Új privát üzeneted érkezett!

Pinky,
sikerült végül orvost találnod, aki vállalta a császárt? Kérlek, privátban írj ha tudsz (liquidsilver@freemail.hu). Én is ilyet keresek, de úgy látom konkrét választ nem adott senki, támadó levelek viszont kéretlenül is jönnek.
Válaszod előre is köszönöm.
Liquidsilver


Helló Pinky és Liquidsilver!
Jó tudni, hogy nem vagyok egyedül, aki császárral szeretne szülni. Úgy gondolom jogom van dönteni, és ha "egészségügyileg" is alkalmas vagyok a műtétre, akkor az orvosnak tiszteletben kellene tartania a döntésemet. Sajnos azok az orvosok, akikkel errő beszéltem, egyáltalán nem nyitottak az "előre megbeszélt" császárra, ezért ha tényleg ismertek olyan orvost, aki megbízható és megértő ebben a helyzetben, légyszi küldjétek el nekem a címét a magánemailemre (inter-magiszter@axelero.hu). Előre is köszi
Anyacica
 


Az eheti Nök Lapjában van egy cikk a császárról, kornkétan arról, miért nem kevésbé kockázatos, mint a szülés. Hátha érdekel itt valakit.
 

 
 

Moncaberta, a neten nincs fent véletlenül valahol?
Üdv
Kriszi
 
 


Ha valaki tudja előre hogy császárral akar szülni érdemes betegségbiztosítást kötnie. Én császárral szültem, (bár nem terveztem), de mivel volt biztosításom 800 000 ft-ot kaptam a biztosítótól. Plussz még az anyasági, de az elenyésző. Sajnos úgy kellett hazavinnünk a babát, hogy még sok minden hiányzott, de utána ebből az összegből tudtuk fedezni a hiányosságokat.
 
 


és a

Kép
 
 


Sziasztok!

várandós vagyok az első gyermekemmel és császárral szeretnék szülni! Ehhez kérném a segítségeteket - orvost keresnék aki figyelembe venné a kérésemet! Persze lehet ítélni emiatt...
Aki esetleg tud segíteni annak előre is köszönöm szépen!
Mail: aszepandi@gmail.com címre is írhat nekem.
Jó éjszakát mindenkinek!
 


Sziasztok!

Varandos vagyok az elso gyerekkel es annyi fele dolgot hallottam mar a csaszaros szules mellett es ellene hogy mar nem tuidom hogy mit gondoljak.
Nekem az orvosom mar az elejen megmondta hogy csaszarral fogok szulni mivel 2oldali csipoficammal szulettem.
Nem ertem azokat a noket akik elitelik azokat akik csaszaral szulnek vagy szultek az mindegy hogy milyen okbol. Szerintem mindenkinek a maga dolga es az orvose.
Hazudnek ha azt mondanam hogy nem felek, de ez van es igy a legjobb nekem is es a babanak is. Mivel lenne az jobb a gyerekemnek - csak azert mert masok azt tartjak helyesnek - ha termeszetes uton szulnek es ne adja Isten belenyomorodnek mert megreped a csipom. Egesz eleten keresztul lenne egy nyomorek anya.
Irjatok velemenyt.
Elore is koszi.
 
 


Szerintem kevés nő van, aki azért itéli el a másikat mert császárral szült, ha volt indikáció!
Annak viszont ellene vagyok, hogy valaki, csak mert neki úgy tetszik,császárt kérjen.
Nem a baba érdekeit kellene szem előtt tartani? A szülés természetes módja a hüvelyi, szerintem nem véletlen. A baba a szülés alatt termelődő hormonok hatására könnybben adaptálódik a külvilághoz, egyből az anyja bőréhez kerül, egymás szemébe néznek,minden fájdalom elmúlik és 1óra múlva már sétálsz,beindul a tej, szépen összehúzódik a méh.Császár után ha tetszik, ha nem nagy marad az a poci,és sokáig eltart a vérezgetés.
A császár egy kb 12 cmes vágás, műtét, amit ha látnátok, hogy hogy csinálják elmenne a kedvetek... A dokik felvágják a bőrt majd belecsimapaszkodnak az iszmokba és szétfeszítik.Amikor kiveszik a babát fejjel lefelé lóbálják kb és tenyérrel kinyomják a nyákot az arcából és nem adják oda anyához.
Jah és ha nem tágult ki a méhszáj akkor egy nagy eszközt dugnak a méhed belsejéből át rajta és a hüvelyen húzzák ki, ami olyan mint a régi duggató, ha még tudjátok milyen az...
Császár után 6órát kell mozdulatlanul feküdni, nem emelheted a fejedet, a babádat sem biztos, hogy láthatod. Mikor fel kell kelni csurog a vér mindenhonnan és fáj a heg kb 2napig. Ha szerencséd va lesz egy jó kis fejfájásod a spináltól..Ha olyan kórházban vagy, napi 2méhösszehúzó injekciót kapsz a popsidba.
Jah és katétered van, amitől gyakran kapnak a nők fertőzést.

Úgyhogy én nem akarok császárt, ha nincs indikáció! A babáért persze mindent!

Segítsd a kutatásomat azzal, hogy ezt kitöltöd!
www.kerdoivem.hu/kerdoiv/254612566/
 
 


Te wadorka el ne pukkanjon a fejed a sok okosságtól.


Kriszti!

Szerintem sok igazság van abban, amit wadorka írt. Én sem értek egyet azzal, hogy kérni lehessen a császárt, azért akárhogy nézzük, nagy hasi műtét, rengeteg szövődményes lehetőséggel.

Persze, ha muszáj, akkor igenis csinálják meg. De az anya fájdalom miatti félelméből, vagy a tervezhetősége miatt ne már...

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Kriszti1976!
Ezt tanulom négy éve! Mit szólnál, ha a szülésznőd,aki segédkezik a szülésben és a császárban egyaránt, ezeket a dolgokat nem tudná?
Nem villogni akartam, csak rávilágítani 1-2 dologra.

Segítsd a kutatásomat azzal, hogy ezt kitöltöd!
www.kerdoivem.hu/kerdoiv/254612566/
 
 


Sziasztok!

Én császárral szültem az első gyermekem,és a másodikat is úgy szeretném...
Elég félelmetes amit Wadorka irt,de én nem így éltem át...Nekem semmi bajom nem volt a mütét után,igaz fájt a fejem,de nekem a magas vérnyomás miatt kellett sürgösen megcsászározni...Most az hogy nem kelhetsz fel a mütét után szerintem nem probléma,nálunk amugy is 12 óra után ugy rugdalják ki a kismamákat az ágyból...de én akkor se tudtam egyböl felkelni,cska szépen fokozatosan...
A vágástól nem kell tartani,ha jól csinálják nagyon szépen begyógyul,és egyáltalán nem fáj a mütét utána...Legalábbis én nem éreztem...A vérzés meg normális dolog,olyan mintha meglenne a menszesz,az miért baj?de nem mindenkinél,tart sokáig....A babát nekem oda hozták volna mellém mikor eljött a szopizás ideje,de mondtam hogy inkább a következőre,,mert 3 óránként hozzák szopizni..oda is hozták bár nem tudtam még szopiztatni,de jól esett látni és puszilgatni...
És igen a fenékbe és válba is kapunk szurit,mütét után..ez van...én is irtózóm az injekciótól,de ez van....kérdés van irjál nyugodtan....nálam még friss az emlék...



Sziasztok!

Rena ne hülyéskedj, egyértelmű a császár. Neked és a babádnak is az a legjobb.
Mondjuk én elég véglet vagyok, minden szülő anyának császárt javasolnék. Tudom, ez durván hangzott, de láttam pár szülés közbeni oxigénhiánnyal született kisgyereket és emiatt.

Egy ismerősöm szó szerint kipottyantotta az első két gyerekét, a harmadikat meg kinyomták belőle, mondván "ha már kétszer simán szült...". A gyerek szívhangja már nagyon rossz volt úgyhogy burokrepesztés, tágítás ezerrel, fogó, kijött a gyerek, "csak" kétszer volt a nyakán a köldökzsinór. Most ment a kissrác iskolába, állandóan félrehajtja a fejét, csorog a nyála, az én kisfiamnak jobban vág az esze mint sajnos az övé. Nagyon betettek ennek a kisfiúnak csak abból kiindulva, hogy a testvéreivel sem volt gond. Hivatalosan ez a gyerek nem fogyatékos, mégsem százas.
A fiam olyan bölcsődébe járt, ahol a csoportjában több szülés közben sérült kisgyerek is volt. Olyan szépek, kedvesek és aranyos csöppségek voltak, mindig elszomorodtam azon, hogy akár egészségesek is lehetnének, ha akkor...

A szülészetek és kórházak topikban, Dr. Bánhidy Ferenc alatt írtam az első szülésemről és a másodikról is. Bánhidyval volt a második Sote II-n és tökéletes volt!
Amúgy az első kórházban, amikor próbálták belőlem kinyomni a gyereket úgy, hogy ömlött a vérem, akkor, azon a napon az egyik orvos neje is szült. Később megkérdeztem, hogy simán v. császárral, azt felelte, hogy egyértelmű, hogy császárral!!!

Amúgy annyira rámentek erre a hüvelyi szülés témára, mintha ennek propagálására milliárdokat fordítana valaki. Az ember már-már úgy érzi, ha császárral szült és megkérdezik tőle, akkor lehajtott fejjel és szégyenkezve kéne "bevallania". Én annak örülök, hogy egészséges a babám, valamint én is és punktum. Én, valószínűleg 100 évvel ezelőtt a gyerekemmel együtt ott halok meg a szülőágyon. Viszont nem vagyunk 100 évvel ezelőtt és klassz dolog, hogy még én is szülhetek és életben maradunk egészségesen. Arról már nem is beszélve, hogy akkor még lombikbébiprogram sem volt, tehát akinek nem adatott, annak nem is lett, vakcinák sem voltak, simán írtották a népet a jó kis vírusok. Élhetünk a lehetőséggel és éljünk is!

Lehet, hogy a császár durva műtét, én interneten néztem és egyáltalán nem rázott meg. Ellenben a HBO-n volt egy sorozat: arcfelvarrás, szemráncfelvarrás, orrplasztika és mellnagyobbító műtét... na, attól kivert a víz!
Először Edával szültem, annál tök hamar lábraállhatsz, másodszorra Spinális érzéstelenítést kértem (kevesebb szövődménylehetőség, rengeteget kell inni miatta), azzal 10órát feküdni kellett, még a fejed sem forgathattad. Babát behozták, de ugye sokmindent nem tehettem vele. Mondta a nővérke, hogy nyugi, egész nap alszik :) Második nap már megkaptam, estére tejem is lett. Tök tuti. Ja, egyébként a hegem, az én nehezen gyógyuló bőrömön nagyon szépen meggyógyult. Egy kis csík. Kezelgettem aloe-veraval akkoriban, teljesen jó. Bugyi teljesen takarja.

Remélhetőleg sikeres lesz a terhességem és augusztus elején szülök, ami természetesen ismét császár lesz. Persze vannak a császárnak következményei, hisz hasi műtét, de pl. a hüvelyplasztikát sem a császárosok miatt találták ki főleg. Mikor cisztával voltam a nyáron kórházban, a nőgyógyászaton másik 5 hölgy feküdt és sima szülésből kifolyólag várt mindenki egy-egy műtétjére. Nekem ne mondja senki, hogy az egy gyaloggalopp, vágnak, szakadsz, repedsz, varrnak pont egy olyan helyen, ahol mindig nedves és érzékeny. Szerintem a szex sem lesz a régi, de ezt nem tudom megmondani, csak fórumokon olvastam.

Ez az én véleményem és nem kell félnem kimondani.

Jó babavárást, Maccs

 
 


Sziasztok!
A szex ugyanolyan lesz utána is. Nem fórumon olvastam.
Viki
Vendég
 


Viki! Ennek nagyon örülök :lol:

 
 


Szia maccs, egyetértek az ez előtti hozzászólásoddal, csak ezt akartam közölni. :lol:

 
 


Hibernia, köszi és jó babavárást!

 
 


Köszi, neked is! :) Megkérdezhetem, te hol szülsz?

 
 


Persze, Budapest, Sote II. Te Írország? Néztem a profilod :) Ott hogy megy a szülés? Vagy hazajössz addig? Dokim engem a második terhesség 21. hetében elvállalt - ennyi kellett, hogy kitaláljam, kinél is szüljek, nagyon jó.

 
 


Nem, hazamegyek a nagy eseményre, közben pedig imádkozom, nehogy itt jöjjön rám a dolog, mert itt megpusztulnék. :lol: Én a Róbert Károly klinikát választottam, nem szimpi otthon ez a borítékolós rendszer, ott legalább legálisan fizetsz (és talán nem annyira kórházi a hangulat). :)
Szép ünnepeket egyébként!!!

 
 


Teljesen jó! Megnéztem a klinikád, mert én még egyáltalán nem hallottam róla. Mi a Telkit vettük számításba, mikor 2. baba jött, de odafele 3x tévedtünk el, úgyhogy az kiesett, ráadásul rengeteg idő volt, míg odaértünk. Na, ahhoz képest szerintem harmadárban lesz a szülésed (+a la carte menü :))). Sima kórházban is csengeted a pénzt, akkor már inkább számlásan :) Szerencsére utána rátaláltunk dokimra, nem cserélem le, úgyhogy nekünk marad a SoteII, nem rossz az sem, persze nem egy kórház-hotel :lol: Szedd a magnéziumot, ne izgulj, 35. héttől pedig nyugi, minden okés már akkor. Majd reppents egy üzit, ha megvan bébike, de bármikor írhatsz, akár pü-ben is :)


NAGYON BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK!

 
 


Aranyos vagy, köszi. :)
Hát még nem sokan ismerik az RK-t, mikor ott voltunk múltkor, egyetlen anyuka-baba páros sem volt... Kicsit meg is ijedtem, mi van, hogy kong az egész, de aztán rájöttem, hogy új intézmény és nem biztos, hogy mindenki kifizet egy szülésért ennyit. :roll: Mindenesetre a dokikról sok jót hallottam eddig, bízom benne, hogy minden oké lesz...

A Telki Kórház a mi fejünkben is megfordult, de tényleg az isten háta mögött van, az RK pedig a központban szinte, szóval pont jó; ha lesz 4. baba, ajánlom őket. (Ja meg persze ha jól zajlik le a szülésem májusban. :lol:)

És ma kiderült végre: KISFIÚ a Gyermek. :)

 
 


Fantasztikus! Gratulálok! Akkor mostantól főhet a fejetek a neveken :)
Mindenképpen várom az élménybeszámolót és nagyon sok jót kívánok nektek! Óriási! Örülök!

Az árra térve: nem is drága! Ha a Telkit nézzük, akkor ez a kórház ahhoz képest kifejezetten alacsony áron fut és tényleg nem mindegy, hogy kint van, ahol a madár se jár, vagy központi helyen. Az sem utolsó, hogy ott megbeszéled mit szeretnél, azért fizetsz. Szorítok-szorítok-szorítok!
Puszik

 
 


Hibernia!
Én is a Róbert Károlyban fogok szülni.. annyira nem pang.. mostanában többször is jártam a szülőszobában Ctg miatt.. ma mondták, hogy a múlt héten 14baba született náluk! :)
Volt olyan nap hogy négy! :)
Vendég
 


Jól van, akkor megnyugodtam. :lol: Novemberben gyanús volt a kongás, egyetlen szobában sem volt senki... :) Persze biztos tavaly februárban mindenki mással volt elfoglalva, mint a gyermekáldással... :)

 
 


Sziasztok!

Sokan, akik elítélő bejegyzéseket írnak azokról, akik császárral szeretnének szülni, elfelejtik hogy a hüvelyi szülés is járhat anyai szövődményekkel.

http://www.babaszoba.hu/articles/Szules ... 1120184926

http://www.inkoforum.hu/htm/betegeknek/ ... hesseg.htm



Wadorka szerinted hüvelyi szülésnél "Mikor fel kell kelni csurog a vér mindenhonnan" megállapítás nem igaz? Vagy a hüvelyi szülés után azt gondoltad nincs vérzés? A "duggatóról" pedig annyit hogy valószínűleg még mindíg kellemesebb elérzéstelenítve egy "duggató" mint érzéstelenítés nélkül az , hogy benyülnak a méhedbe egy hosszúnyelű evőkanál -szerű eszközzel és kikaparják.

Amúgy meg, ha valaki már túl van egy szövődményes, több hónap alatt gyógyuló hüvelyi szülésen, ami a női mivoltát csorbítja, az a jövőben, annak nem kérdés hogy a következő császár legyen-e.

Üdv Mindenkinek!
Mega
 
 


sziasztok!van esetleg köztetek olyan aki veszprémben fog szülni?
Második babócát várom és hát egyenlőre úgy néz ki ő is császáros lesz mivel faros a méhlepényem pedig ismét elől helyezkedik elmint a fiamnál szóval remélem nem fordul meg.Bár kiváncsi vagyok a sima szülésre igazából nem hiszem ,hogy akarom .A császárt tudom ,milyen kibírható de azt nem bírnám,ha egy elcseszett vágás ás varrás miatt tönkremenne a házaséletem.
Mindenkinek kitartást és jó egészséget kívánok!

Kép

Eri
kismami22
Nagyvázsony
 
 


Sziasztok!

Funky, gratulálok a kisbabádhoz!

Hibernia, nemsokára itt a nagy nap, majd jelentkezz, ha megvan a babóca!

Kismami 22, szerintem van a társalgóban Veszprémi Kismamás "tábor", nagyesélyes. Mennek a drukkok a szüléshez!

Wadorka, teljesen egyetértek.

Mindenkinek szép babavárást és Babázást kívánok!

 
 


sziasztok

Csak annyi lenne a kérdésem, hogy hányadik hétben végzik a császárt általában? És mi van, ha már beindul a vajúdás? Át lehet állni?

Ja és van vmi "határ" ami után már nem lehet császárt végezni? Ha teszem azt, már "félúton van a baba"? Szóval mi az a pont, ami után már nem lehet császár?

 
 


Hibernia
Az én tudomásom szerint a 38. héttől van a programozott császár egészséges terhességnél. Az orvosom azt mondta, hogy a 38-39-40. hetes babák vannak a legjobb állapotban, a 40. héttől már csökkennek az esélyek.
Hacsak az biztos, hogy császármetszés lesz, de különösebb oka nincs, hogy a 38. héten elvégezzék, akkor általában szoktak várni vele - legalábbis több helyen olvastam -, mert az nagyon jó a babának és a mamának is (attól függetlenül, hogy úgyis műtéti úton születik meg a kicsi), ha beindul a szülés. Említették, hogy amennyiben ez elmarad, úgy több eséllyel fordulhat elő tüdőgyulladás a picinél. Az én két császáros babámnál nem volt tüdőgyulladás és egyiknél sem indult meg a szülés.
A 35. héten született babák legtöbbjének már nem kell "segítség" az önálló lélegzéshez, már nagyon "egyben" vannak :)
Nem tudom megmondani, hogy mi az a pont, ami után már nem műthetnek, nekem is csak sejtéseim vannak. Általában - de tényleg csak általában - az első baba rendszerint nem szokott "sietni", van idő felkészülni a fogadására :lol: Ha sokat gondolkodsz rajta, vedd számba a felmenőid (anyukád, nagyid), esetleg lánytestvéred, ha van, hogy náluk mi volt a vajúdásnál, szülésnél.

Pihenj sokat, pár hét és megszületik Babóca Kép

 
 


Köszi!!
De mi az, hogy "Az orvosom azt mondta, hogy a 38-39-40. hetes babák vannak a legjobb állapotban, a 40. héttől már csökkennek az esélyek. " Milyen esélyek? :shock:

Hát már izgulok rendesen, nem tudom, hogy lesz ez, hogy hopp - elindul - be a kórházba - csapat összeáll? :roll: De ha éjszaka van? Hányan vannak benn amúgy átlagban? Lesz ott elég ember, ha hirtelen indul el az egész? :) Csupa izgalom.

 
 


Szia!
Esélyek... a baba esélyei, beszéld meg a dokiddal, biztos neki is van egy álláspontja, nem akarok riogatni senkit.
Én saját kérésre a 40. hetem első napján befeküdtem a kórházba az első gyerekemmel és ez volt a fiam szerencséje. Másnap Ctg, semmi baj, majd ezután kötelező uh-n (mivel befeküdtem, protokoll a rendszeres ellenőrzés) kiderült, hogy még aznap meg kell szülnöm, mert nagyon rossz állapotba került a gyerek. Előtte lévő nap is volt CTG-m (uh nélkül), akkor sem jelzett semmi problémát a gép. Az ösztöneimben bízok.
Ha érzi a kismama, hogy valami nem stimmel, akkor irány a kórház és ne engedje magát lerázni! Inkább tartsák pár napig hisztis pi...nak, mint megtörténjen a baj! Ha valaki hangos, arra odafigyelnek!
Na, ez megint elég szenvedélyesre sikeredett :):):)

Beszéld meg a kórházzal a jelenlét kérdését az éjszakai műszakban, bár szerintem fel vannak rá készülve, kiváltképp egy fizetős helyen.
Pihenj sokat! Szerintem mindenki izgul attól függetlenül, hogy első v. többedik szülése előtt áll :) Csak próbáld a stresszt kerülni! Szorítok!

 
 


Huh, köszi, nem nyugtattál meg. :oops:

De jó, hogy nálatok minden rendben ment!

Holnapután megyek a dokimhoz, rákérdezek most már mindenre. Múltkor azt mondta, ha előbb nem jön, a betöltött 40. héten meglesz a dolog. Mondjuk én tök úgy érzem, hogy nem várunk mi addig, előbb lesz itt valami, ezért is izgat a dolog, hogy érek be, miegymás.

Na majd beszámolok. :)

 
 


Szióka!

Betöltött 40. hét jól hangzik. Állami kórházakban, ha minden rendben van, akkor csak a 42. héten indítják be a szülést általánosságban. Azt én nagyon rossznak tartom.
Állítólag a frontok "beindítják" a babákat, úgyhogy majd kapaszkodj :)
Várom a beszámolót és nagyon drukkolok! Jó kezekben vagy! Pénzes helyeknek pont az az érdekük, hogy minden rendben legyen, visszatérő "vendég" legyél és ajánld őket másoknak is. Igyekezni fognak.

 
 


42. hét? Azaz 41 hét + 7 nap? Az kemény. Addig tuti nem mernék várni, bármi lehet. Bár mondom, nekem ez a 40. is későnek tűnik. :lol: Persze meglátjuk, hogy áll a baba.
Azt írtam, hogy 32+4-nél 2460 grammra saccolták? :)

 
 


Szia maccs!

Őszintén szólva jó volt olvasni amit írtál még dec. 9-én....
Én most pont azon vívódom hogy legközelebb megpróbáljam e a normál szülést, az első nekem is császár volt. Nekem a szemem miatt, -10,5 és -11,5-es volt a szemem, de lézerrel megműtötték...
Volt orvos aki azt mondta semmi akadálya a normál szülésnek, és volt aki azt mondta hogy semmiképp...Végül nem mertem kockáztatni a szemem, és a császár mellett döntöttem....Annyit nem ér a normál szülés, hogy a szememnek valami baja legyen..
De őszintén szólva elég rosszul éltem meg a császárt, nekem hosszú hetekbe telt míg felépültem, és úgy voltam vele, hogy legközelebb lehet mégis megkockáztatnám....

De pontosan amit Te is írtál, azokon agyalok nagyon, a császárnak nagy előnye hogy egészséges terhesség után már a szülés közben nem sérülhet a baba...A természetes szülésnek ezerféle kimenetele lehet...

Hát én valóban az a fajta vagyok, aki szégyenli a császárt, és nagyon rossz érzés, hogy a mai napig nem tudom azt mondani hogy szültem, kivették belőlem...Meg hát lehet jobb a pár óra intenzív fájdalom, és nincs ez a hetekig tartó felépülés...

Viszont én is annyi esetet tudok, ahol szülés közben sérült a baba...Egy másik fórumról ismerek egy lányt, aki egészséges terhesség után normál szüléssel majdnem elveszítette a babáját.
beszorult a szülőcsatornába a gyerek, mert a könyökét s bedugta a feje mellé, és szó szerint nagy nehezen feketén cibálták ki belőle...majdnem nem is élte túl...és ki tudja mi marad vissza..
Ez a lány, a terhesség alatt szinte ki volt rám akadva, hogy ha egy orvos azt mondja mehet a normál szülés, mit gondolkodok egyáltalán...
Hát, hiába én császáros voltam, az én gyerekem biztos egészséges, és nem sérült semmit...


Szóval nagyon agyalok az egészen, még nem vagyok terhes, idénre tervezzük a projektet, de ez a része már most nagyon foglalkoztat....


Egyébként Angliábna életveszély szülni, 2 horror storym is van...

Kép
Kép
Kép
 


Szia Hillsdeli!

Nagyon örülök, hogy jól vagytok mindketten! Remélem, hogy akkor segített az irásom!
Nem is értem ezt a világot. Ha valaki zsírleszívatott, mellnagyobbított, vagy megcsináltatta karakteresebbre az orrát, akkor az büszkén áll a kamera elé, róluk szól a bulvár, sztárolják őket... Császármetszéssel szülsz, mire a közvélemény "megvető"... Ezek után még esetleg nem is tudsz szoptatni, hanem tápszerezel, akkor arra talán már nincs is szó, milyen "nyomorultul kell érezned magad". HÁT NEM KELL!!!
A "természet rendje", mondják sokan a hüvelyi szülésre... ők mit mondanak a Clostyra, egyéb gyógyszerekre, amiktől sikerül a baba, vagy azokra a készítményekre, amik megtartják a babát; a lombikra, petevezeték-átfújásra, méhsövényműtétre a sikeres terhesség érdekében, kötelező baba-védőoltásokra stb? Vajon ez is olyan természetes, hisz ez sem volt - a császármetszéssel egyetemben - évszázadokkal ezelőtt! Mégsem lesznek ezek az anyukák kisebbek a szememben, sőt... vért és verítéket izzadva várják a CSodát! Sokszor évekig! Egy barátnőm mondta, hogy ő még a kerékbetörést is vállalná, ha az orvosa azt mondja, hogy segíti a teherbeesését.
A világ megváltozott, sajnos az emberek ridegebbek lettek és szűklátókörűek.
Nem cáfolom - nem is cáfolhatom -, hogy csodálatos lehet egy komplikációmentes hüvelyi szülés. Azonban lehet eme feeling nélkül élni. Ha ránézel az egészséges kisbabádra, akit a babára minimális kockázattal járó császármetszéssel hoztál a világra... hát nem mindegy, hogy ki mit szól a műtétre? Ő egészséges és egészséges felnőtt lesz belőle!!! Egy egészséges beállítottságú anyukának ez a legfontosabb! Nem tartom felelőtlennek, aki hüvelyi úton szül, semmi bajom vele, de ne mindenáron!!! Sokan foggal körömmel ragaszkodnak ehhez, miközben orvosilag indokolt lenne a műtét. De kockáztatnak. Kockára teszi az anyuka a babáját, ahogy az orvos is. De miért? Megéri? Én ismerek olyan anyukát, aki már megbánta, hogy ragaszkodott a hüvelyi szüléshez az orvosa véleménye ellenére. Addig ment, míg talált valakit, aki szerint "nyugodtan". A babája sajnos oxigénhiánnyal született, mert nem volt képes rendesen nyomni az egészségi állapota miatt. Az akkori fórumunkon arról írt, hogy minden rendben ment, a 9 hónapos gyereke már négykézláb skerázik a számítógépasztal alatt, míg ő nekünk ír, és állandóan a kábelek közül kell kiszednie. Aztán úgy alakult, hogy valamit kölcsönadtam neki és átjött az egész család. A pici csak hanyatt fekvésből tudott kizárólag jobbra hasra fordulni és úgy is maradt... ennyi volt, mint kiderült, amit Dévényessel eddig haladtak.
Nem kell csorbítania a szülés élményét az emberek elítélő véleménye a műtéti szülésről. Nem kell róluk tudomást venni. Belőled veszik ki a csemetédet, látod őt, hallod felsírni, odarakják melléd megsimogatni, egy puszira, majd jön a szokásos procedúra. Ráadásul hasi sebed van, fáj is, úgyhogy ezzel sem lehet megúszni fájdalom nélkül. Lehet, hogy egy napig nem kapod meg az újszülöttet, de végig alszanak!!! Ráadásul nem is éhesek a borsónyi kis pocakjukkal. Utána veled lehet még hosszú-hosszú évekig! Szereted, gondoskodsz róla, neveled, játszol vele - ez a Csoda! Egy percig sem bántam meg, hogy császárral szültem. Sírtam, mikor meghallottam felsírni a gyerekeimet. Imádom őket, már fáj ez a szeretet. A császáros elítélő véleményeket ereszd el a füled mellett! Ahogy nő a baba, a kismamák közt már nem lesz téma a szülés, de ha nem is így lenne, ott az egészséges szemed fénye és CSAK EZ A FONTOS, a "HOGYAN": NEM!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára maccs01 2010.04.27 14:00-kor.
 
 


Hibernia, szia :)

Közeleg az időd :) Az utolsó hetekben nagyot híznak a bébik, úgyhogy kapaszkodj :):):) Szép súly, gratulálok!
 
 


Hillsdeli
Még :)
Tökre értem a természetes szülés utáni vágyadat. Fontold meg! Az ismerősömnek, csekélyebb mértékű szemromlásnál már fixálták a császármetszést. Lehet, hogy simán megszülöd a picit hüvelyin (miért is ne?) de az sem mindegy, hogy veled történhet-e baj a szemed miatt.

Csaszi után nekem a dokim 8hónapot mondott min. a köv. terhességig. Még pár hónap és a rákövetkező 9 alatt alaposan átgondolhatod.
Sok sikert a projekthez! Pussz
 
 


maccs, igen, közeleg. :)
kicsit be vagyok fosva, remélem beérünk a kórházba, remélem a dokim is megjön, miegymás... :roll:
neked amúgy kellett vmi papír, mi a csaszi oka? vagy ragaszkodtál hozzá és kész? :lol:

tegnap voltam ctg-n, uh-n, furi volt, a doki mondta, hogy nem húzzuk szerinte május végéig, amikorra ki vagyok írva, szóval most megy a para, mikor dönt úgy a fiatalúr, hogy jönne... mindenesetre én az első gyanús jelre taxiba szállok asszem, inkább küldjenek haza, minthogy lemaradjak...

 
 


"inkább küldjenek haza, minthogy lemaradjak" :mrgreen:
Biztos nem nyugtat meg, de szerintem ilyenkor már mindenki tűkön ül :)

Nos, az első császáromnál a doki megígérte, hogy csaszi lesz. A kórházban ki volt rakva egy papír, hogy amennyiben orvosilag nem indokolt a császár, akkor a kórházi pszichológussal kell beszélni és ő engedélyezi az anyuka lelkiállapotára való tekintettel, amennyiben ő, a 3. személy, meggyőződött arról, hogy így lesz a legjobb a kismamának lelkileg - most itt szabadon fordítottam. Az orvosom azt mondta, hogy nem kell papír, ha nekem úgy jó, akkor persze, műtét lesz. Elérkezett a nap, mikor ehhez ponthoz értünk, dokim se szó-se beszéd visszatáncolt, indították a szülést, de mivel az adható max. oxytocinnal és kézi rásegítéssel 6és fél óra alatt sem lett baba, csak az én és a pici állapota vált kritikussá... a többit tudod.
Következő terhességnél már úgy indítottam (új doki, új kórház), hogy műtéti úton szeretném világra hozni a babát. Dokim megultrahangozott, megnézte a az előző szülés záróját és azt mondta, hogy semmi akadálya. Tapintással és ultrahanggal úgy látja, hogy nem is tudnám a 3kg-os babát simán megszülni - azaz, hogy a baba is egészséges maradjon, meg én is. A műtét során, mikor felnyitottak, sokkal jobban lehetett látni, hogy ez milyen igaz volt. Tulajdonképpen akkor premier-plán ott volt az orra előtt minden.
Az első dokim is megvizsgált... vagy "nem olvasott a jelekből", vagy a kasszát kímélte tekintet nélkül ránk.

Hogy dönöttél? Nálatok csaszi lesz, ha eddig jól tudtam. Megpróbálod a simát?

 
 


Szia Hillsdeli!

Végigolvastam, amit írtál és szeretnék kicsit segíteni a döntés meghozatalában. -11 dioptriával a szemészek javasolni szokták a császármetszést, mert nagy a kockázata a retinaleválásnak. Ez abból adódik, hogy a szemgolyód alakja nem gömb, hanem a fektetett tojásra hasonlít. Ezen a tényen az sem változtat, hogy a szaruhártyádat bemetszették és ezért most nem kell szemüveg. Szerintem , ha bejelentkezel pl a szemklinika valamelyik orvosához ezzel kapcsolatban biztos hogy eligazít.

Szerintem azt hogy császároztak szégyellni nem kell, mert nem attól lesz anya valaki, hogy a hüvelyén kijött, a gyerek ,hanem az anyai érzelmektől.
Ha pedig az "élmény" miatt gondolkodsz a hüvelyi szülésen, akkor meg tudlak nyugtatni. A hüvelyi szülés a nők többségénél egy rendkívül fájdalmas szenvedés- kínlódás élmény ( pl az angol nyelvben ugyanaz a szó a vajúdás( labour) és a kínlódás , szenvedés (labour)). Lehet hogy te lennél az a ritka kivétel, akinél nem így van, de szerintem ez a "lehet" nem éri meg azt a kockázatot, hogy esetleg megvakulsz. Ami a szüléssel kapcsolatban tényleg élmény lehet,az az hogy kibírtad a sok szenvedést és , meg tudtad csinálni.
A fájdalommal kapcsolatban azt tudom írni, hogy olyan szintű, hogy amikor nekem szétrepedt a hüvelyem alsó 2/3-a a kitolásnál és berepedta gátam is hátrafelé azt már meg sem éreztem a vajúdás után, pedig ha így magában elképzeled eléggé horrorisztikus.

Remélem tudtam segíteni a döntésben!




Szia Hibernia!

Én is nagyon várom a beszámolódat a szülésről a dokival és a kórházzal kapcsolatban is!
Kívánom, hogy nagyon jó élmény legyen!



Üdv: Mega
 
 


Szia Maccs!


Köszi hogy írtál! Hát valóban sok mindenben egyet értek Veled!
Azt hiszem császár lesz belőle legközelebb is...De valóban még van időm eldönteni:)

Mega, köszi neked is hogy leírtad a tapasztalatod!
Nekem ahol műtötték a szemem (Focus Medical) ott mondták azt, hogy mivel a szemfenék állapota jó, nem számít a dioptria...
És hogy a retina leválásnak ugyan olyan esélye van, mint bárki másnál...Elvileg szerintük csakis a szemfenék állapota számít...

Érdekes mert amikor 4 és fél évvel ezelőtt műtötték a szemem, ugyan ez a dokinő, aki most ezt mondta, akkor még azt mondta mindenképp császár...
Azzal magyarázta hogy most mégis mást mondott, hogy ma már van olyan gépük, amivel biztonsággal meg tudják állapítani hogy kockázatos vagy sem...


A másik szemdoki, akinél voltam, és aki végül adott papírt a császárról, az pedig az a dokinő, akihez 4 és éves korom óta jártam..Ő azt mondta semmiképp ne kockáztassak..


Az első szülésnél is kellett volna hogy egy MÁV-os szemorvos is megnézzen, de valami másfél hónapra előre tudtak volna időpontot adni, az meg már túl volt a kiírt időpontomon.. Nem tudom ők mit mondtak volna....
De ez még egy kérdéses dolog a következőnél...
De ha én a császár mellett döntök, nem szeretném hogy a MÁV-os doki keresztbe tegyen, ugyanis úgy tudom ott azt vallják egyre többen, hogy ez nem indok a császárra....Hát majd meglátjuk..


Érdekes, anyukám azt mondta a normál szülésre, hogy nem olyan vészes...5-öt szült normál úton, 6 és fél év alatt!!!!!!
Az ő húga viszont, aki szintén természetes úton 4 gyereket szült, ő azt mondta, neki annyira fájt, hogy érezte nem sok hiányzott hozzá hogy bedilizzen....neki az utolsónál valami olyan nagy repedése lett, hogy kb 1 cm hiányzott, hogy vastagbelet, vagy valamit elérjen...És akkor vitték volna a nagyműtőbe...

anyukámat is és a húgát is kellet plasztikázni, annyira szétmentek ott...

Az biztos hogy a szülés sehogy sem egyszerű...

Kép
Kép
Kép
 


Mega, ez kemény, amin keresztülmentél! Nem semmi, hogy a nők miket kibírnak! Remélem, hogy sikerült felépülnöd!

Hillsdeli
Amennyiben az első csaszi volt, már az orvosok is rugalmasabban állnak a következő szüléshez. Tehát már nem egyértelmű a hüvelyi (egészséges alanyok esetében), hanem általában 50-50%, ilyenkor már a hegvastagságot is figyelniük kell, nehogy repedjen. Esetedben nem hiszem, hogy keresztülhúzza a számításod a MÁV-os doki, hisz elsőre is teljesen indokolt volt a műtét, hátmég másodjára. Én azt választanám a helyedben, de nem az én döntésem.
Akik szerint a "jó anyaság" a szülés mikéntjén múlik, azok nálam nem rúgnak labdába, te se figyelj rájuk.
Rengeteg pár fogad örökbe, és sajátjukként szeretik a gyereküket, pedig nem élhették át vele az első 9 hónapot; ott vannak, akiknek petesejtdonorra van szükségük a leendő babához, biológiailag nem az anyuka kisbabája, de biztos vagyok benne, hogy ugyanúgy szereti... Az anyaság nem ezeken múlik. Szereted a gyerekedet, ő minden gondolatod, a legjobbat akarod neki.

Mikor a fiam született, topikon volt egy lány, aki a 3. babáját várta, sima szülései voltak. A 3. után a méhszáj kilógott a hüvelyéből... milyen már? Még sosem hallottam erről, de nem hiszem, hogy brahiból valaki is ilyet írna. Szerintem megdöbbentő dolgok eshetnek meg. Intimtornára küldték, fogalmam sincs, hogy mi van vele azóta.
Mint írtam fentebb, mikor cisztával műtöttek én egyszüléses anyukákkal voltam egy kórteremben, mindenki a sima szüléséből kifolyólag várt valamilyen műtétre.
Persze a császármetszés sem mentes komplikáció-rizikó nélkül.

Szülés így vagy úgy, nem könnyű vállalkozás, de tényleg megéri!

 
 


Igen, van ilyen, én is tudok több nőről, akit ilyen dolgok miatt plasztikázni kellett...Hát gáz....
Szülni sehogy sem egyszerű az biztos...

Kép
Kép
Kép
 


Hillsdeli, nagyon szép a tickered!

 
 


Köszönöm:)

Kép
Kép
Kép
 


sziasztok

12-én megszületett a babánk. :) gyönyörűséges, sokat sír, de egy angyal.

gyors kérdés, rohanok: hogy néz ki a seb 1 hét után? most láttam először, a tíz centi felétől kezdődik egy lilás, vöröses pukli... :( a bal oldali 5 centi tök szép, aztán meg átvált... ez normális? aggódjak?

 
 


Ne aggódj, felszívódik. Teljesen normális, a bőrödet trauma érte. Hasznos tud lenni a jegelés, napi 2-3 alkalommal pár perc.

GRATULÁLOK A BÉBITEKHEZ!!! JÓ EGÉSZSÉGET KÍVÁNOK!
ANNYIRA ÖRÜLÖK, HOGY JÓL VAGYTOK, EZEK SZERINT MINDEN RENDBEN VOLT!
Majd ha időd engedi, kíváncsi vagyok a publikus részletekre is :)

Sok puszi nektek!

 
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet:

 

cron