Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Remélem,befogadtok a klubba,bár még van néhány hónapom a 35-ig!
Már az összes topikot végignéztem,írtam is néhányba,csak az a gond,hogy minden téma érdekel,és nagyon kényelmetlen egyikről ugrálni a másikra.Itt pedig úgy látom,mindenféléről szó esik.
Egyébként grafomániás vagyok,boldogult leánykoromban megszámlálhatatlan levelezőpartnerem volt,mellette jónéhány barátnőm,de elköltöztem vidékre,jöttek a gyerekek(3),és mindenki elmaradozott.
Pesten a XVI. kerületben laktunk 15 évig,jelenleg Ceglédtől 28 km-re éldegélünk,úgy-ahogy!
Szóval,minden érdekel,szóljatok,ha már unjátok a szófosásomat!
tangyal
 
 


T.Móni
Üdv a klubban Kép
Eleinte én is össze-vissza ugráltam, meg se tudtam jegyezni, hogy hova írtam. Kiváncsinak köszönhetöen most már jobb oldalt az "elmúlt napok" segítségével sokkal áttekinthetöbb. Próbáld ki, ha még nem próbáltad. Ha a Shift-et is nyomod mikor a topiktémára böksz új ablakot nyit.
Mekkorák a gyerköceid?
Kriszta
Nyanya
 


SziasztokKép

Végre újra életKép
Nah túl vagyunk néhány gyötrő napon, de talán mostmár gördülékenyebb lesz a programunk. Nem hiszem el ha nem látom, mennyit változik egy csöppség néhány nap alatt is. Jelentem holnap leszünk 6 hetesek.
Van néhány képünk az albumunkban:

http://babanet.hu/album/main.php?album=1471&page=1

Móni: Üdv a fedélzetenKép

Kukacz, merre járkálsz mostanság, vagy nálatok is annyira jó az idő, hogy folyton kint boklásztok a kis ördöggel?Kép
Mondanom sem kell, amikor végre alaltattam manót, akkor sütöt ki a nap, de ezért már nem keltem fel, ha még mindig szép az idő később, akkor megyünk majd sétálniKép

Nah húzok, mert vár a konyha.
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 

 
 

Hello Csajok!!! Moni! Isten hozott!!! En MEG CSAK 32 vagyok, mégis ötyézek itt...KépKépKép Jo valahol fiatalnak szamitani!!!

Agi! Sok a dolgom. Na jooo, lusta vagyok!!! De mail-t irtam, és nem valaszoltal, HercegnöM!!!Kép

Anoli!!!Kép Csak igy tovabb!!! Batraké a szerencse!!!

Nyanya, hova kell bökni az uj ablakhoz??? Metr ez nekem nem sikerül sehogy, amiota adsl van...Kép A profilomban hiaba tütyörészem...Kép
Vendég
 


Kukacz
Tartsd nyomva a SHIFT-et mikor a topikra böksz
Nyanya
 


Sziasztok!
Örülök,hogy örültök!Sajnos, én csak estefelé jutok az íráshoz,mert napközben dolgozom.
Nálunk Apuci van Gyed-en,anyuci meg robotol...

Kriszta:A gyerkőcök 11, 8, és 1 évesek.Dália, Zsolt és Dominik.Most éppen jól elvannak,de hamarosan mennem kell második műszakba,vacsi,fürcsi,miegymás.

Anoli:Csak kitartás!Amint látod,nálunk elég nagy a korkülönbség az első kettő után,pedig majd megvesztem egy harmadik kisbabáért!Tiszta depi voltam,bőgtem,ha megjött,a párom pedig elég nehéz volt meggyőzni.De addig-addig nyafiztam,látta,hogy mennyire szeretném,aztán végül beadta a...derekát!Most pedig rettenetesen boldog és büszke,és a negyediken gondolkodik!
Azt hiszem,most engem lesz nehéz meggyőzni!
Felszedtem 25 kilót,96 kilóval mentem be szülni,a végén már alig bírtam menni,úgyhogy háromszor is meggondolom!Emellett lassan új ház kéne,mert a kicsiben(2 szoba) nem férünk!

Ági:Megnéztem Danimanót,tényleg sokat feklődött!
Mi Angyalkk néven futunk,most három kép van,de mindjárt felturbózom egy kicsit.

Kukacz:Kösz az üdvözlést!Ha így haladunk,új címet adhatunk a témának!Sajnos,fiatalabbak már nem leszünk,bár a pici mellett néha 25-nek sem érzem magam.Mikor még terhes voltam mindenki mondta,hogy megfiatalít a pici,de nem igazán hittem benne.Úgy látszik,mégis van benne valami.
Talán kéne egy negyedik is...

Megyek már,megyek,eleget szövegeltem!
tangyal
 
 


Nyanya!!!Nyomom, nyomom, nem megy. Na jo, béna vagyok!!! Ugye megvédöl, ha bant valaki a gyönjörüüüüüüüüüüüü gifjeim miatt???

Moni! Engem altalaban 25-26 évesnek néznek, és mar örülni kellene ennek... A minap 24-nek néztek... Olyan furcsa!!! Azelött mindig tul fiatal voltam mindenhez, most meg mar illik megköszönni az ilyen bokokat...Kép "Elhull a virag, eliramlik az élet..." Babakhoz gratulalok!!!KépNekem csak 1 db. 16 honapos ördögöm van!!!KépKépKép
Vendég
 


Kukacz
lehet, hogy nem mindegy, hogy bal vagy jobb shift, próbáld ki mindkettöt és nem csak nyom bök, hanem folyamatosan nyomva tart miközben bök.
Kép velem gyülik meg a baja annak, aki bántani mer Téged.
Kriszta
Nyanya
 


Nyanya!!! Nekem kéne végre felnönöm, nem??? Vén fejjel itt nyavalygok... Miért vagyok ilyen érzékeny??? Miért nem tudok olyan lenni, mint a legtöbb ember??? Pedig évek ota dolgozom rajta...Kép Nem megy... Biztos nem vagyok normalis...Kép
Vendég
 


Kukacz
nem tudom, mit mond erre a pszichológusod? Kép
Nyanya
 


Aszongya: reménytelen eset, kedveském.Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Mi az, mindenkinek helyrejött a családi élete?

Anoli, mi a helyzet a babakérdéssel?

Nálunk el sem hiszitek mi történt. Talán még emlékesztek, hogy mikulásra megkaptam az első stahl könyvet másodszorra a férjemtől, na az rendeződött. Most viszont hihetetlen módon a névnapomra megkaptam a karácsonyi ajándékomat még egyszer. Ez a Gyűrűk ura 2. rész bővített kiadás. Megbeszéltük előtte, hogy szeretném az első rész bővítettjét is, erre nem vette észre, hogy megint ugyanazt vette meg. Komolyan hülyét kapok tőle. Ráadásul vágott virágot is vett, pedig tudja, hogy utálom. A cserepest szeretem, ami a konyhaablakomba elvan hosszú ideig. Ezt is tudja.
Na ennyi.
Conti

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Sziasztok!

Épp tegnap beszéltünk a dologról. Ugyanis megszakítottan védekezünk, s említettem neki, hogy ez ugye nem 100%-os védekezés és aztán fimoman pedzettem neki,ha "becsúszna", akkor biztos megtartanám. Vagyis mostmár szerintem nagyon is tudja, hogy babát szeretnék. Viszont azt is mondta, hogy ő nem örülne neki, ha lenne még egy gyerkőc :-(. (Néha úgy tűnik, hogy annyira azért nem bánná.) Még nem adom fel!

Üdv, Anoli
Névtelen
 


Anoli, ha ott lenne a baba a pocidban, tuti nem mondaná, hogy nem örülne neki!
C

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Hát igen, én is így érzem, csak hát, ahhoz, hogy a pocimban legyen a baba, ahhoz ő is kell. És sajnos, egyelőre az akció kritikus pontjánál "kiszáll", így meg nagyon kicsi az esély a babához. Igaz, hogy a "kiszállásos napokat" én jelzem neki /igyekszem szűkre szabni :-)/, de azért az lenne az igazi, ha teljes erőbedobással mehetne a dolog.

Anoli
Névtelen
 


Sziasztok!
Anoli, azt mondom ne add fel, olyan még nem volt, hogy mi nők ne tudtunk volna elérni a férfiaknál valamit... Ha én a páromra hallgatok, még most sem lenne gyerekünk. Aztán úgy döntöttem 28 éves koromban, hogy most már aztán irrgumburrgum szeretnék egy gyereket. A másodikat már Ő is akarta és a harmadikra nem tudott rábeszélni, pedig évek óta mondogatja, hogy jó lenne még egy.
Én pedig örültem, hogy már nem olyan picikék (most 8 és 5 évesek) és már jut egy kis időm magamra is. Munkát is találtam, jó volt kicsit kimozdulni, aztán történt egy tragédia tavaly előtt dec.26.-án meghalt az anyukám. Biztos azt gondoljátok, hogy önző vagyok, de akkor döntöttem el,hogy lesz még egy pici. És egy hónapra rá teherbe is estem. Kellett nagyon nekem ez a kis boldogság. És októberben meg is született a harmadik kislányom. Most vagyok 36. Húsz év múlva 56 leszek, pont annyi mint anyukám amikor meghalt.
De a párom már mondogatja, hogy majd a negyedik így meg úgy... Nem, azért azt már nem. És nem is a korom miatt, hiszen Madonna 40 évesen szülte az elsőt, hanem már anyagilag nem bírnánk, sajnos a mai világban már erre is kell gondolni.
Köszi, hogy meghallgattatok!

Tippi
Tippi
 


Tippi, egyáltalán nem tartom önzőségnek. Nagyon is megértelek. Nálam a második 13 év után született és már nagyon bánom, hogy vártam 34 éves koromig. Öt évvel hamarabb kellett volna szülni, és akkor már lenne egy harmadik is, de így már a 36.ban nem merek belevágni. Mondjuk, ha olyan alkatom meg körülményeim lennének mint a Madonnának, akkor igen. Későn jöttem rá, hogy a legjobb dolog a világon az anyaság. Persze egy jó férj mellett még jobb lenne.

Conti

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Sziasztok!
Csatlakozhatnék hozzátok? magamról, vagyis magunkról annyit igy kezdésnek, hogy én 40 éves múltam a férjem 44, és most van egy picurink, Fruzsina, aki 13 és fél hónapos tündérke.Nekem is és a férjemnek is a második házassága, és mind a kettönknek felnött gyereke van. Nekem van egy 23 éves fiam, és egy 21 éves lányom. A fiu már külön él tölünk, de a lány velünk él. A férjem fia 25 éves, és ö egy barátnövel él. Három éves hátzasok leszünk junius elsején.
Tudom, hogy nem kérdezett senki, de én azt mondom, hogy nagyon kellett a Fruzsina nekünk!Most élünk normális családi életet. A gyerekeim nagyon jol meg vannak a férjemmel.
Anoli! Majd meglátod, mennyire fogja a párod imádni a kicsit, mert szerintem ahogy öregszünk, egyre jobban magunkat látjuk bennük. A másik meg az, hogy nagyon ugy néz ki, hogy ez az ""öregkkor""" nagyon kell nekünk,mert az élet egy nagy játék, csak jol kell játszani.
Köszönöm hogy elélvastatok. Ha van kérdés szivesen válaszolok.
Üdvözlök mindenkit Márti
Mellékelek a kis Fruzsiról egy képet.Kép
fruska
 
 


Szia Márti!

Légy üdvözölve közöttünk! NAgyon édes a lányod. Gondolom így felnőtt gyerekekkel és vele teljesen más az életetek. Valahol olyan ez mintha újra játszhatsz táblát huztál volna az élet nevű játékban.

Tippi
Egyáltalán nem önzőség, addig valamiért nem akartad, akkor és ott jött el az ideje, jól tetted, így teljesebb az életed.

Conti
Én 16 évet vártam manómra, sokat tépelődtem, sok volt bennem az önvád, mostmár tudom, butaság volt, nem az én készülékemben volt a hiba, és nem a volt férjemében, hanem nem voltunk kompatibilisek egymással (jó kis informatikus nyelven).
A 37. születés napom elött egy héttel született meg a kisfiam, és még mindig nem érzem magam elég éretnek néha, sokszor olyan érzésem van, hogy még magam is gyermek vagyok, de ez valahol jó is. Párommal már felmerült a második bébi kérdése is, de még azért egy kicsit várnék vele, hisz manó ma volt még csak 12 hetesKépna de ha tényleg belevágunk akkor olyan sokat még seKép
Egyetértek veled, a világ legjobb dolga anyának lenniKép

Köszönöm hogy elolvastatok.

Ági

Ilyen manócskám ha szopi után beájul:
Kép

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Szia Ági!
Köszike az fogadtatást!! Nagyon édes a kismanód. Szerintem akárhány évesen szül az ember, akkor se lehet eléggé fölkészülve a manóra.Nagyon igaz, hogy minden gyerek más. igaz, hogy nálink nem egy az apa, de bizton állíthatom, hogy a Fruzsi SEMMIBEN nem hasonlít a két nagyhoz.Hát erröl lehetne rengeteget mondani. De az is igaz, hogy teljesen másképp fogjuk fel a mostani kismamaságot. Te nem igy gondolod? Az is igaz, hogy másabb világba élünk de hogy ennyit változzon minden, szinte el sem hiszi az ember.Ha csak az árakat nézzük.Anno egy doboz mackósajt 9,60 volt. ma meg 200 felett van. Régen nem kellett ennyi nyavaja miatt aggodnunk. Legalább is, nem tudtuk mi az, és nem is féltettük tőle a gyerekeinket. Örültünk ha átesik a bárányhimlőn, meg a mumpszon. Na de ne keverjem össze ezt az oldalt a nosztalgiával. habár szerintem azért szívesen nosztalgiázik mindenki. Nem???
Üdv Márti
fruska
 
 


Ági, ha jól emlékszem Te diétáztál sikeresen. Elküldenéd nekem, amid van róla? sofka@freemail.hu .

Nagyon köszönöm. Ha van, egy kis lelkierő is jöhetne mellé...

s
sofka
 
 


Sziasztok!

Sofka
Igen, én diétáztam elég sikeresen babócával, szüléssel együtt leadtam 29 kilót, de volt miből bőven. Most mondjuk nem vagyok nagyon bűszke magamra, mert a szopi alatt visszakaptam 5 kilót, de mostmár érzek magamban elég erőt, hogy rendbeszedjem magam újra, persze figyelve arra, hogy manónak legyen bőven tejcsi.
Elküldöm amiket annak idején összeirtam, de érdemes visszaolvasni a ducin babát vállalni topicot is.

Márti
Tökéletesen igazad van, minden terhességünk, minden baba más, nincs két egyforma történés.
Ahogy halad az idő, a tapasztalatainkat kihasználva több jót tudunk csemetéinknek nyújtani. Van egy kis hátulütője is, többet is tudunk aggódni, van amikor már nem tudunk felhőtlenül felelőtlenek lenni, a felelőtlen szót most nem negatív értelemben vettem.
Boldog vagyok, hogy itt szuszog a kiságyban manócska, és talán így volt rendjén, nekem is fel kellett nőnöm hozzáKép
Nosztalgiázni nagyon szeretek, anyummal sokat szoktuk emlegetni a régi időket, előkerestem régi mesekönyveket, melyek most jól jönnek majd Daninak, sőt megtaláltam az első gumi egeremet is, ráadásul még mindig sipol, pedig 37 évesKép

Tettem fel még néhány képet ide, ha van kedved nézd meg őket.

Legyen szép napotok
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Márti, gratulálok a kislányodhoz, nagyon aranyos!
Nálunk a két lány iszonyúan hasonlít egymáshoz, alkatilag, lelkileg, mindenben. De nekem ez tetszik. Persze tudom hogy nem két tojás lesznek később.

Ági, hagyd a csudába a fogyózást míg szoptatsz! Majd utána.. A manócskád tündéri, sok tejcsit neki!

Puszkó, Conti

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Sziasztok!
Conti: mennyi idő van a lányaid között? Nekem nem egészen húsz év, de nagyon jó ez igy. A nagylányomat Barbarának hívják, és nagyon szeret a fruzsival játszani. De a kis huncut nagyon eréjesen kimutatja az akaratát mindenkinek. Pl: az akasztós szekrény alja, a kedvenc bújóhelye. Oda senkit nem enged be. még engem se.

Amikor a nagyok kicsik voltak, ugy gondoltam, hogy több ezer kismama van körlöttem, mért pont velem, velünk történne valami. Igaz soha nem volt semmi komoly gond velük,a rendes gyerekbetegségeken kivül. Ma meg mindent olyan tragédiának fogok fe. mondjuk van is miért. Fruzsina már nagyon korán elindult. Van mit szaladgálni utánna. igy volt ez karácsony után is. megetettem a Fruzsit, és kivettem az etetőszékből. Bejött a nappaliba. Akkor még állt a karácsonyfa. Szépen elvolt, magának, én meg kezdtem leszedni a fát. 1x csak azt veszem észre, hogy szalad felém, sír. Megölelem, és nézek mögé, mert egy hatalmas plüss kutyán feküdt,hogy vajon mi történhetett ami miatt sírt. Látok egy széttört üvegdíszt a fáról. nézem mit vágott el, és látom, hogy köpködi ki a darabjait. Feszitem szét a száját, és még 1 darabot vettem ki a szájából. Ez egy kicsit elvágta a száját. Még volt annyi lelkierőm, hogy a szájába nyomtam még 1-2 kanál kelkáposzta fözeléket. Ez volt a szerencsém.Fölkaptam és rohantunk vele orvoshoz. Orvos beutalót adott a korházba. Hál Istennek nem volt komolyabb baj. Ugy nézett ki, hogyha le is nyelt belőle egy darabot, az olyan picike volt, hogy ki is kailja, mert azzal a falattal be tudott ágyazodni a kaja, és a széklet állományába. Mondjuk hiába figyeltem a pelust, nem találtam semmit benne. A kórházba megvizsgálták, uh és garat vizsgálata volt. Orditott a lelkem,ahogy a száján kifért. De hál istennek túl vagyunk rajta.
Ez nekem elég tanulság volt. valamikor amikor kicsijeim voltak, soha semmi ilyen nem volt. A régmúlt időbe a gyerekeim ebben a korban még javába csak a járokába voltak. De a Fruzsit már nem lehet 10 hónapos kora óta oda tenni.
Ez is azt mutatja, hogy nem elég éber az ember. nagyon sok mindent nekem is ujra kell tanulnom
De nagy örömmel teszem.
Bocsika egy kicsit hosszú lettem.Köszike hogy elolvastátok, és remélem tanulságul szolgál minden kismamának.
Márti
fruska
 
 


sziasztok!
Megint én vagyok! Szerintem elegetek lesz hamar belőlem. Kérdeznék töletek!
Fruzsinámnak 2 hónaposan ki lett fúrva a füle. Nem is volt vele semmi gond. Egyszer csak éjjel az ágyába találtam meg a fülbevalóját. Kiesett. probáltuk visszatenni, de nem sikerült. A dokinéni pont nem volt, igy el is maradt a visszarakás. De a fülije benőtt. Most találtunk itt egy csajt aki vállal fülbelővést. Na már most annó nekem majdnem ráment a hallásom erre a dologra. Mondjuk nagyon féltem is őt, mert nem fáj azt tudom, de már a lefogástól is ordit. Ti visszalövetnétek-e neki a fülét, vagy hagynátok ugy? Most egy fülbevalóval jár-kel.
Ti mit csinálnátok a helyembe?
irnátok erről?
Márti
fruska
 
 


sziasztok!
Megint én vagyok! Szerintem elegetek lesz hamar belőlem. Kérdeznék töletek!
Fruzsinámnak 2 hónaposan ki lett fúrva a füle. nem is volt vele semmi gond. Egyszer csak éjjel az ágyába találtam meg a fülbevalóját. Kiesett. probáltuk visszatenni, de nem sikerült. A dokinéni pont nem volt, igy el is maradt a visszarakás. De a fülije benőtt. Most találtunk itt egy csajt aki vállal fülbelővést. Na már most annó nekem majdnem ráment a hallásom erre a dologra. Mondjuk nagyon féltem is őt, mert nem fáj azt tudom, de már a lefogástól is ordit. ti visszalövetnétek-e neki a fülét, vagy hagynátok ugy? most egy fülbevalóval jár-kel.
Ti mit csinálnátok a helyembe?
irnátok erről?
Márti
fruska
 
 


Márti, ha meg tudják csinálni, hogy ugyanott kilyukasszák, akkor szerintem igen. Mégis jobb, mint egy fülbevalóval. Igaz a másikból is ki lehetne szedni.

Nekem 13 év van a lányok között, és pont Barbi az enyém is.
Na akkor leírom, hogy volt a fülbevaló nálunk. Anno a gyerekdoki kifúrta neki, még hagyományos tűs módszerrel és nagyon aranyos kis fülbevalót kapott. Aztán nagyon meguntam, hogy beakadt a ruháiba, és kiszedtem neki. Persze benőtt, és most hogy 15 éves lassan, újra ki fogjuk lövetni neki, csak rá kéne szánni magunkat. Most jött el az ideje, hogy szeretne fülbevalót.
Nekem más kislányok fülébe tetszik a fülbevaló, de a Bettinek most nem furattam mi, és nem is fogom.

Conti

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Szia Conti!
Tudod igazából a Fruzsi nem sokat sír!Inkább nevet meg táncol. Én inkább attol félek, hogy nem találnák meg ugyan azt a lyukat, és hogy mennyire orditana ha lefognám. Itthon az övé minden. Habár ha nem figyelünk ra, nem vele van foglalkozva, akkor mindig valami csibészségen töri a fejét. A mesekönyvek nem kötik le olyan nagyon ahogy én azt gondoltam. Teljesen másabb mint a nagyok voltak. Ök ennyi idősen még csak az ágyba, vagy a járókába voltak zömében. Ehhez képest a Fruzsi egy kis durocell nyuszi. rengeteget mozog. A kedvenc játszóhelye az akasztós szekrény alja. Kipakolta onnan a táskákat, és ott szeret tanyázni. A lelógó ruhák és kabátok mőgé bújik, és ott játszik kukucs játékot. A másik meg az, hogy nagyon pakolos kislány. Karácsonykor ugy kihajitotta a leveses tálat a szekrényből, hogy senkinek nem volt érkezése alkapni.
A Fruzsi már terhesen is teljesen más dolgokat produkált a pocimba, mint a két nagy. Tenálad is igy volt? Vagyis nálatok is igy volt 35 fölötti kismamák?
Ja és volna egy kérdésem hozzátok!! Voltatok pocaklakósan 3D vizsgálaton? és merre? Ahol papás szülés volt, hogy élték meg az apukák a kissé megkésett ajándékot?
Na mentem
Sziasztok Márti
fruska
 
 


SziasztokKép

Mi nem mentünk el 3D ultrahangra, mert nagyon drágának tartom, és nekem a sima ultrahangnál nagyon sokat szenvedtek, mert ugyebár nem egy nádszál kisasszony voltam és vagyokKép. Igy maradt a meglepi, amire abszolute nem panaszkodhatunk, mindenki azt kérdi folyton, hgoy hogy tudtunk összehozni ilyen szép babát, párom mindig bűszkén rávágja, hogy a recept az titokKép

Nálunk nem papás szülés volt, mert macipapa utálja az orvosi műszereket, a korházat stb., azt beszéltük meg előre, hogy miután manó kibujt utána jön be hozzánk majd hogy azt a két órát együtt töltsük majd, sajna nem teljesen igy lett.
Mivel nem tágultam és a vérnyomásom az egekbe szállt ezért megcsászároztak, de a szülésznőm baromi rendes volt és bevitte a szülőszobába a páromat és miután kiemelték manót bevitte neki, végig ott volt mig lemérték, felöltöztették és ő dajkálhatta meg először. Azt nagyon nagyon sajnálom, hogy nem láthattam őket igy együtt, de hát az egészségünk fontosabb volt.
Apája nagyon nagyon büszke a fiára, szereti nagyon, és most már vele fürdik a nagykádban, eddig nem merte a kicsiben megfürdetni, de a nagyban imád vele pancsolni.

Képzeljétek kedden lesz három hónapos és a héten mostmár többször is átfordult hasról hátra, annyira édi volt, mikor sikerült neki büszke pofival vigyorgott rámKép

Én sajna nem tudok összehasonlitásokat tenni, mivel manó az első babánk, de majd ha esetleg jön a kistesó akkor tuti lesz alapomKép

puszi nektek

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Márti, én voltam 3D-n a soroksári úti megatoysban levő rendelőben. Nagyon tetszett, akkor 25 hetes voltam, és már nagyon kíváncsi voltam a nemére. Nagyon fiút várt a család, de én titkon reménykedtem hogy lány lesz. A rendelőben nagyon kedves pasi volt, már ismertem régebbről is, mert a tétényiben is ultrahangozott. A sima ultrahangon én is megkaptam, hogy "vastag a hasfala".
A szülésre nem jött be a férjem, nem akart én meg nem erőltettem. Segíteni nem tudott volna, inkább szerettem volna ha látja miről van szó. Sajnos be van sz@rva a kórházakban.
A gyereket nagyon várta az apja, mert ő már régebben akart, én halogattam, sőt ő még szeretne.
A terhességeket nem is tudom összehasonlítani. Annó egy nyugis munkahelyen az utolsó hónapig dolgoztam, nem volt gondom, vártam Barbikát, tudtam hogy lány lesz, akkor is megmondták a sima ultrahangon. Most meg már az elejétől otthon szerettem volna maradni, mégis 7 hónapig dolgoztam, aztán otthon folytattam a munkát. Hiányzott a pihizés, és most nem a lustálkodásra gondolok. Autóval egy óra oda, egy vissza volt az utazás, már nagyon untam a végén a vezetést. Iszonyú meleg volt a nyár, dagadt a lábam stb.stb. Már nagyon vártam a szülést.
Na arról jobb ha nem mesélek.

Ágiboszi, gratula a forgáshoz! Képzeld nekem Betti csak hét hónaposan kezdett forogni, addig csak véletlenszerű volt inkább. Oldalra elfordult, és úgy játszogatott, de a nagy lendületet nem kockáztatta meg.
Jó lehet az együtt fürdés isKép

Puszkó Conti

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


remélem, az, hogy ebbe a topicba írok, nem veszélyeztető faktor ... :-(
Két alkalommal jelentkeztem be ide, mint 35 feletti igen friss terhes kismama, sajnos mind a két alkalommal pár hét múlva eltűntem. Az első terhesség 6 hetesen ment el, vérzéssel, a másodiknál a 9. heti UH vizsgálaton a méretekből állapították meg, hogy gyakorlatilag pár órával korábban állt meg a baba szíve. Ez volt idén január elején. Most pedig ismét terhes vagyok, nagyon az elején, még csak a teszt pozitiv, de a dokim még egy hét várakozást javasolt, hogy egyáltalán látszódjon valami az ultrahangon. Már van egy fiam, a nyáron lesz négyéves. Ez a baba 2005. januárjában születik majd meg (mert megszületik!) Az a vicc, hogy a fiam (aki tiszta apja minden tekintetben) az apja születésnapja körül született, ez a kislány (mert az lesz!) meg az én születésnapom körül születik majd meg.
Ezzel vigasztalom magam az elhalt babáimért...
elle
 
 


Elle!

Kívánom Neked, hogy januárban(vagy december végén)
egészséges kislányod szülessen!

Nekem is pénteken lett nagyon halvány, két, kétcsíkos tesztem. Bízom benne, hogy holnap már erősebben jelentkezik az a csík.

Szeptemberben leszek 35 éves, ezért írtam ebbe a topikba. Van egy húsz hónapos kislányom. És Ő a negyedik terhességemből született.
A harmadik és negyedik terhességemnél progeszteron pótlással sikerült megtartani a terhességet. Neked ezt nem mondta az orvosod?
Lehet, hogy az alacsony progeszteron szinted miatt nem maradtak meg a babák. Én a helyedben rákérdeznék! Nem ártalmas ez a gyógyszer, amit a 12. hétig kell szedni, tehát én biztos kikönyörögném az orvosomtól!!!!!!!!

Mikor volat az utolsó mensid első napja?
Szeretnék hasonló korú és hasonló terhességi korú mamákkal társalogni.

Úgy szeretném, ha tényleg baba lenne nálam is kilátásba!!!!!!!!
naspolya
 
 


Naspolya,
sajnos abba az ostoba helyzetbe kerültem, hogy minden egyes terhességemnél másik orvoshoz kerültem. Az első, akinél a fiamat is szültem anno, a vetélés tényére (ami a lakóhelyemtől távol, egy rokonlátogatás során ért) csak azt mondta flegmán, hogy milyen kontárok azok a vidéki orvosok, akik a missed ab-t követő kisműtét előtt tágítást is alkalmaztak - mikor pont neki, aki a császármetszésemet végezte kellett volna tudni, hogy még nem volt hüvelyi szülésem, és ilyenkor minden emberből lévő orvos tágítást alkalmaz. Nem sokat gondolkodtam, mielőtt otthagytam, és átmentem egy másikhoz, aki nagyon kedves volt, csak szerintem inkább a miómámra koncentrált, mint a hormonháztartásomra. A második vetélésem után un. TORCH vizsgálatra vért vettek tőlem, ez esetleges fertőzéseket mutathatott volna ki, de ez negatív lett. Vissza kellett volna mennem kontrollra, de egyszerűen nem tudtam magamat rávenni. Aztán két teljes menstruációs ciklus után teherbe estem, kicsit nem gondolkodtunk a férjemmel, csak utána derült ki, hogy pont a menstruációs ciklus félidejében, a 14. napon szerettük egymást - ez már korábban is mindig terhességgel végződött... Most ismét elmentem hát egy harmadik orvoshoz, nem mintha a másodikban nem bíznék, de ebben a harmadikban méginkább :-) Na ő azonnal mindenféle lehetséges okot feltáró vérvételekre küldött, aminek eredménye mondjuk csak hetek múlva lesz meg, és én közben itt vagyok a friss terhességgel, amit ugye meg kellene tartani... Jövő héten megnézi ultrahanggal, és ha ez valóban egy fejlődő magzat, akkor azonnal hormonkészítményeket fogok kapni, hogy megmaradjon.
Az utolsó mensim időpontja egyébként április 1-je.

lehet, hogy nem értelek, de most akkor neked két gyereked van? Merthogy mondod, hogy a harmadik és negyedik terhességedet is hormonkezeléssel sikerült megtartanod.

Nálam még az is bonyolította a helyzetet, hogy az első vetélésem előtt ugye egyáltalán nem gondoltam a lehetőségre, mivel a fiammal gyakorlatilag zavartalan lefolyású terhességem volt, csak a végén farfekvés miatt kellett császározni. Akkor még a miómámról sem tudtam, tényleg pörölycsapásként ért, hogy hat hetesen elment a baba, talán fejlődési rendellenesség, talán beágyazódási problémák, talán a mióma miatt. A második terhességem első hetei decemberre estek, amikor az ünnepek alatti kavarodás miatt az 5. héttől nem látott engem orvos a 9. hétig, mivel félreértettem őt, azt hittem, hogy nem dolgozik a két ünnep között. Igaz, ő meg nem mondta, hogy bármit tennem kellene a következő találkozásig az Elevit szedésén túl, pedig ismerte az előéletemet.

Na mindegy, ez már mögöttem van, a jelenre kell figyelni.
elle
elle
 
 


jaj de önző vagyok! Csak magamról csacsogok... Hát persze, hogy baba lesz abból a két csíkból neked, Naspolya... Kép
elle
 
 


Szia Elle!

Ma is teszteltem, megint nagyon halovány lett az első csík...
Kezdek kétségbeesni, de du. megyek dokihoz, hátha jó dolgokat mond majd.

Nincs két gyerekem, mert a kislányom előtti terhességet fejlődési rendellenesség miatt meg kellett szakítatanom a 16. héten. Elzáródott a húgyvezetéke és nem tudott ez miatt a magzatvíz keringeni a szervezetében, a veséi teljesen tönkrementek. Egyébként megmaradt a terhesség.

Én a helyedben a háziorvosommal felíratnám az Utrogestan nevű gyógyszert, mert tényleg nem árt.
Nehogy késő legyen a jövő heti eredmény!
Minden lombikos ezt kapja!
Nem tudod előbb megszerezni a vérvétel eredményét?
Nekem mindig készen lett másnapra!
Van olyan topik, ahol tudnak tájékoztatást adni leírt értékek alapját, hogy van-e baj!

Estére jövök, ha jó, ha rossz eredményt tudok meg!
naspolya
 
 


Szia Elle!

Megjöttem a nőgyogyimtól. Sajnos még senkit nem mutatott az uh .
Olyan meglepő volt, hogy a dokim 20 hónap után is első látásra megismert és emlékezett minden bajomra.
Azt mondta, hogy nagyon korai terhességtől van itt még szó és ne keseredjek el.
Írt fel utorgestan kúpot és egy hét múlva kell visszamennem. Akkor hátha többet látunk.
Visszanéztem a noteszemet az előző terhességeimnél és tényleg csak a 34. napon mutatott az uh először petezsákocskát.
Nekünk a 18. napon (15-én) készült a babánk, tehát ahhoz képest most vagyok a 32. napon!
Jövő héten többet tudok!
Minden jót Nektek!
naspolya
 
 


Sajnálom azt a 16. heti megszakított terhességet. Az kemény lehetett...

én nem tudom, mit gondoljak ezekről a még nem kimutatható terhességekről. Anno a fiamnál 3 nappal az elmaradt menstruációm után már látott az ultrahang egy 5 mm-es petezsákot (bébit benne még nem). Ma voltam utrahangom, látott az ultrahang egy 2,8 mm-es kezdődő petezsákot - no meg egy 31 mm-es cystikus képletet. Ez utóbbiról még nem derült ki, mi is lehet. Holnap lesz meg a vérből kimutatható HCG nagyságának eredménye. Aztán egy hét múlva mehetek kontroll UH-ra.

Azok a vérvizsgálatok, amit említettem, nem azonosak ezzel az egyszerű HCG hormonvizsgálattal. Azok immunológiai stb. problémák feltárására hivatottak.

Na kitartás és magas HCG! elle
elle
 
 


Sziasztok!

Elöször is Elle és Naspolya:
Gratulálok a terhességetekhez, jó egészséget!! Kép

Nem jártam még itt, de hátha kapok
valamelyikötöktöl okos tanácsot.
Nyáron töltöm a 35-öt, tehát határeset vagyok, és jelenleg 14 hetes (+2 nap) kismama vagyok. Két hete voltam tarkóredö mérésen, ahol mindent rendben talált a doki (tarkóredö 1,9 mm), de azért felküldtek a genetikai tanácsadóba. (a korom miatt)
Egy nagyon kedves hölgy fogadott, és azt javasolt, gondolkozzak el a magzatvízvétel lehetöségén (Brrr.) Egyáltalán nem szívesen mennék bele, nem is elsösorban a fájdalom miatt, hanem az esetleges vetélés veszélye miatt. Nektek mi a véleményetek erröl a beavatkozásról? Hallottatok róla jót, rosszat?

Marica
marica69
 
 


Marica

Én megcsináltattam bár az orvosom indokolatlannak tartotta. Azt mondta felesleges, mert nem vagyok még 35 éves. Akkor voltam kb 14 hetes terhes és 1 hónappal a 35. szülinapom előtt. Nekem az az 1% kisebb kockázat volt, mint az, hogy esetleg a korom miatt baj lesz. Ha betartod az utasításokat (3 nap szigorú fekvés és egy hónap kímélő életmód a vizsgálat után) akkor az az 1% is csökken. Egyébként fájdalommal nem jár. Pár másodperc az egész és annyi mint egy szúnyogcsípés. Én még nem hallottam rosszat az amniocentézisről.

Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


SziasztokKép

Régen irtam már, de azért olvasó üzemmódban vagyokKép

Marica,
én 37. szülinapom elött egy héttel szültem a fiamat, a dokim javasolta az amniócentézist, hogy mindent tutira kizárjunk. Tényleg csak annyi fájdalommal járt mint egy vérvétel, utána meg ha betartod a pihenést akkor semmi baj nem lesz. Jobb igy, hogy tudtuk az alap genetikai betegségek kizárhatók. Nyugodtabb volt a terhességem hátralévő része, sőt mivel kiváncsiak voltunk, igy már azt is tudtuk pontosan, hgoy kisfiunk fog születni, jobb volt igy készülni, nem vásároltunk be egy halom rózsaszin babaruhácskátKép

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Szisztok!

Még én sem írtam ide, de néha bekukkantok. Csak jövőre leszek 35Kép

Marica: én úgy tudom, hogy 35 fölött teljesen jó eredményekkel is elküldenek a genetikára. Hivatalból. Szóval ettől még símán lehet minden oké. Én 33 évesen szültem az első gyermekemet. Sajnos alacsony lett az AFP-m, és hiába volt minden más tökéletesen rendben, én is kértem a vizsgálatot.Már 20 hetes voltam. Csak megerősíteni tudom az előttem szólókat, a beavatkozás maga nem vészes. A SOTE I-en ambulánsan, futószalagon csinálják. Csak ki kell várni a sorodat, iszonyú sokan vannak.
A legrosszabb az utána következő 4 hét várakozás. De valami olyasmit is hallottam (ez nem biztos), hogy ha előbb kiderül, hogy baj van, akkor felhívnak telefonon.
Ja, és én kiírattam magam a háziorvossal egy hétre, és semmit nem emeltem meg, három napig meg feküdtem.

Ági
Kép
Kép
hagnosz
 
 


Sziasztok!

Köszi Lányok a biztatást!
Azt az 1 % kockázatot azért tartom soknak, mert úgy tudom, hogy a betegség elöfordulási esélye 0,3 %. (Ebben a korban.) De azért elgondolkodom komolyabban ezen a dolgon. Jövö héten beszélek a dokimmal, hogy ö javasolja-e?
A sógornömnek végeztek 10 éve ilyen vizsgálatot, ugyanott, ahova én is járok (Szeged, klinika) és megállapították, hogy egészséges és kislány!
Erre egy egészséges fiút szült! Ezek szerint akkor mennyire lehet bízni az eredményben, ha még azt sem tudták megállapitani, hogy fiú vagy lány?!
Vagy ez csak egy tévedés az több ezer jó mellett?
Szóval ezért vannak fenntartásaim!
De megnyugodtam, hogy pihenéssel ki lehet védeni a kockázat nagy részét!
Még egyszer köszi!

Marica
marica69
 
 


Marica

Lehet, hogy a sógornődnél csak valami adminisztratív hiba csúszott be, mert én úgy tudom, hogy 100%-ra meg tudják mondani a baba nemét. Szerintem 1% kockázati tényezőt minden orvosi beavatkozásnál mondanak, mert ezzel védhetik magukat.

Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Marica: szerintem is azért mondják az egy százalékot, mert semmit nem mondhatnak 100%-ra. Nekem a vizsgálat eredményét is úgy pecsételték a kartonomra, hogy 99%-os valószínűséggel kizárható a baj.

A magzatvízből magzati sejteket tenyésztenek ki, és az arra alkalmas állapotban megvizsgálják a kromoszómákat. Mindegyiknek száma van. A 13-asnál, a 18-asnál, és a 21-esnél a leggyakoribb a hiba. (A 21-es hibája a Down szindróma.)Ezen kívül, ha kéred, megnézik a nemét is, vagyis az ivari kromoszómát. Ez ugye lehet XX, vagy XY. És egyértelműen látszik. Szerintem is csak valami adminisztratív hiba lehetett.

Ági
Kép
Kép
hagnosz
 
 


Marica!

Már egyszer volt téma a magzatvízvizsgálat ebben a topikban. Nézz bele az "Archiv 2003 Október 23" -ba, itt kezdődött, hátha találsz valami használható infót.

Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


SziasztokKép

Marica,
nekem is meséltek bent olyat, hogy valaki kisfiut várt és kislánya született, pedig volt kromoszóma vizsgálata. Jól meg is ilyedtek hátha rejtett heréje van a hasban és azért lett xy a kromoszóma tenyészet, aztán lazán kiderült, hogy adminisztrativ hiba volt, aki végezte a vizsgálatot rosszul rajzolta be a jelet.

Nekem amugy az AFP normális volt, sőt a genetikai ultrahang is rendben volt mégis megnyugtatóbb volt számomra, hogy bizonyos betegségeket 99 %ra kizártak. Amugy meg ha valaki nem akarja elvégeztetni akkor nem kötelező, hanem csak ajánlott 35 felett.

Az tuti, hogy ha lesz kistesó esetleg nálunk, akkor nála is elvégeztettem, hogy megnyugodjak, sajnos van a környezetünkben sérült baba és tudom mekkora áldozattal jár a nevelése és lehet hogy valaki megvett érte, de én nem tudnám vállalni, nem érzek magamban annyi erőt, és minden tiszteletem azoké akik ezt felvállalják.

A vizsgálat eredményénél, ha bajt találnak úgy is felhívnak előbb mint, hogy letelne a 4 hét, vagyis az már tuti jó jel ha nem hivják az embert a kontrollig.

A futószalag efektus meg szószerint értendő, rengetegen vannak, időpontra megy az ember, mégis vagy másfél óra mire végez, pedig a beavatkozás nincs 5 perc se. Az utána való pihenést meg szigoruan be kell tartani mindkettőtök érdekében.

Nah dugultam és mindenkinek szép hétvégét.

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Ágiboszi!

Te mázlista vagy, hogy másfél óra alatt végeztél. Kép Én 4 órát vártam, pedig időpontra hívtak be.

Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


nyanya!!!
szia! direkt téged kerestelek, hogy vagy?? mi újság veled?
ha itt válaszolsz, majd ide visszanézek!
mégegyszer szeretném megköszönni azt a sok bíztatást, amit tőled kaptam!! nagyon jól jöttek, és sok szükségem volt rá, és látod, meg is lett az eredménye! már a 14. hét vége felé járunk, eddig minden rendben. már a párom is társ ebben a dologban is, beszél a hasamhoz, sokat simogatja! örülök hogy minden jól alakult. az anyja lassan beletörődött a "tragédiába", de mi már nem foglalkozunk vele, meg azzal, amiket mond.
köszönöm!!
bagzer-eszter

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Szia Bagzerka!
Örülök, hogy megkerestél Kép Látom ám, ha írnak nekem, legyen az bármelyik topik, mert mindig az "Elmúlt napon"-t használom, és ha az első szó Nyanya, akkor feltűnik. Csak akkor nem veszem észre, ha több mint 1 napig nem jutok nethez. Kép
Örülök, hogy rendeződtek a dolgok, szerintem lesz ez még jobb is, már ami az "anyóst" illeti. Lehet, hogy csak túl gyereknek tart titeket és ezért ez a nagy aggodalom és tiltakozás, de ha meglesz a baba és lát titeket, majd rájön, hogy ez nem igaz. Én jól vagyok, ma voltam kontrollon és már most belevághatunk a gyerekprojectbe.
Remélem hallok még rólad és csak jó híreket Kép
Addig is itt egy pár kép a fiamról és ha ügyes vagy engem is megtalálsz Kép
http://babanet.hu/album/main.php?album=937
ezek meg későbbi képek:
http://babanet.hu/album/main.php?album=1799

üdv.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


nyanya!
köszi a bababemutatót! nagyon boldog kis fickód van!! nagyon édes, és gyönyörű a szeme!!!

örülök hogy újra belevágtok!! Kép
remélem minden jól megy majd!

üdv, bagzer-eszter

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: