Új privát üzeneted érkezett!

Szia Andrea!
Örülök, hogy Te is "Sárváris" vagy! Én is nagyon elégedett vagyok vele. Mindig türelmesen elmagyaráz mindent és így biztonságban érzem magam nála. Azt hiszem, hogy egy orvosnál a szakmai tudáron kívül ez is alapvetően fontos!
Mi jövő nyár végére, ősz elejére tervezzük a testvért, ha minden jól megy.
Én legközelebb áprilisban megyek Sárvárihoz az éves rákszűrésre és már szeretném megbeszélni vele az előkészületeket (vitamin, vizsgálatok, stb.). Akár találkozhatunk is, ha jársz hozzá terhesgondozásra!
Vigyázz magatokra és további jó babavárást!
Judó

Ui: A "nagylányaid" már nagyon várják a kicsit?
Judó
 


Piglet!
Köszi ezt a nyúlfarknyi infót is! Meg fogom keresni az Anikót, ha mindenki így dícséri.
Judó
Judó
 


Szia Judó,

Lehet, hogy összefutunk majd, hiszen én rendszeresen járok most hozzá. Habár mióta bejeletkezéses rendszer van nála (végre!), max 1-1 emberrel lehet találkozni. Én a Sárváriban a szakmai tudásán és humánusságán kívül a szerénységét becsülöm nagyra, ami sajnos nem minden szülészre jellemző.
Bizony a lányok már nagyon várják kistesót, lesz segítségem bőven!
Andrea
Andrea
 

 
 

Szia Andrea!
Akkor majd üzenek, ha megyek, hátha sikerül összefutni! Itt az e-amil címem:
juditsun@freemail.hu
Judó
Judó
 


Sziasztok!

Én pár hete olvasom a hozzászólásokat. Már korábban is írtam, de valahogy nem sikerült elküldeni (remélem, hogy most sikerrel járok).
Szóval, én is "Margitos" vagyok. Én a Fábián Sándorhoz járok, immáron 6-7 éve. Nagyon szimpatikus, megnyugtató orvos. Most áprilisra várjuk az első bébinket. Még nem láttam a szülészetet a Margitban, de eddig csak jókat hallottam róla. Nagyon örülök, hogy csak pozitív tapasztalatokat olvasok róla. A Góczné Anikó szülésznőről én is hallottam és még nagyon dícsérnek egy bizonyos Pannikát is. Mindenféleképpen szeretnék szülésznőt választani, nem tudom, hogy ennek mi a módja, mikor kell a szülésznővel megbeszélni, hogy számítok rá. Ezzel kapcsolatos tapasztalatok iránt érdeklődnék, természetesen a Margit-ból.
Üdv: Dina
Névtelen
 


Hello,

áruljátok el, hogy néz ki Anikó?

Nem egy fiatal, rövid vörös hajú lány? Bár azóta váloztathatott a haján.

Yoo
Yoo
 


Dina!

A szülésfelkészítő tanfolyamon lehet választani szülésznőt, de bemehetsz csak úgy tanfolyamon kívül is.Tanfolyam: minden hónap első 4 hétfőjén du. 4-től.

Yoo!Anikó rövid, barna hajú, kicsit duci 35 körüli nő. Ő a főnök a szülészeten.
Rita
ritasol
 


Sziasztok!
Kedves Lara!
Úgy tervezem, ha a hétfoi (vagy vasárnapi) tesztem is pozitív lesz, a hét közepe, vége fele megyek el orvoshoz,az utolsó mensi utáni 42 - 45. (kedd-péntek)nap környékén, pontosan még nem tudom. 26-tól elutazunk egy hétre Egerbe, ezt még a múlt hónapban szerveztem be e hó toppos napjaira, remélem nem kell visszamondani, a kikapcsolódás így is jól jönne.
A véleményedet szeretném kérni orvosválasztás ügyben, és más tanácsa is érdekelne.
Eddig a IV. kerbe jártam a Károlyi szülootthonba nogyógyászhoz, mindig az ambulancián fogadott, magánrendelése nincs, de tkp. eddig elégedett voltam vele. A III. kerben lakunk, sok jót olvastam itt a Margit Kórházról, ahova könnyebben el tudnék jutni. A régi dokimmal kapcsolatban az aggaszt kicsit, hogy nincs magánrendelése, és legutóbb három hetet kellett várnom rá, hogy tudjon fogadni.
Szerintetek mik a fontos szempontok az orvos és kórházválasztásnál?
Elore is köszi:
Mónika
Mónika
 


Szia Mónika!

Én a Tétényiben szültem tavaly júniusban a Dr. Bálint Sándornál. Minden, amit ott tapasztaltam, pozitív. Van IKEA szoba, ahol bármilyen pozicióban lehet szülni, vajúdhatsz kádban vagy ahogy akarsz, ezenkívül van egy szeparált szülőszoba és egy hagyományos is. Mindegyikben te vagy a főnök. A szülésznők nagyon jófejek, az orvosom egy tündér volt. Rooming in-ben voltam, azt választottam, hogy éjjelre vigyék el a babát, de kérhetsz 24 órást is. A csecsemősök nagyon aranyosak és bármiben szívesen segítenek, a nővérkék ugrasrá készek.
Egyébként a Bálintéknak van magánrendelése is a Bocskai úton.

Ha érdekel, írj emailt: soosbobi@hotmail.com.

Szia:

Dia
Dia
 


Szia Mónika!

Én is Újpesten szültem. Te kihez jártál?

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Sziasztok!
Dia, köszi az infót, valakinek biztos hasznos lesz, én csak a két hely között dilemmázom.
Kata, milyenek a tapasztalataid a Szülootthonról?
Balogh dr.-hoz járok. Róla tudsz valamit? Nekünk elso baba lesz, így nagyon tapasztalatlan vagyok.
Mónika
Mónika
 


Sziasztok!
Én mindkét lányomat a Kútvölgyiben szültem Dr. Vida Gábornál, és csupa jó élményeim voltak.Ha valakit ez a kórház és az ottani tapasztalatok érdekelnek,írjon egy e-mailt.
Kulcsár Móni
Moncsi
 


Sziasztok!
Én mindkét lányomat a Kútvölgyiben szültem Dr. Vida Gábornál, és csupa jó élményeim voltak.Ha valakit ez a kórház és az ottani tapasztalatok érdekelnek,írjon egy e-mailt.
Kulcsár Móni
Moncsi
 


Sziasztok!
Van valaki, aki a SOTE II-n szült, vagy ott fog? Esetleg Dr. Gimes Gábornál? Nagyon érdekelne minden infó, különösen a szülésfelkészítö tanfolyamrol, és a szülésznö választásról. Ha esetleg ismerösök szült ott, és az alapján tudnátok szülésznöt ajánlani, az is nagyon jo lenne!
Szile
Szile
 


Sziasztok!

Nekem a Margitban Tódor Éva volt a szülésznõm. Nagyon kedves és ügyes volt, pont akkor volt bent, amikor kellett. Bár nem választottam elõre, mégis bent maradt velem szombat este, pedig rég lejárt a munkaideje és nagyon sokáig tartottam:o( A következõnél tutkó, hogy õt választom.
Anikót nekem is ajánlotta a barátnõm, aki nála szült. Én végül nem választottam senkit. Amikor beértem, akkor járt le a munkaideje, és lehet, hogy nagyon off vagyok, de örültem neki. Akkor és ott nekem jobban esett egy kis tündérke típusú szülésznõ, mint egy határozott. A férjem pedig valamin összezördült vele a folyosón, pedig vele nagyon nehéz veszekedni.
sziasztok
vickie
Névtelen
 


Sziasztok!
Ismeri valaki dr. Váradi Zoltánt a MÁV-ból. Annyit tudok, hogy sokat kell várni nála, de ez még nem jelent feltétlenül rosszat. Ha valaki többet is tud, kérem, írja meg. Nem biztos, hogy nála, de mindenképpen a MÁV-ban szeretnék szülni.
Köszi.
eszter
 


Kedves Szile!

Én a SOTE II-n fogok szülni és már van választott szülésznõm, akit nagyon tudnék ajánlani. Tóth Annának ( Panni ) hívják. Õ szakoktató, és ha jól tudom a szülésznõk vezetõje. 35 éves és aranyos, kedves, jópofa. Hozzá kell CTG-re járni is. Nem tudom, hogy Te jársz e a szülésfelkészítõ tanfolyamra, de most kedden a Panni is tartott elõadást.

Ha van még kérdés, írj!


Enikõ
Enikõ
 


Kedves Szile,

Én február l4.-én szültem a SOTE II.klinikán.
A szülészeten mindenki nagyon rendes volt "velünk" (apás szülés volt),a szülésznőre se lehet semmi panaszom,annak ellenére,hogy nem választottam előre.
Ahogy beszélgettünk bent a lányokkal a kórházba,a szülésznőkre senkinek sem volt panasza.

Hédi
Hédi
 


Szia Mónika!

Nem akarlak lebeszélni a IV. kerületi Szülootthonról, de ha van lehetoséged válaszd inkább a Margit kórházat. Olvasd el az ide vonatkozó topicocat sokan sok jó orvost és szülésznot ajánlanak. A Balogh doki ellen nincs kifogás az jó orvos csak a csecsemosok és a gyeremek orvos mentalitása ellen volt kifogásom.

Szia

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Kedves Enikö és Hédi!
Kösz szépen a tanácsokat! S persze vannak további kérdéseimKép. A szülésfelkészítö tanfolyamot a nögyógyász ajánlja vagy nekem kell kérni? Milyen idös terhességtöl érdemes ezen részt venni? Milyen gyakran van és hol?
Enikö, te mikor fogsz szülni?
Hédi, gratulálok a babához, csodás Valentin napi ajándék.Kép
Szile
Szile
 


Kedves Szile!

A szülésfelkészítõ tanfolyam évente 3 vagy 4 alkalommal van csak, mivel ez egy 12 héten át tartó elfoglaltságot jelent minden kedden. Jelenleg is van. Sehol nem kell jelentkezni, ha kedvet érzel hozzá akkor kedden 14.30-ra gyere a könytárszobához. /Fõbejárat, egyenesen és egy bõrajtó. / 14.30-16.00 elméleti foglalkozás, 16.00-tõl terhestorna.
Nincs terhességi héthez kötve, hogy mikortól jársz, célszerû minnél elõbb kezdeni.

Én április 5-re vagyok kiírva, de kicsit elõbbre jósolják, de majd meglátjuk.

Enikõ
Enikõ
 


Kedves Piglet és Ritasol!

Ma beszéltem Gócza Anikóval a Margitban. Nagyon kedves volt, és jót derült rajta, hogy a babanetes társalgóban akadtam rá. Az anyagiakra viszont nem kérdeztem rá, mert ha ilyesmire terelodik a szó, mindig kínosan érzem magam. Mivel Ti is nála szültetek, meg tudnátok esetleg írni Nekem, mennyit szokás ilyenkor adni? Ha a többiek közül esetleg érdekel vkit. bovebben akár a szülésznoválasztás, akár pár hét múlva esedékes "éles" tapasztalataim, szívesen közzéteszem oket.

Köszi a segítséget elore is!

Üdv:

Eniko
enci
 


Enikő!

Én nem Anikónál szültem, a barátnőm választotta és ódákat zengett róla. Egyébként Anikó nem kért semmit, barátnőm 10.000 Ft-ot adott neki.
Kinél fogsz szülni?


Lányok! Találtam egy nagyon érdekes topic-ot a szülésről. Mivel én császáros voltam inkább azt olvasgattam, de biztos a normál szülésről is van benne. Képek egy császármetszésről, varratszedés, epidurál, stb.
www.pregnancy.com (angol nyelvű)
Rita
ritasol
 


Sziasztok!

Mónikának üzenem:

Ma jártam az IV. ker. SZTK-ban és kiváncsiságból megnéztem ki rendel a nogyógyászaton. Most rendel a Balogh doki ha még érdekel. Itt könnyebb elérni mint a szülotthonban.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Kedves Anyukák!
Én 31 hetes terhes vagyok. Debrecenben szeretnék szülni a klinikán. Szeretném ha valakinek van tapasztalata innen, ossza meg velem. Előre is köszi!

Ildi
Ildiko
 


Kedves Rita!

Köszönöm szépen az infot. Amugy Pálffy doktornál fogok szülni a Margitban, remélem, hogy egy héten belül:-) Nem kimondottan az a lélekápolgatós típus, de elég sok „problémás” barátnomet végignavigálta már a terhességen és a szülésen ahhoz, hogy szakmailag megbízzak benne. Egyébként meg amikor igazán szükségem volt rá, hogy ne csak morogjon az orra alatt (szülés, gátseb és szoptatási mizériák), akkor nagyon rendes volt velem. (Mármint az elso csemeténél.) Vajon miért van az, hogy a második gyerkocnél az ember sokkal jobban be van tojva szülés előtt, mint az elsonél?

Üdv:

Eniko
enci
 


Enikő!

Pálffy Dr. nem tartozik a lélekápolósok közé, valóban.Nekem nem "jött be". A terhesség alatt sokszor vizsgált, mert cukros voltam és a felvételt ugye ő intézi... Viszont két dolog biztos vele kapcsolatban: 1. Kiváló orvos 2. Csak a fiú gyerek a gyerek számára.
KÖnnyű és gyors szülést kívánok neked!
Rita
ritasol
 


Tud valaki egy emberbarát kórházat, vagy valami alternatív szülési lehetőséget? Vagy írjatok, kivel, vagy melyik kórházzal voltatok megelégedve, mert sajnos nekünk rossz tapasztalatunk volt abban a kórházban, ahol szültünk. Köszönöm!
Gergely
 


Sziasztok!

Kérlek benneteket, írjátok meg a rossz tapasztalataitokat is, ebbõl is okuljunk, ki az, melyik hely az, amit esetleg jobb elkerüljünk! Erre a célra nyitottam egy topicot Kórházak, orvosok - negatív oldal címmel.
Köszönöm
Ildi
Pethes Ildikó
 


Szia Gergely!
Mi az Istvánban szüöltünk és nagyon elégedettek voltunk mindennel!!!
Üdv
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Szia Gergely!

Én a Tétényiben szültem, a Bálint Sándornál, minden nagyon jó volt. Van Ikea szoba, úgy szültök, ahogy ti jónak tartjátok, kádban, állva, ülve, guggolva, térdelve, stb.

Ha érdekel, írj ide: soosbobi@hotmail.com

Szia:

Dia
Dia
 


Kedves Ritasol és Enci,

én is a Margitban szültem, mint már írtam, a Sárvárinál. A következonél is hozzámegyek.Kép Viszont amiért írok, amíg szabin volt a Sárvári, a Pálffynak "passzolt" át, és nagyon meg voltam vele elégedve! Meglepodtem, hogy nem lélekápolgatós szerintetek, akkor mit mondanátok a Sárváriról?Kép Nagyon kedves volt és aranyos, akkor is ot hívta a saját dokim, amikor a toxoplazma eredmény miatt kishíján hisztériás rohamot kaptam, hogy megnyugtasson.
Szóval csak remélem, hogy legközelebb is o fog felügyelni rám, amíg a saját doki szabin lesz.Kép
Yoo
 


Hello lányok,

nem árulnátok el, a Máv kórházban kb. mennyit szokás adni egy szülésért? Az unokahugom nemsokára szülni fog, és elore megmondta neki az orvos, hogy 50ezer lesz a szülés. Én ezt baromi soknak tartom, létezik, hogy mindegyik ennyit kér el?
Valóban csak a "kiváltságosok" szülhetnek az alternatív szüloszobában? Ez is gyanús nekem...

Üdv. Yoo
Yoo
 


Hopp, a második hozzászólásomat nem ide akartam, ezért az idióta hellózás másodszor.Kép

Yoo
Yoo
 


Szia Yoo!

Ez az összeg szerintem is sok. Valamint nem tartom normálisnak, hogy az sztk-s szüléseken ekkorát sápoljanak az orvosok, de választás nincs, mert senki nem akar abból balesetet, hogy nem fizeti meg az orvost.
De én egy kicsit elfogult vagyok. Manapság ez normális. Na jó, nem egy kicsit vagyok elfogult.
Gergely
 


Yoo: pardon, a megszólítást nem vettem észre!
Gergely
 


Kedves Yoo!

A MÁV-ban fogok szülni májusban, az én dokim 30.000,-et mondott, kollégájánál is 30.000 a tarifa.
Az 50.000 nagyon sok. Lehet, hogy valami "fo"dokinál fog szülni az unokahugod.
F.Eniko
Névtelen
 


Sziasztok, és köszönöm a válaszokat.

Gergelynek is, a megszólítás azért lányok volt, mert eszembe sem jutott, hogy férfiak is olvassák a fórumot.Kép

Gergely, nincs abban semmi rossz szerintem, ha fizetsz az orvosnak. Én nem fizettem, mert nem fogadott el pénzt, baráti kapcsolatok miatt, de kellemetlenül éreztem magam, ezért énb másképp oldottam meg. Csakhogy az orvosom nem is kér pénzt, ha a kórházba megy be valaki hozzá vizsgálatra, csak akkor, ha a magánrendelojébe. Mivel nem fogadott el pénzt, legtöbbször inkább a kórházba mentem, ne a fizetos idejét raboljam.

Viszont nem tartom tisztességesnek, ha elore megmondják, mennyi lesz egy szülés. Úgy is ad, aki akar, vagy tud. Ismertem olyan kismamát, akinek egyáltalán nem volt pénze. Szerencsére a Margitban sosem volt magára hagyva, ugyanúgy foglalkoztak vele az orvosok, nem tettek különbséget. Pedig nem volt fogadott orvosa. Ilyen is van. Úgy gondolom, beleférhet, hogy valaki nem fizet, ha olyan helyzetben van.

Az mávban nem akarom leírni, kirol van szó, nem szeretném, ha gond lenne. De nekem is meredek az összeg.

A balesetre utalást nem értettem. Ha valaki nem fizet, már nem is lehet biztos benne, hogy levezetik tisztességgel a szülését? Ez nagyon szomorú lenne. De azt gondolom, még a fizetés sem garancia. Volt egy eset, családban, amikor az orvos egyszeruen nem ment be a szülésre, pedig végig ki voltak fizetve a vizitek. Tehát ez erkölcsi kérdés kellene legyen egy orvosnál. Ha nem így van, szomorú.
Yoo
 


sziasztok!

én a szt.imrében szültem 40.000 huf-ért.De nagyon megbántam,az orvos türelmetlen és ideges volt.Egyszerüen azért fizettem,hogy egy óra alatt kényszerítsen megszülni(háromszor tágított egyóra alatt,pedig aszűlés rendben zajlott).Tanulság:a pénz még nem biztosíték arra,hogy az orvos korrekt lessz.


réka
Névtelen
 


Yoo, szerintem korrekt a véleményed. Mi is hasonló helyzetben voltunk az orvosunkkal(nem fizettünk, de megajándékoztuk). Összegként egyébként (amennyiért a kollégái szülés levezetést vállalnak) 40.000-rõl hallottam.
Gergely
 


Sziasztok!

Tájkoztatóul én is csatlakozom a témához. Az Uzsoki korházba fogok szülni. A dokim először nem akarta megmondani, hogy mennyi nála a tarifa, de nagy nehezen kiszedtem belőle. Azt a választ kaptam, hogy 20E és a fölött szokott kapni. Kinek mennyire telik. De ehhez hozzátartozik, hogy végig a várandóságom alatt a magánrendelőjébe kellet járnom. Egyébként nemrégen szült egy ismerősöm az Uzsokiba és Ő meginterjúvolta a többi kismamát. Általában 20 és 40E között szoktak adni.

Hali
Erzsike
Erzsike
 


Sziasztok!
Aki bármi infoval tud szolgálni Dr. Mészáros Mártával (MÁV) vagy Dr. Horváth Tamással (Szt. István) kapcsolatban, kérem írjon nekem a következo címre:
maya75@mailbox.hu
Nagyon köszönöm elore is! Maya
Névtelen
 


Szia Erzsike!
Én is az Uzsokiban fogok szülni, augusztusban.
Te mikorra várod a babát?
Jó lenne összevetni a tapasztalatainkat!
Írhatsz az e-mail címemre is: ksaci@freemail.hu
Szia :Saci
ksaci
 


Kérem ha valaki ismeri Dr Bánhidit a II-es Noin kérem mondja el a tapasztalatát!!!Köszönettel Névtelen
Névtelen
 


Szia Névtelen,

Én az említett dokinál szültem,pont ma 7 hete.Csak jó dolgokat tudok róla mondani,nagyon profi.Nem egy szószátyár,de amit kell elmond.
Nekem 2h alatt sikerült megszülni a kicsi lányomat - amiben az adminisztráció és a beöntés is benne van -,és szerintem ez csak a doki érdeme volt.

Szóval Ő a legjobb !

Hédi
Hédi
 


SZia Hédi!Nagyon örülök a gyors és sikeres szülésednek!!Sok boldogságot és egézséget kivánok nektek!!!Egy kicsit részletesebben is irhatnál(ha nem vagyok tolakodo)!Milyen volt a szülésznö stb....
Szia Névtelen
Névtelen
 


Szia Névtelen,

Hát pár szót a kórházról:
- jobb este szülni,mert akkor nem a földszinti felvételi irodában borotválnak és nem ott kell mindenki előtt vonulnod a vizeletes pohárral,összezárt lábakkal menni a wc-re,
- a szülőszobában mindenki nagyon kedves volt,bár annyira fájt,hogy akár egy hadseregnyi orvos is megvizsgálhatott volna,
- a gyermekágyas osztályon az emberrel nem nagyon törödnek,a vizit egy vicc,a gátsebemet egyszer mosták le pl.,
- a betétért úgy kellett kuncsorogni,
- a csecsemős nővérek - tisztelet a kivételnek - pályát tévesztettek,volt pár igen érdekes megnyilvánulásuk,
DE:
Bánhidy doktor mindig pontos volt - uh,rendelés stb.-,felesleges vizsgálatokra nem kellett mennem - pl.terheléses vércukor-,a kérdéseimre mindig érthetően válaszolt,a szülésnél nagyon sokat segített,rendszeresen látogatott a kórházban.

Hédi
Hédi
 


Hédi!

Amit írtál, hogy felesleges vizsgálat, pl. terheléses vércukor azt a doki mondta, hogy felesleges?Csak azért kérdezem, mert én a Margitban szültem és ott akkora ügyet csinálnak belole, hogy csak na.Rita
ritasol
 


Sziasztok!

Terheléses vércukor témát már valahol kiveséztük, most nem jut eszembe melyik topicban, de keressetek rá, meg kell lennie. Én is mindig utáltam, szerencsére mindig negatív volt, de inkább egy elviselt vizsgálat negatív eredménnyel -kockázata a vizsgálatnak nulla! - mint egy elhagyott vizsgálat, aminek pozitív lett volna az eredménye, és utána a problémák!

Ildi
u.i.: az én dokim a tutira menés híve, meg a jobb félni mint megijedni dolgoknak, egy csomó mindent csinál-szedet, ami lehet, hogy felesleges, de ezzel együtt végül is meg tudom õt érteni, és el tudom fogadni a dolgait. Lehet, hogy anélkül is így lett volna, de mindkét terhességem abszolút probléma mentes volt (eltekintve a hányingeres korszaktól), se görcsök se semmi, babákkal is minden max. oké volt.
Pethes Ildikó
 


Szia Hédi Na látod azért egy klinikán sem minden olyan angyali!!
Üdv Návtelen
Névtelen
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: