Új privát üzeneted érkezett!

Bagzerka, ha keményedik, feszül a hasad, pihenj pár percet, attól valószínűleg elmúlik! Ez természetes szerintem, amit írtál, és az idegeskedés fokozhatja a keményedést. De ha aggódsz, kérdezd meg az orvosodat, és ő meg fog nyugtatni, hogy minden rendben van.
Liv

Kép

Kép
liv
 
 


A magnézium izomlazító hatású, nincs köze a magzatvédő vitaminokhoz. Kérdezz rá az orvosnál a szedését illetően. Folsavat elég a 3. hó végéig szedni, ha pedig a maternától nem jó a közérzeted, próbálj ki másikat, pl. az elevitet.
A has simítása persze, hogy ösztönös, csak esetleg épp ellenkező hatást vált ki az ember, nem megnyugtatja, hanem ingert ad. De ezt nem orvostól hallottam, úgyhogy esetleg erre is érdemes rákérdezni.
rjuli
 
 


kösziköszi!! Kép
bagz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 

 
 

Sziasztok lányok!
Végre megtalálták a babámat,minden rendben,méhen belül van és 4 hetes a picike.:-)2 hét múlva megyek ellenőrzésre.Mivel én az első kettővel majnem elvetéltem már ma elkezdtem szedni a Duphaston nevű gyógyszert.Az első két fiam koraszülött volt(az első 36,a második 29 hétre született)Azt mondta a doki hogy ezt megakadályozzuk,24 hetesen bevarrja a méhszájat.Így van esélyem kihordani rendesen a bébit.Tudtok valamit az ilyen műtétekről?Ha igen írjatok róla,mert félelmetesnek hangzik.
Puszi nektek
szöszi
 
 


Sziasztok

Szöszi!
Hát mit ne mondjak erről a méhszájösszevarrásról. Van itt a neten negatív és pozitív példa is. A negatív példa a http://www.borbolya.hu -n a szüléstörténetek alatt találsz egy történetet, ahol sajnos rosszul végződött ez a beavatkozás. De van pozitív példa is, erről CATEYE tudna mesélni a "ma megint megjött babásai" topikban van. Neki csinálták megnem olyan régen és vele és az ikrekkel is minden rendben. Szerintem keresd meg őt, hogy neki hogy és miért csiálták.

Velünk semmi újság olvasgatni szoktalak benneteket, lasan én is kilógok a sorból, hisz hétfőn már a 10 hetemet kezdem. Igaz Uh alapján még csak 9 hetes a babóca.

Vargáné
Ha a debreceni klinikára mész Uh-ra ott nem biztos hogy adnak képe a babáról. Mindenképp akkor szólj, mikor beadod a papírod, hogy ilyen igényed lenne. Én majd felhívom őket a 12 heti előtt mert videóra szeretném vetetni, hogy azért kell e fizetni. Tavaly a lányomról is csináltak és akkor még nem kellett fizetni. Igaz képet nem kaptunk mert kifogyott a papír.

Na megyünk sétálni, végre hült egy kicsit a levegő.....

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Szia Nadine!
Köszi a segítséget,utána fogok nézni.
Puszi Szöszi
szöszi
 
 


Sziasztok!

Bejelentkezem én is, a mi babánk holnap lesz 7 hetes.Két hete voltam dokinál, akkor még csak pici pont látszott, három hét múlva megyek újra, gondolom addigra sokat nő.

Nálam a reggeli rosszullét helyett egész napos rosszullét jellemző. Hányni még csak kétszer sikerült, viszont nem kívánom a kaját, de közben meghalok éhen.

Ti mennyi folyadékot isztok naponta kb?
Nekem a doki 2.5-3 litert javasolt, de én a nagy meleg ellenére sem bírok napi 1-1.5 liternél többet.

Zsana
zsana75
 
 


Nadine,

olvastam, hogy most kezded a 10. hetedet, de a babó uh szerint 9 hetes. Képzeld, nálam ugyanez a helyzet, és aggódtam, hogy miért, de remélem semmi gond nincs.
Mikor voltál dokinál, mekkora volt? Én 7+2 naposan voltam, és akkor volt 4,3mm, ami 6 hetesnek felelt meg. Bízom benne, hogy azóta sokat nőttKép
Mikorra vagy kiírva?

Mel
mel
 
 


Mel

Nálam természetes, hogy pont egy héttel kisebb a baba, mert nekem 35 napos ciklusaim voltak. De nagyobb volt ez a baba, még petezsákként 5 hetesen, mint a lányom ugyanennyi idősen. Én 9+2 naposan voltam és akkor 21mm-es volt. Volt itt valahol egy táblázat, aszerint idősebb, de a dokinál egy héttel fiatalabbnak mondták. De majd úgy is kiderül a 12 hetes uh-n, ott már jobban tudnak viszonyítani, nagyobb a baba is. Kiírva még a dokim által nem vagyok, majd csak a 12 hets uh után fog mondani egy időpontot, remélem most jobban eltalálja, mert a lányomat 15 nappal hordtam túl... A védőnő kapásból beírta a kiskönyvembe a február 24-ét, szerintem tuti nem akkor, hanem úgy március 3-a körül lesz a célidőpont. Téged mikorra írtak ki?

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Sziasztok!
Szia Szöszi!
Én csak olvasgatlak titeket, mert én már a 27. hétbe járok, csak felkeltetted az érdeklődésemet. Nem tudom, hogy meg szabad-e kérdeznem, hogy a második gyermekeddel, akit a 29. hétre szültél minden oké? Nem volt semmi komplikáció? Mennyivel született? Meddig kellett kórházba maradnia?
Remélem nem haragszol, hogy kiváncsiskodok, csak tudod mindig félek a koraszüléstől és úgy örülök amikor olyat hallok, hogy ilyen picurkák is rendben megmaradtak!
Ha nem akarsz ne írj róla!

Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Szia Nadine,

nálam elvileg február 23. lenne a nagy nap, de a doki szerint március elejére várhatóKép Szal majdnem egyszerre szülünkKépKép
A doki mondta, hogy még később egyeztetjük az időpontot, attól is függ, hogyan fejlődik babó. Ha behozza a méreteit, akkor lehet ez a dátum, ha nem, akkor később fogant, és március eleje lesz a valószínűbb. Nekem még nincs kiskönyvemKép, mert a doki most szabin van, és aug. 6-án megyek legközelebb. Szerintem akkor fog elküldeni mindenhová. Remélem minden rendben lesz.

Flo! Mi újság veletek? Jól érzed magad, minden rendben? Írj ha van idődKép

Mel
mel
 
 


Szia Mel,

tegnap voltam dokinál. Minden oké. 64 mm-es a poronty. Tarkóredő 1 mm. A méreteit tekintve pedig tegnap volt 12 hetes és 4 napos(pedig az előző vizsgálatok alapján én csak 12 hetesre saccoltam). Jól is érezte magát. Fickándozott. Szép képet is kaptam róla. Szóval minden rendben. Kicsit a hangulatom ingadozó. Talán ez az idő sem tesz jót. A múlt héten minden energiámat kiszívta az a nagy meleg. Pedig előtte én éltem-haltam a kánikuláért. Legkozelebb augusztus 19-én megyek dokihoz. Akkor beszéljük majd meg az AFP vizsgálatot is.

Szép napot!
Flo
flo
 
 


Flo, nagyon örülök, a tarkóredő mérete pedig tökéletes. Én 6-án megyek legközelebb, akkor leszek 10-11 hetes. Nem tudom megméri-e.

Vigyázz magadra,
Mel
mel
 
 


Szia Györesz!
Nagyon szívesen írok a fiam születéséről,hogy ezzel másoknak is elűzzem a félelmét.Az esetem:28 hetes voltam,amikor éjszaka arra ijedtem otthon,hogy elfojt a magzatvizem.Azonnal be a klinikára,megvizsgáltak,majd közölte a doki,hogy maradnom kell.Mintha nem sejtettem volna!Gyógyszereket kaptam,amitől szinte mindig aludtam,és állandó fekvésre voltam utalva,mert(ezt akkor tudtam meg)a magzatvíz folyamatosan újratermelődik.Kb.5 napig tudták benntartani a fiamat,állandó fájásaim voltak az utolsó 2 napban,de a ctg semmit nem mutatott ki.Az utolsó napon infuzióra raktak,ami úgy megdobogtatta a szívem,hogy mikor anyukámat felhívtam azt hitte szülés közben vagyok.Este kimentem nagyon nehezen a wc-re,az infúziós állvánnyal,majd mikor kifele jöttem elkapott egy nagyon erős fájás.A szülésznő pont látott és azonnal a vizsgálóba segített.A reggeli 2 ujjnyiról 4 ujjnyira tágultam,magyarul a kicsike sietett kifelé.:-)Nem sokat vajúdtam vele,pillanatok alatt lezajlott minden.Sosem fogom elfelejteni,mikor megszületett,megmutatták a kis békát,és ő egyenesen a szemembe nézett.Mintha mondani akart volna valamit a kis szemével.Mire a párom beért Szatymazról Szegedre(kb.25-30 perces út)addigra a picivel a liftajtónál találkozott.Inkubátorba tették,és elvitték a gyerekklinikára.Képzelj el egy 1 kg-os kenyeret.Nos akkora volt a fiam.1180 gr és 41 cm.Oltári pici volt.De hála istennek semmi gond nem volt,csak nőnie kellet,el kellett érnie a 2500 gr-ot,csak akkor adták ki.Szerencsénk volt abban,hogy 2 tüdőérlelő injekció be tudott hozzá jutni,másképp lehet hogy nem élte volna túl.3 tüdőérlelő injekció a maximum.Szeptember 24.-én született Zsoltika és csak november 24.-én hozhattuk haza.Persze közben elment a tejem (az idegesség,a stressz,az állandó ingázás az otthon és a kórház között,megtette a hatását)így szoptatni nem tudtam már.
Szerintem a lényeg a koraszülésnél,hogy legalább két tüdőérlelő injekciót megkapjon a kicsi,akkor nem lehet gond.
Remélem segitettem,és bízni kell.
Sok sikert!
Puszi Szöszi
szöszi
 
 


Szia Szöszi!
Nagyon köszönöm, hogy leírtad a kisfiad születését! Még ami érdekelne, hogy volt előzménye a koraszülésednek? Itt arra gondolok, hogy megrövidült méhnyak, méhszáj kinyílás, vagy csináltál olyasmit amitől bekövetkezhetett vagy csak teljesen váratlanul, minden ok nélkül történt?
Bocsi, hogy ilyen kiváncsi vagyok, csak tudod a 20. héten megrövidült a méhnyakam és a gyógyszerek ellenére is sokat keményedek és emiatt félek egy kicsit, de persze azért nagyon bízok!

Puszi Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Sziasztok!

Nagyon eltűnt mindenkiKép
Nekem már megint van min aggódniKép A tegnap reggel pisi után észrevettem egy pici vérfoltocskát, és nagyon megijedtem. Nem is jöttem dolgozni, egész délelőtt pihentem, és addig nem is volt semmi. De amikor délbe lementem a boltba, akkor jött egy kis barna picuri vérrel. Nem tudtam megnyugodni, már minden rosszra gondoltam, és úgy éreztem el kell mennem azonnal dokihoz. Este el is mentem, a doki megvizsgált manuálisan, és azt mondta zárt a méhszáj, nem lehet nagy baj, esetleg egy kis gyulladás, ami ilyenkor gyakran előfordul, vagy megsérült a nyálkahártyám. Uh-ni nem akartam, mert 6-án megyek az én dokimhoz. Remélem nincs semmi baj. Azóta nem jött, csak egy nagyon pici halványbarna. Bízom benne, hogy nem is jön több.
Mindig van mi miatt idegeskednemKép Már nagyon várom, hogy láthassam uh-n, hogy minden oké. De egy kicsit félek is...
mel
 
 


Szia Mel!
Pont beolvastam ide hozzátok, hogy Szöszi írt-e nekem!
Én most 27 hetes terhes vagyok. A 11. héten én is vérezetem egy kicsit, nekem sem talált semmit a doki, tehát valószínű, hogy hormonális eredetű volt. Aztán nekem annyira megváltozott a nyálkahártyám, annyira meggyengült, felpuhult, hogy egyből elkaptam egy fertőzést és a kúp hatására mindig véreztem. 10 hétig kínlódtam ezzel. Ilyenkor, ha egy kis gyulladás van, vagy ha a méhszáj sebes (ami terhességnél előfordul), vagy ha épp ott tartasz ahol meg kéne jönni, akkor előfordulhat kisebb vérzés, barnázás! Én mindig nagyon megijedtem, rengetget sírtam, de látod túl lettem rajta!
Azért pihenj sokat és amint erősebben vérzel, akkor sipirc a kórházba, vagy hívd fel a dokidat és ne várd, hogy elmúljon magától! Jobb félni, mint megijedni!

Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Nem tudom kinél olvastam, hogy neki barnára a doki utrogestant írt fel, és elmúlt. de ez csak a 13. hétig jó. (progeszteron tartalmú, én is használom még egy pár napig) de erről a doki tud mit mondani, keresd meg.
üdv. cicmerák
cicmerák
 
 


Szia Györesz!
Nem emlékszem,hogy csináltam volna valami megerőltetőt,hisz mivel veszélyeztett terhes voltam,így vigyáztam magamra.Nem szedtem semmilyen gyógyszert,semmi gond nem volt.Nekem azt mondták,hogy van valami olyan fertőzés a szervezetemben,amit az orvosok és vizsgálatok nem tudnak kimutatni,de a baba nem bírja.Éjszaka kimentem pisilni,aztán visszafeküdtem,és arra ijedtem fel álmomból kb.1 óra múlva,hogy elfojt a magzatvizem.Mivel nekem mindkét szölés korai volt,a 24.héten csinálnak egy méhszájzáró műtétet,amivel lehetőséget adnak nekem hogy kihordjam a babát.Ha félsz miért nem beszélsz az orvossal,hogy mik a lehetőségeid?Lehet,hogy ezt is javasolni fogja.
Egyébként ne gondolj a rosszra,pozitív hozzáállással várd a bébidet,mert bele fogsz roppanni.
Puszi Szöszi
szöszi
 
 


Györesz bocsi,hogy eddig nem írtam,de nem volt gépem.
Puszi
szöszi
 
 


Szia Szöszi!
Azért annyira nem aggódok, mert nem olyan vészes a helyzet! Sőt, egyre inkább érzem magamba és a kicsimbe az erőt, hogy kibírjuk a célig! A méhszájam nagyon jól bírja, a méhnyakam meg van rövidülve,de nem vészes, már a 20. héttől ugyanúgy áll. Szedek rá gyógyszert és elég jó bevállt. Különben már a 28. hétbe vagyok, ezért mindig, napról napra nyugodtabb vagyok!
Remélem segíteni fog a méhszájzáró műtét. Abba a topikba, ahol én írogatok van egy ikres kismama és neki is csináltak ilyet és azóta is minden rendben van velük!

Puszi
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Szia Györesz!

Érdekes ez a barnázás, a múltkori pont egy hónapja volt, tehát eddig havonta jelentkezett. Lehet az elmaradt mensi idejére fogható, de mégis aggódok. Remélem nincs semmi baj. Vér nem nagyon jön, néha egy pindurit látok, de inkább sötétbarna. A héten megnézzük manócskát uh-n, bízom benne, hogy nagyon jól van.

Mel
mel
 
 


Szia Mel!
Ha havonta észlelted a barnázás, akkor az tuti, hogy hormonális eredetű. A védőnőm is mondta annak idején, hogy elég gyakori ez és igazából nem is tudni, hogy miért vannak nők akiknek a mensi idején mindig jelentkezik. Van olyan akinek még akár a 6.hónapban is. Ha az UH-n mindent rendben találnak akkor csak ez lehet. Én kaptam progeszteron hormont tartalmazó gyógyszert, lehet hogy Te is kapsz majd ilyesmit!
Drukkolok, hogy semmi gond ne legyen! Vigyázz magatokra!
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Györesz, progi pótlót már az első barnázás óta szedem, napi 2*1-et, még mindig használom. Nemsokára hívom a dokimat, remélem nem ijeszt megKép
mel
 
 


Üdv Mindenkinek!

Még csak egy hete, hogy pozitív lett a terhességi tesztem (azóta megismételtem még egyszer, biztos, ami biztos alapon, az is pozitív lett), és pénteken megyek az orvosomhoz az első vizsgálatra. Azóta egyfolytában ezen jár az agyam, alig tudok dolgozni, másra koncentrálni (remélem, ez némileg alább fog hagyni, mert így gondjaim lesznek a munkahelyemen :o))
Semmi különöset nem érzek egyelőre (nincs émelygés, szagokra érzékenység stb.), csak a hasam olyan egy hete egyfolytában, mintha meg akarna jönni. Nagyon akartunk már a babát a férjemmel, azt hittem, hogy föl vagyok rá készülve teljesen, most viszont néha mégis olyan hihetetlen az egész. Iszonyatosan örülök, de közben folyton kétségek gyötörnek (bár gondolom, ezzel sokan így vannak). Gondolom, ha már voltam dokinál, utána kicsit nyugodtabb leszek.
Üdv:
Kriszta

Kép
KépKép
nebula
 
 


Szia Kriszti!
Hát mostantól csak ezen fog járni az eszed! Én 28 hetes vagyok és még most is sok kétség gyötör, miközbe nagyon boldog is vagyok! Ez egy ilyen állapot!
A hasfájás miatt ne aggódj! Az első 3 hónapba én is mindig azt éreztem mintha meg akarna jönni, állandóan szaladtam a wc-re. Ezt a vérbőség okozza! Lehet rá szedni Magne B6-ot! Én legalábbis azt szedtem és szedem azóta is!
Sok boldogságot a terhességedhez és a picihez!

Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Sziasztok!
Hétvégén voltunk a Praxisban, nagyon klassz volt. A babka tarkója miatt nem voltam igazából nyugodt, mert hogy a Szabolcsban nem tudták rendesen megmérni, itt viszont most teljesen normálisan meg tudta mérni a drnő és mindenét megmutogatta. Ezerrel kalimpált a kezével, nagyon cuki volt (nem a doktornő Kép )
5000Ft volt a szűrővizsgálat, amiért képet és videót is kaptunk! Azt mondta az asszisztens, hogy ebben a korban még felesleges a 3D-s, mert nem látszik több belőle.

Mel: ne aggódj, pihenj sokat! Ha aggódni kéne, akkor biztosan nem enged lazán haza a doki jótanácsoskkal, szóval NO PARA!
bubborka
 
 


Szia Kriszta!

Végre van itt valaki új rajtam kívül!

Nekem ma nyolc hetes a baba, kb ugyan azokat éreztem/érzem, mint te, fizikailag és lelkileg egyaránt. Különbség annyi, hogy a hatodik hét közepétől eléggé rosszul vagyok, bár a doki szerint ez jó. A munkahelyen elég nehéz így titkolni a dolgot, de eddig még sikerült.
Gondolom várod már a pénteket, a doki biztos ellát egy csomó jó tanáccsal.

Neked mennyi idős a baba?

Üdv:
Zsana
zsana75
 
 


Sziasztok Csajok!

Én ma este 19-re megyek a dokimhoz,pénteken leszek 6 hetes kismama.Remélem mindent rendben talál majd.Nálam is egy hete jöttek elő a rosszullétek,most is hányingerrel küszködök.Szedem a Magne B6-ot,de nem érzem hogy segítene.Majd csak abbamaradnak ezek a dolgok:-)Csak kicsit kellemetlen.Majd írom,hogy mi van velünk.
Puszi mindenkinek!
Szöszi
szöszi
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a kedves reakciókat, és a tanácsokat (Magne B6). Az ötödik hétben vagyok, és mióta pozitív lett a teszt, csigalassúsággal mennek a napok. Iszonyú türelmetlen vagyok, nem tudom, hogy fogom kibírni ezt a kilenc hónapot :o))
Ma akarok venni könyvet a várandósságról: tudnátok ajánlani egyet?
Szöszi: Mi volt az orvosnál?
Kriszta

Kép
KépKép
nebula
 
 


Sziasztok lányok!

Én még nagyon új vagyok közöttetek,de most egy nagy dilemma előtt állok és szükségem lenne némi megerősítésre.

Szóval: Ha az utolsó menstruációt számítjuk akkor aug. 14-én leszek 12 hetes. A múlt héten szerdán voltam uh-n ahol a számítás szerint 9 hetes és 4 napos voltam,de a doki azt mondta szép 9 hetes terhesség,és azt javasolta,hogy 3 hét múlva, menjek a 12 hetes uh-ra. A három hét 18-án fog letelni,de akihez menni szeretnék akkor már szabin lesz és azt mondta menjek 13-án,ami ugye 5 nappal korábban van,és én szintén a számítás szerint 14-én töltöm be a 12. hetet és lépek a 13.-ba. Az a kérdésem,hogy menjek e el 13-án,és akkor sem lesz semmi baj,mert ugye 1 nap múlva már úgyis a 13. hétbe lépek,vagy csak 18-án menjek. Az a baj,hogy én arra számítottam amikor a dokinál voltam,hogy azt mondja 9-10 hetes vagyok de ő határozott 9 hetesnek mondott. Nem fogja torzítani az a pár nap a nyaki redős eredményeket???

Nem tudom érthető e amit kérdezek? Bocs a hosszúért és köszönöm az esetleges segítséget!

Timi 10+3
vargáné
 
 


Timi!
A tarkót 11-13 hét között le tudják mérni normálisan. Ne aggódj!

B.
bubborka
 
 


Köszönöm Bubborka!!

Kicsit megnyugtattál,és most már örülök is,mert így már láthatom jövő hét pénteken a babát!!!
vargáné
 
 


Sziasztok!
Én is új vagyok itt a fórumon, és első babás!!!Nagyon korán vettem észre, mert még csak 2-3 napot késett a mensim, de már erős émelygést éreztem, meg azt, hogy kilenckor el tudnék aludni (pedig éjfél előtt nem szoktam ágyba kerülni). Gyanús volt, csináltam egy tesztet, és megjelent az a bizonyos csík, igaz, nagyon halványan. Szerintem három hetes lehet. Tegnap voltam dokinál, de sajna még nem látott petezsákot, csak a megvastagodott méh nyálkahártyát. Hazafele vettem még egy tesztet, biztos, ami biztos, és abban a pillanatban ahogy csöppentettem, megjelent a két csík jó vastagon. A hasam sajnos nekem is fáj időnként, mintha meg akarna jönni, de olvasva a hozzászólásokat, kicsit megnyugodtam. Ezek szerint ez akár normális is lehet. Egyébként egy hét múlva kell visszamennem a dokihoz, addigra remélem már látszani fog!!!KépMinden jót Nektek!
Meza

marq
Kép
Kép
marqueza
 
 


Sziasztok!

Én már kissé előrébb járok a 24. héten, de pár jó tanácsot azért megosztanék veletek.
Amint rájön az ember, hogy babája lesz attól kezdve minden pillanat róla szól, mást sem tenne mint olvasna a terhességről, a babázásról.
Vizsgálatok előtt aggódik,az eredményekig folyamatosan tiszta dili az ember feje.
Van egy Elevit nevű vitamin ami nagyon jó, az első harmadra ajánlják a szedését, állítólag a rosszulléteket is enyhíti.
A kismama újság havilap nagyon jó, a többit én nem találtam annak, de azért mindenki próbálja ki őket.
Terhességről szóló könyvek helyett szuper honlapok vannak a neten.
Könyvben engem a Suttogó nyűgözött le, teljesen ráhangolt a babára, az ő gondolkodására, praktikus tanácsok vannak benne az első idők káoszára, nem szépíti a dolgokat.
Az első időszak legfontosabb teendője a pihenés, amennyit tudtok annyit pihizzetek.
Ha már észreveszed a mozgásokat akkor pláne mást sem tennél mint a pocid fognád és simiznéd.
Kaja gyümölcs tejtermékek és minden amit kívánsz, persze a csokik és egyéb tartosítószerekktől hemzsegő chipszek nem túl jók. Természetes dologok adalékok nélkül.
16. heti AFP statisztikára alapuló adat, sokszor az orvos sem tudja pontosan belőni a terhesség idejét így a rossz időben levett AFP is mutathat rossz eredményt, illetve állítólag az 1-2 csepp vér is torzíthatja azt. Szóval a kevésbé jó eredmény még nem jelent semmi tragédiát.
Pénzért is elvégzik a szűrést, de lesz még mire költeni, ingyen is megkapod azt. Pesten ha jól tudom 2 helyen is van genetikai rendelés, ingyen.
Ha mentek korán min 1 óval a rendelés előtt menjetek oda millióan vannak (Bakáts téri).
Szerintem a természet nagyon csodás, már a terhesség alatt átrendezi a dolgainkat, az életünket, hozzászoktat a lassabb, baba centrikusabb élethez.

Nagyon sok pihit és kitartást kívánok
Márti
márti05
 
 


Sziasztok!
Én is ajánlanék nektek!
Én olyan 8 hetes koromba vettem meg a Gyermeket várunk - Rákóczi István könyvét és azóta is rengeteget forgatom (most 28 hetes vagyok), és amit még nagyon ajánlok, az Szécsi Noémi - A kismama naplója című könyv, ez egy regény amibe egy kismama írja le naplószerűen a 9 hónapot, nagyon vicces és érdekes!
Én is csak hasónlóakat tudok írni, mint a Márti. Innentől kezdve már csak ez fog foglalkoztatni titeket. Számolod a napokat, a heteket. Aztán félidő után kezdesz visszaszámolni, hogy még mennyi van hátra és közbe rengetget aggódsz, de közbe minden annyira csodálatos!
Mindenkinek nagyon sok boldogságot és kitartást kívnok és higyjétek el, hogy hamar el fog telni az idő!

Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Sziasztok!

Elköszönni jöttemKép Sajnos az én tündérmesém nem jól végződött. A kis pocilakóm úgy döntött felmegy az angyalkák közéKép Nagyon fáj, elmondani sem lehet mennyireKép De sebaj, a következő babó már földi angyalka leszKép
Remélem hamarosan találkozunkKép

Mel
mel
 
 


Mel én nagyon várlak vissza!
Megértem mit érezhetsz, hisz én is jártam már hasonló cipőben. Ha lesz erőd, én szívesen meghallgatnálak.
Kitartás, és a következő télleg az leszKép

Puszka
Cicmerák
cicmerák
 
 


Cic!

Erős vagyok és optimista, nem hagyom el magam. A következő babónak egy erős, nyugodt anyuka kell.
A doki szerint genetikai okok miatt halt meg, de azt mondta nem kell aggódni, mert ez előfordul, és legközelebb nem lehet baj. Három hónap múlva újra megpróbálhatjukKép
Már túl vagyok mindenen. Csütörökön megyek az eredményekért, remélem minden rendben lesz.
mel
 
 


Mel! És hogy történt? Nagy vérzés és társai (nekem anno úgy volt) És mikor?
Viszonylag hamar talpra álltam én is, és beláttam, hogy jobb, mintha betegen született volna. Én sem keseredtem el, s itt is van a pocimban az eredményeKép Bár megmondom őszintén, nagyon félve mertem csak mondani, és még ma is sokat gondolok arra, hogy nehogy baj legyen.
Remélem hamar újra itt leszelKép
Vigyázz magadra!

Üdv. Cic
cicmerák
 
 


Cic, nem volt vérzés, csak egy kis barna. A hasam sem fájt nagyon, csak egy kicsit. Nem vetélés volt, csak meghalt, így műszeresen kellett befejezzékKép
Hamarosan újra itt leszekKép

Szia, Mel
mel
 
 


És Cic, ne aggódj, ezzel a babóddal nem lehet bajKép Vigyázz rá nagyon és örülj, hogy újra ott van a pocidbanKép
Én amúgy a 11. hétben voltam, és már 8 hetesen elhalt. Hétfőn vettük észre, kedden már túl is voltam mindenen. Jól vagyok, erős vagyok és optimistaKép
mel
 
 


Mel!
Nagyon sajnálom ami történt veletek! Fel a fejjel! Remélem ezek után csak jó dolgok fognak történni veled! Sok sikert a következő babóhoz!

Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Timi (Vargáné)
Ha 13-án mész ultrahangra a debreceni klinikára, akkor találkozhatnánk is. Nekem ma mondta az orvosom, hogy akkor menjek. Én is a 12 hetesre megyek igaz akkor én már 12+4 leszek (szerintem pont egy héttel fiatalabb, de majd meglátjuk)

Nadine
11+4

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Mel
Jó fej vagy, örülök, hogy nem törtél össze. Hamarosan találkozunk ebben a topikban.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Nyanya!

Néha érzek egy nagy ürességet, de túl kell lépni rajta. Nem kezdhetek el siránkozni, mert azzal még rosszabbat teszek.
Én is remélem, hogy hamarosan itt leszek újra köztetekKép
SziasztokKép
mel
 
 


Nyanya!

Írtam a Műszeres befejezés topicba, ha ráérsz, kukkants majd be, lenne egy-két kérdésemKép
Mel
mel
 
 


Mel,
Ő most nem volt elég erős, hogy megszülessen, de talán az volt a feladata, hogy Te elkezdj felkészülni és ráhangolódni az anyaságra. Nem hiszem, hogy bárki szavakkal megvigasztalhat, de a remény megmaradt és ebből táplálkozva talán gyorsabban túljutsz a nehéz időszakon.
Sok erőt és kitartás kívánok! Várunk vissza!
Flo
flo
 
 


Sziasztok lányok!

Mel nagyon sajnálom ami történt,de fel a fejjel,a következő baba gyönyörű és egészséges lesz.Én is sokszor gondolok rosszra éppen azok miatt a dolgok miatt ami mostanában sok kismamával megesik és hallom, remélem nállunk minden rendben lesz.

Nadine!

Sajnos nem megyek 13-án,majd csak 18-án,mert azt mondták,hogy inkább a 12 hét után menjek,és én pénteken még nem töltöm be a 12. hetet. De azért jó lett volna találkozni. Remélem majd elmeséled,hogy milyen volt,hová kellett menni stb., mert én semmit sem tudok.

Timi 11+2
vargáné
 
 


Sziasztok!

Mel, reméljük, hamarosan újra itt leszel. Nagyon szorítunk neked.
Csütörtökön nagyon megijesztett a doki, ugyanis először járt a szája, és csak azután nézett rendesen körül. Közölte ugyanis ultrahang közben, hogy nincs itt semmi a méhben, biztos csak hormonzavarom van v. petefészekcisztám, mittudomén. Én meg ott feküdtem, és kész voltam. Szegény férjem nézte a monitort bután, és semmit sem értett. Erre kb. 20 másodperc további keresgélés utáni mondja a doki, hogy ja hát idebújt őkelme. azt hittem, megfojtom. Na mindegy, a lényeg, hogy megvan, láttam, icipici (4-5 hetes 2,5 mm petezsákostúl).
Ma reggel volt először egy picurka hányingerem, de egy kevéske keksszel helyretettem.
Sziasztok,
Kriszta

Kép
KépKép
nebula
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: