Új privát üzeneted érkezett!

Nekem is minden visszaállt. Volt egy harmadik babánk, sakjnos ő csak 13 hétig maradhatott velünk, de utána is rögtön beállt a súlyom.
Vendég
 


ronmay írta:Sziasztok!

Még egy gyors info:
9.hónapra 53 kg lettem és azóta is stagnál vagy fogyok...szal minden visszaállt a régibe.Ezért aki parázik a súlyától ne tegye mint én :lol: mert minden visszaáll.
No persze én ugyanúgy mozgok mint előtte, ez is számít. Nem szabad leállni. :wink:


Sziasztok!

Én most a 37.hétben járok. 51 kg-mal estem teherbe,most 71 kg vagyok :( De ehhez hozzátartozik,hogy hitelen felvizesedtem és ennek köszönhető ez a nagy súlygyarapodás.
Terhesség elött diétás étkezéssel tartottam,hogy tartani tudjam a súlyom. De mikor kiderült,hogy babát várok,visszaálltam a normális étkezésre.Tehát ennek is köszönhetek pár kilót.Főleg belső combra szedtem fel,semmi farmer nem jön fel rám. Remélem szülés után hamar lemegy a víz,és utána a plussz kilók is leolvasnak gyorsan.
Ja a második trimmeszter végéig terhes tornáztam,de vizesedés óta már nem volt ehhez erőm.
 
 


Sziasztok!

Ha már ilyen lelkesen írtam a fiammal most is leírom.
53 kg-ról indítottam és most a 23.hét elején 61,5kg vagyok. 1,5kg-val kevesebb mint a fiamnál. Igaz most tanulva a múltkoriból havonta mérem magam, így nem sokkol annyira, meg kábé tudom mire számíthatok..

Bibo

Na mi lett a vége?És most mennyi ment le? Remélem jól vagytok... :wink:

KépKép

KépKép
 
 

 
 

Sziasztok asszonyok!
Bár úgy tűnik komoly szélcsend van errefelé, azért leírom a saját eddigi tapasztalataimat, ami nem lesz kimerítő és tanulságos, mivel még csak a 24. héten tartok.
Az én versenysúlyom 52 kg a 170 centimhez.Ehhez képest egy jó kis fosós vírusnak köszönhetően mire kiderült, hogy babát várok (ekkor voltam elvileg 5 hetes) 50 kilót mutatott a mérleg. Egyszer sem hánytam, és szépen lassan gyarapodni kezdtem. 10 hetesen 51 kiló, 16 hetesen 52 kiló, 19 hetesen 53 kiló, és most 24 hetesen 55 kilót nyomok. Ez elvileg 5 kiló plusz, és most jön majd a java, mondja mindenki.
Én nem is értem azokat a véleményeket, amelyek szerint nem illik a terhesség első felében gyarapodni. Ez egyszerűen például az én esetemben életveszélyes lenne. tisztában vagyok vele, hogy sovány voltam mikor kezdtem, és természetes, hogy a szervezet tartalékot próbál gyűjteni ilyenkor. Szóval a vékonyabb nők szerintem normális, ha többet híznak már az első időszaktól. Amúgy nem eszem semmi cukrosat, semmi finomított liszteset, zöldség, gyümi meg egyéb értékes tápanyagok vándorolnak a bébihez, és mégis lassacskán kúsznak a kilók. de ez így van és kész.
Rubint Réka éppen a napokba adott életet a harmadik babájuknak, és csak 5 kilót hízott az egész terhessége alatt. Csodálatra méltó az ő ereje meg agilitása, de óva intek minden átlagos nőt, hogy ezt mércének tekintse. Ésszel és boldogan kell létezni ez alatt az idő alatt, és akkor minden gramm a javunkat szolgálja.
 
 


Én a 23. héten vagyok. Terhesség előtti átlagos súlyom 48-50 kg volt. Most 55 vagyok. Marha szar! Én majd meghalok....sokat eszek, pedig próbálom visszafogni. Nagyon félek, hogy nem fog ez lemenni. Már tornázni is elkezdtem. :D Hihetetlen pánikom van emiatt. Pedig látszatra csak a hasam és a mellem lett nagyobb eddig.
És akkor hol van még Júli eleje?? :?
fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


sziasztok!

betöltöttük a 37. hetet és 9 kg t híztam:) de ezt is az utolsó 2 hónapban... :)

KépKép

Lilypie - Personal picture  Lilypie Terhesség tickers

csilli83
Dunaharaszti
 
 


Kedves Topiklakók!

A Babanet kommentelői között, nyereményjátékunk keretében, a jövő héten egy remek Chicamaca baba és gyerekfüggőágyat sorsolunk ki a Fuggoagy.hu jóvoltából!

Kép

Érdemes hát elmondani a véleményeteket, például arról, hogy szükség van-e napirendre egy baba életében, vagy sem!

Osszátok meg velünk (is), Ti milyen példát szeretnétek mutatni a gyereknek, és mi mindenben változtatok a gyereknevelés során.

Folytatódott Születésnaplónk is: K. már betöltötte a 30. hetet, most Á. naplójába kukkanthattok bele, ha kíváncsiak vagytok, mit él át egy férfiember várandós felesége mellett.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Kedves Fairytale20,
szerintem semmi okod pánikra :)
Ha olyan dolgokat eszel, amik JÓK (úgyis nyilván tudod mik ezek), az a javatokat fogja szolgálni. Én ugyan nem vagyok rutinos terhes, sem egészségügyis, de szerintem ez az 5-7 kiló gyarapodás egyáltalán nem vészes. Lehet számítani még ennyire, mert a baba igazán most kezd majd hízni odabent, de ez a dolgok rendje. Ha 80 kilós lennél volna honnan elszívnia, de így nincsen. De a torna nagyon jó - módjával. Én is erősítem a seggecskémet, hogy legalább kemény és formás legyen, ha már nőni kezdett.
:D
 
 


Akkor egy extrém példa: én.:)

47 kilósan estem teherbe, 5. hétre 69 kilót mutatott a mérleg. Utána már "csak" a szokványos 13 kg-ot híztam meg, bár a csúcson 84 kiló voltam, szülni már csak 82-vel mentem. A kórházból haza 74 kilóval.

Nem ettem sokat, a baj az volt, hogy ettem. Mivel előtte nem nagyon.:)

Gyerek 58 centis és 3650 lett. Két és fél évig szoptattam, amivel egy dekát sem fogytam. Most jóval kevesebb vagyok ennél, de ez csak annak a faszságomnak köszönhető, ami miatt 47 kiló voltam anno.

Egyébiránt jól éreztem magam a bőrömben végig: a terhesség alatt és szülés után is. És bár most nem vagyok vékony, valahogy nem igazán bánom.:)

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Hát remélem is, hogy tényleg nem vészes. De azért az még mindig ijesztő, hogy mégegyszer ennyi mindenki szerint fel fog jönni. :) Hozhatná a gólya ezt a gyerkőcöt. :D :D :lol:
fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!
Én 62 kilósan estem teherbe (a 170 centimhez) és 85 kilósan mentem szülni. Szülés után 2 héttel 72 kg voltam. A maradék 10 kiló egy év alatt ment le. Nem fogyóztam semmit, igaz végig szoptattam. Viszont hiába kilóra ugyanannyi vagyok, a testem mégsem ugyanaz mint régen, de nem bánom.
 


Sziasztok!

És újra itt :D Lányommal 54ről indítottam és 74-el mentem szülni. -10el jöttem haza a kórházból +10 rajtam maradt, ami kb. 4 hónap alatt elolvadt. Most 55 vagyok, de sztem nem sokáig. A szopi befejeztével majd sztem az is lemegy majd. Szal no pánik aki sokat hízik, lemegy mind. Mondjuk én előtte is sportoltam, közben is és utána is :lol: azért ez is számít. De érdekes mert fiammal tök kivoltam, pedig vele "csak"17 kg híztam. Ez meg már nem érdekelt. :lol:

KépKép

KépKép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: