Új privát üzeneted érkezett!

Szia Réka!
A Contratubex-et vény nélkül is lehet kapni a gyógyszertárban, vagy csak a doki írja fel?
Mónika
 


Szia Mónika!
Sajna ezt nem tudom, mert ezt nekem eddig mindig felírta a doki, aki tanácsolta, hogy használjam.
Megpróbálom megtudakolni.

Réka
muki
 
 


Szia, Réka szoptatás alatt is lehet használni a contratubex-et? Mondott valamit erről a doki?

Szia Mónika, én azt olvastam a neten, hogy recept nélkül is lehet kapni, 1000 valamennyi, (www.hazipatika.hu)de idámásolom Contractubex hidrogél


Kiszerelés Törzskönyvi szám Fogyasztói ár
20 g hidrogél K1640 1210,-Ft
50 g hidrogél K1640 2030,-Ft



Gyártó: Merz

Gyógyszercsalád: Contractubex







Betegtájékoztató



Műtétek, sérülések, égések sebgyógyulása után képződő hegek kezelésére szolgál. Orvosi rendelvényre.
Ha az orvos másként nem rendeli, vastag régi hegeket naponta 2-3-szor bedörzsölni. Friss hegekre a - sebgyógyulás után - vékonyan és finoman kell felvinni. Erős hidegtől és erős napsugárzástól a kezelt terület védendő.
Eltartása szobahőmérsékleten.
A gyógyszert a csomagoláson feltüntetett lejárati időn belül szabad felhasználni.
A gyógyszert gyermekek elől gondosan el kell zárni.
Előállító:
Merz + Co. D-60318 Frankfurt
OGYI eng.száma: 3629/40/1991


Hatóanyag: heparin; allantoin; vöröshagyma-kivonat;

Mire való, hogyan hat?
a heparin véralvadásgátló hatású, megbízható véralvadásgátlást azonban csak injekció formájában biztosít egyes készítményekben (Contratubex) bőrpuhító és nővényi kivonat erősíti a heparin hatását helyileg alkalmazva (pl. sportsérüléseknél) gyulladás- és fájdalomcsillapító hatású kombinációban alkalmas mozgáskorlátozó műtéti, égési, baleset okozta hegek felpuhítására, kezelésére állati eredetű, un. poliszaharidot tartalmazó gyógyszer

Ne szedje...
szemre, nyálkahártyára, nyílt sebre (nem kerülhet rá) túlérzékenység esetén vénás trombózis kezelésére (mivel a helyileg kenőcsben, gélben alkalmazott heparin felszívódása bizonytalan ezért kizárólag sérülések okozta fájdalmas duzzanat kezelésére alkalmas)

Kérjen tanácsot orvosától, gyógyszerészétől...
terhesség, szoptatás véralvadási zavar esetén

Üdv Sylva
sylva
 
 

 
 

Sziasztok! Azt hallottam, olvastam több helyen, hogy sokaknak az Avonos terhességi csíkokra való krém nagyon bevált a striákra. Van valakinek itt tapasztalata? Mert az én zebracsíkjaimra valami brutális szer kellene!
Andi
 


Sziasztok!
Sylvia!
A dokimat nem kérdeztem külön, de tudja, hogy szoptatok és havonta járok kontrollra, tehát foglalkozik velem. Egyébként a férjénél szültem, aki szintén tudja, hogy a felesége milyen krémeket írt fel nekem.

Andi!
Nekem az Avonos nem jött be, a te szavaiddal élve, nem volt elég"brutális"!Kép

Réka
muki
 
 


Szia Réka!
Az Avonos krémről sokan mondják, hogy semmit sem használ, de van, akinél szinte csodákat tett. Azért kérdeztem, hátha valakinek hasonló tapasztalata van. A Milupát is sokan ajánlották, azt nem próbáltad? (Különben minden ilyen krémről azt mondják, hogy csak hosszabb távon van hatása, csak nem akarom feleslegesen kidobni a pénzemet.)
Andi
 


Szia Andi!
Milupát nem próbálam, mert a Contratubex + A-vitaminos gyógyszertári krém kombinációt használom 4 hónapja és szerintem bevált.
muki
 
 


Az A-vitaminos krém valamilyen speciális, kikevert krém, vagy simán lehet kapni. Mi a neve? És mennyire váltak be ezek a krémek? (Csak azért kérdezem, mert általában szülés után egy két hónapig fehérednek, halványodnak a csíkok maguktól is, csak azután megáll a javulás.)
Andi
 


Andi
Az a vitaminos krémet a gyógyszertárba keverik és ez a neve. Nekem a gyerekorvos írt fel a fiamnak mert nagyon száraz volt a bőre, nem tudom mennyi volt, de bizotos nem sok.
sylva
 
 


Andi!
Igen a gyógyszertárban keverték, egy nagyobb tégely (kb. öklömnyi) 1500 forint körül van. Nem olcsó, de nagyon jó, nemcsak a csíkokra, hanem testápolásra is.

Réka
muki
 
 


Szia Réka! Neked mennyire sikerült "javítanod" a bőröd állapotán?
Andir
 


Andir!
5 hónapja szültem. Szülés előtt nem volt látványos a csík, szülés után annál inkább. A hasamon kb. két tenyérnyi területen, nagyon ronda, nagyon vastag és nagyon vörös csíkok voltak. Most már nincs színe, csak fénylik egy kicsit, de az is csak akkor látszik, ha rosszul esik rá a fény. Kép
Még azért nem vennék bikinit, de legalább már nem kapok sírógörcsöt ha ránézek.
Gondolom az is számít, hogy a szülés előtti állapothoz képest kevesebb vagyok 18 kilóval és hasizmozok minden nap.


Arról nem tud valaki valamit mondani, hogy a második gyerek után ez a helyzet még rosszabb lesz-e, vagy a bőr már annyira kinyúlt, hogy jobban már nem fog?

Réka
muki
 
 


Állítólag, ha kened, akkor nem lesz rosszabb a helyzet, de ha hanyagolod, akkor bizony csúnyább is lehet!
Andi
 


Réka!Ha a hasad nagyobbra nő a második, haramadik,... terhességnél, akkor sajnos rosszabbodhat a helyzet!

Szerintem nagyjából mindegy, mivel kened a hasad (csak ne bőrfeszesítővel!), a lényeg a bőr masszírozása, finom nyújtása(terhesség alatt),+ hogy megfelelő legyen a vérkeringés. Nekem kiütéses és pigmentfoltos lett a hasam a 38. héten, és utána már csak olivaolajat, meg gyógyszertári vitaminos testápolót használtam.
Szülés után minkét probléma elmúlt magától.

A már kialakult csíkok egy idő után maguktól is elhalványodnak, de eltünni sajnos nem fognak. Szerintem a különböző többezerforintos krémeket tök fölösleges megvenni...

Üdv
Veronika
Vendég
 


Ja, a contratubex nagyon jó hegekre, ezt én is tapasztaltam, talán sietteti az elhalványodást is, meg a gyógyszertári testápolók, természetes olajok is jók, mert nem irritálják az amúgy is agyonstrapált bőrt feleslegesen illatanyagokkal, meg színezékekkel. (A babaolajnál viszont arra kell figyelni, hogy ne tartalmazzon praffinolajat)
A többi krém humbuk, pénzkidobás, ezt bármelyik bőrgyógyász is alátámasztja!
Vendég
 


Nekem például bőrgyógyász ajánlotta a Milupa krémet a csíkokra, bár ez sem tünteti el, de javítja a bőr állapotát.
Kati
 


Szia Réka! A csíkok vékonyodtak is? Nekem még mindíg van egy-két ronda kék vastag. Ha tornázol (mert te tornázol) ott a bőr újra "feszes" lesz? Szóval úgy értem, hogy én sajnos még nem vagyok olyan előrahaladott állapotba mint te, és a csíkoknál olyan ronda petyhüdtráncos a bőr. Vissza tud változni normálissá? Írd hogy igen! (Mert akkor elkezdek tornázni...)Neked hogy sikerült ennyit fogyni?
Üdv
Sylva
sylva
 
 


Sylvia!
Szerintem feszesedett a bőr, még mindig kicsit petyhüdt, de már nem annyira nagyon. Szerintem segít a torna!!!
A csíkok vékonyodtak, de lehet, hogy csak a bőr összehúzódása miatt látszik így. Bízom benne, hogy lesz még normális, én megpróbálok mindent megtenni. Úgy tudok ennyit fogyni, hogy rengeteget híztam. Kép
Te mikor szültél?

Bízom benne, hogy a következő gyerkőcnél nem lesz ennél nagyobb hasam, mert már most is átlagon felüli volt. Mondjuk a 38. hétre született a kisfiam 4100 grammal, meg 60 centivel, szóval nem volt egy kicsi baba, valszeg ennek is köszönhető a sok csík.

Veronika!
Én ugyan nem használtam, de mi a baj a bőrfeszesítőkkel?

Réka
muki
 
 


Réka!
Nekem is fium van. Április közepén született és egy felessel kevesebb (kg-ba,) de így is repedt a has meg a cicik meg a méhszáj is, de az már nem látszik. Én jártam kozmetikushoz vákumra egy darabig, de tiszta lilia véraláfutás lettem, (még most is látszik) nem erőltettem sokáig. Ő pedig azt mondta, az a jó, ha nem fehéredik ki. Hát nekem sajnos sehogyse tetszik, már minden fajtában színben és méretben megtalálhatók sajna. A bőrgyógyász nekem is azt mondta, nincs rá gyógyír, tulajdonképpen mindenki ez mondta, nem segít semmi, csak az idő...(akkor meg öreg leszek!!!?). A contratubexet még nem próbáltam, de már folyamatban van. Szóval tornázni kell, igen ezt gyanítottam, de olyan kilátástalan a hasam, hogy megcsömörlöttem...(ha nem lennének ott a hájráncok, még midíg maradnak a csíkok). Én nem híztam sokat, csak a hasam nőtt meg, (addaig, addig, amíg szét nem repedt), de nem is fogytam nagyon, és most valahogy nagyon elszaladt velem a ló édességügylieg, úgyhogy kezdek kétségbe esni. Te hogy tudtad rákényszeríteni magad, hogy jó alakod legyen? Neked is olyan volt, hogy iszonyú vékony bőr (szinte hártya) és kék-lila? Ha lebarnulunk szerinted fehérek maradnak? Nekem tényleg nagyon durván ronda, van olyan ami tök vastag és engem igazán az aggaszt. Hogy kell csinálni a vigyori arcot? (a gépen)
sylva
sylva
 
 


Sylva!
Nekem nincs jó alakom, rajtam van még rengeteg plussz kiló, ezért is kezdtem el tornázni, hogy menjen le valami. Mondjuk azt mondják, ha majd nem szoptatok, akkor megy még le.
A hasam nekem sem a legszebb, de én úgy látom, hogy ahogy megy le és feszül (ez azért egy kicsit túlzás), már jóval kisebbek a hájráncok.
Én most elmentem egy alkalommal szoliba, úgy hogy a hasamat letakartam, de a combomat, ahol szintén van egy pár csík nem és én úgy láttam, hogy csökkent a különbség. NA ezt jól leírtam. Csak amit Contratubex-szel kensz, azt nem szabad napoztatni. Tehát szerintem van remény.
Nem laksz véletlenül Budapesten vagy közel hozzá? Mert akkor akár együtt is tornázhatnánk, hogy erőt öntsünk egymásba? Kép
Az iszonyú vékony bőrt terhesen gondolod?


Vigyori arc: : ) csak szóköz nélkül, nagyon vigyori pedig : O

Réka
muki
 
 


Azért ti jobb helyzetben vagytok, mert férjetek így is vonzónak talál. De nekem már két éve nincsen senkim, és ilyen csíkokkal nem is merek senkivel ismerkedni.
Andi
 


Sziasztok!

A bőrfeszesítő terhesség alatt azért nem jó a pocakon legalábbis, mert a bőrnek nyúlnia kell, lazának kell lennie, nem pedig fordítva.
Szülés után persze más a helyzet, akkor jöhet a bőrfeszesítő, már aki hisz benne!

Szerintem az, hogy mennyire húzódik vissza a bőr, mennyire lesz feszes, alkati adottság, de tornával lehet még feszesíteni, mindenképp érdemes
próbálkozni.
Andi!
Tudom hogy könnyű mondani, de meg kell tanulnunk a csíkjainkal, + egyéb nyavajákkal együttélni, és elfogadni magunkat ahogy vagyunk. Előbb utóbb mindenki rájön, hogy mást úgysem tehet. Csak akkor tudsz majd bátran ismerkedni, ha legalább te elfogadod magad olyannak amilyen vagy. Amúgy meg milyen hapsi lehet az olyan, aki egy pár csík miatt problémázik?
vero
 


Az a baj, hogy nem egy pár csík van rajtam, hanem nagyon sok. Az egész hasam, a csípőm, fenekem, combom. Azért keresgélek krémet, amelyek legalább enyhítene a tüneteken.
Andi
 


Andi!
Ha szeretnél beszélgetni, akár priviben is írhatsz nekem nyugodtan, mert kicsit szomorkának tűnsz.


Réka
muki
 
 


Andi!
Nem akarom mások problémáit lekicsinyelni, de nekem sokkal nagyobb szépséghibáim vannak, és így is kellettem valakinek. A csíkjaimat (csípőn) nem a terhesség alatt szereztem, hanem még jóval előtte.

Én próbáltam mindenféle krémet, de nekem az volt a tapasztalatom, hogy nem segít egyik se. A csíkok 1 év alatt elhalványodtak, de a mai napig látszanak, nem csak akkor, ha úgy esik rá a fény, hanem mindig.

Ha találtál valami csodaszert, szólj nekem is!
Vendég
 


Sziasztok! Köszi a kedves szavakat! Nem akartam nagyon szomorúnak tűnni, csak hát szerintem egy nőnél nagyon fontos, hogy vonzónak érezze magát, mert akkor tud hódítani is. Engem nagyon zavarnak a csíkok, mert már több év is eltelt, és ugyanolyan csúnyák. Azzal is beérném, ha javítani tudnék rajtuk, lelkileg sokat számítana. Hallottam lézeres kezelésről is, erről nem tudtok valamit?
Andi
 


Réka!
18 kg az azért írtó sok, szóval akkor is te vagy a példaképem Kép (sikerül a nagyon vigyori arc?). Az tök jó lett volna, ha tudunk együtt tornázni, de sajna már nem lakunk pesten (Pilisre költöztünk, de végre saját házba). Próbálgatok én magamba tornázni, de ha nem kényszerítenek és nem látom, hogy van eredménye akkor akaraterő hiányába 1-2 hét lelkesedés után belustulok. A www.hazipatika.hu oldalani 5 hét alatt 5 kg fogyókurára beneveztem, (mert ilyet még nem csináltam, 15.-én indul).
Nekem a cicim csúnyább mint a hasam, mert ott olyan, hogy iszonyú vékony a bőr, (ahol megrepedt kék és szinte átlátszóvékony) Mostmár azért jobb mint volt, de még mindíg nehezen tudom elképzelni, hogy hogy fog jobbesetbe kinézni és a gondolat, hogy mi van ha gyűrt lógócici maradok nagyon felzaklat. Kép De... ha lebarnulunk és nem világítanak fehéren a csíkjaink és tornázunk is közbe nem eszünk sokat akkor talán még bombaanyukák is lehetünk ruhába.
Írj!
Sylva

Andi!
Ne keseredj, szerintem a hapik örülhetnek ha bármilyen lány szóba áll velük. Meg aztán ők se tökéletesek csak ők jobban el tudják fogadni magukról hogy iszonyú vonzóak és ellenálhatatlanok és egyéként is fantasztikusan jó fejek és nem törődnek a tokájukkal meg nem bántja őket, hogy nagy az orrszőrük. Most hülyeségeket írtam, de a lényeg az, hogy nekünk nehéz elfogadni magunkat így (hogy "testileg" már csak "csökkentetbombanők" lehetünk, mert nem kockás, hanem csíkos ha hasunk).
Én is küzdök azzal, hogy elfogadjam saját magam és még vesztésre állok, pedig tudom, hogy sokkal fontosabb, hogy milyen társ tudok lenni, mint, hogy egyfolytába azzal legyek elfoglava hogy nézek ki és tetszek-e a valakinek. A jó kapcsolat sose a külső alapján működik, az tény hogy sokkal egyszerűbbnek tűnik, ha valaki szuperszexi, (de csak ismerkedés szempontjából!!!). Van olyan hapsi, (egy biztos a többi pedig ne érdekeljen), aki nem azt nézi, hogy milyen a bőröd és mennyire felelsz meg a korideálnak. Ő megérdemli, hogy megnézze a csíkjaid, a többi nem.
KépSylva
sylva
 
 


Sylva!
Most jól felvidítottál!Kép Nem kockás, hanem csíkos hasKép
Hát (tudom így nem kezdünk mondatot, de a Zabhegyező is így kezdődikKép )nekem is az önelfogadás a legnagyobb gond. Mindig feszítgetem a hasam, hogy változik-e valamit. Hát nem sokat. Tegnap kérdeztem a férjem, hogy nagyon utálja-e a hasam, erre azt mondta, hogy persze nem, de ha direkt akartam volna ilyet rátetoválni azért lebeszélt volna róla. Azért mostanában nem szívesen rohangálok egy szál bugyiban előtte. A mellem nekem is csúnya, de azt legalább egy jó kis melltartóval a strandon is el lehet takarni. Aztán lehet, hogyha abbahagyom a szoptatást plöttyedt is lesz, de ezen majd akkor parázok.

Pilis? Képzeld ott volt az esküvőnk és most augusztus 31-én ott volt a kisfiam keresztelője is.Kép

Megnéztem az oldalt én is feliratkoztam, bár szopi alatt nem nagyon szabad fogyózni, de tornázni és helyesen táplálkozni igenKép
muki
 
 


Sziasztok!
A Callanetics nagyon jó alakformálásra, nekem főleg a fenekemen és a csípőmön látszott, és nem hetek vagy hónapok múlva, hanem már néhány nap után!
Andi
 


Szisztok!
Réka! Akkor nektek valakitek lakik Pilisen, és szoktatok felé járni? Mert van ám nálunk is torna, csak egyedül nem megy.
Zabhegyezős vagy? Én régen nagyon szerelmes voltam Holden Caufildbe (tudom rosszul írtam a nevét)aztán mostanába valamikor újra elolvastam és rájöttem, hogy még mindíg Kép
Akkor ma még szabad a konyha, de holnaptól akkor indul a fogyás... Figyeljük egymást!! (kacsintós arc)
Valaki azt írta a csíkjairól valahol, hogy neki az a szexepile. Hát én nem hiszem, hogy valaha is ilyen pozitív leszek, de lehet hogy még divatba hozzuk a csíkokat...?Kép
Én attól féltem, (de lehet, hogy ez csak tudatallatti menekülés a fogyás megrázkodtatásaitól) hogy ha lefogyok (kajáva) akkor a bőrőm rajtam marad. Szóval, hogy nem fog összehúzódni, hanem plöttyedt marad, mert laza a kötőszövetem (ezér is lettem csíkos) és már nem rugalmas és akkor még bénábban fogok kinézni. Meg akkor a cicim is megfogyatkozik és sok lesz rajta a bőr és nagyon lógni fog..hát ilyen gondolatok uralnak. Kép

Andi!
Nekem több kozmetikus mondta, hogy hivatalosan nem lehet őket eltüntetni, a legtöbb helyen tényleg csak behúzzák a lóvéd. Ez egy alakti dolog (laza a kötőszövet), a kötőszövet károsodott és azt nem lehet újávarázsolni. Van egy eljárás a Mikrodermabilizáció (tuti hogy rosszul írtam)mélyhámlasztás, (ez is csak a bőr felszínét érinti) és ez "állítólag" teljesen láthatatlanná teszi a csíkokat. Személyesen senkivel nem beszéltem és soha nem is láttam ilyet. Én nem merném kipróbálni meg biztos nem is lenne lóvém rá, de ha nagyon érdekel utánnakérdezhetsz hogy működik. Van egy telcsiszámom amit végülis én nem hívtam fel ha gondolod mailbe megadhatom.
Sylva
sylva
 
 


Réka, rosszul írtam az előbb, csak 20.-án kezdődik, akkor még addig dorbézolhatunk. Kép
sylva
 
 


Szia Sylva!
A mikrodermabrázióról én is hallottam, sőt nekem is van (több) telefonszámom, de még nem próbáltam. Inkább tapasztalatokat gyűjtök, mert nem akarom feleslegesen kidobni a pénzemet egy olyan kezelésre, ami nem működik. Ha valaki kipróbálta, és legalább sikerült szebbé tennie a pocakját (vagy mást), akkor belevágnék én is. De így látatlanba...
Szerintem a cicid miatt ne aggódj, mert ott a krémek jobban hatnak, és a csíkok is sokat halványodnak! Nálam legalábbis így van. Egyedül a cicim nem izgat, hogy csíkos, mindenhol máshol nagyon csúnya! A hasad is, ha nem lóg nagyon, szépen visszahúzódhat a tornától (csak jó sok hasizomgyakorlatot kell csinálni!). Ha viszont nagyon lóg, akkor sajna csak műtéttel lehet visszavarázsolni.
Andi
 


Szia Andi!
Én jártam a hasammal vákumra, és ott mondta a kozmetikus, hogy szerinte nem is a csíkok a gázok a melleken, hanem hogy a kötőszövet nem fog tartani, és csúnya lógós lesz. Hát még nem tartok szoptatás után, de nagyon félek a kiürült tejeszacskó szindrómától. A combon meg a hason lehet csináltatni vákumot, nekem mondjuk nem annyira jött be, de az legalább fogyaszt is. 20 perces egy kezelés és 1600Ft volt nálunk. Én nem csináltam végig a 10 alkalmat mert nekem nem múlt el a véraláfutás és nem láttam szebbnek, meg messze volt és nem is nagyon tudtam elmenni. A nő azt mondta, hogy az a jó ha nem fehéredik ki, hanem piros marad és ha szolizok utánna abszolút semmi nem fog látszatni. Nekem így olyan barnáspirosak a hason, de egyáltalán nem szépek, de mondjuk nem is voltam szoliba, meg nem fogytam le. Ha napozol akkor is fehér? Ja meg radirozni kell valami keményebb fajta bőrraldírral állítólag attól is kopik. Kép
sylva
 
 


Szia Sylva!
Én végigjártam egy ilyen vákuumos kezelést, nem vettem észre javulást (a kezelés végzője szerint összébb húzódtak a csíkok, de én nem láttam ilyennek). Talán tényleg eredményes lehetett volna, de csak egy kezelést csináltam végig (az is 40 000 Ft volt!). És igen, ha napozom, a csík fehér marad. Szerintem vagy csak egy igazán jó krém segítene hosszabb távon, vagy valamilyen drasztikus módszer, mint ez a mikrodermabrázió, ha ez tényleg "csiszol". De erről is különböző véleményeket hallottam.
A cicid egyáltalán nem biztos, hogy lógni fog szoptatás után! Sok olyan nőcit ismerek, akinek nagyot nőtt a melle a terhesség és szoptatás alatt, és utána szinte ugyanolyanra visszahúzódott, mint volt.
Andi
 


Engem is kezd izgatni ez a mikro... amiről írtok. Remélem majd ír valaki erről és bízom benne, hogy jót.

Sylva!
Nem lakik senkink Pilisen, csak a hely tetszett meg. Szoktunk arr ajárni, mert a lagzi a SIPITO-ban volt (talán ismered) és annyira jó a kaja, hogy gyakran eljárunk oda.
A tornát nem tudom ott megoldani, mert a gyerkőccel egyenlőre on-line összekötettésben vagyok és max. 2,5 órára tudok eltávolodni, de egy találkát azért megejthetünk gyerekestül valamikor.

Réka
muki
 
 


Lézeres kezelésről hallottatok már? Valaki javasolta, hogy próbáljam meg, csak hát az is ugye pénzbe kerül, nem is kevésbe, és csak akkor mennék el, ha tényleg látványos változás várható.
Andi
 


Réka!
Okés talizzunk valamikor! Tudom a Sipítót de még valahogy sose jutottunk el oda. Akkor ti most tulajdonképpen merre is laktok?
Láttam a picifiad a profilodban. Nagyon elégedett újszülöttarc Kép. Nekem is sikerült végre felbabrálnom egy képet.
Most kezdtem el kenni magam a contratubexel, tök beleéltem magam. Te még azokat is kened amik már fehérek?
sylva


Andi!
Lézerről még sajna nem halottam, Bioptron lámpa? Fura hogy tényleg olyan sok nő "szenved" mert csíkos marad és nincs semmi ami hatásos és elérhető lenne. Ha megtudsz valamit a lézerről, meg a mélyhámlasztásról esetleg nekivágsz tudasd velünk!
sylva
sylva
 
 


Sylva!
Mi Pesten lakunk, de sokat autókázunk és Pilis szép hely.
Megnéztem a profilodat, nagyon aranyos kis babód van. Olyan kis komolyKép Zabálnivaló a pofijaKép Mennyi idős? Mi a neve?

Contratubexet én kennem mindenhol, a lényeg, hogy szép vékonyan kend este, nappalra meg valami tápláló, hidratálót (pl.: gyógyszertári A-vitaminos)jó vastagon bemaszírozni. Nekem a hasamon már mindenhol fehér, a mellemet meg addig nem akarom kenni, amíg szoptatok.

Lézer is érdekelne engem is!

Réka
muki
 
 


Réka!
Jonathán holnap lesz 6 hónapos, csak néha van csukva a szája, pont sikerült elkapni. Kép. Nektek van új képetek? Írj magatokról. Nekem még meg kell szokni Pilist, eddig csak pesten laktam és azért szokatlan, hogy nincs nyüzsi, (meg bolt, meg válszték, Kép ) meg kicsit el vagyok szigetelve, de hihetetlen hogy végre sajátba vagyunk. Pestől még mindíg nem nagyon tudunk elszakadni, oda járunk vásárolni, mindenkink pesten lakik, még az állatorvoshoz is visszajárunk.
Csíkos témából lassan kifogyok...
Sylva
sylva
 
 


Sylva!
Először is gratulálok a félévességhez!
Ezek szerint a gyerkőceink majdnem egyidősekKép Dani 2-án lesz fél éves.Kép
Van új képünk sok, mert kaptam egy digigépet fájdalomdíjként, mivel amíg a kórházban voltam szülni kirabolták a lakásunkat és mindent elvittek. Megpróbálok feltenni egy frissebbet a profilomba, mert az 5 naposan készült, már jóval nagyobb és jóval kevesebb haja vanKép
Írd majd meg, hogy a profilodban lévő e-mail cím aktuális-e, mert akkor folytathatnánk a beszélgetést ott is (az én címem jó), és akkor nem terheljük itt a többieket nem csíkos témábanKép

Réka
muki
 
 


Oké! Profil frissítveKép
muki
 
 


Azért ne tűnjetek el végleg! A Bioptron lámpáról hallottatok már? Állítólag ez is hatásos lehet.
Andi
 


Szia Andi!
Nem tűnünk el, a csíkok eltűntetése továbbra is égető probléma. A lámpáról hallottam, de nem csíkok kapcsán. Próbálni még nem próbáltam. Remélem ír valaki valami pozitívat, mert észrevettem, hogy ha nagyon kifeszítem a hasat, akkor lilásak a csíkok. Néha nagyon elkeseredem. Kép
Te mit hallottál a lámpáról?

Réka
muki
 
 


Egy alkalmazójával leveleztem, nem házi alkalmazója, hanem klinikai, aki azt írta, hogy valakinél nagyon nagy javulást lehet elérni vele, valakinél meg szinte hatástalan. A lézeresről is ugyanezt hallottam, de azt hiszem, ott csak a nagyon vékony csíkokkal lehet kezdeni valamit. Meg hallottam még injekciós, kollagénes feltöltésről, szerintem talán ez lehet a leghatásosabb, mivel a kollagénrostok pusztulnak el ilyenkor. Elméletileg sok megoldás lehetséges, de gyakorlati oldalról azt mondják, semmi nem segít.
Andi
 


Most jól összekavartál! Szerdán beszélek, a bőrgyógyászommal, rákérdezek nála is ezekre a dolgokra.
Neked mennyire csíkos a hasad?
muki
 
 


Nagyon. Ráadásul nem is lóg, ami igazából jó hír lehetne, de így még plasztikával sem lehet javítani rajta. A combomon, a csípőmön és a fenekem is van, ami meg azért rossz, mert úgy néz ki, mintha cellulitisz lenne, pedig "csak" csíkok.
Andi
 


SZiasztok,

most ugrik be, hogy nemrég olvastam valamelyik női magazinban, hogy létezik valami olyan módszer, hogy minden egyes csíkba tűvel beszúrnak és kihúzzák.
Én ezen jót derültem, szerintetek mit lehet egy csíkban kihúzni? Ott egyszerűen elszakadt a bőr, nem?
Hallott erről valaki valamit?
Vendég
 


Sziasztok!

Végül tegnap jutottam el a bőrgygógyász dokimhoz. Kérdezgettem tőle a különböző eljárásokról, de ő azt mondta, hogy nem igazán hisz ezekben, ő még nem találkozott olyan esettel, ahol tényleg használt volna, azt mondta valószínüleg csak reklámfogás, illetve, hogy lehet hogy halványítani tudják, de lehet, hogy annyit maguktól is halványodnának.
Veronika által leírt csíkkihúzáson ő is jót derült.
A hasplasztikát is kérdeztem, mivel a dokim plasztikai sebész is, azt mondta, hogy csak ha tényleg nem akar az ember több gyereket akkor szabad, és ez sem 100 %, mert csak a fölöslegesen lógó bőrt tudják kivágni, hasonóan az elhízás miatti hasplasztikához. És lehet, hogy ebbe nem kerül bele az összes csík. Ráadásul külön macera, hogy összevarrásnál sok helyen a csíkok miatt vastag bőrt (ez a normál) elvékonyodott bőrrel (a csíkoknál) kell összevarrni, ami szintén nem egy szép látványt fog eredményezni.
Szóval nincs tökéletes megoldás, megnyugtatott abban is, hogy megelőzni sem tudtam volna jobban, mert ez alkati dolog. Mondta, hogy kenegessem tovább a Contratubex-szel, meg az A-vitaminos hidratálóval, mert egész jól halványodnak és mint valaki írt akorábban, fontos, hogy ne hagyja abba az ember.

Na ezeket tudtam meg, de azért érdekene, hátha mégis van olyan, akinél bevált a vákumos, vagy más korábban említett módszer.

Réka
muki
 
 


Nekem is tök ugyanezt mondat egy bőrgyógyász,( a lipolóció testápolót ajánlotta csak ) szerinte a kozmetikus sem tud vele mit kezdeni, max felgyorsítja a folyamatot. Én nagyon kiakadtam, hogy nem igaz, hogy nincs rá gyógymód, de úgy néz ki orvosilag ez az álláspont... az őszinte kozmetikusok is ezt mondták, a vákum meg elvileg akkor hatásos, ha még frissek. Nekem frissek voltak, de én csak 4 kezelésen voltam a 10-ből, mert ilyesztően néztem ki és nem múlt el a véraláfutás. Lehet, hogy másnak azér bejön.
sylva
 
 


Sziasztok!
Most találtalak benneteket, és én is véleményeznék.Most 30.hetes kismama vagyok,volt már 1-2 striám a fenekemnél,mert pár év alatt felszedtem kb 8 kilót.Szerintem az Avonos krém nem valami jó. Én ILCSI karotinos kötőszövet erősítő krémét használom,és szerintem nagyon jó, igaz,hogy nem volt olcsó, de én nagyon meg vagyok vele elégedve.Másik krém,amiről sok jót hallottam, az a VICHY terhességi csíkokra való kréme,igaz,az sem olcsó, de szerintem ez a márka nagyon jó.Ha elfogy a mostani krémem, bár van benne bőven a VICHYt fogom megvenni.
Ha a későbbiekben változna a mostani állapot mindenkép tudatom.Akkor is, ha negatív irányban változna a véeményem.

manóka
manóka
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: