Új privát üzeneted érkezett!

Klári!

Téraránytalanság, nagyobb a gyerkőc mint a Te medence kijáratod. Vagy valami hasonló. Nem fért volna ki és valószínüleg attól féltek elakad a babóca.

Jobb ez így!
Gratulálok különben, ügyes voltál, mert ez semmivel sem volt kevesebb fájdalom, sőt! Dupla élvezet, mert simának indult, tehát vajúdtál rendesen, majd császároztak is! Kép
Lilka
 
 


Kép Hát, ha így nézzük, tényleg minden megvolt. A lányom 35 cm-es fejkörfogattal érkezett. Ez nagynak számít? Vagy az én medencém az átlagnál kisebb? Elég nagydarab vagyok (kb. 170 és 80 kg). Ez befolyásol valamit?


Na, azért ennyire nem értek hozzá, de nagy embereknek, nagy gyerkőc dukál Kép

Attól még hogy Te nagy vagy nem kell a medencédnek is nagynak lennie. Kép Én 173 vagyok és én is 75kg-val szültem. Talán a 35cm tényleg picit nagy. Passz.
Lilka
 
 

 
 

Sziasztok! Lehet, hogy nagyon megbotránkoztok a kérdésemen, de aki esetleg eü-ben dolgozik vagy volt hasonló tapasztalata kérem válaszoljon. Igaz-e, hgy epidurális érzéstelenítés előtt le kell szedetni a műkörmöket, vagy akinek nincs, annak le kell mosnia a körömlakkot, mert ha nem, akkor nem alkalmazzák az érzéstelenítést?
Vendég
 


Általában műtét előtt a körömlakkot szeretik leszedetni, mert a körmön jól látszik az oxigénhiány.
Ami egy ujjakra csiptethető kis műszerrel szintúgy remekül megfigyelhető, és ez a kütyü (pulzoximéter) már minden műtőben alapfelszerelés.
Szóval szerintem igazi oka már nincs annak ha le akarják szedetni, de a szokás nagy úr....

erre igy konkrétan krdezz rá, ha le akarják valóban szedetni....
 
 


Sziasztok!

Betöltöttem a 35. hetet. A 25. héten befektettek egy hétre, mert volt egy kis vérzésem. Kiderült, hogy közel van a méhlepény a méhszájhoz. A lepény mélyen tapad, de a méhszáj szabadnak tűnik. Ezt mondják mindig UH-on. Illetve legutóbb azt, hogy emiatt, hogy közel van, 50% a császár. És, hogy ez még változhat jó irányba, húzódhat feljebb, de nem tuti. Az a bajom, hogy ez az 50% olyan bizonytalan.. Ami engem most izgat, az az, hogy vajon elfogják dönteni időben, hogy akkor most kell az a császár vagy sem? Nem szeretném, de inkább mondják meg, hogy az lesz, minthogy sima szüléssel induljon, és közben legyen kapkodás, hogy mégsem fog menni. Mivel 50%, tartok tőle, hogy az lesz: "Ó, menni fog ez!" De mi van, ha mégsem? Van valakinek ismerőse, aki hasonló problémával állt szülés előtt?

Köszönöm: Nadine 35+1 Kép

 


szerintem ha beleindultok a normál szülésbe, akkor már nyert ügyed van (a baba feje beilleszkedett, a lepény méhszáji részét elnyomja, és ebből ő nem is mozdul ki, míg meg nem születik, megakadályozza a vérzést.
ha már tágulás elején vérzel, és nem engedik a spontán szülést, akkor az a császár nem az a drámai kapkodás, mint a filmeken, hanem előkészítenek és megcsinálják...
 
 


Csicser,
köszönöm, akkor még nem adom fel! Kép

 


Nadine

Szerintem azt még előtte meg fogják mondani. Én is hasonló helyzetben vagyok, szerencsére vérzés nélkül a 23. héten. Mélyen tapadt placenta, ami kicsit rálóg a méhszájra. Ha nem vándorol feljebb nem fogják hagyni, mivel a baba a buksijával nyomhatja a placentát ami oxigénhiányt idézhet elő. Mondjuk nekem az első szülésem császár volt, tehát ebből kifolyólag is nagyobb az esélyem rá, plusz még ehhez jön ez a "probléma".
Az a drámai kapkodás tényleg nincs, bár nekem sürgős volt a baba érdekében a császár, így altattak és nem epiduráltak.
 


Csibemanó,
köszönöm neked is! Kép Most legutóbb, amikor UH volt, még mindig változatlan a helyzet, a doki azt mondta, minden héten, amikor NST-re is megyek, nézni fogja.
Az elsőnél miért volt sürgős a császár?

 


Sziasztok!Csak gondoltam írok,hogy Nadine szerdán megszült császárral egy egézséges kislánynak adott életet 49cm 2750kg ha jól tudom.Aztán majd ő elmesél mindent.
Vendég
 


Sziasztok!

Sajnos ma tudtam meg,hogy császárral kell szülnőm mert :annak idején 5 éve volt egy szemkorrekciós mütétem(rövidlátás 8/9)ami profin sikerült és semmi bajom vele.
De a dokim elküldőtt egy kontrollvizsgálatra és kiderült a szemmemel jól látok de ettől még megmaradtak a tipikus lenyomatok a szemben a magas drioptria miatt !!!Sőt találtak a hártyán valami lyukakat meg.... na a lényeg nem lehet erőlkődnőm mert leszakadhat a retina + ideg stb...
Ez most váratlanul ért és sajnálom mert így a babát ha jól tudom nemadják oda 24 óráig és a tejtermelődés sem indul meg időben!???
Most 32 hetes terhes vagyok első baba lesz majd!
De remélem igy is minden ok lesz
Beáta
 
 


Szia Beáta!


Sajnálom, hogy így alakult, de ne aggódj amiatt, hogy nem adják oda, illetve, hogy a tejtermelődés nem indul meg. Nekem mindkettő császárral született, a nagyobbik 1,5 koráig szopott, és a kicsi is szopik még (1 éves), ezzel nem volt gond. A tejtermelődés kb. akkorra indul meg, amikor már úgyis melletted lesz a baba. Méhösszehúzót is adnak a császár után, rohadtul fáj :(, de ez is segííti a tej beindulássát. A lényeg, hogy amint megkapod -ha csak percekre is- a babát, akkor próbáld szoptatni.

Hol szülsz? Pl. a SOTE-n reggel 9kor volt a műtét, du 4kor már fel lehetett, sőt kellett kelni. Akkor már egy rövid időt együtt tölthettünk a bébivel, de egy éjszaka inztenzív után mellettem volt végig. Az az egy éjszaka meg kellett is! De akinek pl. du. volt a műtét, az is másnap reggel kapta meg.
Vendég
 


Szia!
Nekem is két császárom volt, 1 nap mulva mindkét esetben volt tejem szerencsére. Van, aki simán szül és csak a többedik napon indul a teje, ez nem függ annyira a születés módjától, mint állítják. Ha teljesen biztos vagy benne, hogy 1 napig nem kapod meg a babát, akkor mellszívóval is kiszívhatod az elötejet kb.2 oránként, bár jó volna, ha ezt a baba kapná, de tudom, hogy vannak helyek, ahol ezt nem engedik ( még a természetesen szülőknél sem lehet ott a baba )
Nem tudsz olyan kórházba menni, ahol a császáros babákat is azonnal odaadják és veled lehet?
Nekem ebböl a szempontbol szerencsém volt, mert mindkét gyereket odahozták és velem hagyták ( de én csak addig feküdtem, amíg az infúzió lement, kb 3 óra, azután felkeltem , megfigyeltem, hogy a magatehetetlenül fekvöktöl inkább elvitték. Egyszer hozzám is odajött egy növér, hogy elviszi, de mondtam, hogy nem, hagyja itt, erre vállat vont és elment---ugyhogy probáld meg elérni, attól függően mennyire vagy jol, hogy hagyják nálad, de ez nagyon khfüggö sajna.
 


Sziasztok !

Köszönöm a gyors reagálást !
Tehát én a Kútvölgyiben fogok szülni és majd csak most fogok a dokival erről az egészről beszélni.Ha jól tudom egyébbként ott nagyon rugalmasak és remélem,hogy van olyan lehetőség ahol én+ a baba lehetek külőn a többiektől vagy + 1 vkivel(fizetős szoba természetesen)
Már vettünk avent ISIS mellszívót remélem lesz tejem és az segíteni fog.
Egyébbként a Szabó doki az orvosom akit nagyszerű embernek és orvosnak tartók.
Remélem a Kútvölgyiben jófejek a nővérek.Vki nem szült ott véletlenül?
Most csütörtökön megyek 32 hetes uh.ra ,remélem minden rendben lesz, 4duh.ra nem mentünk el mert...
Annyit már tudunk,hogy kisfiú lesz Kolos Benedek lesz majd a neve.

Beáta
 
 


Szia, Beáta!

Én a SOTÉn szültem császárral. Ott csak 6 órát kell feküdni, és utána mehetsz le a csecsemőre amint szabadul egy hely.
Ne aggódj, amiket írtál, egyáltalán nem feltétlen lesznek úgy! Én amellett, h koraszültem (34 hétre), hogy a babám az intenzíven volt pár napot, elkezdtem fejni a 2. napon és nagyon hamar beindult a tejem! Ja, és a baba sem lustult el a cumitól, mostmár nagyon szépen szopizik! (most vagyunk 3 hetesek)

 
 


Szia Pogi és Gergő !

Örömmel hallom,hogy minden rendben van veletek.Én is kezdek lassan megbékélni a gondolattal, hogy császároznak és főleg azért mert programozott lesz és nem hirtelen állítanak majd kész tények elé.
Tudod én csak a legjobbat akarom a picinek ahogy minden kismamam és jővendő anyuka
Helló Beáta
 
 


Szia Beáta!

Én feb.21-én szültem a Kútvölgyiben, sajnos császárral. Engem személy szerint eléggé megviselt akkor (napi rendszerességgel bömbiztem valamelyik szülésznő nyakában.. hála nekik érte). Szeretni fogod a kútvölgyit, a szülésznők aranyosak édesek, a terhességem alatt kétszer feküdtem bent, olykor vándoroltam bal szárnyról jobb szárnyra, majd a csecsemős részlegre, mondhatni a konyhai tálalóban nem feküdtem. Jókat mulattunk amig lehetett, hamar összebandáztunk bent fekvő kismamákkal, mi hárman azóta is tarjuk a kapcsolatot, osztjuk tapasztalatainkat.
üdv.
Kata
 
 


elfelejtettem hozzátenni, engem azért viselt meg ennyire a császár, mert két nappal előtte tudtam meg, hogy nem hagy rendesen szülni az én drága doktorom, mert ütemesen kúszott a vérnyomásom felfelé, és ráadásul 3 nap laufot adott csak, de másnap reggel amikor megmérte a nyomást, két óra múlva műtőben voltam. Az a baj velem, hogy műtőrémületem van, én belehaltam egy kicsit ebbe a császárba, holott az az ember műtött akire bármikor rábíznám az életemet, tehát most sem volt más választása. Én csak azt nem tudom, hogy miért csinálnak a sztárok ebből divatot, amikor a fájdalom az nem kevesebb, sokkal tovább fáj.
 
 


Szia Cathy !

Ha a kútvölgyiben császároztak akkor tudod miképpen mennek a dolgok!A babával lehet az alapítványi szobában külőn lenni?(pl 2 ágyasban?)Mikor adják oda a babát és mikor kelhet fel az ember előszőr?
Hú én nagyon nem örülők ennek az egésznek de ha már igy alakult akkor el kell fogadnom!Mennyi ideig kell bentmaradni a korházban és mikor engednek haza?
Nekem ez az első baba és ugy érzem teljesen tehetetlen vagyok ....
Szia Beáta
 
 


Sziasztok!

Véletlen beleolvastam a topikba.

Beataa!
Én 2005. szeptemberben szültem, sajnos császárral 14 és fél óra vajúdás után. Bárcsak még egyszer ennyit vajúdhattam volna, hogy ugyanúgy Egészséges Babának adjak életet.
Nem utatok senkit a szüléstörénetemmel, de inkább kétszer keresztben jöjjön ki a Baba, mint mégegyszer császározzanak.
Mondjuk nem maga a műűtét fájt annyira!
Ne ijedj meg! Bocsi :oops:

Félsz, hogy nem indul be a tejed?
Elmondom, hogy nekem nem adták oda a Fiúnkat csak órákkal később, persze megetetve, megitatva, hogy véletlenül se akarjon szopizni.
A másik, hogy nekem kicsi a mellbimbóm (nem befelé fordul).
Volt elég probléma, nem nagyon segítettek és nem is tudtam szoptatni 3 napig, mígnem egy ismerős csecsemős nem jött dolgozni, aki addig ült az ágyamnál, amíg a Kisfiúnk nem kezdett el rendesen szopizni. Azóta cicifüggő :lol:
6-án szültem és leghamarabb 9-én éjjel kezdett el szopizni!
Még most is szoptatok, van elég tejem (már 9 hónapos)!
Tehát, Ne félj, hogy a császár miatt nem lesz tejed!
Viszont abban van igazság, hogy bizonyos hormonok a vajúdás alatt szabadulnak fel, amik felgyorsíthatják (az esetek többségében) a tejbellövelést, de nem mérvadók.
Fejni, fejni, sokat inni, pihenni!!!
Nem feladni, ha apadozna (nekem volt ilyen és Hála visszaállt).
Homeopátiás szerek nagyon jók, de azok is csak kb. 3 nap után hatnak, tehát szedni kell folyamatosan. Én a kórházba is vittem magammal az Urtica Urenst és elkezdtem szedni szülés után másnap. Negyednapra már úgy fejtem, hogy csak spriccelt :)

Bocsi, hogy belekotyogtam!
Sziasztok!
Angelani

Kép
 


Sziasztok !

Megszületett a kisfiam Kolos Benedek július 11.én 3800 56 cm császárral.
Túléltük már otthon vagyunk de most teljes a káosz még ,főleg éjjel mert nem tudtunk még beállni egy fix időre.
A császár ok volt csak utána voltak nehézségek,a baba mindig velem volt kivéve amikor fürdetés volt .A szoba szupi volt de azért jobb itthon.
A szopizás az teljes kihívás volt számomra és számára :2 béna bénázása elég érdekes volt az elején.
A legcsodálosabb anyának lenni de még mindig nemfogtam fel igazából
Beáta
 
 


Sziasztok!

Remélem tud valaki segíteni!
Tavaly szültem augusztusban császárral, azaz már majdnem 1 éve a műtétnek. A 6 hetes konrollon a dokim mindent rendben talált. A problémám az, hogy a sebem,-hegem- nagyon csúnya ( nem véres-gennyes, nem erre gondolok), hanem hogy gyakorlatilag ugyanúgy néz ki, mint szülés után. Nem lett kisebb,nem halványodott. Ez csak mostanában kezdett foglalkoztatni, mert újabb babót tervezünk. Én naivan azt hittem, hogy mindenkinek kb úgy néz ki, mint nekem. De múlt héten egyik barátnőm megmutatta a sajátját, amelyik mindössze 1 héttel "idősebb", és neki alig látszik, sőt,ha nem tudnám hogy műtötték, lehet fel sem tűnne. Megkérdeztem még 1-2 csajszit, aki csaszis volt, és mindenki ilyemiket mondott"már alig látni", "teljesen elhalványodott", stb.
Ehhez hozzátartozik, hogy az enyémnek egy kis "pereme" is van. Egyébként a műtétnél minden rendben volt, a gyermekágy is zavartalan volt, és most akarok visszamenni a dokimhoz, de gondoltam előtte utánnajárok egy kicsit.
Lehet hogy elszúrtak vmit?
Vagy alkati kérdés? Egyébként sokszor érzékeny, és viszket. Szóval fura, nem fáj, de érzem hogy ott van.
Félre ne értsetek, nem az esztétikum miatt aggódom, hanem a következő babó miatt!!!

Tudtok valami infót?
 


Véletlenül tévedtem én is cak ide, de szeretnék 1-2 gondolatot megemlíteni én is. Dec. 30-án született a Kislányom császárral Kistarcsán a Flór Ferenc Kórházban.
Nagyobbik lányomat 15 éve farral szültem , és most is ez lett volna, de előre megbeszéltem az orvossal, hogy nem szeretnék még egy horrort... Akkor a MÁV Kórházban szültem.
Szóval a lényeg, hogy szülést követően 1 órával már nálam volt a Babuskám az intenzív osztályon és ott volt velem hajnalig. / éjjel negyed 1-kor született /.
Így sokkal elviselhetőbb volt a hasi fájdalom, és minden egyéb. A férjem ott volt velem, és segített a csecsemős nővérrel együtt, hogy mellettem lehessen a Baba.
Hozzáállás kérdése az egész.
Ahogy a cicimre tettük, később pedig az ágyban mellém, nem is sírdogált tovább.....
 
 


Sziasztok!

Szeretnék kérdezni valamit Tőletek!

Közel 5 évvel ezelőtt császárral szültem a kisfiamat. Most szeretnénk még egy babát, természetesen császárral, nem akarok kockáztatni.
Viszont a műtét közben szeretném ha az orvos el is kötné a petevezetékemet. Nem akarunk több babát, tablettát nem tudok szedni (hormon érzékenység miatt), hajlott korban vagyok (34 leszek) stb stb...
Szóval, szeretném megtudni, hogy van-e olyan akit a második császár után elkötöttek, egyeltalán belemmennek-e ebbe a dokik. A jövő hét kedden megyek a dokimhoz, hogy megdumcsizzam vele, de nagyon kíváncsi vagyok addig is a tapasztalatokra!

Egyébként nekem nagyon jó volt a császár, nem fájt semmi sem közben sem utána, gyorsan gyógyultam, a heg már alig látszik. Csak jót tudok mondani erről. Nem tágultam - ezért császároztak meg 15 óra vajudás után, a kisfiam fején még vagy 3 napig látszott körben a véraláfutás amit gondolom a medencecsontomnak préselődve szerzett szegény....

Várom a válaszokat! :-)

Mamaciccccc
 


Szia Mamacica

Nekem egy mostani munkatársnőm akarta elköttetni magát (mivel most már lehet, ő kb. 40 éves), ő el is ment megbeszélni a dokival, és közölte vele hogy 60.000Ft.

Szia

Erika

Kép

Kép
 
 


Csaszaros lanyok!

Olyan szerintetek letezik, hogy az ember kiharcolja, hogy a programozott csaszar ne legyen programozott? vagyis, hogy akkor csinaljak csak a csaszart, amikor amugyis jonne a tronorokos. Vagyis hagyjanak egy kicsit vajudni (na nem mazohista hajlamaim miatt, hogy a szenvedeseket tetozhessem) - allitolag a babanak is jobb, meg a tejcsinek is, ha vannak fajasok azert, es nem hirtelen hipp-hopp - kiszedik a gyereket. Es csak akkor jojjon a furesz, ha mar elorehaladott a szules.

Ez nagyon hulye otlet?

Kosz
zsebibabak
 


Sziasztok!

Most járok ezen az oldalon először, és olvastam Zsebibaba kérdését.
Ez engem is foglalkoztat. Állítólag az a doki akinél szülök ennek a híve, és nem ugrik rögtön nekem, ha szülnöm kell. Nekem is csaszim lesz sajnos. Ez lesz az első babám, és ezáltal elég tapasztalatlan vagyok, de szerintem is jobb a babának, ha vannak "előzmények", mintha csakúgy ripsz-ropsz kikapnák. Én is úgy tudom, hogy a tejcsit is serkenti. Szerintem próbálj beszélni az orvosoddal!

Bocs, hogy csak úgy beleszóltam!

Adri
 


Jaj Zsebibabak, csak most látom, hogy előbb elírtam a neved, de már nem tudom visszacsinálni!Bocsi!(':oops:')
 


Zsebibabák!

A kérdésre a válasz attól függ, hogy miért lesz császármetszés. Ha azért, mert akár rád, akár a babádra nézve veszélyes a vajúdás (ennek több oka lehet), akkor nem lehet egyezkedni. Ha "csak" olyan ok, amiben nem okoz veszélyhelyzetet a vajúdás, de emberi számítás szerint maga a hüvelyi szülés előre láthatóan nem lehetséges, akkor lehet az orvossal beszélni, hogy legalább azt várja meg, míg magától útnak indul a baba, és csak akkor műtsön.

Egyébként sok érdekes információt megtudhatsz a csázsármetszés protokollja című szakmai irányelvből, ami a következő oldalon találsz: http://www.euagazat.hu/portal/server.pt ... szar_P.pdf

Üdv:

Zita
 
 


Kedves Zita!

Koszonom a valaszt. Kozben azt kikonyorogtem, hogy megvarjuk, amig beindul a szules. Viszont most az foglalkoztat, hogy nem akarjak odaadni a babat addig, amig az orzoben vagyok, es aggodom a szoptatas beindulasa miatt.

Nektek, rutinos csaszisoknak, mi a tapasztalatotok? Ki lehet harcolni, hogy a mutoben mellre tehessek, es utana legalabb idonkent behozzak szopiztatni?

A MAV-ban fogok szulni.

Kosz
Zsebibabak
 


Szia!

A MÁV-ról nincs tapasztalatom. Én egy másik, de szoptatás szempontjából sokkal konzervatívabb szemléletű kórházban szültem. De rutinos versenyzőként, a harmadik csemeténknél már sikerült elérnem, hogy nagyjából másfél órásan már nálam lehessen a lányom és onnantól velem is maradhasson. Ehhez persze szükségem volt persze apuka (természetesen más is segíthet: anyuka, barátnő) segítségre, mert ugye hat óra fekvés dukált a spinál után. És fejfelemelés nélkül csak segítséggel lehetett mellre tenni Rékát. És apa volt még arra is "betanítva", hogy ha mégsem hozták volna a megbeszélésnek megfelelően Rékát, akkor ő ment volna asztalt borogatni. Röviden előre meg kell beszélni a dolgot. A tárgyalópartneredtől függően válaszd meg a tárgyalási taktikát. Készülj fel az esetlegesen várható kifogásokra. Ha apa kórokozó képessége lenne a kifogás, akkor mondd, hogy kifizetitek a steril ruhát. (Ezért más kórházban 1500 Ft-ot hallottam kérni.) Ha a nem szokás a válasz, akkor mondd meg, hogy ez nagy hiba. Mert pl. neked is sok ismerősöd van, akinek e miatt volt szoptatási problémája, hogy a császár után sokára (6-12-24 óra) kapta meg a babáját, addig üvegből etették, és így a szopizásban gondok adódtak. Amik egyébként is adódhatnak, de legalább az ezekből eredőeket szeretnéd megspórolni. Az itt ez akkor sem lehetségesre, esetleg lehet jönni az egészségügyi törvénnyel. Mert ehhez jogod van, ha sem a Te, sem a babád egészségügyi állapota nem zárja ezt ki, akkor 24 órában jogotok van együtt lenni. Az nem kifogás, hogy apukát (vagy más segítőt) nem tudnak hová rakni, mert ehhez mindössze egy székre meg egy kis akarásra van szükség. És még sorolhatnám. Természetesen nem feltétlenül kell eljutni a törvényig, csak van ahol ez az, amikor már nem mernek nemet mondani. Remélem, ezt is sikerül megbeszélnetek.

A műtőben lévő mellretételt nem hiszem, hogy sikerül elérni, mert nagyjából mire a baba orvosi vizsgálata meg van, addigra a műtéteddel is végeznek. Persze meg lehet kérdezni. De azt mindenféleképpen érdemes kiharcolni, hogy ha már a műtőből kikerültél, akkor veled lehessen.

Számolj majd be, hogy mit sikerült intézni.

Üdv:

Zita
 
 


SZIASZTOK!!!!!

én is császival szültem január 20.án

azért lett császi mert 4 ujnyinál megáltam és a töpi sem jött lejjebb.mint később kiderült a nyakára vol tekeredve 2-szer a köldökzsinór és azért nemtudott kibujni.én utánna rögtön megkaptam a babát.vagyis az örzőben.mikor toltak be párom ott ált a picivel a karján és jött velem.4 órát voltam benn az őrzőben de végig velem volt a gyerkőc.a szülésznő még monta is mikor már nemvoltam olyan pocsékul hogy akkor melre kéne tenni mert már biztos éhes.

13:25 kor volt a császi és másnap reggel kelett felkelnem.igaz elvileg éfélkor kellet volna de akkor aludtam így megvárták a reggel 5 öt és akkor ébresztettek hogy áljak fel sétáljak egy kicsit mert egy óra mulva hozzák a babám.aztán még egy éjjel elvitték(én kértem mert nagyon fáradt voltam)és utánna már velem volt végig.

én amúgy győrben szültem
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy így rátok török, de lenne egy kérdésem.
Én is császárral szültem (lassan 16 hónapja), de még mindig érzem a spinál helyét.
Olyan, mintha görcsölne, és a hideg futkározna a gerincemen. Nem a hátamon, hanem belül, a gerincemben érzem.
Nektek van-volt hasonló problémátok?

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
 
 


Sziasztok!

Nekem kettő császárom volt, mindkettő a Mávban.

Zsebibabák!

Szerintem nem valószínű, hogy a műtőben vagy az őrzőben szoptathatsz. De egyúttal osztom annak a valakinek (bocs, nem tudom már kinél olvastam)a véleményét miszerint, nem biztos, hogy a szülés mikéntje befolyásolná a tejtermelődést. A babák pedig tudtommal a mávban nem kapnak semmit(pótlást, teát, vizet, semmit), amíg neked ki nem hozzák. Énnálam mindkét babánál beindult a tej, és bőségesen volt a lányomnál is a fiamnál is. Lányom 18 hónapig szopott, fiam 17 hónapos és még mindig szopizik, tej is van bőven.
Igaz először a lányomnál elég későre indult be, csak 3. nap reggelére, addig csórikám üvöltött éjjel és nappal. Császár után második éjszaka bejött egy csecsemős, ránk nézett, és kijelentette, hogy ha így folytatjuk, akkor a gyerek éhen hal, nekem pedig az idegtől nem lesz tejem, és kérdezte, hogy miért nem írom alá azt a papírt. Kiderült, hogy bababarát kórház, szoptatás támogatója, nem adhat pótlást, csak ha az anya ezt írásban kéri. (természetesen józan ész határain belül, nyilván éhen halni nem hagynák a babákat, ha tényleg reménytelen a szoptatás.) Aláírtam a papírt, a lányom hajnal 4-kor kapott egy keveset más anyuka tejéből, elhallgatott és elaludt, engem pedig hajnal 6-kor elöntött a tej. Igaz én olyan ideges voltam, nem tudtam mit csináljak az üvöltő gyerekkel ( első gyerek volt ugye, plusz én szerintem még a csasziból sem ócsúdtam fel teljesen). Hozzáteszem, ha a csecsemősök néha-néha átvették tőlem, az ő ölükben megnyugodott, ( éhes volt szegény,de anyira nem, hogy csecsemős szemem láttára ne tudta volna megnyugtatni),amint visszavettem, nálam megint üvöltött, biztos van abban valami, hogy a picik átveszik anyjuk hangulatát. Na de amiután megjött a tejem, nálam sem üvöltött már.:)) 18 hónapos koráig szopizott, semmi problémán nem volt már ezek után vele.

A második császárnál hamar megjött a tej (este 8-kor született, reggel már szoptattam), mondják, hogy többedik szülésnél hamarabb indul a tej. Itt abszólut nem volt semmi problem.

Bocsánat, ez egy kicsit hosszú lére sikeredett:) És még nincs vége!!
Ha már itt vagyok kérdezni szeretnék. Szeretnénk egy harmadik babát, tuti császár lesz (sajna), olvasmányaim szerint programozott. Én is ki szeretném harcolni, hogy ha már császár, akkor várjuk ki a dolgokat legalább. De attól félek, erre sincs esélyem, sőt terminus előtt vágni fognak. Akinek már volt 2 csaszija, és van tapasztalata a 3."mikor"-tjáról, vagy akinek véleménye van, szívesen meghallgatnám.

Zsebibabák: melyik dokinál sikerült kiharcolni, hogy ne legyen programozott? És miért is lesz a csaszi?

Üdv:kolkok
 
 


Sancsi!

nekem ilyen egyiknél sem, ill. egyik után sem volt, nem tudok segíteni:((

Csak most figyeltem meg, hogy elég rtkán látogatott a topic, remélem nem én vagyok az ucsó, aki ide írt:))
Üdv:kolkok
 
 


Sziasztok!

Kolkok!

Az első császárom'96-ban volt.A második '99-ben és mivel az akkori orvosomat nem találták 9 és fél órát vajúdtam!Ennek a következménye hegszétválás lett!
A harmadik babáért (annak ellenére,hogy az első kettő simán összejött ) nagyon sokat küzdöttünk.Közel 3 évet!
Már amikor belevágtunk tudtam,hogy programozott lesz!
Szeptember elejére voltam kiírva.Az orvosommal pedig megbeszéltük,hogy aug 28-án befekszek és ha Ő úgy látja itt az idő megcsászároz.Tehát ha nincs semmi kivárjuk az időt!
Végül nekem a baba oldotta ezt meg mert 3 héttel előbb született!!!
De az,hogy programozott nem feltétlenül jelenti azt,hogy olyan sokkal előbb császározzanak!Ez függ sok mindentől!(pl. a hegedtől).De legfőbbképp az orvosodtól és a kórháztól!

Sziasztok!
Vendég
 


Sziasztok!
Tud valaki olyan kórházat és persze dokit ajánlani Bp-en, aki és ahol normálisan állnak ez emberhez így harmadik csaszi előtt, no és persze után, és nem izélgetik 5 órával a csaszi után, hogy húzzon ki az ágyból, ha nem bír?
Kicsit félek, mert rémhíreket hallok. ) és 7 évesek a gyerkőceim és 14 hetes vagyok, de a dokim és a kórházunk megszűnt, így most keresgélek és anno még az volt, hogy a spinál után 24 óráig nem kelhettem fel az esetleges fejfájás miatt és sajnos utána is igen rosszul bírtam magam, pedig nem vagyok az a nyüszi típus!
Segítsen, aki tud!
Köszi,
Zümmöcske


Szia Kolkok! Én még új vagyok,de azért szeretnék válaszolni a kérdésedre! Nekem is volt két császárom egy 1999-ben,és egy tavaj.Sajnos a tavaji azért volt mert a kisfiunk meghalt és nem indult mrg a szülés. Most szeretnénk mégegy babát,és az orvos akinél voltam, az azt mondta,hogy tervezett szülésem lesz,tehát a 38-39-ik héten megfognak császározni.Ez azért lesz mivel már volt két császárom,és nehogy szétrepedjen a méhfal.Azt is mondta hogy sokkal jobban oda fognak figyelni rám és a babára is! Én azt tanácsolom mindenkinek a szomorú tapasztalatom után,hogy ne kockáztassatok,mert nem biztos,hogy megéri!!!!! Üdv mindenkinek!flacsikriszti!


Sziasztok!

Én is császárral szültem 2 hónapja, mert rá volt tekeredve a köldökzsinór, és nem tudott leereszkedni. Ugy tudom kicsi az esély arra, hogy természetes úton tudjam megszülni a következő babát, de már le is tettem róla, nem kockáztatok, de annyit szeretnék elérni, hogy a férjem bent lehessen, és ne vigyék el a babát tőlem mint most (most nagyon későn született a lányom este 21:11kor és ezért elvitték és csak reggel kaptam meg, az apja se foghatta meg, csak másna :? )
Szóval szeretném ha valaki tud olyan korházat ahol kulturált körülmények vannak, és császár alatt bent lehet a férjem, és a babával lehet, egész végig! Mert hallottam már, hogy van ilyen hely, de nem emlékszem rá, hogy melyik korház is ez...
Szóval ha tud valaki segíteni, azt megköszönöm!

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!

Akíra

Én a SOTE II-n szültem a 3.gyermekemet tavaly.
Bár a műtőben itt sem lehetett bent a férjem de egy szobában várhatott és amikor kivették a babát rögtön kivitték hozzá!
Ott vizsgálták,fürdették,öltöztették utána pedig foghatta egy ideig!

Nekem ez már a harmadik császárom.Az első kettő másik kórházban volt és ott nem volt ilyen!
Azt,hogy hol van olyan kórház ahol bemehetnek az apukák nem tudom!Még nem hallottam róla,pedig szinte minden kórházban szült ismerősöm!

Szia
Vendég
 


Alziza, köszi az indót, már ez is jobb lenne, mint az hogy nem is foghatja meg :evil:

És egy kérdés, igaz, hogy az előre programozott császárt csak altatásba végzik? Mert nekem ez a császár most ugye sürgősségi császár volt, feleszmélni se volt időm és már kaptam is a érzéstelenítőt és már meg is született a lányom... :lol:
Szóval én azt hallottam, hogyha a következő is császár akkor az már programozott és akkor altatás lehet csak! Igaz ez?

KépKép
KépKép
 
 


Akíra!

A program császárt akkor végzik csak altatásban, ha az anyukának averziója van a gerinci érzéstelenítéssel szemben, vagy olyan orvosi problémája van, ami kizárja a gerinci érzéstelenítést. Ugyanis az altatásnak több hátulütője lehet, mint a gerinci érzéstelenítésnek.

Egyébként Te miért készülsz ennyire a császárra? Az, hogy a babádra rá volt tekeredve a köldökzsinór, úgy, hogy nem tudott megszületni, az nem az a kategória, ami legközelebb is előjön biztosan. Tehát nem olyan, mint mikor valaki anatómiai adottság vagy betegség miatt nem tud, vagy nem szülhet természetes úton. Tehát ha egyéb indikációja nincs a dolognak, akkor miért ne szülhetnél természetes úton? Azt írtad, hogy nem akarsz kockáztatni. Mit? A császár rád és a babádra nézve is kockázatosabb megszületési mód, mint a természetes szülés. Szerintem érdemes esélyt adni egy normál szülésnek. Ha egy odafigyelő, jó orvosod van, akkor úgyis meg fog császározni, ha nem megy természetesen, de ha nincs orvosi indikációja a dolognak, akkor kár elvetni a lehetőséget. Szerintem.

Két olvasnivalót is ajánlok neked, ha érdekel a téma. Az egyik a szakmai kollégium protokollja a császármetszéssel kapcsolatban. Itt olvashatsz a a császármetszés abszolút és relatív javallatairól, és a 7. pont kifejezetten a császármetszés utáni szülésről szól. Ezt megtalálod a http://www.euagazat.hu/portal/server.pt ... szar_P.pdf oldalon. A másik inkább a császár után simán szülni akaró, és szült anyukák tapasztalatairól szóló fórum. Ezt itt találod: http://forum.index.hu/Article/showArtic ... a=67798018

Majdnem elfelejtettem, ha előre eltervezetten is lesz császár a következő, akkor is meg lehet várni (hacsak nincs ezt kizáró orvosi indikáció), hogy a vajúdás beinduljon, és legalább akkor szülessen meg a baba, amikor ő szeretne, és nem egy előre kitűzött napon.

Remélem, sikerült számodra hasznos információt is írnom.

Üdv:

Zita
 
 


pzita!

Nekem bent a korházba mondták, hogy kicsi az esély hogy ha császárom volt akkor normálba szülhetek! Tehát ezután kezdtem el én utánajárni a dolognak, és igazából mindenhol ugy hallom, hogy el kell telnie minimum 5 évnek a kettő között, hogy lehessen normálisan szülnöm, mert addig nem gyógyult még a seb olyan mértékbe, hogy kibírjom egy szülést...vagyis van rá esély, hogy szétszakad...ezt orvosi lapokon is olvastam... :roll:
De én nem akarok 5 évig várni! Én jövő tavasszal tervezem a következőt!
De persze nem ragaszkodok a császárhoz, csak felkészülök :lol:
De köszönöm az infokat! :)

KépKép
KépKép
 
 


Pzita!

Közös kórházunkban, remek szakemberek dolgoznak, de sok tekintetben rettentően konzervatív szemlélettel. Ebben többek között benne van az is, hogy császár után nem nagyon hagynak simán szülni.

Ez az öt év teljesen új nekem. Sok ezzel a témával foglalkozó fórumot olvastam már, lévén, hogy érintett vagyok, de öt évet még egyszer sem hallottam, hogy ezt mondták volna anyukáknak. Én a második gyermekem születése után a kórházból indulva, megkérdeztem az orvosomat, hogy mennyi időnek kell eltelnie ahhoz, hogy a következő gyermekem születése ha császármetszés is lesz, akkor ne azért legyen az, mert túl kevés idő telik el az előző császárhoz képest. Ő két évet mondott a két szülés között. Na lett is két év és négy nap a két lányom között. :) De van ismerősöm, aki császár után 19 hónappal simán szült. És senkinek eszébe nem jutott, hogy emiatt császározni kellene. Szóval erről kórházról kórházra más az álláspont. És azokon belül még orvosról orvosra is. Pedig amit belinkeltem az egy egységes protokoll a Szülészeti és Nőgyógyászati Szakmai Kollégium részéről.

A felkészüléssel teljesen igazad van. Sokkal jobban viselhető az esetleges műtét, ha nem derült égből villámcsapásként éri az embert.

Zita
 
 


igen! Sokkal jobb felkészülni, hisz én Kyra születésére nem voltam felkészülve, mármint a császárra, és nagyon váratlanul ért, azt se tudtam hogy lesz, mert egy sort se olvastam róla, el nem tudtam képzelni, hogy nekem császárom lsz...szóval most inkább felkészülök mindenre... :lol:
Egyenlőre azt se tudom, hogy hol fogom szülni, meg milyen dokinál, meg persze még van időm, biztosra megyek és jó előre nézem a lehetőségeket :)
De minden véleménynek és infonak örülök :)

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!

Akíra!

A második császár még nem programozott ahogy ezt Zita is írta!
Én minden császárnál aludtam nem csak a harmadiknál!
Előszőr is azért mert az első kettőnél nem nagyon volt más választásom.
Most lett volna választásom és sokat is agyaltam ezen,már akkor is amikor még csak terveztük a babát!(Időm sajnos volt rá mert 3 év alatt,3 vetélés után sikerült Zalánt "összehozni"!!!)
De van egy csomó fóbiám ami miatt rettegtem a spinális érzéstelenítéstől!Viszont ott volt a másik oldal,hogy láthatnám a babát amikor megszületik!!
Végül közvetlenül műtét előtt amikor bejött az altatóorvos és beszélgettünk Ő döntött úgy,hogy jobb ha altat!

Tehát a másodiknál és a harmadiknál is lehet spinális érzéstelenítéssel a császár!

Egyébként tényleg jobb ha utána jár az ember mert a másodiknál én is rendes szülésre készültem és nagyon rossz volt amikor kiderült,hogy muszáj császározni!!
Most a harmadiknál már nem érdekelt amikor mondták,hogy programozott császár mert olyan sokáig vártunk erre a babára,hogy már mindegy volt hogyan csak a kezembe vehessem!!!!

Sziasztok
Vendég
 


Sziasztok!

Én most a harmadikkal vagyok várandós, és az első kettőt császárral szültem. Az első kisfiamat túlhordtam, indítottak, megpróbáltuk természetes úton megszülni, de nagy volt a baba, téraránytalanság és nem illeszkedett be normálisan a fejecskéje. A második kisfiamat szintén indították, túlhordás miatt, normál úton próbálkoztunk, de mivel nem tágultam, ezért lett császár. Most nem hiszem hogy megengednék, hogy normál úton szüljek, de azért a dokimat megkérdezem még róla. Szerintem függ a hegvastagságától is. Szeretném a mostani babát hüvelyi úton megszülni,de szerintem semmi esélyem nincs rá.

Judit

Kép[/

Kép[/

Kép
 
 


Sziasztok!

Judit!
A helyzet az,hogy 3.császárnál már valóban nem sok esély van egy sima szülésre!
De szerintem nem is szabad már kockáztatni.
Egyébként nekem a második azért lett császár mert vajúdás közben hegszétválásom volt!Persze ez köszönhető annak az orvosnak akinél az elsőt szültem!

Sziasztok,Jutka
Vendég
 


Sziasztok!

Kicsit beleolvastam az irományokba.
Mivel én is császárral szültem, felkészítettek, hogy a többi babábat is így kell világra hoznom. Megkérdeztem miért, azt válaszolták, azért mert a normál szülésnél megrepedhet az elöző császárnál a méhfalon ejtett seb, és ha ez a hasüregbe vérzik (amire nagy az esély) akkor az az anyuka halálát is okozhatja.
Gondolom ezért sem szeretik kivárni, hogy a 2., 3., szülés beinduljon, azért programozzák.
Amúgy hallottam már olyat, hogy valaki császár után simán szült.

Mivelcsak Kolkok válaszolt, újra feltenném a már fent említett kérdésemet!
Ti érzitek a spinál helyét? nekem olyan, mintha görcsölne, és a hideg futkározna a gerincemen. Nem a hátamon, hanem belül, a gerincemben érzem.
Nektek van-volt hasonló problémátok?

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
 
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: