Új privát üzeneted érkezett!

Vezér papa nem bírta elviselni, hogy másoknak másféle véleménye is lehet. Egyetlen szerencse, hogy ő nem egy hatalommal bíró ember. Még ki is irtaná a másként gondolkozókat. Így csak a véleményüket akarja kiirttatni. Gratulálok Kép
maca
 


maca és az összesmásként gondolkodó, aki nem hajlandó másokat tiszteletben tartani )ide nem tartozik mindneki, aki másként gondolkodik) - annyira jó, hogy így kell írni, ugye? Kép

szóval vezér papa sem volt szent. Mert azért nem, ezt lássuk be. De az, amit végül vele műveltetek, az túlment sok határon.

Ez az én véleményem volt. Ami utánkövethető, elérhető vagyok és vállalom, amit írok.
 
 


Nem sajnálom Vezér papát. Beatrix is arra a sorsa jutott, pedig ő aztán tényleg nem bántott meg senkit. Elérhető volt, vállalta amit írt, kulturált volt, és egy hibája volt: véleménye volt, de az MÁS volt.
kakukk
 

 
 

kakukk,
Beatrixet senki nem gúnyolta ki és nem üldözte el.
nem volt hibája, csak nem értette meg, hogy nem ellene irányulnak a mondatok.

A más véleményét itt mindenki elfogadta.
Hagyjátok már ezt a MÁS vélemény miatti nem elfogadást. Vagy támaszd alá.

De ezt is már ezerszer leírtam.
 
 


Azért csak eljutottál vele szemben a személyeskedésig is, nem?! Arra még volt energiád?!
kakukk
 


tudod kakukk,
a te véleményed nem érdekel. és tudod miért?
Mert vádaskodni könnyű. Ezek az egy mondatos beszólások téged minősítenek.
 
 


Ugyan, Solya, mindenkit letromfoltál, aki nem ugyanazzal a hőfokú ájtatossággal nyilvánult meg, mint te vagy Vezér papa.
maca
 


Semmi ájtatosat nem mondtam.
nem tromfoltam le senkit.
Olvass vissza.
 
 


Te mindenkit hülyének próbálsz nézni, Solya?
Névtelen
 


Oké, Ti, akik nem értetek!

Legyetek boldogok,
boruljatok össze,
beszélgesettek el egymás mellett,
meséljétek el egymásnak milyen szuperek vagytok,
zárjatok ki mindenkit az életetekből,
meg onnan, ahonnan akartok,
nekemis van véleményem, elmondtam.
nektek is van véleményetek, meghallgattam.
Nem foglak szeretni benneteket, csak azért mert egyedül szültetek, vagy azért mert úgy állítjátok be magatokat, mintha ti lennétek a reklámháziasszony. Vagy ha azok vagytok, ámlegyen. De ettől még nem tudlak tisztelni benneteket. Márpedi ez alapvető az elfogadásnál.

mert mi történt itt az elmúlt pár archívban?
Olvassatok vissza kedveseim.

Miről papoltatok itt? hogy nem fogadják el a frissen érkezők véleményét?
és ezzel szemben mi történt? Én megpróbáltam elérni az arany közepet, megismerni a másik fél gondolkodását, érzelmeit, milyenségét. Egyáltalán a döntési szitut.
Erre ti? Na mindegy.
A jó az egészben, hogy mindezt mosolyogva tudom leírni.
 
 


Akkor mosolyogj jó sokat.Kép
Te is visszaolvashatnál...
kakukk
 


Na most Solya a pofozóbábu? Mert az ő nevét láttátok utoljára? Vagy mert értelmesen érvelt? Tessék, tessék, csak elő azokkal mondatokkal, amiket kifogásoltatok! Vagy az túl fárasztó?
 


Nem tudom, minden hónapban van vki, akit megpróbálnak egyes névtelenek kiutálni? Okkal-ok nélkül, tökmindegy.
Mert mindenhová beír, okoskodik (ezt magam is emgkaptam már); mert hülye; mert miért ír annyit, talán túl soka szabadideje, és különben is, hol van addig a gyerek (kinek mi köze hozzá); mert mást ír, mint én; mert mást ír, mint ami nekem tetszik; stb stb stb.
Úgy látszik, Solya, most te vasgy a soros...
Kép

Zsóka
 
 


kakukk,
visszaolvastamKép
 
 


Solya! Most kibújt a szög a zsákból! Neked azokkal van bajod, akik elég önállóak ahhoz, hogy mernek másképpen vélekedni, mint a falka. Akiknek könnyedén megy az önálló döntés, akiket te úgy nevezel, hogy "reklámháziasszonyok"!
Tudod, mit? Inkább vagyok "reklámháziasszony", mint egy afféle nyámnyila liba, aki a férje nélkül a zokniját se tudja felhúzni Kép
maca
 


Zsóka,
már úgyis csak egy hétig tudok jönni. Kép
Úgyhogy ez különösebben nem érdekel.
De nem fogok elmenekülni, csak azért, mert nem gondolkodó névtelenek durrogtatják a töltényeiket. Kép
 
 


maca,
legyél reklámháziasszony, ha az szeretnél lenni.
Én maradok önállóan gondolkodó és tevénykedő nő.
Kép
De meg tudom érteni azt is, aki reklámháziasszonyként és azt is, aki gyámolításra vágyva éli le az életét.

Asszem ez a különbség.
 
 


Solya! Egy frászt vagy te önállóan gondolkodó nő! Rátapadtál a Vezér papa véleményére, és képtelen vagy beengedni a tudatodba, hogy lehet másféle vélemény is, ami másoknak megfelelő! Csak szajkózod ugyanazt a fennköltséget, és már liheg is a nyomodban a falkád. De ha neked ez kell az önbizalmadhoz, akkor élvezd Kép
maca
 


Nyámnyila liba? Szóval mindenki, akinek a férje bent volt a szülésnél, az egy ilyen?
Érdekes, azért neked is van egy logikus eszmefuttatásod, hallod-e!
Olyan kár, hogy belőled meg az irigység beszél, mert aztán te nagyon elfogadó vagy! Gyorsan cikizzük ki őket, ha már az én férjem volt olyan kis tutyimutyi, hogy még a gyermeke születésére sem volt mersze bejönni! Ugye...ilyen amikor a saját fegyvereddel támadnak!

SolyaKép

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


KépKépKép

KépelmészteasunyibaKép

fél kézzel lemoslak anyukám, nehogymá itten nekem add a nagyszájú macát.

Cicamaca, bizonyíts! Kép

KépKépKép
 
 


pirus,
ez nem neked szólt, de gondolom rájöttél. Kép
 
 


Solya, bepofátlankodtam eléd!Kép

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


A seggeteket is a férjetek törli ki? Az se megy egyedül?
Névtelen
 


Kép
na megjött RR-es névtelenünk is! Már vártam a metamorfózist! Kép
 
 


Solya
Ennyi szerencsétlen, primitív embert.
Én csak tudod hogy min röhögök de azon rendessen hogy ezek azt hiszik hogy téged le tudnak a Babanetről koptatni ezekkel a röhejes sértegetésekkel.
Akinek nem dereng hogy te miről írtál edig az annyira tudatlan hogy....
Kíváncsi lennék én vajon melyik oldal leszek mert hogy mindíg egyedül szültem még sem ezt tartom igazán jónak /már mint magamnak/, szóval rémes mennyire benézik itt egyesek a dolgokat.
Az a baj hogy még mindíg normálissan akarsz érvelni pedig ezzekel ....Kép

Vezéréket
nem értem miért kellene elmenekülni csak mert egyesek rontják itt a levegőt ez mindíg így van ha senki nem ír nekik akkor lekopnak, ennyi az egész, átlehet rajtuk nézniés más dolgokkal foglalkozni ahogyan azt Nyanya is tette.
Beatrix többnyire tényleg kultúráltan vitatkozott ki utálta ki?

Szerintem ezek a Névtelen, meg maca meg egyéb sötét egyének akik csak beugranak sértegetni tuti hogy még nem szültek inkább csak sihederek akik azon szórakoznak hogy azt hiszik egyeseket bosszantanak vele, tipikus buta antipatikus, éretlen elemek.

Írjatok még néhány ilyen szennyet hátha több embernek is el megy a kedve a Babanettől, és a moderátorok kitörlik az ökörségeiteket, hajrá!!!!Kép

Dzsili
 
 


Névtelen: a gyerekcsinálás is ment egyedül?? Vagy rászorultál a férjedre??

ez kb. válasz az előző (13h 10) hülye kérdésedre...
énis
 


Dzsili!

Visszaolvastam. Beatrixot nem utálta ki senki. Azzal kezdődött, hogy védelmébe vett egy névtelent, és a viták során úgy tűnik besorolták a rosszindulatú hozzászólók közé. Ugyanolyan vehemensen ragaszkodott az igazához, mint pl Solya. Úgy látom mindketten jót akartak, de -idézve- mindketten szemellenzősök és nem tudtak dűlőre jutni. A bolondokKép! Szerintem Beatrix a végére belefáradt a meddő vitába.
Egyetértek, a modortalan névtelenek mehetnének el innen!!!
miért
 


Valóban az vall a legjobb modorra, hogy a más véleményen levőket kiirtanátok Kép
másvéleményű
 


"modortalan" nem egyenlő "más véleményű"-vel Kép
 
 


Solya, rólad messziről szaglik, hogy az Angolkisasszonyoknál nevelkedtél Kép
maca
 


ugye?
én is ezért szeretlek! Kép
 
 


Még csak az kéne, hogy szeress Kép
Az azt jelentené, hogy van bennünk valami hasonló, de ennek a gondolatától is lever a jeges rémület Kép
maca
 


Pedig, ha tetszik, ha nem, vonzódom az ilyen karakán csajokhoz, mint aminek képzeled magad. Kép
 
 


másvéleményű
Te szerencsétlen ki akar téged innen kiírtani?????Kép
Kapjál már magadhoz egy kicsit, vedd elő a jobbik éned próbálj meg OLVASNI tudod az a betük szavakká kapcsolása majd érdelmezése, és utánna nyafogjál hogy ki kit értett meg és miért.

miért
Beatrixnak voltak nagyon jó kis véleményei amik még tetszettek is, ő többnyire tényleg vitatkozott, az ilyeneknek kéne maradni az ANYÁZÓKnak meg lelépni.

Bár az alap téma nem vita kérdése mert nem dönthetem el, hogy a másiknak hogyan jó szülni, enni, inni, kávézni, szeretkezni, mindenki csinálja igényei és legjobb tudása szerint.

Egyébként én Solyánál nem olvastam olyanokat hogy magasztossan azt akarta volna bárkibe beleverni hogy apuka az kell a szülőszobára ezért nem értem a kirohanásokat amik egy idő után eldurvultak.
F.Jutka butaságaiba bele lehetett kötni az biztos de ő meg névtelenkék voltak akik ezeket a meddő vitákat kezdték.

Dzsili
 
 


Csak az az okos, aki papásan szül.
A többiek butááááááák Kép
Névtelen
 


Jaj ez még lemaradt:

maca
- rólad is sok minden "szaglik" az hogy hol nevelkedtél nem tudhatom hogy a modorod roppant alpári az egyértelmű. Kép

Dzsili
 
 


Újabb finomlelkű angolkisasszony érkezett. Ezek itt osztódással szaporodnak Kép
Névtelen
 


Ezek után visszasírhatjuk a beatrix féléket. Felháborító, amit a ROSSZINDULATÚ NÉVTELENEK (csak azok!) művelnek.
Névtelen
 


lányok,
eddig nem tudtam, milyen a virtuális hajtépés Kép

Mostan csak annyit szabadna megjegyeznem, minden kedves érdeklődőnek, hogy kezdem élvezni.

De az az igazság, hogy a tegnapi beszélgetésem FJutkával és Beatrixxel - bármennyire is nem vittek sehová, vagyis mégis, de nem oda, ahova kellett volna - szóval az azért tartalmas és építő jellegű volt.

Ez meg minden csak az nem.

Fehér kesztyűt még nem tettem le. Kép
 
 


"tegnapi beszélgetésem FJutkával és Beatrixxel - bármennyire is nem vittek sehová, vagyis mégis, de nem oda, ahova kellett volna"

Most elárultad magad: akkor lennél elégedett, ha ezek a lányok bűnbánatot gyakoroltak volna a hatásodra amiatt, hogy nem kultiválják az apás szülést.
nemsolya
 


nemsolya!

Félreérted a dolgot, Solya és Beatrix nem azon vitáztak, hogy apás vagy nem apás. Olvass, mielőtt ítélkezel!
Névtelen
 


még szerencse, hogy nemsolya vagy. Ezt a következtetést! Gratulálok!

Szerinted csak oda vihettek volna?
Egyébként nem árulhatom el magam, mert ÉN MAGAMAT ADOM. Kép Így aztán nem nehéz nem elárulni magam. Kép

Szóval, ahova szerettem volna kilyukadni ÉS MÉG MINDIG ÉRDEKEL, ha valaki esetleg megosztaná velem, plíz Kép, hogy miért választja valaki az egyedüllétet*. és miért hiszi azt vki, hogy sémákban kell gondolkodni.
pl. ha egy nő igényes, okos, művelt..., akkor csak egyedül szülhet. Ill. ha vkivel, teszem azt a gyereke apjával megosztja ezt, akkor az csak gyenge jellem, gyámolításra szoruló szegény kisegérhangú nő lehet.

Na, ha oda kilyukadtunk volna, hogy ez nem is így van, mert pl. nekem más volt, és neked is más volt és neki is más volt és van aki a férje mellé még dúlát is visz, (úristen!). Akkor úgy érezném, volt értelme a beszélgetésnek.

*eddigi verziók:
- női dolog
- apa nem bírja
- csúnya esemény, senkinek semmi köze hozzá
- önálló nő vagyok - hozzáteszem, nekem ez a verzió közelebb áll az emancipált nők gondolatvilágához - nekem nem kell segítség, nem szorulok gyámolítása, egyedül is meg tudom csinálni stb

Segítsetek, ha kihagytam valamit, most a tökéletesség igénye nélkül, hirtelen szedtem össze az elhangzottakat.

Az utóbbinak még a mélyebb összetevői is érdekelnének. Ugyanis én valahogy úgy érzem, hogy egyedül is tudok létezni, mégis megengedtem a páromnak, hogy velem legyen akkor és ott, a szülőszobán.

Tiszta vizet a pohárba! Kép
 
 


Figyu Solya!

Többen elmondták norm a véleményüket, az okokat, csak a vita hevében elsikkadtak azok a hozzászólások. beatrixszal történt vitáitok alatt észre sem vettétek, hogy pl ő is írt erről. és nem támadott benneteket, olvasd csak el,
Névtelen
 


szerintem nem is mondtam, hogy támadott volna. Sőt. Csak nem voltunk közös nevezőn, miközben tök ugyanarról beszéltünk. és én olvastam azokat a hozzászólásokat is, egyébként a Beatrixxal történt beszélgetésem jó része már másnap, másik topikban ért be, a szó nem jó értelmében. Ha jól emlékszem.

de miért vagy névtelen? ismerlek, ugye? Csak nem mered vállalni. De miért?

Most jön egy újabb kérdés. Miért nem meritek egy normális vitában (eltekintve a butácska, gonoszkodó névtelenk beszólásaitól) a nicketeket felvállalni? Magatokat?

Ez bántja az én lelkemet. De én ilyen vagyok. Ez van.

Vagy az a baj, hogy ha nem nickkel véleményezel, akkor bármikorkiszállhatsz a vitából anélkül, hogy sérülne a személyedről alkotott kép?

és kérlek, nehogy te is támadásnak vedd! Csak eszembe jutott és megkérdeztem. Jó?Kép

és ha jól emlékszem, Beatrix még az eljén említette, hogy egyedül szült, és azért, mert tipikusan női dolognak érezte a szülést.

És a miértre már senki nem válaszol.Kép
 
 


Miért nem elég az, hogy úgy érzik jónak a szülést, ha egyedül vannak. Miért kell ezt agyonmagyarázni? Aki csak a férjével tudja elképzelni a szülést, mert úgy jó neki, mert arra vágyik, mert elképzelni sem tudja máshogy Kép, az a kismama úgysem tudja megérteni, hogy miért jó apa nélkül szülni. Mert aki máshogy látja, az hiányolja belőle a kötődést, a mindenekfeletti összetartozást, a csodás egymásrautaltságot. Ezért nem tudjuk elmagyarázni, érvekkel alátámasztani, hogy miért jó apa nélkül szülni. Mert nem egyre jár az agyunk. De ez nem baj, csak ne várj olyan indokokat, amik megmagyarázzák ezt az egyszerű érzést.
Ismernél? Honnan? Még csak pár napja vagyok itt, inkább keversz vkivel.
Névtelen
 


Névtelen
Ezt az egyszerű érzést (ami ha jól értem a Te érzésed is) nem tudod elmagyarázni, de a mások érzését nagyon jól elmagyaráztad. Kép
Na ezt magyarázd el nekem.
Pedig engem tényleg érdekel, hogy miért választja valaki az egyedül szülést.
Kriszta
Nyanya
 


Mert fél, hogy meglátja Apa, miben szokott éjszakánként tunkolni.
Névtelen
 


Ez nem én voltam, ezentúl inkább Sugár leszek
Sugár
 


Mert nem mindenki gondolja úgy, hogy az összes alpári részlet a társunkra tartozik, ha még valaha szeretnénk csábító nők IS lenni, nemcsak tenyésznőstények.
Névtelen
 


Ez nem igaz! Nem hiszem, hogy kiábrándulna, sok ismerős házaspár van, akik együtt szültek és nem távolodtak el egymástól.
Próbálok magyarázatot találni, azon kívül, hogy ez egy spontán, ösztönös érzés. Ha sikerül, jelentkezem.

Üdv: Sugár
Sugár
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet:

 

cron