Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Régi olvasója vagyok a topicnak és örülök, hogy többeknek sikerült, ami nekem is nagy vágyam, bár még csak tervezzük a másogikat. Viszont arról nem nagyon olvastam, hogy van-e olyan orvos vagy kórház, aki és ahol császár után is normál szülés párti. Engem a MÁVban császároztak és azt mondta az orvosom, hogy még sok babát szülhetek természetes úton. De abban nem vagyok biztos, hogy ezek a bababarát kórházak és orvosaik szívesen foglalkoznak az ilyen "problémás" kismamákkal, esetleg programozott császárokkal.
Mi a véleményetek errõl? Lehet, hogy más(fajta) kórházat kéne majd választanom? Van ilyen? Az otthonszülést és a születésházat kivéve.

Léna
Léna
 


Szia Léna,
A baránõm ott szült a nyáron, császár után rendesen. Szóval van esélyed a Mávban.
Viráganya nemrég szült a Sote I-en császár után rendesen.
Sõt, nekem két császár utám mondta egy doki, hogy semmit nem modnhat száz %-osra, vagyis még én is szülhetek normál. (Sote I).
Szvsz nyugodtan kereshetsz ilyen kórházakban is orvost, csak elõre meg kell beszélni, mit szeretnél. És az orvosok sem császároznak azért mindenkit, csak ha muszáj.
üdv
Zsóka

Zsóka
 
 


Léna,
A Nõgyógyászok nemtudoménmilyen egyesülete/kollégiuma/mittudoménmije szerint, egy császármetszés önmagában nem elég indikáció a következõ csásázrra. Tehát, ha az adott terhességben nem szól semmi a császár mellett (amitõl amúgy is az lenne) akkor sima szülésre kell készülni, néhány elõvigyázatossági szabály betartásával (lehet elõtte hegvastagságot méricskélni, de szerintem a mai mûtéti technikák mellett, illetve ha nem volt súlyos szövõdmény, gyulladás stb az elõzõ mûtétet követõen, akkor olyan rettenetes rossz adatokat a többségnél nem fognak találni, hogy ez kizárja a normál szülést). Persze tudjuk, hogy egyéb indikációt könnyû találni (nagynak tûnik a baba, elõzõ szülés történései megismétlõdhetnek stb,) ha a kismama nem akar normál szülni, ha egyáltalán nem akar kockáztatni, megteheti. Azt is sejtem, hogy az orvosok többsége egy császár után talán könnyebben feladja a sima szülés lehetõségét -talán már az elsõ kisebb komplikációnál. Ez függ az orvos kockázatvállaló hajlamától is, de ez elsõ szülésnél is ugyanígy számíthat. Ezért érdemes egy olyan orvost keresni, akivel meg lehet beszélni, hogy kezeljen úgy , mintha nem lenne ott a császár a múltamban, egészen addig, amíg orvosilag megteheti (nyilván, ha a baba veszélyben van, mûteni kell, megoszlanak a vélemények az epidurál, az oxitocin használhatóságáról is stb) . Szerintem ez sokban az orvoson múlik és biztos az egyes kórházaknak is megvannak a bevett szokásai, hogy pl meddig mennek el, milyenek a lehetõségek, mernek-e kockáztatni, vagy nincsenek felkészülve problémás újszülöttekre-kismamákra, ezért inkább legyen rossz a statisztika de többet császároznak.
moncaberta
 

 
 

Kedves Léna,
a tapasztalataim szerint az egyetlen kizáró ok (a baba esetleges veszélyállapotán kívül) az elõzõ mûtéti heg vastagsága, vagyis kb. 6 mm-esnek vagy vastagabbnak kell lennie ahhoz, hogy jobban bírja a tágulási szakaszt. De az is jó, ha a kismama nem hízik 10-12 kilónál többet, és a baba tökéletesen be tud illeszkedni a szülõcsatornába. Én a szülés egy részét epidurálban csináltam végig, ez segített abban, hogy ne robbanásszerûen jöjjenek a fájások, hanem szépen elsimuljon a méhszáj. Nagyon kellemes volt, összesen fél órát szenvedtem csak az egész szülés alatt.
Amikor a terhespatológián voltam, csak azoknak volt programozott császáruk, akiknek a babája farfekvéses volt, vagy több mûtéten estek keresztül, vagy elmúltak 40 évesek és nem voltak túl jó fizikai állapotban. A Sotén sem minden orvos rajong a spontán szülésért császár után, de szerintem ezt már a terhesség alatt meg lehet (meg kell) beszélni. Én annyiban szeretnélek bátorítani, hogy az elõzõ szülésemnél a kislányom feje egyáltalán nem illeszkedett be, megcsászároztak, gyermekágyi lázam lett, nagyon beteg lettem, a méhemben több vérömleny lett, a sebem nagyon csúnyán gyógyult, és 5 évvel késõbb most mindezek ellenére spontán hüvelyi úton született meg a kisfiam. Tehát: minden lehet!!! Egyébként rengeteg múlik azon is, hogy el tudd hinni: képes vagy rá. Mindenesetre sok sikert Neked!
Viráganya
Viráganya
 


Sziasztok!

Köszi a bátorító szavakat, lehet, hogy csak optimistábbnak kellene lennem. Mint írtam még nem jön a második baba, de mióta elõször jártam itt, folyton ezen jár az eszem és szívesen belevágnék, pedig még csak 17 hónap telt el a császár óta és a sebem is elég csúnyán gyógyult (remélem csak kinézetre!).
Kislányom nem volt nagy baba, "csak" faros, talán az nem ismétlõdik meg!
Léna
Léna
 


Sziasztok!

Bocsánat, de helyesbíteni szeretnék: a vízszintes típusú vágást (ez a méhre vonatkozik, nem a bõrön lévõ vágásra, aminek az iránya eltérhet) a méhnek vagy a passzív szakaszán, vagy az aktív-passzív szakasz határán ejtik. Ez azt jelenti, hogy a kitolási szakaszban kerül iagzán igénybevétel alá. (Tehát nem a felsõbb, összehúzódó részen van a vágás, hanem az alsón) Éppen ezért van az, hogy a legtöbb hegszétválás a kitolási szakaszban történik. Tehát nem maga vajúdas a veszélyes rész, hanem a szülés. De bízzunk abban, hogy olyankor már gyorsan be lehet fejezni a dolgot.
moncaberta
 


Sziasztok!
Nem olvastam végig az írásokat, de talán adalék, amit írok. Kisfiamat császárral szültem, mert faros volt, és még a lába is maga alatt volt. Három évvel késõbb a kislányom rendesen (fejjel elõre) feküdt a hasamban, úgyhogy azt mondták, semmmi akadálya normál hüvelyi szülésnek. (Én persze a kényelmes császár után egy kicsit féltem ettõl, de sajnáltam volna, kihagyni.) A vajúdás alatt minden rendben ment, de egy kis meglepetés ért. Elõre szóltam, hogy majd szeretnék epidurálist, mondták, hogy majd szóljak, ha túl erõsek a fájások. Akkor szóltam is, de az orvos azt 'javasolta', hogy bírjam ki fájdalomcsillapító nélkül, mert ha kapok, nem érzem, ha esetleg megreped a császár vágásának a helye. Lényeg, hogy semmi rossz nem történt, de váratlanul ért a dolog. Szerencsére csak pár perc volt nagyon nehezen bírható. A baba megszületése után elaltattak, és az orvos kézzel megnézte belül, hogy rendben vannak-e a hegek, és ?fertõtlenítõ? (azt hiszem, jódós) öblítést is csinált. Egyébként az én császáros sebem gyönyörûen gyógyult, és bár egy ideig egy kicsit kidudorodott az a sáv, ma (4 évvel utána, de már 3-mal is így volt) alig látszik. Szóval csak javaslom a 'sima' szülést, mert olyan élmény, amelyet kár lenne nem megélni.
Anna
Névtelen
 


Sziasztok!

Na, most beugrott amit már akartam kérdezni: Viráganya: neked szülés közben bármilyen módon ellenõrizték, hogy mi van a heggel? És szülés után volt ilyen belsõ vizsgálat, mint az imént Anna is írta? A dokim (SOTE I) mikor ilyesmirõl faggata, pontosan azt mondta, mint Anna esete, hogy szülés után altatásban ellenõrizné.
Ami nekem még felmerült: epidurálról itt a babaneten az anesztesek között olvastam eltérõ véleményeket. Rákérdeztem összefoglalva, de sajnos nem kaptam feleletet. Mintha még egy évvel ezelõtt Bunny írt volna olyasmit, hogy az epidurálos VBAC esetén nagyobb a sikeres százalék. Ugyanakkor Anna által említett, ne adjunk, hogy érezze a hegszétválás dolgot is olvastam. Meg azt is, hogy a heg szétválását sokszor nem is lehet érezni (néma hegszétválás). Mi a helyzet ezzel? És a másik: ha epidurál van, akkor lehet ezt a bizonyos szülés utáni letapintást az epidurállal csinálni, és ezzel megspórolni az altatást (és a baba x óráig való nélkülözését!!!)?
Ildi

Ildi
 
 


Ildi!

Hááát ez az. Nem fogsz két orvost találni aki VBAC témában ugyanarról a dologról ugyanazt mondja. Az anesztes azt írta, ha jól emlékszem, hogy azért jó az epidurál, mert könnyebb a tágulás, Más orvosnál olvastam, hogy a hegszétválást nem a mamának, hanem az orvosoknak kell észrevenni (intõ jel, ha hirtelen leállnak a fájások), ezért epidura mehet.
Szerintem az egyetlen lehetséges stratégia az az, hogy az ember választ egy orvost, akiben megbízik, és az õ álláspontját fogadja el. Én is elég sokfelé érdeklõdtem, és rákérdeztem ezekre a kis ellentmondásokra, de jól megkaptam a kis arrogáns válaszokat a tisztelt doktoroktól, hogy mit várok, az orvostudomány nem egy egzakt dolog... Csakhogy: nekem kell eldönteni kockáztatok-e és hogy mennyit. Ehhez info kell, de az meg nincs, vagy van de jó ellentmondásos. Szóval én a dokimra hallgatok és pont.
Egyébként én eleve úgy álltam/állok hozzá az epidurálishoz, hogy ha orvosilag indokolt a használata, akkor elfogadom, de egyébként nem akarnék csak úgy. Úgyhogy legalább ezen nem kell agyalnom elõre.
Altatás : ez csak egy rövid, viszonylag felszínes narkózis, ami után csak pár órát kábább az ember, nem napokat. Engem az érdekelne, hogy ha kiderül, hogy szétment a heg, akkor ugye mûtét , és akkor megy a mélyebb altatás, ha epidyurál van, akkor tudnak keményebben érzésteleníteni? (Nyilván egy mûtéthez jobban kell, mint ehhez az átvizsgáláshoz.) Mert ha megúszható epidurálban az esetleges mûtét, akkor talán tényleg megérné. Csak hát én azért mégsem szeretnék...
Errõl a babával együtt maradni az elsõ órákban dolgot, azt hiszem mi "császárosok" már eleve elvesztettük..:-((
moncaberta
 


Margitos tapasztalatom van, (elsõt én is császárral szültem), nem kaptam epidurált (volt róla szó), csak valami fájdalomcsillapítót, amikor megszültem, hasamra tették a babát, büszke apa elvágta a kzs-t, ... és csak utána rohamozták meg az altatósok a szülõszobát. De altatva varrtak is, az egész a férjem szerint kb 20 perc volt. Nem sokkal utána visszakaptuk a babát is, bár tényleg nagyon kába voltam, így apa ringatta inkább. Nem kellett tõle órákra külön lenni az altatás miatt.

Keke
 
 


Sziasztok!

Csatlakozom Kekéhez!
Lillát császárral szültem (elsõ, nagy baba, kzs 3x a nyakon és farfekvés, elõesett lábbal), a másodikat "simán". Tudtam, hogyha bármi prüci bejön - elhúzódó szülés, nem megfelelõ tágulás, fájásgyengeség, stb -, megint irány a mûtõ. Ennek ellenére spontán burokrepedéstõl számított 4 órán belül megvolt Hanna! Jött is az aneszteziológus és kerdezi: Hány kiló? Mondom neki, kábán a boldogságtól: 3950 garmm. Mondja nekem álmosan: Nem a gyerek, maga!? Megmondtam azt is. Vénás altatás volt, utólag úgy gondolom, Calypsolt kaphattam, mert nagyon kettõt láttam és azt is homályosan... De volt elõtte babázás meg minden aminek lennie kell. A varrás is a narkózis idejére esett így, semmit nem tudtam belõle.
Mindez történt több mint hét éve a Dél Pesti Kh.-ban!

Boldog karácsonyozást: maminti
maminti (maminti)
 


Sziasztok!

Ez az altatásos dolog azért is jutott eszembe, mert az én elsõ, normál szülésem is altatással fejezõdött be, mivel töredezett volt a lepény (nem volt epidurálom). Így a varrást én is megúsztam. Viszont -igaz ez 93, SOTE I - nekem emiatt elég hamar elvitték a fiamat, utána még egy jódarabig ott kellett maradnom a szülõszobán. Igaz, akkoriban még 3 óránként kihozzuk a babát rendszer volt, meg én is elsõ babás félénk anyuka. Aztán az ikrekkel 24 órás távollétem volt, szóval van 3 gyerekem, totál szoptatáspárti vagyok és megvannak a nézeteim ehhez, de még sose volt alkalmam az elsõ 24 órában babát szoptatni (az elsõt még maszkot nekem, inkább csak nézelõdjön az anyuka jelleggel hozták az elsõ napon).
Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!
Én 18 hónappal a császár után estem most teherbe, és már gyomoridegem van elõre ha a szülésre gondolok. Szeretnék szülni, de nagyon félek a hegszétválástól is, mivel nem szeretnék két gyereknél megállni. Nézegettem az angol anyagokat is, de nem lettem sokkal okosabb: Ha szétválik a heg, az tuti méheltávolítás? Valahol olvastam egy halvány utalást erre, de semmi konkrétum. Mit tudtok? Még valami, Egerben történt, programozott harmadik császárra készültek, de a baba hamarabb jött, az orvos nem ért be idõben, csak a kitolásra, és minden rendben ment, mama-baba jól vannak. Tehát a "természet" szerint nincs akadálya két császár után sem (persze, ha nincs komplikáció).
kistestvér (elfelejtettem a jelszavamat)
Névtelen
 


Kedves Ildi, igazából csak a szülés után mondta az orvosom, hogy nagyon intenzíven figyelt rám (minden órában bejött, és azt nézte, FOLYIK-E NAGYOBB MENNYISÉGÛ VÉR A HÜVELYEMBÕL). Szerintem ezt a hegszétválást egyszerûen nem lehet érezni, egyébként is elfedik a fájások (de hát én csak laikusként gondolom ezt). Annyit tudok, hogy a szülés után volt egy ún. méhûri betapintás, amelynek során az adj. úr megtapogatta a heget (ez is epidurálban van). Minden rendben volt, azért a természet gondoskodik róla, hogy a szövetek alaposan összeforrjanak, nem válik szét az olyan könnyen!
Az epidurál még mindig egy kicsit misztikus a szülõ nõknek, pedig szerintem szakavatott ember irányításával abszolút biztonságos. Én már kétszer is kaptam, és a következõ szülésemnél is kérni fogom. Sokkal több erõm maradt a kitoláshoz, és hosszú órák helyett csak 20 percet szenvedtem. A közhiedelemmel szemben nem minden fájdalmat kapcsol ki, csak sokkal tompábbnak érzi az ember. Éreztem a lábaimat, egyedül az alhas környékét éreztem nagyon lazának, szinte lebegõnek.

Kedves Kistestvér, tényleg van esélyed a császárra, mert elég kevés idõ telt el az elõzõ mûtéted óta, de még így sem lehetetlen a dolog. Úgyis megnézik majd a hegvastagságot (6-7 mm már szuper), ha ennél jóval kevesebb, úgysem tudsz tenni semmit, bele kell nyugodnod a császárba. De úgyis az a lényeg, hogy lesz még egy tündéri gyereked, erre gondolj, és ne görcsölj most a szülésen, amikor még csak most estél teherbe! Kép Kép Kép Amikor én a kisfiammal terhes lettem, arra gondoltam, hogy egyszerûen nem hagyom, hogy az elõzõ szülésem borzasztó emlékei rámvetüljenek!!! És bejött ez a lelki ráhangolódás, mert abszolút lazán mentem szülni, csak a gyerekre figyeltem, és sikerült is megszülni hüvelyi úton. Úgyhogy koncentrálj a kicsire, és nem foglalkozz a szüléssel. Úgyis meg fog születni valahogy, Te mindent tegyél meg azért, hogy jó kondiban légy, jókat egyél, stb., de egy bizonyos pontnál tovább NEM TUDSZ TÖBBET TENNI, majd a természet és a körülmények eldöntik, mi lesz. Drukkolok Neked!
Viráganya
Viráganya
 


Köszi Viráganya a bíztatást.
A hegszétválás ellátásáról nem tudsz valami információt (vagyis méheltávolítás, vagy van más megoldás is)?
Kistestvér
Névtelen
 


Akartam már irni, pont neked Ildi, hogy velem együtt szült valaki egy normál egy császár (bár nem iker) után hüvelyi úton. Õ mondott ilyet, ha vállik a heg, igen méheltávolítás, pont emiatt volt kiakadva, hogy rendben nem akart több gyereket, de egy kicsit utólag megijedt (csak utána mondták, szintén a férjnek, hogy mi miért figyelünk ilyenkor vajon másra?). A férjem esküszik (mert nekünk elõtte közölték, hogy altatás lesz, mert meg kell nézni a heget), hogy csak megöltik, így fogalmam sincs mi az ábra, hogy a másik mama túlozta el, vagy engem nem akartak ijesztgetni.
A császárnak is megvannak a veszélyei, akár méheltávolítás is, teljes biztonság az életben nincs, csak statisztikai esélyek vannak. Én kiváncsi lennék a császár hasonló adataira.
Amikor az elsõt szültem, volt egy mama, elsõt normállal, másodikat szülte császárral, és amikor már összevarták, akkor repedt máshol, állítólag életveszélyben volt, egy napot az intenzíven töltött, de aztán késõbb semmi baja nem lett.
Na nem horrorolok tovább, egy dokit kéne errõl kifaggatni.

Keke
Keke
 


Kistestvér!
A hegszétválásnak is vannak fokozatai. Van amikor teljes, akkor mûtét, lehet, hogy néha már nem is lehet megmenteni a méhet, de ez irtó ritka. Gyakoribb az hogy részlegesen válik szét a heg és ha jól emlékszem , azt olvastam, hogy ez akár aztán magától rendbe is jöhet. (de ennek még 1X utána kellene néznem). Ez legtöbbször csak szülés után az átvizsgáláskor derül ki. Az hogy a hegszétválás következtében bajba kerüljön a baba és ráadásul még segíteni se lehessen elég ritka. Ennél egy második császár rizikója nagyobb.

Amit Viráganya írt az elõzõ szülés óta eltelt idõvel kapcsolatban szintén az ellentmondásos infók közé tartozik. Ezek szerint az õ orvosának az a véleménye, hogy a hosszabb idõ nagyobb biztonságot jelent. Ezzel szemben az én orvosom pl de facto kijelentette (direkt rákérdeztem), hogy egy év után a heg a méhen nem változik, ha gond lesz vele, az nem az idõ függvénye, hanem azé, hogy azalatt az egy év alatt hogyan forrt össza, hogyan regenerálódott. Persze ennek is utánanéztem és a legkülönbözõbb álláspontokat találtam, hogy mennyi idõ teljen el a császár és a következõ teherbeesés között: a három hónaptól (!) az öt évig.
De általában a konzervatív nézeteket vallók szerint is , ha két év van a két gyerek között, akkor más OK.
Na, így legyünk okosak lányok!!!
Boldog karácsonyt kívánok mindannyiótoknak!
moncaberta
 


Köszi Keke, Moncaberta!
Ez egy kicsit jobb, mint amit én hallottam a hegszétválásról. Amúgy meg teljesen igaz, mit izgatom magam, akár holnap kipurcanhatok agyvérzésben vagy bármi másban (baleset stb.). És annyi mindent nem tudok befolyásolni. Azt már tudom, ha szülök, csak epidurális érzéstelenítéssel, az utólagos "macerák" miatt. Bár a rövid altatás sem vészes, a császár után még abban is volt részem, és két óra múlva lehetett szoptatnom (persze, a csecsemõsök a kérésem ellenére adtak a gyereknek egy kis cukros vizet, szerencsére csak azt és pohárból).
Boldog Karácsonyt Kívánok Nektek!
Kistestvér
Névtelen
 


Kedves Kistestvér!
Egerben programozott császár? Ki volt a doki, ha nem titok?
Indokom: én a következõ babát természetes úton szeretném szülni, de még mindíg jobb egy programozott csaszi, mint x óra vajúdás után azon izgulni, hogy egészséges babát vesznek-e ki belõlem....
Puszi mindenkinek (na meg BUÉK).
Jutka
bolegajudit (bolegajudit)
 


Jutka!
A barátnõm ismerõse volt, nem tudok semmi közelebbit, DE, ha programcsaszit akarsz, lehet, jobb ha nem Egert választod (nagyon sok rosszat lehet hallani róla, sok baba fertõzõdik meg). Hatvant dícsérik.
Kistestvér
Névtelen
 


Szia Kistestvér!
Totál hülye vagyok, elfelejtettem, hogy melyik topic-ban kérdeztelek, és mire a sok csaszis topic között idetaláltam...
Az elsõ babám Egerben született, a doki nagyjából OK volt, a szülésznõ még jobb, de maga a szülészet egy lepra hely, a csecsemõosztályról nem is beszélve. Andrisnak is lett 3 napos (!!!) korára pelenkakiütése, és a kezeléséhez szükséges dolgokat nekem kellett behozatni, mert nem volt a kórházban...
Aztán azt mondták, lehet, hogy felszálló húgyúti fertõzése van... Egy kisfiúnak! És nem is voltak meglepõdve, ott az is elképzelhetõ.
Próbáltam itt a neten miskolci dokik után érdeklõdni, meglátjuk.
Voltam olyan szemtelen, és írtam neked emilt is (egy másik topicban valaki másnak megadtad a címed, én meg lecsaptam rá, bocsi). Megkaptad?
Köszi a választ!
Jutka
bolegajudit (bolegajudit)
 


Szia Jutka!
Nem kaptam meg a leveled!
Kistestvér
Névtelen
 


Robert Keneddy felesége 11 gyereket szül, császárral.
Névtelen
 


Elég hihetetlen..
Névtelen
 


Sziasztok!
Mindkét gyermekem császárral született. Az elsõ fájásgyengeség, a második lepényleválás miatt.

Már két orvost is megkérdeztem, az esetleges 3. baba vállalásáról, mindketten lebeszéltek: "Örüljek, hogy van két egészséges gyermekem, akik ráadásul különbözõ nemûek, ne kísértsem a sorsot, ne vállaljunk többet."

Megkérdeztem a bebenetes dokit is:Õ azt írta 3. mûtétet sokszor csinálnak.
Ismer közületek valakit, akinek 3 vagy több császármetszése volt??
Rita
Ritaa
 


És mi van ha én 2 császár után a harmadikat hüvelyi úton szeretném megszülni? Tud valaki olyan orvost aki segitene ebben? Kórházat??
Névtelen
 


Ritaa,
Én több dokit megkérdeztem errõl - babanet orvosát is - (küórházban a Sote I. klinikát, ott született a második gyerkõcöm - (ja, ha nem ismernél: mindkét gyerekem császáros, elsõ szívhangok miatt, második pedig gyakorlatilag azért, mert már volt egíy császárom), szóval elég hihetetlken és marhaság, amiket neked válaszoltak. Sõt az egyik doki még azt is mondta, hpogy száz száalékra azért nem mondaná, hogy ez (a harmadik) is császár lesz, de azért ne nagyon éljem bele magam a hüvelyi szülésbe... Nálunk tutira lesz harmadik (épp most kezdünk neki a babaprojektnek Kép), sõt, negyediket is szeretnénk.

Névtelen,
MÁV kórházat tudom ebben ajánlani. Ott érdemes keresgélned. Többen monsdták (akik ott szültek császár utûán normál) hogy engem ott a másodikkal hagytak volna hüvelyi úton szülni. Egyéként elég sokmindentõl függ, hogy császár után szülhetsz-e normál. Baba méretétõl, súlyától, hegvastagságtól, van aki az elõzõ császár óta eltelt idõt is nézi, van aki szerint ez egyáltalán nem számít.

üdv
Zsóka

Zsóka
 
 


Sziasztok!

Az ismeretségi körömben van egy nõ,aki 6x szült császárral.Ráadásul szinte az egész család orvos náluk.
Névtelen
 


Még egy dolog eszembe jutott:
ez a két császár max. kb. 15-20 éve volt, azóza változott az orvosok álláspntja is, ma ált. 3-t ajánlanak (3. csaszinál felajánlják a petevezeték elkötését). Szvsz pár év múlva négy lesz a határ Kép.
Zsóka

Zsóka
 
 


Sziasztok!

Tõbb felmerült témához is szeretnék hozzászólni. Két kislányom van, az elsõ természetesen, a második csaszival született.
1. Mindkét esetben kértem epidurált, de mivel elõször túl sokára adta be a derekát az orvos, már nem lehetett pontosan beadni az erõs fájások miatt, így nem is hatott. Másodszorra másik orvosnál, de ugyanabban a kórházban már a szülés elõtt megbeszéltük, hogy EDA lesz, így jól sikerült a beadás, és nagyon kellemesen telt az idõ. Más kérdés, hogy a baba valamiért nem tudott lejjebb menni és gyengültek a szívhangjai, így végül császár mellett döntött a doki. Viszont, mivel eleve epidurálban voltam, csak növelték az adagot, és már mehettünk is a mûtõbe. Nagyon fura élmény volt. Csak annyit éreztem, hogy matatnak a hasamon. Azt hittem, hogy most készítik elõ a mûtétet, amikor hallom, hogy " Most nézzen balra, itt a gyönyörû nagylánya!" Szóval az EDA-t csak ajánlani tudom. Mármint ha császár után az orvosotok hajlandó rá. Sajnos az enyém--bármennyire is tapasztalt, jó orvos, aki ráadásul halad a korral -- kerek perec elutasítja ezt a lehetõséget egy esetleges harmadik szülésnél.

2. Kérdésemre, hogy legközelebb mire számítsak azt mondta, hogy ha akarok minden további nélkül szülhetek természetes úton, de választhatom eleve a császárt is. Ezzel kapcsolatban csak annyit,hogy a barátnõm egy sima és egy csaszi után kifejezetten olyan orvost keresett, aki nem ítéli eleve mûtétre. Fehérváron, ahol lakik nem talált ilyet, ezért jött az én dokimhoz a MÁV kórházba.

3. A mikor kérdésre a válasz nem volt egyértelmû, de õ két évet már teljesen biztonságosnak tart. A fent említett barátnõm a csaszi után 20 hónappal szült nála simán.

Nekem egyik szülés sem úgy sikerült, ahogy szerettem volna, az elsõ a doki bunkósága és (mint késõbb kiderült hozzá nem értése) miatt, a második pedig mert úgy érzem, hogy nem is én szültem meg a babát, hanem csak kivették belõlem. Ezen az sem változtat, hogy végül is kiderült, hogy azért nem haladt lefelé, mert rövid volt a köldökzsinór, és ezért nem tudott beilleszkedni. Ráadásul, hiába használt a doki Misglaw-Ladach technikát, nagyon nehezen épültem föl. ( bár az igaz, hogy 4 nap után hazaengedtek, mintha sima szülés lett volna. Még a varratokat sem szedte ki, két nap múlva kellett visszamenni. Nagy élmény volt! Állítólag kellett az ágy, túl sokan szültek akkor)

Ennyit akartam csak hozzátenni, de ha valaki tényleg emberséges, korrekt orvost szeretne, akinél nem feltétlenül következik császár után császár, akkor Dr.Hercegh Szabolcsot a MÁV kórházban csak ajánlani tudom ( és a kórházat magát is)

Kívánok mindenkinek problémamentes szülést és egészséges babákat

Anikó
Anikó
 


Sziasztok!

Az Istvánban is van lehetõség császár után simán szülni, biztonságban! Nekem sikerült, szerintem másnak is!
Sziasztok: Kinga
Kinga
 


Lányok!

Köszi a biztatást két császár után, remélem lesz 3.babánk pár év múlva!
Én nem hiszem, hogy sima szülés két csaszi után szóba jöhetne nálam, mert egyik szülésemnél sem indult be a szülés tulajdonképpen a másodiknál egyáltalán nem voltak fájésaim, a 42. héten 1 ujjnyira volt nyitva méhszáj, egyszercsak levállt a méhlepény, szintén minden fájdalom nélkül. Az elsõnél is csak minimális fájásaim voltak.
Ráadásul a hasam két helyen van felvágva, keresztben is és hosszában is ( a lepénylevállás miatti kapkodásban hosszába vágtak).
Mi Miskolcon élünk, így pesti kórházak nem igazán jöhetnek szóba, szülés szempontjából, de azért kösz a tippeket.

Zsóka!
Te a 3.-at simán próbálnád meg?

Rita
ritaa (ritaa)
 


Szia Rita,
Nem hiszem, hogy lenne hozzá merszem... Kép
Persze a mûtéttõl ugyanúgy félek, de a baba utáni vágy erõsebb nálam Kép.
Van olyan ismerõsöm, akinek az elsõ gyereke császárral lett, ettõl úgy megijdet, hogy nem mert utána több babát vállalni. Ez sokszor eszembe jut, és egy kicsit hõsnek érzem magam KépKép. (Nem komolyan, persze Kép) De azért hatot tutira nem vállalnék én sem. A negyediken is erõsen gondolkodom (elõbb jöjjön csak rendben meg a harmadik...). Nagyon szeretnék babát, de félek, féltem magam is, no és persze árvákat sem akarok magam után hagyni. Szeretném én felnevelni õket.
Kép
üdv
Zsóka

Zsóka
 
 


Én speciel most nem szeretnék újabb gyereket a két elõzõ császármetszés után, de ennek inkább egzisztenciális okai vannak. Mint anya én is szülnék még, ha csak emocionális alapon nézzük, sõt, 2 császár után megpróbálnám simán is, amennyiben erre akár minimális esély is lenne, de csak olyan helyen, olyan orvossal akinek ebben van tapasztalata. Kanga irta milyen komoly elõkézsületeti voltak az õ hüvelyi szülésének is császár után, bár nem tudom a részleteket- elsõ császár után hüvelyi? Mindenesetre Csákány doki az érdi topikban azt mondta elvileg lenne rá mód...Ezért kérdeztem ismer e vki hasonló esetet, orvost, aki megcsinálná..
ZA
Zorkanya
 


Sziasztok!

Nekem itt Miskolcon azt mondta a dokim, hogy ha vállalnék 3.-at az 100%, hogy császár lenne. Szóval itt fel sem merül (vidéki dokiknál), hogy sima szüléssel próbálkozzanak. Én egy teljesen biztonságos császármetszéssel is megelégednék.

Rita
ritaa (ritaa)
 


a
Névtelen
 


Zsoka elsosorba rad gondoltam, amikor ezt talaltam.


A korszerû mûtéttechnika és az alkalmazott varróanyagok jó tulajdonságai ma már lehetõvé teszik, hogy egy anya több, akár 4-5 császármetszéssel végzõdõ terhességet is vállalhasson.


Dr. Szép József, a Szent Margit Kórház szülész-nõgyógyász fõorvosa


[url=http://www.gyongy.hu/main.php?cikk=4158&pos=1_1_21" TARGET="_top]http://www.gyongy.hu/main.php?cikk=4158&pos=1_1_21[/url]
Névtelen
 


Sziasztok!

Én az elsö fiamat a Schöpfiben szültem 1998-ban császárral, szívhangok rosszak voltak, 12 óra után szûk egy ujjnyi, stb.
A másodikat már tudatosan választva a Péterfyt, a Misgach-Ladav módszerrel 2001. májusban (indokként téraránytalanság lett megadva, de szerintem inkább azért, mert nem szeretnek rizikózni). Akkor azt mondták, hogy engednek vajúdni elötte, aztán végül a szülöszobán bent mégsem lehetett az elözö szülés rossz elözménye miatt).Most ismét babát várok, ö októberben fog érkezni. Ismét belevágok, az esélyem a normál szülésre nulla. Azért kíváncsi lennék más véleményére is ez ügyben. Az érdekes az, hogy amikor most ismét megemlítettem a vajúdást, nem zárkózott el elöle az orvosom. Ki érti ezt?
Zsóka! Mindent bele!Kép

Evey
 
 


Névtelen, Evey,
köszi! Kép A projekt beindult Kép.
Zsóka

Zsóka
 
 


Két császár már ellenjavallat a normál szülésre, tehát elvileg csak véletlenül sikerülhet.

Egyébként egy jó hír: egy rokonom nemrég szült egy nagy, négy és fél kilós babát természetes úton, egy megelõzõ (2,5 éve történt) császár után.
Moncaberta
 


Kérdésm, hogy hol. Tutira nem a SOTE I-en... Kép

Zsóka
 
 


Zsóka! Ha tõlem kérdezed: a szegedi klinikán.
Mi a baj a SOTE-val? (Ne haragudj, nem emlékszem nálad mi is volt.)
Moncaberta
 


Egy hét múlva méretik a hegvastagságom (a sote i-n).... szorítsatok! Dokim szerint sokat számít a hozzáállásom, miszerint nagyon normál akarom megszülni a babámat. (aki nem tudná, túl vagyok 10 éve egy normál szülésen, és közel 8 éve egy csaszin, utóbbi ikrekkel rossz fekvésük miatt)

Ildi

Ildi
 
 


Ildi!

És a hegvastagság lesz a döntõ? Nekem nem mérték, mégis normál szültem meg a másodikat két évre a császár után. Azért kíváncsi lettem volna, ha mérik és nem OK, akkor a második is császár?? Dokitól vagy kórháztól függ? Igaz rögtön utána betapintott az orvosom, hogy rendben van-e minden odabent (szülésem legszörnyûbb élménye). Szorítok, de szerintem tuti rendben lesz minden 8 év után. Babával megbeszéltél mindent? Azon is sok múlik.

Anycsa
Anycsa
 


Moncaberta,
két éve a lányom a Sote I-en született. Sokak véleménye szerint máshol simán engedtek volna normál szülni.
Nekem megnézték az utolsó UH-ok egyikén a hegvastagságot (határérték: 5 mm), nekem határtérték lett, ill. azt mondták a lányom túl nagy (végfül3950 gr-mal született. Ha jól rémlik, 3500 gr felett számít nagynak. Persze mint tudjuk, az UH nem szentírás...
Anycsa, tkp ezek a Te kérdéseidre is válaszok. Persze ez mind a SOTE I-re értendõ. tehát ott a hegvastagság+a gyerek várható súlya(nagysága) a döntõ.
Ildi,
szerintem te már elég rég szültél ahhoz, hogy jó esélyed legyen a normál szülésre. Drukkolok neked. Holnap meg úgyis találkozunk KépKép.
üdv
Zsóka

Zsóka
 
 


Ildinek statisztikailag nagyon jó esélyei vannak a normál szülésre, minthogy szült már természetes úton és a csaszija is elég nyilvánvaló okból volt ahhoz, hogy elhiggyék, megy ez neki simán is. (Sajnos kb az ikerszülés az egyetlen indikáció, ami nem jelent megbélyegzés: ha nem errõl volt szó, bizonygathatod, hogy véletlen tényezõk miatt fordult császárba a szülés, valahogy gyanús maradsz, hogy: ha egyszer gond volt, gond lesz megint.) Szóval csak kb annyi lehet az esélye egy csaszira, mint bárkinek. Már bocs, Ildi, hogy így kitárgyalunk. Mikor fogsz szülni egyébként? Majd szorítok. Arról még nemigen írtál, hogy miért is akarsz annyira sima szülést, volt valami gond a császárnál?
Szóval ahogy figyeltem a rokonnál a fejleményeket, azért nagy harc ez: befektette az orvosa a kórházba egy héttel korábban, nehogy..(Jó , mondjuk az elõzõ gyerek sürgõsségi császárral , elég durva oxigénhiánnyal született -éleszteni kellett, szóval nem vitatkozott, hanem ment.) De ha nincs a dokija, aki hitt benne, talán inkább mûtik most is. Maga a szülésznõ is csodálkozott utólag, hogy simán meglett a gyerek 8azért egy kis vákuummal segítettek.)
szóval a hozzáállás a kulcs , szerintem is. Az hogy császár legeyn, csak egy szavunkba kerül...
Moncaberta
 


Sziasztok!

Hát igen, a SOTE I biztos, hogy az "óvatos" intézmények közé tartozik, dokim nemkülönben. A hegvastagságot babával nem tudom, lenne-e értelme megbeszélni, ez nem rajta múlik. A súlya már két hónapja elég nagynak jött ki, akkor a doki azt mondta a nem túl nagyhoz, hogy 3,5-3,6-3,7-3,8 szóval fejlõdött, mert az elején még õ is 3,5 kg-ot mondott határnak. (Elsõ csemete 3,75-el jött ki normál)
Hogy mért akarok normál? Sok oka van. Az egyik triviális, hogy valahogy nem szívesen megy kés alá az ember. A másik, hogy ha netán úgy fogom érezni, hogy szegény negyedik gyermekem tulajdonképpen egyke -hiszen 8 és 10 évvel idõsebbek a tesói- akkor egyetlen csaszival a múltamban könnyebben gondolkodom majd egy ötödikrõl. A csaszim amúgy tök sima volt, máig úgy emlékszem rá, hogy mintha moziba mennél, tudtam, hogy nem kell semmit se csinálnom és ez valahogy könnyedség volt. Viszont utána nagyon utáltam az intenzívet. Nem volt ott semmi, csak nem hagytak aludni. Mellettem egy idõsebb nó volt, valami nõgyógyi mûtét után, és nagyon szenvedett szegény. Ha meg végre elaludtam volna, akkor jött az intenzíves hölgy, hogy nem kérek-e fájdalomcsillapítót, mert látja, nem tudok aludni... És akkor még 24 órát kellett feküdni, és ebben 5 percig láttam az ikreket, azt sem az én kezemben... Az elsõ csemete is sokáig volt távol (93-ban még órára hozták õket, és éjjel nem, és pont úgy jött ki, hogy utolsó kihozás után kerültem szobába), szóval azt sem tudom, hogy milyen egy kisbaba élete elsõ 24 órájában. És félek, ha csaszi, akkor most is rosszak erre az esélyeim. Pedig vágyom rá.
Az mondjuk tény, hogy elég hulla voltam a normál szülés után, nem volt ott se semmi vész (altatás a töredezett lepény miatt, altatásban is varrtak össze, de más semmi), de sokat véreztem és elég gyenge voltam. Nem tudom, ez csak azért maradt így bennem, mert csaszi után az elsõ 24 óra "kimaradt", normál után meg 24 órán belül próbáltam meg felkelni stb. de úgy emlékszem vissza, mintha a csaszi után sokkal kevésbé lett volna durva.
Ezzel együtt egy-két nap után a normál után jobb volt, ülni is tudtam relative. Csaszi után meg napokig se nevetni, se köhögni, se fordulni egyik oldalamról a másikra stb. meg hetekig még ment a ne emeljek stb, és én utálom tehetetlennek érezni magam.
Na, kb. ezek. És piszkosul hiszek benne, hogy agyilag érettebb vagyok, mint 10 éve, meg hogy meg fogom tudni beszélni a babával is. (egyelõre azt tárgyalom vele, hogy a héten még odabent legyen, utána viszont jó lenne 10-e elõtt jönnie, ha nem akarok túl sokat lenni odabent)

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!

Végre megtaláltam ezt a topicot is!
2001-ben született a kislányunk többszöri nekifutásra végül császárral, mivel fájásgyenge voltam és a CTG szerint már nem igazán érezte bent jól magát(a köldökzsinórból nyakláncot csinált a lányunkKép). Nyár végén szeretnénk elindítani a "kistesó-project"-et és nagyon szeretném, ha normálisan megszülhetném. Van olyan dolog, amire ha odafigyelek, akkor nagyobb esélyem van a hüvelyi szülésre?

Ildi!
Amúgy errõl a heg vizsgálatról mit kell tudni? Hogy csinálják?

Szilvi
 


Szilvi,
bár nem engem kérdeztél, de nekem is volt hegvastagság-mérés. Egyszerû UH. A határ az 5 mm, ha afelett van jó, ha kevesebb, akkor nagy az esélyed a császárra.
üdv
Zsóka

Zsóka
 
 


Zsóka!
Köszi szépen a választ!Kép Egyszerû UH? Nem is gondoltam volna...szóval minél vastagabb a heg annál jobb! A heg hossza nem számít? Nekem már csak kb. 3cm az, ahol kicsit "dimbes-dombos"Kép.

Szilvi
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: