Új privát üzeneted érkezett!

nem a meló a fontos, hanem az, hogy ismét dolgozom. Októberben mentem vissza 3 év 24 órás anyaság után. Azt is teljes szívemből csináltam, meg most ezt a dolgozó anyaságot is. Otthon ülve várni, hogy elteljen ez a 9 hónap... Ez sokkal rosszabb lenne, mint az esetleges melós stressz. Szellemi munkát végzek, érdekes emberek között.
elle
 


Elle! Vigyazz Magadra!

Conti! Melyik varosbol valo a férjed?A könyv szerintem is jo.

Nyanya! CöCö!!! Nem gyütt semmi!!!Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Kukacz, a férjem bpesti, most is itt élünk. Az ikertestvére szerencsére lány, mert belőle egy is sokKép

Elle, így már értem. Az elsővel én nem is bírtam 3 évet otthon, már két éves kora előtt egy hónappal visszamentem, mert ajánlottak egy jó helyet. Akkor még a nagypapival laktunk együtt, és ő elvállalta Barbit egy jó fél évre, aztán ment két-három hónapot bölcsibe, majd az oviba.
Most viszont szeretnék minél tovább itthon lenniKép

Conti

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 

 
 

Szia Conti!Meg a Többiek is!!!Kép Megföztem a Stahl könyvböl a kapribogyos-kapros borjuszeleteket. (Sütöttem...) Nagyon finom lett!!! Asszem, a 2. recept a könyvben!!!
Vendég
 


nem tudtam meg sok minden újat a dokimtól (rohanós terhesgondozás keretében úgy látszik a kérdésekre nem jut idő...) A mióma akkor veszélyes, ha a méhüreg felé kezd nőni, mert akkor okozhat bevérzéseket, végső fokon vetélést. De távolról sem olyan veszélyes, mint az ikerterhesség, ott nagyobb a komplikáció veszélye. De ikerterhességnél a méh is máshogy tágul, alakul, ezért nem olyan, mint a miómás terhesség. És ismét megerősítette a dokim, hogy egy ilyen terhességből bármi lehet, jó is és rossz is. Egyelőre minden jó, "ébrény" látható a 7 mm- hosszú éles szélű petezsákban (figyelitek, miket tudok), szívhangot még nem detektáltak (most vagyok a 6. hét végén), a mióma nagysága nem változott. Mivel azonban a mióma hormonváltozások hatására alakul, a terhesség alatti ilyenirányú változások hatnak rá, ergó nagy valószínűséggel nőni fog. A kérdés tehát az, hogy merre. Na, hát ez van. Életmódom jelentősen nem változott, mondjuk nem kapkodom fel a fiamat olyan gyakorisággal, mint eddig, jobban odafigyelek az étkezésre (magyarul eszem néha...), és nem járok sportolni. És várok. Az elvesztett babák topikban olvastam egy lányról, aki egymás után többször is elvetélt. Azt írja, hogy az első lelkileg összetörte, a másodikat gyakorlatilag szenvtelenül vette tudomásul. Azt hiszem, most én is ilyen túlélő harcmodort veszek fel. Megteszek minden jót a növekvő bébinek, de igyekszem kicsit távolságot is tartani tőle. Bár ma, amikor az UH monitoron megláttam az "éles szélű" petezsákban a kis kerek valamit, hát kissé elérzékenyültem...
elle
elle
 


Elle
Akkor ha jól értem kisebb a baj mint gondoltad, ez jó hír Kép
"jobban odafigyelek az étkezésre (magyarul eszem néha...)"
had kössek bele ebbe a mondatodba Kép én cukorterhes voltam, úgyhogy tudom mi az odafigyelni az étkezésre. Ez nem az. Inkább egyél sürübben, de csak egészséges ételeket, nem nasikat. A babának szüksége van a vitaminokra. Na nem szónokolok Kép
"ébrény" ezt a szót még nem hallottam a GIB szótárban sem szerepel Kép ????????

Kriszta
Nyanya
 


Elle! Drukkolok!!! Minden OK lesz!!!En sem értem az ébrényt...Kép Ez a tulélö harcmodor sokat segithet, biztosan lattad ABBAN a topic-ban, hogy én is igy vészeltem at a babaim elveszitését!Kép Es EGYEEEL!!! En rohamosan fogytam a terhességem elsö 4-5 honapjaban, aggodtam is... Aztan megnyugodtam, amikor azt olvastam, ha nem is eszik az ember, a Babanak mindene megvan, ö ELVESZI a mamitol. VISZONT a maminak is szüksége van vitaminokra, fehérjékre, asvanyi sokra, stb. Hogy ne potyogjanak ki pld az egészséges fogai, mint nekem...Kép(Na jooo, csak 1 esett ki-épp elég volt...) Soksoksok szeretettel gondolok Rad, meg a Picurra!!! Vigyazz Magatokra!!!Kép KépKépKépKépKép Kép

Nyanyusom, mosmaaa sosem foxxx nekem irni???KépKépKép
Vendég
 


Kukacz
dehogy nem Kép
Nyanya
 


Sziasztok!
Régen irtam és olyan jo latni, hogy kerestetek! Nalunk is tamadt az influenza, mindenkit letepert kivéve a férjemet. Még jo, nem élte volna tul, ha betegség miatt kimarad egy munkanap. Mi viszont, a legrosszabb napokat leszamitva (amikor Picurkamat többször a honom ala kellett gyürnöm az orrszivozashoz), jol elvoltunk otthon a gyerekekkel. No suli, no stressz. Nem a tanulassal van gond, hanem ezzel az intézményesitett léttel. Nekünk minden reggel gond idöben beérni...
Talan 3 napja egészségesek mindannyian.
Kivancsi, mi a baj?
Szivesen irnék valami frappansat, de az igazsag az, hogy lelkileg én is a mélyponton vagyok..., most még képtelen vagyok ra, hogy leirjam az okat... tul friss a dolog. Még csak magamban vivodom, töprengek és megoldast keresek, hogyan tehetném elviselhetövé az elöallt helyzetet. Na nem titokzatoskodom tovabb, ha képes leszek ra, ugyis kikérem a tanacsaitokat. (Jo kis téma lesz ez is...sajnos!)
Nem tudom, mikor vetödöm ismét erre, lehet, hogy Karacsonyig mar nem, igy a biztonsag kedvéért mar most kivanok nektek nagyon szép, békés, szeretetteli ünnepet!
Müzli
Müzli
 


A bébi valóban elél a tartalékokból? Most olvasgatom az Az a 9 hónap című (eredetileg nem magyar nyelven íródott) könyvet, ott meg azt írják, hogy a magzat nem képes tartalékolni - igaz, ez a kettő nem biztos, hogy ugyanazt jelenti. Methogy az anya tartalékaiból talán el tud lenni, csak magának nem tud vésztartalékot képezni. Na mindenestre enni kell, ez tény.
A veszély ugyanakkora a terhességemmel, mint eddig, mert még nagyon az elején vagyok, és ekkora "ébrény" még nem okoz akkkora növekedéseket a méhen belül. Mostantól kezdve viszont kezdődik a para időszak, az előző terhességem idején ennyi idősen a petezsák már kb. 14 mm volt, onnan halt el, és 10 mm-esre húzódott össze, mikor műtéttel eltávolították. Most kb. 10 mm lehet. De tényleg nincs rossz előérzetem, nehogy már úgy hangozzak!
elle
elle
 


Müzli,
ne ijesztgess, ez nem hangzik valami megnyugtatóan!
Én se nagyon érek rá már Karácsonyig, de ha mégis olvasnád, jókívánságok viszont!
És nektek is, akik még olvassátok soraimat, békés, boldog Karácsonyt kívánok! Kép
kíváncsi
 
 


Elle! Ne is legyen rossz elöérzeted!!!Kép Honnan irsz???(Ha nem vagyok tul indiszkrét). Szerintem nem ugyanazt jelenti, hogy nem tud tartalékolni, és, hogy elvesz a mamitol. Nagyon vigyazz Magadra!!!Boldog Karacsonyt itt is MINDENKINEK.

Kép
Vendég
 


Sziasztok! OFF. Kukacz, mail ment!!!

Bellana
bellana
 
 


Sziasztok! OK; Bellana, megnézem!!!Kép
Vendég
 


Kukacz, megkaptad a mailt?
Kép

Bellana
bellana
 
 


UTOLSO OFF:Bellana!!! Valaszoltam is!!!Kép
Többiek, bocsi!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Elle, én úgy tudom, hogy a magzat mindent elvesz a mamitól, amire szüksége van, és felhalmozni is tud. Vasból pl. születés után hat hónapig. Nekem legalábbis ezt mondta a gyerekdoki.
Vannak olyan mamik, akik az elején rosszul vannak, a sok hányástól még fogynak is, a gyerkőc meg vígan fejlődik. Drukkolok nektek továbbra is!

Lányok, megint kiakadtam a kedves uramon. Kezdem azzal, hogy majd egy hete beteg vagyok, de úgy kedd óta nagyon. Eleve kényeztetni kéne, segíteni a gyerekek körül stb. Erre pénteken bólingozni ment, hajnali 3-kor jött haza. Szerencsére lent aludt, úgy ma délig. Ma meg szülinapozni ment a haverjaival vidékre. A legnagyobb poén az volt, mielőtt elindult meg akarta inni a teámat, mondtam neki, csak ha csinál egy új kancsóval. Inkább otthagyta. Nem szép dolog, de remélem elkapja a vírusomat és én sem fogok neki teát főzni.

Ha addig nem jönnék, én is nagyon boldog karácsonyt kívánok nektek és a családotoknakKép

Conti

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Sziasztok!

Elle
Babóca mindent elvesz a mamijától ami neki kell, ne félj szépen fejlődik bent a pociban. Én az terhességem alatt 23 kilót fogytam! és a fiam mégis makkegészságes lett, 3440 grammal született, vagyis nem lett éppen csontkollekcióKép
Ma vagyunk 13 naposakKép és úgy eszik mint egy kis zabagépKép

Conti
Úgy se állod meg, hogy ne főzz neki egy kancsó teát, ha a halálán lesz, mert ledöntötte egy kis virusKép Egy beteg hapsinál, csak egy rosszabb dolog van: két beteg pasiKépKépKép

Mindenkinek Békés Boldog Karácsonyt kívánunk:

Ági, Dani és Danipapa

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok Lanyok!
Igen, igen, rettenetes 1 beteg hapsi!!! Az én Uracskam is nathas... Vagy 3 hete...Kép Es sajnaltatja magat...

Agim, Neked is lesz majd otthon 2 beteg krapekod, ha mind2 nathas lesz!!! Remélem, Dani sokaig nem lesz beteg. Az én Fiam a mult 7en volt elöx...

Pusza!!!Kép
Vendég
 


Ágiboszi, ez a nagy fogyás mitől volt? Csak nem cukis voltál Te is? Gratulálok a kisfiadhozKép

Minden kedves topikosnak és kedves családjának nagyon boldog karácsonyt kívánok!!!KépKépKép

Conti (aki férje egy mázlista, és nem kapta el a vírust)

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Sziasztok!

Conti:

Igen, cukor intolarenciám lett a tehességtől, a 14. héttől kezdve 160gr szénhidráton voltam, ettől aztán mindent lehetett, csak hizni nemKép
Amúgy ami késik az nem múlik, még elkaphatja a párod a vírust, max nem tőled, hanem ha túl sokat csavarog akkor a haveroktól.

Mindenkinek nagyon boldog Karácsonyt kívánunk!

Dani Ági Danipapa
Kép

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Agi!!!Kép Ez a kép van kint nalam a polcon évek ota!!!Kép
A Te Picurod hogy van??? Van sok tejed? Hogy ünnepeltek? Sok puszi!!! Többieknek is!!!
Vendég
 


Ágiboszi, én is a 25. héttől voltam 160gr-os diétán, sőt a vége felé inzulinos is lettem, de szerencsére nem kellett befeküdni. Azóta sem voltam ellenőrzésen, elég ciki.
Mindig azon vagyok, hogy veszek magamnak egy vércukormérő gépet, aztán mégse.

Lementek az ünnepek, nagyon fáradt vagyok, de kárpótol a két gyerek óriási öröme. Megkaptam a Stahl videokaziját is, egy szavam sem lehet a férjemreKép Csak annyi, hogy végig egy nagy nullát segített, pedig tudott volna. Na mindegy.

Conti

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Sziasztok topiktársak!

Remélem azért benéztek, ha nem is írtok!

Mindenkinek nagyon boldog új esztendőt kívánok!!!

Conti

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Boldog Uj Evet!!!
Conti, nem jöttem, igazsag szerint nem nagyon tudtam miröl irni... Dobj fel valamit!!!Kép
Pusz!!!
Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Hát akkor jöjjön az én vívódásom: nemsokára 37 éves vagyok, az elmúlt évben nagyon sokat gondoltam arra, hogy jó lenne még egy babóka. 2 gyerkőcöm van L12/F10 s ahelyett, hogy önfeledten élvezném, hogy nagyobbak a gyerekek s több időm jut egyéb elfoglaltságokra, én egyre csak egy kis babán gondolkodom, iszonyúan szeretnék. De... és ilyenkor felmerülnek a kételyek, hogy azért mégiscsak 37 éves vagyok, 40 évesen hogy fogok tudni elhelyezkedni majd, lesz-e még egyáltalán a jelenlegi munkahelyem, jó esetben 57 éves leszek mire ő 20, meg ilyenek. De a baba utáni vágy igen erős, már azon is gondolkodtam, hogy talán pszichológus segítsége kellene. A férjemnek még nem beszéltem erről, ő olyan, aki nagyon meg van elégedve a 2 gyerkőccel, amúgy is nem nagyon tudott mit kezdeni egy csecsemővel. Szóval nem hiszem, hogy ő nagyon vágyakozna egy baba után, meg talán attól is félek, hogy szembesítene azzal, hogy "te nem vagy normális". Szóval nem is tudom mitévő legyek. ???
Névtelen
 


bocsi, előbb lemaradt az aláírás:

anoli37\popgif{53327,}
Névtelen
 


Szia Anoli,
előbb a férjeddel kell elfogadtatnod ezt a vágyadat szerintem. Egyébként tök normális vágy, a mai világban 37 évesen még a fiatalok életvitelét várják el az embertől. A többi aggodalmad jogos, de ha a férjed melletted áll, akkor minden megoldható. Nem tudom, milyen típus a férjed, de a legtöbb pasast rá lehet beszélni arra, amit igazán akarunk Kép.
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Hát igen a férjem, ez az amit nem tudom, hogy oldjam meg. Az eléggé valószínű, hogy, ha úgy maradnék, akkor nem zavarna el a háztól, biztos azt akarná, amit én. De, ha előtte beszélnénk róla, akkor biztos hevesen tiltakozna ellene. Jelenleg spirál van fenn, tehát nem valószínű, hogy úgy maradok, bár ha minden igaz, akkor megyek a nődokihoz levetetni. Szóval én úgy gondoltam, hogy valahogy nem a "hátamögött" kellene összejönnie, hanem, hogy mind a ketten akarjuk, a lehető legoptimálisabb időpontban.

Anoli37
Névtelen
 


Névtelen
Jól gondolod, és szerintem is normális vagy. Én 36 voltam mikor az elsö gyerekem szültem, most 37 vagyok és szeretnék még egyet. Engem a férjem beszélt rá, mert én akartam kevésbé Kép
Kriszta
Nyanya
 


Szia Anoli37!

A korod miatt ne izgulj! Szerintem is a férjeddel kell megbeszélni. És a tesók mit szólnának hozzá? Nekem nagyon tiltakozott a nagyobb, most meg a legjobb testvérek.
Hogy később mi lesz? Három gyerekkel főállású anya lehet lenni, nem?

Kukacz, csak rossz dolgokról tudtam volna írni, így én is csendben maradtam.

Conti

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Szerintem a gyerekek örülnének neki. Egyszer már említettem, hogy mi lenne, ha születne egy kistesójuk. Igaz, hogy elég furcsán néztek rám, de úgy érzékeltem, hogy a maguk módján örülnének neki, bár a lány azt mondta, hogy az lenne a jó, ha kislány lenne, a fiú meg, hogy kisfiú születne.
Hát a főállású anyaság nem egy hosszútávú lehetőség, végülis a jelenlegi mhelyem elég laza, nem kötött a munkaidő s a munkám javarészét is otthon végzem, szóval egy oviskorú gyerkőccel simán összeegyeztethető. Csakhogy 2-3 évet várnak-e rám?
Csakhát talán nem is ez a rázós része, hanem a férjem, hogy adagoljam, tálaljam neki?

Anoli37
Névtelen
 


Anoli! Szerintem is az a legfontosabb, hogy a férjed is akarjon 1 babat!!! Beszélj vele minél elöbb!!! Nem vagy öreg 1 babahoz, jaj, dehogy!!! Ami kellemetlenebb, az az elhelyezkedés utana!!! A munkahelyeden valahogy meg kellene tudnod, varnanak-e Rad...
Nyanya!!! Na, végül ugy döntöttél, lesz még 1 Picur???Pusza!!!
Vendég
 


Kukacz
A férjem annyira szeretné, hogy nem bírtam nemet mondani Kép
Nyanya
 


Nyanyooo! Akkor most durr bele bummmmm??? Azaz jöhet a terv megvalositasa??? Jaj, de édi a Férjed!!! Nagyon örülök!!!

Kép
Vendég
 


Kukacz
hébehóba már dolgozunk az ügyön Kép
Nyanya
 


Sziasztok, most off leszek, csak Kukacznak üzenem, hogy átjöttek a mailek és ment egy jó hosszú válasz tegnap este a régi címre. Remélem odaért?

Puszi:
Bellana
bellana
 
 


Kukacz
off én is küldtem leveleket, de még nem jött válasz. odaért?
Most küldök mégegyet, válaszolj légyszi.
Kriszta
Nyanya
 


Bella meg Nyanya!!! Ne a freemail-re küldjetek, mert ujabban a virusscan nem engedi kinyitni, a franc egye meg!!! Megvan Nektek a titkos imééélem, oda legyetek szivesek!!! De ide ne irjatok le, jooo??? Amint megkaptam öket, valaszolok!!!
Pusza!!! Qkaczotok
Kép
Vendég
 


Kukacz
én a régi címedre írok
melyiket ne írjam le, ezt? kukacz@Qkacz.chu Kép
Kriszta
Nyanya
 


Ezt: kukaczfalvi Qkac@kukacfalva.com

Viccen kivül: nem müködik jol ez a ............ adsl!!!Kép
Vendég
 


Kukacz
szóval itt bújkálsz, utolértelek Kép
Nyanya
 


Nyanya
 


hu, nem lett jó az elérési út
Nyanya
 


Höhöööö. Probaltam tökörészni a gépemmel!!!
Vendég
 


na akkor gyere át légyszi, mertaztán megyek alukálni
Nyanya
 


Sziasztok!

Tegnap levetettem a spirált. Egy akadály elhárítva. A páromnak már pedzegettem a babadolgot. Annyit mondtam neki, hogyha terhes maradnék megtartanám. Hát nagyon furcsán nézett rám, de nem szólt semmit, igaz, hogy akkor lépett be a fiam, szóval annyiban maradt a beszélgetés.

Anoli37
Névtelen
 


Anoli! Ez is valami, ha nem haragudott meg!!! Ha furcsan nézett, az a meglepetés jele lehetett. Nem??? Mindent bele!!!Kép
Tudja, hogy levetetted a spiralt??? Amugy milyen a spiral??? Faj amikor beteszik??? Jajjjjj, én félek töle!!!
Pusza!!!
Vendég
 


Kukac: tudja, hogy levetettem, persze, ugyanis 3 év alatt képtelen voltam megszokni. Sokat nyavalyogtam miatta, fájt a hasam, összevissza jött meg, és úgy vettük észre (bár lehet, hogy ez nevetségesnek tűnik, hogy amióta bennt volt, mintha csökkent volna a szexuális vágyam.
Amúgy a felhelyezése + a levétele egyáltalán nem fáj, csak amolyan kellemetlen nőgyógyászati vizsgálatnak felel meg. De a panaszaim ne riasszanak vissza, mert viszont akiknek nem okoz gondot, a többség, azoknak 99%-os védelmet és kényelmességet jelent.

Szióka
Anoli
Névtelen
 


Sziasztok!
Hát súroltuk a babadolgot.
Előzmény: voltunk a húgoméknál babalátogatóban, most született neki. Persze én teljesen el voltam olvadva a baba látványától, annyira aranyos és annyira szeretnék én is.
Mikor hazaértünk ezt mondta a férjecském: "amikor látta a babát a kezemben, bevillant neki, hogy most vetettem le a spirált, és olyan furcsa érzés fogta el". Hát ez az, erre én kaptam az alkalmon s megkérdeztem, -mi lenne, ha nekünk is lenne?-, erre ő (megint az az érthetetlen arc hozzá): -ő mindig is csak kettőt szeretett volna, szerinte már öregek vagyunk hozzá- :-(.
Szóval, egyelőre nem adom fel, dolgozok a dolgon.
Ja, a lányom is elolvadt a babától, az unokatestvérével egész délután, már amikor nem aludt a kicsi, dajkálták s még szeretett volna hétvégére is ott maradni. Hát igen, anyja lánya :-

Sziasztok
Anoli
Névtelen
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: