Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Nekem nincs gondom a lepénnyel csak épp kettő van
belőle!Egymás mellett majdnem összenőve.Hallottatok már ilyenről?Amúgy a 34.hétben vagyok,3.baba és nála minden ok.
Üdv:Gabó
 
 


Sziasztok!

nekem tegnap diagnosztizálták UH-n, hogy a lepény 1,5 cm. fedi a méhszájat. 12 hetes terhes vagyok, és két hete folyamatosan pecsételő vérzésem van. Sokat pihenek.

Jó volt végigolvasni titeket, mert ahogy látom, szinte mindenkinek feljebb vándorolt a lepény. Ebben bízom én is. 4 hét múlva kell mennem UH kontrollra.

kapott itt valaki valamilyen gyógyszert erre a méhlepény-problémára?

Kép

Kép
 
 


Kedves Lányok!
Elég tudatlan vagyok e témában, mi a különbség az elöl ill.hátul tapadó lepény között?
Nekem hátsó tapadású, ez miben rosszabb? vagy jobb..?Kép 20-21 hétben járok.
A fekvéssel gondjaim vannak(oldalt, háton, hason sem megy) szétnyomja a veséimet a a baba, négy körül már nem bírom csak ülni ill állni jó..Majd alszom úgy mint a lovak..Kép (most is elalszom korán kezdett fájni) Van vkinek ötlete vagy tapasztalata ebben? milyen testhelyzet a jó?
 
 

 
 

Sziasztok lányok!
Én még uj vagyok itt de szeretném elmondani az én kis történetemet.Az elsö terhességemnél a 13.héten a lepényemböl levált egy darab mert annyira alul volt és ezt gyenge vérzés követette.Azonnal korház és szigoru fekvés mellett nospa és magnézium szedése.De hála orvosaimnak és a kitartásomnak családom segitségének a lányom természetes uton teljessen egészségessen született.Ma már 11 éves és épp most várja a leendö kisöccsét aki még csak a 18 hetét tapossa a pocakomban.Ugyhogy lányok kitartás és szot fogadni szigoruan feküdni és pihenni..
Vendég
 


Sziasztok Lányok.
Még korábban írtam ide, azóta megszületett Bene, minden rendben volt, a 38. hét elején kivették, nehogy beinduljon a szülés és gond legyen. Csakkésőbb mondta el a doki, hogy lehetett volna nagyobb gond is, mert ha vérzés indul el, az be is durvulhat. Ez nem riogatás, hiszen nálam sem volt semmi, de vigyázzatok magatokra. Nem kell vigyázzban feküdni, amíg a doki azt nem mondja, de vigyázzatok, ne emelgessetek, porszívózatok, stb...

 
 


sziasztok.

látom régen írtatok.

nekem most a 18.heti uh-n derült ki hogy a lepény fedi a méhszájat.a hátsó falon tapad tehát én úgy gondolom ebből nem lessz gond.3 hét múlva kell vissza mennem.addigra van esély rá hogy feljebb húzódik vagy legalább elindul?(azt tudom hogy a méh növekedésével feljebb megy/mehet de ilyen hamar megtörténik?)
egyenlőre a doki nem mondta hogy többet kéne pihennem,vagy nem emelgetnem.én azért kímélem magam amennyire egy 2 éves melett lehetséges.
és az hogy van egy tesó is mennyire befolyásolhatja esetleg azt a döntést a későbiekben ha nem javul a helyzet hogy befektet a dokim?

Kép
Kép
 
 


Szia ettike!
Mivel úgy látom mostanában nm sokan írnak így én is leírom, hogy mi van.
november 4én (17. hét) este egy nagyon kicsit véreztem így azonnal bementünk a kh-ba. Második terhességem az elsőt januárban 8hetesen vesztettem el. agyon megijedtem az első után. Mellső falon, mélyen tapadó mlepényt állapítottak meg. Az orvos nagyon megilyeszett, azt mondta, hogy többet leszek itt mint otthon, feküdni kell, mert a babára és rá is veszélyes lehet. A vérzésem azonnal abba maradt de azért 2 hetet voltam a kórházban. A dokim nem szívesen de kiengedett, mert a 2 hét alatt nem volt vérzésem. Nagyon rámparancsolt, hogy szigorú fekvészet, semmi szex, ugrálás. Most 21 hetes vagyok 2 hét múlva megyünk UH-ra hát agyon bízom benne hogy feljebb megy az itt olvasottak alapján. 2 hete már nagyon mozog, érdekes érzés.
Te voltál azóta UH-on és mit mondtak? Mikorra vagy kiírva?
 
 


Sziasztok!
22 hetes terhes vagyok, és nekem a méhszájnál tapadt meg a lepény. Elmentünk 4D-s ultrahangra, és sajnos nem sikerült túl jól, mert a lepény eltakarta a baba arcát. Ezen az estén hajnalban bevéreztem, dokinak szóltam aki azonnal berendelt. UH-on nem volt lepényleválásra utaló jel, aminek nagyon örültem, és a baba is jól van. Ezekután megvizsgált a doki, majd közölte, hogy a méhszájból ered a vérzés. Ezidáig dolgoztam, holott tudtuk, hogy hol tapadt meg a lepény, óvatosságra is intett a doki. A történtek után szigorú fekvést írt elő, illetve 2x1 seduxent és 3x1 magnerotot. Úgy néz ki, hogy a hátralévő időt ágyban kell töltenem. Házasélettől természetesen eltiltott. Megkérdeztem a dokit, hogy va-e esély arra, hogy feljebb húzódik, de elkeserített a válasz:"Sajnos nincs esély rá, és ez tuti császár." A mai napon már csak kicsit barnázok, de ez sem folyamatosan. Én azért bízakodó vagyok, hogy legalább annyira jobban leszek, hogy ne kelljen egész álló nap feküdni.

Majd még írok a további fejleményekről.
 


Sziasztok
alberrt79
nekem is fedi a méhszájat a lepény, 1 hete vette észre az orvos mert véreztem egy kicsit. érdekelne, hogy ment e neked feljebb?
sajnos én nem nagyon tudok feküdni, mert van egy 2 éves kisfiam, aki egy örökmozgó, de igyekszem minél többet pihenni, ami nagyjából kimerül abban a 2 órában amit délben alszik.
Várom hogy mit mondott neked az orosod, amúgy engem még bíztatott hogy talán feljebb vándorol.

Kép

Kép


Sziasztok!
Nekem az elso gyerekemnel volt centralis placenta praeviam. a 18.heti uh-n vettek eszre, ezutan 3 reszletben kb. 6 hetet voltam a korhazban, verezgetesek miatt. Majd a 37. heten befektetett a dokim es a betoltott 38-on csaszar. A legfontosabb a izomgorcsok kezelese. Szigoru magneziumkura 500-1000 mg Mg/nap attol fuggoen, hogy mennyit birtok hasmenes nelkul. Mehosszhuzodas erzeskor Nospa. Es, bar lehet, hogy ezert megkoveztek, de amikor a korhazban fekudtem egy szuleszno azt javasolta, hogy minden nap kotelezoen 1 pohar vorosbor, vagy (buza)sor fogyasztasa, ami szinten az izomzat gorcsos allapotait lazitja. Nem mellekesen a korhazban intravenasan a verzes es gorcs elallitasa vegett etilalkoholban oldott 4 g Mg-ot es sok egyseg nospat adnak, akar heteken keresztul, ha valakinel szukseges... A pecsetelo verzes abbol ered, hogy a meh osszehuzodasakor a mehszaj kozeli hajszalerek megrepedhetnek. Ha barnas a folyas, v. rozsaszines, azt is komolyan kell venni, de a legveszelyesebb, ha melyebben fekvo v. nagyobb er szakad el. Azert celszeru pihenni, hogy a baba sulya ne nyomja pluszba ezt az erzekeny teruletet. Nekem, bar sokat fekudtem, a placenta terulete alatt nagyon csunyan visszerek keletkeztek a mehem falaban. Ha tavol van a korhaz, akkor a kis verzest is komolyan kell venni es inkabb bemenni, nekem mazlim volt mert 2 sarokra volt...
Minden jot!
dory
 
 


Szia dory
köszönöm az infókat, igyekszem minél többet pihenni. nekem az orvos nem írt fel egyébként semmilyen gyógyszertsem a vason kívül. magam szoktam szedni néha a magneb6- ot. én még bízom benne hogy feljebb megy a lepény és megúszom a császárt..:)
még egyszer köszi :)

Kép

Kép

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron