Új privát üzeneted érkezett!

Névtelen: Igen, igazad van!Kép

Sdf:
A határt nem én húzom meg!Hivatalosan orvosilag meg lehet különböztetni enyhe, középsúlyos és súlyos értelmi fogyatékosokat valamint mozgásukban "ilyen" meg "olyan" meg "amolyan" módon korlátozottakat!! Ezeket a dokik "döntötték" el, hogy kit milyen csoportba soroljanak! Nem én Kép

Te megtartanád a babádat, ha biztosra tudnád, hogy beteg lesz??

Enikő
Névtelen
 


Ha egy IQ vizsgálat után, aki x érték alá esik, belőnék a Dunába, milyen érzéssel írnád meg a tesztet?
Mert ezek a besorolások így születnek.

"Sdf:
A határt nem én húzom meg!Hivatalosan orvosilag meg lehet különböztetni enyhe, középsúlyos és súlyos értelmi fogyatékosokat valamint mozgásukban "ilyen" meg "olyan" meg "amolyan" módon korlátozottakat!! Ezeket a dokik "döntötték" el, hogy kit milyen csoportba soroljanak! Nem én "

Kétlem, egy magzatnál ezek pontosan meghatározhatóak lennének. Mozgásukban ebben a korban még mindegyikük erősen korlátozott. Az is aki később egészséges lesz.
Az ismert genetikai betegség meghatározható, de ha nem ismert (van ilyen), vagy nem genetika? Erre próbáltam volna figyelmedet ráirányítani.
Sdf
 


Sdf!
Tudom, hogy születnek ezek a besorolások, de ettől még senkit nem lőnek a Dunába!

Egyébként pedig én nem a magzati mivoltukra gondoltam hanem a már megszületett emberre!

De a kérdésre válaszolj! őszintén! Te megszülnéd a gyermeked ha tudnád, hogy súlyos értelmi fogyatékos és mozgássérült lesz????
Névtelen
 

 
 

Id!
Én is az Istvánba járok. Nekem is mértek nyaki redőt a 13.héten. Mondjuk én előtte rákérdeztem, nehogy lemaradjon hihiKép De mondta a doki, hogy azt most kell nézni, úgyhogy szerintem ígyis-úgyis megcsinálta volna. Szóval nálad is volt..
Dehogy valahol nem mérik? Csak le kell mérni, felfoghatatlanKép Nincs erre (is) protokoll?

Most olvastam csak, hogy mit írt Vida doki, szerintem nagyon helyesen:
"Még egy gondolat:hiszem,hogy ma olyan világot élünk,ahol egy áldott állapotban lévo hölgy megemlítheti kezeloorvosának a 12.héten,hogy.. "és a nyaki redo mérésével mi a helyzet,doktorno/úr? "

Enikő! Tudtommal is sajnos nem minden rendellenességet tudnak szűrniKépKépKép

Nikie
13+0
 
 


Szia Nikie
Kaptam a védőnőmtől egy kis füzetet, amit az első találkozás alkalmával adott.
Az ciki, hogy ebben is fel vannak a vizsgálatok tüntetve, de a 12.-13. hétre a nyaki bőrredő UH vizsgálatát meg sem említik.
S.Éve
 



Sziasztok!

Zoli!
Köszi, nagy segítség.

Olvassátok el lányok, illetve kismamik!Kép

Éva!
A kismami könyvben tényleg nincs benne, de nem baj, talán az egyéb vizsgálatokhoz lehetne írni. Az orvosnak el kell végeznie a nyaki redő mérést is, mert a "durva fejlődési rendellenességek szűrése" kötelező. Nem lehet, hogy csak elfelejtette? Szerintem említsd meg neki legközelebb.

Nikie
 
 


Szia Nikie!
Azért csodálkoztam csak, hogy abban a füzetben nincs benne, mert felénk automatikusan minden kismaminál megcsinálják ezt a 12.-13. hétben.
Én is voltam a múlt héten, de rájöttek hogy tényleg 1 héttel fiatalabb a terhességem mint a mensi alapján számított, így 28-án ismétlik. Ráadásul szólnom sem kell, a dokim megcsinálja, a védőnő meg hetekkel ezelőtt figyelmeztetett.
De azért abba a füzetbe beleírhatták volna...
S.Éva
 


Ha a matáv 1788-as telefonszámát felhívja az ember akkor 100 Ft-tal támogtaja a Down Alapítvány munkáját, kérlek Benneteket ha van rá módotok tegyétek meg.

Ui.: Semmi módon nem kötödöm az alapítványhoz, még hála' érintetségem sincs, de azt gondolom, ha egy hívással lehet segíteni akkor meg kell tenni.
Renáta
Renáta
 


36 éves, hat hetes terhes vagyok, harmadik gyerekünket várjuk. Korom miatt aggaszt, nehogy valamilyen rendellenességgel szülessen a kicsi. Hallottam, hogy a magzatviz-mintavétel helyett( ami esetleg vetélést okozhat) most már van egy vizsgálat, aminek a segitségével az anyai vérből meg lehet állapitani az esetleges rendellenességet. Erről szeretnék többet megtudni, (mikor kell elvégezni, mennyire megbizható, hol kell elvégezni).
 
 


Ildikó!

A viszgálatot a XIV. Bogárkerék u. 3. alatt csinálják, ez a Czeizel féle Tanácsadó címe.
A vizsgálat neve: Quartett, és a 16-20 hét között végzik el a 12. héten mért nyaki redő ismeretében. 40 000 forintba kerül. Én nem csináltattam meg mivel mindenképp genetikushoz kellett mennem, de már megbántam, mert az eredményre 6 hetet kellett várni, ez meg 2 nap alatt megvan.
Szóval, szerintem ha meg tudod endegni magadnak, végeztesd el még akkor is, ha mindenképp magzatvíz vizsgálatra küldenek.
Nézd meg a sejtbank.hu oldalt, de a telefonszámuk a Kismama újság apróhirdetésében is meg van adva.

Sok sikert, egészséges terhességet!


Csücsök
Csücsök
 


Sziasztok!

Nekem valaki végre azt mondja már meg, hogy mi a normál érték a nyaki redőnél?
Miért kell egy weboldalon három orvosnak három különfélét írni?

Dr. Ács Nándor:4-5 mm felett gond
Dr. Nagy László: 3 mm -nél kissebb legyen
Erazmusz: max: 2 mm

Azért ezek elég különböző vélemények, és mindegyikük orvos. Hol lehet ennek korrektül utánnanézni???

Köszönettel: aggódó Micimackó
Micimackó
 


Szia szépnevű

Az igazit én sem tudhatom, csak szülő vagyok, de:

http://www.antsz.hu/oek/epinfo/szoveg/Heti2002/heti341.htm
idézve
Ugyanakkor elmondható, hogy a Szegedi Egyetem Orvosgenetikai Intézetének több mint 10 éves tapasztalatai szerint a 10-13. terhességi hét között célzottan végzett hüvelyi ultrahangvizsgálat révén a triszómiás magzatok több mint 90%-os biztonsággal kiszűrhetők. A 3 mm-nél vastagabb tarkótáji (nuchalis) redő, az echodenz szíkzacskó, az echogén belek, a magzat fejlődésbeni retardációja, a rövidebb humerus és femur stb. közül néhány kórjelző mutató a magzati fejlődésnek csak ebben a periódusában észlelhető.

Zoli
 
 


Kedves Zoli!!

Nagyon szépen köszönöm. Én is több helyen a 3 mm-t olvastam. Most megnyugtattál. Nagyon nagyon rendes vagyKép
Minden elképzelhető jót NektekKép

Micimackó
Micimackó
 


Micimackó

Szóra sem érdemes, hiszen csak kikerestem mások tudását,
hétköznapi babázást kivánok Kép

Zoli
 
 


És milyen Érték az alsó határ a nyaki redőnél?
Pocaklakó váró
 


HAHÓ !Mi van veletek? Már egy hete nem szólt senki a témához....
Pocaklakó váró
 


Szia
Bocsi én nem értem akérdésed, ezért nem válaszoltam, olvastam, de nem tudtam mire kérdeztél rá.

Húúúú ez jól sikerült mondat volt Kép

Zoli
 
 


Szia Zoli!
Írtátok többen is hogy a nyakiredő max 2mm lehet vagy 3mm alatt legyen stb. Én az alsó határt kérdezem, mert olvastam, hogy ha túl kicsi az is valamilyen betegségre utal. De lehet hogy hülyeséget kérdezek!
Pocaklakó váró
 


Pocaklakó váró én nem olvastam még erről, de nem hiszem, hogy gond lehet a kicsi. Emlékezetem szerint azért kell n korán mérni, hiszen egy idő után felszívódik ??
Szerintem irj valamelyik dokinak itt vagy a főlapon van valahol kérdésre lehetőség. Az is hasznos volna, ha a válasz fontos részét idemásolnád, ha valakinek felmerül ismét a kérdés akkor lenne rá megoldás is.

Zoli
 
 


Sziasztok!

Csak a tapasztalatomat kívánom megosztani. ma jövök az egyik fővárosi "súlyponti" kórházból, ahol 12. hetes uh-n, először egy semmi rutinnal nem rendelkező fiatal lány kezdett vizsgálni hasi uh-val, majd bejött egy orvos, hogy kell neki egy uh gép, erre a lány mondta még nyaki tarkóredőt mér. Erre jött a válasz, hogy azt hüvelyivel kell.
A hüvelyivel nem sikerült olyan képet találni, hogy oldalt legyen a baba, a lányt lecserélte az orvos, neki sem, erre elintézték annyival, hogy normál nyaki redő, bármiféle mérés nélkül.

én visszakérdeztem, hogy hány mm volt az NT? Olyan kicsi, hogy nem látszik-jött a válasz.

Hát persze. Ennyit az ingyenes, kötelezően elvégzendő szűrésről.
Persze tudom, hogy pechem volt, mert általában alaposan megvizsgálják a babákat, de engtem most igen nagy kétségek között hagytak.

 


sziasztok
kicsit aggódom azok miatt, amiket írtatok a nyaki redőről. én most vagyok 19 hetes, és a 12 hetes vizsgálatomon épp csak bekukkantott a doki egy hasi uh-val. semmit nem mért, vagy legalábbis nem láttam és nem is mondta, és fotot sem kaptunk. semmiféle NT-érték nem szerepel egyetlen ambuláns lapomon sem. pedig magándoki.
azt hittem, ez a normális aztán kezdett zavarni, hogy a legközelebbi uh alkalom majd még ezután, 21 hetesen lesz. a védőnő váltig nyugtat, hogy biztos megnézte és normálisnak találta a redő méretét, olyannyira, hogy ez szóra sem volt érdemes, mert manapság már ez akkora rutin.
most meg olvasom, hogy bajlódtak a méréssel és hogy hüvelyi uh kell hozzá.
akkor most mi lehet az igaz?
rutin vagy mégsem? most már hiába szólnék a dokinak, akivel eddig soha semmilyen csalódásom nem volt, mert ahogy olvastam nálatok, csak 13 hétig lehet mérni, aztán felszívódik.
üdv.: adri
 


Szia Adri

én azt javaslom neked, hogy ha szeretnél megnyugodni, hogy menj el 4dre, ahol néznek genetikát is. Pesten tudom neked ajánlani Hajdú Krisztát, ő nagyon ért hozzá :wink: Egyébkén is menni kell mostanában genetikára neked, ha megkaptam az afp eredményed, ami a 18. -19. héten jön meg, azzal kell elmenni genetikára.


sziasztok
babácska, nagyon köszi, meg fogom keresni a 4D-s hölgyet, amúgy is szerettünk volna felvételt.
amúgy 2. uh-ra vagyok előjegyezve így az afp után. akkor csinálnak genetikai vizsgálatot is?
bocsi, de annyira hülye vagyok ehhez, hogy mikor hova és miért kell menni, aztán mindent utólag tudok meg.
az afp-m megvolt, az normális.
amúgy valóban 1 hetes kismama vagy? hihetetlen szupi, hogy észrevetted, ilyen hamar :D
 


Adri!
A vizsgálati rend szerint 18-20 hetesen végzik a második genetikai UH vizsgálatot. Ha az AFP rendben, akkor a down kór miatt nem kell aggódni (down-osoknál általában alacsony az AFP). Illetve kórjelző lehet a rövid combcsont (FL) és az orrcsont hiánya is.
Hajdu Krisztina az Istenhegyi Géndiagnosztikán szokott vizsgálni, illetve úgy tudom, van magánrendelője is. Az Istenhegyin 14.000 forint a 18-20-ik héti genetikai UH vizsgálat, részben 2D, részben 3D (vagy 4, ahogy jólesik), felveszik videóra is.

Csöre
 
 
 
 
 


Ja és hasi UH-al is rendben meg tudják állapítani a tarkóredőt, és ez így volt 6 éve is, amikor a fiamat vártam.

Csöre
 
 
 
 
 


sziasztok
köszi az infot, most voltunk 2. uh-n és rákérdeztem mindenre, ami nyugtalanított, de azt mondták minden ok. úgyhogy most már nincs miért aggódni, köszi
sajna csak a baba neme nem derült ki, de annyi baj legyen:)
adri
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: