Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok én most járok a 25.hétnél és az első babánál.19 éves vagyok és segítséget szeretnék kérni.Gondom az alvás megnövekedett pocival.Annyit tudok hogy háton nem szerencsés oldalt viszont úgyérzem nyomom a babát.Ez lehet,hogy csak a túlzott aggodalom ezt nem tudom eldönteni ezért kérnék tanácsot tőletek,hogyan is csináljam.Á és még valami:nincs valami jó módszeretek a nagyon sok "Egészséges?,miért csak ennyit mozog?stb..."aggodalmak leküzdésére?Előre is köszönöm, TIMI
Névtelen
 


Szia Timi!

Úgy aludjál, ahogy kényelmes. Vannak ugyan ellenjavallatok a háton alvással kapcsolatban, de amíg neked kényelmes szerintem nyugodtan aludhatsz úgy is. Észre fogod venni, hogy mikor nem jó már. Az oldalfekvés semmi gondot nem okozhat, én úgy tudom, ha jobbra fordulsz az jobb a babának a méhlepény ellátottság miatt. De őszinte legyek már hallottam ugyanezt bal oldallal is. A jobb oldalt azt én olvastam és én így szoktam általában aludni. Azért is mert így a legkényelmesebb. Nyugodtan rakjál párnát is a pocid alá, ha kényelmes, a babucidnak az égvilágon semmi baja nem lesz. Ajánlom Neked, hogy olvass el 1-2 könyvet a terhességről, nagyon jó az Az a 9 hónap és szerintem a legjobb Rákóczi István: Gyermeket várunk című könyve. Az utóbbi azért jobb, mert magyar szerző könyve. Abban részletesen ke van írva minden. A magzatmozgás pedig relatív. Van jobban mozgó és kevésbé élénk baba. Nekem a 20-22. héten volt olyan, hogy 4 napig nem éreztem mozgást, aztán utána meg hatványozottan bepótolta. Ha minden nap érzed egy pár alkalommal, hogy mozog, akkor minden rendben. Ahogy idősebb kismama leszel úgyis egyre sűrűbben fogod érezni. Szerintem "ideális" magzatmozgás nincs. Szerintem ne aggódj sokat, mert az a picinek sem tesz jót. Fiatal vagy, egészséges, akkor minden rendben lesz. Beszélgess más kismamákkal vagy anyukákkal, akik tudnak neked tanácsokat adni, de itt a Babaneten is mindenki nagyon kedves és biztos, hogy segítenek bármilyen problémád is van.

Szia:

Geri
geri (geri)
 


Szia Timi,
Igazság szerint Geri mindent leírt már, nemige lehet hozzátenni Kép.
Szerintem is nyugodtan aludj háton, ameddig jólesik. Egy idõ után már úgyis kényelmetlen-kellemetlen lesz, akkor majd oldalt fogsz aludni. Én a bal oldalt hallottam jobbnak (Mr Spock), mivel állítólag a jobb oldalon fut vmi véna, és azt is nyomhatja a baba. De végül is az oldalfekvés, bármelyik oldaladon fekszel is, mindeképp jobb a babának, neked kényelmesebb az utolsó hónapokban. A párna a poci alá jó ötlet, nekem is segített, plusz én kispárnát tettem a térdem közé is - így amikor egyik oldalamról a másikra frdultam, mindig párnahegyeket kellett igazgatnom Kép. De határozottan kényelmesebb.

Aggódás: mindig van, még ha már a sokadik babádat várod is. Szerintem a leküzdésére a legjobb, ha beszélgetsz más kismamákkal. A vészmadarakat kerüld! Nekem a legjobb könyv a Terheskönyv volt, dr Marton István írta, õ a MÁV-ban a szülészet vezetõje ha jól tudom. Jó még olvasgatni Dr Benjamin Spock könyvét a gyereknevelésrõl, egyrészt eltereli a gondolataidat a babavárásról, másrészt nagyon hasznos. A pontos címét nem tudom, nekem az a kiadás van meg, ami puhafedelû, kék a borítója.
minde jót Neked, és minden pocakosnak
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 

 
 

Szia Timi!
Én már a 36. héten járok, és ahányszor csak megyek az orvosomhoz, mindig hozzáteszi, hogy a bal oldalamon aludjak, mert a babának úgy a legjobb. Ahogy Zsóka is írta a másik oldalon fut egy véna, ami miatt nem a jobb oldalt ajánlják!
Egy idõ után (pár éjszaka) nekem is ez a legjobb, megszokja az ember. Háton nem ajánlják a fekvést az oxigén ellátottság miatt. (kevesebbhez jut a baba).
Szerintem Te is meg fogod szokni a bal oldaladon a fekvést, a jobbon már nem is bírok!

Minden jót kívánok Nektek,
Anita
Anita
 


Szia Timi!

Nekem a terhességeimnél az jött be (és mily sokáig megmaradt utána is!) hogy oldalt feküdtem, fejem a párom vállán és a fölsõ lábom is a páromon. Azaz én párnák helyett õt használtam. (történetesen a baloldalamon feküdtem én is, így volt kényelmes). Szerintem alapvetõ, hogy olyan testhelyzetet válassz, amiben jól érzed magad, akkor is, ha ez egyes orvosok elveivel ellenkezik. Higgy a testedben, hogy az tudja, mi jó nektek!
Ildi
u.i:dokik ellenjavallják a hátonfekvést, aztán szülés környékén meg elvárják, hogy maradj nekik úgy, holott esetleg akkor mág végképp utálod. Ennyit errõl.
Pethes Ildikó
 


Szisztok!
Nekem is az oldalfekvés vált be, bár én váltogatom. Egyszer a jobb oldal, aztán a bal.

Ildi, én is azon gondolkoztam, hogy ezek után miért akarják, hogy háton szüljön az ember?! Én pl. most pár percnél többet háton ki sem bírok.

Évi
Évi (Évi)
 


Helló!
Még azt elmondanám, hogy az én dokim tök rendes ennek ellenére hogy csak a bal oldalt ajánlotta, mert UH közben is mindig megkérdezni hogy bírok még háton feküdni, vagy nem vagyok rosszul? És mondja is hogy szülésnél is nehéz háton feküdni. Tehát õ megértõ mindezzel szembenKép

Anita
Anita
 


Amit Zsóka említett könyvet:

Dr. Benjamin Spoock: Csecsmo és gyermek gondozása
bigacsiga
 


Sziasztok!

Én is mindig oldalt feküdtem terhesség alatt.Az orvosom egyértelműen ezt ajánlotta, (hogy melyik oldalon azt nem mondta)de nem csak ezért. Háton feküdni képtelen voltam, fulladtam, szédültem, stb. hason meg el sem tudtam képzelni. MOndjuk akkora hasam volt, hogy lehet, vissza sem tudtam volna fordulniKép(bogár effektus)Nekem a bal oldalon fekvés terhesség nélkül sem megy, nem kapok rendesen levegőt.
Azt mondta a doki, hogy a baba oxigén ellátásának legjobb, ha oldalt fekszik az ember.
Rita
ritasol
 


Sziasztok!
Köszönöm a tanácsokat arik vagytok és bár én új vagyok itt örülök,hogy rátok találtam.Köszi:Timi
Timi
 


Sziasztok,
köszi bigacsiga, ez az!!! Kép
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Sziasztok!
Én éppen a 36. héten járok. Az alvásról annyit, hogy én állandóan forgolódom. Alszom háton, jobb és bal oldalt. Talán most már kevésbé tudok háton aludni (vagy egyáltalán aludni :-) ), de szerintem is a saját testünkre kell hallgatni.
Az én anyukám végig hason feküdt, és nem lett tőle semmi bajom.
Üdv: Leendő anyuka.
Névtelen
 


Sziasztok,
en is vegig hason aludtam az elso kislanyommal, igaz nem is volt nagy pocim (ezt sosem ertettem, mert a gyerekem tobb mint 3,5 kg volt). Mikor megszuletett es vegre lefekhettem, mindenki dobbenetere az elso volt hogy hasra fordultam es egy jo nagyot aludtam.
Remelem a kovetkezo babanak sem art meg a hason alvasom, mert keptelen vagyok maskepp aludni.

pusszantas
Sunflower
Sunflower
 


Sziasztok !
Az alvással nekem is vannak gondjaim, harmadik babámat várom, az első kettőt 20 év körül szültem, nem emlékszem semmi alvásproblémára. Most 34 leszek, a 23. hétnél tartok és már több, mint egy hónapja nehezen alszom. Nyomja a gyerkőc a jobb bordaívemet. Így gyakorlatilag egyik oldal sem jó. Háton sosem tudtam aludni, kedvenc pózom a hason, egyik láb felhúzva. Ezzel kísérletezgetek most is, de időnként persze a babára fekszem, amit viszont ő élénk mocorgással helytelenít, így tudok módosítani. Szerintem borzasztó fontos, hogy a lehető legkipihentebbek legyünk, minél nagyobb a poci, annál inkább, tehát mindenki aludjon úgy, ahogy tud, egy kis óvatosságot tartva és kerülve a túl hirtelen mozdulatokat. Első két gyerkőccel is félig hason felküdtem, és szerencsére semmi bajuk nem lett, és érdekes módon mindkettő hason szeretett aludni kezdetektől. Sziasztok, minden jót nektek.
cserii
 


Sziasztok!
Így a 36. hét végén az alvásról és nem alvásról annyit tudnék hozzátenni, hogy ha elég puha az ágy akkor rövid ideig még hason is tudok feküdni. Az összes többi testhelyzet légszomjjal kezdõdik, majd a belsõ részeim és a baba elosztják egymás között a helyet, és onnantól elfogadható. A dagadó lábakat viszont megbízhatóan csak háton fekve lehet jól alátámasztani, ez viszont fokozza a derékfájást, oldalon azonban a medencém elöl középen fáj nagyon. Megfordulni párnák nélkül is reménytelenül hosszú és fájdalmas mûvelet. Tartósan biztosan nem tud az ember úgy feküdni, hogy az a babának rossz legyen, mert a szervezet elsõsorban a bébit védi mindennel szemben, így szerintem mindenki fekhet úgy, ahogyan tartósan kibírja. Ha valami kifejezett baj van, akkor a dokinak úgy is részletesen el kell mondania, hogy mit kell csinálni és miért.
Aludjatok mindig jól és álmodjatok ilyenkor szépeket! Sziasztok!
Snoopy
Névtelen
 


Snoopy!

Te miért nem vagy az "Ami a szülés előtt van" topicban? Hamarosan Te is szülsz és én még nem is olvstam rólad. Nem akarsz írni oda pár sort?

Szia:

Geri
geri
 


Geri!
Még nem futottam bele a topicba, de máris átlátogatok.
Snoopy
Névtelen
 


Végre megvan az oldal címe, ahol el lesz helyezve a szülészettel, terhességgel kapcsolatos új oldal. Hogy mikor, az csak rajtunk áll. Rajtam az elkészítés miatt, rajtatok pedig a tartalmi része miatt. Ugye segítetek? A cím: [url=http://www.szuleszet.freesite.hu" TARGET="_top]Szülésröl, terhességröl és ami utána van[/url]. Várok komplett anyagokat, képeket, beszámolókat, akár egy-egy mondatnyi infot a lap szuleszet@freesite.hu címére.

Köszönök nektek mindent elöre is

Saci
Dévai Sarolta (sarolta)
 


Szia Saci!

Mint friss várandós leendõ anyuka élvezettel olvasom tavalyi levelezéseteket és szeretném megnézni a "szülésrõl, terhességrõl és ami utána van" oldalt, de jelszü hiányában nem enged be. Tudnál segíteni?
köszi
Baby
Névtelen
 


Üdv mindenkinek!
Én is a jobb oldalamon alszom :-) pedig régebben imádtam a bal oldalit.
A pocibabám (20 hét) már jelzi kisebb- nagyobb rugikkal,hogy a bal már nem kényelmes neki.
Amit én ajánlanék mindenképp (mivel nekem bevállt) , tegyétek a takarót a lábatok közé :-) és párna helyett ( vagy a párnára) helyezzétek a takaró elejét és így feküdjetek a jobb oldalra.
Ez a testhelyzet stabilizálja az egyenletes oldalfekvést.
csók
 
 


Üdv!
28. hétben járok, egyre nehezebb az alvás.
Főleg az elején :-) Általában oldalt szoktam, kivéve, amikor nem rúgdos a pici.
Háton azért nem jó hosszú távon , mert felnyomja a gyomromat az egekig :-)
Most már szokta jelezni hogy feküdjek.
Ha nem tetszik neki valamelyik oldalt, akkor rúgdos.
Csak akkor hagyja abba a mozgolódást, ha kényelmes neki.
Hát nem tünemény a kislányom? :-)
 
 


Epi, nekem a nagy kiflialakú szopispárna is remekül bevállt. Elhiheted, van mit pakolnom rá így a 38.ik héten. Kép

Bellana
 
 


36 hétben járok, és kiderült keresztben fekszik a pici.Szóval nálam nehezebb helyzetben nincs senki :-) sajna...oldalt kell feküdnöm, de olyan lelkiismeretfurdalásom van.
Hol a fejecskéjét nyomhatom, hol a popsiját.
Nehezen alszunk el, így előfordul, hogy délelőtt 9-10 ig is elszuszizunk ketten.
Mikor felébredek, nem érzem, hogy terhes vagyok, annyira hátra bújik.
Aztán amikor a párom hangját meghallja, azaz a vérszerinti apuciját, nah akkor jelzi, hogy ő is itt van.
Reggelente akkorákat rúgdos, hogy beleszédülök :-)
 
 


Kép
Vendég
 


Nem ide akartam.
Vendég
 


Csak próbálkozok.
Vendég
 


Kevin
Vendég
 


Kevin
Vendég
 


Nekem ez már a 34. hét, és most kezdem tapasztalni, hogy képtelen vagyok úgy elhelyezkedni, hogy tudjak aludni... Hiába a szopis-párna, vagy bármi, akkor is borzalmas így feküdni. Sehogy nem jó.
Vendég
 


Sziasztok! Én az oldalfekvést részesiteném előnyben.)) Nekem a babám jövő héten születik... Már nagyon várjuk az apukájával, a férjemmel:D Tiszta boldogok vagyunk már most,hogy egy tüneményes kicsi lány lesz a miénk.)

rocker lányka
 
 


Sziasztok!Én már szinte nem is alszom!Ha 2 orát tudok aludni oldalt fekve de félig ülve akkor boldog vagyok!Ma lépek a 40. hétbe!Már sehogyse jo!De hamarosan már láthatom az édes kis bogaram és megéri ha nem is alszom!
 
 


Lányok, asszem sikerült kitapasztalnom egy igazán jó módszert! :D

Miután a védőnőm és az orvosom is homlokegyenest mást szajkóznak mindenről, hogy mit szabad és mit nem (a háziorvos meg a harmadik, rajtam keresztül üzengetik egymásnak, ki-mennyire nem érti a szakmáját, az agyamra mennek), kikísérleteztem egy már-már kellemesnek nevezhető pozíciót:

Az óriási szoptató párnát (akinek van) hosszában a gerincem alá teszem, s úgy alszom, mint a kisbabák (legalábbis a miénket anno úgy altattuk), hogy ne is legyenek hason, de háton sem, hanem a kiságy széléhez volt felgurigatva egy takaró, vagy törölköző henger alakban, és így lejtősen feküdt rajta a picur. Ezt még picit megbonyolítom azzal, hogy deréktól lefelé az egyik oldalamon fekszem, onnan csavarodik a gerincem és a vállaim már úgy vannak az ágyon, mintha hanyatt feküdnék, de a hátamat középen nagyjából végig alátámasztja ez a nagy, vastag és széles párna. Hűű, ezt lehetett így érteni? :lol: Ha meg arra ébredek, hogy már-már elhalt az alul lévő oldalam, akkor megfordulok, s viszem a párnát is a másik oldalra. Ezzel el is vagyok reggelig. :lol: Szegény Párom biztos marhára "élvezi", mikor hallja ezeket a műanyag kis gömböket ropogni a szopi-párnában minden fordulásnál... :oops:

Kép

Kép


Sziasztok!Én most vagyok 27 hetes és az az igazság, hogy ha mindíg arra hallgatnék amit mások tanácsolnak akkor állva kellene aludnom vagy űlve!
Én szoktam háton, bal oldalon, jobb oldalon mert egy idő után egyik sem kényelmes, ha oldalt alszom akkor kispárna a poci alá és máris jobb.Szerintem aludjon úgy a kismama ahogy jól érzi magát. Nem tudom ti, hogy vagytok ezzel.

angi
 
 


Sziasztok, én 27 hetes vagyok, és ahogy olvasom a fentieket, nagyon szerencsés: bárhogy tudok aludni! Manóm csak abban az esetben reklamál, ha kedvem támad túlságosan felhúzni a lábam a hasamhoz csecsemőpózba. A legjobban bevállt pózunk amúgy a "derékszögben alvás": a felsőtestem az oldalán fekszik, és a lábaim a testemhez képest derékszöget zárnak be. Olyan, mintha ülnél egyenes lábbal, aztán valaki oldalra döntene :) (Remélem érthetően le tudtam írni.)
Ez a póz kíméli a manót is, stabilitást is ad, és a gerincemenek-derekamnak is ez vált be legjobban. Hátránya, hogy naaagy, széles ágy kell hozzá, hogy ne lógjon le a lábad.
 


sziasztok!
mindenhogy lehet aludni ahogy kényelmesen érzed magad. A babának az nem jó, ha neked rossz. és a végefelé a véráramlásban segít ha a bal oldaladon fekszel inkább, a jobb oldalon van a vénás ág, ami ellátja a babát is. ezt rossz elfeküdni. de ha csak úgy megy akkor nem éri nagy baj elvás közben sem.

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Én a kisfiammal végig hason illetve félig hason aludtam. Ő is mindig hason alszik.
Most viszont ikerket várok. A 26. hétben járok. Felváltva alszom bal és jobb oldalon, kispárnával megtámasztva a pocakomat. Persze ez valamelyiküknek sosem jó, ezért gyakran háton fekve ébredek. Vannak álmatlan pillanataim is, de azért nem jellemző. Egyelőre.
Ha valakinek van hasonló tapasztalata, szívesen várok azért tanácsot.
Addig is minden jót nektek!

Üdv, Annamari

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: