Új privát üzeneted érkezett!

A nem először szülőkhöz lenne kérdésem:

2 gyermekem sima szüléssel hoztam a világra, 16 és 12 évvel ezelőtt. A lányommal 24, a fiammal 9 órán át tartott a vajúdás. Az orvos azt mondta, eldönthetem, hogy simán, vagy császárral szüljem a 3. picit a korom miatt (42).

Alapból rávágtam, hogy persze, simán, de közben gyűlnek a pro és kontra érvek:

- az inkontinencia jeleit már most tapasztalom, félek, hogy elhatalmasodik.
- a császár tervezhető és megúszható az akár 24 órás vajúdás.
Viszont:
- hosszabb a felépülés
- heg marad utána (mondjuk ez mindkét szülés esetén igaz)
- félek a gerincérzéstelenítéstől
de
- félek, hogy nem huszonévesen nem lesz elég erőm kitolni, főleg, ha hosszúra nyúlik a vajúdás.
és sorolhatnám...

Mit gondoltok?

eger3
Budapest
 
 
 
 
 


Szia!

42 vagyok èpp ma... :)
Tömör leszek...

2 sima szülèsem volt ( 19 és 17 évesek). Sztem könnyű szülèsek voltak. Persze gátsebbel, de semmi komplikàció.

 A 3. gyerkőc (fiú) most 16 hónapos. Tavaly júniusban született 41 hétre sima terhességet követően.  Sima szülést terveztem....de 6 óra vajúdás után 2  órán keresztül leesett a szívhang. , úgyhogy sürgősségi császár lett.
Szintén komplikáció mentesen.
Abban a helyzetben a gerincérzéstelenítés (spinális) már nem számított. Bíztam a dokiban és jól voltam. ( már amennyire ott lehet ).

Az örzőben megkaptam a babát , szépen szopizott. Minden flottul ment.
Az első felállás az qva rossz...a többi megy magától.
3 nap múlva hazajöttünk. Rosszabra számítottam. Nem volt vészes. Simán ment minden . Max egy hétig szedtem fájdalom csillapítót éjszaka. 
A heg szinte teljesen eltűnt. Nem csúnya. Inkább vékony testalkatú vagyok.

Szóval a véleményem:

Most is sima szülésnek indulnék neki, de ha császár lenne a vége az sem vészes.
Itt is 6 hét volt a felépülés! Persze belül több idő kell, de az nem látszik... 


Szóval én a sorsra bíznám. Csak akkor császár, ha vészhelyzet van.



picibaba.hu vonalzó
akisz
Bp
 
 


A császár tervezhető.....és?
Az benne a szép, hogy nem tudod mikor jön...

picibaba.hu vonalzó
akisz
Bp
 
 

 
 

Nekem 4 gyermekem van mindet simán szültem, a negyediknél amikor arra vártam hogy előkészítsenek szüléshez épp egy császáros anyuka volt előttem. Nekem eszembe jutott hogy milyen jó hogy ilyen hamar meg lett a baba. Utánna egy császáros anyukával voltam egy szobába eléggé megszenvedte a felépülést.
Nehéz döntés, vagy akkor vagy utánna fáj, a te esetetedben a kor fontos tényező.
 
 


az időpontot nem néztem
remélem mindketten jól vagytok, jó egészséget kívánok
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet:

 

cron