Új privát üzeneted érkezett!

Na, jöttem figyelni :shock: , hogy mi van Timikáékkal :wink: . Remélem, jó irányba fordul még az a babó.

Közben akkor leírom ide, hogy jártam az orvosomnál, kicsit a jövőt is tervezgettük. Hát, nem vagyok túl bizakodó vele kapcsolatban. A következő fél évben gyakorlatilag megint alig lesz itt Magyarországon (az asszisztenstől tudtam meg, hogy ebben a hónapban is csak két hetet volt itt), bár azt mondta, ha "ragaszkodom" őhozzá, januártól valószínűleg itthonra tervezi az életét, és nem a Péterfyben. Ez részben jó, másrészről meg nem, ugyanis kizárólag magánorvos óhajt lenni a jövőben, magánkórházi háttérrel. Hát, nem biztos, hogy ezt így én akarom. A vbac-t egyértelműen támogatja (sőt, így előre nézve, a Péterfy nélkül konkrétabban mondta ezt, mint tavaly ), most mondott egy arányt is, hogy ott, ahol külföldön dolgozik, ez milyen mértékben szokott sikerülni. Azért nem voltam ettől sem annyira elragadtatva, valahogyan jobbra számítottam. Ha jártok erre, többiek, más orvosok, akik csinálnak ilyet, azoknál milyen arányban szokott ez sikerülni? Csak hogy legyen valamilyen viszonyítási alapom.

Na, most jól kibeszéltem az életét itt, még jó, hogy a nevét nem írtam le :lol: .

Egyéb bánatomról majd írok a másik fórumon :( .
Vendég
 


Sziasztok4

Én is Timika miatt kukkantottam be, kicsi fiam eszik, hagyja anyáját kíváncsiskodni.
Virág! miért kell januártól ideterveznie a jövőjét? Valamiről lemaradtam? És milyen arányt említett a doki? A magánkórházzal a pénz miatt van gondod, vagy más is zavar vele kapcsolatban?
40-60-at szoktak talán emlegetni, de az óvatosabbja nem ad ki ilyen bizalmas infót :lol: :wink:

Kép
Kép
 


Sziasztok!

TIMIKA HÍRADÓ

Ma délután 5 óra 55 perckor megszületett Timika kislánya, Flóra Csenge :) 52 centis és 3750 gr-os, és spontán született! Mindenki jól van, minden rendben :)
Részletekkel majd az újdonsült kétszeres anyuka jön :)

Tündi
 

 
 

Drága Timika!

Isten éltessen Benneteket sokáig!
Szép, egészségben, erőben, szeretetben, meghittségben gazdag összebújós-ismerkedős napokat kívánok Nektek!

Szeretettel: Borakata

Ha már kipihented a fáradalmakat, kíváncsian várjuk a beszámolót!
Várunk a búvóhelyünkre!
Vendég
 


Timika! De jóóóóóóóóóóóóó!
Gratulálok és sok boldogságot kívánok!

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Éljeeeeen!
Hát csak tudta az a kislány, hogy miért forog!
És boldog gratula Timikának a kitartásához és a hitéhez - meg a kis szépnevű tündérhez :))))
Jahj, de megkönnyebbültem... most érzem, hogy tényleg drukkoltam!

Tündi30, köszönet a hírhozásért!
 
 


Timika! Őszintén és szívből gratulálok, nagyon örülök, hogy mégis teljesült a rejtett vágyad. Sok tejcsit, gyönyörűszép napokat kívánok!
 
 


De jó ilyen jó hírekre jönni, Timika, gratulálok nektek!
Vendég
 


Timika, nagy gratula nektek!!!!!!!!!
ezigen!!!!!!!!
:))))))
jó egészséget, sok tejcsit! és várjuk a beszámolót!!!
8)

Kép
 


Jaj de jó! Végül csak megtalálta a kicsi lány a kijáratot! sok-sok boldogságot Flórának és az anyukájának is!

Kép
Kép
 


timika már új fórumokban írok,csak bekukkantottam ide ,de látom gratulálnom kell.
GRATULÁLOK a picihez,sok boldogságot és sok egészséget kívánok nektek!!!!!!!!!!

 
 


Timika, én is szívből gratulálok, sok boldogságot az egész családnak!

Kép
Kép
 


Timika!

Tiszta szívből gratulálok, és sok örömet kívánok a babához, no meg a nagyobbacskához!!!

Kép[/url
Kép[/url]
Kép[/url]
 


Már nagyon régen voltam.. :oops: ,de látom,jó hírekre jövök! :D
Timika! GRATULÁLOK!!!! Ügyes kicsi lányod van (na és persze az anyukája is az!!! )

Meggymag...:
Hát már rég volt húsvét..,de végülis sikerült játékkonyhát gyártanod,vagy szerezned? :D

Kislilla:
Ti hogy vagytok mostanában? :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
 


Sziasztok!

Még nincsenek részletek, pedig már olyan kíváncsi vagyok!

Evicuska! Veled mi hír? Hogy bírod az utolsó heteket?

Barbamami! És nektek hogy telnek a napjaitok? Milyen az élet négy prüntyögővel? Nagylányod még mindig gyakorol anyuka korára? :D
Már akartam kérdezni, ti hogyan oldjátok meg a reggeli-délutáni logisztikai feladatokat-suli, ovi...Van segítséged? A legifjabb családtag hogyan viselkedik?

Enyém fiam pár napja úgy döntött, a legváratlanabb pillanatokban és helyzetekben kivágja a hisztit csöppet túljátsszva a szerepet, úgyhogy néha csak lesek és erősen koncentrálok arra, hogy mennyi idő van még fektetésig :lol: És arra, hogy érettségi környékén járó fiatalembereknél ez már mennyire ritka...

Jó éjt!

Kép
Kép
 


Sziasztok!
Igen én is várom már a híreket Timikáról. De nem biztos hogy ezen a fórumon érkezik!

Barbamami! Köszi, aranyos vagy, hogy érdeklődsz, de sajan sem gyártani sem szerezni nem sikerült. Annyi történt, hogy sógiék régi konyhabútorát elcipeltettem ide, itt lapul a szerszámoskamrában, de attól tartok nem lesz belőle semmi, mert nincs hozzá szerszámom semmi, és nem fogok a szomszédnak könyörögni többet a dekopírfűrészért (se!) :-) Úgyhogy téma jegelve. A logisztikátok engem is érdekelne ám! Mesélj!
 
 


Sziasztok!

Timikának nagy-nagy gratula. Örülök, hogy teljesült a vágyat, és remélem, hogy most nagyon boldog vagy :D
Gondolom nem semmi érzés lehet, a részleteket majd elolvasom :D

Mindenkinek:
Sok-sok puszi, néha olvaslak benneteket. Netezni sajna nem sok időm van, lefoglalnak. Őszintén szólva nem is bánom, legalább addig sem szomorkodom.

Mindenféle jót kívánok nektek.

Nárcó

Kép
 
 


Halihó!

Itt és most nagyon gyors leszek (hihetetlen, nem igaz? :D ):Narco! Miért szomorkodsz? Ha esetleg a törpiek tudják, elnézés, én még nem vagyok olyan régi husi :)

Jó éjt mindenkinek!

Kép
Kép
 


Sziasztok lányok!

Tegnap este jöttünk haza, nagyon szépen köszönöm mindenkinek a jókívánságokat!
Flóra baba születésével egy nagy álmom vált valóra, amiért nagyon hálás vagyok neki, a páromnak, szülésznőmnek és orvosomnak, akik segítettek ennek az álomnak a beteljesülésében.
Minden rendben van egyébként velünk, szopival küzdünk még kicsit, mert Flóra nagyon hamar bealszik a cicin :) Képek és szüléstöri is lesznek, csak jussak egyszer odáig...

Puszi mindenkinek!

KépKép

KépKép
 
 


Timika, juj de jó, hogy már itt vagy!
Köszi a híradást, nyugodtan pihend ki és járasd be magad otthon, mi szépen türelmesen (... :roll: ) kivárjuk a sorunkat, ha megígéred, hogy azért nem feledkezel el rólunk sem. De most minden elsőbbség Flóráé és persze Kristófé (akinek biztos szintén megvan a maga nyűge-baja az új helyzetben). Szopihoz ezer hajrá, fog az menni, biztos fáradtabb, mint éhes az a kislány (mint például én is, de ha egyszer aludni nem hagynak... :lol: ).


Nárcó, ne szomorkodj, inkább gyere kérlek többet, nagyon hiányzol! Mizujs a melóval meg a csajokkal?

Barbamami, kaotikus történeteket is írhatsz logisztika témában, az is rém üdítő... :twisted: Minden fogmosáskor eszembe jut, ahogy Dana írta, hogy ő olyankor szokta gyorsan lepucolni a csapot :D Szóval minden morzsa lehet kincs, azóta itt is több fokozattal szebben csillog a metálfény 8) Megyek is megfésülni a lányom által szétkuszált fürtjeimet - hátha közben találok pár lopott másodpercet, és kivasalhatom azt a nagy halom ruhát végre...
 
 


Végre valami sk hír is! Szia Timika! Kellemes egymásra hangolódást, ,küzdést", nyugodt nappalokat és csendes éjszakákat! Ha tudsz, gyeregyere és mesélj! (természetesen itt mindenki valóban nagggggggyon türelmes :lol: :lol: )

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Hoztam pár képet :wink:


Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

KépKép

KépKép
 
 


Hű a mindenit! Ez igencsak korai fotó, jól gondolom? Tényleg óriási élmény lehetett! Kis formás ez a lányka, ügyesek voltatok, annyira örülök, hogy összejött ez a te álmod :) ! Kristóf hogy fogadta a picurt? És Flóra milyen? Még mindig szunyál kajálás helyett? Mesélj majd!!!!!

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Még egyben vagyok :D Róza biztos meg akarja várni (ahogy én is) a holnapi császárfeldolgozót. :D
Hál'Istennek minden okés, vérnyomásom is teljesen rendben, vérképem is tökéletes, eddig +4kg-nál tartok.
Méhszáj még mindig 3000es, de majd csak alakul.
Szorgalmasan jógázok, a jógaoktatóm (és egyben dúlám) szerint is, lazulgatnak azért a dolgok.

Ma megyek meghallgatni Bálint Sándor előadását, tavaly is nagyon szépen beszélt a Születés Hetén a szülésről, születésről, anyaságról. És holnap ugye egész nap császárfeldolgozok majd :D Utána már tényleg szabad lesz az út részemről.

Tegnap a dokim alaposabban megnézte az előző császár záróját, azt mondta hogy elég kurta, ebből neki nem jön le hogy miért is van ráírva indoknak, hogy súlyos praeclampsia. 147/92nél nem volt magasabb a vérnyomásom, vizeletemben nem volt fehérje. Megmutattam neki Zalán-os terheskönyvemet, abban volt vezetve ugye hogy milyen értékeket mért a védőnő+doki, hát azt mondta, hogy itt semmi sem utal praeclampsiára... fasza...

Timika: mégegyszer gratula, és nagyon várom a beszámolót! Nagyon szép, formás baba Flóra :D

Kép
Kép
 


Helló Timika!
Gratula még egyszer, ügyesek voltatok, nagyon örülök, hogy sikerült! Szopihoz kitartást, no no para, az mindent megold.
Köszönjük a képeket, az egészen frisset különösen, milyen sok "jön le" egy ilyen képről! A baba tekintete - én azt még mindig valami földöntúlinak látom.

Evicuska! Örülök, hogy te is sínen vagy! Úgy érzem nyugodt vagy. ha valami bánt még bőven van idő rájönni mi is az, ki vele, megbeszélni, feldolgozni van még idő.Az utolsó pillanatig, ugye Timika? Ez a része különösen is érdekelne a történetednek.

Zsolka! Te még nem szoktál le a vasalásról???? én sose értettem amikor a többgyerekes ismerőseim ezt mondták, hogy szépen meg lehet oldani h ne kelljen, ráncigálás, kiigazítás teregetés előtt, után, vllfán szárítani stb, sok trükk van, de csak akkor értettem meg, amikor tényleg 2 lett. Azóta én is leszoktam!! Csak férfiinget inget kell. Te egy hős vagy, dobom az érmedet! ja de csak majd ha végeztél a kupaccal....

Nárcó!!
Végre hogy felbukkantál, én már nagyon hiányoltalak. gyere, mesélj inkább mi bánt. Edit írsz neki privit, vagy írjak én?
 
 


Sziasztok!

Evicuska! űAkkor mostantól neked mennek a drukkok, és a pozitív energiák. Tök jó, hogy nem unatkozunk, mindig eljön valakinek a finis :) Még csak + 4 kg?!? Te nem szégyelled magad? :wink: A császáros műhelyről mesélj majd, (Borgmama is megy, ha jól emlékszem), kívánsi vagyok, hogy zajlk egy ilyen. A múlton meg nem érdemes rágni magad, ne izgulj, most egy fikarcnyi kis probléma sem lesz!

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Boszi :) Jól gondolod, az első két kép közvetlenül születés utáni, még összeköt minket a köldökzsinór :D

Megymag :) Látod, ezt én is szeretném tudni. Talán csak annyit csináltam, hogy elfogadtam a tényt, hogy császár lesz, nem tudom... :roll:

Evicuska :) Császár feldolgozó műhelyre én is kiváncsi lennék, hogy zajlik egy ilyen? 4kg??? Bakker hogy csináltad??? :shock: Nagyon-nagyon drukkolok a spontánhoz! Te melyik kórházban fogsz szülni?

Kérdeztétek, Kristóf hogy fogadta Flórát, látszólag nagyon jól, simogatja, szereti, viszont tuti, hogy ez a terhesség, szülés, tesó mizéria megviselte a kis lelkét, vannak a kakilással kapcsolatban problémáink :( Ezek korábban is voltak, de most bedurvultak :(

Szüléstöri elkészült, jó hosszú lett, úgyhogy arra gondoltam, hogy e-mailen elküldeném annak, akit érdekel vagy feltenném a másik fórumra, ami zártabb, mint ez, csak nem tudom, hogy ilyen terjedelmű irományt fel lehet-e tenni. Mit gondoltok?

Pussz

KépKép

KépKép
 
 


Hello Timika! Ez a legfontosabb, az elfogadás és neked lehet h ezzel jött a megnyugvás is. Sztem tedd fel ODA nyugodtan, ha nem menne akkor jöhet emilben, csak akkor jelezd, h nem ment, azért hogy tudjak emailcímet adni.
 
 


Timika, szerintem is mehet oda nyugodtan, akár több részletben!

Nárcó, irtam privit!!!

Evicuska, ügyes vagy, igy tovább! a dokid alapos, jó lesz ez :)
az ne bántson, amit Ági mondott, hogy meg kell nézni, mekkora a baba feje, hogy a heg birja- nekem ugye fél kilóval nagyobb babám lett, mégsem volt ez gond, és nem is figyelték, pedig szerintem alapos volt az én dokim is, és nem ezen múlt a szülés.
többieknek: mivel már másodjára voltam, azt hiszem levonhatok pár általános érvényű konklúziót a műhelyről. először is, akinek nem szimpatikus Ági, az ne menjen, egész egyszerűen valahogy jobban jön ki az egész, ha úgy áll hozzá az ember. aztán, nagypocival nem igazán ajánlott, legfőképpen azért, mert az idő rövidsége miatt előremutató konklúzókra nemigen van idő, csak a szomorú történetekre, és ez nagyon nyomasztó lehet annak, aki vbac-re készül. mondta is Ági, hogy 2 napos kellene legyen... vagy ezt lehet, hogy a pszichológus mondta, Gurton Kati? hm :)
röviden: mindenki elmondta a történetét, a többiek azt, amiben az ő történetük hasonlit erre, volt szó orvosi protokollokról, eü vonatkozásról. én konkrét terápiát is kaptam, mindenkitől simogatást- biztató szavakat, nagyon jólesett.
:)

Kép
 


Sziasztok!

Borgmama!
Írtam neked privit, de lehet nem kaptad meg:(
Írtam benne azt is, hogy szívesen megyek veletek :), de nem tudom, hogy mit kellene csinálni. Lehet újraküldöm majd a privit.

Puszi mindenkine.

Kép
 
 


Sziasztok!

Jó régen voltam... :oops:

Timika:
GRATULÁLOK!!! Jaj,ANNYIRA szeretem az ilyen "első fotók"-at!! Kis vörös bébike :D ,és szinte látni lehet az anyukája megkönnyebült,boldog-boldog arcát! Ezek megismételhetetlenek :D :D :D :D
Látom,Kristóf is nagy Thomas-rajongó :D :D :D És ugyanolyan Leksvik ágyunk van :D :D :D :D :D

Evicuska:
:?: :D :?: :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
 


Evicuskának tegnap megszületett Rózája, 3730 g 56 cm-rel, császárral, baba és mama jól vannak.
beszámolót biztos ir majd, ha ideér.
Gratula nekik!!! Sok tejcsit és boldogságot! :)

Kép
 


Evicuska:
GRATULÁLOK!!! :D :D :D
Sok-sok boldogságot! :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
 


Kispiskóta!

Mi van veled? Talán már meg is szültél?
Melyik kórház és orvos mellett döntöttél?
Írjál magatokról légyszi!!!!!!!!!

Kép[/url
Kép[/url]
Kép[/url]
 


Sziasztok!

Szülésznő leszek és a kutatásomhoz szeretnék segítséget kérni koraszülő és terminusban szült anyukáktól!
Mindössze egy 10perces kérdőív lenne, akinek van kedve töltse ki,természetesen név nélkül megy.

www.kerdoivem.hu/kerdoiv/254612566/

Üdv: Dorka

Segítsd a kutatásomat azzal, hogy ezt kitöltöd!
www.kerdoivem.hu/kerdoiv/254612566/
 
 


Császár után majdnem 3 évvel hüvelyi úton bújt ki a második kisfiam. Nagyon küzdöttem is ezért, hogy ne legyen több császárban részem.
A 17 órás vajudást az egy héttel azelőtt 3,3 mm-re becsült heg katonásan viselte, emiatt kár aggódni.
Elég nehezen tágultam, ami nem meglepő, 11 óra után könyörögtem a pda-ért, de nem bántam meg, sőt, a következőnél nem várom meg, mig kimerülök.
2 nap után hazajöttünk és nincs más gondunk, mint összeszokni, ezt császárral sosem tehetnénk meg, főleg aki átélte utána az ominozus fejfájást, abszolut tudja miről beszélek.
Mindenkit csak biztatni tudok, aki szeretne császár után adni egy esélyt magának, hogy ne adja fel, ha hisz benne/magában/a babában, menni fog!!!!

Kép
 


Sziasztok! Nekem 2 hete adatott meg a csoda, hogy az első császár után végre természetesen szülhessek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nem lehetetlen! Tényleg bízni kell a Természetben, a testünkben, a babában, na és az orvosban és a szülésznőben is.
ktc
 
 


Sziasztok!

Most írom a diplomámat a csecsemők táplálkozásáról. A szakdolgozatom megírásához szükségem van kutatásra, ezért szeretnélek kérni titeket, hogy segítsetek nekem azzal, hogy a kérdőívet kitöltitek és visszakülditek nekem.

Itt megtekintheti a közzétett űrlapot: https://spreadsheets.google.com/viewfor ... blI0WVE6MA

Segítségeteket előre is köszönöm!

Gazsi Krisztiánné Kosicsár Ágnes
 


gratulálok csajok!

Ügyesek vagytok!

nekem 18 hónapja adatott meg a császár utáni sima szülés hihetetlen élmény de az űr az sajnos így sem telt be .De már sokkal jobb!
Talán majd a 3iknál? :D

PHPBB kód:
Kép
Kép
 
 


Sziasztok, új vagyok itt, a második kisfiam 28 hetes bent a hasamban, az első, akit császárral szültem, két és fél éves. Arra készülök, hogy most természetesen szüljek, de talán nem a megfelelő helyen és orvosnál... ezért örültem, hogy ebben a topikban ráleltem egy kolcsek nevű felhasználóra, aki ugyanannál az orvosnál tervezte a második babája megszülését, mint akihez én járok (Belics Zorán, I. Női Klinika). De épp, mikor az első találkájukat ejtették volna meg, eltűnt innen és minden más általa látogatott topikból :( rossz ómen?
mindenesetre maradok, olvasok és drukkolok minden sorstársamnak :))
 
 


Szia Muzsa!

Drukkolok, hogy minden úgy alakuljon, ahogy szeretnéd. A dokid biztat, bátorít? Fontos, hogy ne görcsölj rá a dologra. Én annyira vártam a szülés megindulását, hogy már ezzel inkább csak gátoltam. Amikor beletörődtem az újabb csasziba, és arra kezdtem készülni, akkor indult el a kisasszony. Túlhordás esetén ugyanis szóba sem jöhetett volna a természetes szülés. Végül 39+6 -ra szültem... :D
ktc
 
 


Szia ktc,
egyelőre még csak annyit mondott az orvosom, hogy "majd megbeszéljük". Ez hetekkel ezelőtt volt, annak tudtam be, hogy még nem sürgetett annyira az idő, hiszen a 20. hét körül jártam. Most már egyre jobban izgat a kérdés, mert ha nem együttműködő mégsem, akkor az utolsó pillanat ez kb., hogy váltsak... azt tudom, hogy a Baross utcai klinikán nagyon sok a császár, és az orvosigazgató, aki nyilván az ottani protokoll "megálmodója" gondolkozás nélkül vág, ha már volt valakinek egy császárja, és nála az a nagy szó, ha nem programcsászár, hanem véletlenül megindul a vajúdás spontán. Akkor aztán már fél órás fájásoknál is rohanni kell be, és azonnal császároz. Ez nem kecsegtet túl sok jóval, de legalább az én orvosom nem mondott kategórikusan nemet.
Ezért is örültem, hogy itt találtam valakit, akinek ő egyszer már azt mondta, vállal így szülést, de aztán az illető eltűnt a fórumból sajnos, így nem tudtam meg, mi lett a sorsa :(
Nem mondhatom, hogy nem vagyok beparázva, és biztos, hogy ez is kihat majd a végkifejletre... jövő kedden lesz a mindent tisztázó beszélgetésem az orvosommal, addig nem jövök el tőle, amíg nem kapok egyértelmű választ a kérdéseimre: milyen feltételek mellett vállalja/nem vállalja a természetes szülést a császárom után...[/img]
 
 


Muzsa!

28 hetesen még nekem is ezt mondta az orvosom! Akkor még 80% esély volt az ismételt császárra (alapból ennyi). Még sok minden változhat, a dolog soktényezős. Ez fair viselkedés részéről, nem ringat téged álmokba, a lehetőséget viszont fenntartja nektek. Majd a 36. hét környékén érdemes visszatérni a kérdésre. Ez tehát ne keserítsen el. A legfontosabb, hogy bízz az orvosodban. Ha ez a bizalom gyengül, akkor viszont válts! Én elmondtam a dokimnak, hogy mit szeretnék, ugyanakkor biztosítottam róla, hogy teljes mértékben rábízom magunkat. És így is volt. Ő látja, mi történik, több szülésben volt már része, mint nekem :lol: , csak azt kértem, mondja el nekem is, mi miért zajlik. És így is tett, mindig mondta, hogyan haladnak a dolgok, nyugtatott és biztatott, hogy a baba rendben van (szülés alatt végig figyelte), amikor gátmetszés volt, akkor is elmondta, hogy szükségét látják. Szóval nagyon nagy hálával tartozom neki (is).
ktc
 
 


Szia ktc, de jó hogy írtál...
úgy érzem, hogy én most egy kisebb regényt fogok írni :))))
Persze, tudom én, hogy még nincs túl késő, bármi változhat, a baba fekvésétől kezdve minden. Csak nekem még nem volt módom részletesen elmondani, hogy mit szeretnék, és nem is kaptam ezért kimerítő választ sem. Minden attól függ, ez a beszélgetés hogyan zajlik le kedden. Nem ennél az orvosnál akartam szülni, és végképp nem a Klinikán, ahol igazából az első fiammal rossz tapasztalatokat szereztem (főleg a gyermekágyon, a szülés biztonsági okokból lett császár, és egyetértettem vele. nem programozott volt, mert mielőtt még a konkrét dátumot megbeszélték volna velem, a 36. héten elfolyt a magzatvíz egy szép augusztusi éjszakán. de ha ad még egy kis időt a kisfiam, akkor programcsászár lett volna, mert olyan agyi rendellenessége volt, ami mellett a hüvelyi szülés, a szülőcsatornában való hosszas "nyomakodás" nagy kockázatot jelentett. ezt nem akarom nagyon részletezni, mert tökéletesen jól van a fiam. csak annyiban van jelentősége, hogy semmi extra körülmény nem volt igazából, se magas vérnyomás, se egyéb olyan, ami megismétlődhet nagy eséllyel, és ezért a második császárt már előre fixálja.) Szóval a gyermekágyas osztályon a "viszonyok" eléggé áldatlanok voltak, és nem is a koszra gondolok. Hanem arra, hogy nem mehettem le 24 óráig, helyhiány miatt! és így nem láthattam a gyerekem, ergo nem is szoptathattam meg, ami aztán nagyon nagy problémákat okozott. nem indult be a tejem, leesett a vércukra, besárgult, de a legrosszabb, hogy azzal fenyegettek, hogyha nem nyomom neki a cukros vizet cumival, akkor akár kómába is eshet. és ez csak egy kis része az egésznek... Ezt nem akartam újra átélni, és akkor azt mondtam, soha többet ide nem jövök. Aztán a második terhességem elején az az orvos, akit nagyon szerettem, és akinél az Istvánban az elsőt is szültem volna, ha nem jön közbe a koraszülés és nem irányat ő maga a Klinikára, szóval ez az orvos egy csomó mindenről nem tájékoztatott, pl. hogy miért dől belőlem a vér (hatalmas bevérzésem volt és ikerterhességnek indult a dolog, 3 mióma nézelődött a méhemben és egy az átlagosnál 4x nagyobb petefészek ciszta, aminek fel kellene szívódnia, de nem tette) és mindezt "a sarki ultrahangosnál" kellett megtudnom, ahova azért mentem le, mert egyszerűen nem bírtam kivárni a három hetet, míg újra látni akart a rendes orvosom... na akkor kerültem újra a Klinikára, illetve akkor döntöttem úgy, hogy majd meglátjuk, hogy hol szülök, de most orvos kell, aki gondos, nem bagatellizálja el a dolgokat, és megmenti a terhességemet, meg engem is, ha kell. Így kalkuláltam ki magamban Belics doktort, mint optimális jelöltet. Na, azóta járok hozzá. Eddig nem kellett bizonytalannak éreznem magam, vagy elveszettnek, és ez jó. De most, hogy gyakorlatilag a panaszaim már rég eltűntek, előtérbe került a hogyan, hol szüljek témakör. És ahogy először is a természetesség híve lettem volna, úgy másodszor is azt szeretném, ha minél háborítatlanabbul sikerülne szülni. Tudom, hogy császár után már nem lehet annyira virgonckodni, egy csomó feltételnek teljesülnie kell, a vajúdás közben nem csinálhatok akármit, mert a ctg sajnos rajtam lesz végig, szóval egy csomó minden nehezíti majd azt, hogy a dolog nyugis és háborítatlan legyen, de így is meg akarom próbálni.
Hát igazán nem tudom, partnerre lelek-e dr. B-ben...
 
 


Drukkolok neked, hogy partneredre találj benne! Jelentkezz feltétlenül a keddi beszélgetés után! (Nálunk is életmentő császár volt az első, de sajnos nekünk maradtak vissza belőle dolgaink.) Írj szülési tervet, azt átbeszélve kiderül, mire adottak a feltételek a Klinikán, s mire hajlandó a doki!
ktc
 
 


ktc, megkérdezhetem (nem figyeltem, lehet, de nem találom sehol) hogy hol szültél? Én most annyira elkeseredtem, és annyira elkezdtem rettegni a szüléstől, hogy úgy döntöttem, elkezdem az alternatívát komolyan keresni. Olvasmányélményeim alapján találtam egy dúlát, és az Istvánban egy orvos-szülésznő párost, a dúlának már írtam emailt, az orvost holnap hívnám fel... talán túl késő, és egyikük sem vállal el, de hátha mégis...
 
 


Az ÁEK-ban szültem dr. Spánik Gábornál. Érthető, hogy most rettegsz a szüléstől, nekem is ez volt kb. ennyi idősen, a végére meg már nagyon vártam, amikor meg a folyamat beindult, természetesnek tűnt minden. Szerintem van még bőven esélyed a váltásra, a dúla már nehezebb kérdés, talán ők jobban szeretnek az elejétől jelen lenni az életetekben. Ezek szerint nem bízol eléggé a jelenlegi dokidban...
ktc
 
 


Jó hír: a dúla igent mondott!!! Ma írtam neki délután, és máris válaszolt!
 
 


Jaj, de jó! Drukkolok, hogy az új doki és a szülésznő is elvállaljon!
ktc
 
 


És elvállaltak! :) Jófejek voltak, szerintem szimpatikusak voltunk egymásnak, most már teljesen más színben látom a világot.
 
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: