Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Senki nem próbált még olyan krémet vagy kezelést, ami tényleg használt volna, javított volna a striákon? Örökre csíkosak maradunk?
Ági
 


Én próbáltam a Vichy krémet, terhesség alatt is, utána is, de megjelentek a csíkok, és semmit sem halványultak tőle! Aki tud jobb krémet, írjon!!!
Noémi
 


Sziasztok! Szóval örökre csíkosak maradunk!
Ági
 

 
 

Üdv mindenkinek!
25 hetes vagyok és terhességem kezdetétől fogva használom a Milupát.
Rengeteget híztam , már 15 kg-nál tartok és még egyetlen egy csík sem jelent meg :-)
Így én a Milupát ajánlanám, mert eddig bevállt.
 
 


Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani, hol lehet terhességi csík ellen a Milupa krémet venni Debrecenben?
 


Hahó!

Én ugyan nem Debreceni vagyok, de a Milupa krémet a DM-ben vettem. Viszont nekem sajnos nem használt, az utolsó három hétben teljesen becsíkozódtam.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Milupa krémet a gyógyszertárban is lehet kapni.
Nekem sem használt. Az orvosom szerint ez teljesen alkat függő. Nekem először a mellemen jelentek meg,és még csak 8 hetes terhes voltam kb. majd szépen a combom is becsikozódott.

Edina

 


Sziasztok!

Köszönöm a Milupa lelőhelyeket. Megpróbálok venni, és használni. Eddig is kenegettem, igaz elég ritkán, és sima Niveával, de kb. 2 hete a mellemen csíkokat fedeztem fel (most 29 hetes vagyok), ezért gondoltam, hogy hátha a Milupa segítene. Majd meglátjuk.
Köszi
 


Sziasztok!

Én nem vagyok kismama, gyermekem sincs, de szuper csíkjaim sajnos már vannak a pocimon. :-( Csatlakoznék azokhoz, akik szerint teljesen alkatfüggő a dolog. A vőlegényemnek is hihetetlen csíkjai lettek. Összeköltözésünk után ugyanis párhuzamosan híztunk. Régebben használtam (akkor még nem voltak csíkjaim) a BIONSEN japán termékcsalád DM-ben és itt-ott kapható bőrcsíkosodás elleni zselés krémét, ami baromi drága, de állati sima lett tőle a bőröm (narancshéj bőrre jó volt). Azóta beletörődtünk mindketten, hogy így nézünk ki, semleges érzelmeink vannak a csíkjaink iránt, úgyhogy ez nálunk nem téma!!! Fogadjátok el magatokat így.
Sziasztok: Szöszke

Kép
 


Szöszke, úgy látszik mindenki magába szállt, vagy kenegeti magát:D

Kép
 


Én az Avonból rendeltem krémet narancsbőrre van, de az én terhességi csíkjaimra szuper jól beváltak.20 évesen persze, hogy nem törődtem bele.Sokkal halványabbak és a többségük eltűnt!
 


Én az Avonból rendeltem krémet narancsbőrre van, de az én terhességi csíkjaimra szuper jól beváltak.20 évesen persze, hogy nem törődtem bele.Sokkal halványabbak és a többségük eltűnt!
 


az baj, hogy kremekrol mindig csak utolag derul ki, hogy jo-e, bevalt-e

en egesz a kezdetektol kezdve kenem magam, de volt, hogy csak baba testapoloval
ha epp nem volt mas, akkor akarmilyen kremmel

bevetettem neha a mandula-buzacsira olaj kevereket
a Milupat, az Aventet, a Vichyt
szoval nem tudom, hogy lesz-e eredmeny
eddig (26. heten) meg elkerultek a csikok

Kép
 


Ezt úgy érted, hogy megvettél egy csomó fajta krémet? Nem lehetett kis összeg, amit kiadtál érte!

Egyébként ennek az a hátránya, hogy ha nem leszel csíkos, nem is fogod tudni, hogy melyik volt a jó. Kép
 
 


a hat eloszlott az, es nem mindegyik draga annyira
a vichy huzos mondjuk, de a tobbi elmegy
es meg van belolukKép

hat igen, nem fogom tudni, de ez van
fokent a vichyt hasznaltam, es nah a tobbit, ami epp a kezembe akadtKép

Kép
 


Hogyan fogok tudni megszabadulni a csíkjaimtól? Engem borzasztóan zavarnak, tele van velük a combom, a mellem, a csípőm és a fenekem is. Érdekes, a hasamon alig van 1-2, azok is csak alul, ahol úgysem látom. Pedig én azt hittem, a combjaim nem lettek sokkal vastagabbak, de ezek szerint igen. Borzalmasan néznek ki, nem tudom mit lehet velük csinálni, nem akarok így maradni!
Vendég
 


Csiguszka!

Látom te mostanában írtál.Én szépségszalonban próbálkozok.Van pár eljárás ami állítólag segít.Nem szünteti meg 100%-ra,de sokat javít.Igaz nem olcsók. :? Én a villanófényes megoldást választottam,halványuló csíkokra pedig a gyémántfejes csiszolást.Ha érdekel tudok adni honlap nevet ahol meg tudod nézni mik ezek!Írj privit ha gondolod!

Kép

Miléna és Zéti


Beszámoló: hátha valakinek segítek, annak idején én is elolvastam a tanácsokat a topicból.

Első terhességemnél végig kentem a hasam, nem híztam sokat, 1-2 csík lett a hasamon, az is szerintem attól, hogy a gyagya nőgyógyászom nyomta a hasam kitolástól (köldök föltött lett a csík)

Második babámnál sokat híztam, nem kentem a hasam, szörnyű csíkos lettem. Valami drága krémet használtam, hátha visszamennek, de jobb lett volna megelőzni.

Harmadik terhességnél Milupa krémet, Johnson olajat használtam, és majdnem minden nap (kb 16. héttől) szaunaszivaccsal vagy fürdőkefével átdörzsöltem a hasamat zuhanyozás előtt. Milupa krémből kb elfogyott 6-8 tubus, nem spóroltam vele.
Nem lett egy csíkom se. És igyekeztem nem hízni sokat!

Oda figyeléssel szerintem nagy mértékben megelőzhető, de biztosan csökkenthető a csíkok száma.

 


Sziasztok!
Első terhességemnél Avonos krémet használtam,17 kg-ot híztam és nem lett egy csíkom se. Most 22 hetes vagyok és még mindig nincsenek csíkok,most is az Avonos krémet használom.Nekem ez bevált,vagy csak ilyen szerencsém volt. :)
 
 


Valaki próbálta már a mezoterápiás kezelést?
Ha vannak tapasztalatok kérlek írjátok le. Árakat nem tüntetnek föl sehol, mert "egyénfüggő" de én erre is kíváncsi lennék.

Nálam sajnos most alakultak ki a csíkok, nagyon sok van a hasam alján, pirosak és fájnak/viszketnek. A Chicco-tol hasznalom ra a mar kialakult csikokra szolo kremet, de meg csak ma kezdtem el, nem tudom hasznal-e. engem nem is esztétikailag zavarnak, hanem mert fájdalmasak.

Szerintetek van összefüggés a csíkok kialakulása és a gát rugalmatlansága között? Mármint ha valaki a hasán reped, akor alul is fog?
 


Terhesség alatt nagyon jó a ricinusolajjal való kenegetése a pocaknak!!! nagyon tömény, nehéz kenésű olaj, de az usában sokan használják bőrápolásra. én is ezt kentem, és semmi gond nem volt, no repedés!

Debreceni kismamák figyelmébe!!!

Kismama jóga minden hétfőn és pénteken a Turmalin házban (www.turmalin.hu)
várunk minden kismamát szeretettel!

Marica
www.babamosoly.hu
 


Első gyermekemet 27 évesen szültem. Kentem, drága krémekkel. a combom mégis csíkos lett.
Sztem alkati dolog, bár észre vettem, hogy azon is múlik, hány évesen szül az anyuka, milyen súllyal kezdi és fejezi be a terhességet. Nem előnyös 20, vagy annál több kilót hízni...
Az orvosom szerint az utolsó két hónapban nagyon figyeljünk oda a bőrünkre, és amikor időnk engedi - naponta többször - kenjük alaposan.
Fürdés után a vizes bőrre a legjobb a babaolaj.
Most 40 évesen várom második gyerkőcünket, és a terhességem elején beszereztem a kenceficéket. Semmi drága: babaolaj és extra száraz, érzékeny bőrre való testápoló. Kenem szakadatlan...
 
 


Hát, lányok, nem akarok senkit sem elkeseríteni, de.... Olvassátok inkább el!
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!
Én még a terhességem első szakaszában vagyok(12 hetes),de én már az első naptól kezdve kenem a pocim.A Rossmanban vettem egy kismama poci olajat,BABYDREAM a neve és mandulaolajat tartalmaz.Kétszer kenem a hasam ,a belső combjaimat és a fenekemet.

Az az érzésem mégis hogy jobb abba beletörődni,hogy ez alkat kérdése,bármilyen krémet kenhetünk magunkra nincs sok "beleszólásunk" ,esetleg ha folyamatosan kened akkor a lelkednek tesz csak jót az a tudat,hogy ha mégis becsíkozódunk,hogy mi mindent megtettünk ellene!!!Van aki az első terhessége alatt megússza,de a második után teljesen csíkos lesz,ennyit változik az évek múlásával a bőr tűrőképessége!!Hiába kenjük az első alatt a pocinkat bármilyen méregdrága krémmel és elhisszük,hogy az segített,ez nem garantálja a másodiknál is a sikert!!

Mindenesetre én is küzdeni fogok a sors ellen,legalább a lelkem megnyugvása miatt :D

Kép


Sziasztok!

Érdekelne az illóolajos kenegetésekkel kapcsolatos tapasztalataitok:
Nekem, többek között a mandulaolajat javasolták pár csepp narancsolajjal, de a neten több ilyen recept is van.
Az első babánál még nem foglalkoztam ezzel, nem is lett sok, inkább csak halovány csíkok a popómon oldalt és a hasamon legalul. A szokásos testápolóimat használtam.
Viszont azóta én sem fiatalodtam meg a bőröm sem, így hát ez is előtérbe került. Igaz az alkati adottságok itt is meghatározóak szerintem.

üdv és köszi
 
 


hát sajnos én is zebra lettem az 1. terhességem alatt,pedug én aztán kentem a hasam rendületlenül.naponta többször is.és este babaolajjal fürdés utánn.
jó,majd 30 kilót híztam mert vizesedtem rendesen.a bokámtól a nyakamig szép csíkos vagyok.
második terhességem alatt csak 15 kilót híztam,és 2-3 csíkom repedt csak egy kicsit tovább,pedig nem kentem magam mert egyszerűen nem volt időm.
mondjuk hely sincs új csíkoknak....
nagyon sokat számít a genetika,hajlamosság mellett hogy mennyit hízik az ember lánya.
ebbe bele kell törődni sajnos.
én mindig azt mondom,hogy akinek nem tetszik hízzon 5 hónap alatt 30 kilót és nézze meg magát utánna.

Kép
Kép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: