Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Boszi!
Na, igen, mostanában tényleg nem erőltettem túl a fórumozást! :? Nem is ígérem, h sokkal többet fogok jönni ezután. Sokat vagyunk kint a kertben, beindultak a vendégjárások is. Hímzek ezerrel, a régebben mutatott afrikai nőm már kb 1 hónapja kész van, befejeztem azóta egy macit a fiúknak, és talán holnap belekezdek egy nagyon szép, lila virágos nő képébe. Amúgy is mindig volt vmi program mostanában esténként (vacsizni mentünk, meg koncertre, stb), úgyhogy ezért is voltam keveset.
Viszont olvastam ám, rendszeresen!!! A sütiket nem sütöttem meg azóta sem, természetesen. Örülök, ha vmi gyors ebédet össze tudok dobni, mert tényleg alig tartózkodunk a lakásban.... :roll:
Miki kinövesztett 4 rágófogat azóta, és jön 3 szemfoga is. Már unom a fogjöveteleket, remélem most majd lesz fél év szünet megint. Á. nem akar szobatiszta lenni, viszont ovis szeretne lenni nagyon! A nagy térképén meg tud mutatni egy rakat országot, zászlóval. (Ti tudjátok hol van Tuvalu? Esetleg hogy milyen zászlaja van Sri Lankának? Én már tudom! :D :wink: )
Szóval így vagyogatunk.
Tudjátok, h a gyes-gyed idejének csökkentése visszamenőleg érvényes lesz-e? Vagyis én pl vissza kell menjek melózni, amikor a Mik 2 lesz, vagy majd csak a kövi gyerekemnél lesz ez?

A kellemetlen fórumtársaknak asszem nem kell válaszolnunk többet. Mindenhol vannak hivatásos provokátorok, sajnos. Ez van, majd elmúlik.

Ritkán jövök, de annál többet szövegelek, mi? Bocs, h csak így magunkról írtam, és nem mindenkinek külön. (Ilyen későn már nem nagy az agyam kapacitása...)

Üdv: Viki
Vendég
 


én nem csak beestem ebbe a topicba,hanem írok,ha van időm.tényleg nevetséges már ez a vita,csak mosolyogni lehet rajta.de tényleg mindenhol vannak emberek,akik
mindig folytatják,tovább provokálják a helyzetet,amit már lezártunk 1-2x.nem is kellett volna ilyen vitaszerű helyzetnek kialakulnia,úgyis megvan mindenkinek a saját véleménye,és minden véleményben van valaki számára fontos dolog,mert én mindig tapasztalatból beszélek és senkinek nem akarok rosszat.tőlem bárki kérdezhet,segítőkész vagyok a terhesség,kisgyermek és nagyobb gyerek témával is kapcsolatban,mert van némi tapasztalatom az életben.sziasztok :)

 
 


Én nagyon örülök, hogy azért megvan a csapat..

Anyatanya: Borakata, kérdezted korábban azt a másik fórumot itt a babanetről. lehet hogy meglepő, de tényleg sokkal jobb lett, mióta elköltözött. Sokkal toleránsabbak, egyben őszintébben is lettek egymás iránt a tagok. Számomra ez meglepő volt, de ez alapján a tapasztalat azt mondom, miért ne. Viszont az valóban nem lenne szerencsés, ha ez itt teljesen megszűnne.
Vendég
 

 
 

Sziasztok! Megint jelentkezem. Most már sürgősebb lett az orvos keresés, mert kiderült már tehes vagyok :)) Még az István kórházon gomdolkodom, mert az közelebb lenne hozzánk, innen Bábinszki Ágótát ajánlották nekem, de vbac-s tapasztalatot nem sikerült még róla találnom. Elkezdtem olvasni közben a fórumot az elejétől, de nem tudom mikor fogok ideérni :). Ti tudtok esetleg róla vmit ezügyben?
 
 


szia gamand ,gratulálok ,hogy terhes vagy,hányadik hét?

 
 


Gratulálok, gamand, de jó! Mennyi idős a nagy gyereked?

Kép

Kép
 
 


sziasztok én még új tag vagyok a babaneten.egyik barátnőmnek 2 császárja volt,az első az ikrei miatt ,a 2.meg nem indult be ,azért császározták,szeretne 3.babát. Mó! gyönyörű a kisfiad!!!!majd benézek még ide.mindenkinek szépnapot.
 
 


sziasztok én még új tag vagyok a babaneten.egyik barátnőmnek 2 császárja volt,az első az ikrei miatt ,a 2.meg nem indult be ,azért császározták,szeretne 3.babát. Mó! gyönyörű a kisfiad!!!!majd benézek még ide.mindenkinek szépnapot.
 
 


Szia Gamand!

Gratulálok a babához! Az elsőt hol szülted, ha lehetek kíváncsi?
Én erről a doktornőről még semmit sem hallottam. Az Istvánból nekem is ajánlottak 1-2 vbac párti orvost, másokat, még nem beszéltem velük személyesen.

Viki!
Azért ugye nem tűnsz el teljesen?
Vendég
 


Sziasztok, köszönöm a gratulációkat :) A fiam 2.5 éves, a II. klinikán született. 5 nap terminus túllépés után megindították a szülést, aztán erre rosszul reagált (leesett a szívhangja) ezért lett császár.
Most még nagyon az elején vagyok (5. hét), úgyhogy még teljesen bele se mertem élni magam, mert sajnos már van rossz tapasztalatom, csak orvost minnél hamarabb szeretnék találni.
Az István kórház közel van, meg bababarát, meg Rákóczi Ági szülésznő is szimpatikus innét, tehát ez lenne az 1. számú hely, de még akármi lehet. Szimpatikusak a priviben ajánlott dokik is.
Virág, neked az Istvánból kiket ajánlottak? Én innét még vbac-s tapasztalatot Borors Juditról, meg Siklós Pálról hallottam, csak Bábinszki Ágóta szimpatikusabb volt, csak róla meg pont nem találtam ilyet.
 
 


Szia Gamand!
Üdvözöllek, én ezt még nem tettem meg. Az első szülésem nagy vonalakban nekem is hasonló okokból lett csaszi. Másodjára egy másik intézményben, orvosnál szültem, hosszas hányódás után, szépen spontán módon.
konkrét dokiválasztással kapcs sajnos nem tudok segíteni, mert nem a fővárosban lakom.

Amit viszont ajánlok: No para, ráérsz a végére megtalálni az orvosodat. Akit kell, úgyis megtalálsz. Én a 38. héten kerültem ehhez a dokibámhoz, sok viszontagság és tipródás után, és a terhesség legvégén mertem csak a bátor döntést meghozni. Szülés témában hallgass az intuícióidra és ne hagyd magad eltéríteni senki okos, akármilyen racionális (pl orvoshozzátartozó stbstb) véleményekkel. Te fogod megszülni és nem más és ha egy erdőben lennél egyedül akkor is megszülnéd a babád. Az orvosi háttér csak plusz. Bár ez utóbbin már szoktunk vitatkozni. Szóval csak egyedül te tudod mi a jó nektek és slussz. Ha bármi kérdésed van, szívesen segítünk.
szép napot!
 
 


Gamand!

Nekem a 2. szülésem az Istvánban volt (3 gyermekem van) Siklósnál.
Ő ott a főmufti. Én nem ajánlanám senkinek!!!!!!
Borzasztó pénzéhes, kikötései vannak, de az ígéretét nem tartja be, nekem legalábbis ez a tapasztalatom. Olvasd el a második születéstörténetemet, ott leírtam mindent róla. Ha kérdésed van, szívesen válaszolok!!!!
Rákóczi Ágiról csak jókat hallottam, én is beszéltem vele többször telefonon a 3. terhességem alatt. Ő bíztatott, hogy meg lehet próbálni a szülést 2 császár után is!!!! Így kerültem a férjéhez.
Sajnos, másképp alakultak a dolgok, mint szerettem volna, így a harmadik is császár lett, de legalább kellemes élményekkel távoztam a kórházból, nem úgy mint Siklóstól a Szent Istvánból, ahonnan úgy szöktem haza a babával...................!

Kép[/url
Kép[/url]
Kép[/url]
 


Gamand, gratulálok :) Rákóczi Ági tényleg nagyon aranyos, én személyesen is beszélgettem vele.
Bábinszky Ágotáról én is jókat hallottam, vbac-hez is ajánlották, de végül máshogyan döntöttem, nem tudok róla mondani konkrétumot.
az Istvánhoz ezek szerint nem ragaszkodsz? a bababarátság pl a szent imrére nem áll, de ott is van rooming-in és ha ügyes vagy, nem fogják a babát tápszerezni. a látogatási tilalom az keményebb dió, attól függ mit szeretnél.
én az imrés dokimat tudom meleg szivvel ajánlani.
Boros Judit valóban vbac-párti, nála voltam párszor, de sajnos szerintem túl sok a kismamája, nagyon szétszórt, inkább eljöttem tőle. akik vele szültek, azt mondják megéri nagyon, mert szüléskor nagyon odafigyel, ha a terhesgondozásnál nem is fogja tudni, ki vagy.

Viki, drukk a fogacskákhoz! kemény dió lehet, hogy ennyi egyszerre....
a gyed-gyes kurtitása visszamenőleg nem lesz érvényes!!!!!!

Kép
 


Gyes-gyed: sőt, csak a törvény elfogadásától (vszleg július) számított 300 napon túl (tehát szleg 2010 ápr. 1. után) született gyerekekre lehet majd alkalmazni. (És utána remélhetőleg gyorsan eltörli majd egy következő kormány... :? )
 
 


Sziasztok!

Zsolka. ez az infó nekem is nagy megnyugvás. A fene egye, hogy már megint azokon kell spórolni, akik nem érdemlik meg!

Sziasztok újak!
Gamand! Én ,,felkapott" kórházakban nem tudok segíteni, de eddigi két tapasztalatom alapján olyan kórházban is ki lehet fogni vbac-liberális dokit ahol úgymond vaskalaposak ezen a téren. (Bár nekem mindkét gyerkőc császárral született végül)Menni kell, keresni kell, nem szabad megalkudni semmilyen téren, és akkor tuti összejön egy olyan gárda melléd, akiben megbízol és támogat, szerintem ez a legfontosabb.

Csajok, jön a hidegfront, szétesik apró cafatokra a fejem. Gergő is aludt mint a bunda majd' 3órát. Biztos ez is azért, mert császárral született :) (Betti, remélem, még olvasol minket!)

szia Viki! De jó nektek! Rakhatnál majd elk képeket, hogy sikerültek az alkotások. A végén sikerült kijavítani az afrikai nőt?
Ha tudnád mennyire vágyok én is kertes házikóba! Sajn nem tudom, összejön-e mostanában, addig is sokat megyünk mi is ide-oda, a kutya külön jó ürügy. A játszótér viszont nekem nagyon nem jön be! Abból a jó kis burokból ahol eddig éldegélt a kicsi iam, belökni a nagybetűs életbe, ahol senki nem ismeri! Ráadásul elég érdekesen veszik egyes szülők a szocializáció fogalmát...

Na jó, megyek mert már nem is látok rendesen :(

Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
 


Sziasztok lányok!

Én sem jelentkeztem már egy ideje :oops: :oops: :oops: Illetve csak olvastam, ha volt egy kis időm. A múlt hetem azzal telt, hogy kimostam és kivasaltam a babaruhákat :D Már csak a hordozó és babakocsi huzat kimosása van hátra, nagyjából össze is vagyok pakolva, úgyhogy bármikor jöhet a kiscsajszi :)

Viszont úgy néz ki, én sem fogom gyarapítani a császár után természetes úton szülők táborát, a keddi UH-n kiderült, hogy ez a baba is visszafordult :cry: :cry: :cry: És tudom, hogy még mindig van ideje a befordulásra, de ahogy nő, egyre kevesebb a helye és az esélye. És vmiért csak megint medencevégű lett, mert a 33. héten már koponyatartásban volt. Nagyon szomorú lettem :cry: :cry: :cry: Egyébként minden rendben vele, már most 3200g-nak saccolta a gép. Ja, és remélem nem 29-e és 3-a között fog beindulni a szülés, mert akkor még a dokim sem lesz és tuti ki fogok akadni :roll:
Szóval nagyjából ez van, de hogy jó híreket is írjak - talán emlékeztek a barátnőmre, akinek a bábakoktél receptjét szerettem volna elkérni. Nos, neki sikerült - április 2-án természetes úton megszületett a kisfia :lol: :lol: :lol:

Borakata :) Huncutnak utólag is boldog szülinapot!

Próbálok majd visszaolvasni és másra is reagálni.

Szép napot mindenkinek!

KépKép

KépKép
 
 


Timika!

Lehet h elküldesz a fenébe, de még most is azt mondom, nem késő!

Az írásodból az tűnik ki, hogy te már magadban eldöntötted, hogy császárral fog megszületni a pici. Az hogy újra faros, azt jelenti, a baba nem érzi védettnek és késznek magát a megszületésre, fél megszületni. Ilyen érzéseket általában az anya közvetít a babaóca felé, ki más. Pl. ne ekkor vagy ne akkor szülessen, fél a spontán szüléstől, "hogyan is fér ki épen azon a "pici" lyukon stb stb. Hidd el én is voltam ilyen helyzetben, iylen érzésekkel, faros babával. Itt az idő, hogy végleg feltárd és kimondd a valós, de rejtett félelmeidet. Az, hogy egyszer már befordult, azt bizonyítja, hogy képes vagy szembenézni a dolgokkal. Ki kell mondani, mert bár megoldódni nem biztos hogy meg fog, de önmagában a kimondott szorongás, félelem feloldódik.
ne a dokihoz igazítsd magadat és babádat, bízd rá és az Istenre, mikor kapod őt meg. Hidd el,a Legfelsőbb kezében vagyunk, a mi csak icike picikék vagyunk ebben az Univerzumban, és mégis irányíthatjuk a magunk körülö világot! Hidd el nekem és kérlek ne add fel az utolsó hetekben. Nagy a csábítás más napi teendőkben elmerülni, de tedd meg ezt a lelki munkát napról napra, menj, beszélgess másokkal, sírj, mondd ki a félelmeket, semmi nem tilos.
Sok sikert.

Elnézést a vájkáért, de most sem bírtam megállni - sajnos szívügyem ez a dolog, főleg, ha látom másoknak is olyan gondjai vannak, amiket ismerek.
Kitartást!
 
 


Sziasztok!

Megymag
Oké, igyekszek nem parázni, csak elég nehezen szoktam dönteni egyébként és nem akarom elhúzni. És igen (mostmár :) ) én is tudom hogy én fogom megszülni és nem a doki :), csak pont ezért akarok olyat választani, aki hagyni fog, és tényleg csak akkor avatkozik be ha szükséges lesz. Sajnos az előző dokinál is az elején még azt beszéltük, h a 42. hétig nyugodtan lehet várni, aztán mégse így alakult, pedig nem volt semmi probléma a terhességemmel. Szóval szeretnék most majd határozottabb, meg tájékozottabb lenni, és főként egy olyan dokit találni, akivel nem kell majd harcolni az érdekeimért.

B. tünde
Elolvastam első 2 szüléstörténetedet, megkönnyeztem, sajnálom nagyon ami történt veled :( Siklósnál nekem is már az nem volt szimpi, h előre megmondja mennyi lesz akkor a szülés. Örülök, hogy harmadikra sikerült egy jó dokit találnod.
A harmadik babánál, akkor megszülhetted volna, ha megindul magától, és jól halad? Érdekel az ügy, mert van 3. babáját váró 2 császáros ismerősöm. Eddig még csak Geréb Ágiról hallottam, hogy lehet szülni 3.-ra, kórházban mindenhol azt mondták, hogy erre nincs esély ma Magyarországon.

Borgmama, igen Boros Judittól én is ezért félek, mert túl felkapott.
Hát az Imréről nem tudtam hogy ekkora a tápszer veszély, nem szeretném ha harcolni kéne ezért, akkor lehet jobban ragaszkodom az Istvánhoz. Az Imréből jó dokikat ajánlottak, de fontos lenne nekem, hogy ne kapjon tápszert a baba, egyébként is a férjem oldalán mindenki allergiás több mindenre, nem akarnám ennek az esélyét növelni, meg egyébként se. Nálunk a cumisüveg is bezavart, az első heteket végig szenvedtük a szopival, úgyhogy azt is kerülném nagyívben. Persze elvileg ki sem akarom adni a kezeim közül, de hát akármi lehet. Tetszene az ambuláns szülés is, de nem tudom, hogy számít-e hogy császár utáni szülés lesz. Meg most fel szeretnék készülni arra a forgatókönyvre is, hogy császár lesz esetleg megint, először erre nem készültem, és nagyon rosszul viseltem, h nem kaptam meg a fiamat, csak 24 óra múlva lehetett lemenni, közben 1x felhozták félórára, de szoptatni nem lehetett akkor se és szülés után se. Szóval most mennék 1ágyasszobába, hogy a férjem is velem maradhasson segíteni ebben az esetben. Az Imrében erre milyen esélyek vannak?

Háziboszi, te hol szültél?
 
 


borg, bocs, tökre igazad van hit &vbac ügyben, nyilván, a "hit" itt szükséges de nem elégséges feltétel:)

gamand, imrében van fizetős 1ágyas, asszem 8ezerér'
én amúgy nem tapasztaltam ezt a tápszerezést, az én fiam biztosan nem kapott, mondjuk már első éjjel velem volt és másnapra indult be a tejem, onnantól meg is állt a súlyvesztése, tehát nem volt aggodalomra semmi okuk. a szobatársam babája kapott tápszert, mert besárgult és nem hagyták szoptatni :twisted:
viszont a neonatológus (egyik) zseniális, ugyan a stílusa nem az..., mi neki és az alaposságának köszönhetjük, hogy nem lett komolyabb baj a strepto-fertőzésemből...

virág, naná, h én is emlékszem rátok!

tündi, a pécsi Timi nekem is írt, elhúzódott a vajúdás, végül a kh-ban burokrepesztés után jött a baba. nagyon örültem nekik én is, kell az ilyen példa nagyon!
 


Gamand!

Igen, a 3. babát megpróbálhattam volna megszülni, de sajnos nem akart a baba természetesen megszületni, 5. túlhordott napon császároztak!
Nagy volt a súlya, a vérnyomásom meg már nem bírta a túlhordást!
Pedig megittam a bábakoktélt, meg mindent más módszert bevetettem!

Tápszerezésről csak annyit, hogy én rá írattam a kiskocsira, hogy "tápszert nem kaphat"! Nagyon népszerű voltam ez miatt, a neonatológus és a védőnő is megdicsért!
Császár után is ott lehetett a baba, apukája többször odahozta nekem, majd 7 óra múlva, mikor felkelhettem, már ki sem adtam a kezem közül, még a fürdetésre is mentem vele!!!

A pécsi párról csak annyit írnék, hogy én találkoztam velük személyesen és szerintem azért is sikerült nekik, mert annyira nagy volt köztük az összhang! Ott volt a férj is végig a műhelyen, látszott rajtuk, hogy nagyon "együtt" vannak, amikor kellett igazán szeretgette a párját mindenki előtt!
Szerintem erre kevés férfi képes

:( :( :(

Kép[/url
Kép[/url]
Kép[/url]
 


Szépjóestét!

Rég írtam...

Gamand!
Üdv itt a fórumon, tök jó, h ránk találtál! Én a Szent Imrében szültem Villőt császárral. Nekem nagyon jók a tapasztalataim, szülés után rögtön cicire tehettem Villőt, amikor csak kértem, hozták, akár végig mellettem lehetett volna, de nem bírtam. Éjjel bevittem, biztos adtak neki tápszert, de abban az állapotban nem nagyon izgatott, még él és virul:) Persze megértem, hogy ha van a családban tejérzékenység, akkor félsz, rendes szülés után szerintem legjobb végig magad mellett tartani a babát, és akkor nincs ilyen probléma. Bálintot én amúgy az I. Női Klinikán szültem.

Zsolka!
Köszi az infót a gyed-el kapcsolatban!

Timika! Ne legyél szomorú!!

Múlt héten két szülést "élhettem át": egy kórházit, amibe belehalt egy teljesen egészséges, több mint négy kilós baba és egy majdnem egy hónapos túlhordás utáni otthonszülést, ami után mindenki boldog...eléggé megviselt az első, hatalmas tragédia, elég későn és nehezen jött baba, aki nem élhette meg a kinti világot...elnézést, hogy ezzel sokkollak Titeket, de nagyon sokat gondolok a családra, és imátkozom értük, h mihamarabb jöjjön egy másik baba.

Az oviból, ahova felvételiztünk, még nem jött válasz. Nem sietik el:)

Rita

Kép,
Kép
 
 


Tünde, ez jó hír az ismerősnek, továbbadom.

Itt van egy angol oldal vbaMc-s (vaginal births after multiply cesarian) történetekkel, az utolsó egy vba7c!!!!! nem semmi én egyelőre csak azt olvastam

http://www.plus-size-pregnancy.org/CSAN ... 's%20Story
 
 


Szia gamand!

Isten hozott itt! A császár utáni természetes szülésben itt már vannak tapasztalatok, jó kis csapat ez, biztosan segítenek neked! Nekem is sokat jelent, hogy ide tartozhatom!

Timika!
Köszi a köszöntést! Jó hallani felőled! Ahogyan Meggymag írta: van még remény a befordulásra, én már sok ilyen sztorit hallottam! Szóval kitartás!

Ritmit!
Sajnálom a történteket! A tragédiára nincs szó! Mi volt a baj? De azt is megértem, ha nem akarod leírni...óóó borzasztó!
A másik sztori is érdekelne, 2 hét túlhordás nem semmi!

Békés éjt!
borakata
Vendég
 


Hello Gamand, üdv a klubban!
Gyere csak és csemegézz korábbról, írj, gondolkodj és kérdezz itt és most velünk, amire épp szükséged van. Veled tartunk, ha szeretnéd!

Biztatásul: én olyan dokinál szültem egy a témában elég konzervatív kórházban, aki nem biztatott és nem is tört le - végig korrektül elmondott mindent, és elég alaposan rámutatott a veszélyekre. Nem is tagadta, hogy kutyául félnek egy hegszétválástól, ezért a legkisebb gyanúra inkább biztonságosabb vizekre eveznek. A sima szülésnek 30 (vagy 40?) %-ot adott, de elfogadta, hogy én ezt nagyon szeretném. És elmondta, hogy ha közben semmi gond nem merül fel (túl nagy baba, toxémia, akármi), akkor lényegében a legvégén illetve szülés közben fog eldőlni, megszülethet-e simán a lányom. Én nem váltottam, mert nála biztonságban éreztem magunkat. Bíztam benne, hogy ha minden oké egyébként, akkor a kicsi meg én összehozzuk ezt a szülést, csak nem szabad hagyni, hogy "belezavarjanak". És pont így lett. Ilka lányom szépen, elég gyorsan és simán születhetett, az orvosom biztonságot adó támogatása mellett. Aztán a csecsemősök gratuláltak, hogy ilyet is akar és tud valaki ott náluk. :) Szóval nem minden a kórház hozzáállása, de persze olyan segítők kellenek, akikben Te teljesen megbízol. És a Te nyugalmad, amit mindenféle köztes lépcsőkön át lehet elérni, elég sok melóval...

Hajrá! :wink:
 
 


Sziasztok!

Lányok, köszi a bíztatást, én is bízom még a csodában...

Gamand :) Ne haragudj, tegnap figyelmetlen voltam, üdv itt és gratulálok a babához! Pesten nagy a választék kórház és doki tekintetében, a lányok biztosan fognak tudni ajánlani neked egy olyan dokit, aki vbac párti.

Ritmit :) Mikorra ígértek választ az oviból?
Szörnyű, amit írtál a kórházi szülésről, publikus, hogy mit történt?
A majdnem egy hónapos túlhordás sem semmi, de lényeg, hogy mindenki egészséges és boldog!

Megymag :) Írok privit.

Szép napot!

Timi

KépKép

KépKép
 
 


Köszönöm az újabb üdvözléseket, biztatásokat és gartulációkat :)
Nagyon aranyosak vagytok hogy ennyien írtok nekem.
Igyekszek olvasgatni visszafelé is, és megjegyezni a sok infót.
 
 


Rita,részvétem a családnak, ez borzasztó :(
ha van olyasmi ami publikus, engem is érdekel!

az otthon szült családnak gratula!

Gamand, ahogy Tünde is irja, elég ennyi és nem fog a baba tápszert kapni!
én elsőre a mávban szültem, ami akkor még bababarát volt, nem is volt ilyen gond (bár a csecsemősök igy is 5-en 6félét mondtak...), a nagyot 16 hónapig szoptattam. és nem féltem átmenni egy nem-bababarát helyre.
:)
én 2ágyasban voltam, az is kulturált, persze oda apuka nem jöhet be. (hozzáteszem hogy ha szerez fehér köpenyt, simán nem szólna rá senki...- persze nem vizitekkor...)
szóval a babát magad mellett kell tartani, ami kemény dolog, de megéri :)
ahogy Zsolka irja, az a fontos, hogy bizz az orvosodban, és szerintem ahol lehet, nagyon megéri szülésznőt is fogadni.
ha minden ok, akkor császár után is lehet ambulánsan szülni! a pécsiek is még aznap eljöttek az Istvánból!

Kép
 


Timika!

Átment a privi? Sajnos már nem először bosszankodom a babanet miatt. állandóan bénázik és az elküldött üzenetim között egyáltalán nem tünteti fel az elment privit!! pedig 2szer is elküldtem, és kiírta, hogy elküldte.. nyoma mégsincs. Csak annyit írj, hogy megkaptad-e..

Rita! hello, rég jelentkeztél.Nagyon sajnálom a családot. Ezzel a szörnyűséggel kapcsolatban mégis azt javasolnám, hogy ugorjunk, és akit érdekel priviben kérje el a történetet - csak a szülés előtt álló kismamánk lelkét kímélendő. Én sem szerettem ilyenekről hallani szülés előtt. Attól még ilyen van volt lesz, de ennek megvannak a felsőbb indokai, és a legteljesebb részvétem mellett is az a véleményem, hogy mégsem jó, ha ezzel terheljük a kismamákat most.
Elnézést.
 
 


Gamand, 1 hónapja szültem a Szent Imrében, nem kapott semmit a babám, amíg aludtam a szülés után 5 órát, és utána se mondták, hogy tápszerezzem. Sőt, amikor már éreztem, hogy kezd beindulni a tejtermelés, rögtön mondták, hogy vegyem magam mellé, és hagyjam minden nyikra nyammogni, reggelre lett is tej a 3. napon.

Kép

Kép
 
 


Megymag! Ennél többet semmiképp nem is írtam volna, látom ezt sem tettem jól. Ált el szoktuk egymásnak mesélni, kinek mi nyomja a lelkét, nekem épp ez, de ezen kívül erről nem szeretnék írni. A kismamik lelkét meg végképp nem szeretném borzolni, de asszem írok olyan rég ide, hogy ez feltételezhető rólam...a részvét amúgy szerintem erősebb érzés önmagunk féltésénél, de mindenkitől elnézést, ha rossz érzést okoztam.

Az oviba nem vettek fel, helyhiány miatt, várólistára lerült Bálint, szerencsére az elejére.

szép hétvégét!

Rita

Kép,
Kép
 
 


Rita! Én nem feltételeztem rólad. Elnézést, ha megbántottalak, nem volt célom, megértem a fájdalmadat. Kérlek ne sértődj meg, minden személyes sértegetés távol áll tőlem.
 
 


Megymag :) Borgmama :) Átjöttek a privik, köszönöm szépen :) Délután ha Kristófék elmennek játszózni, válaszolok is rájuk :)

KépKép

KépKép
 
 


Jaj, Ritmit, teljesen jó, hogy írtad, tényleg ezek is hozzá tartoznak az aktuális mindennapi hullámzásainkhoz, mégpedig vastagon. És az is vili, hogy éppen megfelelő ponton nyomtál entert, ahogy azt már tőled meg is szoktuk. Csak sok volt a kérdés utána, inkább ezért fontos óvatosságra inteni mindenkit, aki elbírná Veled ezt a szomorúságot, hogy ne kívánja az épp babát váróktól is, hogy most ezt végig kelljen gondolniuk. Én legalábbis magamra vettem Megymag figyelmeztetését, hogy ne kérdezzek - pedig már majdnem megtettem. De majd máshol :wink: És köszönöm az intést!

Ovi: ó, akkor van remény, nem igaz? Csak lesz egy-két visszalépő!
:wink:

Ezt az ambuláns szülés-dolgot viszont reklámozni kéne! Én állati szívesen éltem volna vele, ha lehet. De hát így is engedménynek éreztem (éreztették), hogy a harmadik napon eljöhettünk.
 
 


Helló!

Timika! Egy egész játszótér lehet a pocakodban, ha még mindig így forgolódik az a picur! De szerintem nem is kell csodára várnod, tényleg megfordulhat még! Olvastam vagy hallottam valkaitől(már nem tudom pontosan, ne haragudj), hogy a szülőszobán is megfordult már pici! Az anyuka megbeszélte vele :)

Gamand! Az első gyerkőc a Szabolcsban született, a második a Margitban. Egyik helyet sem reklámozzák, mint vbac-párti kórházat, ennek ellenére dokifüggő a dolog. Tápszerről annyit, hogy egyik helyen sem adtak egyik picurnak sem önszántukból, csak ha az anyuka kérte. Én Gergőnél kértem az utolsó éjszakára, aztán amikor 3. nap hazamentünk, beindult a tej. Alíznál meg megzsarolt az egyik csecsemős :) Kérdeztem, hogy ha nagyon szarul vagyok, esetleg 2. éjjel is benn maradhat-e a bébi, mire ő: Persze, de akkor kap tápszert, mert sok az új baba, és ő nem akarja a kicsi lányomat hallgatni :shock: (mindemellett ő volt kettő közül az egyik igazán figyelmes csecsemős, ezt hozzá kell tennem)

Ritmit, persze, hogy kiöntheted a lelked, remélem, ezzel egy kismama lelkivilága sem borzolódott fel. Sajnálom, hogy nem vették fel Bálintot, de csak kiesik egy gyerkőc, és akkor szabad a pálya!

Menni kell, sziasztok!

Kép
Kép
 


Megymag! TUDOM:) Állati sz@r napokat élek, pillanatnyi mélypont a köbön, megspékelve egy rémálommal vetekedő gyökérkezeléssel :oops: senkit nem akartam borzolni és az égvilágon senkitől nem veszem kioktatásnak, hogy ilyet inkább ne itt...eddig és ezután sem, ígérem:)

Zsolka, remény mindig van:) igen, kicsit azért bíztattak, de ezek még nem lefutott körök, lehet, h bejön az önkormi oviban egy jó és szimpi ovónő, akkor oda, vagy egy évig még itthon bandázunk jófej környékbeliekkel... :wink: végülis itthon vagyok abban a mesebeli helyzetben, hogy a gyerekekkel kell törődnöm, iért nem lennék még kicsit itthon Bálinttal is...majd meglátjuk, ahogy a gondviselés "elintézi".

Rita

Kép,
Kép
 
 


Timika! Akkor jó! Csak gondold át nyugodtan, adj időt magadnak.

Ritmit! Sajnálom hogy szar napjaid vannak. Nekem a március volt ilyen rémálom, akkor voltam a teljes mélyponton. Néha nagyon könnyű belecsúszni és én is alig kecmeregtem ki belőle. Elcsépelt szöveg, de valami tartósabb környezetváltozás, vagy bármilyen pár napos változás az életünk megszokott menetéből néha hozzájárul hogy új energiákat kapjunk és azok segítségével kilábaljunk. Nekem ált. ilyen a kerttúrás :roll:

Oviügyben meg majd csak lesz valahogy, ha avárólista elején van, hidd el lesz kieső, a beszoktatásnál is lesz, aki meggondolja magát - és megteheti, mert nem dolgozik pl. Ha meg nem, akkor lehet h még együtt a helyetek...
 
 


Ritmit!
őszinte részvétem a baba miatt! Én szívesen elolvasnám a történetét, ha átküldöd priviben!
Fogorvos témában is átérzem a helyzetedet, hasonló "cipőben járok", egy hete csiszolták le két fogamat, jövő héten lesz kész a pótlás. Szóval ez sem volt egy leányálom..... Na de utána végre lehet mosolyogni :D !
Te nem jössz a "Tanyára"?

Oviról csak annyit, hogy kellő protekcióval be lehet kerülni bárhova, bármikor...... Ez az én tapasztalatom

Kép[/url
Kép[/url]
Kép[/url]
 


Lehalunk itt lassan, botrány. Pedig én itt vagyok, naponta bekukkantok, úgyhogy ha valakinek kintről vagy bentről írhatnékja van, csak tessék, szerintem itt lesünk mind valahol... :roll:
 
 


Bizony-bizony Zsolka!
Én is itt vagyok tettrekészen. Ennek a fórumnak nem célja a behalasztás, hanem az, hogy segítsünk egymáson a császáros élmények megemésztésével és leginkább egy spontán szüléssel kapcsolatban.
Itt vagyunk mindannyian - akik egyébként már jól ismerjük egymást, de továbbra is várjuk azokat, akik szívesen megosztanák velünk élményeiket, aggodalmaikat és félelmeiket, de szeretnének spontán szülni, vagy csak egyszerűen szebb élménnyel adni életet mint korábban.
Úgyhogy csak tessék, tessék!!!! Az invitáció korlátlan ideig áll.
 
 


Háhááááá!

Most, hogy panaszkodtam, nem sikerül belépnem, összejött!

Timika! Mi újság?

Eveta? Dettó!

Ha már a császáros élmények megemésztéséről van szó, és épp senki más lelkét nem ápoljuk: már kezdtem azt hinni, túl vagyok rajta, erre kiderült, hogy mégsem. Pakoltam a konyhaszekrénybe, és a kezembe akadt a málnalevéltea. És abban a pillanatban gombóc a torokba, és eltört a mécses. A franc bele. A legszarabb az, hogy 1. már esélyem sem lesz normál szülésre az én ,,előéletemmel" 2. semmi kedvem még egy tuti műtéthez, pedig még szeretnék babát. Alíznál még megvolt az esély, de a következőnél már az sem lesz, és ez olyan...Nem találok rá szavakat.
No menek, értésére adom a fiacskámnak hogy talán már itt lenne az ideje, hogy álomra hajtsa a bukóját.

Kép
Kép
 


Boszikám!
Nagyon sajnálom. Most per pill semmi okos nem jut eszembe ezzel kapcsolatban, csak az, hogy ez bizony kemény dió, és biztosan sok sok idő meg alázat kell ezt elfogadni. Csak egy biztos, ennek a "kudarcnak" (ami csak bizonyos szempontból az, bizonyos pillanatban és csak neked - objektíve egyáltalán nem, ugye... de ezt már sokszor kibeszéltük..) is van valami célja. Csak "kudarcokon" keresztül lépünk tovább, változik az életünk és engedünk be új dolgokat az életünkbe.

pusszmány
 
 


Sziasztok!

Boszi! Abszolút átérzem, amit írsz, sajnálom :( :( Per pill. én is csak közhelyeket tudnék írni, mint pl., hogy az a lényeg, hogy mindannyian egészségesek vagytok, stb... És persze tényleg ez a lényeg, de a hiányérzet ettől még ott van...

Tegnap voltam CTG-n, minden rendben, pénteken kell mennem legközelebb, mert ugye vasárnapra lennék kiírva (utolsó menstruáció alapján). Szerencsére a dokim is visszajött hétfő délután, ami engem azért nagyon megnyugtat. Megnéztük koronggal mégegyszer a kiírás dátumát, azt mondta a korai UH leletek alapján, hogy szerinte vmikor május 10 és 14. között várható. És aláírtam egy papírt, hogy saját felelősségemre nem fekszem be (mert itt előzetes császárosoknál a 38. hét után be kellene feküdni). Szóval ha addig nem bújik ki Flóra, pénteken újabb CTG és egy gyors UH, hogy megnézzük, megfordult-e esetleg a 37. heti UH óta.

Megymag :) Még nem tudtam válaszolni a prividre, délután igyekszem pótolni...

Puszi mindenkinek!

KépKép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Timika! Megy a vudu, hátha bukfencezik egyet Mazsola! (egyébként Gergőnek is ez a beceneve:) )
Nagyon drukkolok! Ha megfordul, mi lesz a menete a dolgoknak? Jaj, nagyon drukkolok!
Köszi a ,,közhelyeket" is, bármi jól jön :) Bár hogy mi a célja annak, ha valaki olyan dolgokat nem kap meg, amik igazán fontosak lennének neki??? Ezt szerintem sosem fogom megérteni.

Kép
Kép
 


Boszi :) Erre a kérdésre sajnos én sem tudom a választ :(
Hű, ha újra koponyatartásban lenne Flóra, akkor nagyon sok lehetőség van. Ugye nagyban függene az egész attól, hogy milyen a méhszáj állapota, beindul-e a szülés magától vagy esetleg indítani kell. Indítás alatt persze kizárólag a burokrepesztést értem, oxi vagy tabletta / zselé felhelyezése nem jöhet szóba. Szóval tegyük fel, hogy elfolyik a magzatvíz vagy burkot repesztenek, de érett a méhszáj, jönnek a fájások, akkor hagyják a folyamatot zajlani, amíg a baba és én bírjuk. Bár gondolom azért nagyon hosszú vajúdásba nem engednének bele, de ez csak feltevés. :roll:
De ha mondjuk lenne egy 2111-es rigid méhszáj, mint amilyen Kristófnál volt és nem jönnek a fájások, akkor sajnos 2-3 óránál nem fognak többet várni a fájások spontán beindulására, hanem megcsászároznak.
Hát így nagyjából ennyi :roll:

KépKép

KépKép
 
 


Timika, drukkdrukk! a barátnőm 4600 g 60 cm-es kislánya 41 hetesen fordult be....
amúgy engem se hagyott volna a dokim szülni próbálni, ha faros lett volna a kismacska. amúgy vezet ilyen szüléseket, de műtét után nem.

Kép
 


Boszi :) Borgmama :) Írtam priviket nektek, jelezzetek légyszi, hogy megkaptátok-e! Köszi!

KépKép

KépKép
 
 


Timika! örülök, h jelentkeztél. Megy a drukk a fordulanduszhoz.

Borgmama! 41 hetesen ekkora popóval??? Assztaaaaa: na ebből is látszik, h semmi nem lehetetlen..

Boszi: Az hogy nekünk mi a fontos abban sokszor biztosak vagyunk. De abban már nem mindig lehetünk biztosak, hogy mi a jó nekünk. Azt csak odafönt tudják, legalábbis szerintem. És főleg hosszútávon, egész személyiségünk, fejlődésünk alapján. és megérteni sem biztos, hogy megértjük. De ha megnézem az életem, akkor minden fájdalmas kudarc azokkal, vagy közvetetten teret nyitott és jött valami más, valami jó, amivel több lettem.
 
 


akartam arni: azonnal és nem azokkal... bocs bocs
 
 


írni.....na inkább nem próbálkozom tovább
 
 


Nagyon behaltunk itt, csajok, senki semerre?
 
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: