Új privát üzeneted érkezett!

Ebben a témában azért szólnék hozzá, mert én már kipróbáltam ezt a vizsgálatot, és nem javasolnám csak azoknak, akiknek kidobandó 40000 Ft-juk van. Tudniillik én eléggé aggódós tipus vagyok ugyhogy gondoltam elmegyek erre a vizsgálatra, egy vérvétellel, több vagy kevesebb nem számit. Meg is csinálták szépen rendben. Az eredmény is megjött az igért idoben. A munkahelyemen hivtak fel értesiteni az eredményrol, amely ugy kezdodött, hogy tulajdonképpen, majdnem minden rendben, de az arányszámom nem éppen a megfelelo. De ne ilyedjek meg, mert kitelefonáltak Angliába, és ott biztositották Oket, hogy minden rendben van, nem értik miért a hivás. Hát ezek után mindenki gondolhatja milyen lelkiállapotban dolgoztam végig a napot. Mert bennem a mondat elso fele rögzült és az aggodalom. Elküldték faxon nekünk az orvosi papirokat, amelyek jöttek Angliából, és mi tovább küldtük egy angol tolmácsnak. O viszont az alábbi meglepo mondatot találta a lap alján mini betükkel: Ezen vizsgálat nem alkalmas a Down-kór kiszürésére. Na, köszi. Má
r nem is tudom, hogy az aggodalom, vagy a méreg volt a nagyobb bennem. Egy szónak is száz a vége, kikötöttem a Baross utcai klinikán, ahol is hagyományos módszerrel megcsinálták a magzatviz vizsgálatot, melynek eredménye volt, hogy teljesen egészséges a baba és fiu. Ugy is lett. Ha még egy gyermeket vállalnék, biztos, hogy ujra megcsináltatnám ugyanitt a vizsgálatot, mert ugyanannyi ido alatt meg volt, mint egy vérvétel, és mire észrevettem valami kicsi kis fájdalmat, már kész is volt. Érdekelne volt-e már valakinek hasonló tapasztalata, hátha valaki jót is mondana a fent emlitett vizsgálatról
Zati
 


Sziasztok!
Én mar sokat irtam errol a lehetosegrol az Ami a szules elott van c. topicban, mert engem vegigkisert az "ajanlat" a terhessegem idejen. Szoval ugy indult a story, hogy nalunk a csaladban a tavoli rokonsagban van ket downos baba, ezert elmentunk egy genetikai tanacsadasra, pechunkre pont ahhoz az egyebkent nagyon alaposnak, szimpatikusnak tuno orvoshoz, aki ezzel a vervizsgalattal foglalkozik Magyarorszagon. Mondta, hogy szerezzuk be a ket kisbaba leleteit es abbol majd meg lehet allapitani, hogy orokolt-e a betegseguk vagy veletlen. (Ez a ket fo modja a szindroma kialakulasanak). Beszereztuk a papirokat, kiderult, hogy mindket downkor veletlen "genetikai baleset", ezt a doki meg is allpatotta es mondta, hogy innentol kezdve nekem is ugyanannyi eselyem van, mint barki masnak arra, hogy downos babam legyen. Megnyugodtam, de a horror meg csak itt kezdodott.
Elegge aggodos kismama voltam/vagyok, mert a nyaron elvesztettunk egy babat, de ugy tunt, minmden szepen alakul. Es ekkor felbukkant a doki, hetente tette tonkre azzal egy-egy estemet, hogy felhivott itthon, es nagyon profi, ugynoki modszerekkel fuzott, hogy megiscsak ki kene kuldeni a veremet Angliaba. Nem egeszen ertettem, hogy miert, ezert rakerdeztem a nogyogyaszomnal, aki teljesen ledobbent es o is egy szimpla uzleti erdekeltsegnek fogta fel a riogatasomat. Az o velemenye szerint ilyen jellegu vizsgalatot a Kutvolgyi Korhazban is vegeznek tb-kartyara. Az AFP-vizsgalatot o sem tartja (marmint a nodokim) korszerunek, szerinte a 12. het kornyeken elvegzett nyaki-redo ultrahang vizsgalat sokkal pontosabb kepet adhat.
Ugyhogy vigyazat!!!
Kata
kata (kata)
 


Tessék, felkerült a babanet fõoldalára is a 40 ezerért Angliába reklám.No comment.
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 

 
 

Errol annyit, hogy itt (Svajcban) ez a normal terhesgondozas resze. Koltsege egy normal vervetel koltsegevel osszemerheto, ha jol emlekszem meg itt sincs 40e Ft. Sima vervetel a 12heten, amit amugy is mindig vesznek. Egy aranyszamot adnak, nekem 10325 lett, erre azt mondtak, hogy ez nagyon alacsony riziko, szoval magyarul minden OK.


Udv
PK
petrakovacs50
 


Szia Kata!

Megkérdezhetem, hogy te melyik orvosnál voltál genetikai tanácsadáson, mert jövő héten én is megyek, és nem szeretném, ha az orvost befolyásolná az, hogy pont ő foglalkozik a 40 ezres vérvizsgálattal.
Köszi
Ancsa
Névtelen
 


[url=http://index.hu/tech/tudomany/genvizsg/" TARGET="_top]http://index.hu/tech/tudomany/genvizsg/[/url]

Gyorsteszt a magzat öröklött betegségeinek kiszűrésére
Egy nap alatt kiszűrhető lesz a Down-kór?
vomit
2001. szeptember 28., péntek 12:51


A Nagy Britanniában kifejlesztett teszt a korábbi két hétről egy napra szorítja le a várakozást az eredményekre, és a magzati károsodások 80 százalékát kiszűri. A mennyiségi fluoreszcens polimeráz láncreakció (QF-PCR) eljárással végzett kísérletek eredményeit a Lancet orvosi szaklapban publikálták.


Az Annanova beszámolója szerint a klinikai kísérletet végző orvosok dicsérik az új tesztet, mert a Down-szindrómát és más elváltozásokat gyorsan és pontosan diagnosztizálja. A gyors genetikai teszt jelenleg csak a brith National Health Service (NHS) egyik londoni klinikáján hozzáférhető.


Egy új brit terhességi genetikai teszt állítólag garantáltan kiszűri a rendellenességeket
A Guy's and St Thomas's Hospital Trust-ban működő egység mellett dolgozó orvosok a Lancet orvosi szaklapban publikálták a mennyiségi fluoreszcens polimeráz láncreakció (quantitative fluorescence polymerase chain reaction, QF-PCR) eljárással végzett kísérletek eredményeit. Az elemzés egy teljes évi működés anyagát dolgozza fel.

Azonnal kiderül az eredmény

A vizsgálatokat vezető Caroline Ogilvie elmondta, a legfontosabb előrelépés, hogy a hagyományos teszteken normális eredményt elérő nők csaknem szempillantás alatt újabb megerősítést kaphatnak. Ezzel egyidejűleg az elváltozásokat hamarabb fel lehet fedezni, és időben dönthetnek a terhesség megszakításáról.

A tapasztalatok azt mutatják, hogy a szűrés maga kedvező árú, illetve alacsony eszköz- és munkaráfordítással jár. A minták nagy számban elemezhetők a munkatársak minimális irányítása mellett - mondta az orvosnő.

Eddig két hetet kellett várni

Évente Nagy-Britanniában 40 ezer terhes nőnek ajánlják fel az NHL intézeteiben a karyotype analysis néven emlegetett kromoszómaelemzést, amely a magzatok mintegy 7 százalékánál szűr ki genetikai elváltozásokat.

De ennél az eljárásnál a kromoszómavizsgálat eredményére 2 hetet is várni kell, ami befolyásolhatja a döntést az abortuszról. Ezzel szemben a tesztek alapján az QF-PCR átlagosan 1,25 nap alatt elkészül az eredménnyel.
bigacsiga
 


Sziasztok!
Szeretném a saját tapasztalatomat elmesélni ebben a témában. A történet ott kezdõdik, hogy 33 éves vagyok és az elsõ babámat várom. Korábban Klinikákon juártam egy orvoshoz vizsgálatokra, de Õ közben magánrendelõt nyitott és iszonyú drága lett. Tehát nem mertem hozzá járni, mert nem bírtam volna anyagilag, pedig nagyon jó orvosnak ismertem meg. Tehát amikor terhes lettem, nem volt saját nõgyógyászom és még ismerettségem sem. Egy kollégám ajánlott egy orvost a SOTE I. sz. Klinikáján, fel is kerestem, de elsõ baba lévén semmi tapasztalatom nem volt, csak rengeteg kérdésem lett volna,amire az orvosomnak soha nem volt ideje... 5-10 percnél soha sem volt hosszabb egyetlen találkozásunk sem. Amikor a 11-12. héten jártam, egy ismerõsöm kérdezte meg, hogy mikor lesz, vagy volt-e már Down kór szûrés? Természetesen azt sem tudtam mi az, mert senki nem beszélt róla korábban. De utána néztem és megtudtam, hogy ezt a szûrést a 11-12. héten végzik és megtudtam azt is, hogy mi a jelentõsége és miért lehet fontos. Felhívtam az orvosomat, aki "természetesen" szabadságon volt. Ez egy pénteki napon volt, hét végén pedig semmilyen vizsálatot nem végeznek a kórházban. A szép csak az volt, hogy hétfõn délután mi is elutaztunk egy hétre külföldre és én akkor léptem a 12. hétbe! Iszonyúan féltem és pánikoltam, hogy most mi lesz. A Klinikán mindíg rengetegen voltak az ultrahangon, iszonyú a zsúfoltság, stb. Keresnem kellett volna egy ügyeletes orvost, aki talán valamikor tud foglalkozni velem. Úgy gondoltam, hogy ez most nem fog menni. Szóval végsõ elkeseredésemben megkerestem a 4D Klinikát és sikerült még hétfõ délelõttre egy idõpontot egyeztetni velük. Mondanom sem kell, a körülmények messze nem hasonlíthatóak a másik Klinikáéhoz! Itt csináltak nekem egy hüvelyi ultrahangot, amely kimutatta, hogy minden rendben van, a babám nem Down kóros. (Itt hallottam elõszõr a Kicsim szívhangját is - ami csodálatos érzés volt)A szép az egészben, hogy az az orvos,aki ezt a vizsgálatot végezte, azt mondta, hogy Õ dolgozik idõnként a SOTÉN is, és pont ott vezették be azt, hogy minden kismamának rutinszerûen elvégzik ezt a vizsgálatot. Engem biztosan kifelejtettek - mondta. Na hát ez volt az utolsó csepp a pohárban! Rohantunk haza, hogy elérjük a buszt, amivel utaztunk és én még akkor eldöntöttem, hogy ha hazaérünk, mindenképpen másik orvost és másik kórházat fogok keresni magunknak. Így is lett. A mostanival maximálisan meg vagyok elégedve, bár a szülés még elõttem áll, dec. 26.-ra vagyok kiírva.
Remélem, nem lett túl terjengõs, amit írtam, de valahogy az az érzésem, hogy ezt a szûrést még mindíg nagyon elhanyagolják az orvosok, pedig igen fontos "állomás" lehet egy terhesség idején.
Üdv. mindenkinek:
Kata
nkata
 
 


Kata!

Azt hiszem kevered a dolgokat. UH szûrést tényleg végeznek mindenkinek (a SOTE I-en is). A Down-szûrést illetõen viszont amirõl inkább szó van, az a rizikócsoport (elõzmények vagy kor miatt) szûrése, egy egész más vizsgálattal (többféle van, a topic éppen az anyai vérbõl való szûréssel kapcsolatban jött létre), a hagyományos a magzatvízbõl vagy a korionboholyból vesz mintát, ezeknél van 1% vetélési kockázat is, ezért is nem szûrnek rá mindenkit. Ezeknél kromoszómavizsgálatot végeznek, és ennek eredménye 100%-os a Down-kórt illetõen (eltekintve az emberi hibákból adódó tévedésektõl persze). Uh-val nyaki bõrredõt mérnek, ami támpont lehet a betegségekre, de nem 100%-os.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Kedves Ildi!
Valóban teljes egészében igazad van abban, amit leírtál, én is csak utólag jöttem rá arra, hogy itt nem a nyaki redõ szûrés a téma, amikor újra megnéztem a címet. Viszont ez a "sérelem" annyira bennem volt, és annyira mélyen érintett, hogy ki akartam önteni a bánatomat. Hál'Istennek, minden rendben van az én Kicsimmel (merthogy december 22.-én megszületett épen és egészségesen). Szavaidból úgy tûnik nekem, hogy engem valóban kifelejthettek az UH vizsgálatból, de ez szerencsére esetemben már aktualitását veszítette (remélem, más kismamák esetében nem fordul ez elõ).
Kata
nkata
 
 


Én is megcsináltattam a vizsgálatot, és a mai napig nem tudom, hogy tényleg szükséges volt-e. Másnap megjött az eredmény, hogy 1:50 000-hez az esélyem arra, hogy Down kóros a baba, ergo nagyon kevés. Mellesleg a vérvétel elõtt tájékoztattak arról, hogy nem tudnak 100 százalékos eredményt adni, olyan 80-85 százalékban pontos az eredmény, ezért ha pozitívnak minõsül, aminocentezissel meg kell erõsíteni. Ezt szerintem mindenkinek elmondják és ezek után mindenki eldöntheti, hogy akarja-e. Én jobban aludtam utána, bár a negyven rugónak lett volna jobb helye is. De én azt gyanítom, ha tényleg akkora szemfényvesztés az egész, valaki már utánanézett volna a dolgonak, és publikálta volna a fenntartásait. A fent említett genetikusba úgyis rúgnak eleget.
Névtelen
 


Egy kis adalek es egy kerdes is! Angliaban voltam az elso es a masodik terhessegemmel is. A nyaki redo vizsgalattal kezdtek 10-12 hetes terhessegnel, az eredmenyt azonnal megmondjak. Sajnos az elso babamnal 1:14 volt az eredmeny igy meg aznap megcsinaltak a CVS-t is (korionboholybol vett minta). 3 nap mulva megvolt a szomoru eredmeny. De legalabb meg csak 3 honapos terhes voltam.
A masodik babamnal - O egeszseges es hetfon lesz egy eves! - eleve magas valoszinusegrol indultam az elozmenyek miatt (1:80), de a nyaki redo merese utan ez lecsokkent 1:470-ra. Ez annyira megnyugtatott, hogy az amugyis kockazatos CVS-t mar nem is vallaltam.
Ja, mindez ingyen.
A kerdesem pedig, hol vegeznek otthon nyaki redo merest es CVS-t? A kovetkezo babamnal mar otthon leszek.
Koszi, Moni
Névtelen
 


Kedves Moni!

Mar itthon is van nyaki redomeres a 12.heten, illetve ugyanebben az idoszakban korionboholy vizsgalatra is sor kerulhet...
sajna az egyetlen dolog, azt hiszem a korionboholy-nal hosszu az ido a leletigKép( Tapasztalatom nincs benne...

Monique
Névtelen
 


Sziasztok,

tegnap beszéltem az illető intézménnyel, ahol ezt a vérvételes vizsgálatot csinálják. Nekem 20000Ft-ot mondtak, hogy annyiba kerül.
Ti hol jártatok, hogy a duplája volt?
Azt hiszem azért mégsem fogok elmenni rá, nem is az ára miatt, de szemfényvesztésnek érzem kicsit. Inkább megvárom a magzatvízvételi vizsgálatot. (sajnos, miután nagy lett a tarkóredő méret a 14. héten). Én egyszerűen érzem, hogy semmi baja a babámnak.
gyorsi
 
 


Szia Orsi,

Tarkóredő a 14. héten? Azt a betöltött 12. héten szokták nézni, nem a 14.-en! Mit jelent az, hogy nagy lett? Mennyi?
Ha megnézed a korábbi hozzászólásokat azokat évekkel ezelőtt írták. Akkor még csak az a lehetőség volt, hogy kiküldték a vért Angliába és ez így tényleg 40 ezer Ft volt. Ma már van itthon is lehetőség a szűrésre és a felébe kerül. Amúgy pedig szerintem nem szemfényvesztés. Mostmár Uh-val együtt csinálják és a két vizsgálat együtt elég nagy számban kiszűri a Down gyanús babákat.
Én legalábbis hiszek benne, a múlt héten voltam is megcsináltatni. Mondjuk a magzatvízvétel sokkal biztosabb eredményt ad.

Üdv, Humi
humi
 
 


Gyorsi, Humi:
a magzatvízvizsgálat diagnosztika: konkrétan a magzat genetiaki állományát vizsgálják, szó szerint megszámolják a kromoszómáit. (álnegatív akkor lehet ha elkeverik a mintákat, illetve ha mozaik Down kór áll fenn, ami elég ritka)

A vérvétel nem diagnosztika, hanem szűrés: csak azt mondja meg, mekkor az esélye hogy a baba Downos (a DOwnos babák 90 %-át szűri ki csak)
Álnegatív akkor lehet ha elkeverik a mintákat, és ha a baba nem tudja a tankönyvet és nem úgy és nem olyan hormonokat termel(tet) amit vizsgálnak

persze a vérvétel veszélytelen, nem kellemetlen.
de tudni kell hogy sokkal több tévedést hordoz mint a genetikai vizsgálat.
csicser
 
 


Sziasztok,

jó régen nem szólt senki ezen a fórumon, én most próbálkozom, hátha van valakinek tapasztalata.
Voltam Down szűrésen, a férjem kora miatt ( én 35 vagyok, ő 50 )Az UH negatív lett, a vérvizsgálat alapján azonban nagyon alacsony hormonszinteket állapítottak meg, ami jelezhet kromoszóma rendellenességet. Az arányszám 1:353 lett, a 13. és 18. kromoszómák triszomiájával kapcsolatban. Újra megnéztek UH-val, ismét nem láttak semmit, tehát negatív a végeredmény. Megkérdeztem a dokit, javasolja-e az amniocentézist, nem mondott nemet.
Egyébként világ életemben nagyon rossz hormon eredményeim voltak, soha semmi nem volt benne a normális tartományban. Most készülök a kórházi genetikai rendelésre, meglátjuk, mit mondanak.

Van valakinek hasonló tapasztalata ?
zsizsik
 
 


Szia Zsizsik!

Nekem csináltak magzatvízvizsgálatot,mert a 11 hetes UH eltért a normálistól.Igaz,csak kicsit volt magasabb és utólag tudtam meg,hogy ez az éreték nem volt kóros.Azt tudnod kell,hogy bizonyos százalékban van kockázata,mégpedig koraszülés.Én beleestem.A 30.héten megszültem.
Azóta van mégegy babám,de már aterhesség elején tudtam,bármi történjék is nem csináltatok amniocentézist.

Ja és mire megjön az eredmény,elég nagy a terhesség.Nekem 20 hetes volt.

Írj,hogy ha van fejleményed!
Szia Engi
engi
 
 


Szia Engi,

ez őrület, annyira sajnálom ! Képzelem, mit élhettetek át....
De egy valamit nem értek. Ha megcsinálják mondjuk a 18. héten ( nem tudom, mikor kell pontosan ), akkor hogyan okozhat szülést a 30. héten ? Én azt gondoltam, hogy a kockázat a beavatkozás után közvetlenül reális, tehát utána esetleg elvetélhet az anya. De 10 vagy akármennyi héttel utána ? Mi volt erre a magyarázat ? És egyébként a vizsgálat eredménye igazolt valami eltérést?
Bocs, hogy ennyit kérdezek, de nagyon nehéz döntés előtt állok, ha megcsináltatom, kiderül, hogy minden OK, és közben meghal, mert korábban született meg a kelleténél, és mindezt az én hibámból....hát, akkor azt nem élném túl. És ez lenne a legkeveseb.
És mi lett a babóval, aki a 30. héten született ? Félve kérdezem.
zsizsik
 
 


Szia Zsizsik!

Nem csodálkozom a kérdés rengetegen.
Tudod a vizsgálatnál megszúrják a mgzatburkot hogy magzatvizet tudjanak venni.Na mármost ott sérül a burok,gondolom nem bírta az egyre nehezedő babát és megrepedt idő elött.Zutty,elfolyt a vizem.A baba ma már 5 éves és hálát adok ,az ég világon semmi baja nincs,de az első másfél hónapot nem kívánom vissza.Nagyon pici és éretlen volt még.Sokat küzdöttek érte.
Ma már makk egészséges!!
Egyébként avizsgálatból kiderült,hogy nem down kóros,minden normális volt.
Nekem van egy olyan érzésem,hogy gyakrabban végzik el az amniocentézist,mint ahányszor valóban elengedhetetlenül szükséges volna.
Neked ez az első terhességed?
engi
 
 


Szia Zsizsik!

fő kérdés, hogy mi lenne ha beteg babát mutatna a genetikai vizsgálat... a hormonvizsgálat alapján egy százalékos értéket tudsz kapni a genetikustól, mekkora az egyéni esélyed egy genetikailag beteg babára.
arra hogy elvetélsz (a szúrás után egy hónapon belüli eseményekre vonatkozóan) általában 1 %.
Dönteni sajnos Nektek kell... Kép

nekem a ketteske indult korábban útra - nála nem volt amniocentézis, nem foghatom erre....
csicser
 
 


Szia Csicser!

Abban igazad van hogy dönteni Zsizsikéknek kell, de abban gondolom egyetértünk,hogy egy kb.20 hetes magzatnál ez elég nehéz döntés.

Merthát akkor már elég nagy a baba.

A lényeg hogy számukra jó döntést hozzanak.
engi
 
 


Engi,

annyira örülök, hogy már 5 éves !!! Annyi, mint az én Eszterem ! Gondolom, hogy az a pár hónap az elején borzasztó lehetett....

Csicser,

ha mondanak egy %-os esélyt, és az gyakorlatilag minimálisra csökkentené a beteg baba kockázatát, akkor valószínűleg nem csináltatnám meg. A döntés iszonyú, hiszen már 12 hetesen láttam, hogy kicsi emberke, fejformája a férjemet idézi, szóval a MIÉNK!!! És hogyan dönthetnék jól az életével kapcsolatban, ha kiderülne hogy beteg ? Ez egy borzasztóan összetett kérdés.
Szerintetek UH-n nem lehet megnézni a burok állapotát, a szúrás után ? Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de ha látták volna, hogy Enginél gond van, hátha tudtak volna valamit csinálni, vagy fektetni, vagy tudom is én, valamit....!

Csicser, mikor indult el a második baba ? Mi lett vele ?
zsizsik
 
 


Zsizsik:
igen, borzasztóan összetett...
nehéz mit mondani, tanácsot nem is lehet, csak arról mesélnék inkább, nálunk mi volt...

( a második 34 hetesen érkezett, 9 nap múlva otthon voltunk vele. valszeg egy méhen belüli fertőzés repesztette meg a burkot, ez sokkal gyakoribb mint az amniocentézis komplikációi. születés után tuüdőgyulladása és légzésleállása lett de nagyon jó kezekben volt így teljesen egészséges lett)

Engem a harmadikkal szúrtak meg.
Késői komplikációktól egyáltalán nem tartottam, 1 hónapot mondtak, addig történt események számítanak szövődménynek.
illetve azok közül is csak az ami többletként jelentkezik, mert szúrás nélkül is halnak el babák méhen belül és repedhet meg magzatburok. Ott mire fogjuk?

szóval, én 16, 20, 24 hetesen voltam genetikai tanácsadóban
16 hetesen még elküldtek (karácsony stb )
20 hét körül megszúrtak, 24 hetesen visszamentem eredményért (negatív) és mindenféle rettentet láttak az UH-n nem talált 4 szívüreget, a hasüregében foltokat látott....
fertőzések után kutattak (TORCH teszt), felmerült megint a genetikai gond, és visszahívtak 28 hetes korra... amikor már kórházban voltam, koraszüléssel, illetve annak leállítására....
de nem a 8 héttel azelőtti szúrás következményeként, valszeg egy ettől független (nem nőgyógyászati) fertőzés miatt alakult ez így.

amit ebből ki akartam hozni:
20 hetesen még kérdés volt, hogy mi lenne a babával (elvetettem volna ) a 24 hetes rossz hírek alatt már tudtam hogy kizárólag akkor vetetném el ha élettel összeegyeztethetetlen baja lenne (pl. a szívével)
a szívét mások is megnézték és rendben találták, és szerencsére 37 hetesen teljesen egészséges babus született....
28 hetes korában már egészségesnek éreztem, bár foltok a hasüregében még voltak, de nem tudjuk miért...

hát ennyi....
sztem a szúrás fenn történik, a legtöbb burokrepedés pedig lenn, a baba feje előtt (és ömlik a víz,nem napokig szivárog, mint pl. egy szúrás magasságában történt burokrepedésnél)
csicser
 
 


Szia Zsizsik!

Most akkor mennyi idős a terhességed?
Mivel azt írtad,hogy mindigis rosszak voltak a hormoneredméyneid,én azt gondolom nem kell aggódnod,ha az UH-on minden rendben volt.

A genetikai tan.adás viszont ártani nem fog,ott nap mint nap ilyen esetekkel foglakoznak,talán ha Õk azt mondják ,hogy minden rendben,Te is el fogod hinni.

Mikor mész?
A nagy lányod mit szól a közelgő kistetvérhez?
Nálunk nagyon jól bevált eddig az 5 év korkülönbség.Imádja a kistesót,pelenkázza,öltözteti,ha sír szórakoztatja.Igaz a horoszkópja/rák/is azt írja,hogy nagyon anyatipus.

Csicser!

Nem gondolom,hogy nekünk kellene igazságot tenni ebben az ügyben.Azt gondolom,a lényeg ,hogy csak akkor csináljanak ilyen vizsgálatot,ha elengedhetetlenül szükséges.
engi
 
 


Lányok,

édesek vagytok, hogy segítetek együtt gondolkodni, tényleg nagyon köszönöm nektek !
Arra jutottunk a férjemmel, hogy holnap elmegyünk a genetikai tanácsadásra, meghallgatjuk öket, a héten leveszik az AFP-t ( 16. hétben vagyok ) és rövidesen megcsinálják a genetikai UH-t is a kórházban ( Péterfy ), és mindezeket összevetve - ha valami gyanú továbbra is fennáll - akkor döntünk, hogy beavatkozzunk-e a kis világába, vagy nem. Ha továbbra is minden tünetmentesnek látszik, akkor nem csináltatom meg az aminocentézist. Annyira régóta készülödik hozzánk, elöre szólt, mikor akar jönni, annyira nyugis ott bent, nem élném túl, ha az én - valószínüleg felesleges - aggódásom miatt elvetélnék, és ö meghalna. Ne felejtsük el, hogy a Down szürés eredménye negatív lett, csak a hormon eredmények alacsonyak.
Mindenképpen írok majd nektek, mit mondtak a genetikai tanácsadáson.

Engi, a nagylányom most volt 5 éves, és pillanatnyilag nagyon várja a kistestvérét, minden reggel megsimizza a pocakom, és megkérdezi: Anya, most mit csinál a kistestvérem ? És ma mekkora ? Egyébként ö is rák, de a makacsabbik fajtából. Kicsit félek, mit fog szólni, ha igazi kisbabát hozok haza a kórházból......remélem, jól meg lesznek egymással.
Nálad mekkorák a gyerekek ?

Csicser,

elég sok zürön mentél keresztül a gyerekekkel/gyerekekért....azért elég furcsa, hogy - ha jól értettem - háromból kettö koraszülött lett, és mindíg valami hüvelyi fertözés volt a kiváltó ok ? Tehát nem az amniocentézis. De elég felháborító, hogy az embert halálra idegesítik és hagyják aggódni mindenféle vélt vagy valósnak tünö eltérés miatt...az egész terhesség egy állandó para - ha nagyon sarkítottan nézzük - hogy minden rendben legyen, és egészségesen lássa meg a napvilágot a manó.
Egyébként teljesen egyet értek veled, hogy a vizsgálatot csak akkor fogom megcsináltatni, ha elengedhetetlenül szükséges, csak a magam megnyugtatására nem. Többet ér a manó nyugalma, mint az enyém.

Holnap jelentkezem délután !
zsizsik
 
 


Szia Zsizsik!

Akkor ha jól gondolom,a lányaink egyidősek.Kincső most volt júliusban 5 éves. Gergő pedig 10 hetes.
Épp ideje volt,hogy megszületett,olyan jó megint babázni.

Hiányzott már.Meg azt a jó babaillatot se felejtsük el ,amivel ilyenkor tele van a lakás.
Nagyon jó baba,/kop-kop-kop/ tényleg csak akkor sír,ha van valami baja.Remélem nem is fog "elromlani"!!!

Ha magjöttetek a gen.tan.adésról,számolj be legyszi a helyzetről!

Szia Engi
engi
 
 


Zsizsik:
Kép majd várom a beszámolót Kép
ha harmadik már nem lett koraszülött, betöltött 37 hét után született (két nappal :D:D)
a harmadiknál nem volt hüvelyi fertőzés, valami szisztémás bajom volt, de ez OFF, nincs köze az amniohoz.....

hát igen, sok a paráznivaló
szerencsés az aki olyan lelkialkatú hogy nem éli bele magát túlzottan....
csicser
 
 


Sziasztok,

voltunk ma a genetikai tanácsadáson, és azt javasolták, hogy csináltassuk meg a vizsgálatot, de nem az amniocentézist, hanem a lepényből vesznek mintát. Eléggé el vagyok kenődve, bár a doki néni azt mondta, hogy ne aggódjak, ez az 1:353 nem egy rémes arányszám, tehát szinte biztos, hogy nincs baja, de az alacsony hormonszint (0,2 nekem, a normál érték 1 )valóban adhat okot aggodalomra. Lehet, hogy kromoszóma rendellenesség, vagy lepényi tapadási elégtelenség, ( ez a hormon ezért felel állítólag ) vagy egyszerűen az, hogy a teherbe esés előtt hormon kezelést kaptam. Most ki fog derülni. Aug. 29-én este kell bemenjek, és másnap megcsinálják a vizsgálatot.
Vizsont most van még egy dolog, ami miatt telejesen ki vagyok bukva: már a Down szűrésen is mondta a doki, hogy kisebb a baba, mint a kora szerint kellene, de megnyugtatott, hogy nem kóros egyáltalán. Most csak egy értéket néztek, a BPD-t, ami 28 mm lett, és beírták, hogy 14. hét. DE ÉN MÁR A 16.-BAN JÁROK, CSÜTÖRTÖKTÕL A 17-BE LÉPEK!!!! Szóval egyre jobban elmarad, úgy látom. Ez utalhat a betegségre is, sajnos, de nem tudom, hogy ez már kóros, vagy nem....Tudom, mikor fogant, abszolut az ideális napon, tehát a 14 vagy 15. napon, tehát a normál számítások a mi esetünkben jók kellene legyenek. Már próbáltam nézelődni az interneten, mikortól tekinthető kórosan elmaradottnak, de nem találtam semmit. Nincs valami tippetek, mi a túró lehet ez az egész ? Hallottatok már olyan terhességről, ahol kisebb volt a magzat a kelleténél ?
Ne haragudjatok, ha ezzel terhellek titeket. Már teljesen kivagyok.
zsizsik
 
 


Szia ZSizsik!

Szorítani fogok neked,hogy minden rendben legyen!!!!

Én a terhességem elején bent feküdtem a kórházban,akkor volt bent egy csajszi, neki is kezdettől fogva kissebb volt a baba,akárhányszor nézték.
A terhessége végén be is fektették /4 hét/,hogy figyelni tudják.
Na az egészből az lett,hogy teljesen egészséges kisfiút szült,igaz nem volt egy óriásbébi-2800gr-de semmi baja nem volt.
De azért sikerült neki végig parázni a terhességét.Felesleges volt.

Szrintem emiatt ne aggódj, a doki is azt mondta,hogy ez nem kóros.

Kitartás és gondolj arra,hogy nem lehet semmi baj!!!!!!!!

Ja ,és egyáltalán ne mentegetőzz,nem terhelsz a gondjaiddal!!!
Írj a fejleményekről!

Engi
engi
 
 


Zsizsik:
mit mondjak....
nem akartam az ördögöt a falra festeni, de ez sokszor előfordul.... elmegy az ember lánya genetikai tanácsadásra és találnak egy csomó, bajra utaló értéket, eltérést stb....

nálunk is ez volt, ugye....

azt gondolom hogy egyértelmű kóros elmaradásra megadott EGY konkrét értéket nem fogsz találni.
az UH-s és a szülész a teljes képet akarja értékelni, nem külön -külön az egyes méréseket...
názik hogy a teste is elmarad-e vagy csak a feje pl., meg hogy sok egyéb paramétere , hányadosa rendben van- e a babusnak.
Nem szabad a mérési hibáról sem elfeledkezni....

még 1 példa, hátha vigasztal:
28 és 29 hetesen néztek UH-t és a gyerekem combcsontja a mérések szerint több milliméterrel (fél centi? ha jól emlékszem) rövidebb lett ahogy múlt az idő...
na ezen már csak derülni tudtam... biztos voltam benne hogy rendben van a baba Kép
csicser
 
 


Köszi lányok, tényleg tündérek vagytok. Én is biztos vagyok benne, hogy minden rendben lesz, bízom a babámban, hogy kibírja ezt a beavatkozást. És hogy természetesen nincs semmi baja.
Amint túl leszek rajta, jelentkezem !!!
Sok puszi nektek
zsizsik
 
 


Szia Zsizsik!

Megvolt a vizsgálat?Minden rendben ment?

Engi
engi
 
 


Sziasztok,

túl vagyok rajta, lepény biopszia volt, hát.....elég szar élmény, másnak nem tudom, de nekem utána egész este fájt, olyan mensi előtti méh görcsök voltak, de ha fekszem, akkor elmúlik. Most itthon pihenek, fekszem, és reménykedem a jó eredményben. Közben múlt héten elmentünk megint 4D Uh-ra és megint mindent rendben találtak, de ők is egyet értettek a mintavétellel, a kapott hormon értékek alapján. Jobb félni....az AFP is -természetesen- jó szar lett. De láttam a babát, jól van, doki is azt mondta, hogy minden rendben van vele, ne aggódjak. Szóval, most bízom a jó eredményben. Majd jelentkezem, ha meglesznek. ( szept. 13 )
puszi nektek
zsizsik
 
 


Szia Zsizsik!
Én csak néha olvasom a fórumot, amióta megvan a lányom, ritkán írok. Én elmúltam 35 (két hónappal), amikor megszületett. Kellett mennem genetikai tanácsadásra, ahol javasolták a méhlepény biopsziát (Schöpf Mérei - szerintem mindenkinek javasolják, aki él és mozog), én nem csináltattam meg. MOst van egy 9 hónapos csodaszép lányom, aki 2,25 kilóval született. Na ezért írok. Végig kisebb volt, sőt a végén, amikor nem a saját orvosomnál voltam UH-n, meg is kéérdezte az idegen doki, hogy dohányzom-e. Mondtam, nem, de gondoltam, meg kellene kérdezni, most hogy így mondja, a 36- héten szokjak rá?
Te mekkora vagy, az számít, a saját dokim végig ezt mondta, a zárójelentésben pedig az van, hogy érett leány gyermek. Úgyhogy szerintem ne izgulj, az hogy pici, még nem jelent semmit. A lányom mindent csinál, amit kell, mászik, feláll, magyaráz.
Kriszta
kriszta35
 
 


szia!

Mi lett az eredmény?Remélem minden rendben!!!!!!
engi
 
 


Zsizsik!

Miért nem jelentkezel? Csak nincs valami baj?!?!KépKépKépKép
engi
 
 


Sziasztok lányok,

de sajnos nagy baj van. Volt. Edwards szindrómát állapítottak meg a lepény biopszia alapján, ez a 18. krómoszóma triszómiája, tehát kettö helyett 3 van belöle. Súlyos értelmi fogyatékosság, agyi vizenyö, stb. nem sorolom. A magzatok 95 %-a magától elmegy egy ilyen szindrómával, de ami kisfiúnk nagyon élni akart. Ezért nem vetéltem el vele. Egy másik helyen végzett 4D UH teljesen jól kimutatta az összes fejlödési rendellenességet, úgyhogy nem is maradt egy csepp reményünk sem. Múlt héten meg kellett öt szüljem a Schöpf-Mereiben. 22 hetes magzat volt. Lacika lett volna. Mély gyászban vagyunk, nem igazán értjük, miért pont velünk történt ez meg, hiszen nem örökletes betegségröl van szó, az egész a véletlen müve volt. Most még egyelöre próbáljuk magunkat túl tenni a dolgon, és eröt gyüjteni a következö baba bevállalásához, ha a sors megkegyelmez nekünk és még egyszer terhes lehetek az életben.
A tanulsága a mi történetünknek az, hogy valóban sok téves eredmény születik és sok kismamát megrémítenek a hibás mérések, de sajnos van olyan, hogy a rossz eredmények valóban betegséget takarnak. Igenis akinek rosszak az eredményei, járjon utána ! Ennél nagyobb tragédia csak akkor érhetett volna minket, ha a kisfiunk megszületik, betegen, és 1 hónapos korában meghal. Vagy esetleg nem hal meg, hanem tehetetlen testként fekszik egy egész életen át.
Nagyon köszönöm nektek, hogy végig izgultátok velem a történteket, és mellettem voltatok, virtuálisan. És kívánom, hogy soha ne kerüljetek hasonló helyzetbe !
zsizsik
 
 


Sziasztok,

nagy baj volt nálunk. Edwars szindrómát mutatott ki a lepény biopszia, aztán egy 4 D-s Uh is, ezért a múlt héten, a 22 héten meg kellett szüljem a kisfiúnkat. Ha nem szülöm meg, akkor vagy még a méhben elhal, vagy miután megszületik, meghal, vagy teljesen magatehetetlen értelmi fogyatékos lesz.
Borzasztóan fáj a lelkünk, gyászoljuk őt. És reméljük, hogy lesz erőnk még egyszer belevágni a baba projektbe.
Köszönöm nektek, hogy mellettem voltatok.
Egy tanulsága van a mi történetünknek: sokszor feleslegesen stresszelik a kismamákat rossz értékekkel, aggodalmasan telnek a terhesség napjai, de igenis a rossz értékek jelezhetnek betegséget !!! És utána kell járni, mert ha baj van, akkor tényleg baj van !Akinek rossz értékek jönnek ki, járjon utána, míg bizonyosságot nem szerez a dolgok állásáról.
Köszi még egyszer mindent. És nektek a legjobbakat kívánom, és azt, hogx saha ne tudjátok meg, milyen elveszíteni egy kisbabát.
zsizsik
 
 


Zsizsik!

nagyon nagyon sajnálom ami veletek történt!!!!Fogadjátok őszinte részvétemet!!!

sajnos sokszor történik olyan dolog,amit nem tudunk magmondani miért történt,de hidd el lesz még nektek szép egészséges kistestvéretek,mégha most oly nehéz is elhinni.

JUson mindig eszedbe ez az idézet:"A vonuló felhők felett mindig kék az ég!"

Ott van a nagylányod neki nagy szüksége van rád!

Légy erős, szia Engi
engi
 
 


Zsizsik: KépKép
rettenetesen sajnálom... Kép
nagyon sok erőt kívánok Nektek....
csicser
 
 


Köszönöm nektek.....alapvetöen optimista vagyok, - bár most nehéz így is gondolkodnom - és nagyon bízom benne, hogy tényleg lesz még egyszer legalább abban a csodában részem, amit egy kisbaba várása jelent.
Puszi mindenkinek
zsizsik
 
 


Ja, és csak most látom, hogy az első levelem nem megsemmisült, csak valamiért később jelent meg, ezért még egyszer begépeltem a gondolataimat, csak rövidebben. Így most két verzióban olvashatjátok....bocsi, csak ez a babanet két napja olyan fura dolgokat produkál
zsizsik
 
 


Zsizsik!
Nagyon sajnálom, egüttérzek Veletek.
Kriszta
kriszta35
 
 


Zsizsik!
mi újság veletek?????

Engi
engi
 
 


Szia Engi,

köszönöm, hogy érdeklödsz, nagyon kedves töled. Megvagyunk, készülgetünk a következö nekifutásra, de igazából még lehet, hogy nem vagyunk teljesen készen rá. Elég nagy ür maradt a lelkünkben a kisfiúnk elvesztése után. Nem védekezünk, aztán ha egy lélek úgy dönt, hogy minket választ szüleinek, akkor majd nagyon fogunk neki örülni, és örömmel várjuk majd öt.
Addig is próbálom magam testileg is rendbe hozni, a szeptemberi tragédia után 10 kg-ot sikerült felszednem, most ezt próbálom lefaragni magamról....:-)
És Te ? veled mi újság ?
zsizsik
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek sok boldogságot kicsikhez-nagyokhoz.
Ma voltam a 12. hetes ultrahangon. Kecskeméti vagyok, nálunk nem valami jó a kórház, nem is fogok Kecskeméten szülni, remélem Poc-Poc is így gondolja, és nem tréfál meg.
Nemrég múltam 38 éves (kell az utánpótlás, "öregek" már a gyerekek 15 és 10 évesek).
Volna néhány kérdésem: mi az az arányszám?
a nyaki redő vastagságát, ha az az??? 1,5mm-nek mérték. A csaj aki mérte tapasztalt, már 10 éve is ő ultrahangozott.
Kicsit (nem kicsit) aggódok a magzatvízvétel miatt, állítólag már a 13-14. héten meg akarják csinálni, genetikai vizsgálaton még nem voltam

Csopi
csopimama
 
 


Szia Csopi!

Az teljesen normális érték.
A magzatvíz vizsgálatot ha indokolt,jobb a lehetőségekhez mérten minnél hamarabb elvégezni,mert míg megjön az eredmény az is egy pár hét.
Erről az arányszámról talán Zsizsik tud többet írni.

Zsizsik!
Szogítok neked,hogy mihamarabb egy új kis élet foganjon enktek!
Úgyis csak akkor jön ,ha felkészültetek rá!

Mi köszönjük megvagyunk,Gergő most esett át az első lázas megfázáson,de szerencsére gyorsan lezajlott.
valami miatt most rosszabbul alszik éjjel,ebből kifolyólag én is.Szóval rámférne egy jó nagy alvás.Erre azt mondta a párom,hogy majd 10 év múlva eljön annak is az ideje.
Kincső mindenáron írni tanul,elszántan tanulja a betűket,pedig én nem igazán vagyok híve annak,hogy már iskola előtt tudjanak olvasni.Dehát érdekli.
Szóval ennyi röviden.Néha jelentkezz!

Engi
engi
 
 


Engi,

köszi, tényleg édes vagy, én mostanában megint be-be nézek a babanetre, már nem fáj annyira. Söt, megint kezd érdekelni a téma....:-) Örülök, hogy jól vagytok, az alvásról pedig tényleg egyelöre csak álmodozni lehet ( stilszerüen...), amíg pici a manó, nem sok remény van egy kiadós alvásra. Sok sikert és türelmet, és persze jó egészséget !!!

Csopimama,

én úgy emlékszem, az 1,5 mm-es nyaki redö nagyon jó, de ne haragudj, nem merek állást foglalni az ügyben. Több szakkönyvben is biztosan találsz majd valami magyarázatot, de talán legjobb lenne, ha a dokiddal beszélnéd meg. A magzatvíz vizsgálattól ne félj, tényleg ! Nem mondom, hogy valami szuper jó, de néhány másodperces kellemetlenség csupán, lényeg, hogy utána vedd komolyan a pihenésre elöírt idöt, fontos ! Akkor nem lesz semmi baj, meglátod. És nagyon jó ha megnézik a babát, mert rengeteg betegséget fejlödési rendellenességet ki tudnak zárni ezzel a vizsgálattal. És minél hamarabb, annál jobb !!!Bátorság !
zsizsik
 
 


Sziasztok!
10 hetes terhes kismama vagyok. Szerencsére minden rendben. Az érdekelne, amiről itt ezen a topicon olvastam, a Down-kór szűrésére az a bizonyos vérvétel. 36 leszek az idén, és nagyon nem szeretném sem az amniocentézist, sem a korion biopsziát, ha nem muszály. Persze a 12. heti UH még hátravan, de ennek ellenére, szeretném ezeket elkerülni. Inkább fizetnénk a párommal 20 ezret, és egy vérvétel az egész, minthogy vetélési kockázatnak tegyük ki az amúgy is nagyon nehezen "összejött" Picikénket. Ráadásul, ahogy utána olvastam különböző helyeken, ezek a beavatkozások egyáltalán nem adnak 100 %-os diagnózist, sokszor téves az eredmény. Mi erről a véleményetek? Ha valaki átesett már ezen a vizsgálaton mostanában (a vérvételen) kérem írja meg, hol végezték, mikor (hányadik héten), mennyibe került, mennyi idő alatt volt meg az eredmény, stb. Nagyon érdekel a téma. Köszönöm előre is, szép napot mindenkinek.
Mamy (10)

Kép
mamy
 
 


KOrionbiopsziának téves eredménye?
Nem, az minimális (tízezrelék) hogy tévedjen.
Esetleg nem értékelhető, az előfordulhat. De biztos hogy sokkal pontosabb mint a hormonkombinációkkal végzett szűrés.
csicser
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: