Új privát üzeneted érkezett!

Szia Zsuzsó!
Szerintem semmi köze. Ha útban lett volna, eltört volna újra, és talán a gátvédelem sem sikerült volna....
De a gátvédelem azért sikerülhetett -vagy legalábbis eléggé megkönnyítette a dolgot - a nagy kobakú gyermekem szülésekor (36 cm) mert az első (37 cm-es fejű) olyan nehezen ment és meg is sérültem... lazábbak lettek a szövetek, azt hiszem.
Elképzelésem szerint a szánkó, meg az összes gyerekkori sérülés befelé nyomja a farokcsontot, így a szülőcsatorna szűkül.
A szülés közbeni sérülés belülről kifelé mozdítja, és semmi erő nem hat hogy visszafelé (befelé) elmozduljon a csontocska. Ezért nem féltem hogy újra eltörik Kép Szerintem Neked sem lesz többé ilyen gondod Kép
csicser
 
 


Köszi,
tegnap találtam arról leírásokat, hogy a sérülés akko a legvalószínűbb, ha a nő fekszik vagy ül szülés közben. Ha áll, guggol. térdel, stb., kivédhető. Majd, ha aktuális lesz...
Mondjuk az én kislányomnak pici feje volt (33 cm) és mégis kissé szétzúzott.
Zsuzsó
 
 


Anyapoc!

Köszönöm válaszod, ilyesmire gondoltam. Rég voltam ebben a topikban. Más néven írok.

Szia: Tilda

Kép
 

 
 

Felesleges kínok: betiltanák a gátmetszést


Magyar Hírlap
2005. május 9.



Amerikai szakértők szerint a beavatkozás többet árt, mint amennnyit használ.


A vizsgálat kimutatta, hogy a gátmetszésen átesett nők gyakrabban könnyeznek szülés közben, mint azok, akiken nem hajtották végre a beavatkozást. Sőt az érintettek később is hajlamosabbak a sírásra, valamint gyakrabban fordul elő náluk vizelet- vagy széklet-visszatartási probléma. A gátmetszett nők több mint fele még három hónappal a szülés után is fájdalmasnak tartotta a közösülést.

Azonnal be kellene tiltani a gátmetszést – állítják amerikai szakértők. Vizsgálatok igazolták, hogy a beavatkozás többet árt, mint amennyit használ.

A The Washington Post első oldalon hozott elemzése szerint Amerikában a gátmetszés a legelterjedtebb sebészi beavatkozás, szinte minden harmadik természetes úton szülő amerikai nő átesik rajta. A latinul episiotomiának nevezett eljárás lényege, hogy a nőgyógyász apró vágást ejt a vagina és a végbélnyílás között, így segít megelőzni a szövetek repedését.

Egy nemrég készített felmérésből kiderül, hogy a gátmetszés semmilyen előnnyel nem jár, sőt számtalan komplikációhoz vezethet. A beavatkozás valójában megnöveli a szövetek károsodásának kockázatát, nagy fájdalmakkal jár, és meghosszabbítja a szülés utáni lábadozás idejét. Ráadásul később szexuális problémákhoz vezethet, és az inkontinencia kockázatát sem csökkenti. A vizsgálatot végző szakértők ezért azt tanácsolják azorvosoknak, hogy csak az újszülött egészsége érdekében alkalmazzák.

A bizonyíték egyértelmű: a gátmetszés hasznát semmilyen kutatás nem támasztja alá, ezért azonnal be kell tiltani – jelentette ki Katherine E. Hartmann, a vizsgálat vezetője. Az észak-karolinai Chapel Hill egyetem professzora a legfontosabb feladatnak azt tartja, hogy az információ a leginkább érintettekhez, vagyis a terhes nőkhöz eljusson.

Magyar Hírlap, 2005. május 6.

http://www.szuleteshete.hu/cikk.php?id=63&cid=47011
 


Sziasztok!
A 20. hétben vagyok, és kiderült, hogy az én dokim elég konzervativ gátmetszés és alternativ (vertikális) testhelyzetben való szülés tekintetében, igy nagyon erősen gondolkodom, hogy orvost váltok. Akik így szültetek, és jó tapasztalatotok van, tudnátok ajánlani orvost/kórházat, szülésznőt, akihez érdemes menni?
Előre is köszi.
 


Nem tudom megítélni a gátmetszés hasznát, én pont a túloldalon voltam. csak saját tapasztalat. A vágás fel sem tűnt, epidurál ellenére nemigazán éreztem csillapítást. Ami pocsék volt, ami utána jött. Mire összevarrtak, megállapítottam, ez volt a legrosszabb a szülésben, de nem tartott túl sokáig, túlélhető. Amíg bent voltak a varratok, még pocsékabb. Ragaszkodj a felszívódó fonalhoz! Nem nagy különbség, de jobb, ha semmit sem huzigálnak ki belőled utána. Egy picivel többe kerül a kórháznak, ezért nem használják szerintem. Beszéld meg előre, akárkinél is szülsz. Adódhat helyzet, ahol a legalternatívabb szülész is vág. Utána nekem nem volt gondom, pár nap után nem fájt, szexnél sem tűnt fel. Érdemes megtanulni gyakorlatokat. Minden normál kismamakönyvben bent van.
L

Kép KépKép
 
 


Köszi Lorca az infókat, lehet, hogy a végén mégsem tudom elkerülni a gátmetszést, de azért törekedni szeretnék rá. Korábban volt pár hozzászóló ebben a topicban, aki gátvédelemmel szült, tőlük szeretnék segítséget kérni, mert elég tanácstalan vagyok.
Szóval, ha tudtok ajánlani szülésznőt illetve dokit, akinek fontos a gátvédelem, hajlandó a gátmasszázst elvégezni, illetve nemcsak fekve hagy szülni, légyszi írjatok ide, vagy az emailemre: bullock74@freemail.hu

Nagyon köszi előre is.
B
 


Tudna valaki a Szent Imre kórházban szülésznöt ajánlani, aki otthonosan mozog gétvédelemben? Elöre is köszönöm
Ilóca
 
 


lorca írta:Amíg bent voltak a varratok, még pocsékabb. Ragaszkodj a felszívódó fonalhoz! Nem nagy különbség, de jobb, ha semmit sem huzigálnak ki belőled utána.


Hat bennem meg bennem vannak a felszivodo varratok. 7 honapja mindenki azzal nyugtat, hogy majd felszivodik... Szoval en inkabb ahhoz ragaszkodnek, hogy kihuzigaljak oket. Akkor tuti csak par nap szenvedes, es lehet tudni, meddig tart, de igy csak remenykedni lehet, hogy talan elmulik egyszer a csomo, es mar tobbet nem fog szurni.

Lehet, hogy en vagyok tul erzekeny, de nekem fajt maga a metszes is, pedig fajas kozben csinaltak. Enyhen szolva ki fogom kaparni annak a szemet, aki legkozelebb barmilyen indokkal megprobal a gatamhoz nyulni.
 
 


most 20 hetes terhes ( első baba )vagyok de előre rettegek a gátmetszéstől!!!!!már annyi rosszat hallottam róla és az a helyzet hogy több rosszat mint jót szóval ha van vkinek egy jó gyakorlata hogyan mivel lehet megúszni? szóljon írjon mert mindenféleképpen lemondanék a vágásról SOS!!!!!!!!

üdv Ildikó
KépKép
 


Sziasztok!

Nem írtam még ide, de így a nyolcadik hónap végén elkezdett foglalkoztatni a gátvédelem kérdése. Pláne miután a barátnőm a második szülésnél megúszta a vágást, és arról számolt be, hogy feltétlenül figyeljek erre, mert összehasonlíthatatlanul jobban érzi magát most, mint az előző szülése után. És mindez köszönhető volt egy kényszerű kórházváltásnak, és egy odafigyelő szülésznőnek.

Na, ezek után elkezdtem a neten kutakodni. Én a Jánosban fogok szülni, ahol ehhez a dologhoz elég kőkorszakian állnak, de úgy tűnik lehet beszélni az orvosommal is, és olyan szülésznőt is választottam, aki a gát védelmére is odafigyel. Természetesen bármikor előfordulhat, hogy vágni kell, de ígéretet kaptam arra, hogy elkerülik, ha lehet.

Mindezek után az előkészületekre fókuszáltam. A magyar Internetes oldalakon sajnos még mindig elég kevés infot lehet begyűjteni, és azok is indulatoktól túlfűtöttek, vagy nagyon szubjektívek (pro és kontra) . Ezért elkezdtem az angol nyelvű oldalakon művelődni, és találtam is néhány hasznos oldalt.

Lefordítottam egy cikket, amely ábrát is tartalmaz, hogy miként lehet felkészíteni a gátat a szülésre. Ezt most feltöltöm Nektek is, hátha valaki hasonlóan komolyan veszi a dolgot... :-)

Terhességi gátmasszázs

Remélem tudok vele segíteni!

Üdv,

Petra
 
 


SZIA Nipe hogy tudsz e segíteni vele????? ne hülyéskedj nekem óriási segítséget adtál már a létező összes oldalt felkerestem de sehol sem írták hogy hogyan kell csinálni.... nagyon szépen köszi...
üdv Ildikó

üdv Ildikó
KépKép
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

Kép
Kép
 
 


Petra, ez nagy segítség lehet annak, aki szeretné használni. Nekem már csak egy hetem van hátra, így én sajnos már lemaradtam róla, mert tegnap találtam meg. Mindenesetre elkezdtem, hátha pár nap is segít valamit. Viszont ezt az U alakú masszírt nem nagyon értem....
Köszi mindenki nevében, aki használni tudja!

Ildike, neked mennyi van még hátra?
Vendég
 


Szia Petra!

Ebbe a topicba most néztem be először. Tudatosan. Mert két dolgo van amitől félek úgy igazán a terhesség kapcsán a császár és a gátmetszés.


Még nem olvastam az irásodat, de biztosan nagyon hasznos lesz, főleg hogy láttam hogy kép is van.

Köszi, remélem hasznos lesz.

Kriszti

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
 
 


Sziasztok!
Harmadik gyerkőcnél már én is szeretném megúszni a gátmetszést. :)
Az első kettőnél volt, de különböző tapasztalatom van mindkettőről. Az elsőnél nem kérdeztek, vágtak, baromira fájt, gátvédelemről szó sem esett, minek az, mondta az orvos, senki nem halt még bele egy pici vágásba.....a pici vágást a végén 4 öltéssel varrta össze. Ráülni egy hónapig nem tudtam rendesen. A másodiknál orvost és kórházat váltottam, választottam egy szülésznőt, akivel megbeszéltük, mindent megteszünk a gátvédelem érdekében. Nagyon ügyes keze volt, borogatta a gátat és mondta, mikor mit csináljak és mit ne.... majdnem sikerült, de repedtem volna, igy a dokim vágott, picit, tényleg picit....nem is éreztem, és másnap megnéztem tükörből, csak egy cérnával volt összehúzva. Este szültem, másnap reggel kacagva ültem rá a "varratra" és ülve szoptattam. Egyáltalán nem fájt!!!! Most megúsznám, ha lehetne, bár mivel harmadik már, remélem, most tágul annyira, hogy nem akar repedni... :) Egyébként nem vagyok sem a vágás ellen, sem mellette. Valahol a középúton, ha van ilyen. Mert tényleg van olyan, hogy muszály vágni, mert ha repedünk, az rosszabb. Élő példa Anyukám, bár akkor még nem volt gátvédelem, de amikor öcsém született, annyira gyorsan jött kifelé, hogy mire az orvos odanyúlt az ollóért, már Öcsikém kint volt, Anyukámat pedig több, mint másfél órát varrták, szanaszét repedt, a hugycsövét is stoppolni kellett, olyan szinten. Viszont ha nem muszály vágni és kijön repedés nélkül, akkor az természetes, hogy jobb. :) A gátmasszázs biztos segit, edzi a gátat és az csak jó lehet!!!

Ági
Vendég
 


Sziasztok!

Pumpóka, nekem az első szülésem olyan volt, mint a tied, kérdezés nélkül vágtak, 9 hónapig sajgott a helye.
A másodiknál gátvédelem volt, viszont a kisfiam majd egy kilóval nagyobb volt, mint a lányom, így repedtem... az első vágás helyén, mert ott gyengébb volt a szövet. :cry:

De még így is összehasonlíthatatlanul jobb volt, mintha vágtak volna! Egy hét múlva mintha nem is lett volna semmi, a lányomnál a 3. héten tudtam nagy nehezen ülni.

A kitolás viszont nem tudom a gátvédelem miatt, de sokkal jobban fájt-égetett, mint amikor vágtak.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Szia Uxi!

Nem tudom, én nem éreztem se égést se nagyobb fájdalmat, mondjuk, EDA-t kaptam. Nehezebb és hosszabb volt a kitolás, azt aláirom, de ez szintén betudható az EDA-nak is, mert előre szólt a szülésznőm, hogy ha kérek, akkor számitsak hosszabb kitolásra, a gátvédelemmel együtt pedig még hosszabbra. :) De igyis megérte, a fájdalomcsillapitó is és a gátvédelem is. :)
Vendég
 


Kedves Kismamák!

Segítséget szeretnék kérni egy tudományos diákköri dolgozathoz. A témám a gátvédelem kontra gátmetszés vagy gátmetszés kontra gátvédelem, kinek hogy tetszik. A lényeg, hogy folyamatban van egy kérdőív összeállítása, amiben ezzel a témával kapcsolatban lenne pár kérdés. A kérdőív teljesen anonim, nem kerül semmi fáradtságba és kb 15 percet vesz majd igénybe. Jó lenne, ha minél többen jelentkeznétek, vagy itt, vagy a tdkgyt@citromail. hu e-mail címen. Segítségeteket előre is köszönöm!
Alíz, egy 3. éves gyógytornász hallgató
 
 


aliece,én teljesen új vagyok,de tudok valakit,aki jelentkezne a kitöltésre,írok privit.
 
 


Sziasztok!
Sztem se vágjanak,ha látja az orvos,h megy az anélkül is. De ellene sem vagyok. Egy szakadás ahogy korábban is írták azért rosszabb,mint ha vágnak. Inkább egy akár nagyobb vágás,mint sok,kicsi szakadás.
Valószínű tényleg hajlam kérdése is,mint ahogy az is,h egy érzéstelenítő menyire hat. Én lekopogom,de szerencsés vagyok,mert két fájás között vágtak és érezni éreztem,de nem mondhatnám kibírhatatlanul fájdalmasnak,volt ott nagyobb bajom is. Sőt én nyomni teljes erőből addig nem is nyomtam,amíg az orvos ezt az akciót meg nem ejtette,mert jobban féltem a szakadástól,amit éreztem,h bekövetkezne. Varrásnál meg kaptam érzéstelenítőt és csak egy szúrást éreztem. Tény,h utána nem bírtam kb 4-5 napig ülni sehogy,mert a farcsontom,meg a gátam is fájt,de az is elmúlt és a szex talán jobb,mint volt. A szobatársamat a kórházba nem kellett vágni,mert a sok sport rugalmassá teszi a hüvelyt és Ő tudott ülni. Ha arról van szó,akkor inkább azt mondanám,h szükséges kellemetlenség.

 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: