõl. A Szoptatásért Magyar Egyesület üzenetrögzítõs telefonja: 316-6763, e-mail: szme@freemail.hu, a brossúrát pedig a következõ címrõl kérd: SZME 1024 Bp. Margit krt. 55. Felbélyegzett és megcímzett borítékot mellékelni kell. Ha érdekel, én is leírom, én mit csináltam az elsõ hetekben (mai napig szoptatok, napjában többször).
Adrien
 


Sziasztok!

En is a SOTE I.-re jarok egy Patkos nevu dokihoz. Nagyon kedvesnek talalom, alapos, kedves, figyelmes, tobben ajanlottak, de megis egy kicsit "gepszalagon" erzem magam.

Tapasztalatok? Szult nala valaki?

Lili
lili73
 


Kedves Andi,

Szeretnék neked küldeni egy kis csomagot, ami biztosan segíteni fog néhány tanáccsal szopi ügyben. Kérlek írd meg az e-mail címed.

Bóbita
bóbita (bób
 


Kedves Trixy, Adrien, Bóbita,
igazán köszönöm a sok bíztatást, pont erre volt/van szükségem. Nem tudom, hogy miért vagyok ennyire elbizonytalanodva, talán az utolsó hetekkel jár??? Én is úgy érzem, hogy mást már nemigen tehetek, mindenesetre még ezt a pár olvasmányt egyesülettõl, ligától beszerzem. Gondolom csak fog az is segíteni sokat, hogy legalább a depressziót elkerülöm - annak ideján nagyon el voltam keseredve attól, hogy nem készültem fel a nehézségekre, azt hittem minden természetesen megy magától (szülés, szoptatás, nem alvás), és így minden triplán nehéz volt. Az egész világot hibáztattam azért, hogy soha senkitõl nem hallottam, hogy a szoptatás nem a világ legtermészetesebb dolga, és hogy megtörténhet az is, hogy nem sikerül. Fáradt is voltam ahhoz, hogy igazán segítséget kérjek, vagy erõszakosabb legyek. Most biztos, hogy sokkal jobban hiszek magamban, és azt is jó tudni, hogy vannak mások is, akik keményen küzdöttek, és sikerült. Meg hát azóta már sok kisbabás barátnõm is van, akikkel lehet beszélgetni, három éve meg én voltam az elsõ az egész baráti körben aki szült, eléggé egyedül voltam ilyen téren.
Szerintetek segít-e a fejés, érdemes elkezdeni a kórházban? A BM-ben agyon kínoztak a fejõgéppel hogy beinduljon a tej, és szerintem teljesen tönkretették a tejcsatornákat. Van egy elektromos gépem, amit nem is használtam soha, most azt mondták a kismama szaküzletben, hogy eleinte csak a kézit szabad használni, az kíméletesebb. Az AVENT Isist ajánlották, mivel az masszírozza is a mellet. Érdemes venni egyet? Még egyszer köszi a választ!!! Andi
Bóbita, az email címem a következõ:
asamu@drotposta.hu
andi
 


Andi!

A fõlapról el tudsz jutni a Nem vagy egyedül oldalra, ott van egy csomó link, többek között a Mérce meg az LLL is be van linkelve.
A legfontosabb, hogy higyj magadban, sikerülni fog! Légy tisztában vele, jogod van kérni a segítséget, ne félj megtenni, légy rámenõs!

Masszírozás ügyben kedvenc idézetem Bardóczytól: legjobb, ha az apukák csinálják. Lényegében simogatva kell. Fejõgép mikéntje szerintem nem sokat számít a masszírozást illetõen, nekem az elsõ napoktól a Medela elektromosa vált be, nem tett tönkre semmit, napi 2liter feletti tejmennyiségem volt az ikrekkel. Kínozni viszont semmivel sem szabad, simogatva masszírozni (nem is jó szó a masszírozás) és megpróbálni maradt-e benne, de ha nem jön, nem szabad semmilyen fejõgéppel erõltetni (ha van és úgy nem jön,akkor is a simogatás, Oxytocin (vattára és fel az orrba) és csak azután a fejõgép, de legjobb rá a baba!)
Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok, bocsánat, hogy igy ismeretlenül beszemtelenkedem ide: bizonytalankodom, de talán leginkább a Kútvölgyi kórházban szeretnék szülni, (sokára, sokára - még csak most lett pozitiv a teszt, a babanetes számolóka szerint épp karácsonyra esedékes) mert azt tudjuk legjobban elérni majd és a munkahelyemrol is van oda szóló kártyám - de nem ismerem az ottani körülményeket és doktorokat. Valakinek van tapasztalata ezzel a kórházzal? Ismertek ott jófej, normális dokit? Persze, ha senki nem ajánlja keresek valami mást, de egyelore ez tunik a legpraktikusabbnak.

kösz a segítséget elore is

zsima
Névtelen
 


Ildi,
köszi az ötleteket, közben megtaláltam az LLL-t és kinyomtattam egy csomó hasznosnak tûnõ ötletet, viszem a kórházba magammal. Volt egy kis idõm valamelyik este barangolni a neten, sok hasznos dologra lehet bukkanni, de tényleg idõ kell hozzá. Oxitocynt iratni kell, vagy milyen formában lehet hozzájutni? Nem ártalmas?
Közben olvasgattam itt a szoptatás topicot is, úgy érzem, minden tõlem telhetõt megtettem a 'felkészülés' érdekében. Nagyon remélem, hogy már ez is segíteni fog, mint mondtam, legutóbb az volt a legrosszabb talán, hogy meg sem fordult a fejemben elõre, hogy esetleg nem fog menni a dolog, akkor még elhittem, hogy a szoptatás a világ legtermészetesebb dolga és ezért volt a borzasztó csalódás!!!! Most nem fogom magam eleve kudarcnak érezni..., nem fogom olyan könnyen megadni magam, az anyaság meg igazán harciassá tett, most már nincs az az ember, aki le tudna állítani, ha a gyerekem érdekérõl van szó!
Még a félelmetes csecsemõsök sem! Andi
andi
 


Sziasztok lányok!

Én még teljesen új vagyok ezen a fórumon, csak most fedeztem fel. A 31. héten tartok az elso babámmal, és a II-es klinikán fogok szülni. Minden tapasztalat érdekelne (Hédiét már olvastam) foleg azoké akik már a felujított szülészeten voltak. Tudja valaki, hogy mikor kezdodik az újabb tanfolyam? Sajnos ha holnap kezdodne akkor sem lenne már 12 hetem, de azért elmennék körülnézni. A dokim Dr. Sziller Péter. Ha van valaki aki szült nála (esetleg a Margitban, ezelött ott dolgozott) kérem, hogy írja meg a tapasztalatokat.
Elore is köszi.

Anita
Névtelen
 


Andi!

Oxitocint csak akkor írnak fel a szoptatás miatt, ha egyáltalán nincs tejed, és esélyed sincs rá, és van, aki ekkor is csak akkor, ha mondjuk a baba koraszülött vagy beteg. Egyébként orrspray-ként kell elképzelni...

Puszi:

Dia
Dia
 


Anita!

Hát én csak annyit tudok róla, hogy kérdezd meg jó előre a tarifáját. NEhogy tűl keveset adjál az elképzeléseihez képest. MErt arra megjegyzéseket tehet. Persze ez csak(?) szóbeszéd.

Era
Névtelen
 


Era!

Tudsz esetleg valakit aki nála szült? Sajnos Én még senkivel nem találkoztam. Általában Dr. Sziller Istvánnal keverik aki az I-es klinikán dolgozik.

Köszi: Anita
Névtelen
 


Andi!

Pontosítanám Dia információit, valószínû kórházfüggõ. A SOTE I-en alapból lehet bent kapni(amikor bedurran a mell, egy rakás kismamát lehet látni orrában vattával), majd pedig pl. az én dokim eleve felírja (õ egy regiment recepttel engedi haza a mamákat, a vastól a popsikenõcsig van közte minden). Ez ampulla (injekciós). 5 db van egy csomagban. Az ampullát kell feltörni, egy vattára ráönteni, és a vattát bedugni az egyik orrlukba (ugyanúgy, mint ha vérezne az orrod). Szoptatás elõtt (na ja, ki tudja mikor van az elõtt) kb. negyed-fél órával kell megcsinálni, és bent hagyni a szopiig.(és belélegzed végül is) Az oxytocin szoptatáskor eleve termelõdik, ez lazítja el a tejcsatornák körüli záróizmokat (hú, ez tuti pontatlan, arra gondolok, amikor szopinál egyszercsak mintegy megszûnik egy gát, és elkezd ömleni a tej, na ami fizikailag ehhez kell, ahhoz kell oxytocin), és ez az, ami a szoptatás közbeni méhösszehúzódásért is felelõs. Szóval ez egy olyan anyag, amit termel eleve a szervezeted, ez csak egy rásegítés. Természetesen nem kell mindig használni, de jól jön az elején, amikor még nem mûködik tökéletesen a dolog, ill. olyankor, ha késõbb csomó maradna a melledben.
(még annyit, hogy pl. én nemrég jártam a dokimnál(másért), és megkértem írjon már a nõvéremnek fel, mert elfogyott az eleve felírt, és éppen nagyobb éjjeli alvások miatt küszködött egy csomóval. És kapásból felírta neki. Szóval ott ez megszokott dolog.)
Ildi
Pethes Ildikó
 


Szia Ildi és Andi!

Az oxitocin alapvetően a simaizmok összehúzódásáért felelős hormon, úgyhogy azzal segítti a tej belövelését, hogy összehúzza a tejmirigyeket, mintha egy fogkrémes dobozra rátenyerelnél...

Amúgy nekem is tök jól jönne most, mert 1. most már Bori nem eszik éjjel, 2. dolgozom 4 órában, így kb. 5-5,5 órát nem vagyok otthon, és mindezek eredményeképpen van egy hatalmas csomó az egyik mellemben. És bár egyenlőre nem fáj, meg semmi, azért félek, nehogy begyulladjon....

Sajna, a fejés és a gyerek se távolítja már el, apuci is csak egy részét tudja kiszívni... Na mindegy, vagy begyullad, vagy nem...

Na, puszi mindenkinek:

Dia
Dia
 


Sziasztok, engem is a kútvölgyi kórház érdekelne! Senkinek nincs arrafelé tapasztalata véletlenül?
mégegykata
 


ANita!

Hát, amit leírtam azt én is csak ott a kórházban hallottam, mármint az előző helyén. Állítólag egy anyukának azt mondta, hogy kevés a boríték tartalma. Mire anyuka elment a főorvoshoz, és jó nagy balhé lett belőle.

Era
Névtelen
 


Dia, reméljük rendbe fog jönni a dolog, kitartás! Én anno úgy voltam, hogy a srác két hónaposan este 8-tól reggel 6-ig, 7-ig aludt, nappal meg evett volna. Viszont nekem is el kellett járnom, így volt olyan, hogy reggel fél hétkor az egyikbõl evett, a másikat lefejtem, majd elmentem, és fél 3-ig semmi. Addigra persze már bõven szenvedtem, vágytam hogy hazaérjek. Csak azért írom, mert át tudom érezni, hogy milyen lehet most neked.

Úgy ált. mindenkinek, aki még elõtte van, a csomóról. Nem szabad bepánikolni, ha egy csomó nem fog elsõ kísérletre elmúlni. Saját tapaszatalataim szerint ezek a csomók 2-3 napig általában érezhetõek, ez még belefér a minden további probléma nélküli részbe. Nem szabad tõlük azonnali elmúlást várni, néhány napig még általában érezhetõek.
(reméljük Dia, nálad is csak ez a pár nap van, meg hogy hozzászokik a helyzethez, mindenesetre pihenj amennyit tudsz, LLL-nél olvastam, hogy ez a legfontosabb a csomókkal szemben.)
Ildi
Pethes Ildikó
 


Anita!

A SOTE II-n a szülésfelkészítö tanfolyam április 17.-én kezdödött, de az ünnepek miatt csak 2 alkalomról maradtál még le. Nem tudom, hogy tudod-e, de inkább most leírom, mert késöbb nem leszek gépközelben, hogy kedden fél 3-tól 4-ig van a könyvtárban a tanfolyam. A csúszások miatt várhatóan június 26.-án lesz az utolsó "foglalkozás".

Szile
Szile
 


Szile!

Köszi az infót. Ma voltam a dokinál és Én is rákérdeztem erre. Kedden már megyek is a felkészítore. Ha tényleg vége lenne juni 26.-án az nagyon jó lenne mert juli 9.-re vagyok kiirva, így megvan az esélyem, hogy végig tudom csinálni.

Anita
Névtelen
 


Dia!

Ha nyomásra nem érzékeny a csomó, akkor valószínuleg Ildinek igaza van. Azért maszírozd. Nekem többször volt, hogy az egyik tejcsatorna nyílásánál lehetett látni egy fehér pöttyöt, ami alvadt tej volt, azt átszúrtam tuvel és a tej elkezdett spriccelni. Édemes lenne egy saját oldalt nyitni a mellgyulladásnak, illetve szoptatási gondoknak, nem gondoljátok?

Kátya

Orvosválasztáshoz annyit, hogy a szüléssel kapcsolatos kérdéseiteket érdemes viszonylag hamar tisztázni. (alternatív módok, apás szülés, zene, csend, késobb rooming in stb) Nehogy a vége felé derüljön ki, hogy az orvos ezeket nem támogatja. Elofordult barátnommel, hogy szülés elott 3 héttel hívott fel zokogva és ment át az én orvosomhoz.
Kátya
 


Sziasztok!

A csomóm már kb. két hete megvan, nem múlik, de nem érzékeny, lázas sem vagyok, mindenesetre gyorsan felhívtam a nőgyogyimat, holnap meglátogatom, ő megnézi, az asszisztense pedig megpróbálja majd kifejni.... Tudom, hogy nem lesz egy fáklyásmenet, de sebaj.

Azért köszönöm az együttérzést, meg a tanácsokat, de ez sajna úgy látszik, makacs egy csomó... Az is lehet, hogy nem is tejcsatorna elzáródás, hanem valami kötőszöveti felgyűlés, ilyesmi, majd holnap meglátjuk... Drukkoljatok!

Puszi:

Dia
Dia
 


Dia, még az jutott az eszembe az esetedrõl, hogy még az elsõ gyerekkel, igaz kb, a második hónapban, állandóan éreztem valami keményet, amit elõtte nem. Megnézettem a gyerekdokival, amikor épp jött, és azt mondta, az nem csomó, hanem egyszerûen a tejmirigyek (csatornák) vannak aktív állapotban, azokat érzem. Szóval hogy végül is tök normális dolog volt, semmi kóros, és nem volt véletlen, hogy nem változott, nem akart elmúlni.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Dia, drukkolok ezerrel, irj, hogy mi volt!
Faline
 


Kútvölgyi...
Minthogy szegény érdeklődőknek senki sem felelt, így arra gondoltam, leírom, amit tudok, bár én nem ott szültem, hanem a Szabolcs utcában (HIETE). A sógornőm viszont ott szült, meg ismerek még pár embert, akik szintén ott szültek. A többségük "természetesen" a Teleki doktornál. Azt hiszem, ő ott sztárorvosnak számít. Tegnap találkoztam valakivel, aki a harmadik gyerekét fogja ott szülni, igaz a Teleki váltótársánál, a Kovács doktornál.
A Teleki doktorról annyit tudok, hogy állítólag szakmailag csúcs, de nem egy lelkizős, viccelődős típus. Pl. a sógornőmmel közölte szülés közben - mikor ő bátorítást várt és kért - , hogy szülő nőt elvből nem dicsérünk. Hát ez nem túl kedves...
Amúgy a kórház elég jó, nem annyira kórházjellegű, tiszta, van rooming-in. Megpróbálok utánakérdezni a játszótéren, hátha valaki többet tud. Akkor majd írok!
Pusszancs, Dorka
Dorka
 


Sziasztok!

Na, minden okés, csak valami kötőszöveti felgyülemlés vagy egy pici bekövesedett tej, de tök odavoltak, hogy spriccel, meg mennyi tejem van még, szóval teljesen tutik a melleim, megnyugtattak, hogy ne aggódjak....

Úgyhogy megpróbálok nem aggódni...

Puszi nektek és köszönöm az együttérzést:

Dia
Dia
 


Kútvölgyi...
Kedves Névtelen és Kata
Én a Kútvölgyiben szültem és Dr. Vida Gábornál, Akivel teljes mértékben meg vagyok elégedve. Szerintem emberileg és szakmailag egyaránt nagyon jó orvos, ultrahangspecialista. Mindkét lányomat nála szültem, azóta már sok ismerősömnek ajánlottam, és mindenkinél bevált. Az Internetem keresztül ismertem meg Juditot, aki szintén nála fog majd szülni novemberben, a cime: tjn@freemail.hu
Magánrendelője a . kerület Uszály utcában van, és a telefonszáma3681023, itt szerdánként 17-20között rendel. Egy másik anyuka is irta nekem levélben, hogy ő első gyerekét a Kútvölgyiben másnál szülte, de nagyon rossz apasztalatai voltak, ezért áttért a Vida Gáborhoz. Szerintem ha a Kútvölgyihez ragaszkodtok, akkor a Dr. Vida Gáborban biztosan nem fogtok csalódni. Ha más is érdekel ég, cimem: kulcsarmoni@freemail.hu
Moncsi
 


Kedves Dorka és moncsi,
kösz az infokat.
Azota mások is visszajeleztek - mindenkia Vida doktort meg a Teleki doktort ajánlja. Na most aztán döntsem el Kép Kép

Szóval nagyon kösz nektek is, asszem azt fogom csinálni, nagy trükkösen, hogy elmegyek mind a kettohöz, aztán amelyik szimpibb lesz...

kösz még egyszer
mégegykata
mégegykata
 


Kedves Kútvölgyivel barátkozok!

Én vagyok az aki Kulcsár Móninak elmeséltem az elso szülésemet, ami szintén a Kútvölgyiben történt Dr. H.T.-nál.(bovebben magánlevélben)
Bár megérdemelné, hogy itt meséljem el.....
Szóval akkor amikor az elso babámmal feküdtem a Kútvölgyiben összebarátkoztam egy anyukával, aki a Vida doktornál szült.
Rögtön nagyon tetszett, hogy naponta bejött a kismamájához is érdeklodött felole.
Persze az én orvosom csak az utolsó nap jött.....
Szóval amikor kiderült, hogy ismét babát várok, akkor irány a Vida doktor. Elmeséltem, hogy én már "problémásnak" számítok ebben a kórházban.
De Ö ennek ellenére elvállalt. Ezer százalékig meg voltam vele elégedve. Az a típus, aki mindig mosolyog, kedves, mivel ultrahangspecialista tutti a babaneme is, ha Ö mondja.
Van aki nem szereti, ha közvetlen az orvosa. De nekem pont ez kellett. A császár után adott egy puszit, ez annyira jól esett. A kisfiamban is gyönyörködött.
Azóta 5-6 barátnomnek ajánlottam és mindenki meg volt vele elégedve.
Ha vállalok egy harmadik babát azt csak a Kútvölgyiben és csak Vida doktornál fogom szülni.
Ha van további kérdésed szívesen állok rendelkezésedre.

Sziasztok

Andrea

szneandi@freemail.hu
Névtelen
 


Szia Szile!

Esetleg Te is a II-es klinikára jársz? Ott voltál múlt hét kedden?

Anita
Sunbird
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: