Új privát üzeneted érkezett!

Cory! Nagyon sok boldogságot és jó egészséget kívánok Nektek a pici Balázzsal!

Katus
Katus
 


cory!
Gratulálok, remélem jól vagytok, és minél előbb itt leszel Kép Sok boldogságot, és jó egészséget.
Léda
Névtelen
 


Cory nevében is köszönöm a jókivánságokat! (Aki nem ismer: én vagyok az apa)

És hogy ne kelljen mindenkinek külön elmesélem, mi is történt ma:

Fél nyolckor keltünk, mert úgy volt, hogy megyünk fél 11-re moziba. Cory fürdött, hajat mosott, majd közölte velem, hogy mégsem lesz ebb
Csala
 

 
 

Cory nevében is köszönöm a jókivánságokat! (Aki nem ismer: én vagyok az apa)

Részletes beszámoló holnap. (Az el
Csala
 


Cory nevében is köszönöm a jókivánságokat! (Aki nem ismer: én vagyok az apa)

Részletes beszámoló holnap. (Az elöbb már megirtam, csak aztán elszállt, és most nincs eröm újra leirni ;-( )

Csala
Csala
 


Kedves Cory és Csala!

Sok szeretettel gratulálok és nagyon sok tejcsit és mielőbbi nyugodt éjszakákat kívánok mindhármotoknak!

Várjuk nagyon a beszámolót!

Rita
ritasol
 


Kedves cory és Csala!

Nagy-nagy gratula, a többi emilben! Kép
Puszi nektek! Kép
Eryc@
Eryc@
 


Kedves Cory!
Nagyon gratulálok a pici Balázshoz! Jó egészséget és sok-sok boldogságot Nektek!
Emese
Emese (emese)
 


Sziasztok!

Csala vagyok. A beszámolót elolvashatjátok a "Friss" kismamákban.
Csala
 


Cili2!

Szia és nagy GRATULA a babához. Adri vagyoka Friss kismamás topicból és a Pszichoanalízises babáknál botlottam korábban beléd. Emlékszel?

Okt.23-án szülök (kb) addig még szorgalmasan járok Raffaihoz és igazából az érdekelne, a szülésnél ill. most ez neked mit segített. Ha nem akarsz nyilvánosan abba a topikba írni megértelek, mert én sem járok oda többet, mióta valaki elküldött, hogy költsem értelmesem dologra a pénzem meg stb. Ha idöd engedi kérlek írj: audrey@index.hu

Ja és még egy kérdésem lenne: milyen haskötöd volt? Hol lehet beszerezni?

Köszi,
Adri
Adri
 


Szija lányok!

Most egy hétig nem voltam és tessék, máris itt egy újabb jó hir Corytól! Tudtam! Mikor bekapcsolatam a gépet, tudtam! :-)))))))
Cory! Gratulálok! Olvastam a szülés sztorit, az is nagyon jó! Sok-sok boldogságot! A mozit szerintem ne sajnáld :-))))))))))))))))))))))))

Helga! Nem tudom, hogy a krém miatt-e de nekem nincsenek csikjaim(csak el ne kiabáljam), a viszketés is kicsit enyhült, de ehhez plusz mennyiségü krémet kell alkalmaznom:-) de olvastam egy könyvben, hogy ez a viszketéses dolog egy terhességi tünet, ami az egész testre kiterjedhet, és a megnövekedett mennyiségü ösztrogén és a módosult májmüködés okozza.
A bordás dolgot, legalább nemcsak én érzem. Ugye milyen furi érzés? És egyre többször fogod érezni...

Andrea! Nagyon jó volt olvasni a szülés történeted, már én is nagyon várom, hogy átélhessem azt a bizonyos euforikus érzést :-))

Cili2! Jelen pillanatban hihetetlen, hogy nem lesz majd nekem sem semmire idöm, dehát csak igy van, hiszen te is és mindenki ezt mondja. Mostanság azt találgatom, hogy mivel üssem el az idöt :-))))
A mellszivót amit a kórházban használ az ember utána hogyan fertötleniti? Mert úgy tudom, hogy minden használat után fertötleniteni kell. Vagy csak elég ott a kórházban kimosni? Vagy elviszik a növérek és ök fertötlenitik???

Katica! Most számoltam, hogy te már a 38.hétben vagy! Dejóóóó! éniséniséniséniiiiiiiis! A kicsi lányotok paraméterei tényleg szuperek! Mi a jövö héten megyünk UH-ra, kiváncsi vagyok mit mondanak nekünk!
Hadne mondjam, hogy ma cipöt venni voltam egyedül. Kikértem egy cipöt az eladótól, és utána fél órába telt, mig felvettem. Elég furcsán nézhettem ki, ahogy küzdök a cipöfüzövel :-))) Végülis nem vettem cipöt, hanem majd holnap elviszem magammal a férjemet, hogy majd ö rámadja :-))))))))))
A védönö nálunk már a 9.héten járt! Azóta is mindig eljön, igaz én sem tudom minek, de imád jönni :-)) és állitólag mégsürübben fog eztán...Na mindegy, ha ennyire ráér!

Mi egyébként jól vagyunk, már a 36.héten járunk. Tegnap döbbentem rá, hogy már kezd elég nagy hasam lenni, mindenesetre magam elött a járdát már nem látom :-)))) Kislányunk még ezerrel mozog, tisztára úgy néz ki a pocakom, mint a 8.utas a halál cimü filmben a nö hasa :-)))
Azt irják a könyvek, hogy szülés elött 2-4 héttel leszáll a pocak. Tudja valaki, hogy ez milyen? Mert én nézegettem magam, de nagyon fenn van. Lassan le kéne szállnia, nem? Honnan lehet azt megállapitani, hogy már leszállt-e a has vagy még nem?

Szijasztok, Lara
lara (lara)
 


Sziasztok!

Lara!
Én is úgy tudom, hogy a csikosodás hajlam kérdése. Hát...én kifogtam, de igazán nem lényeg, hiszen csak a baba számit! Kép
Ez a bordarugdosás tényleg különös!Kép Fõleg, ha az oldalamra fekszem és Picurkának nem tetszik ez a testhelyzet...akkor aztán jaj a bordáimnak! Kép

Minden jót és kitartás! Kép
Helga
 


Sziasztok!

Lara, úgy tudod megállapítani, hogy leereszkedett-e a hasad, hogy ha a melled alá rakod a tenyeredet az ujjaidat kinyújtva tartva, és függőlegesen befér a melled és a hasad közé, akkor leereszkedett. Ha még nem, akkor még fent van a baba.

Egyébként engem még nem ismertek, de én szoktalak titeket olvasgatni. Én a 29. hétben járok, és a második babámat várom.

Mindenkinek jó babavárást kívánok
Gabi
BGabi (bgabi)
 


Sziasztok!
Már itthon vagyok én is! Balázs tündéri baba, és csak eszik és alszik! Nemsokára megint szoptatás lesz! Nagyon jó érzés! Kívánok mindenkinek ilyen szülést!!

cory
cory
 


Sziasztok!

Cory, sziaaaaKépKépKép Itt is hadd gratuláljak Nektek, kívánok sok tejet a kis Balázsnak, és nyugodt napokat mindannyiótoknakKép
Ha van idõd, kérlek írj, hogy mi történik Veletek mostanában! Kép

Lányok, van egy kérdés, ami már régóta foglalkoztat, bár attól én még legalább 11-12 hétre vagyok, de nem bírom tovább, rákérdezek, bár lehet, hogy kissé - hogy is mondjam - hülye kérdés lesz... (nyögjem már ki, ugye? KépKép)
Szóval amikor az ember lánya megy be (ill. viszi be élete párja) a kórházba, mert itt az idõ, megindult a szülés, akkor az esetlegesen pl. a kocsiban az úton tovább folydogáló magzatvizet hogy célszerû felfogni? Tegyek már akkor is magam alá pl. Tena betétet? Vagy esetleg valami más ötlet, tanács? Elõre is köszönöm, remélem, nem fáradt le mindenkiKép

cuppatnás mindenkinek,
Beja
Beja
 


Sziasztok!

Lara! Én mostanság láttam elég leereszkedett hasat, s az határozottan félbevágott körtére emlékeztet! Mi majdnem egyszerre vagyunk kiírva, de még én sem tapasztalom, hogy ereszkedni kezdene a hasam, pedig az orvos pénteken azt mondta, hogy a gyerek már jól beilleszkedett a születési pozícióba.

Beja! Látod ez a kérdés nekem ez eszembe sem jutott! Jó ötlet szerintem a Tena betét, az úgyis kell az azt követendő napokra.

Mindenki vigyázzon magára!
Sziasztok!
Manka2 (35 hét +4 nap)
Manka2
 


Sziasztok !

Beja: Igen már akkor is ajánlatos a Tena betétet használni, nagyon jól felfogja a szivárgást. Ezt az előadáson is elmondta a védőnő. És nem is drága, és 20 db van egy csomagban, a gyógyszertárakban is lehet kapni.

Egyébként én jól vagyok, ma kezdtem a 35. hetet. El sem tudom hinni, hogy nemsokára megérkezik Bence.
Nekem is az lenne a kérdésem, mint Larának, hogy a korházban lehet fertőtleníteni, ha igen akkor hogyan ?

Üdv. Mindenkinek: Király Kati
Király Kati
 


Sziasztok!

Lara! Érdekes látványt nyújthattál a cipõboltban.KépAz ember lánya hajlamos azt hinni, hogy mindent ugyanúgy képes csinálni mint pocak nélkül, aztán rádöbben, hogy még a legelemibb dolgok is komoly akadályt jelentenek.KépFõként ugye az utolsó idõszakban. Én az utóbbi pár napban vettem észre, hogy mintha lejjebb ment volna a pocakom, de Te is észre fogod venni, mert elég látványos.Kép A rugdoskodás nálunk már kezd csökkeni, eddig egész nap bokszmeccset játszottunk, most már csak akkor, hogyha kényelmetlen testhelyzetben vagyok és természetesen este. Az éjszakák is egy kicsit komikusak mostanság, jelenleg 2 nagypárnán és egy kispárnán alszom, a férjem azt mondja, hogy õ így ülni szokott, így ráadásul már több emeletnyi köztünk a különbség.KépKép Persze egyfolytában azon töröm a fejem, hogy mikor jön el a nagy pillanat, iszonyú türelmetlen vagyok és már "semmihez se nincs kedvem". Pedig még két hétig el kell foglalnom magam valamivel.
Majd ugye leírod, hogy mi volt az UH-n?

A mellszívó dolog engem is érdekelne, ez eszembe se jutott eddig, meg valószínûleg még sok minden nem, de fel lehet készülni tökéletesen?

Sziasztok
Katica
Katica
 


Sziasztok,
Cory, nagý gratula!
Adri, majd valamikor megprobalok irni, de nem nagyon van egyelore idom. Addig is roviden: nekem nem igazan hiszem, hogy valtoztatott a szulesem meneten es az azota eltelt idoben a kapcsolatunkon sem latom konkret nyomat. Nem mintha a kapcsolatunk nem lenne jo, mert igenis az, nagyon edi a pici.
A hasszorito nalam igazabol egy anyukamtol szarmazo regebbi darab, hivatalos neve csiposzorito es ugy nez ki mint egy Jennifer Lopez fele rovid gatyo, mindenestre nekem hasznalt. Arulnak viszont ujonnan is ilyesmiket, nem tom milyen neven, de a terhes boltok biztos tudjak.
A csikok szerintem is alkati dolgok, nekem sem jottek ki.
Mellszivo fertotlenites: a SOTE I-en kozos mellszivo nem volt, de volt egy szoba, ahol aki akarta a sajatjat fertotlenithette.
Turelmetleneknek uzenem azt amit en sem hittem el elotte: hasznaljatok ki az ejszakakat amig meg lehet, kesobb minden alvasra (meg magatokra) szanhato percert halasak lesztek.

Sziasztok,
Cili2
Cili2
 


Sziasztok!

Beja: nekem azt javasolták, hogy egy törülközõt tegyek oda összehajtva, mert csak az fogja fel! De tapasztalatom nincs, mert nem tudom mikor folyt el a magzatvíz. Négy ujjnyinál még megvolt, kitolásnál nem.

Képek Balázsról: www.tar.hu/terszt/balazs.htm

cory
cory
 


Cory!

Balázs nagyon szép!!! Hű, nekem is kell egy ilyen baba Kép Kép Kép

Mamacica
Mamacica
 


Sziasztok!

Ide is beteszem, már tegnap akartam írni, csak a kulcsszó nem ugrott be. Neomagnol. Ez egy tabletta, amit vízben oldanak és ebbe a löttybe kell egy órát áztatni. Amúgy bármit, ami nem kifõzhetõ. Szerintem a kórházban is ilyet használnak.
Mellesleg anno 10 és 150 db-os kiszerelésben volt a gyógyszertárban, recept nélkül, a nagy sokkal jobban megérte árban.
A kórházi talán töményebb, mert ebbõl (amit én tudtam venni) ha jól rémlik 1 dl vízhez 1 tabletta arányt írtak. De lehet, hogy a kórházban tudják,
hogy ez túlzás. Mindenesetre én használtam nem fõzhetõ mûanyag dolgokhoz, (anyatej fagyasztásra használt mûa. poharakhoz), meg késõbb évekig az orrszívó fertõtlenítésére. Ja. Büdös. (a chicco-s folyadék azt hiszem nem, de az drágább) És egy nap egyszer kell a fejõgépet áztatni benne.
Régen, amikor még a babák csecsemõosztályon voltak, a csecsemõsnõvéreket lehetett megkérni, hogy tegyék bele, ill. ott volt egy nagy edény, amibe bevihette az ember.

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Lara!

Ami a has leszállásáról hozzá tudok tenni: piszkosul vártam, mert reméltem, hogy akkor levegőt is kapok. A 38 hetes UH előtt azt mondta az hölgy, hogy á, ez még nagyon fenn van. Majd megnézve UH-val megállapította, hogy a gyerek nagyon hosszú lesz, mert a feje viszont mélyen be van ékelődve a medencémbe. Kedvesem rögvest megérdeklődte, hogy ki is az apja, merthogy ő nem az a kosaras alkat. Szülés közben onnan tudtam, hogy jön a tolófájás, hogy sokkal kevésbe kaptam levegőt, mint addig, annyira magasan volt a hasam teteje, hogy a doki nem is tudott a hasamra támaszkodni, csak a mellkasomra, hogy segítsen. A gyerek 51 cm-es volt. Én 168 cm vagyok.
Tehát vannak gyerekek, akik nem süllyeddnek, még a szülés előtt sem és ez semmivel nincs összefüggésben.
Snoopy
snoopy
 


Szijasztok!

BGabi! Hát én amióta ezt irtad, állandóan próbálgatom a kezem, hogy befér-e :-)))))))

Beja! Tényleg, milyen jó gondolat! Nekem is sok minden eszembe jutott már, de ez még új:-) Pont tegnap vettem meg a Tena betétet, majd egyet elkülönitek erre a célra Kép

Katica! Most vagy én voltam a béna vagy a doki volt bun*ó, de nem mondták meg a súlyát, csak lemérték a fejét, combját, meg volt flowmetria vagy mi, asszem ez a köldökzsinórban az áramlást vizsgálja. Szóval nem lettem okosabb gramm ügyben Kép De a buksija már szép nagy, a BPD 93mm volt.
Te pedig már a 39.hétben vagy? Vagy már nem is, hanem a kórházban babázol?

Snoopy! Hát akkor nem is kell annyira várni, hogy leszálljon az a has ezek szerint. Mondjuk a kolléganöm is azt mesélte, hogy neki sem szállt le, pedig a 41.héten szült.

Voltunk CTG-n, más néven NST-n. Hát tök jó! Olyan volt ott benn ülni, mint egy kozmetikában. Ültek körben a kismamák, szólt a rádió, jöttek idöpontot kérni, nagyon teccett. Az egyik lánynak elkezdett csuklani a babája, meg emellé rugdosta az érzékelöfejet. Elég fura hangokat adott.
A CTG/NST eredményem annyi lett, hogy a baba össze-vissza mozgott, a méhtevékenység görbe meg majdnem egyenes lett, úgyhogy nem akar még kijönni a kislányunk, úgy tünik.

Ma elhatároztam, hogy végre össze kéne pakolni a kórházba való cuccokat igy a 37.hét vége felé. Remélem lesz hozzá eröm.
Tök jók ezek az utolsó hetek, esküszöm, hogy élvezem! Jó tudni, hogy mostmár tényleg mindjárt vége, hetek, talán napok, meg ilyenkor már van tennivaló is, mert mosogatom a ruhácskákat, meg vasalgatok, beszegek egy-két pelenkát, stb. Most történnek az utolsó simitások, nameg Cili tanácsára is próbálok sokat aludni, ami megy is, mert ha nem ébresztenek fel, simán alszom fél 11-ig Kép

Szijasztok, Lara
lara (lara)
 


Sziasztok!

Lányok, nem tud valaki Katáékról? Hogy van a kis Kornél? Olyan régen hallottam felolük!

Más! Ezennel tudatom, hogy az "Elso napok, hetek" társasága új topicot nyitott, átadva a helyet a tényleg friss anyuciknak!
Remélem nem hagyjátok elnéptelenedni azt a topicot sem!

Mindenkinek jó babavárást!

Sziasztok

Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok!

Cory, a kis Balázs nagyon tündéri.Kép

Lara, sajnos még itthon vagyok, de már nagyon-nagyon-nagyon türelmetlen vagyok. Gonosz módon azon töröm a fejem, hogy hogyan lehetne siettetni egy picikét a Picurkánkat. De ez nagyon ronda dolog és úgyis akkor jön, amikor szeretne. Csak mindenki azt mondta a környezetemben, hogy a kislánykák szeretnek hamarabb érkezni és én tisztára beleéltem magam. Elméletileg még kilenc napom van és tökéletesen jól érzem magam, bár fogalmam sincs, hogy mit is kellenne éreznem.
Ami a súlyt illeti, amiatt egy cseppet se szomorkodj, mert úgysem tudják pontosan megmondani, az a lényeg, hogy szépen fejlődjön és hamarosan úgyis meglátod.Kép

A türelmetlenséget leszámítva tényleg nagyon szépek az utolsó hetek, napok.KépKép

Katica
Katica
 


Szijasztok!

Megint voltam CTG/NST-n. A méhtevékenység kicsit eröteljesebb volt az egyenes vonalnál, de még igy is nulla :-(( Na mindegy.
Volt olyan kismama, akit a CTG-s szobából egyenesen kisértek a szülöszobára. (mindenki irigyelte:-))
A dokim szerint viszont egy picit megnyilt a méhszáj! Éjjjjeeeeen! Azt azért nem tudom, hogy ez hány cm-t jelenthet(bár szerintem inkább mm-ben lehet mérni), de legalább halad a dolog!
A hasam pedig szerintem az elmúlt napokban leereszkedett, valahogy ugy láccik, meg érzödik is, és a kezem is odafér a has és cici közé :-)

Képzeljétek az elöbb összepakoltam a kórházba szánt csomagom felét! Micsoda haladás! Most nagyon ügyesnek érzem magamKép

Beja gondolatára, mostanában magamnál szoktam hordani egy Tena betétet, biztos ami biztos alapon. Kösz Beja Kép

Évi! Katáékról én sem tudok semmit :-( De én is gondoltam rájuk, mivel pont az elmúlt napokban volt a kisfia névnapja.

Katica! Én is már elkezdtem visszafelé számolni a napokat, nekem még 22nap van a kiirásig. De azért neked jobb:-))) A dokim szerint nem biztos hogy kihúzzuk addig. Hátha igaza lesz! Egyébként nem gonoszság, hogy szeretnéd már siettetni a babucidat, mert bizony néha én is ezen töröm a fejem, hogy mit csináljak, hogy meggyorsitsuk a dolgokatKép Azt én is hallottam már, hogy a lányok hamarabb szoktak érkezni, megvallom engem is ez éltet:-))
A súlyát pedig már megtippeltem 3200-3400g és 52cm a rendelésem:-))))))

Szijasztok, Lara
lara (lara)
 


Sziasztok!

Lara, igazán nincsmitKép Bár az elején aszittem, hogy hülyeséget kérdezek és magától értetõdik, hogy valamit oda kell tenni, de így megnyugodtam, örülök, hogy segíthettem picikétKép
Hûûûûha, Neked márcsak 3 hétKép Vagy még annyi seKép Iszonyúan elszaladt az idõ...

Milyen idõközönként kell menned CTG-re? És hányadik héttõl van ez a rendszeresség?

Hol lehet rendelni ilyen klassz babaparamétereket? Én is megrendelném akkor, hogy Bálint kb. dec. 3. és 6. között szülessen, max. 3300 g-mal és 53-54 centivel. Kép Az illetékes, ha hallja, köszi! Kép

cuppp mindenkinek,
Beja
Beja
 


Lara,

Nagyon izgulok ám érted-értetek! Tök jó, hogy így, szinte ismeretlenül végigkísérhetem a terhességed alakulását, hogy mik történnek veled Kép
Cseppet irigyellek, hogy már ennyire a végén vagy, de nem türelmetlenkedem, hiszen nagyon jó kismamának lenni Kép
Te Lara, mesélj már pár sort arról, hogy most milyen érzésekkel viseltetsz a szülés iránt? Félsz? Nem félsz? Stb...
Vigyázz magatokra !!

Puszkó

Mamacica
Mamacica
 


Sziasztok!
Lara!
De jó lenne, ha a szülinapomon szülnél! (október 7). Ezzel Te is kiegyeznél? Kép
És ne feledd, ha Gödöllőn jársz (majd), akkor szóljál előre! Drukkolok Neked!
Évi!
Katáék jól vannak, éppen házfelújításban-költözködésben.
Üdv: Judó
Judó
 


Szasztok!

Lara az a nulla méhtevékenység nálad mennyi? nálam kb 15-20% volt a múlt hét pénteken a CTG-n. Mivel mi annyira együtt vagyunk kiírva, jó lenne tudni,hogy ez jó e vagy sem.
Manka2
Manka2
 


Sziaszstok!

Manka2: nekem 2,5 héttel a szülés elõtt a CTG-n 20%-nál volt egy teljesen vízszintes vonalam. Aztán 1,5 héttel elõtte már volt egy kis kilengés (max 5%). Végül 5 nappal a szülés elõtt már egy egész magas puklim volt. A doki szerint egyik sem utalt közeli szülésre.

cory
cory
 


SZijasztok!

Beja! Nekem úgy tünik, hogy most a vége telik a leggyorsabban, mert mostmár van mit csinálni, meg az ember tudja, hogy mostmár tényleg pár nap/hét és vége. CTG-re a betöltött 36.héttöl kell járni és minden héten eccer. Ez egy fél órás vizsgálat, végig csak ülni kell.
Te is jó paramétereket rendeltél! Hátha bejön! Végülis két dolog fordulhat elö, vagy bejön vagy nem.Kép

Mamacica! Köszi a drukkolást, persze én is szoritok nektek! Hogy milyen érzéseim vannak igy a finisben?
Hát elég furik. Elöször is, hogy akkor most ott a hasamban nekem tényleg van egy baba? És oda befér egy újszülött méretü baba? És hogy szülés után már nem lesz hasam, meg nem fog benne mocorogni, csuklani senki? Pedig már lassan kezdtem úgy mexokni az egészet. Szóval már elöre félek, hogy milyen rossz lesz megint csúnya lapos, bordás hassal élni(álmodozom:-)). Meg azon szoktam gondolkodni, hogy mi lesz majd eztán, mert már nemcsak ketten leszünk a férjemmel, és kicsit olyan érzésem van, mintha most csinálnék egy-két dolgot utoljára. Pl.minden nap kimozdulok itthonról, mert késöbb úgyis itt leszek egész nap a lakásban.(legalábbis az elején, kb. egy hónapig) vagy próbálunk a férjemmel minden nap elmenni étterembe, moziba, mert utána ugyis külön szervezést fog igényelni, hogy kettesben elmenjünk. Próbálok minden nap 10-ig aludniKép, mert késöbb ugyis 6-7-kor felkelhetek...stb. Szóval kicsit világvége hangulat van, na de nem ennyire tragikus a dolog, mert persze már alig várjuk, hogy elinduljon a szülés, és találkozhassunk a kislányunkkal, dehát a vége felé szerintem normális, hogy valaki ilyeneken gondolkodik. Legalábbis remélem Kép
A szüléstöl meg nemtom mijé, de egyáltalán nem félek, söt, inkább egy nagy-nagy kiváncsiság van bennem, hogy milyen lehet, és hogy tényleg annyira fájni fog-e. Én úgy terveztem, hogy nem fog fájniKépés 2-3 óra alatt lezajlik KépKép(szülés után majd elmesélem, hogy bejött-e:-)
Ja meg azt már ezerszer végig gondoltam, hogy milyen lesz, mikor elöször a kezembe adják a kisbabánkat. Biztos olyan érzés lesz, amire nem lehet elöre felkészülni, mert elképzelhetetlen.
Szóval ilyeneken gondolkodom mostanában.

Judó! Tökéletes lenne az okt.7.-e, akkor meg is beszéltük! :-)))) Ha megyek Gödöllöre szólok, de nem a napokban lesz :-))))))))))
Katáéknál, ha lezajlik a költözködés, majd biztos többször fog irni.

Manka2! Én nem láttam %-okat a CTG-s papiron. Vagy azt kell nézni? Juuuj. Lehet, hogy volt, csak nem néztem? Hétfön megyek, és megnézem.
A méhtevékenység vonal az ugyan nem volt totál egyenes, de kiugrások nem voltak rajta, csak egy picit hullámzott.
A felsö görbe az micsoda végülis? A baba szivét jelzi vagy mi?

Szijasztok, Lara
lara (lara)
 


Sziasztok!

Lara, lehet, hogy megelőzöl engem? Igazából már csak három napom van, de a kisasszony nem nagyon óhajt előbújni. Ezekután igencsak megkérdőjelezem, hogy a lányok elöbb jönnek. Én már azt hittem, hogy ilyenkor babázni fogok és még mindig itt ücsörgök és várom a csodát, mármint a mi kis csodánkat.Kép
Csak az szomorít el, hogy ha csütörtökig semmi, akkor lehet, hogy benn kell maradnom a kórházban, ilyesmire egyáltalán nem készültem. Azt szeretném, ha a Picuri magától jönne és nem macerálnák Őt.

Mindenki vigyázzon magára és a kis pocaklakóra!Kép

Katica
Katica
 


SZijasztok!

Katica! Nem hinném, hogy beelöznélek, bár nem lenne ellene kifogásom :-))) Ma voltam CTG-n, hát voltak méhösszehúzódások, de nem valami hatalmasok...
Manka2, ha jól néztem, akkor a leghatalmasabb méhösszehúzódás csúcsa kb.45%-nál volt, de átlag 5-20%-osak voltak.
Na szóval a dokim szerint a külsö méhszáj egy ujjnyira van nyitva. A belsö meg gondolom zárt, mert arról nem mondott semmit. Most ez jó vagy nem?
Katica! Ne csüggedj azért nagyon, az biztos, hogy koraszülött nem lesz a babád :-))))))))
Ma hajnal 2-kor arra ébredtem, hogy október van
:-))) Sosem hittem, hogy eljön ez a hónap is!
Ha kezdek türelmetlen lenni, hogy mikor jön már el a mi idönk, akkor azzal nyugtatom magam, ebben a hónapban úgyis meg fog születni.
Katica, neked pedig napok kérdése! Addig pihenj elöre sokat, mint én, mert ma is fél10-ig aludtam:-)

Szijasztok, Lara - 15 nap a kiirásigKép
lara (lara)
 


Sziasztok!

Lara, az biztos, hogy koraszülött nem lesz a bébi.Kép Nekem pénteken még zárt volt a méhszáj. Nem sietjük el a dolgot. Tényleg szupi, hogy már október van, nekem is nagyon távolinak tûnt még nemrég.Kép Bár ez az utolsó pár nap hosszabb lesz, mint az eltelt kilenc hónap.
Szerintem elõre nem lehet kipihenni magam.Kép Azért elég sokat alszom, csak éjszaka nehezebb. Mindig figyelem, hogy nem érzek e már valamit. Azt szeretném, ha már éreznék valami fájdalmat.Kép
Na jó, nem türelmetlenkedek itt tovább nektek.

Sziasztok Katica-még 2 nap a kiírásig (Lara után szabadon)
Katica
 


Szijasztok!

Katica! Teljesen zárt volt a méhszájad pénteken? Szerintem ez azért nem azt jelenti, hogy túl fogod hordani! Én igy az utolsó napok kapcsán ugy vagyok, hogy most még utoljára kiélvezem ezeket a napokat. Tegnap pl. sörözni voltunk a férjemmel. Én persze csak alkoholmenteset ittamKép Néztek is a sörözöben, hogy kismama, aztán issza a sört, de nem tudhatták, hogy 0% az alkoholtartalma. Biztos gondolták, hogy na ez még ilyenkor sem birja ki pia nélkülKép
Olyan rossz, hogy nincs semmi jel, amiböl lehetne következtetni a szülésre, nem?
Jó lenne ha lenne valami jel, amiböl lehetne tudni mondjuk, hogy pl. egy hét múlva elindul vagy egy-két nap múlva. De semmi. Állitólag derült égböl villámcsapás. Ez olyan szeméccség Kép
Neked már csak 1 nap! Te azért jobban állsz:-))

Szijasztok, Lara - 14 nap a kiirásig Kép
lara (lara)
 


Sziasztok!

Lara, engem is ez foglalkoztat, hogy nem lehet tudni elõre, hogy mikor is kezdõdik el ténylegesen a szülés. Ma éjszaka már majdnem azt hittem, mert arra ébredtem, hogy nagyon fáj a hasam meg a derekam, elég kellemetlen volt, de aztán el is múlt.:-((( Pedig már kezdtem örülni és azon gondolkodtam, hohy mikor is kellenne a kórházba indulni. De ez most egyenlõre tárgytalan.
Jól teszed, ha még most kiszórakozzátok magatokat. Nekem is szép emlékeim vannak a szegedi sörözõkrõl.:-)))Ugye, ha jól tudom Szegeden laksz? Én is laktam ott félig-meddig a fõiskola alatt és nagyon szerettem azt a várost.Szívesen laknék ott most is, csak ne lenne olyan messze.:-)
Most olyan hihetetlennek tûnik, hogy nemsokára láthatom a Picurkánkat, legalábbis remélem.

Sziasztok Katica-1 napKép
Katica
 


Sziasztok!

Tényleg derült égbõl villámcsapásként indult nálam. Én csak a túlhordás 5 napját viseltem rosszul, de azt nagyon! Szerintem csináljatok mindent úgy, mintha még nem lenne itt az idõ. Én úgy álltam hozzá, hogy akárhol indul be, 1 órán belül a kórházban tudok lenni, és annyi idõ alatt meg úgysem születik meg. Végül az elsõ fájástól (én 5 percesekkel kezdtem) számított 2,5 óra múlva kerültem a kórházba, és bõven elég volt az idõ mindenre!

Kitartás lányok!! Kép

cory
cory
 


Sziasztok!

Nekem ma már a kórházban kellenne lennem.Kép
Cory, örülök, hogy írtál, el is határoztam, hogy megpróbálok nem odafigyelni arra, hogy hanyadika is van.KépÚgy tudtam, hogy 5 perces fájásoknál már azonnal kórházba kell menni, de ezek szerint nem olyan sürgős. Nagyon jó Neked, hogy Te már babázol.Kép

Katica
Katica
 


Szijasztok!

Katica! Azért az már igencsak haladás, hogy arra ébrecc, hogy fáj a hasad és a derekad, még ha rencertelenül is. Talán már ma estére renceresek lesznek, de pár napon belül mindeképp. Én rosszabb helyezetben vagyok, mert még semmim se fáj:-((( Nem is tudom, hogy most ennek örülni kell e vagy sem. De inkább nem.
Igen Szegeden lakom, csak az a baj a sörözökkel, hogy a legtöbb hely tisztára cigi füstös, kismamaként meg nem akarok beülni a füstbe. Igy tegnap elött a sörkertben voltunk, tudod a Somogyi könyvtárnál, az legalább nyitott.
Egyébként még mindig nem tudom elhinni, hogy meglátom a babócánkat, mint te. Ma hajnal óta nem tudtam aludni, mert folyton azon gondolkodtam, hogy hogyan fexik benn a hasamban, és milyen lesz mikor elöször meglátom...

Cory! jaaj, még a 16.-át is nehéz lesz kivárni, nemhogy még túl is hordani. Ez egy rémálom! A kórházba érés szintidejétöl én sem félek, csak ha taxival kell menni esetleg, nemtom, hogy a taxisok mennyire örülnek a vajúdó kismamáknak. Én eltom képzelni, hogy meg sem engedik, hogy beszálljak...Persze úgy tervezzük, hogy a férjem visz be a kocsinkkal, dehát nemtudni még milyen helyzet alakulhat ki.

Szijasztok, Lara - még 13 nap a kiirásig
lara (lara)
 


Kedves Lara és Katica!

Jó olvasni titeket itt a finisben!!!! Én is túlhordtam Lilit 8 nappal és nem volt vészes, bár igaz, hogy türelmetlen voltam, de tudom, hogy a következőnél nem leszek az. Ezek a legszebb napok, a várakozás napjai és tényleg használjátok ki. Itt a jó idő, sétáljatok és beszélgessetek a kicsikkel, hogy hamar bújjanak ki, mert nekik is jobb lesz és nektek is. Szóval kitartás és gondolok rátok!!!!

Puszi:

Anikó
Gerianikó
 


Sziasztok!

Az én példám nem jó a kórházba menésre, mert én csak 2 megállóra lakom a kórháztól, és bizony busszal mentem. De szerintem az elsõ gyerek nem jön olyan gyorsan, hogy gond legyen akár 5 perces fájásoknál is! Annyiban lehet gond, hogy esetleg már nem képes az ember menni a fájásoktól. Nekem nagyon sokan azt javasolták, hogy amíg tudok, maradjak otthon, mert jobb a hosszú vajudós órákat otthon tölteni, mint a kórházi szülõszobán. Ez persze ember függõ!

cory
cory
 


Sziasztok!

...és még mindig itthon. De már nem is szomorkodom, hála Nektek.Kép Ma voltunk a dokibácsinál, megnéztük UH-n is a hölgyeményt, minden rendben van, még van neki magzatvíz, úgyhogy tud lubickolni.Kép De a méhszájam már nem zárt, egy kicsit kinyílt, úgyhogy kaptunk még egy hetet, addig is még nézegetem a pocakomat, egyhamar úgysem leszek megint ilyen kis gömböc.Kép
Lara, miért kellenne, hogy fájjon valamid? Azért Neked még van időd, fog az fájni, ne izgulj.Kép Nálam az volt a baj, hogy belémbeszélték, hogy a 38.héttől már jönni is fog a bébink, úgyhogy ahogy betöltöttem a 37.hetet, már vártam minden nap, hogy mi lesz már. Aztán eljött a tegnapi nap is és rájöttem, hogy a saját csapdámba estem. Szóval mindennek megvan a maga ideje.Kép
A sörkertet ismerem, bár a "szegedi életem felét" a Somogyiban töltöttem.Kép Szerettem azt a könyvtárat, csak azt mindig elfelejtettem, hogy csüt. de. zárva van és érdekes módon mindig akkor akartam menni.:-)))
Egyébként én is sokszor próbálom elképzelni, hogy milyen lesz először meglátni a Picikénket, de nem tudom, biztos azért mert minden képzeletet felülmúló érzés lesz.Kép
Kedves Anikó és Cory, olyan jó, hogy benéztek ide és köszönjük a bíztatást!KépKép Tényleg szépek és izgalmasak az utolsó napok. Úgy szeretném már megismerni az ismeretlent.Kép Amiatt azért aggódom, hogy hogy érünk a kórházba, mert igaz, hogy autóval negyed óra, de ha a férjem éppen dolgozik, akkor haza is kell érnie, ami több mint fél óra és nem tudom, hogy meg tudom-e várni.

Sziasztok, Katica
Katica
 


Sziasztok lanyok!

Nekem meg van egy honapom, de azert nagyon jo olvasni benneteket!

Katica, attol ne felj, hogy a ferjed dolgozni fog, mert ugy tudom, hogy a szulesek 99 %-a ejjel indul be, es akkor remelhetoleg apuci is otthon leszKép Tobb baratnom is szult az elmult idoben, es mindenkinel ejszaka kezdodotek meg a fajasok, vagy hajnalban. Aztan alkattol fuggoen, van aki reggel szult, van aki delelott vagy esetleg meg jobban elhuzodott, de olyanrol nem igazan hallottam, csak amerikai filmekben lattam, hogy fenyes nappal csak ugy pick-pack elkezdodjonKép

Egyebkent en is jol erzem magam a boromben, levegot nehezen kapok, de annyira nem vagyok meg turelmetlen, elvezem ezt az utolso hetek allapotat. BAr lehet, hogy most jon csak a neheze? En meg doogzno is bejarok, igy elfoglalom magam. Kedvenc kolleganom a munkahelyen bent volt meg penteken, es hetvegen szultKépKép

Azer en az utolso 1-2 hetet szeretnem otthon tolteni.

puszi mindenkinek

Vikoca
Viki
 


Sziasztok lanyok!

Nekem meg van egy honapom, de azert nagyon jo olvasni benneteket!

Katica, attol ne felj, hogy a ferjed dolgozni fog, mert ugy tudom, hogy a szulesek 99 %-a ejjel indul be, es akkor remelhetoleg apuci is otthon leszKép Tobb baratnom is szult az elmult idoben, es mindenkinel ejszaka kezdodotek meg a fajasok, vagy hajnalban. Aztan alkattol fuggoen, van aki reggel szult, van aki delelott vagy esetleg meg jobban elhuzodott, de olyanrol nem igazan hallottam, csak amerikai filmekben lattam, hogy fenyes nappal csak ugy pick-pack elkezdodjonKép

Egyebkent en is jol erzem magam a boromben, levegot nehezen kapok, de annyira nem vagyok meg turelmetlen, elvezem ezt az utolso hetek allapotat. BAr lehet, hogy most jon csak a neheze? En meg doogzno is bejarok, igy elfoglalom magam. Kedvenc kolleganom a munkahelyen bent volt meg penteken, es hetvegen szultKépKép

Azer en az utolso 1-2 hetet szeretnem otthon tolteni.

puszi mindenkinek

Vikoca
Viki
 


Szia Vikóca!
Én is bízom az éjjeli "kezdetben", már csak azért is, mert nekem valahogy barátságosabb lenne. Na és persze apuci is itthon van.Kép De a 99% mellett, még mindig van egy. Örülök, hogy jól érzed magad, csak így tovább!Kép Nekem se volt semmi gondom, most is ugyanúgy közlekedek mint eddig és keményedéseket is csak kb. egy hete érzek. Azért ez nálam már időszerű.Kép
Szerintem is érdemes otthon tölteni legalább egy hetet, de a kettő sem baj.Kép

Szia, Katica
Katica
 


Sziasztok!

Viki! Azért próbálj meg otthon lenni egy kicsit, jó, ha pihensz szülés előtt, hidd el utána hálás leszel érte. Meghát jár a pihenés neked is. Tudom, Dia nem pihent, de mégis, szükséged lesz rá.

Egyébként jobb, ha az ember nem lovalja bele magát, hogy előbb fog szülni, mert, ha esetleg túlhordja annál rosszabb. Saját tapasztalat.

Kitartás, baba még nem maradt bentKépKépKép

Puszi:

Anikó
Gerianikó
 


SZiasztok!

Katica: meg fogod tudni várni a férjed. Mennyi idõ alatt ér haza? Amikor érzed, hogy fáj már, vagy folyik a magzatvíz 1 órád még tuti van (inkább több), annyi idõ alatt meg bõven hazaér! A lényeg, hogy ne pánikolj! Én úgy húztam az idõt, hogy mindenféle ismerõssel dumáltam telefonon!

cory
cory
 


Sziasztok!

Én ugyan mégcsak a 32. hétben vagyok, de Kismanóval nekem meg kéne tárgyalni, hogy mikor jöjjön. Kép Kép Ugyanis nálunk apuka 3 műszakban dolgozik, emelett videózik is és még van pár lagzija. Kép A kiírás szerinti időnk pont jó lenne, mert akkor szabad hétvégés és szerencsére itthon is lesz. Kép

Sziasztok
Katus27
Katus27
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: