Új privát üzeneted érkezett!

Szia Viráganya!

Nekem az vált be leginkább, ha sétálgattam. A fájások idején pedig igyekeztem teljesen ellazulni, lassan lélegeztem, mélyeket, mintegy átadva magam a fájásérzetnek, és ez bármilyen furcsa, könnyebbé tette a dolgot. Ha bármi másra figyeltem, megfeszítettem magam, sokkal jobban fájt. Kitolásnál párnákkal megtámasztva ültem, felhúztam a térdemet a mellkasomhoz és átfogtam a kezemmel. Azt mondják, a guggolás a legideálisabb testhelyzet a kitolási szakban, de talán az a legjobb, ha figyeled a tested jelzéseit, biztosan rávezet arra, ami neked a legjobb.

Mikorra várod a babát? A te kislányod J. Virág?

Üdv. Iboly
Iboly (iboly)
 


Kedves Viráganya!

Bár én csak az elsö szülésem elött állok, de több helyen olvastam, ajánlották, hogy málnalevélteát igyak az utolsó hetekben. Ez állítólag segíti a tágulást. Láttam a táblázatban, hogy 29.-ére vagy kiírva, de talán még nem késö a szülésig naponta fél-egy litert inni. Nincs rossz íze. (2,5 dl forrásban levö vízhez 1 teáskanálnyit kell adni 10-15 percig állni hagyni)
Különben én is (a párom is)dunaújvárosi vagyok, jan-tól élek Szegeden, és a hugom pont' nov. 29-én született. Valahol olvastam, hogy a SOTE I-n van az orvosod. A mostani Kismama magazinban van egy két oldalas cikk, mit lehet kipróbálni szülésnél meg ilyesmik, ha nincs meg, és elolvasnád, szívesen elküldöm az emil címedre.
Szia:
Ágci
Ágci
 


Szia Viráganya!
Nálam jól bevált a muskotályzsályás borogatás. Vittem muskotályzsálya illóolajat, kaptam hozzá vizesruhát. Ez volt a hasamon. Szerintem fekve vajúdni a legrosszabb. Én az ágyon ücsörögtem a borogatással, így kibírható volt. Igaz, elég gyorsan mentek a szüléseim. Az elsõ volt a legrosszabb, mert indították, de csak 4,5 óra volt. A második kellemes meglepetés volt, a 3. rosszabb volt, mert rövid volt a köldökzsinór és nagyon sokat kellett nyomni, a 4. viszont megint jó volt, csak 2,5 óra. Ha már nyomhatsz, az nagyon jó, mert akkor már te is tudsz valamit csinálni, addig meg várni kell. A fájások közt tényleg az a legjobb, halazítasz, de közben is meg lehet próbálni, bár elég nehéz.
Szia Klári
Rumol
 

 
 

Sziasztok!

Mindenkinek! Viráganya megszült már! Kép

cory
cory
 


Sziasztok!

Engem nagyon érdekelne ez a szülésfelkészítõ és gáttorna! Hol érdeklõdhetnék ez ügyben, mert a weboldalon, amit megadtál, nem találom... Köszi!!
Barbara
promised@freemail.hu
Névtelen
 


Kedves Edit!
A www,intimtorna.hu oldalon meg kell lennije.Ha mégsem találnád meg,akkor kérj segítséget személyesen Kriston Andreától a: kvandi@axelero.hu
vagy a: info@intimtorna.hu emil címen!
 


 


Kedves mindenki!!
Én kezdeményeztem ezt a topikot és jó sokáig nem is írtam bele,nem foglalkoztam vele.Mindenesetre érdekes volt végigolvasni most,amikor már a második szülésemen is túl vagyok és ezen is kellemes élményekkel gazdagodtam minden fájdalom ellenére.Adok egy -két tippet is,ami nekem nagyon bevált,hátha nektek is segítenek majd.Ilyenek például a homeopátiás készítmények.Nevük:
-ARNICA MONTANA 9CH A
sérülések minden esetében,seb,véraláfutás,vérömleny,mûtéti beavatkozás esetén a szülés után rögtön 5 db golyócska,utána napi 2-szer 5 golyócska;
-STAPHYSAGRIA 9CH a
metszett sérülés fájdalmának enyhítésére,sebgyógyulás gyorsítására Szül.után 5db golyó,utána napi 2-szer 5 golyó;
-CALENDULA 5CH ami sebfertõtlenítõ,fájdalomcsillapító hatású,adagolás ua.mint a másik kettõnél.
Mindenképpen ajánlom kipróbálásra.Nekem nagyon beváltak a második szülésemnél.Érezhetõen és láthatóan gyorsabban,fájdalommentesebben voltam túl a gátsebemen.Amíg az elsõ esetben mint írtam nem voltam képes ülni rendesen hónapokig, a lányom után amikor hazajöttünk a kórházból úgy vágódtam bele a fotelba 4 napos gátmetszéssel,mintha nem szülésrõl jöttem volna.Az orvos is megállapította,hogy gyorsan begyógyult a sebem.A leírt bogyók nem kerülnek sokba,300-400 ft,és a nagyobb gyógyszertárakban beszerezhetõk.A homeopátiáról a homeopatia.lap.hu-n lehet és érdemes bõvebben érdeklõdni.
Mindenkinek jó szülést!!!
Ja!!Képzeljétek,várjuk a 3.babánkat!!Õt sem mi akartuk,Õ akart jönni,de ha már így alakult,várjuk szeretettel!
 


Sziasztok!

Alig megy ez a topik. Kevesen félnek a szüléstől?
Hát én nagyon, azért hogy egészséges baba legyen.
Csak ez legyen!!!
Emiatt nem féltek?

Piri
Piri
 


Szia Piri!
Én is inkább attól féltem, hogy nehogy baja legyen a kicsinek. És ráadásul a császármetszéstől jobban tartottam. Mikor a doki kilátásba helyezte teljesen kiakadtam. Én szerettem volna átélni a fiam világrajöttét teljesen. Úgy is lett. Én nem mondom, hogy nem fájt, de maga volt a csoda!

A lényeg meg csak az, hogy egészséges legyen a baba.
Bellana
 
 


Piri, drága,
akkor te nem is a szüléstől félsz, és ez jó. Hogy egészséges legyen a baba? Hát persze. Meséljek?

3 fantasztikus, egészséges gyerekem van, de MINDEN szülésnél (illetve szülés alatt) volt egy-egy időszak, amikor a belsőmön eluralkodott a pánik. Amikor úgy éreztem, hogy mind a ketten akár meg is halhatunk. De ha én nem is, a baba most jól van, de mire kijön, már halott lesz. Nagyon sima, gyors szüléseim voltak 2, 4, ill. 1 1/2 órásak, rövid kitolási szakkal, és mégis. Bíztam magamban, a testemben, a doktornőben, ÉS MÉGIS. És akkor értettem meg, hogy miért mondták, hogy a szülés megváltoztatja a tudatállapotot, hogy akár halálközeli élmény is lehet. Azt meg csak most, évekkel később kezdem kapisgálni, hogy szülés alkalmával valami "földöntúlival", "angyalival" kerülünk kapcsolatba, ami egyrészt hihetetlen erőt ad (magához a szüléshez, ezt érzi is az ember), másrészt meglátjuk saját "piciségünket" és "tehetelenségünket" az univerzum erőihez képest.

Szerintem nincs is, aki nem fél, hogy valami baj lehet a babával. Sőt, én minden további gyereknél egyre jobban - ha nem is féltem, de szorongtam emiatt. Mert hát egészséges gyerekem már van, a nagy számok törvénye alapján pedig..., meg én sem leszek fiatalabb, stb.
És megnyugodni csak akkor fogsz, ha a nedves csomag a hasadon szuszog, de mint egy másik topikban olyan helyesen írták: igazán megnyugodni sose fogsz, mert akkor jön az "eleget szopik-e", "nem kellene már állnia", "nem fog-e elesni", "bírja-e majd az ovit", majd "hol van a büdös kölke hajnali háromkor?!?!?!?!"

Mikor fog megszületni?
szilvi
 


Szilvi,
Gratulalok a 3 gyerekhez!!!Igen, mint ahogy arrol a masik topicban tarsalogtunk, ha az ember gyereket vallal, vallalja az aggodalmakat is...KépMert még a felnött gyerekéért is aggodhat az ember...
Piri, mindenki fél a szüléstöl, legalabbis elöször... Ennek ellenére nagyon könnyü szülésem volt, szerencsére... Elsö kérdésem az volt, nem "mongoloid"-e a Pici, a szülésznénik furcsak néztek ram, mondtak, nem, nagyon szép baba. Tényleg az volt-most is az!!!
Piri, és nagyon féltem magatol a szüléstöl...IS. Kérdeztem a szülésznöktöl, sokan halanak-e még bele a szülésbe??? Erre az 1ik azt mondta, nem lehetetlen belehalni, de 25 éve dolgozik ezen a szülészeten, és még senki sem halt bele a szülésbe, amiota itt van...Kép
A gerincérzéstelenitéstöl is féltem, kérdeztem a dokit, aki beadta, sokan maradnak-e bénak, mire aszonta, hozza a katalogust, amiböl kivalaszthatom a toloszékemet... Na, akkor mar én is röhögtem a hüjjjeségemen. Batorsag, puszi!!!Kép Tul leszel a szülésen, Te is, mint a legtöbben itt közülünk. Aztan majd meséled az élményeid a kezdö rettegöknek...Kép
Vendég
 


Sziasztok!
Köszi a hozzászólásokat.

Bellana! Igen, az egészsség a fontos. Hogy lány vagy fiú, nem izgat. Már tudni, hogy lány.

Szilvi! Nagyon viccesen írtál. Gratulálok a 3 picihez. Akkor megnyugodok, hogy nemcsak én izgulok. Februárra várható a baba.

Kukacz! köszi neked is, majd megírom hogy történt.

Piri
piri
 


Piri!
Ha regisztralsz, irok mééélt is, ha 1x csak Radjön a rettegés...
Amugy a lany az lehet még fiuuu... Csak, ha aszongyak, fiu, az nem lehet lany!!! Mert ugye, a Baba eldughatja a fütyülöööjét, igy azt hiszik a kisfiurol, lany...Kép De ha fütyit latni, az lany nem lehet!!!Kép
Pusza!!!
Vendég
 


haha kukacz ne legyél ebbe olyan biztos
én hallottam már olyat, hogy a kislány odatette a kezét és azt hitték, hogy fütyi.

Piri
Én nagyon féltem a szüléstöl, meg az EDA-tól és hogy nem lesz egészséges a gyerek. Most van egy egészséges kisfiam és az EDA-nak köszönhetöen semmit nem éreztem a szülésböl. Csak utána volt rossz, mert lassan gyógyult a seb, de hát valamit-valamiért. Így utólag megérte.
Ne izgulj nem lesz semmi baj. A fentebb emlitett intimtornát javaslom én még a terhesség elött elvégeztem Kriston Andreánál és szerintem nagyon hasznos. Segít a szülésnél, és utána sem árt.

Kriszta
Nyanya
 


Nyanyus!Najo...

Kép
Vendég
 


Kedves leendő szülő kismamák, azért nem kell ám annyira berezelni.
Ha volt valaki, akinek egész terhessége alatt mindenki szülési rémtörténeteket mesélt, az én voltam. Abban a biztos tudatban mentem szülni, hogy úgysem élem túl.

Ehhez képest - állítom - az első szülésem szinte fájdalommentes volt. Spock doki sok hasznosat tanácsol, de azt nem írom alá, hogy minden szülés fáj. Abban tökéletesen igaza van, hogy a szülés egy hatalmas székrekedésre hasonlít, az inger is az, hogy székelni kell, és éppen így is kell kinyomni a kis fickót. Én nem éreztem fájdalmat, csak görcsöket. És abban is nagyon nagyon igaza van, hogy lazítás, lazítás, lazítás! Amint kezdődik a fájás, el kell lazulni, mint egy nagy rakás takony, tudatosan! Ha megfeszíted magad, ha az ágyba kapaszkodsz, akkor nem csinálsz mást, mint fokozod a fájdalmat - ami nem lenne eredetileg fájdalom, csak éppen görcs. A méhizomzat húzódik, tágul, ha megfeszíted magad, még jobban kell tágulnia, éppen elég az, amit a tudatodtól függetlenül tesz. A nyomási szakban meg nyomni kell, nincs mese.

Én az első - farfekvéses - gyerekemet két nyomásra toltam ki, a másodikat (szintén farfekvéses) kb. 6-8 nyomásra, de gondolom ebben közrejátszott az is, hogy ő kisebb volt. (Szvsz. nagyobb gyereket könnyebb kinyomni, de ez csak az én elméletem...)

És ha lehet ne nagyon hallgassátok meg a mások szülési élményeit. Nem akarok senkit megbántani, de utólag mindenki túloz egy kicsit.
 


Sziasztok!

Jó hogy idetaláltam! Engem a kollégáim néznek hülyének, mert egyáltalán nem félek a szüléstől, sőt, borzasztóan várom, kicsit olyan ez nekem, mint amikor nyaralni megy az ember valami ismeretlen, egzotikus helyre és előtte izgul és borzasztóan várja az új élményeket. Egy picit persze tartok tőle, de azt is csak azért, mert nem tudom milyen tipusú fájdalomra számitsak. Azt hiszem az első fájásnál fogok teljesen megnyugodni! Egyetlen dologtól félek én is, hogy valami baja lesz a fiamnak a szülés alatt. Ettől retteget, belepusztulnék, ha a 9 hónapig dédelgetett, óvott védett kicsinek bármi baja esne! Igyekszem nem gondolni rá és pozitivan gondolkozdni, de néha nagyon rámjön.
Egyébként kb 1-2 hetem van még a szülésig.

Lola
lola77
 


Sziasztok! 23 éves,33 hetes kismama vagyok! Az első gyermekemet várom! Most már nagyon hamar megy az idő! És a szüléstől mindenki csak elrettent! Milyenek a fájások,mikor kell elindulni a kórházba,milyen az epidurális érzéstelenítés....??? Nagyon félek!De már nagyon izgatott vagyokés,és nagyon várom hogy a kezemben tarthassam a kislányom! Valaki nyugtasson meg!
 


Lindmaster,
olvasd el Ina May Gaskin: Útmutató szüléshez című könyvét, hát annál jobbat tutira nem találsz a félelmeid eloszlatásához. :) (Ő bába, a teljesen természetes szülés híve.) Szerintem rengeteget meg lehet tudni a könyvből, és nagy önbizalmat ad.
Fringilla
 


Lindmaster!
Egyálltalán nem kell félned a szüléstöl mert olyan még nemvolt,hogy egy tzerhes kismama nevegye észre,hogy elindúlt a szülése,hidd el észrefogod venni amikor indulni kell !!!! :lol:
Nekem három gyermekem van de mind a három másképpen indúlt be,úgyhogy ezért sem írom le,hogy mirekell figyelned,úgy is tudni fogod!!!!!!!!!!! :P
Ha pedig már a szülőszobán vagy mindenn más mellékes lessz!!!!!!!! :wink:

Kép
Kép
Kép
 
 


Kedves fringilla! Előre is köszönöm a tanácsot! és persze Neked is tiop! :) Most át kerültem egy új védőnőhöz aki mindent részletesebben elmondott! És talán kicsit megnyugodtam! Vagy csak most érzem úgy? Majd ráérek akkor izgulni mikor már a kórházban leszek! De azért azt a könyvet elfogom olvasni!
 


Sziasztok! Valamit elfelejtettem! A barátnőm egy héttel idősebb kismama mint és! (azaz 35 hetes)! És nekem sokkal nagyobb a hasam mint neki! de a testalkatunk is más! mindig azt hallgatom tőle,hogy nekem miért ekkora a pocóm! És már kezd az idegeimre menni! Mit csináljak!?Veszekedni nem szeretnék vele! Amúgy is nagyon ingerlékeny mostanában!
 


lindmaster!
Szerintem mond azt neki,hogy a te pocakod(mármint az ővé) sokkal nagyobb mint a tiéd!!!!!! :? :lol:
De egyépként az nemjelent semmit hogy az ővé kissebb mint a tiéd ez testalkat kérdése!A baba lehet,hogy ugyan akkora mind a kettőtöknek!!!!!!!!!!!!!! :roll: :shock:

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok! Én most illetve március 3-án kezdtem a 40. hetet! Nagyon félek a szüléstől! Ez lesz az első! Valaki megtudna nyugtatni? mindenki csak elrettent! Linda
 


Linda!
Lehet ,hogy mire már ezt a levelet olvasod addigra már nem kell a bíztatás! :lol:
De azért leírom,hogy semmi félni valód nincsen!Nem tudom kik azok akik elrettentenek az egésztől???!! :roll: :? :shock:
A babónak úgy is ki kell jönnie ha törik ha szakad!!!!Olyat még nem hallodtam,hogy nem bírta vólna megszűlni(vagy ha nem is de akkor császározzák)Azért vannak az órvosok,hogy jó kezekben legyél és vigyázzanak rád és a babádra!NYUGI!SEMMI BAJ NEM LESSZ!!!!! :wink: :)
Írd meg légyszi,hogy milyen vólt a szülésed,de átjöhetsz a Kistarcsa Flór Ferenc korház topicba!!!Ott nagyon sokan vagyunk és sok új kismama is van,sokat tanúlhatsz és adhatsz át okosságot!
Gyors szülést és mindenn jót kívánok!
Szia Kriszti!
Kép Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Szerintem teljesen természetes,hogy az ember fél a szüléstől,de nem kell fölöslegesen hergelni magunkat. Én jártam kismamatornára,ahol annyira "belénk verték" a légzési technikákat,és azt,hogy mikor mit kell csinálni,mire lehet számítani,hogy már szinte vártam is a szülést(főleg,hogy 5nappal túlhordtam a kislányom). Én azt tudom javasolni,hogy aki teheti,menjen el kismamatornára és ha már ott van,akkor gondoljon arra,hogy minden fájással előrébb kerül ahhoz,hogy a csöppségét megláthassa.Ez nekem rengeteget segített. Ezeknek a fájásoknak van értelmük és minnél jobban fáj,annál hamarabb láthatom a picit. Én végig erre gondoltam.A tornának köszönhetően,végig tudtam fegyelmezni a testem, a légzésem. Nem kiabáltam és maradt erőm végig annyi,amennyire szükségem volt.
Ajánlom mindenkinek a www.edinakismamatorna.hu-t. :)
 
 


Hello Mindenkinek!

December 27.-ére várom az első babánkat. Kérlek titeket ha tudtok segítsegek
Kérdéseim a következőek lennének:
Ami elsősorban érdekelne az a légzésgyakorlatok vagy technikák
sajnos én nem tudok eljárni ilyen tanfolyamokra mert nincs rá való.
Annak nagyon örülnék ha tudnátok esetleg ilyen internetes oldalt ajánlani ahol részletesen le vannak írva, hogy tudjam itthon gyakorolni.
Másik nagy kérdés a gátvédelem milyen szerekkel illetve módszerekkel lehet tenni azért, hogy ha arra kerül a sor megúszhassam.
Előre is hálás köszönet.

Egy leendő anyuka Kép segítség első szülőnek


Szia Első Babaváró!

Légzés: a legfontosabb az, hogy amikor épp fájásod lesz, ne kezdj el zihálni, kapkodva szedni a levegőt. Amikor a méh összehúzódik, nyomni kezdi a köldökzsinórt is, így a baba átmenetileg kevesebb oxigénhez jut. Ha nem veszel rendesen levegőt, ezt még tetézed azzal, hogy alapból kevesebb oxigén jut a szervezetedbe. Ezért ahogy jön a fájás, kezdj el mély, nagy levegőket venni, szépen lassan. Amikor elmúlt, már zihálhatsz, ha jólesik, de a fájásokat próbáld meg alaposan "átlélegezni".
A tudatos légzés azért is fontos, mert a kitolás során a segítségével még nagyobb nyomóerőt tudsz kifejteni, gyorsabb lehet a folyamat.

Gátvédelem: ezt általában a szülésznő vagy a bába végzi. Különféle masszázsolajokkal masszírozzák a kitolás (esetleg a vajúdás) folyamán is a gátat, így az jobban ellazul, és kevésbé hajlamos repedni. Szerintem erről otthonszüléssel kapcsolatos oldalon találsz pontos instrukciókat.

Még egy ötlet: a 36. héttől kezdve igyál málnalevél teát. Ez segíti a vajúdás során a méhszáj tágulását!

Karácsonyi baba...:) Anyukám 25-én született, csak az ő anyja elkövette azt az orbitális hibát is, hogy a Viktória nevet adta neki. Így 3 nap alatt letudja szegény az összes nagy ünnepet egy évre, szegény nagyon utálja...

Sok sikert!
dia
Budapest
 
 
 


Szia Dia

Köszi szépen a segítséget jó érzés itt lenni és beszélgetni
hozzám hasonló emberekkel.
A családba mindenki nagyon örül a kicsi érkezésének de igazából tanácsot senki sem tudott még adni az anyósom drága nagyon imádom de ő már 24 évvel ezelőtt szült szegénykém nem emlékszik semmire. :lol:


Szia első babaváró!

No, akkor ha bármi kérdés van, írd meg!

Itt még a nem olyan távoli múltban szülők biztosan tudnak segíteni, ötletelni.

És az előző hozzászólásból kimaradt, de GRATULÁLOK!

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Szia Első Babaváró!
Készíts orbáncfűolajból néhány csepp rózsaolajjal masszázsolajat és kb 10 nap múlva kezd el masszírozni vele a gátat u alakban (vagy kérd meg rá a férjed), így mire eljön a szülés ideje, szépen felpuhul a gát.
Szerintem úgy lélegezz, ahogy jólesik, illetve a kórházban a szülésznő úgyis ad tanácsot. (azzal együtt, hogy tökéletesen igaz, amit Dia írt)
A szülés semmilyen más érzéshez nem hasonlítható testi tapasztalat.
Ha lesz veled valaki, akinek a társaságában tökéletesen el tudsz lazulni (a férjed, az édesanyád, az anyósod), az hihetetlen sokat tud segíteni, valamint egy muskotályzsályaolaj, rózsa, jázmin vagy mirtuszolaj keverék szagolgatása (a m.zs+ bármelyik másik is elég, aminek tetszik az illata).
És igen, írj, gondolunk rád és segítünk.
Szeretettel:

Anna (9 gyermek anyja)


Kedves Lányok!

A Babanet szerkesztősége szeretettel várja a Látogatók történeteit a gyerekvárásról, családtervezésről, gyereknevelésről, szülésről, egészségügyről, családról, óvodáról, iskoláról, munkáról. Ha van olyan történeted, amely kacagtató vagy megható, megindító, elgondolkoztató vagy felháborító, esetleg reményt vagy megoldást adhat másoknak, ne habozzatok, hanem ragadjatok billentyűzetet és a kész írást küldjétek ide: szerkeszto@babanet.hu.

A történetek bekerülnek a Babanet Te Történeted rovatába, illetve a főoldalon is láthatók lesznek.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


SZIASZTOK!!Örömmel olvasom a hozzászólásaitokat remélem Nekem is tudtok segíteni!!Iszonyuan félek a szüléstől ezértvan az hogy 33évesen még gondolni sem merek rá pedig a párom nagyon szeretne kisbabát!Kérdésem az hogy "csak"ugy kérhetek császármetszést a" fogadott" nögyógyászomtól?kérlek irjatok köszike
 


Sziasztok!Első babámat várom és rettenetesen félek a fájdalomtól, mert nagyon nem viselem jól, ezért arra a döntésre jutottam, hogy epidurális fájdalomcsillapítást fogok kérni. A gátmetszéstől legalább ennyire félek.Van valakinek valamilyen tapasztalata a Dianatal géllel?? Azt olvastam róla,hogy 30%-kal csökken a vajúdás ideje,és a gátmetszés esélye is csökken,de sokkal bátrabb lennék,ha másoktól is hallanék valami róla. :-(
 
 


Szia Langie! Megszületett már a kicsi? Milyen tapasztalataid voltak a Dianatallal?
 
 


szia bitraes! :D nem,én még messze vagyok a szüléstől,de utána szívesen megosztom veled a tapasztalataimat,ha még aktuális lesz!Jelenleg annyit tudok,hogy megkérdeztem az orvosom,és tetszik neki a Dianatalos szülés lehetősége,mert még ő maga nem használta.Ja és az epiduráls sem nem akadály.
Te az első babádat várod?
 
 


Ohh... Nekem már sajnos elég sürgős... Nekem is első baba, és csak most hallottam a Dianatalrol. Csak az a baj, hogy nekem max két hét van a doki szerint, úgyhogy lehet, hogy hamarabb osztom meg veled én :lol: Persze szívesen várom majd a te tapasztalatodat is. Az én dokim sem hallott még róla, és gőzerővel azon vagyznk, hogy valahol itthon találjunk, ahonnan tudunk rendelni... Én mondjuk nem szeretnék epidurálist kérni, mert elég jól viselem a fájdalmat (bár ez majd ott kiderül :D ), de eddig annyira csak jókat hallottam róla, hogy nagyon örülnék ha tudnánk még időben találni...
 
 


A dianatalos topicban előtted valaki irt egy telefonszámot egy dianatalos szórólapról azt nem hívtad fel? Örülnék majd ha tényleg megosztanád velem/velünk az élményeidet.drukkolok majd neked! :)
Jól viseled a fájdalmat?Jó neked.... :(
 
 


Jó, hogy mondod, pedig eszembe volt, de annyira neten keresgéltem, hogy teljesen kiment a fejemből, hogy felhívjam... :o De hétfőn mindenképp:) Te mikorra vagy kiírva? Köszi szépen :)
 
 


Jah, meg jut eszembe! Találtam egy nagyon jó oldalt: www.varandos-joga.shp.hu
Ezen van egy szülésfelkészítő doksi, amit szerintem érdemes letöltened, ha félsz a szüléstől. Nagyon jó tanácsok vannak benne, meg a gátizomtornának és a gátmasszázsnak jó kis leírásai. Sajnálom, hogy ilyen későn találtam meg...
 
 


Köszönöm, tényleg hasznos kis oldal!
Én december közepére várom a kis lurkót. :)
 
 


Sok sikert hozzá! :) A málnalevél és a palástfű tea, amiről írnak, egyébként tényleg nagyon jó, azóta iszom mióta 34 hetes voltam, és a közérzetem is sokkal jobb tőle!
 
 


Egyben vagy még bitraes?Nagyon várom a fejleményeket!!
Szép,problémamentes szülést,ha még előtte vagy!
 
 


Egyben, de már én is nagyon várom :) Köszönöm szépen!
 
 


Elkezdtem a málnalevél teát én is.Kiváncsi vagyok.
 
 


Nem tudom, hogy tényleg a teának volt-e köszönhető, bár biztos vagyok benne, hogy ennek a sok mindennek (teák, gátmasszázsolaj, gátizomtorna, stb) eggyütt, de a szülésem nagyon jó volt langie! Két óráig tartott az egész (vajúdással együtt!!!) és nagyon gyorsan tágultam! Most, 10 nappal aszülés után, már teljesen jól vagyok, semmi bajom nincs és nagyon sok tejem is van. Kívánom, hogy Neked is így sikerüljön!! :)
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet:

 

cron