Új privát üzeneted érkezett!

Dzsili, Kép
Sokmindenben egyetértünk.
És most magam-ajnározónak fognak venni "egyesek", de a fiam szülinapja előtti nap tavaly az én napom volt. Párom gyertyafényes vacsival fejezte ki az egy évvel korábbi 20 órás vajúdásért (és ami vele járt, nem volt egy "happy-end" szülés) elismerését. Nálunk a nap-eltolódás azért van, mert a vajúdás és "születés" naptári napja épp eltolódott.
Jöjjön már ide több kispapa az élényeit leírni, léééégyszi!
Csak a teljesség kedvéért: mi amíg lehetett, együtt voltunk, (sőt, sokáig az öcsém is - na, képzelem, ebbe hogy tudtok majd belekötni!) aztán a műtőbe nem engedték be, mondván nincs ideje átöltözni - pedig lett volna! Kép És nem volt túlmisztifikált papás-szülés-terv, mert Apa átélt már ezt-azt és ha nem muszáj, nem akart megint emberi belsőt élesben látni, de ahogy teltek a hónapok, egyre egyértelműbb lett, hogy márpedig hol máshol lenne, mint velünk. Persze lehet, hogy ebbe az is beletartozik, hogy ő nem sokat tud magyarul és a fene nem tolmácsolta volna neki korrektül, hogy mi is van. De soha nem kértem, nem is utaltam rá, hogy legyen mellettem, az ő döntése volt, és mire odakerültünk, valahogy az volt a természetes. Még amikor pocakos voltam, kifejezte abbéli aggodalmát, hogy mennyire sajnálja, hogy nem tud majd eleget segíteni abban, aminek végtére ő az "okozója" Kép
 
 


Na végre sikerült magam regisztráltatni...

Én vagyok a Jövendő nagymama..Kép

Dzsili, ne haragudj, hogy nem válaszoltam neked külön, kicsit máshpgyan működik a babanet mint az index, amit írtam neked is írtam, csak itt nincsen a "válasz erre" gomb, szóval bocsika!!!

Adrienn, nagyon okos dolgokat írtál, mindez úgy áll ahogyan te leírtad, nagyon is pontosan fogalmaztál, én mindössze csak egy kicsit szeretnék pontosítani... ugyanis ez az "anyáink nemzedéke" nagyon tág fogalom. A mostani kismamák anyái általában az 50-60-as években születtek, és akkor már nemigen volt érdekházasság meg nagygazda-módos lány konstelláció, ez az előtte való nemzedékekre jellemző. De minden más amit leírtál nagyon is gondolkodásra késztető.
 


Aliz
Az még nem derült ki hogy a lányod az egyetlen gyermeked vagy sem, és hogy most várjátok az első kicsi unokát?
Örülök hogy regisztráltál és nem mentél el!Kép

Adrienn
Gondoltam az elméleti eszmefuttatásod átültettem a gyakorlatban, nem értettem félre.

Sadrienn
Kedves és figyelmes férjed van, tiszteli a felségét amiért a gyermekének éltet adott, ez nekem nagyon tetszik!
Kép
Az öcséd tényleg furi, nekem az ikertesóm volt benn amikor a kicsi fiam születt de ő lány és kikötötték /1996/ hogy csak akkor jöhet be ha már szült. Ő tolmácsolt, vagy olyan szoros a kötelék köztetek hogy úgy érezte veled menne?
A műtét szerintem kicsit más dolog mint a sima szülés azt elhiszem hogy oda nem akarnak a pasik menni, még a fej mellé sem. A férjed ezt is bevállalta vola? Mi a foglalkozása ha nemmtúl indiszkrét vagy miért írtad hogy "megint emberi belsőt élesben látni" ha nagyon OFF lapozz nyugodtan.
Egyébként a lényeg pont az amit írtál hogy együtt döntöttetek és hogy a párod belső kéztetésből vállalta hogy támogat!

Dzsili
 
 

 
 

Dzsili, tesómmal egyrészt nagyon szoros a kötelék, másrészt nem kértem, hogy legyen velünk, csak mivel ő volt a sofőr, "ottragadt" velünk vajúdni Kép És nem zavart a jelenléte, nem adott rá okot, hogy elküldjem, sőt, még poénkodtunk is ;-)
Párom be akart jönni a műtőbe, mert nem akart egyedül hagyni (a szülőszobán, amikor már előrehaladt a vajúdás, akkor öcsémet kiparancsolták a folyosóra, így akkor már csak kettesben voltunk), és szó, mi szó, NAGYON kellett volna, hogy a műtőben is ott legyen mellettem valaki, aki odafigyel, kiáll értünk, mert kritikán aluli volt a személyzet 1-2 tagja. (Az orvos ugye műtött, azzal volt elfoglalva, hogy a baba kikerüljön... engem meg annyira rázott a hideg, hogy végül vmi csoda folytán a nővérnek is feltűnt, hogy már az infúzió ki akar esni, aztán két kézzel kellett lefognia - nem engem, a tűt, stb.)
Emberem foglalkozásának (prog.mat.) semmi köze az emberi cafatokhoz, egy balesetnek viszont annál több. (ezért nem is kérdeztem soha, hogy papás szülés legyen-e) De mire a 9. hónap felé értünk, azt mondta, úgy érzi, elég erős, kibírja, semmi gond, főleg, hogy VAN MIÉRT/kiért.
 
 


Dzsili,
két lányom van, a nagyobbik 30 éves a kisebbik 29, ő az aki babát vár, ez lesz az első unoka. Szóval nagyon lámpalázasak vagyunk.

(A nagyobbik még nincsen férjnél, pontosabban nincs mellette olyan pasi akinek lehetne gyereket szülni sajnos.)

A vejem - mint már írtam - erősen ódzkodik attól, hogy benn legyen a szülésnél, a vajudás alatt állitólag vele lesz. A Schöpfliben fog szülni, Kósa doktornál jul. 8 a célidő, ez a doki kezelte meddőség ellen. Nem volt peteérése, az sztk doktor csinált nála hüvelyi UH-t, és azt mondta PCO, menjen izibe a műtőbe majd ő jól megvékonyítja a petefészkeit, akkor eléggé kétségbeesett, én meg itt a neten kutakodtam, hogy mi is az a PCO. Valahogy nem jöttek össze a tünetei nála, valaki ajánlotta ezt az orvost, aki alaposabban megnézte, mondta, hogy biztosan nem PCO, de nincs peteérés. Clobegyl kúra, 3 érett megrepedt tüsző, majd programozott eksön, másnap visszamenni hüvelyi kenetvizsgálatra, hogy nincs-e összeférhetetlenség. Volt! No akkor - mondta a doki - szépen megvárjuk a következő vérzést, utána ugyanez, de inszemmel. Vártuk vártuk a mensit, de nem jött, ezzel szemben két csíkos lett a teszt... szóval ez a rövid történet. Kép
 


Sziasztok!

Alíz, a barátnőm férje szintén óckodott, hogy bemenjen a szülésre, ezért barátnőm az édesanyját kérte meg, hogy legyen vele. A vajudás nagyon elhúzódott, ezért a férj csak nem bírta ki, hogy ne menjen be, legalább a vajudóba. Aztán, egyszercsak felgyorsultak az események és valahogy bentfelejtette magát hapsikám, aki a végén sajátkezűleg vágta el a köldökzsinórt.Kép Azóta is nagyon büszkén emlékszik vissza az eseményekre. A barátnőm most újra babát vár, a férje azt mondta, hogy nem kérdéses, hogy ott a helye a következő baba születésénél is. Ezzel csak azt akatam mondani, hogy tényleg van olyan, aki útközben gondolja meg magát, az események hatására.Kép És gondolom ez vica versa is működik.
Nálunk bent volt apuka, ő döntött így, és nagyon sokat segített nekem! Szép volt, bensőséges...

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Kedves Vezér papa!

A topicindító hozzászóláshoz:
Erősen mellbeütött a "perverz" kifejezés, amiért a nőgyógyászomnak köszönetet mondtam, így a babaneten keresztül is.(mellesleg az általam csak látásból ismert, a műtétnél segédkező orvosnak is köszönetet mondtam) Semmi különösebb kötődésem nincs az orvosomhoz, egyszerűen hálásak vagyunk neki, amit orvosilag értünk tett. Szerintem ez korántsem perverz... A történetemet ismerve orvosi segítség nélkül ez a baba(és az immáron 2 éves nővére) sem születhetett volna meg, csak császármetszéssel. Ebben még a férjem se tudott volna segíteni, hiszen nem orvos, ezért ezt a részét az orvosoknak köszönhetjük. Amit a férjem, mint Apuka és férj megtehetett, azt megtette és ezért neki jár a köszönet.Kép

Sokat gondolkoztam már azon, hogy ha évtizedekkel hamarabb szültem volna, akkor talán se a babát, se engem nem tudtak volna megmenteni, mert még fejletlenebb volt az orvostudomány.(spec. a császármetszésre gondolok) Szóval én a császármetszésért is hálás vagyok, mivel vannak olyan nők(mint én is), akik testi "okok," miatt SOHASEM lennének képesek természetes úton gyermeket szülni...

Üdv.:
Szilvi
 


Sadrienn
Balesetre nem gondoltam, sajnálom érthető a párod álláspontja. No meg a tiéd is én is ezért /is/ gondolom többek közt hogy normál szülésnél is jó ha van egy hozzánk közel álló velünk, kevésbé vagyunk kiszolgáltatottak!

Aliz
A nagy lányod annyi idős mint én.
Biztossan talál magának egy kedves megértő társat akinek érdems babát szülni, a bátyám három évvel idősebb mint én most van egy hét hónapos kislánya, sokáig számomra hihetetlen volt hogy valaha családja lesz és most.....
A fiatalabb lányodnak meg szerintem dupla akkora öröm lehetet a kisbaba mint az "átlag" nőnek mint amilyen pl. én vagyok aki ha szeretné teherbe tud esni.
El tudom képzelni milyen öröm lesz ha a kicsi megszületik, szerencsések hogy egy ilyen kedves és megértő nagymama áll mellettük! KépKép

Szilvi KépKépKépKép
Nem hiszem hogy Vezérék vissza jönnének válaszolni neked, sose bánd!

Dzsili
 
 


Hát Dzsili...
sose gondoltam volna, hogy ő lesz az aki elsőnek szül, egész gyerekkorában fiús volt, szoknyát tán a ballagására vett fel először, babák helyett mindenféle állatkái voltak - később igaziak is - a mások gyerekei meg kifejezetten idegesítették. Most meg ha kereszbe áll benne a szél, már ideges, hogy jaj csak nincsen baja a babának? Kép

Érdekes, hogy ő nagyon fiút szeretett volna, aztán olyan vidáman mondta, hogy lány lesz... azt mondta, most valahogy közelebb érzi magához, hogy tudja milyen a neme. Meg azon filózik, hogy hogyan neveljen belőle nőies lányt. (mondtam ne vágja le a haját, és adjon rá szoknyát, a többi jön magától...) Kép

(Bár nem tudom mit képzelt, nálunk mindenkinek lánya van, csak az egyik sógoromnak van fia, meg annak is fia, az összes többi lány... 7-en vannak unokatestvérek, 6 lány, 1 fiú - én speciel nem bánom!) Kép
 


Dzsili!KépKépKép
Nem is várok választ, egyszerűen nem tudtam magamban tartani.Kép

Szilvi
 


Aliz
A következő kicsi unoka akkor feltétlenül fiúcska lesz meglátod a fiúk is imádnivalóak !!!!
Nekem van belőle kettő meg a csipet lányom./Van róluk kép a profilomban./ Igaz ugyan hogy én mind a háromszor lányt szerettem volna, mert nekem bátyám van meg egy ikertesóm aki lány, tehát úgy gondoltam ideálisan jobb ha a lány a nagyobb majd anyáskodik a kicsiket jobban elfgadja mint a fiú.
Na ez sem igaz -mint annyi minden általánosítás az életben-a nagy fiam nagyon jól el van a picikkel /az öccsével mióta nagyobb, vissza beszél és verekszik már kevésbé/ ő békés és nyugis típus,Napocskával imádják egymást.
Érdekes amit a lányodról írtál a nővérem /20percel öregebb/ ilyen azért legyél résen mert neki is lánya van és rendre letöri a csajos viselkedésre történő megnyilvánulásait a gyermekének, úgy hogy észre sem veszi.
Mert neki a színes habos-babos rucik nem tetszenek sokáig hosszú haja sem lehetett mert rövid előnyösebb, fülbevalója is csak most lett / 8 éves/ szoknyát meg többnyire ünnepkre vesz föl, ja és babát sem vehettünk neki, mert minek, inkább "értelmes" játékot..
Most már azért hogy jobban kinyílvánítja a kis lány is a véleményét változik a helyzet, de szerintem az anyuka nézetein nehéz változtatni, ha neki úgy tetszik?
Másrészt nagy szerepe van annak is milyen lesz akicsi beállítottsága én mondjuk a fiút fiúnak alányt meg csajosnak képzelem meg öltöztetem stb. de az én Napsugaram olyan is. Imád öltözködni kérdezgeti az apját hogy "szép vagyok
apucika?" miközben villog a csicsákkal és csatokkala hajában, szeret babázni tehát nem csak a nevelés hanem a az ő tulajdonságai is meghatározóak.
Bár ezt tutira láttad te is ha a két lányod ennyire különböző lett hiszen te is csajosnak próbáltad nevelni őket, nem?
Párod, nagypapa mit szól a picihez?
Képzeld el hogy az egyik ismerősöm a te korodban már dédnagymama, nekem ez olyan hihetetlen,/ Ő is korán szült a lánya még inkább az unokája meg csak 16 volt/ még szerintem ti is fiatalok vagytok.

Puszi: Dzsili
 
 


Dzsili,
a nagy büdös helyzet az, hogy én valóban elszúrtam. (Közbevetőleg jelzem, hogy ennek az égvilágon semmi köze a topic címéhez, de úgy látszik kicsit elaludt az eredete, én meg úgy vagyok, hogy ha foshatom a szót akkor nem állok ellent...Kép)
25 éves voltam mikor az első lányom megszületett, 26 éves mikor a második. Két pelenkás. Bevallom, általában mindig a praktikus oldalát fogtam meg a dolgoknak... legyen rövid a hajuk, mert azt könnyebb mosni, praktiklusabb a nadrág mint a szoknyácska stb... bár azért ez sem nagyon jött be, mert a nagyobbik lányom igenis sokat babázott... mindegy ha ujra kezdeném, máshogy tenném. Üzenem a nővérednek is... így utólag bizony a fejem verem a falba, hogy miért nem vettem komolyabban a nemek különbözőségét, és azt, hogy egy lány nőnek kell nevelni...

A férjem szegény szeretett volna egy kis fiúcska unokát, dehát neki az a sorsa, hogy nőkkel legyen körülvéve...Kép No meg a vejem is állitólag azt mormogta az Uh-tól hazamenet, hogy "mindegy, majd a második fiú lesz", de lásd mint fenn..Kép

(Én Alice Csodaországban szoktam az INdex fórumán randalírozni, ha van kedven nézz be oda ott is kiélhetjük a társalgási hiényunkat! Kép)))
 


Sziaszok!

Egyenlőre csak én írok megint:
2004. február 21-én a 31. hétre megszületett a kisfiunk Daniel Alexis, 9/10-s apgarral, császármetszéssel, lepényleválás miatt.
Ez a szülésem is apás szülés volt, a férjemben (Rodrigo - már olvashattátok a hozzászólását, még az itteni takonydobálás előtt), fel sem merült, hogy ne jöjjön be, holott nem beszéltünk róla - hisz még korai volt. Ott volt a kislánya születésénél 2002-ben, valamint a kisfia világrajövetelét is végigkísérhette. Én egyátalán nem tudtam, hogy be fog jönni, hisz amíg engem vizsgáltak, és előkészítettek a császárhoz, addig ő beöltözött, és bejött. Magától - mert ilyen is van...
Nagyon jó, hogy ott volt velem, ült a fejem mellett a paraván mögött, szorongatta a kezem, és így együtt élhettük át a nagy ijedelemre, ahogy a kisfiunk felsírt.
Nagyon köszönöm neki, hogy bejött, és ott volt velem, nagyon sokat jelentett számomra!!!

Erika
 
 


Szia Erika! Isten éltessen benneteketKépKépKépJó egészséget a babának is és neked isKépKépKép! Az én férjem is igy gondolta a dolgokat a hozzászólása ehhez a cirkuszhoz szintén olvasható volt Péter néven.mégegyszer üdv.vera
Kelemenné Vera
 


Sziasztok!
A férjem az első babánk születésekor fantasztikusan viselkedett, törölgette az arcomat és kivételesen befogta a száját. A második lányunk születésekor - miközben üvöltöztem- megszólalt: látod mégiscsak védekezni kellett volna. Mivel én már értelmesen beszélni nem tudtam, de zavart hogy ő megszólalt, ráadásul ilyen kedvesen, ezért csak a szájára akartam tenni a kezem, hogy elhallgattassam. Sikerült. A karlendítésből egy hatalmas jobbegyenes lett, majdnem kifeküdt a szülőszobán. Még másnap is az orrát fogta, azt hittük eltört. Nem tudtam sajnálni.
Betty
 
 


A várandósság alatt megkérdeztem a férjemet, szeretne ott lenni a szülésnél.....és a válasz "nem". Tudom mennyire irtózik mindentől ami vér, és kórház. Ez az ő döntése, sose erőltettem volna rá.

Aztán a szülés előtt pár héttel mégis úgy döntött bejön.
A szüléskor pedig mindent megnézett, és azóta büszkén meséli mindenkinek mekkora élmény.

Rita

Kép
 
 


RITTA remélem hogy az én párom is így fog reagálni, mert még mindig óckódik a gondolattól, és hezitál hogy be jöjjön vagy sem bár szerintem bejön majd csak még kicsit fél ...viszont kicsit felháborítónak tartom a FÉRFIAK részről hogy csak azért hogy őt ne érjék sokkok (vér , kórház, szevedés stb)azért képes lenne lemondani erről az életre szóló élményről.....miközben tényleges fizikai fájdalom csak az anyát éri ha leszámítjuk azt hogy egy szülő nő mennyire tudja olyankor szorítani az apai kezet! és hogyan állt helyt a szülőszobán az apuka? és utána mi volt az első reakciója,mit mondott előszőr neked az élményről?

üdv Ildikó
KépKép
 


Sziasztok!Én is ismerem a férfi reakciót.Elsö gyermekünk gyors császárral született,de a második inditott szüléssel igy megkértem a férjemet,maradjon velem amig lehet.Egész nap vajúdtam,erös fájásokkal,majdnem végig fogta akezemet,csak a végén ment ki,mert kiküldték.Nagyon nehéz szülés volt,önkivületben voltam a fájdalomtól,vákumoztak.Őt nagyon sokkolták az események,végig izgult értünk,és én hálás vagyok neki,hogy velem volt.
Azt mondta,minden tisztelete az enyém,azért amit végigcsináltam.
 
 


Bár úgy tűnik a topic behalt valamiért... én azért mégis ideírom a véleményemet.

A férjemmel meglehetősen ellentétes családból származunk. Idővel mégis tökéletesen összecsiszolódtunk, megtaláltuk a két család szélsősége közötti arany középutat, és köszönjük jól megvagyunk, szeretjük egymást.
Ő hihetetlen patriarchális családból származik. ( mindig apának van igaza, anya soha nem dolgozott, még az ebéd tálalás sorrendje sem mindegy!!, ha az apja repetát kért nem emelte fel az elötte álló merőkanalat, anyukának kellett odapattanni és szedni neki!!, náluk az dívik, hogy egy férfi mindig több előbbre való mint egy nő, pusztán azért mert "farka van")

Szóval az ilyen háttérrel érkező übermacsó férjem magától mondta, hogy nem jön be a szülésre.
Meg sem lepődtem... Aztán ugyan ezzel a lendülettel 9 hónap múlva magától döntött úgy, hogy bejön!!
Gyors (5 óra) , de nagyon nehéz (vákumos) szülésem volt.
Ennek az 5 órának a megtapasztalása teljes mértékig eltörölte benne a 30 évnyi "férfi übermensch" neveltetést!!

Hatalmas élményként mesélte mindenkienk. És teljesen más megvilágításba kerültek számára a nők!! Főleg ÉN! :D
Hiszen tudta, hogy a szülés "kellemetlen" dolog... de annyira gépiesnek és magától érthetődően "asszonydolognak" tartotta, mint ahogy azt adrienn írta korábban.
De a megtapasztalt élmény teljesen más megvilágításba helyezte nála a dolgokat!!
És ennek külön örülök!!

Kép

Kép

KépKép
 


Nem nagyon pörög itt az élet, pedig szerintem sokunknak fejtörést okoz a kérdés: apás vagy sem .
Nos,én Decemberben fogok szülni, és apuka ellentmondást nem tűrően kijelentette, hogy mindenképpen ott akar téblábolni, ha tetszik ha nem. :? Én nem kifejezetten rajongok az ötletért, mert vannak bizonyos félelmeim ezzel kapcsolatban. Nehezen tudnám ezt elmagyarázni, de a lényeg nagyjából annyi, hogy a büszkeségemen hatalmas csorba fog esni, ha kínok között, kiszolgáltatottan fog látni. Arról nem is beszélve, hogy mi lesz utána? Mármint képes lesz rám azután is nőként nézni?
Persze életem értelme biztosított róla, hogy ez nem fogja befolyásolni az irántam érzett "csodálatát", de hát ezt nem lehet csak úgy kijelenteni tapasztalatok nélkül.
A lányom születésénél anyukám volt bent, az ideális volt számomra mert nyugalmat sugárzott és pontosan tudta mikor kell csöndben maradnia vagy éppen segédkeznie. De az én "zöldfülű, izgága párom ezt minden valószínűség szerint pont fordítva fogja csinálni :lol:
Nagyon kíváncsi vagyok a tapasztalataitokra.... nyugtassatok meg, hogy fölöslegesen rágom a kefét :roll:
 
 


Szia Vica28!

En januarban fogok szulni,parom az elso percben kijelentette hogy O nem jon be,mert akkor a sarokbol kene ot felmosni,O kint var...
En is ugy gondoltam hogy ez igy tokeletes,jojjon be amikor mar kint van a babuci,minden "elsimitott"...
Igen am,de idokozben megszuletett a legjobb baratjanak a kislanya,persze a barat bent volt vegig a szules alatt,megosztott parommal minden elmenyt,es most ott tartunk,hogy ragaszkodik parom hogy O bejon,hiszen az O kislanya szuletik :)
Meg mindig hezitalok,de mivel kulfoldon lakunk es en Budapesten fogok szulni,meglatjuk odaer-e a szulesre :twisted:
Igen,attol en is felek hogy tul sok lesz reszerol a kerdezoskodes,ugyanis nem beszel magyarul,igy majd forditanom is kell neki...
Mi tehat a sorsra biztuk :D

Kellemes kismamaskodast kivanok a kovetkezo 4 honapra :)

Udv,

Kép



Anita
 


Hát Kedves Anita, nem irigyellek, hogy még tolmácskodnod is kell közben. Az eddigi szülési tapasztalataim (számszerint 1) alapján biztosan nem tudnék beszélni közben, max. egy is káromkodásra futja majd az erőmből :lol:
Ha van egy kis szerencsém talán "megúszom" én is hogy a papa ott kotnyeleskedjen nekem, mert sportoló és sokat tartózkodik külföldön. A baba pedig pont a szezon közepén érkezik :P Csak ez az egy reményem van :lol:
Na jó, azét túlzok is egy kicsit, mert tartom kizártnak, hogy még jól is elsülhet ez a papás szülés dolog :)

Mikorra várod a babád?

Kép
Kép
 
 


vica,
szerintem nincs miért aggódnod!!!
Ha a párod értelmes pasi, márpedig miért ne lenne az... akkor igenis meg lehet vele beszéni előre dolgokat. Főleg hogy már van tapasztalatod a szülésben.
Meséld el neki, mire számítson (kb persze), hogy zajlik egy szülés, milyen hullámai vannak , beszéljétek meg előre, hogy a kitolásnál mindenképp maradjon a fejednél és ne forduljon hátra.
Ezt jó ha szülésznővel is megbeszéled, nehogy lentibb fertályra engedje a férjedet. Így nem eshet csorba a szexis nőiességedet illetően. :wink:

Én a férjemnek a vajúdás kezdetén írtam egy sms-t, hogy "Mégse gyere be, mert nem vagyok ura önmagamnak".10 perc múlva mégis bent volt :D És a legjobb döntés volt!!

Hidd el, ha betartotok bizonyos előre megbeszélt szabályokat, akkor nem hogy megundorodni, de piadesztára emelni fog a szülés után!!!
És nincs annál jobb, mint amikor a babával hármasban vagytok együtt!!! :)

Kép

Kép

KépKép
 


Sziasztok!

A hezitálóknak mondom, nálunk mindhárom gyerkőcnél bent volt a párom, és a legjobb döntésünk volt, hogy így történt! :)

Akár az én, akár az ő oldaláról nézzük...nekem nagyon sokat számított, lelkileg könnyebb volt viselni a fájásokat, hogy tudtam, ott van....ő meg azóta is minden szülés előtt álló ismerősünknek elmondja, hogy milyen nagy élmény volt, ki ne hagyják.....

Ami a későbbieket illeti, semmiféle gátlást, vagy netán elhidegülést nem okozott a kapcsolatunkban, sőt felnéz rám, és még jobban tisztel, mint nőt, anyát! :)

Szóval én az "apuka bent legyen" oldalon állok! :)

Minden babavárónak kitartást, gyors szülést!

Edit

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Először is köszönöm, hogy válaszoltatok. Végre valakit érdekel ez a téma is :)
Az első szülésemből kiindulva,ami elég "szaftosra" és nehézkesre sikerült, kicsit még mindig aggódok, de azért sokat segít, hogy pozitív véleményeket hallok. (Igazából még nem nagyon hallottam negatívat sehol az apásszüléröl)
Azt nem fogom tudni megtiltani, hogy ne forduljon hátra mert ismerem, hogy rettentően kiváncsi természet. Biztosan tudni akarja majd mi folyik odalenn. :D

Kép
Kép
 
 


vica,
ahogy írtam, nekem vákum lett a vége, mert 2.5 óra volt a kitolás. Hát ha valami, az nagyon zaftos volt...
Viszont én tuti semmiképp nem engedném "lentre".
Egyrészt mert hiába a beöntés meg minden... háááát .... :?
Azon kívül nekem még nőként is elborzasztó és, nagyon bocsánat a szóért, de gusztustalan volt a látvány, amikor premier planban láttam szülést.

Kép

Kép

KépKép
 


Honeymoon minden tiszteletem a tiéd, és a párodé hogy végigcsináltátok. Neked persze nem volt más választásod
:)
Sikerült megegyeznünk, hogy nem az érkezési oldalra áll.
Sok jót olvasok a papás szülésekről, és ebből nagyon sokat apuka írt. Kezdenek elmúlni a kétségeim. Bár azért még mindig ott motoszkál bennem, hogy mi lesz utána, mármint most is úgy látom, hogy nem bennem látja álmai asszonyát, mióta gömbölyödöm. Mi lesz szülés után?

Kép
Kép
 
 


vica,
ha jól veszem ki a sztoriból az 1. gyerkőcnek nem ő az apukája, ugye?
Azért mert a férjed nem ugrik rád mostanság minden este, az még nem azt jelenti, hogy nem te vagy álmai nője pocakosan.
Egyszerűen a pasiknak ( a többségnek) van valami blokk az agyában ilyenkor!! :D
Ha tudnád nálunk hány sírós vita volt erről anno!!
Aztán ahogy elmúlt a 8 hét ( a vákum miatt kicsit zűrösebb volt a gyógyulás ) minden visszaállt a régibe. És hihetetlenül hangzik, de talán jobb mint régen.

Ha betartjátok a "szabályokat" nem lehet gond!! :wink: És különben is, a lehetőség még mindig ott van, hogy kiküld közben.

Kép

Kép

KépKép
 


Szia Honymoon!
Igen jól gondolod, valóban más az apukája ennek a babának. Az élet már csak ilyen...de ez nem ebbe a topicba tatozik.
A lányom születésénél nem is volt kérdés, hogy benn lesz-e az apukája, mert ő elzárkózott a dologtól.

Nem mondom, hogy gond lenne a szexuális életünkkel, csak valahogy másképp néz most rám. Nem tudom elmagyarázni, szerintem csak érzékenyebb vagyok a kelleténél. Amolyan "kismamahiszti" :D
Bár, ha fele annyit flörtölgetne, talán nem venném ennyire zokon.

Kép
Kép
 
 


vica,

na igen... a flört az más... ilyenkor duplán szarul esik az embernek.
:?
Mondanám, hogy szépen , finoman hívd fel rá a figyelmét, hogy ez neked nagyon rosszul esik... de valószínűleg már megtetted, és valószínűleg azt mondta, hogy képzelődsz és csak terhesen túlreagálod a dolgokat... :wink:

Szerintem ilyenkor minden pasi másképp néz a feleségére. De Elsősorban az anyát látja benne és nem a szexistennőt. :D De ez még nem jelenti azt, hogy ne tetszenél így neki.
Nekem az a tapasztalatom - ami nem reprezentatív ugyan :D - de a pasik többsége a látványos pocak kezdetekor el kezdi félteni az anyukát és főleg a gyerkőcöt. Ezért más a szex.
Kevésbé "konyhapultrafelcsapós"...inkább olyan óvatosan szöszmötölős.

Én Flórát túlhordtam 1 héttel. Hát ne tudd meg az utolsó pár napban mit műveltünk hancúr terén, durvább volt mint a nászúton :oops: - csak hogy induljon már el kisasszony végre! :lol: :lol: :lol: Meg is lett az eredménye....

Mióta vagytok együtt? Terveztétek a babát?

Kép

Kép

KépKép
 


Szia Honymoon!

Na igen, a kérdőrevonás megvolt és pontosan az történt amit te is írtál. Ugyan nem hiszem el amiket hablatyolt de most nem az az elsődleges feladatom, hogy ezen aggódjak. Azt ugyan közöltem vele, hogy én sem leszek ám mindig pocakos, és ő sem az egyetlen hímnemű egyed aki szóba áll velem. Ez hatott. :lol:
A hancúrozásra visszatérve, ha nagy ritkán sor kerül rá akkor jó, bár kicsit monoton lett, de ez nem csak az ő hibája.
Na de eljön még a mi időnk! :D
Épp most lettünk 10 hónaposak. Még fiatalka a kapcsolat. A baba nem volt betervezve (gyógyszer mellett estem teherbe) , de egyértelmű volt, hogy megtartjuk. Ez nem volt kérdéses.
És nagyon örül neki a párom is, sokat beszél a pocaklakóhoz, sőt merem állítani, hogy van köztük valami különleges kapcsolat. A pici mindig reagál ha az apuci beszél hozzá, vagy simizi a pocakot. Többnyire eszeveszett kalimpálásba kezd :lol: de meg is tudja nyugtatni, ha arról van szó. Tehát attól, hogy apáskodás terén gondok lesznek vele nem tatok. Na a csini "kislányok" már más tészta...


:?

Kép
Kép
 
 


hihi... pacsizhatunk! :D Én 13 évnyi antibogyó szedése mellett estem teherbe! Csak én a nászéjszakánkon.
Nálunk sem váratott magára sokáig a baba, mert az esküvőnk a 2. évfordulonkon volt.
Amikor Flóra megszületett, baromi kevésnek éreztem a kettesben együttöltött 2 évet. Jó lett volna még 2-3 év, amíg csak kettesben élvezzük egymás társaságát.
Imádom a lányomat, de megagiga kapcsolatpróbáló egy gyerek.
De gondolom ezt nem kell neked ecsetelnem.....

A csajokon meg ne kattogj! Csak felhúzod magad és sárkány leszel. :wink: Próbálj bízni benne... mást úgysem tehetsz.

Kép

Kép

KépKép
 


Na, akkor végképp meggyőződtem róla, hogy a bogyók csak arra jók, hogy összezavarják a ciklust :D De most már tutira fogok menni: spirál, gumi, petevezeték elköttetés, triregol, plusz bokától össze varatom magam. Ja és mindemellett cölibátusba vonulok hatvanéves koromig. Ez lesz a megoldás....:D

Nekünk sem volt túl sok időnk kettesben, viszont nem sokáig kellett a védekezés miatt aggódnunk.
Az első férjemmel terveztük a gyereket, négy évig vártunk vele, hogy minden stimmeljen. És mi lett a vége....

Látom nálatok a második baba sem váratott magára sokáig :)
Ő sem volt tervezve?

Kép
Kép
 
 


gondolhatod mennyire nem volt tervezve. Semennyire! :D Nem lesz 1,5 év korkülönbség sem köztük!
Pedig most is védekeztünk....
Egyébként most már nagyon örülünk! :D pont ma derült ki, hogy kis kukacos! Apa sikongatott örömében! :D

Kép

Kép

Kép

KépKép
 


Húú gratulálok!!!

Elhiszem, hogy apuka a fellegekben jár:)
Mi még mindig nem tudjuk, hogy kék vagy rózsaszín.
Ahogy elnézem ez már csak a szülés után fog kiderülni.

Kép
Kép
 
 


Kedves Vica,

en januar 31.-re vagyok kiirva,de azt mondja az orvos a baba nagyobb,lehet elobb fogant mint en kepzeltem...
Nekunk tervezett baba volt,illetve hat mi sem vagyunk olyan regota egyutt a parommal(14 honapja),de ragta a fulemet hogy mi lenne ha..legalabb megprobalnank,es meglatjuk egyaltalan osszjon-e...
Hat elsore sikerult :D
Kislany,ez mar a 16.heten kiderult :)
Mas:
Mikor olvastam hozzaszolasodat a parodat illetoen(mas lanyok nezeset illetoen),hat mintha az en tortenetemet irtad volna le :))
Dehat en is befenyitettem paromat,hogy az nevet aki utoljara nevet,meglatjuk mi lesz szules utan...Hat most aggodik :D
Nem tudom Te hogy vagy vele,de nalam nem sokat segit az sem a dolgon hogy egyedul vagyok itthon eleg sokat,legiutas-kisero a foglalkozasom,termeszetesen nem repulhetek elso pillanattol fogva,irodaban voltam egy darabig,de mivel nem ferek bele az egyenruhamba,igy mar az sem megengedett :(
Elotte Spanyolorszagban laktam,ugyhogy baratok javareszt ott van...haaaat..marad az internet :)
Te hogy hogy meg nem tudod a babad nemet?

Udv,

Kép



Anita
 


Szia Anita!

Először is gratulálok a babátokhoz:)

Eddig szemérmeskedett a drága, nem mutatta meg, hogy mije van/nincs. De tegnap már nem tudott mit tenni a 3D elől nincs menekvés:D Szóval kisfiú...

Nos, ami a pasikat ill. a munkát illeti teljesen együtt érzek veled.
Bár nem sokat vagyok egyedül; ugye itt a nagylány és apuka is sokat itthon van, de a munka nekem is nagyon hiányzik.
Én lovakkal foglalkozom. Ez a szenvedélyem is,csináltam amíg bírtam, de aztán volt egy kisebb balesetem és gyorsan leállítottam magam a baba érdekében.

A papáról most nem tudok érdemben nyilatkozni. Amíg csak nézegeti a csajokat addig elnéző vagyok.....
Sokat foglalkozik velünk, úgyhogy nagyon nincs okom panaszra. Várja a babát is, és a nagylányommal is jól kijön.Ha meg csajozni fog a farába billentek egy hegyesorrú papuccsal...:D

Barátok: Hát mit ne mondjak nem vagyok eleresztve velük túlzottan én sem. Érdekes módon mióta nem tudok velük bulizgatni járni valahogy eltűntek:S Pedig néha igen jó lenne valakivel jól kicseverészni magam.

Azt szabad tudni, hogy miért költöztetek vissza kishazánkba?
Ha tehetném én inkább kimenekülnék, mint vissza :D


Na, gyorsan kijavítom a könyvjelzőm ....

.


puszi
Vica

Kép
Kép
 
 


Szia Vica,

hat gratulalok en is a babatokhoz,nagy a boldogsag gondolom hogy egy kislany utan most egy kisfiu :)
Parom nagyon fiut szeretett volna,de mostanra mar tul van a sokkon es nagyon varja az O kislanyat :)
Valamit felreerthetoen irtam,mi nem koltoztunk Magyarorszagra,Olaszorszagban elunk kozel Milanohoz,csak otthon szeretnek szulni,mert itt ismerosoktol eleg sok rosszat hallottam :(
Mar alapbol az,hogy hiaba jarsz maganorvoshoz,fizetsz neki(NEM IS KEVESET,kb 90 euro/latogatas!!!!)9 honapon keresztul,es nem johet be a korhazba mikor szulok,hanem az eppen ugyeletes(itt altalaban a kezdo orvosok)vezeti le a szulest,nahat azt mar nem...
Inkabb repkedek haza havonta :)
Wizzair-rel eleg olcso a jegy,es sokkal nagyobb a bizodalmam egy olyan orvossal aki az en anyanyelvemen beszel :)
Te hol fogsz szulni?
En a Szent Imreben,es ragaszkodom(mar amennyire a korulmenyek engedni fogjak)a termeszetes szuleshez:)
Lovagolni en is lovagoltam egy darabig,imadom oket,paromat probaltam ravenni februarban egy romantikus lovaglasra Mauritiuson a tengerparton,de miutan elegge kezelhetetlennek tunt a paci,igy azt mondta kihagyja (persze nem akarta bevallani hogy inaba szallt a batorsaga):)
Egyebkent velem is sokat torodik parom,eleg sok szabadideje van,5 napot dolgozik,4-et szabad,ez igy jo,tudunk egyutt menni kirandulni,csak azt az 5 munkanapot kell fogosszeszoritva kibirnom :D
Az a baj hogy a munkajat illetoen meg telefonon sem tudom elerni ha barmi bajom van ://
Januar vegere vagyok kiirva,ugy terveztem januar elejen megyek haza,remelem kibirom addig problemamentesen,eddig jol birtam:)


Megyek,lefekszem,reggel koran kelek,paromat utnak kell inditanom :)

Puszi

Kép



Anita
 


Szia Anita


Nem tudom miért gondoltam, hogy hazaköltöztök, szerintem csak az itthon szülésből következtettem a meggymagnyi női agyacskámmal :D
A Szent Imréről (Tétényi) tulajdonképpen jókat hallottam, csak az nem tetszett, hogy állítólag a babákat csak üvegen keresztül lehet nézegetni, nem engednek be hozzájuk senkit. Sorry ha ostobaságot írtam, ez csak amolyan kóbor információ,nem vagok meggyőződve róla, hogy igaz is.
Én az Uzsokiban fogok szülni, már egyszer bevált. Tüneményes a személyzet, na és a drága dokikámat le nem cserélném senkire. Ha Miskolcra menne praktizálni, hát én bizony utánamennék szülni :D
A természetes szüléshez én is ragaszkodom, viszont most az EDA-hoz is. Az első után úgy gondoltam, hogy átéltem már a fájdalomcsillapítás nélküli szülés minden "gyönyörűségét" most viszont szeretnék vigyorogva szülni :D
A terhességet nem mondanám, hogy könnyen viselem. Valahogy úgy rémlett nekem, hogy nem olyan kimerítő dolog ez.:S De mindegy mert ennél sokkal többet is elviselnék a pici fiam kedvéért.


Viszont az nem lehet túl megnyugtató, hogy nem tudsz neki szólni ha valami baj van (ne legyen..). Nem tudjátok valahogy ezt megoldani?

Húú csak jár itt a szám pedig ezer a dolgom :D
Futok is....


Puszi
Vica

Kép
Kép
 
 


Szia Vica,

allitolag a Szent Imreben vannak egyagyas szobak(ez plusz penz termeszetesen),ahova allitolag bejohet barki,a ketagyasoknal nem,itt allitolag sok volt a panasz hogy a szomszed agyon fekvo rokonai biztos rengeteg bacilust hoznak be,oszinten,ennek en sem orulnek hogy ott vagyok a babocammal es a szomszedhoz megerkeznek a latogatok....
Szoval ezt csak ugy tudtak kivedeni,hogy letrehoztak egy latogatoi szobat(allitolag,meg nem jartam ott),ahova mindenki sajat felelossegere kiviheti a babat mutogatni.

Hat parom repulon ul egesz nap,ugyhogy szinte megoldhatatlan,bar neha elerem ot egy egy forduloidoben valami mas orszagban :)
Ez nem sokat segit...
Szulei Milanoban elnek,anyukaja egesz nap dolgozik,apukaja pedig allandoan kulfoldon van,a legkozelebbi bazisa Kina...
Szoval veluk is meg vagyok love :)
De!A remeny hal meg utoljara,NEM LESZ SEMMI BAJ!!!!
En eleg szepen birom/birtam az elejetol fogva,abszolut nem volt hanyingerem,semmi tunet a terhessegre utaloan,csak menzeszem nem volt es biztositott rola a kis fekete-feher UH felvetel hogy O mar itt van koztunk :)

Na,en is csak jartatom a szamat es egesz kis listam van am mara amit feltetlen el kell inteznem,mert holnap hajnalban megy a repulonk Budapestre.

Szep napot Neked! :)

puszi

Kép



Anita
 


Szia Anita!

Gondolom mire ezt olvasod már itt lesztek Bp-en. :D

Hát amit a kinti szülészetekről írtál, teljesen megértelek ha nem akarsz ott szülni. A szent Imréről őszintén semmit nem tudok, pedig elég közel is lakom hozzá. Egyszer jártam ott életemben akkor is csak a baleseti sebészetig jutottam:D Kívülről mindenesetre szép, és emlékeim szerint a sebészeten is jól bántak velem.
Remélem minden elvárásotoknak megfelel majd:)

Épp azon gondolkodtam, hogy képes lennék e repülőre ülni mostanában, aztán hamar beláttam, hogy ez telesen kizárt. Hozzá kell tennem, hogy egyébként is rettegek a repüléstől. Inkább levezetek akárhány ezer Km-t. :D

A várandósságot alapvetően én is élvezem, csak valamiért most nagyon nehezen viselem. Már az elejétől fogva produkálom az összes "mellékhatást"
Az első terhességemnél végig semmi kellemetlenség nem volt. Bár a szüléskor mindez be lett pótolva:)
Remélhetőleg, most fordítva lesz és csak úgy kipottyan a lurkó majd 1 röpke órácska alatt. Édes álom....:D

Tényleg, visszakanyarodva a témához, neked benn lesz a párod a szülésnél?
Lehet, hogy már írtad, csak nem emlékszem.
Az enyémmel éppen most nem vagyunk túl jóban, legalábbis én elég pokróc vagyok vele.
De hát, komolyan nem így képzeltem a közös életünket.
Nyaff....:(

Puszi

Vica

Kép
Kép
 
 


Szia Vica,

ma meg Pesten vagzok,holnap vissza.
Ezen a szamitogepen fura ez a billentyuzet,nem tudok rendesen irni,holnap jelentkezem.

Puszi

Kép



Anita
 


Szió!


Szóval ma :D
Ok.
Puszi
Vica

Kép
Kép
 
 


Szia Anita!
Remélem jól vagytok, a hosszú utazás után...
Ha tudsz azért jelentkezz!!
Puszi
Vica

Kép
Kép
 
 


Szia Vica,

ne haragudj hogy nem irtam,csak miutan hazaertem rengeteg elintezni valom akadt,aztan masnap hajnalban indultunk nyaralni Szardiniara.
Jo volt,bovebben holnap,most jottunk haza es hulla faradt vagyok,hosszu volt az ut,kocsi-komp-kocsi...

Akkor holnap :)

Puszi

Kép



Anita
 


Szia Vica,

ne haragudj,csak most jutottam el odaig hogy le tudok ulni rendesen a gep ele,miota hazajottunk ezer fele rohantam intezkedni,aztan takaritas,mosas,teljesen kivagyok :)
Szardinian voltunk 1 hetet,de maris olyan erzesem van hogy mintha 2 honapja lettunk volna ott,szuksegem van ujabb nyaralasra :lol:
Te hogy vagy?
Javult azota paroddal a helyzet?
Mi is egy erzelmi hullamvolgyon haladunk at,illetve en...
Lehet hogy ezek meg/ mar megint a hormonok?
Nem tudom,de nem jo es mar varom a veget :(
Olyan jo lenne ha mar itt lenne ez a torpe,kezdek nagy lenni,mar a cipofuzomet se tudom kenyelmesen bekotni :)
O mindekozben rengeteget mozog am,rugdalozik rendesen,tegnap olyan edes volt,nem ereztem egy darabig,du parom hazajott a munkabol,alig hogy bejott az ajton,a mi edes kislanyunk akkorat rugott,hogy azt hittem kijon a laba az oldalamon...Lehet hogy hallotta apukat es azert?Furcsa...
De olyan erdekes,amikor apa rateszi a kezet a hasamra,megnyugszik :)
Mostmar parom is egyre tobbet kommunikal vele,persze olaszul,mert mondtam neki mikor kijon a kiscsaj az alapjan fogja ot beazonositani,na azota megbeszel vele dolgokat :)
Neked hogyan telnek napjaid?
Nekem eddig jo volt,mostanra viszont vegeztem,innentol fogva ugyanaz az unalom var ram..azt hiszem...
Be akartam menni a varosba,hivtak a magyar lanyok,dehat persze MURPHY jo haverom,begorcsolt a vadlim,nem tudok rendesen labra allni :(
Elmarad a varoslatogatas....

Irj mi van Veled/Veletek,erdekelne :)

Puszi

Kép



Anita
 


Sziasztok!

Szia Anita!

Én az Imrében szültem és most is ott fogok. Csak jót tudok mondani róla!!! :D Az , hogy nem jöhetnek be látogatni, pedig csak külön előny ám!
Egyrészt, januári babád lévén jó esély van az influenza tombolására - így a babád is biztonságban van, hogy idegenek nem hozzák be a bacit.
Másrészt, szerintem sokkal jobb, hogy a szomszéd ágyak pereputtya nem ücsörög és zajong egész nap a szobában, míg te félig kilógó mellel, véres hálóingben babát próbálnál szoptatni altatni.
Ott lehet csecsemős nővért is fogadni. Ha az első bab lesz, akkor ezt MINDENKÉPP JAVASLOM!!!!!!
Hihetetlen sokat segít, és tök nagy "rutinnal mész haza pár nap után.

Remélem tudtam segíteni.

Vica,
GRATULA A KUKIHOZ!!! :D

Kép

Kép

KépKép
 


Szia Honeymoon,

koszonom szepen hogy megosztottad velem ezeket az infokat,latod csecsemos noverrol nem is tudtam hogy letezik.
Igen,ez az elso bab :) ,bar voltam 4 evig bebiszitter egeszen ujszulott babaval,azert ez 10 eve volt,jo lenne a dolgokat felfrissiteni :)
Az,hogy nem johetnek be a korterembe idegenek,ez kulon tetszik,azt nem tudod veletlenul,hogy allitolag van 1 agyas szoba is,oda sem johet be a parom kesobb?
Illetve ha nem er oda a szulesre akkor csak az ablakon at lathatja a torpet,es csak akkor foghatja meg eloszor amikor megyunk haza?
Annyi "fekete lyuk" van meg igy a szulessel es az azt megelozo idovel kapcsolatban...
Remelem problemamentesen lehuzom az elkovetkezendo 3 honapot,ugyanis csak az utolso honapra megyek haza,itt semmi esetre sem akarom megszulni a babat..Persze ha ugy hozza a sors...

Szoval koszonok minden segitseget,nekem minden aprosag sokat segit :)

Szep napot!

Kép



Anita
 


Szia Anita,

de az 1 ágyasba bemehet és egész nap ott is lehet az apuka!! :D De azt nehéz ám kifogni, mert csak 1 vagy 2 van belőle! :?
Viszont ha fogadtok csecsemős nővért, akkor ő minden esti fürdetéshez becsempészi apukát, és minden esta ti fürdethetitek a babát!!
Szerintem nagyon megéri!!! Más ám a bébiszitterkedés, mint egy saját baba!! Főleg hogy anno gondolom nem kellett szoptatnod. :D
Ha gondolod, szivesen megadom a csecsemősnővér tel. számát, aki nekem nagyon sokat segített!

Viki

Kép

Kép

KépKép
 


Szio,

hat remelem szabad lesz eppen,ha nem akkor az sem tragedia,papa ki fogja birni :)
Azert azt megkoszonom ha megadod a csecsemosnover telefonszamat,rogton konzultalnek is vele amikor legkozelebb hazamegyek.

Mas:
Gondoltam arra hogy turiban veszek egy par alapdolgot(nem tudom otthon milyenek a turik,angliaban isteniek:),nem tudsz veletlenul valami helyet ahova erdemes elmenni?
Itt nezelodtem annyira dragak a babaruhak,hogy hiaba engedhetjuk meg magunknak,EN NEM VAGYOK HAJLANDO kiadni annyi penzt :)

Aranyos a vonalzod :) bar az en esetemben a margarita nem igaz..inkabb a mojito :P

Szep estet Nektek :)

Kép



Anita
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: