Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nem volt szándékomban új témát nyitni, de nem találok semmi hasonlót...s nekem lenne pár kérdésem hasonló problémával küzdö sorstársaimtól...
Velem a köv. történt: a 38.hét kezdetén, a déli leves után, örült fájdalmakat kezdtem érezni a jobb deréktáji oldalon...elsö terhesség lévén azt hittem, a szülés indult be...rohantunk a kórházba, ahol a fájdalom erösödött,szinte üvöltöttem, a növérkék kérdöívet töltettek ki velem, orvos sehol...mire egy elökerült félájult voltam a fájdalomtól...jött a fájásfigyelö,mivel nem mutatott semmit, a találgatás...aztán a férjem cirkuszolni kezdett a folyosón, mire kaptam vmi erös fájd.csillapítót, jobb lett,de egész éjjelt átkínlódtam, másnap megcsászároztak, aztán estére át a kismama-részlegre...amint a fájd.csillapítók szüntek, kezdödött az örület elölröl...egy növérke elmebetegnek titulált, hogy mit cirkuszolok,hisz már túl vagyok a szülésen...az elköv. héten még kétszer jártam meg a poklot, közben nem tudtam pisilni, csak járkáltam két percente, s azt hittem,tényleg megörülök a halmozott stressz meg a fájdalmak miatt...
Nem részletezem...nagy nehezen kiderült, hogy val.szeg vesegörcsöm volt vesepangás köv-ben,aminek rég ki kellett volna derülnie, de az általam választott kórházban ezzel nem foglalkozott senki...azóta sem értem, miért...hiszen tüneteim voltak...
Azt szeretném kérdezni, átélt-e vki hasonlót,mi a kezelés módja,illetve ismétlödik-e köv.terhességnél...mert ha igen, semmiképp nem vállalom...
Köszönöm a segítséget, és elnézést a hosszú bevezetöért...rövidebben nem sikerült...
Betti
 


Úgy látszik, ezzel a problémával itt, a Babaneten egyedül maradok...bár ez nem teljesen igaz, mert priváton már kaptam felvilágosítást és tanácsot...ezúton is köszönöm!...
S mivel nem volt egyetlen egyéb reagálás sem, remélem, az én esetem tényleg ritka, s nem gyötri az egyébként is nagy próbatételt megélö kismamákat...
Ennyi...
Mkinek könnyü,szép emlékeket adó szülést kívánok!
 


Szia Betti!

Na, hátha tudok én is segíteni.

Nekem is volt vesegörcsöm, de nem terhesség alatt, hanem utána. Nálam az okozta, hogy a kelyhekben csücsül néhány kő, amelyek közül az egyik úgy gondolta, ideje világot látni. Szerencsére elég jól tűröm a fájdalmat, plusz túl voltam egy szülésen, de még így is hányingerrel küszködtem és csak görnyedten tudtam járni. Szerencsére sikerült egy nap alatt kitornászni a követ, azzal meg is szűnt a fájdalom nagy része, bár a kő okozott némi károsodást a húgyvezetékekben és a húgyhólyagban, de az már kismiska volt.

A vesepangás vajon nálad mitől volt? Okozhatta kő? Általában ezek akkor okoznak gondot, mikor akkorák, hogy simán elzárják a húgyvezetéket és emiatt pang a vizelet a vesékben. (Szerintem egy vérvizsgálat és egy ultrahang segíthetne ebben...)

Ha a terhesség okozta, akkor van rá esély, hogy megismétlődjön, de nem törvényszerű. Ha kő, akkor is van rá esély, de akkor sem törvényszerű. Óvintézkedéseket tudsz tenni: mindennap legalább 2-2,5 liter folyadék (kő esetén kerüld a szénsavas cuccokat, főleg a kólát, a tejet), figyelj az étrendedre (itt megint kő esetére tudnék tanácsokat osztogatni), fogd vissza egy kicsit a sót, olykor tarts folyadékkúrát, mosd át a vesédet. Erre pl. remek a petrezselyemtea, vagy egy egyszerű vízhajtó teakeverék. A gyógyszertárban lehet kapni Rowatinex kapszulát, vény nélkül, ez gyógynövényekből készül (terhesség, szoptatás esetén nem tudom, lehet-e szedni). Két fontos funkciója van: az egyik, hogy fertőtleníti a vizeletet, a másik, hogy segít a meglévő kövek feloldásában és megakadályozza az új kövek képződését.

De azért a helyedben biztos megnézetném a veséimet UH-val, nálam pl. kiderült, hogy van még 4-5 kő, szerencsére egyelőre nyugiban, pedig társukat már több, mint 5 éve megszültem.
dia
Budapest
 
 
 

 
 

Köszönöm, hogy jelentkeztél... vacak volt itt egymagamban írogatni, meg hátha tudunk ezzel másoknak is segíteni, mert nekem az egész úgy jött, mint derült égböl...
Szülés után kétszer is átnézték a veséimet,az egyik picit meg volt nagyobbodva, de a doki azt mondta, ezt a terhesség is okozhatja...viszont a császár miatt a húgyvezetéket nem tudta vizsgálni,azt mondták,azt csak késöbb lehet..na, ilyenen még nem voltam...
Egyébként nagyon elgondolkodtató, amit írsz...ha belegondolok, apukámnak is voltak vesekövei, úgyhogy semmi sem kizárt...
Olvastam vhol, hogy a terhesség magában is generálni tud addig alvó veseproblémákat, s egy részük nem gyógyul spontán...ezért nem szeretnék erre tenni még egy lapáttal egy esetleges második babaprojekt esetén...mindenesetre ha még egyszer belevágok, alaposan kivizsgáltatom elötte magam...
A tanácsokért ezer köszi, tényleg tartok már egy folyadékkúrát...a petrezselyemteát szárított petrezselyemböl készíted?...
A követ is így mosattad ki?Mármint sok folyadékkal?
Csak azért kíváncsiskodom,mert képben szeretnék lenni...
Még egyszek nagyon köszönöm a segítséget!

Szeretö üdv! Betti
 


Szia Betti!

Talán néha még jársz itt.
Szóval én az első gyermekemet vesegörccsel szültem, akárcsak Te, de nálam talán az volt a szerencse, hogy nem az első kövem volt, így tudtam, hogy mivel állok szemben.
A terhességem utolsó 2 hetében 3 követ szültem, mikor a 4. és 5. kő megindult a mentő beküldött a kórházba, merthogy megindíthatja a szülést a vesegörcs. :(
A szülészeten engem is megakartak győzni, hogy fájásaim vannak, de én nem hagytam magam. Át az urológiára, ahol megállapították, hogy 2 kő van úton. Hurrá!!
2 napig megfigyeltek a szülőszobán voltam, majd 3. nap megindították a szülést.
Következők a tapasztalataim, amikre mind magamtól jöttem rá, a meleg lazít, így beülök ilyenkor egy kád meleg vízbe, folyamatosan engedem a meleget hozzá, és amennyi tea belémfér csak iszok. Ha nem túl nagy a kő, akkor ha lent érzed a szúrást akkor hamarosan kijön, csak inni, inni. Ha a vesédben érzed a nyomást akkor be az autóba, és amilyen rázós úton csak tudtok belemenni minden gödörbe, ez hatásos.
Nekem 19 kövem volt eddig Calciumoxalátok.
Jelenleg 19 hetes vagyok és mindkét vesémben kő van 7 és 8 mm-esek.
:(((((
Egy frászban vagyok, hogy begörcsölhet a vesém, de vállaltam.
Mindenképpen nézesd meg urológussal, a Rovatinex kúra jó szokott lenni valóban, sok folyadék, és ha teheted mielőtt teherbe esnél, vagy hajtsák ki belőled, vagy lézeres műtéttel ki tudják venni, ha nagyobbak, vagy megrobbantják ultrahanggal és akkor kijönnek a darabok.
Nekem erre már nem volt időm, mert véletlenűl este teherbe 13 év után. Így nem maradt más, mint ha begörcsölök fel kell rakjanak egy csövet egészen a vesémig, hogy tehermentesítsék a vesét, mert beindulhat a szülés a görcstől.
Fel a fejjel, és ez ne legyen akadály egy gyerkőhöz, csak keress egy jó urológust!!!!
További szép napot!
Beus
 


Betti!

Csak most találtam meg ezt a topicot, de remélem még tudok segíteni.

Az első fiam hamarosan 3 éves lesz.
Amikor 24 hetes terhes voltam hirtelen magas lázam lett, ami napokig nem múlt el. Irány a kórház, már haza sem engedtek, mert kiderült, hogy baba elnyomja a vesevezetéket és ezért a jobb vesémben pang a vizelet. Az érdekes az volt a dologban, hogy én nem éreztem fájdalmat. (Na jó, migrénes fejfájásom volt.)
Miután 4 nap múlva sem változott semmi a rengeteg infúzió ellenére, így feltettek egy JJ katétert, amit szülés után 6 héttel távolítottak el. A katéter lényege az volt, hogy a vese és a húgyhólyag közötti vezetéket belülről kimerevítette, így a baba nem udta elnyomni és a vizelet nyugodtan távozhatott. Semmi kellemetlenséget nem jelentett a továbbiakban.

Most a második fiamat várom, 34 hetes terhes vagyok jelenleg. Havonta járok az urológiára ellenőrzésra, de minden rendben van. Az előző problémának nyoma sincs.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha egyszer bekövetkezik valami, másodszor már nem törvényszerű.
És a vesegörcs nem csak kőtől, hanem a vizeletpangástól is lehetett, mert a baba elnyomta a vezetéket.
Vendég
 


Beus,Catherine!

Köszi a hozzászólást!!! :D

Szntem nemcsak nekem,de sok hasonló problémájú kismamának segítetek vele...
Catherine!
Én azt gondolom, nekem is ez volt a gondom...persze magam totóztam ki,szörnyü,hogy át kellett élnem hozzá 2-3 piszok erös vesegörcsöt...nekem épp az infúzió hatására durrant be,szinte üvöltöttem a fájdalomtól...
Még mindig kiráz a hideg töle,brrr.... :roll:

Jó,hogy írtál erröl a katéter-dologról...megkérdezhetem, Neked hol csinálták...mert ha legközelebb megint gond lenne, nem szeretném magam még egyszer a "mi kórházunk" nögyógyászcsapatára bízni ...urológus végig nem is látott, mert nem voltak eggyel sem "leszerzödve"... :twisted:
Férjem loholt ki egy dialízises föorvost,aki uh-n megnézett...persze szülés után már...kövem nincs, annyit mondott...halottnak a csók...én akkor már csak egyet akartam...hazamenni abból a pokolból...
Gratulálok mindkét gyerköchöz,örülök, hogy ezúttal teljesen rendben vagy és KöSZöNöM A HITET,AMIT ADTáL!!!
Nekem ez most nagyon sokat jelent...úgy tervezem,jövöre talán belevágok :? :)

Beus,Neked tegnap írtam privit,mert késön vettelek észre, s nem tudtam, jársz-e még erre... :)
 


Betti!

Én a Péterfyben szültem az első fiamat és a másodikat is ott fogom. Oda járok az urológia szakrendelésre is.

Én eddig még mindig nagyon alaposak találtam őket.
Vendég
 


Köszi a választ...
Sajnos én a bp-i kórházakról nem sokat tudok, mert határon túl élek, de épp a fent említett,gyalázatos emlékeimböl kifolyólag egy másik mütét kapcsán a Telki Kórházban már jártam...nem akartam semmit a véletlenre bízni...
Azt hiszem,keresni fogok egy nagyon jó urológust,ha belevágok ebbe a babás kalandba...
Még egyszer köszönöm, hogy a soraid által megnyugtattál :) ...tényleg nem kell kétszer uannak történnie...söt... :wink: :)
Szívböl kívánom a legjobbakat!

betti
 


Sziasztok!

18 hetes kismama vagyok és kiderült, hogy a terhességem kezdete óta vér van a vizeletemben.. Az elején plusz1 (nem tudom mit jelent), akkor azt hitte a nőgyógyászom, hogy húgyhólyagfertőzés, ezért antibiotikum kúrára fogott, de utána is vért találtak a vizeletben, de már kevesebbet. Néha fájdalmat érzek a jobboldali vese tájékán. Urológus csak július végén lesz itt a környékemen, 2 hét múlva lesz veseultrahangom.

Tudja valaki, hogy vér a vizeletben esetleg vesekő jele is? Egyébként semmi egyéb tünetem nincs. totál parázok :(

Kösz, ha válaszoltok bármilyen ehhez hasonló tapasztalattal..

Kép
 


Leda,
nem tudom, olvasol-e még, vagy azóta megoldódtak-e a problémáid. Nekem most két hete, 37. hetes terhesen volt vesegörcsöm, szerencsére csak egy órán át tartott, azt hittem, valami jó kis jóslófájás, bár már nem az első baba, fura is volt, hogy csak az egyik oldalon fáj. Nekem rá két napra urológus megállapította, hogy kő lehetett, ami szerencsére egy óra alatt távozott is. Fehérje, genny, vér, minden volt a vizeletemben. vér még mindig van 2+, de azt mondták, hogy több hét, mire kiürül. Lehet, hogy neked is volt valami ilyesmi, de az fura, hogy nem fáj. A vese még a szülésnél is jobban tud fájni.

KépKép
KépKép
KépKép
 


Sziasztok Lányok!

Sajnos van egy urológiai problémám, és ennek kapcsán, ill mert babát tervezünk, szóba került az urológusnál a téma. Szóval: a terhesség alatt nagyon gyakori, hogy (általában a jobb) vesében pang a vizelet, mert a megnövekedett méh elszorítja a húgyvezetéket. Ez görcsöt okoz, és nem ez a legnagyobb baj a dologban, hanem a pangás, ami vesetágulatot okoz (a pangó vizelet összenyomorgatja a vesében a szövetállományt). Szélsőséges esetben ez a vese károsodásához is vezethet, persze ez ritka. Az urológusok sajnos könnyen rámondják, hogy kő, akkor is, ha nem kő hanem valami komolyabb elszorítás... Érdemes felkeresni egy urológust, ha fájdalmaid vannak, mert az egy jelzés!

Kép
 


Sziasztok!

Látom hogy jó régi a téma, de azért leírom a történetemet, hátha segít valakinek a jövőben.

Én pont a héten vendégeskedtem hasonló problémával a kórházban. 35 hetes kismama vagyok és egyik éjjel arra ébredtem, hogy iszonyatosan fáj a hátam jobb oldalt. Persze fájt már a hátam máskor is, de rögtön elmúlt, ezért nem igazán foglalkoztam vele. Na, aztán később (kb. 1-1,5 óra múlva) újra kezdődött, de ezúttal már csak fokozódott a fájdalom, még hánytam is. Gyorsan be a kórházba, ahol kiderült, hogy jobb oldali terhességi vesetágulatom van, 115 mm -es. (A férjem meg volt győződve róla hogy elírták, pedig nem, mert utánanéztem és tényleg van ekkora.) Én vesekőre gondoltam (és mindenki más is) pedig olyanom még sosem volt. Szerencsére a kórházban elmúlt és azóta sem jelentkezett, most még reménykedem hogy nem is fog többet. Felért egy szülési fájással, csak ez annyival volt jobb, hogy a szülési fájdalmakkal ellentétben enyhíthető. Nekem nagyon bejött a forró zuhany, sok ivás és a négykézláb állás - ez utóbbival tehermentesítettem a vesét, meg kell találni azt a szöget aminél az enyhülést érzi az ember. Na és a fájós oldalon ne feküdjünk. Az urológus tanácsa panasz esetén ez vagy még esetleg a NO-SPA volt. Végső esetben fel lehet vezetni egy csövet, de erre ne kerüljön sor senkinél. Amennyiben csak a terhesség okozza, spontán el kell múlnia szülés után.
 
 


Tudom,h nagyon sok ido telt el a bejegyzes ota de mikor terhesen vesegorccsel kuzdottem ejszakankent megfogadtam, h szules utan leirok mindent.



nekem 2x volt oriasi vesegorcs hullamom a terhesseg alatt. A nogyogyasz urologiara kuldott, azok meg vissza! Utana pedig a kepembe vagtak h ez normalis. Borzasztoan feltem h a baba jol van e es iszonyatosan fajt. Nem akartam gyogyszert bevenni de azt a fajdalmat nem birtam elviselni.

eloszor zinatot kaptam ra mint antibiotikum. Bevettem, kozben borzasztoan feltem, h artok vele a babamnak. Elmult a vesegorcsom vegre, elvezhettem volna a terhesseget de ra 2 honapra egyszer villamcsapas szeruen ismet erre a fajdalomra ebredtem. 1 het szenvedes utan szemicilint kaptam ra (40dbot) teljes depresszioba estem :(
Ez a 2.trimeszterben toetent, a harmadikban mar elviselhetoob volt de sajnos visszatert.
utana napi 4 litert ittam es reggel-este kamillateat mert az gyulladascsokkento es sokat voltam 4kezlabon. Megtanultam a vegere mar ugy aludni hatha ezzel megelozhetem h ujra visszajojjon.

Neha fajdogalt de mar nem ter vissza a gorcs! A baba elnyomta a hugycsovet es a benne levo bacik befertoztek a vesemet.:(

Kitartast!

most mellettem fekszik a 2 honapos kislanyom, egeszseges, a gyogyszerek nem artottak a fejlodeseben (eddig legalabbis nem tapasztaltak) es a szules utantol minden vesefajdalmam elmult.
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: