Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok csajok!

Nem oly rég, 2.5 hete szült a sógornőm, de annyira irigyeltem...

Így a már igen öreg 4 hónapos Zsombival mellettem sajnáltam, hogy nem éppen most szülök. Az olyan jó! Mindenki Rád figyel, veled foglalkozik, Később ez erőteljesen visszaesik. Élvezzétek ki a várandósság és a szülés minden pillanatát.
Állítólag ugye a száj, ill. az arc duzzanata 1-2 héten belülre jósolja a szülést. Nekem még onnan 3 hét telt el. Semmi sem 100%. Első szülés ugye a fájások megjelenésétől számítva még órák múlva fog születéssel végződni, ígyhát más kontinensről történő hazarepülés kivételével szinte minden belefér még az időbe. Ennek ellenpéldája volt az az első szülés, amit hajnalban a mentőállomás udvarán egy mentőautó szűkös körülményei között éltünk át. A kismama, mint szülő, én, mint a doktor, aki segít, ha kell. Ő speciel átaludta a tágulást és a tolófájások közelében ébredt fel.
Csak, hogy mindenkit jól elbizonytalanítsak Kép

Ha valaki siettetné a babáját: nekem bevált, egy kis óvatos biciklizés és lelkes terhestorna. A közismert szülésserkentő szerelmezésre nem is volt szükség...

Kitartás!

Snoopy
snoopy
 


Sziasztok!

Akkor a kórházba érés miatt megnyugodtam.Kép De mi ez a száj meg arc duzzanat? Ilyen mindenkinél van? Mert akkor én egyhamar nem fogok szülni.:-(( Az arcom ugyanolyan mint volt.:-(((
Nem is tudom, hogy melyik "szülésserkentõ" módszert válasszam.Kép

Katica
Katica
 


Szijasztok!

Stratégiát váltottam. Most próbálok nem arra gondolni, hogy mikor akar már mexületni, miért nem indul már be a szülés, hanem próbálom ezeket az utolsó napokat úgy átélni, mint egy nyaralást. Semmi dolgom, csak pihenni kell, aludni, TV-zni, sétálgatni, azt csinálok amit akarok, MERT ugyebár az elöbb emlitetteket a szülés után már úgysem lehet. Szóval ezek a napok az utolsó semmittevés napjai, többet ugysem tehetem azt amit akarok, nem lesz ilyen csend, nyugalom, kipihentség...(na jó, azért eltúlozni sem szeretném, mert nem a világvége jön el:-)))

Gerianikó! 8 nappal? jujuuuuuj...ne is mondd! Néha azon gondolkodom, hogy biztos én leszek az elsö ember, akinél benn marad a baba :-)) biztos benne leszek majd a Fókuszba is :-)))))))))

Katica! Azért látom te is próbálod megkeresni a pozitiv oldalát a várakozásnak ->pocaknézegetésKép
Egyébként nálam is ugyanaz a gond, mint nálad, hogy én már a 37.héttöl startra készen állok, merthogy sok lány szült már akkor és biztos én sem húzom a 40.hétig. Aztán rá kellett, hogy jöjjek, hogy bizony van olyan baba, amelyik kivárja az idejét, hanem többet.

Az éjjeli kezdés nekem is szimpatikusabb lenne, meg akkor a kórházban is kevesebben vannak :-)))))Meg az úgy olyan hangulatos...KépBár lehet, hogy akkor majd a hangulatosság fog a legkevésbé érdekelni?Kép

Snoopy! Ma kismamatornázni fogok! Ugyis régen csináltam. Köszi az 5letet!

SZijasztok, Lara - 11 nap a kiirásig
lara (lara)
 

 
 

Katica!
Én sem vettem még észre arcdagadást...akkor csak igy maradunk...
Lara
lara (lara)
 


Szia Lara!

Te hova sietsz annyira?Kép Neked még van 11 napod. Nekem meg...-2 Kép Úgyhogy egyenlõre én jelentkezem a Fókuszba.KépÚgy szeretnék bekkukkantani a pocakomba, hogy vajon most mit csinál a Kismanócska.Kép Remélem, hogy már "csomagol".Kép

Katica
Katica
 


Katica!
De itt a környezetemben ilyenkorra már mindenki szült, általában a 38.,39.héten. Ha csak ezt nézem, máris le vagyok maradva. De úgyláccik rosszakhoz viszonyitom magamKép
Lara
lara (lara)
 


Sziasztok!

Katica: nekem egyáltalán nem volt duzzanat, de azt mondják, hogy te ezt nem is vennéd észre magadon.
Lara: én is biztos voltam, hogy nem húzom a kiírt idõpontig, aztán túlhordtam 5 napot. Bár nekem még egy csomó elintézni valóm volt. 2 nappal a kiírás elõtt még szerzõdést kellett aláírnom. Szerintem tényleg sétálgass, amíg tudsz.
Ja, nekem semmilyen szülést megindító módszer nem jött be. Aztán jött egy front, és már indult is Balu kifelé!

Kitartás lányok!

cory
cory
 


Szijasztok!

Nekem Katica gyanús, hogy miért nem ir...szerintem 7végén eljött az ö napja!

Én ma voltam CTG-n, semmi extra, bár volt 80%-os méhösszehúzódásom, de ebböl semmit nem éreztem. A doki a CTG-t normálisnak titulálta. Aztán megvizsgált, mondta, hogy még mindig egy ujj a méhszáj, aztán vizsgált tovább, ami iszonyúan fájt, és ahogy hazaértem még vérzett is egy picit, de már elmúlt, pedig kezdtem örülni, de rá kellett jönnöm, hogy csak a vizsgálat miatt voltKép
Szóval még mindig semmi, baba nincs lelassulva, jókat mozog, ami ugye szintén nem a szülés jeleKép Igyhát a jövö hétre (40.hét vége) is kellett kérnem a CTG-re idöpontot. Remélem azért oda már nem kell elmennem!

Szijasztok, Lara - még 8 nap a kiirásig
lara (lara)
 


Sziasztok!

Lara, bárcsak igazad lenne, de sajna még itt vagyok.Kép Ez már tényleg vacak érzés és igencsak csalódott vagyok. Hétvégén voltunk CTG-n, teljesen rendben volt, a kicsikénk pedig jókat mocorog. Holnap be kell mennem a kórházba és val'szeg benn is kell maradni.Kép Hát nem egészen így képzeltem. Talán túl jól éreztem magam egész végig. Remélem azért minden rendben lesz.
Szorítok Neked!Kép Remélem majd leírod a történteket, ha addig már nem jönnék.

Sziasztok, Katica
Katica
 


Katica és Lara!

Nagyon izgulok értetek!!! KépKépKépKép

Anikó
Gerianikó
 


Csajszik!

Repülő fenn, gyerek benn még nem maradt.
Csüggedésre semmi ok.
Zsombi nem hogy szülés előtt napokkal nyugton maradt volna, de az egész vajúdást végig dzsesszelte. Egy órát aludt még hajnalban, majd du. fél kettőkor bújt elő és még akkor is aktívan ordított és kapálózott 2 órás koráig, amikoris végre jóllakott és elaludt.

Snoopy
snoopy
 


Sziasztok!

Nekem is az utolsó pillanatig mocorgott Balu, úgyhogy ez nem jelent semmit.
Lara: nekem végig azt mondta a doki, hogy jelentkezzek csak be CTG-re, jó lesz az ördögûzésnek. Tehát végül lemondtak egyet, hogy már nem aktuális Kép

Katica: nagyon szorítok!!

cory
cory
 


Katica es Lara!

Nagyon szoritok en is! Kellene nektek egy jo kis hidegfront, az jol beinditana a szulest! Minden lany alma, hogy 1-2 hettel hamarabb szuljon, csak a babak ezt nem mindig tudjak:-).
Nalunk otthon fogadasokat kotott a csalad, a legkorabbi idopont okt. 20, a legkesobbi pedig november 14 ( november 7-re vagyok kiirva).
De mar akkora a hasam, hogy el nem tudom kepzelni, hova tud meg noni. Es szegeny manocskamnak sem lehet mar tul sok helye, mert mar nem annyira rugdos, inkabb csak nagyokat nyujtozkodik..

Betegszabi miatt tobbszor is toltottem otthon par napot, de mivel nagyon jol vagyok, es imadom a munkamat, szivesen bejarogatok meg a munkahelyemre akarmeddig. Rugalmasak, mert a 8 ora helyett mar ossze-vissza jarok, van hog ycsak par orara jovok be, de klasszul el tudom magam foglalni, es ugy erzem repul az ido. Es meg semmit sem vettem meg a szulesre! Amit azert a 37. heten mar illene elkezdeni. Elol gombolos haloingaket kaptam anyukamtol, akinek nem tudom honnan, de volt. Mindig elo tud valamit varazsolni otthon. De hatravan meg a szoptatos melltarto, papucs, betetek, mellszivo, par apro dolog. Tehat ugy allok hozza, hogy van meg mit csinalni, es nem baj, ha nem, jon elobb.. Igy talaln nem leszek csalodott. Ferjem huga 2 hettel kesobb jott!!
En abban bizom, hogy adokik ugy szamoljak a varhato terhesseget, mintha a 14. napon estunk volna teherbe. NA, en pl. napra pontosan tudom, mikor tortent a nagy esemenyKép, es aszerint nov. 1 lenne a nagy datum a 7 helyett. Kivancsi leszek.

De mar felek, mert en is hihetetlenul jol erzem meg mindig magam, es vegig "tul" jol voltam.

Mindenkinek sok puszi

Vikoca
Viki
 


Szijasztok!

Örömhirem van! Ma elment a nyákdugó:-))))))Szerintem ebben a tegnapi orvosi vizsgálatnak is szerepe van. Azóta az a rózsaszines valami, barnás valamivé változott..hát nemtom, szerintem ezért még nem kell bemenni a kórházba, nem? Mert méhösszehúzódásokat még nem érzek, legalábbis olyanokat amelyek fájnának, vagy rendszeresek lennének. Végülis ez nem vér, úgyhogy maradok itthon és várok, hátha történik valami. A könyvek azt irják, hogy a nyákdugó távozására a szülés kezdetén, de akár a szülés elött napokkal, hetekkel(!) is sor kerülhet. Szóval inkább még nem élem bele magam.

Katica! Bár már biztos a kórházban vagy, de azért nagyon szoritok, mostmár tuti egy-két nap az egész!

Gerianikó! Köszi!:-)

Snoopy, Cory! Akkor nem idegesitem magam, hogy nem lassult le a baba. Hát ti is ezt irtátok, akkor tényleg nem jelent semmit a nagy mocorgás. Azért szeretném, ha nekem is le kéne mondani azt a jövö heti CTG-t! Kép
Valamiért úgy érzem, hogy ezen a héten történni fog valami!
Ti észrevettétek amikor elment a nyákdugó? És utána mennyi idövel kezdödött meg a szülés?

Szijasztok, Lara - még 7 nap a kiirásig
lara (lara)
 


Vikoca!

Én is kb. mostanra lettem kész az összepakolással, pont ugy voltam, mint te, hogy igy legalább lefoglalom magam. Csak most vagyok bajba, mert már minden kész, és várni kell. Szoritok neked is, hogy nov.1-jén jöjjön a baba, dehát az már csak 3 hét! Akkor te leszel a következö? Én is túl jól éreztem magam végig, és még most is. Azért remélem a szülés is ilyen lesz:-)))

Szija, Lara
lara (lara)
 


Katica es Lara!

Nagyon szoritok en is! Kellene nektek egy jo kis hidegfront, az jol beinditana a szulest! Minden lany alma, hogy 1-2 hettel hamarabb szuljon, csak a babak ezt nem mindig tudjak:-).
Nalunk otthon fogadasokat kotott a csalad, a legkorabbi idopont okt. 20, a legkesobbi pedig november 14 ( november 7-re vagyok kiirva).
De mar akkora a hasam, hogy el nem tudom kepzelni, hova tud meg noni. Es szegeny manocskamnak sem lehet mar tul sok helye, mert mar nem annyira rugdos, inkabb csak nagyokat nyujtozkodik..

Betegszabi miatt tobbszor is toltottem otthon par napot, de mivel nagyon jol vagyok, es imadom a munkamat, szivesen bejarogatok meg a munkahelyemre akarmeddig. Rugalmasak, mert a 8 ora helyett mar ossze-vissza jarok, van hog ycsak par orara jovok be, de klasszul el tudom magam foglalni, es ugy erzem repul az ido. Es meg semmit sem vettem meg a szulesre! Amit azert a 37. heten mar illene elkezdeni. Elol gombolos haloingaket kaptam anyukamtol, akinek nem tudom honnan, de volt. Mindig elo tud valamit varazsolni otthon. De hatravan meg a szoptatos melltarto, papucs, betetek, mellszivo, par apro dolog. Tehat ugy allok hozza, hogy van meg mit csinalni, es nem baj, ha nem, jon elobb.. Igy talaln nem leszek csalodott. Ferjem huga 2 hettel kesobb jott!!
En abban bizom, hogy adokik ugy szamoljak a varhato terhesseget, mintha a 14. napon estunk volna teherbe. NA, en pl. napra pontosan tudom, mikor tortent a nagy esemenyKép, es aszerint nov. 1 lenne a nagy datum a 7 helyett. Kivancsi leszek.

De mar felek, mert en is hihetetlenul jol erzem meg mindig magam, es vegig "tul" jol voltam.

Mindenkinek sok puszi

Vikoca
Viki
 


Eloszor is bocsanat, ha megint ketszer ment el a levelem. MAr masodszor trefal meg a rendszer!

Lara!

Elementem a szules elott topicba, es megtalaltalak a tavaly novemberi, illetve iden februari topicbanKép! Olyan jo volt olvasni, amikor vegre pozitiv lett a teszt februarban, es ugy orultel neki! Most meg mar lassan elobujik! Viszont ahogy olvastam az akkori leveleidet, szemet szurt, hogy mar akkor ketsegbe vontad a kiirt datumot, mondvan, hogy nem a 14. napon estel teherbe, hanem a 23. nap korul, es hogy elvileg egy hettel fiatalabb terhes vagy. Mert akkor ez megmagyarazna, hogy mert nem tortent meg semmi. A nyakdugo tavozasa mar jelent valamit, bar en is ugy tudom, hogy elso szuloknel van, amikor hetekkel szules elott tavozik. De mert lenne nalad igy? Sokkal tobszor jelent csak par napot hatra...

puszi

Vikoca
Viki
 


Lara!

Sajna nem biztos, hogy a nyákdugó volt, a fájósabb vizsgálat lehet az oka. Szenyó vagyok, de nekem 2 hétig volt ilyen. De lehet, hogy te már holnapra megszülsz és akkor én nem járatom itt tovább a pofám...

Katica??????

Viki, akkor neked is kitartás. Uncsitesóm nov. 9-re van kiírva neki okt 23-át jósolt a dokija. Majd meglátjuk.

Puszi:

Anikó
Gerianikó
 


Sziasztok!

Sajnos nekem fogalmam sincs, hogy mikor távozott a nyákdugó. Pedig feszülten figyeltem.

Snoopy
snoopy
 


Szijasztok!

Vikoca! Igen, én is furcsállottam, mikor olvastalak, hogy mintha már ezt irtad volnaKép de aztán rájöttem:-))))))))
Igen, most is azért gondolom, hogy késhet a szülés, mert a fogamzás nem a ciklus 14.napján történt, hanem pont egy héttel késöbb. Tehát a kiirt dátumot is ehhez kéne igazitani, akkor nem okt.16, hanem okt.23. De igazából ezt csak azért tudom, mert annak idején méregettem a hömérsékletem. De ha nem tettem volna, akkor ezt ugye nem tudnám. Ha 16.-áig nem történik semmi, akkor majd ezt elöadom a dokimnak, aztán meglátjuk, hogy mit szól hozzá.
Szerintem pont azért mondják, hogy a szülés kiirt dátuma csak irányadó, mert a fogamzás pontos dátumát nem szokták tudni, ezért van az, hogy a kiirt dátum elött és után 2 hét eltolódás simán belefér a dologba.

Gerianikó! Szerintem tuti az volt, mert nem barnás folyás volt, hanem zselés-kocsonyás egybeálló valami...bocsKép Utánaolvastam az össze könyvben, és mind igy irja le, szóval ráillett a leirás:-))))

Ha a kiirt dátumig nem történik semmi, akkor mija szokás? Várunk, amig történik valami vagy a dokival megbeszéljük, hogy melyik napon inditsa el a szülést? És a kiirt dátum után naponta, kétnaponta kell menni CTG-re? Mert gondolom talán a méhlepénytöl függ, hogy várunk, vagy meginditják...

Szijasztok, Lara - még 6 nap

ui: nem akartam régebben elhinni, de ezek az utolsó napok hossza tényleg felér pár hónappal...
lara (lara)
 


Lara!

Nekem is olyan volt (gusztustalan) es elég sokáig. De ismétlem, nem vagyunk egyformák.

Katica?????

Puszi:

Anikó
Gerianikó
 


Geri!
És neked 2 hétig ilyen volt? nemrossz!
Lara
lara (lara)
 


Lara!
Nekem a Martinnal egy nappal a szules elott ment el a nyakdugo, Vikinel a fele reggel, a masik fele kb. 11 korul, es 14:25-kor lett meg Viki. Tehat ez is nagyon egyedi. Annyira izgulok erted, es mar nagyon varom az SMS-ed. Ma jott egy a Krisztinatol, es azt hittem, hogy te irtal... Kép
Katicanak is szoritok! Ugy irigyellek benneteket, es ugy szulnek helyettetek! Pedig meg csak 10`hete es egy napja szuletett a Viki, de en mar ismet mennek. Kép Imadok kismama lenni!
Moni
Moni
 


Hali, sziasztok, emlekeztek meg ram? A mi pici fiunk aug 30-an szuletett meg es azota valahogy nem nagyon van idom babanetezni. Neha olvaslak titket es magamban drukkolok nektek, de irni mar sosincs idom, sot a szules tortenetemmel is ados maradtam mindeddig. Ime szulesem tortenete (vigyazat, nagyon hosszura nyult!):

Mivel a kiirt idopontra nem szuletett meg a baba, a dokim ugy tervezte, hogy az idoponttol szamitott 7. napon, penteken meginditja, ezert a tervek szerint a 6. nap, csutortok reggel be kellett fekudnom a korhazba, hogy aznap elokeszitenek es masnap pedig szulunk. Kulonben az egesz terhessegem alatt szuper jol voltam, soha egy hanyas, rosszullet, fajdalom, bar a vegen mar ugy vartam egy pici kis fajdalmat legalabb mutatoba, de nem volt, meg igy a tulhordas idejen sem. Igaz, azon a heten mar neha voltak 5 perces, de fajdalommentes ossszehuzodasaim is, de 10-20 percesekkel vegyitve. A korhazba vonulas elotti ejszaka az osszehuzodasaim 5-10 percenkent kovettek egymast, de nem fajtak, es mivel reggel 8-ra ugyis korhazi jelenesem volt, nem aggodtam. Masnap reggel meg otthon elment a nyakdugo fele (a masik fele a beontes elott). 8-10 kozott megtortentek a vizsgalatok a korhazban es a dokim nem tulajdonitott jelentoseget az ejszakai 5-10 perceseknek, sem a nyakdugonak. Megvizsgalt, tovabbra is csak bo 1 ujjnyira volt nyitva a mehszaj, csakugy mint az elmult 3 napban, a magzatviz pedig tiszta volt. 11-kor kelett a terhespatologian jelentkeznem, hogy befekudjek aznapra, igy 1 orat varakoztam. Ezalatt gondoltam, merem a kontrakciokat, amelyek persze tovabbra sem fajtak. Eredmeny: szabalyos 4-5 percenkenti osszehuzodasok. 11-kor jelentkeztem az osztalyon, es mire mindent elrendeztunk a felvetelhez, gomdoltam, csak megemlitettem nekik az 5 perces fajasokat, bar nem vettem oket komolyam, mivel a dokim 1 oraja vizsgalt. Viszont amint ezt elmondtam, azonnal iranyitottak is vissza a szuleszetre a dokimhoz, hogy nekem ma mar szulesem lesz, mit keresek en itt. Az 5 perces fajasok hallatan aztan a dokim is egybol betessekelt a szuloszobaba, hogy igen, vetkozhetek, johet is a beontes. Mindez kicsit meglepett, en meg mindig ugyanolyan jol voltam, mint korabban, sot ha otthon lettem vona, ilyen kis semmi, fajdalommentes osszehuzodasokkal el sem indultam volna a korhazba. 3 perc mulva, del korul megkaptam a beontest, ami nem fajt, es leborotvaltak. A kovetkezo 20-30 percet viszont kinok kozott toltottem a beontes hatasara, es azt hittem, megszulok, mire vegre kijott aminek ki kellett. De legalabb a szuloszoba kellemes, tiszta, vadi uj es egy szemelyes volt, onallo furdoszobaval. Gondolom a beontes eredmenyekent - a kovetkezo 2 oraban 2-3 percesekke valtak a fajas kozok, bar tovabbra sem fajt semmi. (Egy idore CTG-t raktak ram, ugyhogy lathattam a fajasok intenzivitasat, amugy pedig setalgathattam, vagy ami jol esett.) Ekkorra befutott a ferjem is Becsbol, akit a beonteskor riasztottam. Mivel a mehszaj ugyanugy bo 1 ujjnyi volt, mint reggel, a dokim 3-kor burkot repesztett, mondvan, hogy most kezdodik a szules es 8-ra baba lesz. Igaza is lett, ezt kovetoen fajni is kezdtek a fajasok, de annak ellenere, hogy fel otkor mar epiduralert konyorogtem, a mehszaj tovabbra sem tagult. Ekkor megkaptam az epiduralt, ami szerintem feloldalas lett, bar a dokim szerint nem, mert kulonben a fajasok alatt vegzett vizsgalatait (tagitast?) szerinte nem viseltem volna el. En viszont ennek ellenere nagyon szenvedtem, mert mig a bal oldalamon semmit sem ereztem, a jobb oldalon ugy tunt, mindent. Az epidurallal egyidoben infuzioban oxitocint kaptam, amely a fajasok hatasosabba valasat volt hivatott elerni. Innenol mar nagyon fajt minden es a fajasokat csak a ferjem kezebe csimpaszkodva birtam elviselni, de az tenyleg ugy tunt, segitett. Kozben javasoltak, hogy vegyek forro furdot aztan pedig setaljak. A furdo tenyleg jol esett a fajasok alatt, de amikor abbahagytam volna jott egy ujabb fajas es azt hittem, nem viselem el ott allva a zuhany ajtajaban. Nagy nehezsegekkel visszakecmeregtem, de setarol mar szo sem volt, mert zuhany utan nagyon eros remeges jott ram, ami mar a szules vegeig el sem mult, egyfolytaban vacogtam es semmi erom nem maradt. A mehszaj pedig csak nem nyilt, ugyhogy valamikor 7 korul kaptam egy ujabb oxitocint es megtudtam, hogyha igy haladunk nem hogy 8-ra nem lesz baba, hanem valoszinuleg csaszar lesz belole. Ekkorra mar tiszta hulla voltam, ugyhogy valamikor megkaptam a masodik adag epiduralt is. A dolgok kisse itt osszefolynak, teljesen kaba-faradt voltam, kozben a doki tobbszor noszogatott, hogy nyissam ki a szemem, figyeljek ra, csinaljam amit mond, pedig tenyleg a szememet sem igen birtam mar felnyitni. Kozben raadasul persze 2 nyelven tarsalogtunk, az orvossal, szulesznovel magyarul, de a ferjemmel angolul es a doki is neki persze angolul magyarazott. Aztan – nekem ugy tunt - nem sokkal a masodik epidural utan megkerdeztek, nincs-e szekelesi ingerem. Mondtam, hogy nekem egesz vegig az volt, most is van. Ekkor felallitottak az agy melle, hogy – osszehuzodastol fuggetlenul csak nyomjak. A ferjem szerint tiszta meszarszek volt a padlo. Aztan nehany perc mulva ujra vissza az agyba (felhajthatos tamlaju, szethuzhatos agy szeruseg volt) es jott az instrukcio: nyomjak amikor jon a fajas. Ekkor eszmeltem ra, hogy –vegre valahara- ez mar a kitolas (vagyis a sokaig nem nyilo mehszaj hirtelen teljesen eltunt). Ez vegulis 10 percig tartott es 4 tolofajasbol allt, amelyek alatt mindig kb 4-5 tolasra lett volna alkalmam, de egyet mindig valahogy elbenaztam. Ennek ellenere a doki es a szulesznom teljes optimizmussal, nagyon kedvesen vegig biztattak es dicsertek. Korabban azt hittem, mar nem lehet rosszabb, de a tolofajasok voltak csak igazan szornyuek, kertem oket, hogy csinaljanak valamit, vagjanak barmit, csak szedjek ki a babat, mert nem birom tovabb. Ok meg csak biztattak, hogy milyen ugyes vagyok es a 3. roham utan mondtak, hogy a feje felig kicsuszott. A ket fajas kozott ott allt a baba feje felig kint, amit alig viseltem el, ugyhogy a kovetkezo fajasra megjobban osszeszedtem magam, hogy ennek a hihetetlen fajdalomnak vege legyen. Igy a negyedik fajasra, ¾ 9-re vegulis kibujt a gyonyoru kis formas kisfiunk. Sok not hallottam mar, hogy a szules nagyon fajt, de amint kibujt, rogton elmult minden fajdalom es maris ugy gondoltak, johet a kovetkezo. Hat en nem voltam igy vele. Mostanra mar tompul a fajdalom emleke, mar csak az agyammal emlekszem, ugyhogy talan megis vallalkozom majd meg testverkere, de maig tudom, hogy nagyon fajt. Talan a masodiknal mar konnyebb lesz. Az orvosom es a szuleszno amugy nagyon-nagyon jo volt, es bar tobb szules is folyt szomszedos szobakban, szinte vegig velunk voltak. Szuletese utan a mellemre raktak a babat, o rogton megtalalta a mellemet es szopizott is mindkettobol. Igazabol nem sirt, csak miutan megmosdatta a szuleszno. Ekkor lerakta a kisagyba es amint a ferjem odament es beszelni kezdett a babahoz, egybol megnyugodott es elhallgatott. Ezekutan elvittek Davidet feloltoztetni es megvizsgalni, kozben osszevartak a gatsebem, ami csak enyhe birizgalasnak tunt. Nemsokara visszahoztak a babat es 3 oran kersztul ott maradtunk harmasban a szuloszoban. Mindez a SOTE I-en tortent, a szuleszettel nagyon meg voltam elegedve, bar kesobb a gyermekagyas osztallyal mar korantsem.
Hat ennyi a mi tortenetunk. David nagyon edi es szep kisfiu, vannak jobb es rosszabb napjaink es ejszakaink, mindenesetre egesz napos elfoglaltsagot jelent es ha a kb 3 orankenti szoptatasi ciklus kozt esetleg elaszik (nem pedig sir, amikor is csak az ember karjaban nyugszik meg, ami kedvesen hangzik, csak ha egesz nap ez folyik, akkor en semmi masra. pl. zuhany, kaja, alvas nem jutok) akkor probalok magamra is egy kis idot szakitani (zuhany, kaja, alvas, vagy elkeszules a setara).

Ha mindezekutan kivancsiak vagytok a pici angyalkara, az „Ismerjuk meg egymast“ topicban „Cili2 es David fotoi“ alatt tekinthetitek meg. A szules nehezsegei ellenere termeszetesen imadom a kis edit!

Bocs a hosszert.

Cili2
Cili2
 


Sziasztok!
Én is olvasgatlak néha-néha titeket, de írni már nem igazán jut idöm.
Lara, Katica nagyon drukkolok nektek, és könnyü szülést kívánok!
Zsófi tündéri jó baba, szinte csak alszik és eszik. Már több mint egy kilót hízott (ma 6 hetes). A legnagyobb eredmény pedig, hogy már kilenctöl fél ötig alszik egyfolytában!

Mennem kell, de majd még jelentkezem késöbb.

Sziasztok: Andrea
Andrea
 


Sziasztok!

Lara, Katica: csak nem??

cory
cory
 


Sziasztok!

Cili, köszi a részletes beszámolót! Gondolom, a pici Dávid rohamosan feledteti azt a sok fájdalmat, amit átéltél! Legyetek jók! Kép

Andrea szia! 6 hetes Zsófi, és végigalussza az éjszakát? Kép Ejha! Milyen ügyes kicsi lány! Mi a recept, hogy ezt ilyen hamar elérted? Kép Van valami tanácsod esetleg erre vonatkozóan, hogy majd alkalmazni tudjam én is decembertõl? Kép

cupp,
Beja
Beja
 


Kedves Kismamák és Anyukák!
Engedjétek meg, hogy csatlakozzam hozzátok!
Szoktalak olvasgatni Benneteket, picit magamról. Szegedi vagyok én is, mint Lara, és már nagyon izgulok helyette is. Vajon mi lehet vele?
November végére van kiírva a baba megszületése, de remélem a családi hagyományokhoz híven 1 hónap múlva már együtt lehetünk, és gyönyörködhetünk benne. Ez lesz az elsö babu, aki kisfiú, de neve még nincs.
Ha bármilyen jó tanáccsal tudtok szolgálni az utolsó hetekre, szívesen fogadom.
Kellemes hétvégét kívánok mindannyiótoknak:
Ágci (33)
Ágci
 


Szija lányok!

Szerintem Katica már úszik a boldogságban!

Én meg még mindig kettö az egyben vagyokKép Bár tegnap hallottam a TV-ben, hogy talán 7végére jön valami hidegfront! Én még sosem éreztem ha front jött, vagyis nem vagyok rá érzékeny. Szerintetek ettöl függetlenül a front hatással lehet a szülés elindulására? már igy, hogy nem vagyok rá érzékeny.

Moni! Ha gondolod és ragaszkocc hozzá, akkor azért szülhecc helyettem! :-)))) a végeredményt meg majd bevállalomKép

Cili2! A szülés sztoridat tanulmányként felolvastam a férjemnek, hogy tudja, hogy mire kell számitania. Egyébként nagyon teccett ahogy részletesen leirtad, mostmár mégkiváncsibb vagyok, milyen lehet. Én is szoktam érezni méhösszehúzódásokat egyre sürübben, de abszolút nem fáj. Én is ettöl félek, hogy majd nem fogom észrevenni, ha rendszeresen jelentkeznek, mert nem fájdalmas.
A képeiteket megnéztem, fantasztikusan szép baba Dávid! Asszem érte megérte elviselni a fájdalmakat. Én is hasonló gyönyörü babucira számitok! Képcsak kislányba:-)))))

Andrea! Köszi a drukkolást, a baba alvási receptjére pedig én is kiváncsi lennék!

Cory! Nem Kép bárcsak már "de igen"-t irhatnék...

Szijasztok, Lara - még 4 nap a kiírásig
lara (lara)
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon aranyosak vagytok, hogy így aggódtatok értem!
Valóban megszületett a kis csöppségünk, mégpedig kisfiú KépKépKép, mert ugye az ultrahang szerint kislány volt Kép és az apukája után Zolika lett. Nagyon-nagyon boldogok vagyunk, okt.9-én született 17 óra 5 perckor és ma jöttünk haza. Majd még írok részletesen egyenlõre ennyire volt energiám.
Lara szorítok Neked, hacsak nem Te is már a picikéddel vagy együtt.Kép

Sziasztok Katica
Katica
 


Kedves Katica!

Legyek én az elsõ aki szívbõl gratulál Nektek!

Nagyon sok örömet, boldogságot kívánok!

KépKépKép

Évi
Évi (Évi)
 


Katica!

Gratulálok Nektek! Sok boldogságot, sok tejcsit és sok pihenést.

Puszi:

Dia
Dia
 


Katica: nagy-nagy gratula!!!!

cory
cory
 


Katica

NAgyon sok boldogsagot es egeszseget nektek.

Napocska
Napocska (napocska)
 


Katica!

Nagy gratula a kisfiúhoz!

Katus27
Katus27
 


Katica!

Szívbõl gratulálok a kisfiúhozKépKépKép

Laraaaaaa, miújsáááág???

cupp, Beja
Beja
 


Szia Katica!
Nagy gratula! Kép
Pusszz. Chris
Chris
 


Katica!
Gratulálok a kisfiúhoz!!Kép
Nagyon sok boldogságot és sok-sok tejcsit!

Pusszantás: Nyuszimanó
Nyuszimanó
 


Katica!

Gratulálok, jó egészséget és sok tejecskét kívánok!

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Lara csak nem megszült?
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Katica!
Gratulálok, és nagyon sok boldogságot kívánok nektek!
Lara!
Remélem, már kezedben tartod a csöppséget! Mi van veled?
Ágci
Ágci
 


Katica!

Nagyon jó egészséget és rengeteg boldogságot!

Lara!

Mi van veled??? Úgy izgulok!!

Mamacica
Mamacica
 


Szija lányok!

Katica! Én sejtettem!Kép Gratulálok a kisfiadhoz! Micsoda öröm, dejó nektek! Ha lesz eröd gyere majd!

Lányok! Köszi az aggódást, még mindig 2in1 vagyok, pedig holnapra lennék kiirva. Ma elmentem a dokihoz, vártam a rendelöje elött a kórházban, és délutánra kiderült, hogy 2 hétre szabadságra ment.Kép Szerencsére azért a magánrendelöjében volt még egy szabad hely, igy ma megyek oda 19 órára. Voltam CTG-n, azt mondta az eredményre egy orvos, hogy rendben van. Képzeljétek 100%-os méhösszehúzódást is regisztrált a CTG, de én esküszöm, hogy semmit nem éreztem belöle...érdekes. A hasam elég sürün keményedik már, de nem tudom mérni, hogy hány percenként, mivel ilyenkor semmit nem érzek az ég világon, csak abból tudom, hogy éppen kontrakció van, ha megtapogatom. Nem kéne ezeket már érezni???Végig Cili jár az eszembe, hogy ö is azt irta, hogy annyira fájdalmatlannak érezte ezeket, hogy magától be sem ment volna ezek miatt a kórházba. De még szerencse azért, hogy ott volt.
Pedig alig tudtam éjjel aludni, mert végig arra gondoltam, hogy már biztos benntartanak majd a kórházban, erre meg tessék, kiderül, hogy a dokim seholsincs. Kár volt izgulni.
Azért kiváncsi vagyok mi lesz ma este a magánrendelésen!

Szijasztok, Lara - 1 nap a kiirásig
lara (lara)
 


Sziasztok!

Katica! Kívánok nektek minden jót amit ilyenkor lehet (többiek felettem)!

Lara! Kitartás!!!!! KépKép

Puszi:

Anikó
Gerianikó
 


Katica, nagy-nagy gratula!
Lara, drukkolok!
Andrea, jo olvasni egy kicsit rolatok, hiszen babaink ugymond ikrek. Angyal David is tunderke, bar o meg nem alussza vegig az ejszakat, lehet, hogy hason kene probalnom, ugy hosszan tud nappal aludni, de felek a bolcsohalaltol. En is kivancsi lennek a receptetekre! Bar Daviddal is osszessegeben most mar sokkal konnyebbek a napok, kezd idom lenni magamra is, pl epp most ertem vissza szulesem ota megtett elso kocogasombol (a babat magam elott toltam, tok jo volt).
MOst epp itt sir az olemben, vszinuleg ehes, ugyhogy sziasztok!
Udv mindenkinek!

Cili2
Cili2
 


Katica!

Gratulálok, vigyázzatok magatokra!

Puszi Iboly
Iboly (iboly)
 


Szíjja Lara!!!

Nagyon drukkolok ám én is Neked, csak hogy tudd! Kép) Biztos vagyok benne, hogy nagyon ügyes leszel Te is és a picilány is! És nagyon irigyellek, hogy itt állsz hatalmas pocakkal pár nappal (vagy órával? Kép) a szülés elött! Én imádtam ezt az idöszakot! Most pedig már 3 és fél hónapos a kisfiam és 7 és fél kilós hatalmas gyerek lett már belöle! Hihetetlen, nemrég még a tesztcsíkjaid számáért izgultunk, nekem meg még alig látszott a hasam (bár mindig kitoltam, hogy nagyobbnak tünjön Kép)

Izgulunk érted, és várom a híreket!

Puszi: Katus
Katus
 


Szijasztok!

Tegnap este sikerült bejutnom a dokimhoz. Hát nem mosolyogva jöttem ki a rendelöböl! Kép
Azt mondta, hogy még nagyon fenn van a méhszáj, és nem akar ez a baba még mexületni :-(((((( Azt nemtom mit jelent, hogy fenn van a méhszáj, talán, hogy nem rövidült még meg??
Szóval annyiban maradtunk, hogy itthon szépen várunk, hátha történik valami, ha meg semmi, akkor a hét vége felé be kell feküdni a kórházba.Kép
Szerintetek, ha be kell feküdni, akkor ott milyen vizsgálatokat fognak csinálni? Semmi kedvem befeküdni a kórházba...egész nap ott feküdjek, mint valami beteg. Olyan rossz kedvem van, tényleg olyan kiábránditó, hogy az ember várja a kiirás napját, és nem történik semmiKépKép

Katus! Próbálok majd ügyes lenn, bár meg vagyok gyözödve, hogy én igy maradok. Jelen pillanatban elképzelhetetlennek tartom, hogy szülni fogok, de állitólag nem marad igy az ember:-)))

Szijasztok, Lara - ma a kiirás napján
lara (lara)
 


Laradrága,

Kitartás, bármennyire is elkeseredtél, már nincsen sok hátra. A kislányod ki fog bújni amikor kész lesz rá. Elképzelem, hogy mennyire türlemetlen vagy, de hidd el, hogy bármelyik pillanatban elindulhat.
Sokat gondolok rád!

Mamacica
Mamacica
 


Lara kedves!
Mindennap megkereslek, hogy egyben vagy-e és komolyan izgulok ilyenkorKép
gondolj arra,hogy nem kell hosszú idö ahhoz, hogy még egy kicsit visszakívánd a babát a pocakodba, elég lesz annyi is, hogy fürdeni akarj esetleg olyankor, amikor kettecskén vagytok....
Emléxem én is elég hamar szerettem volna még egy kicsit "szaladgálni" nyugodtan, úgy hogy velem van, de nem külön batyuban.

Ha kint lesz, majd meglátod, megérted mire is gondoltam, elég tapasztalt vagyok e térenKépKépKép

Most még pihenj egy kicsit, és ne szomorkodj.
Gondolok Rád, légy ügyes.
Üdvözlettel:Kinga
kinga
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: