Új privát üzeneted érkezett!

Szia Lara!

Nem olyan régen elmesélted itt, hogy neked egy héttel késõbb volt a fogantatás, a ciklusod hosszúsága miatt... tehát október 16 + 7 nap, az október 23. Kérdezted a dokidat? Lehet hogy nem is csoda, hogy nem akar még megszületni, mert van még 6 napja okt. 23-ig, és Õ azt inkább bent akarja kivárniKép

Hajrá, kitartás! KépKépKép

cupp,
Beja
Beja
 


Lara!
Én is nagyon szurkolok, minden nap rád gondolok, mikor megnyitom a topicotKép Igaza van Bejának, hosszabb ciklus-késöbb születés!!!! Hiszen téged is a 28 napos ciklus alapján kalkuláltak be, dehát a kislányod jobban tudjaKép Bizd rá és beszéld meg vele, hogy itt kint is milyen jó lesz nekiKép

Kitartás, neked már tényleg nincs sok hátra! (irigy sóhajtásKép)

Pusszantás: Nyuszimanó
Nyuszimanó
 


Szijasztok!

Beja! A doki szerint pontosan azért nem született még meg a babuci, amit te is irtál. A hosszú ciklus miatt, tehát ha igy nézzük, akkor tényleg van még ideje, deakkoriiiisKép

Kinga! Amikor elkap a türelmetlenség, akkor mindig arra gondolok, amit irtál, hogy vissza fogom én még sirni a "kettö az egyben" napokat, föleg, amikor már hetek óta ki sem tehetem a lábam a lakásból. Ilyenkor mindig próbálom élvezni a maradék napokat, órákat. Dehát már ez sem boldogít, mert nagyon kiváncsi vagyok a babácskára:-) Ma döbbentem rá, hogy el kéne mennem a fodrászhoz, levágatni a hajam, mert egy újszülött baba mellett, lehet, hogy hetekig nem lesz alkalmam elugrani a fodrászhoz...

Mamacica, Nyuszimanó! Köszi a szurkolástKép Hát már tényleg nincs sok hátra, mégha ezek az utolsó hetek, hónapokkal is érnek fel.

Szijasztok, Lara - 1 nappal túl a kiirt idöponton
lara (lara)
 

 
 

Lara!

Tényleg használd ki az utolsó napokat, kozmetikus, fodrász, bevásárlás stb... Egyébként én már Lili 2 hetes korában nagyokat sétáltam, ne gondolj hosszú hetekre, amikor nem mész utcára. Fõleg Szegeden, olyan nagyokat lehet sétálni. Imádom azt a várost. Én vittem fodrászhoz Lilit az elsõ perctõl fogva. Sok minden meg fog változni az életedben, de nem kell mindennek. A lényeg, hogy gondolj azért magadra is. És így könyebb, hogy még 2in1 vagy.

Puszi:

Anikó
Gerianikó
 


Szia Lara,
Én tökéletesen átérzem, hogy milyen az amikor már a kiírás napja is eltelik, söt a következö is... Velem is ez volt, és ha visszagondolsz elég sokunkkal is. De mi ez a néhány nap a kilenc hónaphoz képest? Arra gondolj, hogy a hétvégén már biztos meglesz a kicsi lány, és úszhatsz te is a boldogságbanKép.
A kórházba való befekvéstöl én is tartottam, de valószínüleg ezt megérezte Zsófi is, mert inkább megszületett aznapKépKép Szerintem te is megszülsz addig.
Anikóval tökéletesen egyetértek. Én is jövök-megyek a Zsófival. Szinte mindenhová viszem magammal, peddig van ki vigyázzon rá. De annyira élvezem, és büszke vagyok, amikor megcsodálják az emberek KépKépKép

Sokat gondolok rád. Ügyes legyél!

Puszi: Andrea
Andrea
 


Szijasztok!

Geri! Az igaz, hogy jó kis sétaútvonalak vannak erre felé, dehát novemberben igencsak 0 fok körüli hömérséklet lesz, akkor pedig nem nagyon lehet majd sétálni, nem? Persze azért én is menni szeretnék mindenhova, ha lehet. De a mai idöjárást nézve azért még az is elöfordulhat, hogy napsugaras idö lesz október végén és novemberben!
Képzeld már lassan minden nap éttermekben vacsizunk, mondván, hogy utána ugysem lehet egy darabig:-)))Ma moziba megyünk, mert utána ugysem lehet egy darabig:-)))

Ma délelött unalmamban már az ausztráliai varjúk életét néztem a tv-ben...gondolhatjátok, milyen szinten vagyok, ha már itt tartokKép

Andrea! Hát én is ebben reménykedem, hogy öszinte legyek, hogy nem várja meg a babuci, hogy befeküdjek, olyan jó lenne!
Egyébként igazad van, ez a pár nap már semmi a 9 hónaphoz képest.

Egyébként megfogadtam a tanácsaitokat, és nem a türelmetlenség vezet ezekben a napokban, hanem, hogy aludjak, "nyaraljak", bár már éjjel nem birtam aludni, mert agyon vagyok pihenve:-)éjfélkor eccerüen nem birtam még elaludni, mert elötte nap délelött fél11-ig aludtam.Kép De ma ezt megelözvén már korán reggel 9-kor felkeltem!Kép

(ha majd nagyon fáradt leszek a baba miatt, akkor ezeket a fenti sorokat fogom olvasgatni nosztalgiázásként:-))

Szijasztok, Lara - 2 nappal a kiirás után
lara (lara)
 


Szia Katica! Megkésve bár... szóval sok-sok boldogságot a majdem kislány kisfiúhoz, örüljetek egymásnak.

Lara! Mintha a magam történetét olvasnám. Én is annyit aludtam, hogy éjjel meg nem tudtam. El sem tudtam képzelni, hogy valaha is kialvatlan lehetekKép7 hónapja még Anikóért és Éviért izgultunk itt ennyien. Meglátod minden rendben lesz, hiszen a "fél" világ érted szurkol.Utána meg jöhetsz valünk talizni.

Üdv:Pankamama
PM
 


Lara, én is szorítok ám!!!

Puszi
Iboly
Iboly (iboly)
 


Sziasztok'
Lara pihend tenyleg jol ki magad, mert miutan meglesz Hanga, utana ugysem akkor, es ugysem annyit pihenhetsz, mint amennyit szeretnel. Nem mondom, hogy irigyellek, de szeretnek mar annyit aludni, amennyi jolesne. De ezt nem elegedetlensegbol irom, hiszen a Viki mar atalussza az ejszakat. ha meg nem, akkor is csak egyszer kel, szopizik, es alszik is, ami max. 10 perc.
Katica en is gratulalok a kisfiadhoz'
Moni
Moni
 


Szijasztok!

Pankamama! jó azért, hogy más is átélte ezt az agyonpihentség érzését. Ma éjjel is 4-kor felkeltem, mert nem birtam tovább aludni és elkezdtem olvasgatni.(aztán visszafeküdtem délelött 10-ig:-)))))))))))))
Egyékbént tényleg olyan jó, hogy ilyen sokan szurkolnak:-)))

Iboly, köszi:-)))))

Moni!Megkaptam az SMS-ed, chatelni itthonról sajna nem merekKép Viki mellett pedig tudom, hogy nem olyan eccerü levelet irni! Az szuper, hogy ilyen ügyi, hogy éjjel hagy téged aludni, nagyon rendes kislányod van:-)))

Lányok! Én holnap reggel bemegyek a kórházba és reménykedek, hogy a 3napos ünnepre való tekintettel talán meginditják a szülést, hogy ne kelljen bejönnie a dokinak az ünnep alatt. De lehet, hogy úgy döntenek, hogy várjunk még...akkor a jóég tudja mikor jöhetek haza.
Nem tudom, hogy ma este a kipihentségtöl vagy az izgatottságtól fogok-e rosszul aludni:-)))

Szijasztok, Lara - 3nappal a kiirás után
lara (lara)
 


SZiasztok!

Lara: mi van veled? Most már biztosan kettõban vagy! Olyan nagy itt a csend. Mi most költöztünk, így még csak idõnként jutok géphez!

cory
cory
 


Sziasztok!
Tegnap este 21:45-kor irt Lara SMS-t, ma reggel olvastam, hogy elkezdett csordogalni a magzatviz, azaz megindult a szules. Kép Azota semmi hirt nem adott magukrol! Kép
Nagyon varom mar a jo hirrol szolo SMS-t! Amikor reggel csippant a telefonom, azt hittem mar a legjobbakrol fog beszamolni... Kép Mind1, azert az is valami, ha mar elindult a dolog. Most izgulhatunk erte! En legalabb annyira fel vagyok porogve most, mint amikor en mentem szulni. Csak az olyan gyors volt, hogy nem volt idom ertesiteni senkit kozben, csak a vegeredmenyrol.
Amint jon a jo hir, jovok ismet en is!
Moni
Moni
 


Sziasztok!

Én már tudom a várva várt hírt: megszületett Hanga, Lara kislánya, ma 2 óra 20-kor!!!!!KépKépKép A súlya 3480g és 50cm hosszú. Jól vannak mindhárman.

Lara, ezúton is gratulálok Nektek! Jó egészséget és sok boldogságot kívánok!

Amint lesz idöd, várjuk a beszámolót. Addig is sok puszi nektek:

Andrea
Andrea
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a gratulációtKép Már két hetesek vagyunk és olyan csodálatos anyának lenni!Kép
Lara szorítok Neked!Kép

Katica
Katica
 


Sziasztok!
Andrea megelozott, pedig en akartam megirni, csak uton voltam, es most ertem haza! Kép
De nem baj, azert en is leirom ide nagybetukkel: MEGSZULETETT LARA KISLANYA HANGA 2001.10.24-EN HAJNALI 2:20-KOR!!! Kép
sOK OROMET ES BOLDOGSAGOT NEKTEK!
Majd gyere, meselj!
Gratula!
Moni
Moni
 


Sziasztok!

Lara! SOK SOK BOLDOGSÁGOT!!! Irtó gyorsan kint volt a kisasszony, asszem elvitathatja a rakétabébi megszólítást Cory Balujától...Kép BOCS, Cory...Kép

Puszi és sok tejcsit:

Dia
Dia
 


Lara és Hanga!
Nagyon sok boldogságot, egészséget és örömet kívánok Nektek!
Ezer puszi: Judó
Judó (judó)
 


Kedves Lara!

Sok boldogságot kívánok mindannyiótoknak!

Ágci
Ágci
 


Sziasztok!

Lara, itt is hadd gratuláljak NektekKépKépKépKép Sok-sok boldogságot, sok-sok tejcsit!!!!

cuppp,
Beja
Beja
 


Kedves Lara!
Nagyon-nagyon sok boldogságot kívánok az új kis családnak!KépKépKép

Szeretettel Katica
Katica
 


Lara

Nagyon sok boldogsagot nektek, jo egeszseget es sok pihenest

NApocska
Napocska (napocska)
 


Moni, ne haragudj! Nem akartam senki elöl elvenni a híradás lehetöségét, csak mivel annyian izgultak már Laráért, gondoltam megosztom a hírt.
Remélem nem haragszol emiatt Kép
Andrea
Andrea
 


Lara, en is szivbol gratulalok!!! Sok boldogsagot!
Cili2
Cili2
 


Kedves Lara!

Gratulálok a nagyon várt kislányhoz! Jó egészséget, sok tejcsit kívánok!

Évi
Évi (Évi)
 


Drága Lara!

Látod mégsem maradtál 2in1KépKépKép Nagyon örülök, hogy végre kibújt Hanga és kívánok nektek minden jót, amit ilyenkor lehet. Aztán decemberben megyek Szegedre és akkor sétálhatunk is együtt.

Puszi:

Anikó
Gerianikó
 


sziasztok!

Lara: nagy gratula! Csak érdeklõdnöm kellett Kép

cory
cory
 


LARA!

Nagy-nagy gratula a rakéta-bébihez!
Már annyi tejet kívántak Nektek, hogy biztosan telis-teli van Hanga pocakja.
Így én minél több boldog órát és sok pihenéssel töltött percet kívánok!

Snoopy
snoopy
 


Gratulálok Lara a kislányodhoz! Kívánok elegendõ tejcsit, és amikor csak tudsz pihenjél!

Már épp akartam írni, hogy én is túlhordtam Gyöngyöt (15 nappal), valószínûleg a hosszú (35 napos) ciklusaim miatt.

Mi most tervezzük a második babát, csak még elõtte a jövõ héten elmegyek a nõgyógyászomhoz.

Minden kismamának sok örömet és boldogságot kívánok a csöppségekhez!
Gyöngyöske
 


Lara!

Gratulálok!!
Jó egészséget, sok tejcsit kívánok!

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Andrea!
Dehogy haragszom! Csak nagyon szerettem volna megirni, de epp uton voltam, igy nem tudtam. Majd legkozelebb... Kép
Ugye Lara lesz majd legkozelebb? Kép
Moni
Moni
 


Lara!

Nem tudom, hogy mikor jutsz gepkozelbe, de iiinen is SOK SOK GRATULACIO!!! NAgyon gyorsan kipottyantottadKépKép

Most mar en is leirrhatom, hogy 10 nap a kiirasig, amit nem olyan regen meg a te neved utan olvashattunk.

Lanyok, akik mar szultek egyszer!

Tenyleg egyik pillanatrol a masikra beindulhat a szules? Fura, mert nincsenek joslofajasaim, nem szallt le a hasam egy csoppet sem, sot, agaskosdik felfele egyre jobbanKép Igy el sem tudom kepzelni, hogy 10 napon belul meglegyen a picink. Raadasul nalam a dokik altal megadott idopont az kesobbi, mint amikior igazan teherbe eshettem. vagyik az a 10 nap az en szamolasom szerint csak 7. Viszont a fiuk lustak, igaz?
MAr annyira kivancsi vagyok, tenyleg az utolso 1-2 het a leghosszabb...

Sok puszi

Vikoca meg 10 nap a kiirasigKépKép
Viki
 


Édes Drága Lara anyuka és Kedves Pici Hanga baba!!! Kép

Azt kívánom, hogy legyetek nagyon boldogok!

Hihetetlen, milyen jó érzés, hogy megszületett az édes pici Hanga, akit ilyen sokan annyira nagyon vártunk! Ö is biztosan érezte, tudta, hogy mennyire vár reá ez a Nagyvilág! De azért a kilenc hónapocskájának minden percecskéjét huncutul megvárta Ö odabent, nem akart lespórolni semmit az ottani jó kis védelemben töltött idejébõl, az Neki járt! Kép Kép De mostmár itt van, anyukája ölelheti, csókolhatja és gyönyörködhet benne órákon át azon csodálkozva, hogy lehet ilyen gyönyörü... hogy lehet ilyen tökéletes? Kép... hogy lehet, hogy sokkal szebb és csodálatosabb minden porcikája, mint amilyennek ezerszer és ezerszer elképzelte?
Pedig igaz, és mostmár itt van velünk ez a pici gyönyörû kislány, hogy a világot még csodálatosabbá, az embereket boldogabbá tegye!

Katus
Katus
 


Szia Viki, tenyleg indulhat egyik percrol a masikra - vagyis elkezdodhetnek a jelek egyik percrol a masikra, amit aztan azert meg persze kovet nehany oranyi vajudas. En sem ereztem elotte semmit, csak aznap, amikor vegul is meg is szuletett David, aznap voltak 5 perces, nem fajdalmas fajasaim, es a korhazban ezt mar a szules megindulasanak iteltek.
Csak kitartas! Minden jot az utolso 7-10 vagy ki tudja, pontosan hany napra!
Cili2
Cili2
 


Kedves Lara!

Nagyon sok puszi nektek, gratulálok Hanga babához! Jó egészséget, kevés idegeskedést, hamar átaludt éjszakákat és sok-sok tejcsit!

Iboly
Iboly (iboly)
 


Szia Lara!

Itt is sok-sok bpldogságot Hanga babához, várjuk a beszámolót de most pihenjetek.

Puszi:pANKAMAMA
PM
 


Szia Viki!
Annyira egyik-pillanatrol a masikra, hogy en de. fel 10-kor meg a dokimnal voltam, ahol feltette a fajaserzekelot, mert hajnalban voltak rendszertelen fajasaim, es a nyakdugo fele is elment, de semmi fajas nem volt. Hazajottem, es 11 korul beindultak a rendszeres, eloszor 8 perc koruli fajasok, amik del korulre 3-4 percesekke valtak, es 1-kor mikor bement mar tobb mint 3 ujjnyira nyitva volt a mehszaj, es 14:25-kor mar kint is volt Viki. Reszletek aug.-i archivumban talalsz.
Moni
Moni
 


Sziasztok!

Király Kata kisfia, Bence október 28-án este 8 órakor látta meg a napvilágot a budapesti MÁV Kórházban, 3400 grammal és 53 centiméterrel.
Bõvebben a "friss kismamák"-ba írtam róla.

GRATULAAAAAA KATA! KépKépKép

cupp,
Beja
Beja
 


Gratula Kata!!
cory
 


Kata!

Én is gratulálok sok szeretettel nektek és kívánok minden földi jót!!!

Anikó
Gerianikó
 


Kedves Kiraly Kati

Jo egeszseget es nagyon sok boldogsagot nektek

Napocska
Napocska (napocska)
 


Kati, en is gratulalok! Sok boldogsagot!
C2
Cili2
 


Kati!
En is gratulalok. Legyen sok oromed a kicsiben!
Moni
Moni
 


Szija lányok!

Jaaaaaaaaj, olyan aranyosak vagytok, köszönöm szépen a sok jókivánságot:-))))
Moninak és Andreának köszi a hiradástKép Tényleg csak Cory felszólitására vártam?Kép

Király Katinak hatalmas gratula a pici Bencéhez!

Megirtam a szülés sztorit, remélem sikerül egyben elküldeni, ja és elöre bocs, a hosszúságért.

Okt.16-ra voltam kiirva szülni és mivel semmi nem történt, igy okt.20.-án be kellett feküdni a kórházba, és mégcsak fel sem merült a dokiban, hogy meginditja a szülést, hanem jó pihenést kivántKép
Aztán csak teltek ott benn a napok, minden nap CTG, flowmetria, söt még amnioszkópia is volt eccer, amire aszittem nagyon rossz lesz, de ki lehetett birni. Persze minden nap az összes eredmény azt mutatta, hogy a baba remekül érzi magát benn, esze ágában sincs kijönni. Képzeljétek még emlöstimulációs teszt is volt. Hát ez elég brutális vizsgálat. Le kellett menni a szülöszobára, feltették a CTG-t és két percenként két percig a mellbimbót kellett csavargatni:-))))) Ja és két órán keresztül. Mondanom se kell, hogy mit éreztem a vizsgálat végén:-((( Az emlö stimulálásakor oxitocin termelödik, ami méhösszehúzódásokat okoz, már akinél bejön. Hát mondanom se kell, hogy ez sem inditotta be a szülést:-))) Közben a dokival egyeztettük, hogy azért késlekedik a babuci, mert a fogamzás nem a 14.napon, hanem egy héttel késöbb történt, ahogy gondoltam..igy én gyorsan ki is számitottam, hogy okt.23.-án kell, hogy elinduljon a szülés. Még beszélgettük is a férjemmel, hogyha 24.-én születne meg, akkor már skorpió lenneKép
Na. Aztán okt.23.-án este 8-kor beszélgettünk a kórházban a férjemmel, mert épp ott volt látogatni, és akkor éreztem, hogy olyan mintha valami folyna...elmentem megnézni, de nem voltam benne biztos, hogy ez a magzatviz-e vagy esetleg valami más, mivel még sosem folyt belölem magzatvizKépKép
Aztán folydogált még, de még mindig nem voltam benne biztos, szaladgáltam megnézni. Aztán mondta a férjem, hogy mostmár haza megy, mert már csak ö volt az egyedüli látogató és megbeszéltük, hogy majd hivom, ha van valami. Visszamentem a szobámba, szépen összepakoltam és szóltam a növérnek, hogy lehet,hogy folyik a mazgatviz, de nem 100%. Hivott egy dokit, hogy megvizsgáljon. Aztán a vizsgálat közben már bizonyossá vált, hogy ez bizony a magzatviz, söt egy picit mekóniumos is volt, és a méhszáj 3cm. Mondta a doki, hogy akkor lehet lemenni a szülöszobára. Hát ekkor döbbentem meg, hogy te jó ég, akkor most tényleg szülni fogok ma este??? Persze még mindig nem éreztem semmi fájdalmat, de nagyon boldog voltam, hogy végre eljött a várva várt pillanat!
Lementünk a szülöszobára, feltettek CTG-re és szóltak a dokimnak. A CTG-n láccódtak ugyan fájások, de nem renceresen és nem is éreztem öket. Közben kiderült, hogy a dokim sajnos nem tud jönniKép Aztán bejött az ügyeletes doki, mondta, hogy ö fogja levezetni a szülést. Utána elkezdtem telefonálgatni ott a CTG-s szobában, felhivtam a családot, hogy lehet izgulni, mert nemsoká szülünk és elküldtem egy pár SMS-t.
Ezután felkeltem, kaptam hálóinget, és a szülésznövel elmentünk, hogy elökészitsen. Nagyon szimpatikus szülésznöt fogtam ki, kb. olyan idös lehetett mint én. A beöntést szinte egyáltalán nem lehetett érezni, mégcsak kellemetlen sem volt, a borotválás is pár másodpercig tartott, az sem volt veszélyes. Ezek után lezuhanyoztam és bementünk a szülöszobába. Ezen az estén rajtam kivül csak egy császármeccés volt, szóval üres volt az összes szülöszoba, minden nyugis volt, nem volt nagy járkálás. Igy az egyik legmodernebb szülöszobát kaptam, hiper-szuper szülöággyal. Felfeküdtem és elinditotta a szülésznö a CTG-t, lekapcsolta a villanyt, tiszta hangulatvilágitás lettKép Közben megérkezett a férjem, öt is beöltözették mütös ruhába, és bejött hozzám a szülöszobába. A CTG mutatott ugyan fájásokat, de semmit nem éreztem. Volt egy olyan naiv gondolatom, hogy milyen jó, mert fájdalom mentes szülésem lesz, mert még a 100%-os fájásokat sem érzemKép Mondtam a dokinak, hogy kérnék majd EDA-t. Erre egyböl elkezdett lebeszélni és sorolta a kockázatokat. Mondtam, hogy azért, ha veszélyes lesz majd a dolog én csak kérnék. Abban egyeztünk meg, hogy bekötnek egy oxitocin infúziót és majd meglátjuk milyen gyors lesz a tágulás és majd ennek tükrében eldöntjük, hogy bekötik-e az EDA-t vagy sem. Hát a szülésznö bekötötte az infúziót, ami kicsit kellemetlen volt. Elkezdett csepegni, közben ment a CTG. Ahogy telt az idö kezdtem érezni, hogy mintha valami fájna is, amikor a CTG méhösszehúzódást regisztrál...aztán eltelt egy óra és egyre jobban éreztem, hogy bizony fájdogál. Kérdeztem a szülésznöt, hogy fog e ennél is jobban fájni? Gondoltam, hogy még igy is simán ki fogom birni... Erre mondta, hogy ez még semmi, és majd nem fogok én igy mosolyogni! Ekkor nem gondoltam semmi jóra, kezdtem gyanakodni, hogy nem lesz mégsem fájdalommentes, ahogy kigondoltamKép Jött a doki, megvizsgált...4cm. Mondta, hogy ez valószinüleg csak a vizsgálatok miatt ennyi, és ha van kedvem felkelhetek és sétálhatok, ö pedig felmegy a szobájába, és majd szóljunk neki telefonon, ha van valami...
Persze felkeltem, és elkezdtünk járkálni, úgy hogy a férjem tolta utánam az oxitocinos állványt. Na innen kezdödött a neheze. Ekkor kb.fél egy lehetett. Ahogy teltek a percek egyre jobban fájt a dolog..4 perces kontrakciók voltak, aztán átcsaptak 2 percesekbe. Persze közben 20 percenként azért meghallgattuk a baba szivhangját, hogy minden oké-e vele. Ekkor már nem igazán nevetgéltünk...érdekes, mert szinte másodpercre pontosan tudtam, hogy mikor fog kezdödni a fájás és mikor lesz vége...aztán már másfél percenként jöttek a fájások. Hogy milyen érzés, azt nem lehet ecsetelni, csak átélni, meg egyébként sem ijeszteném el a szülés elött állókat. Közben szegény férjem rendithetetlenül tologatta utánam az állványt és beszélgettünk közben a szülésznövel, illetve ekkor én már nem folytam bele a társalgásba, mert már szóhoz sem jutottam, örültem, ha levegöt kapok...Mondtam végül a szülésznönek, hogy fel kéne hivni a dokit, mert mégiscsak kéne az az epidurális érzéstelenités, mert itt nekem végem van. Lejött a doki, kérte, hogy feküdjek fel a szülöágyra, megvizsgál, hogy hogyan haladt a tágulás. Nagyon meglepödött, mert már 8cm-nél tartottunk. Na mondta, hogy akkor egy óra múlva meg fog születni a baba, ö visszamegy a szobájába és majd szóljunk neki, ha érzem a tolófájásokat. Ja és mondta, hogy felejtsem el az epidurált, mert már 8cm-nél nem adják beKép
Belegondoltam ekkor, hogy még egy teljes órát kell szenvednem, nagyon szomorú lettem...aztán ismét felkeltem, és járkáltunk. Volt ott bordásfal, labda, meg hasonló nyalánkságok, de eszembe sem jutott, hogy kipróbáljam öket, csak a sétálás esett jól. Aztán az egy órából negyed óra lett, mert ahogy elment a doki én pár perc múlva éreztem, hogy olyan érzésem van, hogy nyomni kell...a szülésznö nem akarta elhinni, kérte, hogy feküdjek fel az ágyra, hogy megvizsgáljon. Mondta, hogy igazam lehet, mert pár cm-re van a baba feje a külvilágtól és már meg tudja simogatniKép Gyorsan elment telefonálni a dokinak, én meg ekkor kezdtem el igazán igzulni, hogy az a nagy fej akkor most tényleg ott ki fog jönni??? és meg fog születni nemsokára a baba? Na lejött a doki, ö is megvizsgált, és egyetértett a szülésznövel, hogy valóban, nemsokára születik a baba. Ekkor vad villanyfelkapcsolás jött, mindenki beöltözött mütösruhába, jött még két tag, mindenki elkezdett rohangálni, tolták be az eszközöket, csörögtek, pakoltak. A férjemmel csak dermedten néztük, hogy mi lesz itt! Persze én csak fél szemmel, mert közben meg akartam halni a fájdalomtól, mert a fájások már egybefolytak. Lenyitották az ágy végét, a lábam kengyelbe került, ráhúztak valami zokni félét, mondták, hogy mibe kapaszkodjak a kezemmel...de ekkor már éreztem, hogy eljött a tolófájások ideje. Érdekes, mert a tolófájások, már egészen másmilyen fájdalommal járnak, eccerüen éreztem hogy nyomnom kell és kész, nincs mese, nem tudok mást csinálni. Elkezdtem nyomni, de nem volt az igazi. Mondta a doki, hogy várjam meg a tolófájást, várjam ki amig megerösödik és a fájás csúcsán nyomjak lefelé. Hát igy is tettem, becsuktam a szemem és nyomtatam, közben biztattak, hogy ezaz, nyomjak lefelé, még, még...stb. Két fájás között pihenhettem megint. A doki rámszólt, hogy a következö nyomással kinn lesz a baba és rákönyökölt a hasamra, ami pont jókor jött, mert nagy segitség volt. Szóval magamsem értem hogyan, de valahogy kijött a feje a babának, söt a teste is kicsusszant, ezt csak onnan tudtam, hogy a férjem mondtaKép Közben gátmeccést is csinált a doki, amit nem éreztem, és állitólag egy nagy injekciót is kaptam elötte érzéstelenitönek. Ezt sem éreztem. Ja és miközben próbáltam nyomni az járt a fejemben, hogy nem létezik, hogy azon a kis helyen kiférjen egy gyerek...de valahogy csak kifértKép2:20-kor. Innestöl minden fájdalom elmúlt, kinyitottam a szemem, és vettem egy nagy levegöt, és iszonyú boldog voltam, hogy vége és élveztem, hogy már nem fáj semmi. Mindeközben leszivták a baba orrából és szájából a nyákot, elvágták a köldökzsinórt és szóltak, hogy húzzam fel a hálóingem, és odatették a hasamra, ekkor abbahagyta a nyöszörgést és ott feküdt egy kis lilás puha baba, összegyürt arccal, a fején volt egy pici vér, de egyébként nekem akkor úgy tünt, hogy tiszta volt, nem volt magzatmázas...ott hagyták kb. 1 percig, utána elvitték, mert állitólag fázott. Innestöl a férjem követte a kislányát, megnézte, hogy fürdetik, mérik, stb. 3480g, 50cm lett a babuci, gyorsan meg is kérdezték, mi legyen a neve. Mindeközben (gondolom) kijött a méhlepény, mert ezt sem éreztem. Aztán visszajött az orvos, átöltözve, mondta, hogy összevarja a gátsebet. Hát ekkor tudtam meg, hogy volt gátmeccés. Nem mondom, hogy fájdalom mentes volt a gátseb összevarrása, de a szülés során átélt fájdalmakhoz képest, ez már semmiség volt. Ez kb. negyed óráig tartott, 3 öltés volt az egész. Eztán elbúcsúztunk a dokival, és a szülésznö elkisért a zuhanyzóba. Letusoltam, és ekkor már ismét nevetgéltünk, nagyon meg voltam könnyebbülve, hogy vége. Kaptam tiszta hálóinget és besétáltunk a megfigyelöbe, jött a férjem is és pár perc múlva behozták a már megfürdetett, bepólyázott kislányunkat. Nézelödött, forgatta a szemét, nem sirt, csak méregetett minket. Szóval itt ismerkedtünk hármasban. Közben a szülésznö többször jött és megtapintotta a hasam, hogy a méhem hogyan húzódik össze. Hoztak piritóst és teát, ami iszonyú jól esett, közben majdnem elaludtam, de a férjem is hasonlóan fáradtnak tünt.
A két óra elteltével átkisért a szülésznö a gyerekágyas osztályra, és pár óra múlva hozták is Hangát, onnastól velem volt mindig, mivel babás szobába kerültem szerencsére. Mondanom sem kell, hogy aludni nem aludtam, csak nézegettem a picit, gyönyörködtem benneKép A kórházi tartózkodás alatt minden nap máshogyan nézett ki a baba, folyamatosan szépült, bár nem nagyon nyomorodott el a feje, de ahogy teltek a napok szépen kikerekedett a buksija és kb.3 nap múlva már egészen másképp nézett ki, mint amikor elöször megpillantottam. A tejecske a második napon láccott beindulni, bár ekkor még nem nagyon volt mérhetö mennyiség, de már az elsö pillanattól próbáltam fejni, igy minden nap megduplázódott a mennyiség, a 4.napon már mérhetöt tudott szopizni(20-40g), és a mai szopi alkamával már 110g-ot evett. A kórházban egy picit a kék fény alatt is volt, aztán a 6.napon hazajöhettünk. Amikor hazaérkeztünk elkezdett egy kicsit sirni, ekkor tanácstalanul néztünk egymásra a férjemmel, hogy most micsináljunk?! Meg, hogy jajistenem, hogy fogjuk meg, meg hogy hogy rakjam alá a pelenkát, de már profik vagyunkKép pedig csak 6 napja van itthon. Azóta villámgyorsan telnek a napok, egy percet sem unatkozunk, pedig nagyon ügyi baba, kb. 3 és fél óránként ébred, fél óra alatt teleeszi magát, ma éjjel pedig már fel sem akart kelni, már 6 órát aludt, aztán felébresztettük, bár tanácsként már mondták, hogy hagyhatjuk aludni, ha nem kel fel éjjel. Ja és iszonyú éber, nagyon sokat nézelödik, képes órákon át csak figyelniKép
A szülésröl még annyit, hogy nem gondoltam utána, hogy soha többet nem akarok szülni, csak annyit, hogy legközelebb kizárólag EDA-val, a szülés utáni 3.napon már azt gondoltam, hogy simán végigcsinálnám ugyanigy érzéstelenités nélkül mégeccer bármikor. Hát ennyi, ki lehet birni és utána villám gyorsan elfelejti az ember a megélt fájdalmakat. A gátmeccés helyét pedig már nem is érzem, már alig láccik.

Szijasztok, Lara
lara (lara)
 


Köszi Lara!!! Kép
Teljesen meghatódtam...
Menta
menta (menta)
 


Szia Lara!
Mar vartam, hogy jelentkezz! Kép
Ahogy olvastam a torteneteteket, ismet ateltem Viki szuleteset. Igaz, teljesen mashogy zajlott, de megis.
Gondolom nem gyozol betelni Hangaval! Legyetek nagyon boldogok!
Nem akarok a babaellatasba beleszolni, de szerintem ejjel ne keltsetek fel. Oruljetek, hogy tudja mi a dolga. Kép Viki az elejetol hajnalban kelt csak az esti elalvas utan, es most meg mar 3 hete atalussza az ejszakat. Kép Ez csak egy jo tanacs, hogy mihamarabb ataludja teljesen az ejszakat.
Moni
Moni
 


Sziasztok!

Lara: nagy-nagy gratula mégegyszer!! Ez melyik kórház volt?

Dia: szerintem Lara szülése 1 órával hosszabb volt, mint az enyém! Kép (Akkor is Balu a rakétabébi! Kép)

cory
cory
 


Drága Lara! Még egyszer õszintén gratulálok a babához és természetesen az anyukájához is! Nagyon jó kis csajok vagytok mindketten! Kép
Sajnos, én valszeg megint nem szenvedhetek Kép, majd csak a mûtét után. De hát úgyis a baba a lényeg, nem? Szerdán megyek az utolsó ultrahangra, még 24 nap van a kiírásig. Sok tejcsit Nektek!
Ja, nekem nagyon bevált annak idején a Milusan szoptatós tea. Sokkal jobb, mint a Laktoherb, gyümölcsteára emlékeztet az íze, azonnal oldódó granulátum, tehát fõzögetni sem kell, és nagyon finom. A dm-ben vettem ma egyet, 899 Ft-ba került (lehet, hogy a patikában olcsóbb). Próbáld ki!
Sok puszi: Viráganya
Viráganya
 


Sziasztok!

Cory, legyen, tiéd a cím!!!Kép

Király Kati! Sok boldogságot Bencihez!!! GRATULÁLOK, ugyan megkésve, de törve nem...Kép

Lara! A férjedet nem Varró Zoltánnak hívják véletlenül? Csak mert láttam egy ilyen nevû fickót a TVben, az RTL Klub Reggelijében, és nem gyõzte mesélni, hogy született egy Hanga nevû kislánya...Kép
Szóval?

Puszi mindenkinek:

Dia
Dia
 


Lara!

Élmény volt olvasni a azülést. Örülök, hogy minden ok. veletek és szerintem is hagyd aludni a kicsit és örülj, hogy kipihent vagy.

Puszi:

Anikó
Geri aki Anikó
 


Hangamama-Lara!
Gratulálok én is szeretettel, ugye igazam lett, mire hazajövök otthon babáztok...Kép
Élményszámba ment a beszámoló is, köszi és továbbra is csak csupa szépet-jót kívánok!
Kinga
kinga
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet:

 

cron