Új privát üzeneted érkezett!

Ja, és nekem egyáltalán nem volt szülés után fejfájásom és gerincfájdalmam, de már mástól is hallottam. Nekem egyszerűen a sebem fájt nagyon.
 
 


van esetleg valaki ,aki császár után normál szülésnél használt Dianatalt?
 
 


Sziasztok!

érdekes ez a fellángolt érdeklődés ez iránt a szer iránt. Én ezelőtt még sosem hallottam róla. Gondoltam utánanézek. Érdekes módon a dianatal.hu nem elérhető. Sehol nem találni az összetételéről semmit, sem arról hogyan helyezik fel, az milyen kellemetlenségekkel járhat, mi a hatásmechanizmusa. Néhány hozsannázó cikk van de azokban semmi konkrétum. Miért? Pedig már 2008 óta elméletileg elérhető Magyarországon ... ja és az ára kb 30000 Ft.

forrás:
http://cegegeszseg.origo.hu/20081103-a- ... ulhet.html

üdv
Dana

Kép
 
 

 
 

Hogy Magyarországon miért nem találni róla semmit az jó kérdés,de a szomszédos országokban használják,és hallani is róla.Nekem konkrétan egy szlovákiai ismerősöm volt az aki megemlítette(tény,hogy vagy másfél éve).Sajnos nem ez az egyetlen dolog amiben Magyarország még sehol sem jár...:-(
http://e.dianatal.com/page/content/inde ... 3&Item=5.1
http://www.dianatal.ch/die-vaginalgeburt.html
A probléma az,hogy nekem nem a termékleirások a mérvadóak,ha ilyenben kell döntenem,hanem a személyes tapasztalatok.
 
 


Sziasztok!

Sheene, köszi a linkeket, az egyiken volt összetétel (ami szerintem fontos, mert pl a nyalóka is finom, mégse eszem, mert dugig van mesterséges szinezékkel és cukorral, ami nem jó.
Az összetétel alapján érdekes a dolog, mert mi van benne, amitől olyan drága?

cellulóz: oké, növényi rostszármazék (biztos jó szüléskor)
propilén-glikol: rendszeresen használt élelmiszeripari adalékanyag, E405, zselésítő és sűrítő anyag, ártalmatlannak van kategorizálva
carbomer: akrilsavból készült vegyület, stabilizátor, kozmetikumokban gyakori összetevő.
tisztított víz
no és persze jár hozzá egy klassz műanyag aplikátor.

Ezen összetevők láttán (ha tényleg nincs benne más titkos szer)az az érzésem a svájci tudósok feltalálták a spanyol viaszt, de legalább jól keresnek vele. Ők maguk írják, hogy az ókorban ugyanezen célra olívaolajat alkalmaztak, csak ez a módszer elfelejtődött.
No és persze tagadják, hogy a magzatvíz alkalmas lenne a szülőcsatorna síkosabbá tételére (a természet biztos nem tud feltalálni megfelelő segédanyagokat - csak az ember - főleg Svájcban), na jó a magzatmáz az jó erre- írják- de az meg rendszerint nincs már a babán.
Azt gondolom ha pl a magzatburkot nem repesztenék meg túl korán és a a magzatvíz a baba kifelé jövetelekor folyhatna el, akkor az is sokat lendítene a szülés lefolyásán.

A síkosítás önmagában biztos segít, de ezt úgy beállítani, mint valami világraszóló nagy találmányt, ráadásul ennyi pénzért...pedig olcsó alapanyagokból van...amik reméljük legalább tényleg nem ártalmasak.

üdv

Dana

Kép
 
 


Dana!
Köszönöm a véleményed,mindenféleképpen elgondolkodtató,amit irtál.
Mindenesetre gondolom tényleg nem egy világraszóló nagy találmány,de lehet sokan áldoznak rá ennek ellenére is,hiszen mennyi,de mennyi olyan dolog van ami teljesmértékben felesleges,mégis az ember sok tizezret dob ki rá.Az,hogy nyugodtabban vágjak bele a kisbabám szülésébe nekem nem ez a kategória,persze ez az én saját álláspontom.Ha tényleg hasznos akkor engem nem az ára fog elriasztani,sokkal inkább elriasztana,ha ártalmas adalékot tartalmazna.
Üdv!
 
 


Ezeket most találtam:
http://www.patikamagazin.hu/cikk/index/14308 ha jól látom most augusztus 31.-ei.
http://www.napidoktor.hu/napi-hirek/585 ... atal-gelt/ ez meg júliusi.
Talán azért ez a nagy fellángolás,mert idén vette át egy új gyógyszergyártó cég a forgalmazását,és most kezdték el reklámozni.De én konkrétan olvastam róla egy kismama folyóiratban is.
Egyébként nekem a védőnőm is ajánlotta,és kinek higgyen az ember ilyenkor ha nem a dokijának,vagy a védőnőjének.
 
 


Viccus, én elsősorban a dokimnak hiszek, a védőnőm felejtős... :) Előbbit választottam, utóbbi körzetes.
ktc
 
 


Köszönöm viccus a linkeket!
A védőnőket tényleg hagyjuk.... :D Valaki viszont ajánlott nekem egy nődokit,aki tapasztalt ebben a témában,és jövőhétre kaptam hozzá időpontot.
 
 


Sziasztok!


Szeretnék csatlakozni a topichoz.

2009. júliusban született kislányom, Odett császármetszéssel a kecskeméti kórházban.
12 óra vajúdás után végül úgy döntött az orvosom, hogy megműt. Olyan fájások közepette már abszolút nem bántam. A dokim szerint a kislányom feje nem ment le a szülőcsatornába, relatív téraránytalanság volt a diagnózis, pedig nem is volt olyan nagy baba, 3450 grammal született.
Egész terhességem alatt, sőt még a vajúdás során sem jutott eszembe a császármetszés, de mikor bejelentette az orvosom, hogy megműt, nekem ő volt az isten, és nagyon örültem neki, mert éreztem, hogy képtelen lennék megszülni a babát.
Szóval a kitolási szakaszon kívül, minden volt.
A műtét után hamar felépültem, sem fejfájás, sem gerincfájdalom nem keserítette a napjaimat. A tejcim is szinte azonnal beindult. Szóval minden rendben volt, hála.

Jelenleg várom a 2. kisbabámat, kisfiú lesz, 2011. február 18-ra vagyok kiírva én is, mint Kacsamama.
Nagyon szeretnék ismét úgy nekiindulni a szülésnek, hogy természetes legyen,de ha műteni kell, azt sem bánom, csak ne legyen gond a babával vagy velem.
19 hónap lesz a két gyermekem közt.
Ma megyek pont az orvosomhoz, rá fogok kérdezni, mit gondol, lehet-e ezek után sima szülésem.
Mikor megszültem, és vette ki a varratokat, mondta, hogy lehet a következő kipottyan, hát neki legyen igaza. Igaz, akkor nem beszéltünk arról, hogy mennyi időnek kell eltelnie a két szülés közt. Remélem nem téves az info a 18 hónapról.

Kép
Kép
 
 
 
 
 


Sziasztok


Megjöttem az orvostól. Véleménye szerint simán szülhetek, ha a 40. hétig beindul a szülés.Azért ennek a hírnek nagyon örülök.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára orsi777 2010.10.13 12:31-kor.

Kép
Kép
 
 
 
 
 


kedves orsi!

Kívánom hogy sikerüljön ugyayngy voltam én is mint te soha nem merült fel bennem a császár huiába a hosszú vajúdás és ugyanez volt a feje nem ment le

Igaz nekem 3és fél év vana gyerekek között de a 2ik uygan ki nem pottyant de szépen simán született.


Értesíts hoygan zajlott amjd mega dig is beszélgethetünk ha időd kedved van.

PHPBB kód:
Kép
Kép
 
 


Szia Orsi!

Örülök Neked, hogy itt vagy. Szurkolok, hogy minden simán menjen. A relatív téraránytalanság diagnózisa biztos? Mert pont ez az a diagnózis amire azt mondják, az anya miatt nem ment a sima szülés, tehát akkor ez így is marad.
nem csak úgy rámondta a doki, hogy ez volt az ok, mert valamit írni kellett a zárójelentésre?
Mekkora vagy?
Gyönyörű a kislányod. :D

üdv
Dana

Kép
 
 


Sziasztok


Betti


Köszönöm a válaszodat, megnyugtatott.
Az egyik szomszédnőmmel is az volt, mint nálunk, és sikerült 2 év után neki is simán szülnie. Remélem sikerül nekem is, jó lenne azt is megtapasztalnom.


Danaaia


A zárójelentésemre az volt írva, de szerintem valamit rá kellett írnia, mert mondta,hogy igazából nem tudja mi volt az oka, hogy nem ment le a feje Odettnek.
Köszi a képdicséretet, mindjárt rakok egy frissebbet.

Mekkora vagy? Ezt a súlyomra érted? Mostani terhességemet 15 kilóval kevesebbel kezdtem, mint anno voltam.
Kép

Kép
Kép
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Orsi nagyon jó ez a kép...gyönyörű Odett.
A méreteidet illetően a magasságodra gondoltam, mert az kb meghatározza a csípőméretet is, csak azért kérdeztem, hogy pl a magasságod sugallja-e a relatív téraránytalanságot. (ha te pl 160 cm alatt vagy, a férjed meg mondjuk elég magas akkor fordulhat elő, hogy a baba túl nagy a te méreteidhez képest. )

üdv
Dana

Kép
 
 


Dana

Áh nem, átlagosak vagyunk mindketten, én 164 cm, férjem 174 cm.

Kép
Kép
 
 
 
 
 


orsi nekem is ezt írták rá meg hogy elfáradt a méhem a sok oxitocintól

és a 2ik nagyobb lett és kifért :D és nem volt nehéz na jó a kitolás igen nem kipttyanós de kifért és 2 öltésem volt szóval semmi extra

PHPBB kód:
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Jó rég írtam ide, talán nem is ezen a néven...mert van pár, mnindig elfelejtem a jelszavakat. :)

Csak bíztatni jöttelek titeket. ;)

Kisfiam 2009 június végén született császárral, faros volt. Kislányom 2 hete természetesen!!!! Bár nagyon fájdalmas és hosszú vajúdás volt, mégis sikerült. Már örülök neki, akkor meg akartam halni. :lol:

Nem volt fogadott dokim, szülésznőm volt. Őt kérdeztem, hogy mi a helyzet a hegemmel. Azt mondta, hogy még jó is, hogy kicsi a korkülönbség, mert a szövetek ilyenkor még rugalmasak. Én ilyet még nem hallottam, de bíztam benne. Persze azért állandóan kérdezgettem, hogy mikor nézik uh-val a hegem, de mondta, hogy ha a várandósság alatt nem volt gond, nem vékonyodott, akkor nem lesz a szülés alatt sem. Egy csütörtöki napon du. 2kor folyt el a magzsatvíz, éjfél körül jöttek a fájások, és másnap du 2 után született meg a kislányom. Sejthetitek.... Nem tágultam, de a dokik bíztattak, én meg kitartottam. Közben csak szívhangot néztek és nem volt gond. A kitolás viszonylag gyors volt, és kicsi gátsebem lett csak. Utána a méhlepény nem vált le, altatásban szedték ki, és akkor betapintották a császáros hegemet, minden oké volt. Velem aztán lett egy kis komplikáció, mert sok vért vesztettem a műtét alatt, így elájultam, meg most szedhetem a vasat, mert a vérképem pocsék, már vért is akartak adni, de jobban vagyok, és tényleg mindezek ellenére gyorsabban felépültem, mint császár után. Pedig azt is jól viseltem, semmi gondom nem volt vele.

Ha valakit érdekel a kórház, és a szülésznő elérhetősége (dokit is tudok ott ajánlani, aki megköszönte nekem, hogy nem adtam fel, és így nem kellett műteniük) akkor priviben szívesen megírom. Meglepődtem, hogí ennyire természetesség pártiak. Most mennem kell, majd még megpróbálok benézni máskor is, csak nehéz két ilyen csöppség mellett. :wink:

Kép
 
 


Timi, gratulálok neked!

Ajánlom figyelmetekbe ezt a kezdeményezést:
http://csaszarutanszulni.blogspot.com/
Vendég
 


Sziasztok!

Laguna, köszi a linket, igazán hasznos lesz ha kész lesz egészen.
A belinkelt otthonszülés videót megkönnyeztem...

Még mindig kevesen hiszik el, hogy lehet császár után simán szülni.

üdv
Ági

Kép
 
 


Danaaia!

Pedig lehet. :) Én is szerettem volna, de nem minden áron. Igazából amikor elfolyt a magzatvíz délután és este még alig voltak fájások már tudtam, hogy megint császár lesz. Aztán amikor már erős fájások voltak és a szülésznő megvizsgált, mondta, hogy még mindig csak egy ujjnyi vagyok, már vártam a dokit, hogy toljanak a műtőbe. És mégis megszavazta nekem a doki a bizalmat, mármint mondta, hogy döntsem el, bírom-e még, mert ő úgy gondolja, hogy képes vagyok megszülni ezt a babát.

Azért otthon még akkor sem mernék szülni, ha előtte nem volt császárom, max. harmadik hüvelyi szülésnél, de lehet, hogy akkor sem lenne merszem... :oops:

Laguna!

Köszi a gratulációt és a linket. Tényleg jó lesz, ha teljesen kész lesz, én már kerestem hol lehet regisztrálni, remélem lesz fórum is, ahol beszélgethetünk. Tán még arra is ráveszem magam, hogy írjak szüléstörténetet, pedig nem vagyok az a típus, no meg lehet sok mindenkit elrémisztenék.

:lol:

Kép
 
 


Sziasztok!

Hogy eltűnt mindenki...

hiányzik a fórum, igaz nekem is ezer a dolgom így az Adventben...de közben azért nő a pocak...már csak 27 nap van a kiírt napig.

Furcsa így az ünnepek körül babát várni...mindenkinek vannak igényei, mikor ne szüljek... :roll:

Próbálok nem foglalkozni ezekkel a "kérésekkel"

remélem azért van még rajtam kívül kismama aki császár utáni sima szülére készül mostanában...:)

Gondolok most rá is, hogy sikerüljön neki, akárhol is van...

ölelek mindenkit

Dana

Kép
 
 


Szia Dana!

Teljesen véletlenül kukkantottam be ide, gondoltam olvasgatok kicsit a normál szülésről.
A nagylányomat császárral szültem, mert farfekvéses volt, most viszont a "kislány" fejjel lefelé tengeti napjait a pocakomban, így természetes szülésre készülök.

Te hogy készülsz?

Timi
Kép Kép
 


Szia Timocska!

nagyon örülök hogy benéztél!!

Nekem már sikerült egyszer császár után simán szülni a Szent Imrében.

Én is természetes szülésre készülök most is, elsősorban lelkileg kell készen állni, másrészt azért teszek sokat, hogy spontán meginduljon a szülés a kiírt időpont előtt, hogy ne fektessenek be és minden mehessen a maga útján. Ennek érdekében málnalevél teát iszom, gátmasszázst végzek és homeopátiás bogyókat fogok szedni a 37. hét betöltése után valamikor.

Te hol találtál császár után sima szülés párti orvost és szülésznőt?
Mennyi idős a nagylányod?

Tök jó hogy ilyen közel vagyunk egymáshoz a terhesség korát illetően. Lehet egymásnak szurkolni :)

üdv
Dana

Kép
 
 


Sziasztok lányok!

Nagyon sokat gondolok majd rátok és szorítok hogy iylen szépen szülhessetek mint én 2x ra.

PHPBB kód:
Kép
Kép
 
 


Dana, Timi, mennek a drukkok! Szép, könnyű szülést kívánok! És várunk benneteket a hírekkel!

Szeretettel: Katica
ktc
 
 


BÚÉK...bízd újra életed Krisztusra. :)

Üdv mindenkinek ez új esztendőben.

Még egyben vagyunk babámmal...érdekes éjszakánk volt.

0:05kor rendszeres fájásaim lettek, wc-re is ki kellett mennem, aztán vissza az ágyba...fájások csak jönnek. Bepánikoltam hogy a mőzeskosár meg a pólya meg a ruhák nincsenek összerakva, a kiságy sincs....ettől még rosszabb lett. 2-kor felkeltem és mindent megcsináltam, hátha menni kell a kórházba. Közben 7-10 perces hullámok...de aztán megnyugodtam, mikor 3 után kész lettem a dolgokkal, akkor a kanapén lazítottam, aztán vissza az ágyba. Még aludni is tudtam, bár az összehúzódások jöttek továbbra is. Most is vannak, de annyira jók, hogy nem megyek még sehova.

Babácska mocorog.

Még egy utolsó pocakképet is kéne csinálni. :)

Megyek összeszerelem a kiságyat.

isten áldjon mindenkit
Dana

Kép
 
 


Dana!
Ugyan így voltam egész éjjel rendszeres fájások majd reggel 8 tól szünet és du n 5 kor 1 percesek kezdődtek igen intenzíven azt hittem megint scak szórakozik a drágám és ugye éjfél előtt karomba fogtam a picimet
szóval bármi lehet!!!

PHPBB kód:
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Még mindig egyben :D

bár ma már elég sűrű összehúzódásaim vannak, meg némi véres váladék is jött...szóval valami lesz. Talán épp ma...

még azért sütöttem pár palacsintát, meg szeretnék még itthon beülni egy kád forró vízbe...erre sose volt módom és tartok tőle a kórházban nem engednék...

közben még megy a mosógép...és valahogy nem tudom határozottan eldönteni, hogy induljunk vagy ne, olyan nagyon nem fáj...jó lenne itthon maradni...hiába 5. gyerek nem tudom eldönteni, hogy ez már tényleg szülés-e...főleg a hétfői próbavajúdás után...:)

miért a vajúdó kismamának kell elzarándokolni a segítőkhöz?...miért nem hozzá jönnek, nekik semmijük se fáj...

puszilok mindenkit
Dana

Kép
 
 


Nektek is boldog új évet!

Dana, nagyon izgalmas, amit most átélsz! Izgatottan várom a híreket! "miért a vajúdó kismamának kell elzarándokolni a segítőkhöz?...miért nem hozzá jönnek, nekik semmijük se fáj... " - ebben nagyon igazad van!
ktc
 
 


ugyan mi történt?
remélem már kibújt a kis drága és mindne jól alakult

PHPBB kód:
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!!!

Visszatértünk. :D

Január 5-én 20:39-kor világra jött Ilona Róza természetes úton, egészen gyorsan 3300 g-mal és 55 cm-rel.

Nagyon jól vagyunk, 8-án haza is jöttünk. Örök hálával gondolok a Szent Imre Kórház szülészetének és gyermekágyas osztályának dolgozóira. Jó volt ott szülni, jó volt ott lenni.

puszi

Dana

Kép
 
 


szia
ez fantasztikus!gratulálok

PHPBB kód:
Kép
Kép
 
 


Sziasztok


Dana

Hatalmas gratula a kislányodhoz! Majd, ha lesz időd beszámolsz a szülésedről?

Mi a 35. hétben vagyunk, még mindig természetes szülésre készülök, de az sem lesz baj, ha végül mégis műtét lesz a vége. csak egészségesek legyünk.

Kép
Kép
 
 
 
 
 


Dana! Szívből gratulálok!!!!!!!!!!!!!! Nagyon ügyesek voltatok! Fantasztikus hír!

Többieknek megy a drukk, beszámolóval mindenkit várunk!
ktc
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok, csak írni nincs időm. A szülésemről felteszem a történetet, csak még nem volt időm megírni :)

Az biztos, hogy a legfontosabb az, mi van az ember fejében. Tulajdonképpen minden úgy történt, ahogy "elhatároztam", hogy történni fog. Nagyon erősen hittem benne, hogy minden rendben lesz és gyors szülés lesz. Így is volt. Pedig az eddigi szüléseim nem voltak olyan gyorsak.
Másik nagy tanulsága a mostani szülésemnek, hogy menet közben elhatároztam, nem érdekel mit mondanak, mit csináljak, azt csinálom, amit a testem akar. És sikerült nem meghallani amiket mondogattak. Csak befelé figyeltem...ettől lett olyan gyors az egész. Csak messziről hallottam, hogy akarnak valamit, de tudtam magamban azt mondani, nem érdekel mit akartok...én szülök így és itt. Oldjátok meg amit akartok.

Ennyit előzetesben többit hamarosan

puszi
Dana

Kép
 
 


Dana, örülök, hogy minden jól sikerült. Bár ahogy kiveszem a soraidból, a körülmények nem voltak annyira ideálisak. Kíváncsian várom a részleteket!

Én még növesztem a babát, 34-35. héten vagyunk.
Vendég
 


Sziasztok!
látom, hogy valaki már ajánlotta ezt az oldalt.
Hogy még több sikertörténet, vagy tanulság legyen olvasható rajta, abban ti is tudtok segíteni! Ha szívesen látnátok viszont saját történeteteket, osztanátok meg tapasztalataitokat a témával kapcsolatban, akkor bátran írjatok a szerkesztőknek a csaszarutanszulni kukac gmail pont com címre!
Ha elég sok tapasztala gyűlik össze, akkor lesz értelme a tervezett orvosajánlónak is, pl. Azt biztos ti is tudjátok már, hogy mennyire rossz a helyzet itthon ebből a szempontból, sok orvos el sem vállal ilyen esetet, és nagyon sok olyan van, ahol a harmincakárhányadik hétig minden rendben, aztán hirtelen programcsászárt ír ki. A legtöbb pedig lehetetlen és felesleges feltételeket szab (baba becsült súlya legyen Xg alatt, induljon meg terminusig a szülés, a vajúdás a nagykönyvi ütemben haladjon, miközben nem ehetsz, ihatsz, fel sem állhatsz a folyamatos ctg miatt és még oxyt is bekötnek :evil: )
Segítsetek ti is, hogy az utánunk jövőknek egyel több lehetősége legyen megtalálni a megfelelő segítőket!
Az én szüléstörténetem már fent van ;)

Lívia
 
 


Kedves Topiklakók!

Csak azért írok ide (is), hogy szóljak: a Babaneten múlt hét óta kommentelős játék van! Írjatok kommentet cikkeinkhez, és ezt nyerhettek a héten.

Facebook csoportunkhoz is megéri csatlakozni, mert ott is leesik ez meg az hébehóba!

További szép napot kívánok a Babanet csapata nevében:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Kedves Topiklakók!

Még ma játékba lehet szállni az Aquaworld családi belépőért! Csak egy komment kell hozzá a Babanet valamelyik cikke alatt, és Ti is esélyesek vagytok a holnapi sorsoláson!

És még mindig várjuk a Ti történeteteket! 1-2 gépelt oldal terjedelemben, wordben, szülésről, gyermekvállalásról, problémákról, gyerekekről, a szülőségről, az életről, a gyereknevelésről, a párkapcsolatról. Ide: szerkeszto kukac babanet pont hu

Ha pedig még nem csatlakoztatok a Facebook rajongói csoportunkhoz, akkor gyorsan tegyétek meg!

Fontos! A Facebook megváltoztatta a beállításokat, ezért, ha a továbbiakban is szeretnéd látni a Falon a Babanetes bejegyzéseket, akkor állítsd át a Beállításokat úgy, hogy minden ismerősöd és lájkolt oldalad látni szeretnéd. Vagy: lájkoljátok a Babanetes bejegyzéseket, netán ott is szabad kommentelni!

További szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Közben én is megszültem, és sikerült természetes úton szülnöm!

én is ajánlok egy helyet nektek:
Az Új Életkörben indult vbac klub: http://www.eletkor.hu/2011/02/vbac-klub ... ulok-kore/
Vendég
 


Laguna, de jó hír! Szívből gratulálok!!!!!!!!!
ktc
 
 


Sziasztok!
Bár nekünk még csak tervben van a második baba, de jó lenne megtalálni a végleges dokinkat, illetve szülésznőnket, és a kórházat is. Kislányom 27-én lesz egy éves, így van még egy kis időnk, de én már most tűkön ülök. Nagyon szeretném, ha természetes szülésem lehetne végre!
Ki hol szült előző császár után? mennyi idő telt el a kettő között? Kinél, melyik dokinál, illetve szülésznőnél?
Nagyon köszönöm a válaszokat!!!!!!!!!!!!!!!!!!
felhasznalonevem
Budapest
 
 


Ide is belinkelem ezt az oldalt, hátha valakit érdekelnek a statisztikák rajtam kívül is :D
http://www.mindenszules.hu/images/stori ... ar_jav.pdf
vigyázat, két oldalas

Felhasznalonevem, nem tudom, milyen szempontjaid vannak. Az biztos, hogy jó ezeket átgondolni. Számomra pl. az is fontos volt, hogy ha véletlenül bármi miatt nem tudok a választott orvossal szülni, akkor a kórháznak is elég jó legyen a statisztikája vbac terén. Tehát ha ügyeletesnél kényszerülnék szülni, akkor is jó esélyeim legyenek (hát, meg is kaptam az ügyeletest). Én ezért is döntöttem az István kórház mellett.
Vendég
 


Laguna! Hát igen! Sote II-n császároztak meg.
Most a Szent Imrével szemezek nagyon, de orvost olyan nehéz találni. Eddig nem sikerült:-( Valaki esetleg tud segíteni saját tapasztalatú VBAC Szent Imrés orvos ügyben???? :wink:
felhasznalonevem
Budapest
 
 


..


http://www.eletkor.hu/2011/09/ican-magy ... talalkozo/

Márciusi ICAN találkozó 28-án lesz (szerda) 11-től 14 óráig, helyszín megint az Életkör (Bp. XII. Hertelendy u. 1/b).
Vendég
 


sziasztok

Nekem van egy jobb ötletem... igazából minden szülési probléma a kismama pszichéjében keresendő..
Ha a kismama felkészül rendesen a szülésre, akár fájdalommentes szülése is lehet.
Tudom, mivel ezzel foglalkozok.
Ha szeretnétek tenni azért h. szépnek éljétek meg a szülést, szeretettel látlak benneteket!
Levélben bővebb információt adok az érdeklődőknek.

üdv.
Kr.
krisztin7
Zalaegerszeg
 
 


Krisztin, ez nagyon vádló mondat a kismamák felé, hogy 'minden szülési probléma a kismama pszichéjében keresendő'. Vagy a következő mondat értelmében arra gondolsz, hogy a fájdalom a probléma?
Más probléma akkor nincs is? Vagy mindenről a kismamák tehetnek? Vagy esetleg orvosokat is készítesz föl, akik időnként problémákat gyártanak abból, ami nem az? Csak mert ez a topik részben ez utóbbiról is szól: van orvos, aki szerint probléma császár után simán szülni, másnak meg nem. Ne haragudj, ez pl. nem a kismama pszichéjében létezik.
Vendég
 


Jó volna, ha újra feléledne a topic. Jár valaki most ilyen cipőben? Hogy, hol, mikor készültök rá?


Kép

Kép
 
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: