Új privát üzeneted érkezett!

Nem tudom a repules terhesen mennyire vezelyes.

Foleg a transzatlantik utak aggasztanak.

Nem vagyok meg terhes, de nem tudom mit gondoljak. Egyes irodalmak szerint koraszulest vagy akorai szakaszban spontan vetelest okozhat.

Varom a velemenyeket
Névtelen
 


Szia Névtelen!
Olvasd ele a Rendelőben a következőt!!

A nőgyógyász válaszol
Életmód várandósan
Utazás várandósan

Üdv
Nővér
Névtelen
 


Névtelen!
Amikor terhes voltam, mindenhol azt olvastam, hogy a masodik harmadban a legveszélymentesebb a repülözés! Mar jol be van agyazodva a Baba, de még nincs hatalmas pocakja az embernek, ami zavarna. A dokid fel tud erröl jobban vilagositani! Szio!!!
Vendég
 

 
 

Névtelen!
Sokat repkedtem pocaklakóval, amikor még nem is tudtam róla, hogy van, és semmi bajunk nem lett. Ez a 3-5 hét között volt.
másik névtelen
 


Sziasztok,
én havonta legalább egyszer repülök, eddig szerencsére semmi gond a babuval. Igaz, hogy csak Európán belül. Mondjuk most már nem a legkellemesebb de ez van, holnap megint megyek.....remélem ez az utolsó. Oppá, majd elfeledtem most vagyok 23 hetes terhes.

Mafi
 
 


Sokat repultem a terhessegeim alatt, a gyerekeim szerencsere egeszsegesek!
Ami veszelyt jelent kismamakra utazaskor az a stressz, a repulon pedig a kiszaradas, es a sugarzas (na meg a ver rogosodese, de ez nem csak kismamikra vonatkozik)! Javasolt: sokat es gyakran inni, vegtagokat surun atmozgatni, hosszabb utaknal setalgatni. A sugarzast kikerulni nem lehet, de allitolag jo, ha nem az ablaknal, hanem a folyosonal ul a kismama.
Kismamakent utoljara a 37 es fel hetesen repultem (behuztam a hasam, es igyekeztem ugy tenni, mintha nem tudnam, hogy vaj van a fulem mogott, ugyanis az utolso honapban mar csak kulon orvosi igazolassal lehet felszallni), nem okozott koraszulest! Kép
Zsuzsi
 


Sziasztok,
a két gyerkőcömmel én is repültem többször, utoljára mind a kettővel a 12. hét környékén. (Először úgy kb 5 hetesen). Semmi baj nem volt.
Őszintén szólva szerintem a végefelé a veszélyesebb, valóban, főleg a transzatlanti utaknál: mi van, ha emgindul a szülés, orvos sehol, mi van, ha baj van - és 8 óra a repülés időtartama... Lehet, hogy most is repülnöm kell (nem akarok) 20+ hetesen, két császárral a hátam mögött kicsit tartok tőle...

Zsóka
 
 


Zsoka,
Vegso esetben kenyszerleszallas. Azonban ha minden siman megy (a szulesnel), akkor folytatjak az utat, es a baba szuletesi anyakonyvebe hosszusagi es szelessegi korok kerulnek szuletesi helykent. Nem vicc! Kép
Egy legikisero meselte, hogy egyszer egy kismama vajudni kezdett a gepen, bemondtak, hogy ha van orvos a fedelzeten jelentkezzen, erre kb. ketszazan ugrottak, ugyanis egy osloi orvoskonferenciarol tartott haza egy nagy csapat kanadai doki. A nagy szamok torvenye alapjan egy kozel 400 fos gepen egy doki csak akad! Kép A kislany masodik keresztneve pedig Lufthansa lett. Kép

Zsuzsi
 


Sziasztok!

Én 22 hetesen fogok repülni Londonba és vissza. Az orvosom azt mondta semmi akadálya, de persze én azért egy picit félek. Van valami orvosi tanulmány erről, statisztika? Talán könnyebben megnyugtatnám magam. Mi "előnyaralni" megyünk még a baba érkezése előtt, nagyon örülök neki, de néha félriadok éjszaka, hogy biztosan nem teszek rosszat ezzel az úttal a babának? Különben az előző terhességemmel kb. 7000 km-t autóztam, az utolsó 36 hetesen történt, egy huzamban 1000 km, persze bedagadtam az út végére, de lehet, hogy nem az autóúttól volt. Az akkori nőgyógyászom inkább az autót javasolta, mint a repülőt...
Hogy készüljek lelkiekben?

Üdv: zsuzsi (17)
 
 


Sziasztok!
az én babám nagyon élvezi a repülést, valamint mindkettőnknek kényelmesebb, ezáltal szvsz kevésbé káros, mint akár ugyanannyi idő autózás. A terhesség elejétől rendszeresen repültünk, másfél órás távot. Most fogunk utoljára menni, a 33. hétben, nem a repülés miatt lesz az utolsó, csak nem szeretnék a célálloméson megszülniKép
mirmurr
 
 


Sziasztok!

Én a 26. héten repültem volna Bukarestbe, de a dokim nem nagyon örült neki. Nem is annyira a repülés, inkább a helyszín zavarta. Így a főnököm megy tárgyalni egy hétre.
 
 


Sziasztok!

En most voltam Japanban 2 hetig a 26-28. hetig. Air France-val mentem, ott felengedik az embert az utolso pillanatig, de az utolso honapban papirt kernek rola, hogy meg repulhetsz.
P

Kép
Kép
 
 


Sziasztok,
én tavaly a második fiammal voltam Mexikóban 2 hétig. Az egyetemen dolgoztunk, a 20-21. hétben voltam. Az átszállás horror, főleg amikor rohanni kell. Próbálj olyan helyet kérni, ahol ki tudod nyújtani a lábad, ha jó fej, ad (a vészkijáratoknál van 2x2 ilyen ülés). Nekünk visszafelé kényszerleszállásunk is volt Washingtonban, én tiszta ideg voltam, egyébként is utálom a repülést. A Lufthansánál úgy emlékszem, hogy a 30. hétig nem kell papír, mármint orvosi igazolás, de jobb megkérdezni indulés előtt.
 
 


En karacsonyra akartam hazamenni Mo-ra Kanadabol, akkor lennek -odafele- 28 hetes, es 32 vissza. A dokim azt mondta, hogy ha nagyon akarok menni o ir igazolast, de o a helyemben nem kockaztatna. Egy biztos, hogy kenyelmesnek nem mondhato a 9 1/2 ora egyben, aztan atszallas es meg 1 1/2. Normal korulmenyek kozott is faraszto nagyon. Raadasul a nagyobbik gyerekem 3 1/2 eves, es eddigi tapasztalatok alapjan az kell mondanom, hogy csak kinyujtozva tud elaludni a gepen, ami azt jelenti, hogy az en ulesemen es az oven keresztbe. Ilyenkor en eddig mindig az ules sarkan ballanszirozva gornyedtem, de nagy hassal nem hiszem ez tul jo lenne. Igy most azon gondolkozom, hogy meg az osszel kene talan menni. Tehat arra lennek kivancsi, hogy mondjuk 20-25 hetesen milyen a repules ilyen hosszu tavon?
Koszi!

Agi

Kép
Kép
agi
 
 


Zsuzsi!
én is szeretnék repülni, kb. 34. hetesen
de nem tudom , hogy sikerül-e
sajnos apárom elutazik, és Karácsonyra ki kéne menni hozzá!
hogy tudtad behúzni a hasad?Kép
elvileg engedely kell hozza, nem is adnak jegyet

Kép
 


inkabb repulo, mint autó

Kép
 


Sziasztok! 7 hetes terhes vagyok, 2 hét múlva szeretnénk egy hétvégét Amszterdamban tölteni. Átszállásos a repülõút. Az az igazság, hogy hallottam ezt is, azt is, hogy veszélyes lehet, és azt is, hogy éljem normálisan az életem. Az utat befizettük, mielõtt kiderült, hogy terhesek vagyunk...de mindenképp a baba a legfontosabb. Merjek repülni, vagy sem?
 


Sziasztok! 9 hetes terhes vagyok. 2 nap múlva utazok nyaralni repülővel két hétre. A repülőút elég hosszú lesz, kb. 10 óra. Hallottam, hogy az első 12 hétben (valahol 15 hetet is hallottam)nem ajánlatos repülővel utazni a sugárzások miatt vagy csak 2-3 órát. Így 2-szer fogok kb. 10 órát repülni még a 12. hét előtt. Ráadásul 13 hetes terhesen megint repülni fogok 14-15 órát órát oda és rá egy hétre vissza.
Most aggodom, főleg az első út miatt. De senki nem mondott biztosat. Van valami tapasztalatotok ez ügyben?
 
 


Hali,

csak azert irok mert eleg sok tevhit kerint a repulesrol. En sokat repkedek Gorog.o. es Magyaro. kozott, legutoljara 30 hetes terhesen repultem.

A Malev ker igazolast az orvosodtol ha jol emlekszem a 6. honap utan amit a check in pultnal kernek bemutatni. Az orvos egyebkent megadja az igazolast ha egeszseges vagy es nincs semmi komplikaciod a terhesseggel. A repules sokkal kockazatmentesebb mint az autozas. Nyugodtan mondd meg a legi utaskiseroknek, hogy terhes vagy es kerj tobbszor inni, meg ne uld vegig az utat: menj el a WC-re, ha nem tomott a gep (es sima az ut) nyugodtan trecselj allva a folyoson, hogy ne dagadjon be a labad az ulestol (erre mi kismamak erzekenyebbek vagyunk) A sugarzas es a legnyomasingadozas nem befolyasolja a babat, o egy egeszen vedett kis kuckoban van. Szoval szerintem az orvost kell megkerdezni de ha o azt mondja ok, akkor igazan nincs ok az aggodalomra!

KépKép
KépKép
 
 


Angolul van, de nagyon profin ossze van szedve:
http://www.babycenter.com/0_traveling-b ... 402b4f3601
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: