Új privát üzeneted érkezett!

Most tudtam meg,hogy medencefekvésű a kisbabám.
Az orvos nem reagálta túl a dolgot, nem ijesztegetett, de jó volna tudni mit is jelent ez pontosan.
Mik a hátrányai- előnyei stb.
Ha valaki tud , kérem segítsen!
Köszönöm.
 
 


Hány hetes vagy, mekkora a baba (súlyra), szültél-e már? Ezek sokat számítanak...
 


az én babám is medence fekvésű volt. izgultam is mikor fordul meg.
a kis édes a 35-36. hét körül megfordult.
nagyon örültem neki.

Viki
Viki02
 

 
 

25 hetes terhes vagyok, ez az első babám.
Nem tudom mekkora lehet a súlya, de nem kicsi a pocakom :-)
 
 


25 hetesen teljesen normalis, hogy meg "ul". Ugy a 32. het tajekaig altalaban befordulnak. Ha megsem, akkor is meg lehet probalni rengeteg dolgot, hogy fordulasra bird a picit!
Zsuzsi
 


sziasztok
hasonló cipőben járok, de már a 29. hétben
azért érdekelnének 'praktikák', mivel lehet finoman csalogatni a picit lefelé (és tudtok-e ennek vmi veszélyéről?)
köszi
tünde
 
 


36 hetes vagyok már.Sajna a lepényem rátapadt a méhszájra, a gyermekem így nem hajlandó fejre fordulni.
Tuti császár.Nem indul a szülés :-(
Jövőhéten fekszem be a kórházba, és szó szerint kioperálják a babámat belőlem :-(
 
 


EpiKép

Kép
 


Szia Epi!

Nagyon sajnálomKép. Most láttam, amit szeptemberben írtál. Ezek szerint nem vándorolt el a lepényed. Emlékszem korábban írtad egy másik topicban. Sajnos, ha fejre fordult volna, ez akkor is császár lett volna nagy valószínűséggel.
Hogy vagytok? Akkor már lassan két hónapos a babád!

Betti

Betti
KépKép
KépKép
 
 


sziasztok!
26 hetes terhes vagyok, és baba medencefekvésű. Persze annyit mozog hogy hétfőn még koponyafekvésűnek érezte orvosom vizsgálatnál, szerdai uh-n már medencefekvésű volt. Első gyereknél ilyen nem volt. De még annyira nem izgulok, mert bízon benne, hogy megfordul sógornőmnél 36 héten fordult meg baba. szerencsére méhlepényem jó helyen tapad, de ezzel a testhelyzettel amivel most van baba csak császárral szülhetnék, amit nem szeretnék ha nem muszáj.

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!

A tegnapi UH-n nekem is medencevégűnek nézték, most 29-hetes a baba. 26 hetesen még fejvégű volt. Kb. 2 hete olyan erőteljes mozgolódásba kezdett, hogy a derekam is belefájdult. Valószínűleg akkor fordult át. Van arra még esély szerintetek, hogy visszaforduljon? Egyáltalán lehetséges, hogy többször is megforduljon a baba?
 
 


Szia Picuri!

A 32. hétig megfordulhat. Sőt, akár a 36. hétig is (legalábbis engem ezzel vígasztalt a dokim, de végül nem fordult meg Kép) Remélem, neked szerencséd lesz Kép.

Timi

Kép
Kép
 
 


Sziasztok !
Én egy kismama újságban olvastam, lehet hogy hülyén hangzik, én is mosolyogtam rajta, de úgy is lehet csalogatni őket, hogy kis csengővel csengetsz, vagy elemlámpával világitassz neki, lent a hüvelynél.

Angi
 
 


SziasztokKép

Nekem is a kislányom medencefekvésű volt!!!!
Nekem is mondta a dokim, hogy akár mikor megfordulhat!!
De nem így lett!!!
Így császárral szültem meg
Gyönyörű egészséges babaKép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok, nekem az utolsó héten fordult meg, ami mellesleg a 35. hét volt, de szinte állandóan mozgott, mint egy kis alien. Ennek ellenére nagyon nugodt baba lett. Én gyertyát csináltam, hogy megzavarjam, meg a fenekem alá tettem sok párnát, ez amúgy is jól esett. Akkor nagyon sokat olvastam ilyen praktikákat, rá kell keresni a google-val pl. Érdekes, az én orvosom bíztatott, hogy simán meg lehet szülni egy faros babát is. G.R.
 
 


Sziasztok!

Az én babám végig, egész terhesség alatt medencefekvésű volt. Ráadásul lábtartós is. Így császárral szültem meg. Gyönyörű, egészséges, kiegyensúlyozott kisfiú.
4500 grammal és 61 centivel jött világra a Szent János kórházban 2005 július 4-én. Dr. Serfőző László segítette világra. Millió köszönet Neki.
Tünde
 


Sziasztok, 36 hetes vagyok és a kislányom medencefekvésű. Szerintetek van még rá esély, hogy megforduljon. :(
 


Van aki medencevégű fekvéses babát hüvelyi úton szült meg??
(Nekem minden UH-n csücsült még,tudom,hogy esetleg megfordulhat,de sztem nem fog.)

KépKép

KépKép
okr
 
 


Sziasztok, nekem is csücsül még a babám a 32. hétben. Talán még nem kellene ezzel annyira foglalkozni, de rámtört a fránya aggodalom, ezért szívesen olvasnék biztonságos praktikákat, amivel rá lehet bírni a fordulásra. Egyébként második baba és elég nagy, az első is nagy volt de simán szültem.

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!

Szerintem meg van annak az oka, ha a baba nem akar, vagy inkább nem tud befordulni. Nekem is csücsült a pocakomban a kisfiam és szülésnél derült ki, hogy 2X volt a derekára csavarodva a köldökzsinór. A kolléganőmnek is ült a pocijában a baba neki meg a nyakán volt a köldökzsinór.
Pl. mikor oldalra fordultam alvásnál kifejezetten jelzett a kismanóm, hogy neki úgy nem jó és csak háton fekve tudtam aludni.
Szóval szerintem ezt hagyni kell a természetre, és ha nem fordul be, akkkor meg biztosan császár lesz, de higgyétek el ettől nem lesztek kevesebbek, sem rossz anyák.
Engem még altattak is a császár alatt és utána csak másnap láttam a kisfiamat (igaz éjjel 10-kor született meg), de akkor is nagyon boldog voltam, mert nem történt semmi baj és ez a legfontosabb! Nem lettem depis és nem érzem magam kevesebbnek és nem is sajnálom, hogy nem szültem természetes úton, mert félek a fájdalomtól. Persze biztosan csodálatos lehet természetes úton szülni, de én a második babát is ha lesz császárral szülném.
Vendég
 


Ma már a faros babákat császárral veszik ki.

Nekem mind a két lányom faros volt, és úgy is szültem meg őket. Teljesen könnyű, problémamantes szülések voltak, az első a legelső fájástól számítva kb 7 óra mulva két nyomásra kinn volt (3400 gramm, 36cm-es fejkörméret), a második lassabban ment, 20 óra volt a vajúdás (de közben az éjszakát átaludtam, csak olyan negyedóránként felébredtem egy-egy fájásra) , és olyan 8 nyomás kellett mire kijött. De megyőződésem, hogy ennek az volt az oka, hogy csak 13 hónap van köztük, és a szervezetem kissé leamortizálódott közben.

A lányomnál is farosnak indult a baba, és a lehető legutolsó pillanatban fordult meg, úgy a 30. hét körül, akkorra már lelkileg felkészült a császárra.

Ami a farfekvést illeti: van annak oka, hogy a baba nem fordul meg, nagyon gyakran pl. az, hogy túl rövid a köldökzsinór , és nem tud. Azért okosabb manapság beletörődni a császárba, mert egyre kevesebb orvos vállalja be a hüvelyi szülést, így nincsen benne gyakorlatuk, és bizony, ha pl. a feje túl nagy, akkor beszorulhat.
(Az ilyen elemlámpa meg csengő dolgokban nem hiszek, amelyik baba ettől fordul be, az anélkül is befordulna.)

SOHA ne hagyjátok, hogy manuálisan megfordítsák, amelyik orvos ezt akarja atól messzire kell menekülni!

Ami még fontos: az ilyen kisbabákat okvetlenül el kell vinni csípőficam szűrésre, mert a méhen belüli helyzet miatt gyakori, hogy az egyik ízvápa nem fejlődik ki rendesen. (Nálunk is bejött sajnos.)

Üdv: eszterlánc


Sziasztok!

Szerintem kórháza válogatja, hogy megcsászározzák-e a kismamát, mert egy ismerősünk ezév tavaszán a győri kórházban (fogadott orvosnál) farral szülte kislányát 3.600 grammal, gyorsan szült az igaz de elég sok varrattal távozott a szülőszobáról szegény.

Én 2001-ben szültem első gyermekem szintén farral a fent említett kórházban (ügyeletes orvosnál) 2.880 grammal és 47 cm-el és nem volt nehéz, gondolom a nehézséget a baba nagysága is befolyásolja.

Szilvia
Kép

Kép
 


Még elfelejtettem leírni, hogy aki így szül szerezzen be a babának terpeszbetétes guminadrágot (gyógyászati boltban megvehető) és a nap 24 órájában használja a baba, nekem a védőnőm ajánlotta ezt amikor kijöttünk a kórházból és amikor csípőszűrésre mentünk a picivel, örömmel látta az orvos hogy ezt már használjuk, Ő is ezt írta volna fel. 3 hónapos korig kellett használnunk, ez alatt az idő alatt többször is ellenőrizték a csípők megfelelő fejlődését.

Szilvia
Kép

Kép
 


Nekem egy vacuumos,és egy sima szülés után a harmadik gyermekem volt medencevégű.
A 28.heti UH-n látták először,hogy farral van.
Utána a 36.héten még mindig úgy volt.Még az orvostanhallgatókat is behívták hozzám,nézzék csak,ilyet még nem láttak.
Akkor azt mondta a doki,pici esély talán van még rá,hogy megfordul.Én biztos voltam benne,hiszen akkorákat rúgott,hogy 'majd beleszédültem,és persze sima szülésre készültem.
Utolsó héten nyilvánvalóvá vált,hogy ez így marad,készüljek,lehet,hogy császár.Csalódás volt,de akkor már nem akartam mást,csak császárt.Legalább fel tudtam még rá készülni.Egészséges,gyönyörű gyerek lett ő is.
Így tehát már mindenféle szülést kipróbáltam.
Most a negyediket várom,és ismét császárra készülök.

Kép
 


Nekem végül megfordult a babám,és simán szültem.
Lehet azért tudott megfordulni mert jó hosszú zsinórja volt. :D (Az átlag 50 cm helyett 70 cm körülire nőtt.csodálkoztak is nagyon.)

KépKép

KépKép
okr
 
 


A 29. hétben vagyok a 3. babámmal, aki farfekvéses. Az utolsó ultrahangon (24. héten, 4D-s) keresztbe feküdt, abból hozta ezt össze. Pont függőlegesen van most.
A doki és az ultrahangos orvos is bíztat, hogy még megfordulhat. Igaz, az orvosom jófej és azt mondta, hogy medencevégű fekvéssel is simán megszülhetem! Egy feltételt szab, ne legyen a becsült súly 3500g felett!
Mivel a kicsi lány nem az a mozgékony típus, így olyan rettenetesen nem reménykedem, de hátha ;) Anyukám is fenékkel jött a világra. A nagyobbik lányzómnál pedig rövid volt a köldökzsinór, de ő azért megfordult. Igaz, a nagyok sokkal korábban megtették ezt...

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Senki ne adja fel a reményt! Én már megtettem, mert a 30. hétben a babám napokig keresztben feküdt (ezt nem lehet nem érezni :? ) majd újra a fenekére ült...Aztán a 34. hét első napján megforult és most már szépen fejenáll :lol: Mondjuk az a nap, amikor megfordult rettenetes volt!!!!
Szóval, kitartás annak, aki idekeveredik ;)
Sőt! A szülésznőm mondta, hogy neki a 4 kilós gyerkőce a 38. héten fordult meg :shock:

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron