Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nem gondoltam volna, hogy ebben a témában segítségre lesz szükségem, de mégis, úgy tűnik.

A 31. héten vagyok, és kb 2-2,5 hónapja nagyon gyakran émelygek. Az hagyján, de növekvő tendenciát mutatva csak kizárólag éjszakánként hányok is. eleinte kéthetente, majd hetente, most már kb 2-3 naponta biztosan. Már ülve alszom, de nem segít. Teljesen mindegy, mit eszem, nappal (most már csak délelőtt) bármit ehetek, semmi bajom. De ha 4 után megeszem a fiam meghagyott negyed túrórudiját, éjfél-egy körül már rókázom isKép
Most már nagyon unom, hogy nem tudok egy jót enni. Karácsonyra is isteni pulykát sütöttem....kár volt belémKép

Bármi trükköt szívesen fogadok, hallottam már a gyömbérről, az eleinte segített is (már nem), a b6 vitaminról (már szintén nem)...valami egyébb???

Köszi szépen: Kata
Kata
 


Nézz be <a href="http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/1963.html?1072111789" target=_top>ide</a>, hátha találsz valami számodra is jó ötletetKép
Névtelen
 


Köszi, pont ilyesmit kerestemKép
Kata
 

 
 

Sziasztok!

Na, (kopp kopp) a 35. hétre elmúltak a hányások. Már 3 hete nem hánytam!!!! hipp hipp huttáKép

Szerintem a csaj megfordult, és már nem a kobakja feszíti a gyomromat (vagy mimet), vagy "lejjebb ment", na még mindig óvatosan eszegetem azért, de majd most uccu neki a kajálásnak, most ugrálnak majd rám igazán a kilókKép eddig 9 kg-t híztam, na majd most jön a javaKép

Puszi: Kata
LadányiKata
 


Jaj, Kata, de jó neked! Ha én a 35. hétre csak kilenc kilóval leszek nehezebb, mint az elején... Hát, az egy csoda lenne. De semmi esélyem erre a csodára. De legalább az vigasztal, hogy nem fogom megtudni, mennyivel lettem dagadtabb. Ugyanis mérleg-fóbiám van, négy éve nem álltam mérlegre, mert négy éve egyszer két kiló húsvéti plusz miatt hetekre letörtem, mint a bili füle. Na, szóval irigyellek. Meg azér is, hogy neked már csak öt hét van hátra. Nekem még több mint a fele. De a hányással én is küzdöttem, igaz egy ocsmány vírus miatt. Hát, eszembe jutott, milyen szar lehet három héten át (vagy több) naponta ezt csinálni, és mikor épp nem, akkor meg a következőtől félni. Juj...
Üdv.
További minden jót, szurkolok Neked, hogy eztán már ok. legyen minden.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Sziasztok!

Szerintetek hajlam a hányinger és annak mértéke vagy mi ez tulajdonképpen. Nem fogadja el a szervezet a terhességet? Idegen testként tekint a magzatra?
Kislányom 6 éves. Amikor terhes voltam vele az 5. héten indult. 2 hónapig tartott és az eredmény -10 kg volt, csontváz voltam gyenge, korházban voltam és nem értettem miért nem örül a szervezetem a dolognak úgy mint én!
6 év alatt híztam 15 kg-ot és 10 hetes terhes vagyok most.4 hete tart,most csontváz ugyan nem de nádszál vagyok.Eredmény -15 kg (mostmár volt miből). Szerintem ez nagyon veszélyes és semmi nincs ellene.A Torecan, B6 semmit nem ér nálam azon kívűl, hogy a T-nál nem merek vezetni mert űlve elalszom. Egy olyan étel nincs amire ha ránézek már akkor ne hánynék.Ha látok egy ronda tárgyat, festményt tehát ronda valamit akkor is!!!Én még ilyet nem hallottam! Tudom, hogy ennem kéne le is nyelek egy kekszet kb 10perc alatt de utána az a szerencsétlen keksz is kijön. Már egyre gyengébb vagyok és muszály minden nap dolgozni jönni. Még jó, hogy a munkám nem egy fárasztó, megterhelő munka. Attól tartok hétvégén mehetek a kórházba infúzióra. De ha attól jobb lenne bármire hajlandó vagyok. De azért örülök a terhességnek és ha ez az ára hát legyen!!
Ha van ötletetek szívesen kipróbálnám.
Sziasztok:Jucy
 
 


Kedves Jucy!

Igen fura amit leírtál, hogy ennyire nem marad meg benned semmi, sőt, még ronda dolgok is úgy hatnak rád. Beszéltél erről a dokival? MIt mondott? Nem kéne egy komolyabb kivizsgálás, nem lehet, hogy valami más is van a háttérben? Az igaz, hogy a szervezet az elején idegen testként tekint a magzatra, amit megpróbál kilökni magából, de hál istennek, szívósak ezek a kis csöppségek. Kép Igazából nincs ötletem, csak ez a kivizsgálás, de ha volt és ennek ellenére semmi sincs, akkor bocsi, nem okoskodok. Drukkolok, hogy hamar elmúljon és jobban legyél!!!!

Gratulálok a picihez!
zit
zit
 
 


Most jutott eszembe, hogy hányingerre, émelygésre esetleg pár korty HIDEG Coca-colát is ajánlanak. Nekem anno bejött.

zit
zit
 
 


Most jutott eszembe, hogy hányingerre, émelygésre esetleg pár korty HIDEG Coca-colát is ajánlanak. Nekem anno bejött.

zit
zit
 
 


Üdv mindenkinek!
Reggeli émelygésre ajánlom a teát pirítóssal!!
Bár ehhez egy kedves férj is szükséges,aki elkészíti, amíg pihizel az ágyban :-)
Az Elevit és Magne B6 csodákra képes együtt, ahogy a keksz is.
Szénsavas üdítőket nem ajánlanám, egyrészt megbüfögtet, ami már önmagában is egy inger a hányásra, másrészt nem tesz jót a gyomornak- mivel neki is kedveskednünk kell.
Jah, és még valami , ami nekem nagyon bejött!!!
A csoki :-)
csók
 
 


Nekem csakis a szénsavas vált be hidegen fôleg a színtelen: sprite stb. Ebbôl két három liter naponta csodákra képes.A lényeg szerintem hogy ki miért émelyeg.A folyadékbevitel gondolom a vérnyomást emeli az is egy lehetséges ok, ha alacsony. Ha a 12 hét után is tartósan fennáll az émelygés, akkor cukor anyagcserezavart kell kivizsgáltatni.
 


Sziasztok!

Nem tudom ki irta mar mert egy par napja olvastam ebben a topikban, de ezer koszonet a jo tanacsert (gyomberes tea). En most kezdtem a 9. hetet es ket hete iszonyatosan hanyingerem van, hanyas nelkul, de szinte egesz nap.

Ket dolgot tettem, eloszor is lecsereltem a kismama vitaminomat egy olyanra amiben tobb a B6 vitamin (az elozoben mint kiderult egyaltalan nem volt, de akkor csak a folsavra koncentraltam).

Kiprobaltam a gyomberes teat, amibol fel litert iszom naponta, kis kortyokban egesz napra beosztva. Tegnap este semmi hanyinger, ma reggel semmi hanyinger, szoval nekem bejott.
 


Hahó,
a gyömbéres teát kipróbálom, de a pirítós is jól hangzik Kép

Nekem eddig leginkább a törökmogyoró-rágcsálás jött be, meg persze a rengeteg ivás. Igaz ugyan, hogy nekem rém alacsony a vérnyomásom, és alapjáratban is nagy vedelő vagyok Kép

Üdv
Kriszi
 
 



Szia Panka!

Igazandibol gyombert vettem (ezt minden nagyobb szupermarketben lehet kapni). Meg kell pucolni, feldarabolni es forro gyumi teaba belerakni, majd hagyni kihulni. Ne rakj bele azert tul sokat (egy normal meretu gyombernek a negyede), mert eleg csipos ize van, szoval ha iszod, akkor legyen keznel valami ropogtatni valo. Az a rossz ezzel a teaval, hogy amikor mar benned van akkor tenyleg segit, de en par nap utan eljutottam oda, hogy mar a gyomber szagatol is rosszul vagyok, szoval ezert jo ha van valami ropi (egyebek) a kozelben.

Kepzeljetek ma reggel, amikor jottem dolgozni egy szerencsetlen sorstarsunk rosszul lett a metron. Ez a legrosszabb remalmom egyike, szoval most el is megyek gyorsan egy kis gyomberes teat inni, akarmennyire rossz is.
 


Sziasztok Lányok!
Már nagyon régen írtatok ide, de azért megosztom veletek az én praktikám, hátha segít valakin. Magne B6. A B6 vitamin étvágynövelő és hányáscsökkentő hatású. Én egy nap sem tudtam enni 16h-ig, mert minden kijött belőlem. Most azóta amióta szedem semmi bajom (csak reggel 1x - 5perc és kész.) Remélem segítek ezzel valakinek.
Sziasztok,
Ildi
 
 


Sziasztok!

A fentleírtak nem jöttek be sajnos. :-((( És barátnőmnek a sok hányástól kinyílt a méhszája, hogy össze kellett varni. Úgyhogy aggódok nem kevéssé.. Ez a második baba, és az elsőnél semmi ilyesmi nem volt, még egy kösza hányinger sem.

Még a Canada Dry enyhít valamelyest.. Esetleg vmi homeopátiás szerrel kapcsolatban van valakinek tapasztalata???

köszi
Dóri
Vendég
 


Szeretném feléleszteni ezt a témát,
ezért szeretettel várom sorstársaim hozzászólásait, akik szintén a terhességi vészes hányás (hyperemesis gravidarum) miatt szenvednek-szenvedtek.

A konkrét tanácsok mellett szeretném, ha a jelenlegi kezelési lehetőségekröl, kórházi tapasztalatokról is írnátok.
Irjatok akkor is, ha csak lelki támogatásra van szükségetek, vagy éppen ti tudtok ilyennel szolgálni másoknak.

Elkezdve a sort - saját (idestova már öt éves) tapasztalataimat olvashatjátok a "Te történeted" rovatban.

Melinda
 
 


Melinda,

Jo, hogy felelesztetted ezt a temat! En is ugyanebben a problemaban szenvedek, immar masodszor. Kicsi lanyom 5 es fel honapos, es azonnal bejelentkezett a masodik, amint lehetett - 11 hetes terhes vagyok a kovetkezovel. Az elozo terhessegben is HG-m volt, 15 kilo korul fogytam es csak a 6-7 honapban hagytam abba a napi rendszeres hanyast. Most ugyanebben a cipoben jarok, kevesebb mint egy honap alatt fogytam 7 kilot, most is a korhaz reme fenyeget. Ugy talalom, hogy sem itt (az USA-ban elek), sem Magyarorszagon nem elegge ismerik az emberek a rendes terhessegi rosszullet es a hyperemesis kozti kulonbseget, nehezen ertik meg es fogadjak el az emberek hogy nemcsak 'nyafog' az ember hanem sajna meg az agybol felkelni is kemeny dio...Szerencsere a jelenlegi orvosom komolyan kezeli a problemat, gyogyszert szedek, es gyakrabban megvizsgal mint masokat, hogy biztosak legyunk hogy minden rendben van. Jo lenne tudni, hogy mi okozza ezt a betegseget illetve jo lenne valami hatasos megoldas illetve gyogyszer ra, nem csak tuneti kezeles. Mert persze a sos keksz, gyomber tea, b6 vitamin egyaltalan nem hasznalnak, azt mondanom sem kell...meg a gyogyszer szedesevel is csak annyit erek el hogy nem hanyok tobbszor mint 3-4 szer naponta, de a gyogyszer nelkul...nem tudom!
Egyszoval jo otlet volt felhozni a temat - en is igy talaltam ra a keresoben, remeljuk sokak felfedezik akiknek szukseguk van ra!

Gibaba
 
 


Szia Gibaba!

Kösz, hogy irtál. Remélem, megúszod a kórházat, szurkolok neked!! :)

Én azt hittem, odaát az USA-ban jobb a helyzet, mint itthon. Ugyanis én a kisfiam megszületését többek között az amerikai alapitványnak http://www.hyperemesis.org , pontosabban a honlapjukon talált információknak köszönhetem. Itthon sajnos igen szegényes az irodalom a témában. És hát a hozzáállás sem a legjobb. :(

Valóban jó lenne tudni, hogy mi okozhatja a HG-t.
Én úgy gondolom, hogy ez is egyfajta toxémia vagy genetikai összeférhetetlenség lehet. Már csak azért is mert a mi családunkban anyai ágon halmozottan fordul elö.
Természetesen ez csak magánvélemény, hiszen több kutatás folyt már a témában. De egyetlen okra egyelöre nem tudják visszavezetni a dolgot.

Az emlitett alapitvány végez statisztikai felméréseket is. Egy egészen komoly kérdöivet lehet kitölteni. (Több kérdés vonatkozott a családon belüli gyakoriságra és a vércsoportra is.) Talán ennek lesz valami közelebbi tanulsága.

Bár ez már nekünk valószínü nem hoz gyors segítséget :wink:

Kitartás!

Melinda
 
 


Esetleg egy konkrét dolgot tudok tanácsolni, ha azt még nem próbáltad.
Van egy spéci tápszer, aminosavakat, és egyéb fontos tápanyagokat, vitaminokat tartalmaz, "elöemésztett" formában, amik igy nagyon könnyen és gyorsan felszívódnak. Ha jól tudom, daganatos és legyengült szervezetü betegeknek fejlesztették ki.
Pépes állagú, így könnyű lenyelni, és többféle ízesítésben is van. Van vaniliás, van csokis, van epres... :wink:

Nekem egy orvos javasolta. Próbálkoztam is vele, jól behütve, "fagyiként". Ez is kijött belölem, de legalább az a félóra alatt, amig bentmaradt, talán csak felszívódott valami... :roll:

Melinda
 
 


Sziasztok! Sajnos én is nagyon megszenvedtem, 6 hónapos terhes voltam mire végre csökkent a hányás heti 3-4 alkalomra. Még csak 4 hetes terhes lehettem, mikor hányni kezdtem reggelente, később napi akár 10 alkalommal is, semmit nem tudtam meginni, megenni, ha megéreztem az illatát a kajának röktön hánytam. ha nem volt bennem semmi akkor epét, vért. Kórházban infúzióztak, azt mondták attól sokkal jobb lesz, de nem ugyan úgy hánytam, talán arra jó volt, hogy nem száradtam ki, egy kicsit erőre kaptam. 16 kg-t fogytam. 85 kg-val lettem terhes, 74 kg-val szültem. Nagyon sok dolgot kipróbáltam, természetgyógyászhoz is jűrtam, de nem segített semmi. Pszichólógus is vizsgált, de feleslegesen, mert nem tudott ő sem mondani semmit, jók voltak a családi körülmények, én voltam a legboldogabb kismama, a szörnyű hányás ellenére is. Nem tudom mi okozhatta. Csak egy biztos édesanyám is ugyan így hányt, sőtt még a szülőágyon is. A lánykám 27 hónapos, most szeretnénk tesót, nem tudom mire számítsak. Szerintetek előfordul, hogy megint ua. lesz a helyzet???
 
 


Hümi! Kérlek írd meg a tápszer nevé, hátha szükségem lesz rá. Bár nem szeretnék pesszimistaként nekiindulni. Nem fogok hányni..Nem fogok hányni..Nem fogok hányni..Nem fogok hányni..Nem fogok hányni..Nem fogok hányni..Nem fogok hányni..Nem fogok hányni..Nem fogok hányni.. Hajrá!!!!!
 
 


Szia Sacy!

Amit leírtál a terhességedröl kisértetiesen hasonlit az enyémre. Külön örülök, hogy megirtad: amúgy boldog kismama voltál...
Talán lassanként sikerül eloszlatni azt a nézetet, amivel ma még sok helyen szembesülnünk kell Magyarországon, hogy biztos csak lelki eredete van a hányásnak. Elég csak beszélni a kismama fejével és máris abbamarad a hányás...

A tápszerek neve (2 féle van):
ENSURE+
NUTRIDRINK

Receptre lehetett csak kapni öket (bár ez azóta megváltozhatott :wink: )
Én - úgy emlékszem - az elsöt "ittam". Ez fémdobozos, mint az üditök. Azért jó, mert a kórházban is könnyen kezelhetö volt.
Nálunk is családi mizéria a HG.
Nekem egyik nagynéném azt mondta, hogy arra ne számítsak, hogy nem fogok hányni, de a másodikkal neki valamivel könnyebb volt.
Söt van egy olyan ismerös is -ma már nagymama-, akinek az elsö terhességét meg kellett szakitani HG miatt. Utána viszont kettöt szült minden gond nélkül. :D
Szóval fel a fejjel és Hajrá!!

Melinda
 
 


Szia hümi!

Engem a viágból ki lehet kergetni azzal, hogy a "kóros hányásnak minden esetben pszichikai háttere van, nem várt baba, rossz kapcsolat, stressz stb...! Mint már írtam " a világ legboldogabb kismamája voltam, boldog családi háttérrel, lakás gond és egyéb anyagi gond sem volt. A pszichológus is olyan hülyeségeket kérdezett, mint ha egy szellemi fogyatékos lennék. Borzasztó! Mesélj téged is elküldtek pszichológushoz??
 
 


Sziasztok!
Kb. 5-6 hetes terhes vagyok. Úgy 5 napja küszködöm a fáradékonysággal, émelygéssel, de szinte reggeltől-estig tart. A második babámat várom, az elsővel nem voltak ilyen gondjaim, vagy legalábbis nem ilyen korán kezdődtek, és nem voltak ilyen súlyosak. Az az egy szerencsém, hogy idáig még nem hánytam, enni tudok. A sima B6 vitamint tegnap óta szedem, napi 3 db-ot lehet bevenni belőle. Tud valaki még tippeket adni, hogy mit egyek, igyek, hogy ne legyenek ilyen szörnyűek a "tünetek"? Az egész napomra rányomja a bélyegét ez az állapot, pedig a babának nagyon örülök.
 
 


Kedves Várandós Kismamák,


Agárdi Fruzsina, az ELTE végzős pszichológus hallgatója vagyok, éppen a szakdolgozatomat írom.

A segítségüket szeretném kérni kutatásomhoz! Ha van kedvük és kb.30-35 perc szabadidejük, akkor örömmel venném, ha segítenék kutatásomat egy e-mailen elküldhető anonim kérdőív kitöltésével és visszaküldésével.
Olyan várandósok jelentkezését várom, akik éppen első gyermeküket várják, és ez az első terhességük!

Segítségüket előre is nagyon köszönöm!!!

Jelentkezni lehet a:
fruzsina.agardi@gmail.com e-mail címen

Üdvözlettel: Winkler-Nemesné Agárdi Fruzsina
Vendég
 


Sziasztok!

Mivel magam is érintett vagyok a hyperemesis gravidarium vagyis vészes terhességi hányás témakörben, s tudom, milyen "halálközeli" tudatállapotokat (is) generál ez a semmihez sem hasonlítható pár hónap, idepötyögöm a - szerintem - egyik legjobb német oldal nevét:

www.hyperemesis.de

- ahol mások tapasztalatairól, ötletekröl, megerösítésekröl (is) olvashattok...
Hátha vkinek, aki épp átéli - vagy átélte, s emiatt fél újra babát vállalni, mint pl. én - segít...
Üdvözlettel :

betti
 


Sziasztok!

12 hetes kismama vagyok, és már a 4 héttől folyamatosan hányingerem van és esetenként hányok is. Semmi nem segít Magne B6 és Elevit kombináció sem. Gyömbéres teát is próbáltam, de annyira csípősre sikerül mindig, hogy azért nem bírom meginni. Leírná valaki, hogy milyen arányban érdemes elkészíteni?
Köszönöm
 


Szia.Én most várom a második gyermekem,előző terhességemnél(kisfiam van)szinte hányingerem is alig volt,de most....16 hetesek vagyunk és már kezdek megijedni,hogy ez nem múlik el.Én a Femibiont szedem most előzőnél másikat szedtem,lehet,hogy az a baj,hogy csak nemrég kezdtem el szedni,mert nem vitaminnal akartam bevinni a kellő vitaminokat,de az orvosom ajánlotta a hányingerre.Remélem lassan elmúlik.Szerintem próbáld ki a Femibiont is..hátha...Üdv.


Sziasztok sorstársak!

5-6 hetes terhesként erősen aggódva kereslek titeket, a tapasztalatokat és a bevált szereket.

3. babámat várjuk, az első kettőnél kórházig fajult a dolog
A másodiknál már én kértem a dokit, hogy fektessen be, mert nem bírtam már az otthoni szagot, akármennyire is illatozik a lakás mindig:P
Gravida és MagneB-t tesztelem épp, háát határeset, de a java még hátravan... és két gyerekkel nem dobhatom el magam a 3. hónapig!!!

Állítólag a 3. hónap után már a cukorbetegség gyanúja is lehet a hányinger...

A gyömbérteába csak egy picur csipetnyi kell, nekem legalábbis ez ízlik, most próbáltam...

Kitartás és erő mindenkinek!

Gereszke
 


lehet kapni drogériában kínai gyömbérteát, filteres, más filter társaságában kellemes
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: