Új privát üzeneted érkezett!

Katus!

De nagyon örülök, hogy újra itt vagy! Kép Kép Kép
Gratulálok a kis csodához! Remélem sokat szopizik és szépen fejlődik! (illetve biztos vagyok benne, hogy így van Kép )
2 hónap 10 napot sikerült kivárni az oltás után, akkor fogant a kiscicám, április 24.-én. Minden doki és védőnő azt mondja nem lehet baja. Volt már AFP, az jó lett és a genetikai UH is tökéletes volt! Úgyhogy boldogok vagyunk. Kép Nem láttuk, hogy fiú vagy lány, de mindegy is, egészséges kisbabát várunk és kész. Kép
Szóval Katus, csodálatosan írtad le az érzéseidet, ki fogom nyomtatni és elolvastatom a párommal is. Mindig is gyönyörüen írtál, de ez... Kép

Igazából még ritkán írok ebbe a topicba, akárcsak Beja. Pont a napokban jutott eszembe, hogy nem is vagyok már olyan friss kismama, hiszen a jövő héten félidősek leszünk az én drága kiscicámmal.
Majd gyakrabban nézek mostmár erre.. ha nem baj Kép

Sok puszi!

Mamacica
Mamacica
 


Sziasztok!

Kedves Katus!
Én ugyan nem ismertelek korábbról, mert nemrég fedeztem fel a babanetet, de annyira csodálatos amit írtál, hogy csak megköszönni tudom, hogy megosztottad velünk ezt a gyönyörű élményt.Kép Téged olvasva már nem is tudom, hogy miért is féltem attól a naptól, amikor végre megláthatom a pici kislányomat.Kép És persze nagyon-nagyon sok örömet és boldogságot kívánok a Te kis családodhozKépKépKép
Lara! Én is arra gondoltam, hogy úgy a 36.hét körül össze kellenne pakolnom(Te jó ég, az már csak két hét!Kép), mert a picurikat ugye nem lehet kiszámítani.Kép
Beja! Én a MÁV-ban fogok szülni, az előzetes tervek szerint okt.3-án.Kép

Puszi Katica
Katica
 


Szijasztok!

Lányok! Nektek nem szokott fájni a derekatok? Nekem kb. 2 hete kezdödött és ha ülök vagy fexem, semmi baj, de ha elkezdek járkálni, akkor nagyon rossz. Most azt nem tudom, hogy a baba miatt van e, merthogy a súlyeloszlás más a testen vagy egyébként is fájna...Azért kellemetlen, mert eddig minden nap 10 km-t legyalogoltam, és most ez miatt lassan vissza kell magam fognom. És ennek nagyon nem örülök :-((((((

Cili2! A Megatoys-szal mi is mexivtuk, mert kiválasztottunk egy ágynemüt, meg akartuk venni, erre közölték, hogy nem eladó. Aztán kinéztünk egy tapétacsikot (bordürt), azt is meg akartuk venni, erre meg aszt mondták, hogy mivel ez a legkeresettebb fajta, ezért nincs a raktáron és nemis lesz egy darabig... Szóval két dolgot akartunk ott venni, és vagy hiánycikk volt vagy nem volt eladó (annak ellenére, hogy még árcimke is volt rajta!).

Beja! Kiságyat mi a Brendonban vettünk 8490Ft-ért. Vettünk kétajtós nagyszekrényt + fiókos pelenkázó komódot + a pelenkázó fölé polcot összesen 76000Ft-ért a Faktum Möbelben. Nekünk szinte csak ez teccett és még az ára sem olyan veszettül magas. Mi úgy választottunk, hogy évekig tudja majd használni. Mert más helyeken láttunk szines bababútorokat 100ezer forinton felül, de azok kimondottan babának jók csak.

Szijasztok, Lara
lara (lara)
 

 
 

Szia Lara!

Én is hasonló tüneteket produkálok. Bár nekem a forgóm kezdett el fájni, legalábbis egy tapasztalt barátnőm szerint, én eddig azt sem tudtam, hogy létezik.KépŐ meg azzal vigasztalt, hogy lesz ez még rosszabb is.KépMostanában néha fáj a pocakom esténként, ez egy kicsit kellemetlen.De mindig csak este. Képzeld újabban kezdek átmenni "alvóbabába", rengeteget alszom, lehet, hogy készül a szervezetem az évekig tartó nem alvásra?KépMost abbahagyom, mert a Picuri akkorákat rugdos, lehet, hogy nem tetszik neki az ücsörgés?

Puszi Katica
Katica
 


Katica!

Két hét múlva 36.hét? dejóóóóóó. Én azon gondolkodtam, hogy mikor kezdek majd el izgulni a szülés miatt, merthogy most még egyáltalán nem félek töle, söt alig várom már.
Az egyik barátnöm mesélte, hogy ö sem félt töle, hanem a kiirt idöpont elött egy héttel rádöbbent, hogy pár nap és szülés, és innestöl elkezdett rettegni. Vajon ezzel mi is egy leszünk?

Szija, Lara-32
lara (lara)
 


Sziasztok Lányok!
Olyan helyesek vagytok. Jó benneteket olvasni.
Mindenkinek vidám "utolsó napokat" és könnyű szülést kívánok!
Csak semmi rettegés... ha olyan szörnyű lenne, nem lennének többgyermekes családok Kép Kép
Üdv.
Malacka
Malacka
 


Szia Lara!

Én is nagyon várom már, bár én eddig is féltem, csak amióta itt olvasgatok, azóta kezdtem megnyugodni.KépOlyan szép dolgokat írnak itt az anyukák, hogy még kedvet is kapnék hozzá.KépEddig valahogy csak azt hallottam, hogy a szülés amolyan szükséges "rossz", amin túl kell esni. De szerencsére én már másképp látom.Kép Az eddigi szinte 8 hónap is csodálatosan telt, semmilyen problémám nem volt, sõt soha ilyen boldog nem voltam.KépKépKép Bízom abban, hogy a szülés is rendben lesz.KépMost elköszönök, mert nemsokára jön a férjecském és az övé az egész hétvégénk.Kép
Puszi és vigyázzatok magatokra.Kép

Mindenkinek jó pihenést!

Katica
Katica
 


Hello kedves mindenki,

Kiralykati es Beja, szukeseges felszereles ugyben ajanlom, latogassatok el Piglet honlapjara, sajnos a linkem nincs meg, de hatha vki tudja, vagy pedig itt, e topic archivjaban megtalaljatok a cimet, de sajnos nem emlekszem, epp holKép. Egy masik lelohely: a www. babapont.hu, itt is megvan mindenfele lista, babaruhak, egyeb felszerelesek, mamacsomag a korhazba, csakugy mint Pigletnel. Izelitoul bemasolom Piglet ruha javaslatat, de hangsulyozom, ezenkivul van meg minden egyeb szukseges beszerzendorol nagyon jo kesz listaja.

Piglet:
"A babaruhák számozása általában az 56-os méretnél kezdõdnek, azonban ezt a babák nagyobb része
két-három hét alatt kinövi. Éppen ezért ajánlom, hogy ne igen vegyetek egy-két darab 56-osnál többet,
mert nem fogjátok tudni kihasználni.

Téli ruhatár:
· Rugdalózó 1 db 56-os, 4 db 62-es - 4:1 arányban hosszú ujjú, ujjatlan. Vastagabb anyagból.
· Kombidressz 4-8 db hosszú ujjú - nagyon praktikus az elöl gombolható. Ezek sokszor két méretûek.
Max. 2 db 56-os, a többi inkább 62-es legyen.
· Kardigán - 62-es, 1 db
· Hálózsák - 2 db, az elején pl. plüssbõl, hosszú ujjút ajánlok. Amikor a baba már aktívabban mozog,
akkor érdemes megvenni a bélelt, ujjatlant.
· Overall
· Sapka - 1 pamut, 1 melegebb
· Zokni - 00-ás, 4-8 db
· Harisnyanadrág - 00-ás, 2 db
· Textilpelenka - 30 db, cseh
· Sál
· Kiscipõ - anyagból készült, puha, meleg a sétákhoz.


Nyári ruhatár:
· Rugdalózó - 2 db ujjatlan, 1 db hosszú ujjú. Inkább vékonyabb anyagból legyenek.
· Kombidressz 4-8 db - 3:1 arányban rövid ujjú illetve ujjatlan. Max. 2 db 56-os,
a többi inkább 62-es legyen.
· Kardigán - 62-es, a hûvösebb napokra.
· Vékony kissapka
· Zokni - 00-ás, 4-8 db
· Hálózsák - 2 db, ujjatlanok, vékonyabb pl. pamut anyagúak.
· Textilpelenka - 30 db, cseh" .

Mamacica, emlekszem rad akkorrol, amikor meg en is olvastam a Megint Megjott-et, akkor derult ki, hogy oltasra lesz szukseg es szomorkodtal a varakozas miatt. Most pedig mar felidosek vagytok! Nagy gratula!

Szia Andrea, hogy s mint? Nagyon aranyosak lehetnek am a "nagy"lanyaid. Tenyleg, hany evesek?
Nalam, minden valtozatlan, tovabbra is kituno a kozerzetem, tegnap vizisielni is voltunk, igaz persze csak a ferjem sieltKép. Osszehuzodasaim szep szorgosan kovetik egymast (mikor 30, mikor 5-10 percenkent, de nem fajnak, mas semmi, szoval nem tudom, hogy lesz ebbol pentekre baba?

Na, sziasztok,
Cili2
Cili2
 


Katica, jo ranezni a leveledre, csak ugy "hemzseg" a mosolygo arcoktol! Maradj tovabbra is ilyen boldog!
C2
Cili2
 


Sziasztok!

Szóval itt a honlapom címe, de most a hétvégén a szerverrel valami gond van, úgyhogy szerintem keddnél hamarabb nem is lesz jó.
[url=http://krea.bke.hu/~piglet" TARGET="_top]http://krea.bke.hu/~piglet[/url]

Piglet
Piglet
 


Hello!

A következõ apróság okozott gonodt:
a kórházba min. 3 db elõlgombos hálóinget kellene vinnem. Bár pizsamás típus vagyok, de gyakorlati okait megértem a hálóingnek. A baj, hogy nem kapok olyat, mai tetszene. Tudom hogy nem divatbemutató egy szoptatás, de ha már kiadok min. 5000 Ft-ot, olyat szeretnék venni, amit máskor is sz1vesen veszek fel. A problémám, hogy elõl húzottak, és h1mzettek, semmi vidám színek vagy minták, és majdnem bokáig érnek (na jó tudom levághatom a hosszát)
De miért nincsenek fiatalos, vidám (és megfizethetõ) szoptatós hálóingek?
Vagy vannak, de hol? Már annyi helyen jártam (piac, boltok ...)
Nem akarok 15e Ft-ot elkölteni olyan ruhákra amit utána mindig kelletlenül veszek fel, és üregebbnek érzem magam bennük a koromnál.

Ha tudnátok segíteni :-) .....

Nóri
Névtelen
 


Kedves Nóri!

Én a kínai piacon, meg kínai boltokban vettem, kb. 1000Ft-ért/db. szerintem aranyosak, nem hímzett, húzott, stb.
Ha budapesti vagy, javaslom a Fáy u.-i kínai piacot.
Szia, Rita
ritasol
 


A La Halle-ban megprobalhatnad, ott lehet hogy sikerrel jarnal. GB
Névtelen
 


Sziasztok Kismamák! Kép

Katica, szió! Olvastam, hogy Te is MÁV-os vagy, ki az orvosod? Nekem Herczegh doki...
Te jártál a MÁV által szervezett szüléselõkészítõre? Ha igen, írj egy pár szót mondj róla légyszíves, mit láttál, mit tudtál meg, mennyi ideig tart, ilyenek... Úgy tudom, hogy 3 féle elõadás létezik, az alaptéma mindig más, mennyiben igaz ez?

Lara, szióka! Kép Szeretném megkérdezni (ne haragudj, ha tolakodó a kérdés), hogy a fiókos pelenkázó szekrény mennyibe került? Ja, és ez a Faktum Möbel hol van helyileg? Egy címet vagy telcsiszámot ha tudnál adni, akkor megköszönöm! Kép

Cili2, köszi a tippet Pigletrõl, de mintha megérezte volna, le is írta a címet! Kép Köszönöm, Piglet! Kép Megyek okosodniKép

Némi változást érzek magamon: lelassultam, mint a csiga (holott én nem a lassúságomról voltam sosem híresKép). A sietés sem megy már, a levegõm seperc alatt elfogy és oxigénmaszkért kiáltok. A járásom pedig "enyhén" kismamás lett, de olyaaaaaaan jóóóóóóó érzésKépKép

cuppantás mindenkinek,
Beja
Beja
 


Szijasztok!

Katica, Malacka! Talán én is az itt olvasott pozitivumok miatt gondolom úgy mint te, hogy a szülés nem egy feltétlen rossz, hanem egy fantasztikus élmény lesz. És ami a legfontosabb végre szemtöl szembe találkozhatunk a babánkkalKép
Márcsak ezért sem lehet rossz!

Képzeljétek, hogy a 7végén lakodalomban voltunk és hajnal kettöig roptuk a csárdást. Le sem ültem. Mondjuk elég furcsán néztek az emberek, hogy ott pörgök... Aztán másnap meg lelkiismeret furdalásom lett, hogy lehet, hogy a babuci nem élvezte ennyire, bár meg sem mozdult közben. Most meg attól félek, hogy ugye a 4 óra hosszas táncolástól nem lett baja a méhszájnak vagy valaminek? Nyugtassatok meg!
Különben nem érzek azóta se semmi különöset, baba mozog, csuklik, stb és elkezdtük a 33.hetet.
Csak úgy félek...lehet, hogy jobb lett volna ülve maradnom végig?

Piglet, Cili2! Meg kell, hogy valljam, hogy nálam is Piglet listája az alap:-))) Kinyomtattam az összeset és az alapján vásárolunk! Szerintem szuper! Köszi igy utólagKép

Nóri! Én ugyanezt tapasztaltam mint, te, hogy eddig csak "öregasszonyos" hálóingeket láttam, iszonyú drágán és én sem fogom felvenni sosem. Igy én azt döntöttem, hogy nem veszek hálóinget, mert a kórházban úgyis adnak! Ha pedig hazajövök, ugysem fogom felvenni. Ahol te szülsz, ott nem adnak hálóinget? Meg azért is jobb a kórháziban lenni, mert azt szivesebben "piszkolja" össze az ember, nem? Kép

szijasztok, Lara
lara (lara)
 


Hello Lara!
Fogalmam sincs hogy adnak-e, mindenesetre rákérdezek.
A Tétényiben fogok szülni, voltam már benn más dolgok miatt egy hetet, hát nekik még wc papírjuk sem volt, meg evõeszközük. Bár most átadták az új szárnyat...
Rá fogok kérdezni, hátha kapok. Tényleg az lenne a legjobb megoldás.

Nóri
Névtelen
 


sziaszstok!

Nóri: én is a Tétényiben fogok szülni, és a szülésutánra ott adnak hálóinget. Legalábbis a szülés felkészítésen ezt mondták.

cory
cory
 


Cory!

Mi volt még az ilyen szülésfelkkész1tésen? Mert én nem tudtam járni sem oda, sem egyéb más elõadásra.
Szept. 22-re vagyok kiirva. Te?

Nóri
Nóri
 


Sziasztok!

Olyan jó olvasgatni Benneteket. Újabb kismamucik érkeznek lassan a finisbe!

Cory, Lara, irtóra telik az ido. Mikor én szültem Ti még "zöldfüluek" voltatok. Most meg már egyre nagyobb a pocak, és egyre kevesebb a levego!

Kitartás, élvezzétek az elottetek lévo heteket! És ne féljetek a szüléstol, bármilyen lesz is, az tuti, hogy az életetek egyik legnagyobb élménye lesz. A másik gondolom majd a következo bébiKép

Csaó mindenkinek

Évi
Évi (Évi)
 


Kedves Katus!

Most olvastam csak, hogy Te is anyuci vagy már!KépKépKép

Én is emlékszem ám még rád!

Gratulok a babucidhoz, ha olvasgatsz bennünket az elso napok, hetekben, igazán írhatsz is ám!!!!

Szia Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok!
Most megint úgy érzem, hogy már nem bírom tovább. Ez most már az utolsó hetem, és nagyon szeretném, ha babuci minél hamarabb ki akarna jönni. Tegnap mindent megtettem ennek érdekében, még a budai vár lépcsöit is megmásztam a legnagyobb déli melegben!!! Ennek eredménye csak az lett, hogy iszonyatosan kimerültem, de úgy tünik Zsófika remekül érzi még magát odabennt. Ezt a mai CTG is csak megerösítette. Minden este úgy fekszem már le, hogy talán ez az utolsó pocakos éjszaka...
Cili, te hogy vagy ezzel?

A hálóing kérdés számomra is örök probléma. Ha terveztek még babát, azért érdemes venni legalább 2 db-ot. Én is az elsö szülésemkor ruháztam be, és azóta a korházba és a szoptatási idöszakban ezeket hordtam. Mert érdemes arra is gondolnotok, hogy otthon is hasznos lesz az elölgombolós hálóing, amikor éjszaka szoptattok! A kórházi hálóing egyébként is nagyon gáz (legalábbis a Margitban) és csak a szüléskor adnak, a gyermekágyas idöszakban már nem. Persze ez lehet, hogy máshol nem így van!
Beja, A Faktum Möbelnek Pesten az RS Diszkontban (XIII. Reitter F. u.) van mintaboltja, mert szerintem Lara a szegedire gondolt. Egyébként én is ott vettem a kiságyat, egy (!) hét alatt meg is volt.
Lara, szerintem a tánc miatt ne aggódj. Ha jól esett, akkor biztosan nem ártottál vele a babának!

Puszi mindenkinek és szurkoljatok nekem, hogy most már kibírjam az utolsó napokat!

Andrea
Andrea
 


Helló Lányok!

Andrea Cili kitartás! Már nem sok van hátra. Élvezzétek az utolsó napokat és pihenjetek előre, hogy szülésnél erősek legyetek!!!

Katus! nem ragozom a fentebb irtakat tényleg szépen írsz és az a jó, hogy leírod, amit érezünk. Én is emlékszem rád, és jó lenne, ha jönnél az "Első, napok hetek" topicba is.

Puszi mindenkinek:

Anikó
Gerianikó
 


Sziasztok!

Nóri: én szeptember 7-re vagyok kiírva. Olvass bele a Szent Imre kórház topicba!

cory
cory
 


Sziasztok, nem is hiszem el, hogy tudok vegre jelentkezni. Mindenkinek nagyon drukkolok es sokat gondoltam ratok, orulok a jo hireknek, az utolso heteseknek/naposoknak kitartas!
Nagyon kemeny hetek allnak mogottunk, szerencsere az utolso ketto mar jol telt, Anyukamnal voltunk regeneralodni. Roviden: Korniska beteg lett, nem nagy dolog igy utolag (hugyuti ferozes), de nagyon strapas volt, nem evett, nem nott, egy hetig hordtam szurira, kozben a sok idegeskedestol elkezdett fogyni a tejci, hozzataplalas meg egyebek, de most mar ugy tunik, sinen vagyunk, a bacikat kiirtottuk es draga kisfiam szepen el kezdett noni, gyarapodni es most mar nagyon jol telnek a napjaink.
Sziasztok, most se futja tobbre, hiv az agy. :-)
Puszi: Kata
kata (kata)
 


Sziasztok!

Ezer éve nem jártam felétek. Ne haragudjatok! Sajnos mire netközelbe kerülök már nincs erőm végigolvasni mindent, amit szeretnék, pláne írni...

Amit gondoltam, hogy megemlítek, sosem késő nevet választani és a szülés tényére rádöbbeni.
Mi a megindult szüléssel a kórházba indulás után döntöttünk, hogy hogy fogják hívni azt, aki kibújik.
Amikor ültem az ágyon és a kolléganőm a hátam mögött matatott EDA előtt, akkor merült fel bennem a kérdés úgy igazán, hogy mit is keresek itt??? Nahát, IGEN én leszek most az, akinek a hátába kanült applikálnak, hogy csökkentsék a szülés (milyen SZÜLÉS???) fájdalmait. És tényleg én voltam az, aki aztán belebonyolódott egy baba kiszabadításába.

Mi a vásárlások előtt listát írtunk a nagyobb budapesti babaáruházak áraiból. Ha valakit érdekel szívesen megpróbálom bevarázsolni ide. Tegyem?

Jó szunyálást nagy pocakkal is. Már akinek még van. A többieknek pedig nagy pocak helyett fel-felébredő éhenkórászok mellett is.
Jóccakát!
Snoopy
snoopy
 


Sziasztok!


Snoopy, szia! Tegyeeed légysziKép Köszönöm elõre is!

Andrea szia! Köszi a F. Möbeles infót, egyszer nemrég már bekukkantottam oda az RS-be, de vissza fogok menni, szimpi dolgokat láttam.

puszi mindenkinek,
Beja
Beja
 


Szia Kata!
Örülök, hogy minden rendben már, és gyarapszik kis Kornél! Jó lenne, ha tudnál majd gyakrabban jelentkezni, talán érdemes lenne átmenni az "első napok, hetek" topikba!
Puszi: Judó
Judó
 


Sziasztok!

Tegnap gondolkodtam el a "Friss kismamák..."-at olvasgatva, hogy nem is vagyok már olyan friss... Kép Úgyhogy átjöttem kicsit nézelödni, miröl is csacsogtok itt, a célegyenesben. Meglepöen sok ismerös nevet látok, de akivel még nem ismerjük egymást, annak röviden bemutatkoznék: 30 éves vagyok, a 23. hetet taposom az elsö babával, karácsonyra (dec. 25.) vagyok kiírva, és a Margit kórházban fogok szülni.

Andrea! Neked ki az orvosod a Margitban? Szülésznöt választottál? Minden konkrétan Margitos info különösen érdekel, ha van még idöd és energiád írni! Szorítok neked, hogy minél elöbb a karjaidban tarthasd végre Zsófikát! Kép

BMárti
BMárti
 


Szijasztok!

Évi! Hát az egyre "kevesebb a levegö"-s dologban azért van valami, sajnos. Föleg akkor, ha nincs ülés közben a hátam mögött párna, na akkor nagyon rossz. Ezt a részét már szivesen hátrahagynám.

Kislányunk pedig egész nap annyit rendezkedik és szervezkedik odabenn, hogy hihetetlen. Olyan jó lenne idehaza egy UH, akkor le tudnám fülelni:-)) Kiváncsi lennék mit pakol ott benn annyira, de szerintem már az egész "szobát" átrendezhette Kép

Két napja pedig gyomorégés is szinesiti a napjaimat. Eddig ilyet soha életemben nem éreztem, de mondhatom, hogy nem valami kellemes. Mit lehet ellene tenni?

Andrea! nem is tudod, mennyire irigyellek! Már csak napok..vagy órák? Kép
Egyébként tényleg a szegedi Faktumról irtam a múltkor.

Kata! Örülök, hogy minden jól alakult a kisfiaddal, pihend ki magad és gyere többször!

Szijasztok, Lara
lara (lara)
 


Lányok!

Köszönöm a kedves szavakat, örülök, hogy örültök, hogy leírtam a kisfiam születését! Kép
Majd viszonozzátok, ki 7 hét múlva, ki 10 hét múlva, ki egy hét múlva! (ugye Andrea?) Kép Kép

Javaslom, hogy tényleg pakoljatok össze mindent a 36. hétig, megnyugtató érzés lesz utána, föleg esténként ágyba bújni!

A babának 56-os méretböl tényleg ne vegyetek sokat, csak egy-két holmit, mert nagyon hamar kinövi! Kispeti 57-cm-rel született, így már a pocimban ki is nötte Kép) A ruha mérete a baba hosszúságát jelenti ugyanis! Kép
Kell még jópár textilpelus is, erre gondoljatok, legalább 10-15 - akkor is, ha csak eldobhatót fogtok pelenkázásra használni. Feje alá, büfizéshez, babakocsiba, pelenkázóra teríteni hogy ne a hideg műanyag érje a börét, stb ide-oda mindig jól jön!
Pelenkából a Liberot ajánlom, én jobban szeretem mint a Pamperst, valahogy jobban "idomul" a baba formájához, nem lóg úgy rajta akkor sem, mikor még picike nagyon a gyerköc. De lehet, hogy ez mással másképp van, baba vállogatja! Kép
Még egy nagyon jó tanács: Kommersz, márkátlan, százforintos bolti eldobható pelusokat pedig ne vegyetek, mert hiába jön ki 2-4 forinttal olcsóbban darabja pelenkánként, mint a márkásnak, de 3-szor gyakrabban kell cserélni, mert kifolyik belöle minden, ráadásul a babaruhából is moshatod ki a foltot, úgyhogy így már nem éri meg!

Kórházba vigyetek sok bugyit, meg hatalmas méretű betéteket a szülés utánra, és ne ultra vékonyat, jobb a hagyományos vastag betét. Ajánlom még a nagyon-nagyon puha, háromrétegü wc-papírt! Kép A gátseb nagyon tud fájni, érzékeny lesz pár napig, ülni sem lehet rajta, csak ha puha van alattatok, így javaslom a saját kispárnát is magatokkal vinni, az jó szolgálatot tesz, és nekem egy kicsit otthonosabb hangulatot is adott az kórházi ágyban a macimintás huzatú saját kispárnám. Kép Szoptatásnál is hasznos!
Most nem nagyon jut eszembe más, vigyázzatok magatokra, ha bármiben segíthetek, kérdezzetek!

Puszi mindenkinek: Katus és Kispeti! Kép
Katus
 


Sziasztok!

Végre eljutottam odáig, hogy ne csak olvasgassak, hanem írjak is. Rengeteg itt az információ mindenfelé.Kép
Lara! A táncolást biztos nagyon élvezte a kislányod, úgyhogy felesleges aggódni.
Ami a gyomorégést illeti, nálam is elõfordul néha, a védõnõ a korpovit kekszet javasolta hozzátéve, hogy 2-3 szemnél ne egyek többet, nehogy elhízzak.Kép Én valahogy nem tartom valószínûnek, hogy ez a korpovit miatt bekövetkezhetne.Hátha még azt is tudná, hogy "fagyihegyeket" vagyok képes megenni.
KépÉs még mennyi mindent, de túl sokat úgysem tudok enni, mert akkor úgy érzem, hogy "szétdurranok".KépJa! Azt is mondta, hogy figyeljem meg, hogy milyen ételek után érzem és azt ne egyek. Egyébként nálam a sósperec is bevált, úgyhogy korpovit hanyagolva.
Úgy látszik ezek a kislánykák nagyon elevenek.KépKomolyan mondom, hogy tegnap teljesen kikészültem, de olyan szinten, hogy sírni tudtam volna. Pedig nem vagyok egy nyávogós, de a szokásos képem helyett Kép
ilyen voltam: Kép.A férjem csak nézett, hogy mi van. Ugyanis a kislánykánk egész nap szinte szünet nélkül hancúrozott, én meg estére "kinyúltam".

Beja! Szívesen tájékoztatnálak a MÁV-ban folyó elõkészítõrõl, de én sem tudok róla túl sokat.
Viszont valamelyik topicban elég részletesen kitárgyalták a kismamák, csak rövid az eszem és nem tudom pontosan, hogy hol.Kép Arra emlékszem, hogy nyugodtan lehet menni a 36.hét elõtt is és talán 200Ft egy alkalom. Én azért nem foglalkoztam ezzel, mert nem tudnék járni a közlekedés miatt. Az én orvosomat Petõ Zsoltnak hívják, eddig nagyon rendes volt, megígérte, hogy majd megmutatja a szülõszobát+a szobákat, hogy ne legyen teljesen idegen, ha majd ott leszek.Kép
A Herczegh dokiról eddig csak jókat olvastam.
Okt.3-a után remélem, hogy részletesebb információkkal is tudok majd szolgálni.Kép

Snoopy! Én is várom a listát és köszönöm a tájékoztatást a tejjel kapcsolatban, bár az egy másik topicban volt.Kép

Piglet összeállítása tényleg szupiKép, a honlapra még nem sikerült eljutnom, mert mindig azt írja, hogy nem található.Kép
Egyébként az RS-t én is tudom ajánlani, nagyon sok szép dolog van és még a kiszolgáló hölgy is rendes volt, pedig a férjemmel két órán keresztül tanakodtunk, hogy melyik ágynemût is válasszuk. Õ meg mosolyogva adta a tanácsokat.Kép

Katus, olyan jó, hogy Te is segítesz nekünk.Kép
Még biztos akartam valamit írni, de talán ennyi is elég mára.Kép

Sziasztok, vigyázzatok magatokra! Katica
Katica
 


Kata, Snoopy! De jó, hogy újra jelentkeztetek! Szegény Kata, el tudom képzelni, hogy milyen izgalmakon mentél keresztül. A lényeg, hogy a kis Kornél már jól van.

Snoopy, Katus! Köszi a jótanácsokat. Én két szüléssel a hátam mögött is szívesen tanulok új dolgokat, föleg, hogy utoljára 5 éve szültem, és azóta sok minden változott.

Lara, öszinte együttérzésem a gyomorégés miatt. Nekem gyakorlatilag ez az egyik legkellemetlenebb velejárója a terhességemnek. Én sajnos semmit nem tudok ellene tenni, és még a mai napig is gyötör, leginkább éjszakánként.

Márti, nekem a Dr Sárvári az orvosom, de sajnos pont ezen és a jövö héten szabin van, úgyhogy szinte 100%, hogy nem nála fogok szülni. Helyettes orvosnak a dr Horváth Ernöt ajánlotta, akivel eddig egyszer találkoztam. Remélem beválik.

Cili, jelentkezz, ha még tudsz!!!!

Sziasztok: Andrea
Andrea
 


Sziasztok,
Andrea, jo neked, hogy mar ugy tunik, mindjart elindul kis Zsofi. Nekem elvileg HOLNAPUTAN kellene szulnom, de meg mindig tul jol vagyok, tele energiaval, sot tegnap megallapitast nyert, hogy a mehszaj meg abszolute zarva, doki szerint a kovetkezo, vasarnapi vizitig nem szulok (:. (Ennyit a malnaleveltearol, amit pedig a 36. het ota iszom.) Nemi remennyel tolt el, hogy most delutan merni kezdtem a (fajdalomnelkuli) osszehuzodasaim gyakorisagat (legalabb azok vannak) es igy nez ki a dolog: 22-6-11-13-14-9-32-10-33-8-7-5 stb perc az osszehuzodasok kozt. Hatha megis erzi a pici fiu, hogy hetvegere nagyon varom?
Amugy mar mindennel keszen allok, ugyhogy csak varok es elozetesen tulpihenem magam.
Andrea, majd ertesits minket valahogy, ha nalatok megindult a dolog!

Ui.: De jo, hogy igy megelenkult a topic, sziasztok uj tagok!

Cili2
Cili2
 


sziasztok, megvagyunk, szepen fejlodunk, ha lesz idom megirom mar a tortenetunket. Most csak ennyire futotta.
Moni
Moni
 


Szia Cili!
Tegnap jöttünk haza a nyaralasbol (nagyon jo volt) es most vegre a gep ele tudtam ülni egy kicsit! Sokat gondoltam rad, hogy "egybe vagy e meg" !?
Hogy birod?? A vegen meg tenyleg neked lesz igazad es nem a dokiknak, akik azt mondtak hamarabb fogsz szülni!

Sok sikert a szüleshez es termeszetesen kivanom hogy gyors is legyen!
Nagyon varom a hirt!!!!!!

Puszi Mobevik!
mobevik (mobevik)
 


Szia Mobevick, koszi, hat meg egyben es majd emailezek! Puszilom Viktort!
Cili2
Cili2
 


Szija lányok!

Tegnap voltunk szülésre felkészitö tanfolyamon és videót néztünk a szülésröl...hát mintmondjak, nem egy leányálom...az volt az egészben a legrosszabb, hogy szegény szülö nö, ott feküdt kiszolgáltatottan és tehetetlenül, a férje és a növérke törölgették a homlokát, meg itatták, meg emelgették, pakolgatták a lábát, mintha beteg lenne. Annyira sajnáltam...de végén elökapták a babát, és ez annyira szép volt, mindenki iszonyúan örült, még én is majdnem elsirtam magam. Utána már csak boldogan szoritotta a picit, el sem engedte:-))))

Katus! köszi a tanácsokat, pont tegnap gondolokodtam, hogy hány db textil pelenkát is vegyek, de igy már tudom:-))

Katica!Hát a korpovittöl biztos nem hizol el, söt ha jól tudom, azt a fogyókúrázók szokták enni. De azért jó 5let, meg a perec is!
Hogy fogják hivni a kislányotokat? (remélem még nem irtad, és nemcsak nem emléxem)

Andrea! igazából már nekem is ideje volt, hogy legyen valamilyen terhességi tünetem, most megkaptam. Remélem ez lesz az utolsó.

Moni! Dejó, hogy ilyen jó hireid vannak! Majd gyere, ha lesz idöd!

Szijasztok, Lara
lara (lara)
 


Sziasztok!
Megirtam a szulesem tortenetet az Ami a szules elott van topicba, akit erdekel, ott
elolvashatja.
Egyebkent jol vagyunk, Viki elmult mar 3 hetes, es valtozatlanul nagyon jo baba,
eszik es alszik. Egy kis potlas sajnos kell, de annak orulok, hogy nem mindig, es
nem sok, tenyleg csak 10-20-30 ml! Ma pl. csak reggel kellett, es csak kb. 20.
Fejni nem fejek, mert eleg jol kiszivja mindkettot. Ti mit tanacsoltok? Fejjek? Milyen
az elektromos mellszivo? Mert kezzel szinte semmi nem jon, hagyomanyos vakumossal(Chicco),
szinten nem jon le merheto mennyiseg, csak szenvedek.
Nektek is irom, hogy folyamatosan olvaslak benneteket, bar most nagyon nagy a lemaradasom,
de irni csak heti 1-2-szer tudok, mert ennyit engedelyezett a ferjem. Kép Hogy miert, az
hosszu. Mindenestre en nem vitatkozom vele, nem er az egesz annyit!
Igyekszem potolni a lemaradasomat!
Puszi: Moni
Moni
 


Sziasztok!
Mar lassan egy honapos lesz Viki, es csak most tudok egy kis idot szakitani
megirni a szuletesenek tortenetet. Fogalmazasbol mindig 3-as, 4-es voltam, ezert
nezzetek el nekem, ha nem olyan profi a tortenet.
Julius 31-en hajnalban rendszertelen fajasokra ebredtem. nagyon gyengek voltak,
ezert nem tulajdonitottam nekik nagy jelentoseget, vissza is aludtam. Reggel
mondtam a ferjemnek, hogy mi tortent, de hozzatettem, hogy meg a nyakdugo nem ment
el. Mondta, hogy akkor meg ma sem lesz semmi. Lezuhanyoztam, es amikor torolkoztem,
akkor vettem eszre a veres valadekot. ujjangani tudtam volna oromomben. Igen am,
de fajasaim mar nem voltak. Aznap delelottre voltam berendelve szivhangra a dokimhoz.
Be is mentem 9-re. Elujsagoltam neki a tortenteket, es a szivhang-mero melle a fajas-
merot is feltette. Letelt az ido, de fajasok semmi. Azzal bucsuztunk el, hogy hivjam,
ha eros 8-10 perces fajasaim lesznek, vagy ha gyengek, de 4-5 percesek. Hazajottem,
ekkor kb. fel 11 volt. Nekialltam ebedet fozni, es kozben ismet beindultak a fajasok.
Most is gyengek es kb. 8-9 percesek voltak. Ekozben ment el a nyakdugo masik resze.
Ekkor mar gondoltam, hogy ebbol estere talan baba lesz. De annyira nem voltak erosek
a fajasok, hogy kozben beszeltem telefonon anyukammal, es ketszer a baratnommel, es ok
semmit nem vettek eszre, meg utana mondtak is, miert nem szoltam. Del korulre mar 3-4 perces
fajasaim lettek, de meg mindig siman ki lehetett oket birni. Felhivtam a ferjem,
mondtam neki jojjon haza gyorsan enni, mert szerintem indulnunk kell. Hazajott,
nekialltunk enni. En nem mertem csak par falatot enni, mert mi van ha viszontlatom...
fel egy korul felhivtam az orvosom, mondtam neki, hogy mi a helyzet. Mondta, hogy
nyugodtan ebedeljunk meg, induljunk be a korhazba, jelentkezzem az ambulancian, es
majd a szuloszoban talalkozunk. Igy is tettunk. Egy ora korul ertunk be a korhazba.
Varni kellett egy kicsit, ekkora azert mar erosebbek voltak valamivel a fajasok,
de meg mindig 3 percesek, es konnyeden elviselhetoek. Megjott az ugyeletes doki,
odaadtam neki a kiskonyvem, es mondtam miert jottem. behivott a vizsgaloba. Ez a
doki volt az, aki dysmat gyanuval a 37. heten beutalt szivhangra es ultrahangra a
korhazba. Most is azzal kezdte, hogy milyen kicsi a pocakom, es ez nagyon kicsi baba
lesz. Mondtam neki, hogy akkor 2600g-nak mertek, tehat nem lesz o olyan kicsi.
Megvizsgalt, es szo szerint igy mondta: Maga 1, 2, tobb mint 3 ujjnyira nyitva van.
Meglepodtem, es rakerdeztem, hogy mikorra varhato a baba. Kozolte, hogy ha minden
siman megy, akkor egy oran belul. Ekkor majdnem leszedultem az vizsgalo asztalrol.
Kikeredzkedtem, hogy hadd telefonaljak az orvosomnak. Felhivtam, es elmeseltem mi
van. Meglepodott, de mondta azonnal jon. megtortent a betegfelvetel, es kb. fel
ketto korul kerultem fel a szuloszobara. Az orvosom egyutt oltozott at a ferjemmel.
Felfekudtem a szuloagyra, es megrepesztette a burkot. Rettentoen ovatosan, mert tudta,
hogy nagyon lent fekszik a baba.(de ennek ellenere is egy kicsit megsertette a Viki
fejet) Mondta, hogy varjunk a tolofajasokra. Igen am, nem hogy tolofajasok, hanem
semmilyen fajasok nem voltak. Kb. 10-15 perc mulva mondta, na jo, akkor alljak fel,
hogy segitsen a gravitacio. Igy is lett, ismet beindultak a fajasok. 3 percenkent jottek,
1 perc hosszuak voltak, de elviselhetok. Egy ido utan ereztem, hogy mar nyomnom kellene.
Visszafekudtem, es mondta a dokim, hogy nyomjak egy probat. Ekkor kezzel elsimitotta a
mehszajat, es mar csak a fajasokat vartuk. Kozben o elment. Jott egy fajas, nem volt
messze, de amire a nyomasra keszultem vege is lett a fajasnak. Kozben odajott mar
a szuleszno is, egyik oldalamon o, a masik oldalamon az orvosom ult. Mivel olyan
gyengek es rovidek voltak a tolofajasaim, ezert teljesen az o utasitasukat kovettem,
hogy megegyszer csereljek levegot, mert az elso levegonel elmult egybol a fajas.
Kb. a 4.-5. fajas, elso levegocserejenel bukkant ki a Viki feje, ekkor mondtak
gyorsan csereljek levegot, es nyomjak egy nagyot, es ki is csusszant teljesen Viki.
Mondtak, hogy kislany, de nem akartam elhinni. mar nem emlekszem hanyszor, de nagyon
sokszor megkerdeztem, hogy tenyleg? Elvagtak a koldokzsinort, leszivtak az orrat, es
egybol a pocakomra tettek. Ekkor megnyugodott, es edesen pihente a hosszu ut faradalmait.
Kozben megszuletett a mehlepeny is. Amin a tulhordas jelei latszottak, holott csak
aug. 4-re voltam kiirva. Sot a Viki keze is fel volt azva. Elvittek Vikit megfurdetni,
feloltoztetni, majd betettek az inkubatorba egy ora hosszara melegedni. (itt
Szombathelyen minden babat betesznek). Robi elkiserte, utana meg elment gyorsan
telefonalni a szuloknek. Mire visszaert mar varrt ossze a dokim. Miutan vegzett,
atvittek a megfigyelobe, ahova, miutan letelt az egy ora, odahoztak Vikit, es
megszoptattam. Majdnem egy ora hosszat velem volt. Ekkor elvittek, engem meg
levittek az osztalyra. Este fel 8 utan lattuk egymast ismet. Viki nagyon jo baba
volt mar a korhazban is, ram a fraszt hozta, mert 5-6 orankent evett, bar igaz, hogy
akkor 2 ora hosszan. Probaltam en keltegetni 2-3 orankent, mert feltem, hogy
besargul, de nem volt hajlando felebredni. Amikor kinyitotta a szemet, gyorsan
megkinaltam cicivel, de nem fogadta el, visszaaludt. Majdnem minden csecsemost
megkerdeztem mit csinaljak, de mindegyik mast mondott. Besargult egy kicsit, de
csak elettani sargasag volt, mert nem kellett tole emiatt vert venni. Amikor bejott
meglatogatni az orvosom, neki is mondtam mi van, megnezte o is Vikit, de mondta
ez csak elettani sargasag, nyugodjak meg. A gyerekorvos is ugyanezt mondta. Es szombaton,
mikor letelt a 96 ora levettek tole a sarokvert, es johettunk is haza. Azota
szepen fejlodik, szoptatni tudom, de potlasra szorul. van mikor eleg neki a cici,
de elofordul, hogy meg 10-20-30 ml tapszert megeszik 1 ora szopi utan. Sajnos o
lassu evo. Bar amikor nekiall enni, akkor annyira moho, hogy meg az orran is folyik
a tej. Imadnivalo!
Hat ennyi a tortenetunk.
Aki meg szules elott all, annak hasonloan gyors es konnyu szulest kivanok!
Rendszeresen olvaslak benneteket, de csak heti 1-szer, max. 2-szer tudok
jonni. Sajnos a ferjem reszerol ennyi van engedelyezve, hogy miert, az hosszu!
Sziasztok! Moni
Moni
 


Sziasztok!
De jo, hogy jelentkeztel Katus! Mar hianyoltalak! Gratulalok a kisfiadhoz. Gondolom
olvastad, hogy megszuletett a kislanyom Viktoria Kitti. Csodalatos amit irtal a kisfiadrol,
es egyebkent a babarol. Vegig futkosott rajtam a hideg, annyira jo volt olvasni! KépEn
ugyanezeket erzem, de sajnos en nem tudok ilyen koltoien fogalmazni. Lanyok! Tenyleg
az anyasag maga a CSODA!!! Aki meg nem elte at, az nem tudhatja. En sirva jottem ki a
korhazbol, annyira boldog voltam, es mondtam, hogy ide egyszer meg mindenkeppen vissza
akarok jonni!
Akik meg a szules elott vagytok. Ne feljetek!!! Ez az egy dolog, amit nem szabad!
Figyeljetek a testetekre, a babara es ne a fajdalomra. Sokat segit, higgyetek el. Mar
ketszer szultem, es batran allitom, hogy nem fajt egyik sem! Most ezt ne szo szorosan
ertsetek.
Lara! Ne turelmetlenkedj. Tudom, en mar konnyen beszelek innen a tuloldalrol, de hidd el
nagyon gyorsan elfog telleni a hatralevo ido! Utana meg szaladni fog! Kép Nekem olyan,
mintha ma szuletett volna a Martin, es mar elmult 5 eves, es a Viki is mar elmult 3
hetes. Nagyon hihetetlen! A legkondi nalunk is tervbe van, mar tavasszal. Mar be is van
kabelezve az uj lakasba, csak be kell szerelni. Olvastam, hogy eg a gyomrod. nekem Nilacidot
ajanlott az orvosom, egy darabig segitett, utana meg meg a dupla adag sem! Ez azt jelenti,
hogy jo hosszu haju babad lesz. Vikinek is meglepoen hosszu a haja, mindenki azon
csodalkozik.
Olyan erdekes, hogy amig meg a pocakomban volt Viki, addig en is turelmetlenul vartam, hogy
mikor jon el a nagy nap, most, amikor meg itt szuszog a kisagyaban visszasirom a
varandossagot. pedig mennyit aggodtam! En is csak azt tudom irni, hogy elvezzetek az utolso
heteket, napokat. Azoknak is megvan a maga szepsege, meg ha olyan lassan telnek is.
Babaruha ugyben megcafolnam Cili2-t. Ugyanis Vikinek meg most is nagyok az 56-os rugik, igaz
o 49 cm-rel szuletett. Nemelyik 56-os meg kimondottan oriasi! Van egy 50-es rugija, es az
most 3 hetesen pont jo. Szerintem probaljatok megtudni kb. mekkora babara szamithattok, es
aszerint vasaroljatok. Textilpelusbol, ha csak a feje ala, es bufizteteshez hasznaljatok
felesleges a 30 db. En a Martinnal 20-at vettem, ebbol 5 anyueknal volt, hogy ne kelljen
mindig cipelni, es boven eleg! Ugyis 2-3 naponta menni fog a mosogep. Zoknibol sem kell
8-at venni, mert a kisrugik(56-62) labfejesek. Viszont halozsakbol en vettem tobbet, mert
ha bukik, es cserelni kell, legyen.
Most ennyi.
Moni
Haloing. En sem vettem, itt is adnak, es igy naponta annyiszor csereltem, ahanyszor akartam.
Lanyok, a WC-re papir uloket mindenkeppen vigyetek!!!
Moni
 


Cili, én pedig már biztos voltam benne, hogy David baba megszületett. Remélem te is mihamarabb értesítesz minket, ha megtörtént a nagy esemény. Én a Larának küldök SMS-t, és ö fogja a hírt adni.
Szorítok neked!!!!

Andrea
Andrea
 


Sziasztok!

A honlapom a Közgáz egyik szerverén van rajta. Ott viszont ha jól tudom, most átkábelezik az egész mindenséget.-))) Úgyhogy még egy pár nap türelem és újra megtekinthető lesz.

Piglet
Piglet
 


Sziasztok!

Az jutott eszembe, hogy én ajánlom mindenkinek próbáljon Libero 2-4-ig pelust beszerezni az elso hetekre. Még ha nagy súllyal születik a baba akkor is jó, és nem ér a hónaljáig, mint a 3-6 kg. Nálunk nagyon bevállt!!!

Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok!

Egyszer már bejelentkeztem hozzátok, de az elég rég volt. Kép Nos rólunk : jelenleg a 26. hetet tapossuk. Ma voltam terheléses vércukron. Nagyon jó fej volt a laboros csaj, egy csomó citromlevet beleöntött a lötyibe.

Azt hiszem én leszek az aki még 56-os rugikat sem fog venni. Ugyanis folyamatosan nagy babát jósolnak (már 11 hetesen nagyobb volt és mivel Ő lombikbaba idősebb nem lehet) és én is 65 cm-rel születtem. Kép)

Sziasztok
Katus27
Katus27
 


Sziasztok!

Lara!
Gyomorégés és savfelkúszás. A mellúszás pl kifejezetten előhozza Kép Anno én minden népi gyógymódot megkíséreltem nem nagyon vált be. Két esélyes: McDonaldsos tölcséres fagyi, Maalox tabl.

A táblázat:
Megatoys Brendon Bergon

Típus Ár
Babakocsi Graco sterling 83.990 Preg perego blueria 64 900 2 funkciós bolygós 34 000
Lábzs., fejsz.,tálca, jó kerék Jó,csak kicsik a kerekek nem bolygós 36 000
Gr.coachrider Preg perego extra kb 100 000 3 funkciós 46 000
B.B Comfort 41.990 + hordozó 34 900 (sportváz fektethető)
27.990 75.050 Chicco 3funkciós+hordozó+x Kivehető mózeskosaras 28 500
Fullos, király, drága Réteges 118 000 Hordozó 15 000

Etetőszék Brevi big 21.990 chicco 39.990 Jolly 21 000
2 állás, kicsit bonyolult Prima pappa 35.990 Fa, szétszedhető 7 500
Bre. dolcevita 28.990 Scattó 21 600
kerekes

Ágy Kombi baby 42.790 Grow up combi,telj.bútorzat Sima (kicsi?) 14 000
70 x 140 Polccá alakíth. 74 990 84 900 Nagy? 32 000
Ágy extrák nélkül 8000-től Ágy extrák nélkül 8000-től Pelenkázós 34 000-49 000

Matrac Kókusz 14 990 Kókusz keskeny 17 990 Szivacs 70x140 12 500
Habszivacs 3400 vastag 28 900 60x120 12 000
lengyel 9900 Csináltatva 12 500
Habszivacs 5990-8590

Pelenkázó Lap: merev, hajlítható
2690-4500 Lap: merev, hajlítható
2990-5990
Szekrény:15 000-20 000

Kádtartó rács, kád Régi kádhoz való
2690 Ültetős kád 6000

Monitor Philips 367 24 990 Philips 367 21 980

Légzésfigy. 36 990 36 980





Hát idemásolva elég érdekes, kiváncsi vagyok megjelenni hogyan fog. Számít, hogy mi milyeneket kerestünk: babakocsi: kivehető mózeskosaras, sportkocsi, hozzácsatlakoztatható bébiüléssel (vettünk egy nem teljesen vízszintesig hátradönthető, könnyű, sportkocsis Pierre Cardint, hozzá egy kb beleilleszkedő bébiülést és azóta összeillesztve egyszer használtuk)
A grow up-os babaágyból gyerekágy és íróasztal lesz polcrendszerrel. Etetőszék: állítható magasságú, összecsukható, levehető tálcás, esetleg guruló kellett volna.

No lássuk.
Snoopy
snoopy
 


No ez nem igazán használható így. A táblázat vonalait lespórolta. Majd még próbálkozom. Csüggedésre nincs okotok.
De mindezt talán inkább holnap.
Snnopy
snoopy
 


Kedves Snoopy!

Nem tudod véletlenül hogy szoptatós melltartót hol érdemes venni (hol a legkedvezõbb az ára) és milyen márkát javasolsz?

Köszi: Maya
Maya
 


Szia Andrea!

Érdekes, Dr. Sárvári nevét még nem is hallottam. Te régebbröl ismered?

Szülésznöt választottál?

BMárti
BMárti
 


Szijasztok!

Moni! Annyira jó, hogy leirtad a történeteteket, szerintem semmi gond nem volt a fogalmazással, nekem nagyon teccett, én is ilyet akaroooooooook!!!
Egyébként többször is elolvastalak, és tök jó, hogy ennyire pozitivak az élményeid!
Pont a héten hallottam másoktól is, hogyha van gyomorégés akkor az = hosszú hajú baba. Gondolom azért ez csak valami népi bölcsesség, de én örülnék neki, nekem teccenek a hajas babák:-))))
Mostanában én is próbálom eröltetni, hogy decsudajónekem! semmi dolgom, itthon vagyok és csak pihenni kell!...de akárhányszor is gondolok erre, akkor is unommár. Na mindegy. Ez legyen a legnagyobb problémám :-))))))
Köszi a ruhatárral kapcsolatos tanácsokat!

Andrea! Nagyon türelmetlenül várom már a jó hireket!

Katus! 65cm...huuu, nemrossz!

Snoopy! McDonaldsos tölcséres fagyi? hát ez egy próbát mindenképpen megér :-)))))))

Szijasztok, Lara
lara (lara)
 


Márti! A Sárvárihoz én már 8 éve járok, mind a kétszer nála szültem. Nagyon rendes, szerény orvos, és jó szakember. Nem az a bübájkodó, bizalmaskodó fajta, de én pont ezért szeretem.
Szülésznöt nem választottam, mert eddig bármelyikkel találkoztam, mind nagyon szimpatikus volt, és nem is tudnék választani közülük.

Lara! Sajnos ki kell, hogy ábrándítsalak "hajasbaba" ügyben. Nekem ugyanis mindkét lányom kis pici pihés hajjal született, és egészen egyéves korukig alig volt hajuk (ma már persze gyönyörü hosszú hajuk van)Kép. És én sokat küszködtem a gyomorégéssel már akkor is.

Egyébként még teljesen jól vagyok. Tegnap este még moziba is elmentünk a férjemmel (muszáj volt megnéznem a Bridget Jones-t :-))))) ).

Sziasztok: Andrea
Andrea
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: