Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok.
Az elso babam a Margitban szuletett, csaszarral. Faros volt, es 36. heten jott. Most igyekszunk osszekalapalni a masodik kolkot. Jo lenne normal modon szulni. Szivesen olvasnam hasonlo helyzetben van/volt anyukak velemenyet, tapasztalatait.

Udv mindenkinek
Bogarka
Névtelen
 


Kedves Boglárka!

Ajánlom az Anyaságról, azon belül Szülésröl, azon belül Szülési esélyek császármetszés után topikot!
Jól el van dugva, de ott már szinte mindent összeszedtek pro-és kontra.

Juca
Juca (juca)
 


Bocsi, Bogárka!
Juca (juca)
 

 
 

Bogárka!

Idelinkelem:
[url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/165.html?992502748" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/165.html?992502748[/url]
Várlak ott!!!
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Koszi. Megyek majd.

Bogarka
Névtelen
 


Az elsõ 5 kg 4 dkg-mal érkezett. Mindenki azt hitte, hogy menni fog rendesen is. Este mentünk be elfolyt magzatvízzel, reggelig semmi fájás, békés szundikálás. Reggel jött az oxytocin, fájások ezerrel, jó kis tágulás, du. fél három körül már tolófájások, eltûnt méhszáj. De gyerek feje még mindig kimozdítható. Hát irány a mûtõ. aztán kiderült hogy mekkora...Mûtét után hamar rendbejöttem, nem volt semmi gubanc. Egy évig szoptatás, ahogy vége lett, gyakorlatilag azonnal terhes lettem. Nagy az öröm, de a végére azért jött egy kis izgalom. Mekkora ez a gyerek? merthogy én sem vagyok kicsi.Több orvos több véleménye szerint a gyerek súlya 3.2 kg és 3,6kg közé tehetõ. Persze hozzáteszik, lehet, hogy több, de az UH ennyit mutat. Hát akkor próbáljunk hüvelyi úton nekiindulni, aztán majd meglátjuk, mi lesz a vége. Nem féltem, tudtam, hogy jót akarnak és hogy jó kezekben vagyok. A terhességnek nem a császár a normális befejezése, hanem a hüvelyi szülés.A két gyerek között napra pontosan 22 hónap van. Ez utóbbi terhességnél nem indul spontán a szülés. Méhszáj már 4 cm-re nyitva, mégis hazamegyünk. Kétnaponta CTG, minden rendben, áramlási viszonyok jók, de már nagyon szeretnék szülni. Aztán egyik vizsgálaton azt mondja az orvos, megindítjuk. Már éppen ideje, túlhordtam. repesztik a burkot, meconiumos a magzatvíz. Fájás megint nincs. És vajon végül mekkora is a gyerek?Jön az infúzió, fájások megint ezerrel, jó kis tágulás. Végig remek szívhangok, gyors haladás. (11-kor bekötött infúzió fél háromkor gyerek!)Végül szépen haladó szülés, délután fél háromra megszületett Réka. 4,24 kg!
Hogy melyik volt könnyebb? A császár vége és az utána való felépülés NEKEM könnyebb volt. Rékánál elég jól repedtem, kb. három hétig nehezen mozogtam, fájt mindenem, még feküdni sem volt jó. És persze ne felejtsük el, hogy mikor hazajöttünk, itthon már várt egy alig 2 éves gyerek. Talán ez a része volt igazán nehéz. Összességében jó volt ez így, örülök, hogy olyan kórházban szültem, ahol nem természetes, hogy egy császár után a következõ is csak az lehet. Lehet, hogy a császármetszés pillanatnyilag a könnyebb megoldásnak látszik, de akkor is egy mûtét, akkor is egy hasi vágás, mégha mégoly kíméletes, és elterjedt is. Javaslom mindenkinek, hogyha nincs komoly akadálya, próbálkozzon a természetes megoldással!
Üdvözlettel: Kinga (anyuka és védõnõ)
Kinga
 


Kinga!

Átkopizhatom a történetedet a Szülési esélyek császármetszés után topicba? (ott fut igazán a téma, nem érdemes kettõt hajtani)
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Ildikó!

Természetesen! Én azt hittem, jó helyen vagyok!
Szia: kinga
Kinga
 


szia Kinga!
Megkérhetlek szépen, hogy valami kis megkülönböztetést használj a neved mellé, mert eddig én futottam ezen a néven??
Ha gondot okoz, szólj, majd én változtatok.
Kössssz.
Kinga
kinga
 


Oké, Kinga, átkopoztam, és várunk téged is abban a topicban!

Amúgy én külön örülök a történetednek, szeretnék minél több magyar vbac-os történetet hallani.

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


SZIASZTOK!Szia bogarka.Ugyanezen a témán vagyok.Az első babám-már 7és fél éves-császárral született.Túl rövid volt a köldökzsinór.Most a 13.hetes vagyok.A doktornő azt mondta,mivel nem az én adottságaim miatt történt műtét,ez a baba sima szüléssel tervezett.Veled aggódom.Őszintén szólva meg félek.Azt a fajtáját már ismerem........

Kép[/URL]Kép
 


Sziasztok!
Az első babám császárral született, nem így volt tervezve, de menet közben így alakult. Nagyon nem örültem neki, de miután felébredtem, és mellémfektették a kislányomat elfelejtettem minden bajomat, tökéletes volt a kapcsolatunk, és szerencsére jól is szopizott. A második babám egy másik kórházban született, ahol sokkal barátibb volt a hozzáállás, hagyták, hogy természetes uton megszülethessen. Csodálatos élmény volt! Ennek már 10 éve, most várom a 3. gyerekemet, nem tudom milyen szülés lesz, természetes, vagy császáros.


szia Erika,

Megkérdezhetem, hogy hol szültél másodjára? én is császárral szültem mert nem tágultam, és bár még csak tervezzük a kistesót szeretném természetes úton megszülni.

köszi Laura
 
 


Sziasztok ! Tud valaki olyan esetről , amikor két császár után sikerült a normál szülés , esetleg tud valaki olyan orvost illetve kórházat ajánlani ahol legalább az esélyt megadják rá!
 
 


Nonci! Nem akarlak elkeseríteni, de sajna ilyenről még nem hallottam. Első császár után még van ahol sikerül a természetes szülés, de úgy tudom kettő császár után már nem nagyon szokták bevállalni. Azért érdeklődj, hátha mégis, sosem tudni. Remélem úgy sikerül ahogy szeretnéd :D
Vendég
 


Szia Nonci,

Én egyszer a kismama újságban olvastam egy nőről két császár után természetes úton szült sőt ha jól emlékszem otthon de ez nem biztos, ha lesz időm megkeresem melyik számban volt de szerintem a 2006-os kismama valamelyikében?

Azért kár hogy kicsit haldoklik ez a topik!

Üdv Laura
 
 


Szia Nonci!

Én is olvastam amit Laura írt és én is úgy emlékszem, hogy ment a dolog. Szerintem a Kismama honlapján utána is tudsz keresni.

Üdv
 


Sziasztok!

Én is sajnálom, hogy nem megy ez a topic, úgyhogy gondoltam, írok pár sort.
Első szülésem nekem is császár volt (2006. áprilisban, a SOTE I. nőin, Dr. Tóth-Pál Ernőnél), most készülünk a következő babára, akit szeretnék normál szüléssel megszülni. Nagyon örülök az itt leírt sikertörténeteknek, jó, hogy vannak, akiknek sikerült!
Abban szeretnék segítséget kérni, hogy kórházat és orvost keresek a szüléshez. Akiknek összejött, tudnátok nekem valakit ajánlani?
E-mail: lidinet@freemail.hu

Köszi!

Lidke
[img]http://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
 


Sziasztok!

Én 2003-ban császárral szültem, majd 2006-ban simán.
Ahogy a dokim is mondta ehhez kell egy nő és egy bevallalós doki. Nekem megvolt.

Szüléstörténetem:
Kedden 23-án reggel 6-kor keltem és irány a kórház. A dokim berendelt vizsgálatra. Az emberek figyelmességére utal, hogy az egyik közlekedési eszközön nem adták át a helyet. :( Szóval bő 1 óra alatt beértem a kórházba. A doki megvizsgált és közölte, hogy 1 ujjnyira nyitva vagyok, bármi lehet belőle. De mivel semmi görcsöt, keményedést, különlegességet nem éreztem hazaengedett. Fél 9-kor indultam haza. Amikor a trolit vártam észrevettem, hogy elkezdődtek nagyon enyhe menstruációs görcsök, amik az úton hazafelé szabályosan ismétlődtek 3-6 perc között, de annyira enyhe volt, hogy csak azt hittem a szokásos keményedések egy kicsit megfűszerezve. Amikor a liftünkben voltam kb. 10-re értem haza, akkor könnyebbültem meg igazán, mert azért nem igazán éreztem magam jól. Nem szülési fájdalmakat éreztem, csak valahogy a közérzetem nem volt jó. Gondoltam itthon lepihenek és ha elmúlnak a keményedések akkor nem szülünk. Annyira enyhe görcseim voltak, hogy még Fannit is le akartam vinni a játszótérre még jó, hogy a férjem nem engedett.
Ahogy feküdtem az ágyban egy kicsit rossz volt a közérzetem és 2-3 percenként volt ilyen összehúzódásom. Aztán elmentem wc-re. Ott minta elmúlt volna minden fájdalmam, gondolom mert az ember ott el tudja lazítani az izmait. Mondtam is, ma nem szülünk. Egyébként nagyon sokat töprengtünk, hogy most szülünk vagy nem szülünk. Fontos volt, hogy biztosak legyünk, mert a mamáék 150 km-ről utaztak fel vigyázni a Fannira. Szóval a wc-n ülve, egyszer csak a nagy csendben egy hatalmas pukkanást hallottam, ami nagyon fájt. Ez 1/2 12-kor történt. Még kiáltottam is egyet. A férjem azonnal mondta megyünk a kórházba. Hívta is a mamáékat induljanak. Én pedig a bébiszittert. Gondolom a méhlepény repedt meg, de nem folyt semmi kifelé így nagyon megijedtem. Felhívtam a dokit aki mondta, hogy menjek be, mert így nem tudja mi volt az a pukkanás. Elkezdtünk készülődni. Fájásom még nem volt.
Aztán kb. 10 perc múlva 11:45-kor, ahogy lehajoltam, hogy felvegyek valamit a földről elindult a magzatvíz. Gondolom nem alul repedt meg, hanem valahol oldalt így idő kellett míg ki tudott folyni, illetve Áron picit arrébb ment, akkor a buksijától ki tudott folyni. Innentől indultak el a fájások is, amik rögtön 2 percesek voltak. 12:00-kor tudtunk elindulni itthonról. Bíztam benne, hogy hamar beérünk a kórházba és nem lesz dugó. Az autóban már 1-2 perces iszonyatos fájdalmaim voltak. Szinte alig volt szünet közötte. Éreztem a férjem is aggódik, hogy beérünk-e. Mondta is, hogy hívjam a mentőt, ha úgy érzem, mert Ő nem érzi, hogy mi a helyzet. Az út 45 percig tartott. 12:45-kor értünk be. Amíg Ferkó parkolót keresett és én a fájások között egy oszlopot támasztottam odajött egy kedves nőcike, hogy segíthet-e. Keményedik a pocakom?-kérdezte. Mondom mindjárt jön a férjem köszönöm. Majd meglátta a csomagomat, akkor kapcsolt. Csak nem szülök? Mondom, de nagyon úgy néz ki. Amikor elmúlt egy fájás, akkor tudtam haladni egy kicsit. Majd amikor jött egy meg kellett állnom. Kicsit muris lehetett, hogy amikor a lift leért a földszintre, akkor megint jött egy fájás és meg sem tudtam moccanni. Mondtam menjenek, mert nem tudok beszállni. Azért nagyon aranyosak voltak az emberek, mert megvárták míg elmúlik és beszálltam a liftbe. Még kiszállni kitudtam, de csak 1 méterre jutottam, mert jött a következő fájás. Találtam egy gurulós széket és arra támaszkodtam. Az egyik nővér a kardiológia osztályon meglátott és azonnal beültetett a székbe és már robogott is velem a szülőszobára. 13:00 körül értünk be. A szülésznőm azonnal jött. Úgy megnyugodtam, hogy ott van és beértünk a kórházba. Amikor meglátott, kicsit meglepődve mondta, hogy ennyire vajúdok már. Kérdezte kell-e nyomnom. Nem tudtam igazán megmondani, mert nekem mindenki azt mondta, olyan mintha kakilni kellene. Nekem ilyen nem volt. Így a vizsgálóba vezetett be. Miközben levettem a nadrágomat és a cipőmet vagyis a férjem levette, visszaért a szülésznő. Ekkor megint jött egy fájás Ő észrevette, hogy nyomok. Nekem nem tűnt fel csak annyi, hogy a hasam összerándul és én egy kicsit összegörnyedek. Na innentől felgyorsultak az események. Rohantunk a szülőszobára. Se beöntés, se vizsgálat, se átöltözés. És már nyomhattam is.
Kicsit meg voltam zavarodva, mert nem készültem fel rá, hogy beérek a kórházba és már nyomhatok is, így kellett egy kis idő míg agyilag felfogtam, hogy közre kell működnöm a dokival és a szülésznővel, hogy megszülessen Áron. Ugyanis tolófájások alatt mindig kiabáltam és kiengedtem a levegőt így nem tudtam hatékonyan nyomni. Végül a férjem jött oda és súgta a fülembe, hogy mit csináljak. Nagy levegő, szemet becsuk, levegő bent tart és nyomás. Amikor nyomtam hallottam, hogy Ő is nyom. :) Rá úgy néz ki hallgattam. És végre haladt előre a dolog. Muszáj volt, mert Áron szívhangja leesett félő volt, hogy baja lesz. Amikor a buksija már a kijáratnál volt a doki megcsinálta a gátmetszést, amiből semmit nem éreztem szerencsére. És még egy-két nyomásra 13:30-kor végre Áron kibújt 10/10-es Apgar-al. Rögtön a hasamra rakták. A férjem még sírt is. Olyan aranyos volt.
Utána a szokásos dolgok következtek. Áron odabent a 37-es buksijával mindent tarolt így a hüvelyfalat is varrni kellett. 13 varratom lett. Nagyon nehezen viseltem a varrást is , az sem érdekelt, hogy a picur ott volt mellettem a férjem karjaiban. A betapintást is megcsinálta a doki és higgyétek el semmi extra nem volt benne, olyan volt, mint egy sima vizsgálat pedig be voltam szarva tőle. Bocsánat a kifejezésért. pedig szülés előtt sokat gondolkodtam rajta, hogy megkérem altassanak el ezért, mivel itt a babaneten sokaktól azt olvastam, hogy ez egy borzalmasan fájó dolog. Nekem személy szerint abszolút nem fájt és kb. 1 percig tartott. Úgyhogy ettől aztán ne tartson senki. Miután a doki végzett, tudtam csak babázni. Rögtön megszoptathattam, ami számomra nagyon fontos volt. Gondoltam ez is segít majd, hogy legyen tejcsim. 2 órát töltöttünk hármasban, majd mentem a gyerekágyra. Pár óra múlva kellett csak felkelnem, de úgy leesett a vérnyomásom, hogy 2 órába telt, közben tömtek folyadékkal, míg ki tudtam menni a mosdóba. Azután azonban minden simán ment. Áron nagyon ügyesen szopizott. A csecsemős nővérek nagyon aranyosak voltak. Mindennel meg voltam elégedve.
Egyszóval a szülés nagyon nehéz volt, vagyis inkább fájdalmas, de ez egy csodálatos élmény és most már, hogy a fájdalmak halványodnak azt mondom jöhet a következő. :)

Szóval lehet császár után simán szülni. Mindenkinek ajánlom! :)
Ha van kérdésetek légyszi a profilomban levő email címre, mert az mindig megnézem.

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 


Sziasztok! :D

Én 2001 januárban szültem a lányomat.. Sima szülésnek indult,de miután teljesen kitágultam,csak nem jöttek a tolófájások. 3 óra telt el így,aztán hirtelen nagyon elmentek a szívhangok..,megcsászároztak.
Nagyon csalódottnak éreztem magam,valahogy úgy,mintha pont a "katarzisról" maradtam volna le. Úgyhogy mindenképpen szerettem volna a tesót simán szülni..
Találtam egy fantasztikusan emberi,kedves,figyelmes orvost az István kórházban,Artner Attilát. Nála szültem 2005-áprilisban a kisfiamat. 6 óra vajúdás után megszületett (bár őszintén,a kitolás előtt nagyon megijedtem,hogy most sem fog sikerülni :roll: ),de SIKERÜLT!! És ez valami fantasztikus érzés,minden fáradtság ellenére.. Olyan gyorsan kibújt,hogy vágni sem volt idő,repedtem.. De túl lehetett élni,főleg a császársebhez képest. :roll:
Hát,nekem nincsenek túl jó élményeim a betapintásról..,de a végére nagyon kifáradtam,szerintem így máshogy érzékel az ember.
Most április 20-ra vagyok kiírva,persze maradtam a jól "bevált" orvosomnál.. Remélem,hamar meglesz a baba... :D
Ha bárkinek tudok segíteni,nyugodtan írjatok privit,vagy e-mailt:
leicht@externet.hu

Üdv:Andi :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
 


SZIASZTOK.
ABBAN SZERETNÉM A SEGÍTSÉGETEKET KÉRNI HOGY ISMER-E VALAKI OLYAN ORVOST ZALAEGERSZEG,TAPOLCA KESZTHELY.AJKÁN AKI VÁLLALNÁ A MÁSODIK SZÜLÉST TERMÉSZETES ÚTON ÉS NEM NÉZ UFÓNAK EMIATT.EZEN SZÜLÉSZETEKRŐL HA VAN VÉLEMÉNYETEK AZT IS SZÍVESEN VENNÉM.
NAGYON KÖSZI AZ INFÓKAT ELŐRE IS!BEÁTA
 
 


Sziasztok, csatlakozom hozzátok.
Elsö császár aztán még 4-en simán.

Kedves Beáta, 9 éve ugyan ilyen kérdések foglalkoztattak engem is. Több orvost megkerestem, sikertelenül. Aztán mivel magamra maradtam (végül azért mégsem) olvastam, kutattam, kérdezösködtem, nagyon utána jártam a kérdésnek és más utat választottam. A Sajátomat. Bevált. Igy aztán még négy gyermeket szültem.
Biztos sikerül neked is, vagy már sikerült is :wink:
ildiko
 
 


Elujza!
Írtam neked privit
Ha lesz időd kérlek válaszolj!
Köszi:beáta

PHPBB kód:
Kép
Kép
 
 


Hát, elég halottnak tűnik a topik, de azért bátorkodom! :D
Szóval 2006. augusztusában császárral született a fiam. Terhességi HELLP szindrómám miatt a babám méhen belül sorvadt (rosszul hangzik, nem volt semmi baja, hála Istennek, csak lefogyott egy kicsit, 2310 gr-al született). Ettől függetlenül sima szülésnek indult a dolog, de Ágoston nem volt túl jó kondiban, a szívhangok nem voltak bíztatóak, és a tágulás lassan haladt (legalábbis Á. számára lassú volt). Így lett császár.
Orvosom most rendes szülésre készül, de vannak "feltételek": minden túlhordott nappal csökken az esély a normál szülésre, nem lehetek megint beteg.
Kérdésem: szerintetek mi az oka, h a túlhordás csökkenti a normál szülés esélyeit? Logikusan úgy gondolnám, h a +/- 2 hétből simán ki lehetne várni a + 2 hetet, nem?
A dokimat kérdeztem a hegszétválásról (merthogy 18 hónap lesz a két szülés között), de azt mondta, h nem igazán veszélyeztető tényező. Ezen is meglepődtem, mert legtöbbször azt lehet hallani, h erre hivatkozva van újra császár.
Bízom benne, h sikerül a hüvelyi szülés, attól függetlenül, h nekem semmi rossz érzésem, vagy hiányom nem volt a császár után. Szerencsére a sebem sem fájt igazán, és a szoptatással sem volt semmi gond. :D
Remélem vki még jár majd erre, és segít nekem tisztábban látni! :D
Üdv: Viki
Vendég
 


Szia!
Én azt gondolom de ez csak gondolat hogy a túlhordásnál ami lehet hogy nem is tulhordás mert ki tudja azt pontosan megmondani hogy mikor fogant 1-2 nap ide vagy oda, nő az esélye annak hogy nagyobb a baba ill. lehet hogy a szülést meg kell indítani mert esetleg elöregedett a lepény vagy mert mecóniumos a magzatvíz vagy a túlhordás jelei mutatkoznak a babán.És ugye az indított szülés méhtevékenysége nem olyan mint a normál így esetleg a heg nem szeretheti.De azt gondolom így megint a hegszétválásnál vagyunk ami ugye néma és már csak lehet akkor veszik észre ha szétválik már.

Várom majd hogy mi lesz a végkifejlet és szép szülést kívánok!

PHPBB kód:
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Betti!
Szia!!! :D Írj, mi van veletek!
Közben én is kérdeztem a dokimat a hegszétválásról. Azt mondta, hogy mindig vannak jelei, csak figyelni kell. A baba is jelzi előre, azt a ctg mutatja, meg egyéb jelek is vannak, de azokat nem mondta el, hogy mik, nehogy bebeszéljem magamnak, és azért legyen császár. Ha ilyen jelek vannak, akkor sem kell még kapkodni, általában a hegszétválás gyanúja miatti császárok is gerincközeli érzéstelenítésben történnek. Azt mondta, hogy ilyen esetben sem nagyobb az altatás valószínűsége, mint más császárnál. A lényeg, hogy ez nem egy hirtelen bekövetkező valami. :D
Én most olvastam az Útmutató szüléshez című könyvben, hogy a farmon, ahol a szülések zajlanak, amiket ez a nagyon híres bába vezet le, aki a könyvet írta, 115 császár utáni sima szülésből két nőt küldtek fenyegető hegszétválással kórházba, ahol műtötték őket, de egyikőjüknél sem volt végül szétválás.

Viki!
Hol, kinél fogsz szülni?

Lidke
[img]http://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
 


Szia!
Nagyon rég hallottam rólatok!
Pocaklakó hohy van? heged nem fáj vagy ilyesmi?
Nemét tudjátok már?
Nálunk sajnos semmi de a hormonvizsgálat szerint még mindig nagyon magas a szoptatás miatt a hormon.Pedig márcsak 3-4 alkalommal szopizik.

Írj minél előbb!
Sok puszi:Betti

PHPBB kód:
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Hát, akkor tulképpen a hegszétválás tényleg nem olyan nagyon gyakori. A dokim se izgatja magát különösebben miatta.
Lidke! Az SOTE I-en szülök majd Sziller Istvánnál. Nagyon jó doki, az a fajta, aki nem hergeli a nőket, nagyon megnyugtató, de őszinte is, ha van vmi baj, megmondja. Az egyetlen, ami felizgat, ha a szülésre gondolok, az a gyerekágyas osztály. Az már akkor is rém zsúfolt volt, amikor Ágoston született, de most a kórházösszevonások után még rosszabb lesz a helyzet. De épp a zsúfoltság miatt, ha nincs gond, nagyon hamar kidobnak. Mi a 4. nap reggelén már jöhettünk is haza, de úgy, h 9-re már át kellett adnom az ágyamat. Remélem most sem kell tovább maradnom. A sógornőmet, aki hüvelyi úton szült, másnap megkérdezték, h nem akar-e hazamenni. Hazament. Bár neki az 5. gyereke született.
No, hosszú lettem, bocs.
Viki
Vendég
 


Sziasztok!

Viki!
Az én kisfiam is a Sote I.-en született, Tóth-Pál Ernőnél, vele mi is nagyon elégedettek voltunk. :D A gyerekágy miatt szerintem ne aggódj, azt már nem lehet tovább zsúfolni! :roll: Én a Szent Imrében fogok szülni, ott kicsi, kétágyas, felújított szobák voltak, amiket egy hónapja háromágyasokká alakítottak az összevonások, megszüntetések miatt! :evil: 4 napnál tovább biztos nem kell maradnod, császár után az a szabvány, mi is akkor jöttünk haza, sima szülésnél is annyi volt másfél éve. Minket (a többiekkel együtt a szobából) az Újházy doktor haza akart "engedni" már a harmadik napon, de mondtuk, hogy majd ha a saját orvosunk is enged, akkor megyünk.

Betti!
Köszi, mi jól vagyunk, pénteken voltunk a 30 hetes UH-on, baba naaaagyon aranyos volt, épp próbálta a kezét bekapni, de nem sikerült neki, csak a száját nyitogatta, a nyelvét dugdosta, meg a kezével hadonászott az arcocskája előtt. Méretei napra pontosan a korának megfelelőek, és nagyon eleven.
Nemét nem akarjuk előre tudni.
Hegem nem is érzem, ilyesmitől ne parázz előre! :wink: Kívülről alig látszik, mondta is a dokim, hogy ha nem tudná, hogy van, észre sem venné a vizsgálatkor.
Sajnálom, hogy még mindig semmi nálatok, de az olyan jó, hogy még szoptatsz!!! :D Keve sajnos szeptemberben abbahagyta, valószínűleg a baba miatt. :cry:
Nálatok most mi lesz? Ki kell várni a szopi végét? Dokit+kórházat találtál már?

Puszi,

Lidke
[img]http://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
 


Viki!
Tévedtem tegnap! Azóta hallottam, hogy a Sote I.-en a frissen szült kismamákat már másik épületben helyezik el, míg nem ürül szoba, mert már az emeleten sem férnek el! :evil: :evil: :evil:

Lidke
[img]http://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
 


Szia Lidke!
Hát, ez aztán az elkeserítő hír! :evil: Már Ágostonnál sem volt egyszerű a gyerekágyas oszt-ra kerülni, mert nem volt hely ideiglenesen. De most, ahogy a sógornőm mondta, még rosszabb lehet, hiszen úgy tudom 2 közeli kórház szülő-nő állományát is a SOTE I-re zúdították. :roll: Őrület ez az egész!
Úgy látom nagyon hasonló lesz a korkülönbség a babáink között! Ágostonnál mi sem kérdeztünk rá a nemére, de úgy a 30 hetes UH-on látni véltem a fütyit. :D Most nagyon kíváncsi voltam rá, h fiú-e vagy lány a bébi, 2X is megerősítették, h fiú (férfi, mondta rá az uh-os nő :D ), de én egyszer se láttam semmit... :? Neveket választottatok már? Nálunk a lánynév az Enikő lett volna mindkét esetben. Hát, eltesszük legközelebbre! :D
Üdv: Viki
Vendég
 


Sziasztok!
Most járok itt először, és látom, elég régen nem írtatok, de remélem, kapok választ. 11 hetes terhes vagyok, és az első fiamat, aki most 9 és fél hónapos, hirtelen fellépő toxémia miatt császárral szültem. :( A másodikat már tényleg nagyon szeretném természetesen szülni, mert hiányérzetem van. Bár az orvosom bíztat, én mégis aggódom a c ászár óta eltelt rövid idő miatt,
Rétes, látom, nálatok sincs túl nagy korkülönbség. Te hogyan készülsz? Tudsz valami bíztatót mondani? Látom, lassan szülsz. Hogy vagy? Érzed a heget? Ellenőrzik a vastagságot, vagy azt csak a szülésnél? Bocsi a sok kérdésért, de nagyon-nagyon hiányzik a természetes szülés, és mivel én nagyon készültem az elsőnél (kismama jógára, és szülésfelkészítőre is jártam), ezért hatalmas űr maradt bennem a császár miatt.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

 
 
 
 
 
 


Lidke!
nem akarom elkiabálni de én is babát várok!

PHPBB kód:
Kép
Kép
 
 


Betti!
Éreztem, hogy be kell ma néznem! GRATULÁLOOOOOK!!! :D :D 8) :D :D 8) :D :D Ez aztán a jó hír! :D Doki, kórház, szülés, stb.? Mit hogy terveztek? Mesélj!

Kolcsek!
Hol, kinél fogsz szülni? Az első baba hol született?

Viki!
Sőt, a bezárt Schöpf-Mérei problémás eseteinek a fele is ide kerül, mivel ott a PIC is megszűnt. Engem ebben az egészben az dühít a legjobban, hogy mivel az orvosok is emberek, és egyre jobban le vannak terhelve, ha valami baj történik emiatt, akkor ki a felelős? Max. az orvos, de azokat, akik ezeket a döntéseket meghozták, senki nem fogja elővenni! :evil:

Lidke
[img]http://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
 


Sziasztok!

Betti!
Én is őszintén gratulálok!!!! :D :D :D :D

Kövecske!
A kisfiamat a Schöpf-Méreiben szültem, Arnold főorvosnál. A Schöpfi ugye bezár, de nem szeretném az orvosomat lecserélni, úh egyelőre úgy tűnik, hogy a Kartács utában fogok szülni. Egy biztos, megyek az orvosom után, mert nagyon meg vagyunk vele elégedve. Tapasztalt, és a második szüléshez való hozzáállása is tetszett. Ő nagyon örült, hogy meg szeretném próbálni természetesen szülni a babát. Mástól már hallottam olyat, hogy mivel az első császár volt, ezért az orvosának evidens volt, hogy a második is az, így nincs semmi kockázat. Csak sikerüljön! Nagyon görcsölök miatta, szerintem ez sem jó.

 
 
 
 
 
 


Szia Kolcsek!
Nálunk pont másfél éves lesz a "nagy", amikor a kicsi születik. Nekem is azért volt császár az első, mert hirtelen beteg lettem. Olyan volt, mint a toxémia, csak vmivel rosszabb, mert májfunkciózavar meg vmi véralvadási zavar volt még mellette. Úgy hívják, h HELLP szindróma. De szerencsére se velem, se a fiammal nem lett nagy baj, bár a kicsim egy kicsit kicsi lett, 2310 gr.
A dokimban fel sem merült, h megint császár legyen, hacsak nem vagyok beteg. A heget még egyszer sem nézték meg, úgy tudom, azt egyébként is csak a végén, az utolsó uh-nál van értelme megnézni, mert akkor közelít a méhed a végleges méretéhez.
A sebemmel nekem szerencsém volt, már másnap sem volt vészes, de valszeg azért, mert nekem ott már van egy hasonló sebem (ciszta műtét), és eleve elég érzéketlen volt a terület. :? De láttam, sok kismamit nagyon megviselt a felkelés az ágyból...
Hogy készülök? Hát izgulok, mint a fene! :D Elvégre még nem szültem, a vajúdás is a kórházban ért heves gyomorfájások közepette (a HELLP egyik jellegzetes tünete), úgyhogy fel sem tűnt, h mikortól tart. Egyszóval semmiről semmi fogalmam sincs, és bár órákig vajúdtam, fájt is, mégsem tágultam jól. Egyszóval szűzen megyek szülni. :shock: Nagyon bízom benne, h normál szülés lesz, de félek is egy kicsit.
Örülj neki, h az orvosod nem ijesztget a császárral, mert rengeteget lehet hallani, h sok orvosnál csaszi után nincs rendes szülés. Jó pocakosodást!!!
Viki
Vendég
 


Betti!
Gratulálok az új terhességhez, és gondtalan várandósságot kívánok! :D

Lidke!
Hát, ez az! A barátnőm 1 hete szült a Klinikán és nem sok jóval bíztatott. Még inkább futószalag az egész, és bár neki szerencséje volt, a babájával lehetett, sok kismami másik szárnyban volt elhelyezve. :evil: Gondolom nagy öröm 3 óránként megkeresni a babádat, főként, h mindenki úgy tudja, a Klinikán csak 24 órás rooming-in van. Azzal biztatom magamat, h nem lesz gond a szülés körül és minél hamarabb hazajöhetünk. De azért a szülés mikéntje mellett ez a kérdés (a gyerekágyas oszt.) izgat a legjobban.

Van egy kérdésem! Milyen az a nyákdugó? Belőlem tegnap és ma is kijött vmi, kb fél hüvelykujjnyi izé. Kicsit barnás volt, de nem nagyon. Ilyet még nem láttam. Szerintetek ez lehetett az? Bocs, h ennyire intim a kérdés, de gondoltam, hátha vmelyikőtök látott már nyákdugót.... :oops: :D
Viki
Vendég
 


Kolcsek!
Még akartam írni, de elfelejtettem! Szóval, az én dokim azt mondta, h nagyon kevés nagyon nyomós indok van az ismételt császárra olyan esetben, mint az enyém is. Tehát, amikor 1X-i dolog miatt volt a csaszi. Pl nálad is! Neked sem valószínő, h újra előjön a toxémia, ez nagyon ritkán fordul elő. Más baj pedig nem volt, nem volt kicsi a medencéd, nem volt farfekvéses a babád, meg még van pár eset, amikor alapvetően a császárt alkalmazzák. A hegszétválás pedig a dokim szerint is nagyon ritkán történik meg. Ő pl soha nem emlegette a sokat hallott 2 évet (h ennyi legyen a 2 szülés között), egyáltalán nem gondolta, h a 18 hónap túl rövid.
Úgyhogy szerintem ne izgulj! Nagy valószínűséggel mindketten hüvelyi úton fogunk szülni! :D Az, h görcsölsz azon, h sikerül-e, nem hiszem, h befolyásolja a dolog alakulását, de a mindennapjaidat biztosan megkeseríti egy kicsit. Ráérsz még a szülésen gondolkodni!!! A végén úgysem tudunk már semmi másra gondolni, csak hogy mikor lesz már vége, nem? :D
Viki
Vendég
 


Sziasztok!

Azt hallottam, hogy a császár utáni természetes szülés esélyét nagyban növeli, ha gyorsan tágul valaki a szülés alatt. Én az első babánál két ujjnyira tágultam, aztán elmúltak a fájások. (Aztán nem tudom mi lett volna, mert kiderült a toxémia. :( ) Beszéltem egy anyukával, aki homeopata szereket szedett a terhesség 34. hetétől, és 2 óra alatt megszült. Valaki tud valamit a homeopátiás szülésről? Hallottatok már erről?

Viki!

Elég szörnyen hangzik a HELLP szindróma. De tényleg az a lényeg, hogy mindketten egészségesek vagytok. Köszi a bíztatást, máris sokkal jobban érzem magam! A császár után én is sokat sétáltam már másnap. Nem mondom, h nem éreztem, de én utálok feküdni, és az hogy felkelhettem minden fájdalmat feledtetett.

 
 
 
 
 
 


Kolcsek!
A homeopátiás szerek szerintem csak placebók. Elolvastam egy viszonylag hosszú cikket arról, h mi a homeopátia lényege: a betegség tüneteit erősítő szert kell alkalmazni (tehát, ha köhögsz, akkor olyat, ami méginkább köhögésre ingerel. Gondolom azért van ezekre mind ráírva, h átmenetileg rosszabbodhatnak a tünetek), de mivel ez akár végzetes is lehet, eszméletlen mértékben felhígítják a hatóanyagot. Közben pedig meghatározott módon rázzák, meg kevergetig az egészet.
Miután ezt elolvastam, kidobtam ahomeopátiás orrsprémet, ami amúgy nem használt (igaz rosszabb sem lett a helyzet).
Szerintem jobban jársz, ha természetes dolgokat próbálsz alkalmazni, mint pl a málnalevél tea. Nyilván az ember nem akar gyógyszereket szedni, vagy minél kevesebbet, gondolom ezért is van nagy divatja a homeós szereknek.
Ez csak az én magánvéleményem, ha vki esküszik rá, h neki használnak a homeós bogyók, lelke rajta!
Viki
Vendég
 


Sziasztok!

Viki!
A nyákdugó vagy sűrűbb, vagy már kicsit hígabb valami, de mindenképp zselészerű. Nekem hígabb volt, és rózsaszínes, de úgy tudom, hogy a szín nem számít, mert az attól függ, hogy kerül-e rá pici vér, vagy sem. Ismerősömnek két hete, szintén 34 hetesen ment el a nyákdugója, ő is császár után terhes, ma találkoztunk, még egyben van, és semmi nem utal rá, hogy közelegne a szülés pillanata, úgyhogy ne izgulj!

Homeopátia: Én sem hittem bennük, de nyáron bárányhimlős lett a kisfiam barátnője pont a nyaralásunk előtt két héttel (pont nem tudtunk volna elmenni). A kor szerinti fórumon sokan esküsznek rá, tettek fel barihimlő megelőző/tünetgyengítő/folyamatgyorsító homeót, gondoltam, baj nem lehet, és hátha. Elkezdte szedni a gyerek, nem lett himlős (nem biztos, hogy attól), rajtam viszont ismeretlen eredetű kiütések jelentek meg, amikről nem tudták megállapítani, hogy micsodák. Pár nap múlva a kisfiamon is ugyanazok a tünetek lettek. Ekkor még tartott az említett homeós kúrája. Rajta két nap múlva nem volt egy kiütés sem, rajtam több, mint három hétig voltak. Neki jó volt a közérzete, én majd' megőrültem, annyira viszketett, pedig kaptam rá mindenféle viszketéscsökkentőt. Végül elkezdtem én is szedni a gyerek homeós cuccát, és akkor múlt el. Továbbra sem állítom, hogy feltétlen attól történt mindez, de azóta nem zárom ki a lehetőségét. Én most szedek a szüléshez homeót, lesz málnalevél tea is, meg ha még hallok valamit, akkor az is, úgy gondolom, most mindent meg kell tenni az ügy érdekében.

Kolcsek!
Ne görcsölj! Ha meg tudod oldani, akkor szerdánként 9-10-ig a Szent Imrében van egy relaxációs félelemoldó óra várandósok számára, én járok rá szintén a para miatt, és nagyon szeretem. Nekem jót is tesz. Ingyenes, bárki járhat rá. Néha vannak még vidékről is! :D Ma volt az idén az utolsó foglalkozás, most január 9-ig nem lesz, úgyhogy én már csak 2-3 alakalommal tudok menni. :( :D

Lidke
[img]http://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
 


Lidke!
Hát, akkor lehet, h tényleg a nyákdugó volt az. Amúgy nagyon én sem érzek semmit, bár a hasam meglehetősen sokat keményedik. Voltam viszont pont tegnap a dokimnál, a méhszájam teljesen zárt, úgyhogy minden okés. Meg még azt is mondta, h szép méretes a baba, így külső tapintással. Ezt gondolom arra értette, h ne izguljak, nem lesz olyan apróka, mint az Ágoston volt.
A homeós cuccokat biztos nem véletlenül ajánlgatják, de az én agyam eléggé elutasítja őket. Azt hiszem túl "civilizált" vagyok: nem ellenzem a szülés kori fájdalomcsillapítást, soha nem volt hiányérzetem, h nem hüvelyi úton szültem a fiamat, ha fájt a fejem terhesen is bevettem fájdalomcsillapítót, nem izgat a gátmasszázs és más hasonló, szüléskönnyítő technikák. És ez nem azt jelenti, h kinevetném, vagy lenézném azokat, akik mindezeket elfogadják, vagy éppen elutasítják, csak nekem ezek túl "misztikusak". :D
Viki
Vendég
 


Sziasztok!

En is csatlakoznek hozzatok! Ket gyerekem van, mindketten csaszarral szulettek. Az elso 2004-ben toxemia miatt a 36. heten. Rutin vizsgalatra mentem be, egy ora mulva a mutoben voltam. Igaz mar nagyon vizesedtem, es hetek ota magas vernyomasom volt, aznap amikor bementem rutinvizsgalatra, mar feherje is megjelent a vizeletben. Akkor meg haza kartak kuldeni, jott a hetvege, hogy majd hetfon csaszar. Szerencse, biztonsag kedveert csinaltak egy uh.-t, amibol kiderult, hogy a baba keringese nagyon nem ok, azonnali csaszar. Akkor kelloen meg voltam ijjedve es foleg meg voltam lepodve, a sebem szinte alig fajt, konnyen mozogtam a csaszar utan 8 oraval, lelkileg sem okozott problemat a csaszar.

Masodik terhessegnel nagyon keszultem a huvelyire, nagyon nem szerettem volna csaszart. Dokim tamogatott, azt mondta, persze megprobaljuk, de csak ha zavartalan terhesseg lesz. A toxemia nem ismetlodott, de a 24.heten kiderult, hogy terhessegi cukorbetegsegem van. Elkezdtem a dietat, de sajnos ahogy teltek a hetek, egyre kevesbe volt hatekony a dieta, ill. nem volt eleg. A 30. hettol inzulint kellett szurjak magamnak. A vegere egyre emeltem az inzulin adagot, megis a vercukorertekeim az egekben jartak. A 37. heten sz.r vercukorertekek mellett, rossz lett a ctg, mar magas volt a vernyomasom is ( de szerintem csak felturaztam magam, mert az ugyeletes szerint azonnali csaszar kell nekem). Sajat dokim csak a cukor miatt aggodott, azt mondta a cukrom miatt mar jobb lesz ennek a gyereknek inkabb kint, mint odabent. Csak a cukor miatt nem akart csaszarozni, de megvizsgalt,es mondta, hogy teljesen zart a mehszaj, elozetes csaszarost mestersegesen inditani veszelyes, viszont gyereknek meg kellene mar szuletnie. En kertem, hogy inditsa el a szulest, alairtam, hogy en kerem az inditast, orvosi javallat ellenere Dokim nagyon rendes volt vegig, egy percig nem haragudott, es nem hisztizett, hogy az o dontese ellener cselekszem. Vegig biztatott, batoritott. Delelott 10-kor kotottek be az infuziot, este fel tizkor vettek ki a fiamat csaszarral. ( Utolag az is megfordult a fejemben, hogy lehet hogy egyszeruen nem volt meg itt az ideje a fiamnak, hogy kijojjon, es azert nem indult el, 3 het lett volna meg a terminusig) Az oxitocin produkalt valami fajasfelesegket, de nagyon enyheket, aztan le is allt az egesz. Megjegyzem, azutan allt le az egesz, miutan bejott az ugyeletes szuleszno, es lehordott, meg mindenfelenek elmondott, amiert "veszelyeztettem az eletunket, mert en el fogok verezni a szuloagyon, rogton miutan szetmegy a sebem, es a gyerek is bele fog halni ebbe az egeszbe." Dokim amikor latta, hogy az oxitocin joforman semmit nem csinal, azt mondta, hogy ha mar igy dontottem, akkor tegyunk meg mindent, hogy sikeruljon, es delutan 2-kor megrepeszette a magzatburkot, mondvan, ha valami, akkor ez meghozhatja a fajasokat. Sajnos ez manover sem jott be, es igy lett csaszar este fel tizkor
. A fiam a borzaszto cukor ellenere makk egeszseges. Nekem a masodik csaszar utani idoszak maga volt a horror. Sokkal jobb fajt a sebem, alig birtam negykezlab maszni, nem gyoztem kerni a fajdalomcsillapitot. Kerdeztem is a dokimat, hogy hogy lehet az, hogy ugyanaz a doki, ugyanazt a hasat vagja fel, megis eg es fold a ket muteti idoszak. Azt valaszolta, hogy szerinte lelkileg vagyok padlon, azert birom rosszabbul a fajdalmat. Es igaza lehetett, mert amig az elso csaszar utan a meglepetes volt a dominalo erzes, addig a masodik utan a csalodottsag. A fiam tegnap volt 2 eves, de a mai napig nem tettem tul rajta magam, mert annyira keszultem huvelyire. Es harom gyereket szerettunk volna, de a harmadik gyerekre, pont a csaszarok miatt nem tudom ravenni magam, nem a fajdalom miatt, mert barmennyire fajt, itt vagyok peldakent, hogy tul lehet elni:), hanem a lelkiek miatt. Orlodom, hogy bevallaljak ket csaszar utan huvelyit (habar ketto csaszar utan tenyleg nagyobb a kockazat), es ehhez keressek dokit (nem tudom letezik-e ilyen , az en dokim azt mondta, hogy nagy kockazat, o nem szulet ketszer csaszarozottat), vagy ne legyen harmaska, vagy torodjek bele a 3. csaszarba.

Bocsanat, hogy ilyen hosszu lere engedtem a mondanivalomat. Csak annyit szeretnek mondani minden csaszar utan huvelyire keszulonek, hogy mindenkeppen erdemes megprobalni, es nagyon fontos, hogy ne feljetek, es ne gorcsoljetek ra (nem ugy, mint en tettem), es higgyetek el, hogy sikerulhet( nem ugy mint en tettem, amikor ramijjesztett a szuleszno), mert a lelki allapot, es az erzesek segithetik es ronthatjak is a folyamatot. Es ami meg nagyon fontos: minden eshetosegre keszuljetek fel, ugy keszuljetek ra, hogy sikerulni fog, de arra vigyazzatok, hogy tudatositsatok magatokban, hogy barmi kozbejohet, hogy konnyebb legyen feldolgozni, ha az a barmi tenyleg kozbejon.
Kivanok mindenkinek sikeres, konnyu szulest, es jo egeszseget!

Udvozlettel: Sara!
 
 


Szia Sára!
Örülök, h leírtad a tapasztalataidat! Hamarosan elközelg az én időm is (már alig várom), és sokat gondolok a szülésre. Nekem is azt mondta a dokim, mint neked, h simán van esély a hüvelyire (nálam ennél a terhességnél semmilyen probléma nem jött még eddig elő). Így én is arra készülök, de megmondom őszintén, én félek is! Előző szülésemnél voltak fájások, a baba állapota miatt lett császár. És úgy emlékszem, h nagyon fájt... :? De gondolom ezzel nem mondok nagy újságot. :D Egyszóval, amikor a dokim azt mondta, h császár kell, meg voltam könnyebbülve, h nem fog fájni tovább. Ezekkel a tapasztalattokkal az én "álomszülésem" szerint fogok EDA-t kérni és hüvelyit szeretnék. Viszont többek között a te tapasztalataid is arra figyelmeztetnek, h bármi lehet megint, lehet, h újra császár lesz, így én lelkiekben erre is próbálok készülni.
Szerintem ha elönt a vágy egy harmadik lurkó után ne mondj rá nemet, csak azért, mert kérdéses, h hogyan születik meg! A szülés egyetlen esemény, de egy gyerek csodája egy életen át tart! Ha sikerülne normál úton szülni az hatalmas öröm lenne, de ha nem, az a baba akkor is a tiétek lenne és csodálatos lenne! Nem igaz? :D Ráadásul mostmár tudod, h (mégha találsz is hüvelyit támogató dokit) lehet császár a hüvelyiként induló szülés is, így biztosan nem lenne olyan rossz élmény, mint a második szülésed után.
Üdv: Viki
Vendég
 


Sziasztok!

Sára!
Köszi a tapasztalatokat, egyetértek! :D
Nekem is nagy lelki trauma volt a császár, mert meg sem fordult a fejemben, hogy az is benne van a pakliban. Most mindenki azt mondja, hogy a hit abban, hogy sikerülni fog, nagyon fontos, de én sajnos ennek ellenére úgy készülök, hogy bármi lehet.
Harmadik babáról Viki nagyon jól írta, hogy a megszületése csak egy nap... Én is úgy tudom, hogy nem szoktak két császár után hüvelyit vállalni, bár elvileg lehetséges. Most olvasom Ina May Gaskin: Útmutató szüléshez című könyvét (ő egy amerikai bába), nála volt rá eset, hogy két császár után simán született a harmadik baba.
Te hol/kinél szültél? Nekem nagyon emberségesnek tűnik (a szülésznővel ellentétben :evil: ), hogy mindent megpróbált, és csak utána műtött.

Viki!
EDÁ-ról már beszéltél a dokidddal? Én néhány helyen azt olvastam, hogy császár utáni szülésnél nem jó, mert nem érzed, ha úgy fáj, ahogy nem kéne, ami a hegszétválás előjele lehet. Persze olvastam olyat is, hogy jó, mert lazább vagy, és jobban tágulsz. Én ilyesmiről nem is beszéltem a dokimmal, de azért érdekelne, hogy mi ezzel a helyzet. Ilyenkor, ha esetleg mégis császárra van szükség, akkor az mindenképp az EDÁ-val történik? Altatás kizárva? Nekem nagy félelmem egy olyan sürgős császár, hogy csak az altatásra van idő, az még rosszabb, mint egy sima. (A dokim erre azt mondta, hogy nem nagyobb rá az esélyünk, mint annak aki először szül, és komplikációmentesen indul.)
Ha Miki megszületik, írjál ám nekünk! :D

Lidke
[img]http://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
 


Sziasztok!

Kövecske! Máv kórhaz volt, doki nem biztos, hogy ottmaradt a változások után,semmit nem tudok, amióta nem vagyok érdekelt.

Az első terhességnél nálam sem volt benne a pakliban a császár, de még így is kevésbé viselt meg lelkileg, mint a második, amikor is ott lógott a levegőben a császár.

Viki! Edáról nekem azt mondták a második előtt, hogy elvileg adhatnak, a hegszétválás attól még érezhető (dózisfüggő lehet a dolog?), és előnye, hogy ha császárra kerül a sor, már mehet is, mert a tű benne van már a hátadban. Az én esetemben nem került rá sor.

A harmadik baba nálunk valószínűleg előbb vagy utóbb meg fog születni, a dilemma ott van, hogy erőltessem-e a hüvelyit, és menjek -e el akár a világ végére is, hogy ehhez dokit találjak, vagy törődjek bele a 3. császárba. Az a helyzet, hogy a hegszétválásról második császár után nem sok infót találni, minden doki zsigerből elutasítja, de a reális veszélyekről, statisztikáról semmit nem tudok. (kivétel it a babaneten a hivatalos cuccot a főoldalon) Egy-két történetet ugyan hallani , olvasni lehet, ill. sok olyan dúlát is találni lehet, aki már vezetett le otthon két császár után hüvelyit (azért én az otthonit már nem vállalnám be), ő szerintük két császár után veszélyesebb ugyan, mint egy után, de nem számottevően . Most én higgyem el ezt, vagy tényleg a dokiknak van igazuk, és tényleg nagyon veszélyes megpróbálni?? Akár a negatív példák is segítenének, nem feltétlenül csak a sikersztorik segítenének hozzá egy nyugodt döntéshez. Egy szó, mint száz, kevés az infó. Angolul sajnos gyengén tudok, a francia nyelvű oldalakat olvasgatva, szinte ugyanazt találom, mint a magyar oldalokon. (Franci dokik szerint sem ok, pozitív példák pedig otthonszülések voltak, egy kicsit nagyobb számban , mint Mo.-n)

Kívánok mindenkinek Boldog Új Évet, és jó egészséget!
Ezután rendszeresen foglak titeket olvasni, várom a babás híreket, és sikertörténeteket:)

Üdv: Sára
 
 


Sziasztok!
Lidke!
Nem, még nem beszéltem az EDÁról a dokival, őszintén szólva nem is gondoltam rá, h esetleg lehet vmi ellenérve császár után. Úgyhogy jó, h mondtad, mindenképpen rákérdezek. Persze amúgy is akartam vele erről beszélni, meg kell is tisztázni előre, h mit szeretnék, és mit lehet. Eddig azonban nem került szóba a dolog, mert amikor eszembe jutott, h beszélhetnénk róla, akkor még korainak tartotta a szülésről való beszélgetést (tipikus orvos hozzáállás, sose lehet tudni ugyebár, h mi lesz egy terhesség vége :? ).
Az altatásos császár biztos sokkal rosszabb, mint az edás. A Klinikán nagyon sok császárt csinálnak, úgyhogy ott aztán villámgyorsan megcsinálják a bevezetést, dehát mire hat az gondolom kb 10 perc. Legalábbis nekem nem tűnt hosszabbnak.

Sára!
Sajnos nekem sincs semmi fogalmam arró, h mennyire veszélyes a két császár utáni hüvelyi. Az viszont biztos, h az orvosok már csak azért is "izgulósabak" mert ők sokkal több komplikációval találkoznak. Azt gondolom, h a dúlák nagyon ritka esetben láthattak két császár után hüvelyi szülést, egyszerűen azért, mert a legtöbb ilyen nő meg sem próbálja otthon. Szóval, mindkét esetben torzítás van: az orvosok rengeteg bajt láttak, a dúlák meg túl keveset. :?

Mindenkinek Boldog Új Évet kívánok, és akit érint, jó szülést!
Viki
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Jó rég jártam itt, lekötött a karácsony. :) Nagyon izalmas volt az első Szenteste három tagú családdal. :D :D :D

Sára!
Köszönöm én is, hogy megosztottad velünk a tapasztalatodat. Bár én még messze vagyok a szüléstől, de mielőtt rátaláltam a fórumra nagyon aggódtam, mert irtóztam egy újabb császártól. Most már kezdek beletörődni, hogy benne van a pakliban, de természetesen szeretnék mindent megtenni, hogy hüvelyi legyen. Örülök, hogy nem mondasz le a harmadik gyerkőcről akárhogy is lesz. Egyébként mi is három Manót szeretnénk.

Viki, Lidke!
Hogy vagytok? Hogy telnek az utolsó hetek? Készültök már a szülésre?

Én most elég csalódott vagyok, bár nem akarlak megijeszteni titeket, de a dokim azt mondta, hogy nem szülhetek hüvelyin, pedig eddig mellettem állt. Állítólag mostanában született egy ítélet (egy császáros anyuka hüvelyin akart szülni, de komplikáció lett, feljelentette a kórházat, és nyert), melynek okán a szakma úgy döntött, hogy császáros kismama csak császárral szülhet. Ti hallottatok erről? Engem ez mélységesen felhánborít. Nem akarom elhinni, hogy ez általános lenne, úh lehet hogy másik orvos után kell néznem. De fogalmam sincs, hogy kezdjk neki. Tudtok ajánlani egy megbízható orvost, aki enged szülni? Én ugye a Schöpfiben szültem, ami bezárt, és átment egy magánkórházban, úh lehet hogy csak ez van mögötte, ezért nem vállalják a rizikót.

Köszi a segítséget előre is!

Mindenkinek nagyon boldog Új Évet kívánok!!!!

 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Kolcsek!
Hú, ez durván hangzik! Ez elvileg általánosan az összes kórházra vonatkozik? Én tegnap voltam dokinál, ő nem mondott semmi ilyesmit. Én néhány orvost tudok ajánlani, akiket nekem is ajánlottak, de nem ismerem őket személyesen. Mindenesetre mások náluk szültek császár után. Ha érdekel, átküldöm róluk a levelezéseimet priviben, de csak januárban, mert most a szüleimnél vagyunk, és az otthoni gépemen van elmentve.
Érdeklődést köszi, a végén írok részleteket. Eddig a készülés részemről annyi volt, hogy összeírtam, mi kell majd a kórházi csomagba, de még se nem vásároltam, se nem csomagoltam, se nem tettem rendbe egy darab babaholmit sem. Naggggyon laza vagyok! :oops: :oops: :oops: :wink: Ha hazamegyünk, ezzel kezdek, bár összecsomagolás nélkül el sem akartam eredetileg indulni. :oops:

Viki!
Még egyáltalán nem beszéltetek a szülés részleteiről???? :shock: Az én dokim maga hozta föl a 16 hetes vizsgálaton (pedig én úgy voltam vele, hogy majd kb. a 30. hét körül kérdezek rá), és azóta is rendszeresen átbeszélünk minden részletet, a "Mi van, ha..."-kat is beleértve. Nekem ez így nagyon megnyugtató!
Az EDA min. fél óra, míg hat onnantól, hogy elkezdik bekötni, viszont folyamatosan lehet adagolni, akár hosszabb ideig is.
A spinális érzéstelenítés az, ami kb. 10 perc, de azt csak egyszeri adagban kapod, nem lehet "rátölteni". Keve azzal született.

Sára!
Otthonszülést én sem vállalnám be, igaz, én elsőre sem vállaltam volna, mert ha baj történik, akkor egy életre az lenne bennem, hogy ha bementem volna kórházba szülni, ott talán több lett volna az esély. (Meg még sok más problémám is van ezzel.)
Ez a két császár után sima szülés nehéz kérdés! Én valószínűleg nem vágnék bele, de ez csak az ÉN véleményem! (Meg csak a mostani, igazából erről akkor tudnék nyilatkozni, ha lett volna két császárom. :wink: )

Én tegnap voltam dokinál, kis piszok baba visszafordult, most ott csücsül. Ha nem fordul be, akkor megint császár, úgyhogy most nagyon elkenődtem. Most meg az nem volt benne a pakliban, hogy megint meg sem próbálhatom. :( Szerintem a babának sem túl jó így, rengeteget mozog, azt is nagyon durván, kifejezetten fájdalmas amiket csinál. Ma többször volt keresztben is, ilyenkor az egész baba tisztán kivehető volt a gyomrom valamikori helyén. :shock: Holnap jön a férjem, hoz valami homeopátiás befordulásra késztető cuccot, hátha... Külső megfordítást mi semmiképp sem akarunk - dokim is egyetértett velünk ebben - mert mi van, ha komoly oka van a babának, hogy ne forduljon meg (Túl rövid köldökzsinór, rátekeredett köldökzsinór...). Kockáztatni nem akarok. Homeós cuccra azt mondta a doki, hogy ezzel a szerrel nincs tapasztalata, de az nem egy erőszakos befordítás, csak készteti a babát, és a baba dönt. Ez még belefér. 14-én dől el, hogy mi lesz, egyelőre laborra sem kell mennem, mert lehet, hogy császárhoz kell majd a labort csinálni. :cry:

Lidke
[img]http://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
 


Sziasztok!

Kolcsek!
Ez nagyon szarul hangzik! Egyáltalán nem hallottam ilyenről, és szerintem nem is lehetséges. Legalábbis logikusan, paraszti ésszel végiggondolva nem. Ha nincs semmi anyai, vagy magzati indok a császárra, a hegvastagság rendben van, akkor miért választanák a császár, ami mint tudjuk kockázatosabb, mint a hüvelyi?! Szerintem, ha a dokid így áll hozzá, akkor másikat kell választanod. Az én dokimat Sziller Istvánnak hívják, és az I-es Nőin dolgozik. Viszont pont tegnap hallottam a folyosón egy kismamitól, h őt nem vállalta el, mert a nyáron 2 hónap tanulmányi úton lesz. Talán június-júliusban, de ebbben nem vagyok biztos. Amúgy is kicsit elfoglalt doki, de én nagyon kedvelem, mert őszinte és nem parázós (nem festi fel mindjárt a legrosszabbat, elmondja az esélyeket, de nem idegesít feleslegesen).
Készülés? Hát, mivel rengeteget keményedek, én már tegnap összerámoltam a kórházi cuccomat, kb 70%-ban. Nincs benne hálóing még.... :D A babacuccokkal még nem állok sehogy, tervezem, h kifőzöm a textilpelusokat (mi azt használjuk szájtörlőnek is kaja után, gondolhatjátok, h néznek ki :? ), meg megnézegettem a ruhácskákat..... A második kiságy anyáméknál van vidéken, a férjem hozza el január legelején. Úgyhogy így állunk. Gyakorlatilag majdnem sehogy.

Lidke!
De, beszéltünk már a szülésről, de csak általánosan, h elvben hüvelyi szülés, de tudjam, h lehet, h csaszi lesz. Arról viszont még nem esett szó, h akarok-e érzéstelenítést. A Klinikán nincs alternatív szülőszoba, így erről nem is fog szó esni. Mármint, h hogyan akarok vajúdni. Járkálhatok a folyosón, ahogy láttam, amikor a Ágostonnal vajúdtam. Bár akkor feküdnöm kellett, ami ritka szar volt, mert rajtam volt a CTG, v mi. De a többi kismami jött-ment.
Ja, most hogy mondot! Tényleg összekevertem az EDA-t a spinális érzéstelenítéssel. Igen én is azt kaptam a császárhoz, hiszen semmit nem éreztem, és csak egyszer nyomtak be vmi szert. A sógornőm mondta az edáról, h gyorsítja a tágulást. Ő az 5 gyerekéből 3X edával szült. Az első neki is császár volt, ráadásul sürgős, altatásos, bazi függőleges vágásos császár. Nem egészen 2 év múlva viszont már hüvelyivel szült. És utána az összes többit is. Ugyanahhoz az orvoshoz járunk.
Megfordult a babád? Jaj, de rossz! Az enyémnek -úgy érzem- helye sem lenne forogni. Mindenütt ott van. Akkor neked tényleg fel kell készülnöd, h császár lesz, bár ha ennyire mozgékony a bébi, még minden lehet. Szorítok azért, h visszaforduljon!

Én amúgy 3.-án megyek UH-ra, az utolsóra, megnézik a hegvastagságot is. Remélem minden ok lesz. Tegnap voltam az első CTG-n, meg a dokinál. Minden ok, és zárt, vmi olyasmit írt a doki, h a magzat feje a bemenetbe nyomódott. Gondolom az értette ezalatt, h befordult.
No, kisregényt írtam! Üdv nektek! Viki
Vendég
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: