Új privát üzeneted érkezett!

Igen a férfiak mindig olyan nyugodtak:) Nálam is!Nem az ő bőrük megy a vásárra :roll: :lol:
 


Sziasztok kismamák!
Gratula mindenkinek! :)
Mi is beléptünk a 8. Hétbe, jövő hét csütörtökön végre doki, már csak pár nap és én is láthatom az apródágom, már borzasztóan izgatott vagyok! :)

Brutál rosszulléteim vannak, kisfiammal ennyire nem voltam rosszul. Tényleg igaz lehet, hogy minden terhesség más.

A rosszulléteseknek kitartás, és mindenkinek boldog babavárást! :*

 
 


Sziasztok! Csatlakoznek en is, ha nem gond. :) Ma vagyok 8+6, clostilbegyttel sikerult a babo, elso terhessegem  Kedden voltunk UH-n, minden rendben volt, 2.2 cm a kis szamoca, szepen ver a szive es alakulnak a kezei-labai.  Rosszullet nekem nagyon valtozo, altalaban delutan 4-5 ora korul a legrosszabb  A faradtsaggal nem tudok mit kezdeni, este 8-kor agyban kell lennem.. Remelem a 2. trimeszter hoz majd valtozast :)
 

 
 

Sziasztok kismamik!
Üdv az újaknak és gratula! :-)
Csütörtökön voltunk dokinál. 47.7mm a crl a szerint 11+2 menzesz szerint 10+6 volt. Produkálta magat rakta a popsit ide oda mozgatta kezét lábát. Írtó cuki volt! Tiszta kis babaforma már. 23.-án pest genetika akkor lesz 4d-s képünk is végre. Rosszullétek enyhülnek bár tegnal egész nap rosszul voltam :-( Jövőhéten megejtem az első vérvételt is. És végre valahára elkezdődik a házunk felujjítása így július végére sikerül beköltözni. Én már zsákolok :-D Kislányommal is terhesen költöztünk brutális volt most kicsit előre készülök.
Örülök hogy minden babuci és kismami jól van. Émelygősöknek hányósoknak kitartást!
 


Kösz!Kitartunk!Grat a jó hírekhez!Mi is megyünk Pestre majd,még nincs időpont.Én 8+5 vagyok 10hetesen magándoki és utána Pest!:)Alig várom én is h újra láthassam:)
 


Sziasztok! Volna egy kérdésem. Nemtudom,ki hogy van vele. De nekem megint kezd az alhasam fájdogálni. A héten töltöm a 10. hetet. Az utóbbi időben ilyen már nem nagyon volt. Nem nagy fájdalom, de azért érzem.  Én arra gondolok, hogy a sok hányás miatt nem tud felsuívódni a magneb6 alit a védőnő ajánlott. Szed valaki magneb6-ot közületek? Szép napot mindenkinek!
 


Sziasztok!
Végre eljött ez a hét, pár nap és én is láthatom a mini manóm! :)
Annyira nagyon várom már! :) <3

Lujzsolna, szerintem növekszik a méhed és azt érzékeled így. Ha nem vészes, szerintem ne aggódj! Vagy kérdezd neg a dokidat, hátha ő megnyugtat majd! :)

 
 


Sziasztok!
Nekem is szokott fájni, mostanában talán egyre ritkábban, de az ezért érzem fázisnál sokkal kellemetlenebbül. MagneB6-ot szedem, nincs hányás sem... Továbbra is aggasztó 
Holnap megyek magán rendelésre, remélem sokkal barátságosabb lesz a doktornő és jobban fel leszek világosítva, mint az SZTK-s doktornő által... Rengeteg kérdésem van  Már alig várom! 
A védőnőt is tervezem meglátogatni, hozzá elég ha betoppanok? Vagy mi a teendő? Telefonszámot nem találtam hozzá 
lyvcsi
Budapest XI. kerület
 
 


Nekem is kérdéses a védőnő mert most olvastam,hogy minden hónap második csütörtökjén van várandós tanácsadás....amiről ugye lemaradtam....szóval most várjak egy hónapot? :roll: Talán nem....szóval én betoppanok max nem tetszik majd nekik....
 


Sziasztok!Nagyon örülök hogy rátaláltam erre a csoportraNovember közepére várjuk a babócát.2009-ben már életet adtam a kisfiamnak.Nagyon aggódom,mert kb másfél hete barnázom.Nem folyamatosan,de borzasztóan idegesítő.Orvosnál voltam baba szépen fejlődik,kaptam progeszteron exeltis tablettát,azt mondta szépen be van ágyazódva,€n mégis rettegek.
:?:
 
 


Sziasztok!
Végre eljött ez a nap is. Ma vagyunk kereken 8 hetesek és ma délután végre láthatjuk is a legkissebbünket ^_^ <3

Drukkoljatok!

 
 


@zometa:
Gratulálok :)
Ne rettegj, nem szabad rosszra gondolni, minden a legnagyobb rendben lesz!

 
 


Köszönönöm a bíztatást tündér vagy!Tegnap iszonyú hasgörcsöm volt,azt hittem vetélek,de szerintem a rengeteg progeszteron miatt szélgörcsöm volt.Ma délután lesz lehetőségem találkozni Sára Levente dokimmal,és elmondom neki a reggeli barnás váladékot.Remélem megnézzük bogyókánkat.
 
 


@hutundi:
Nagyon drukkolok!!!
 
 


@hutundi:
Nagyon drukkolok!!!
 
 


Köszönöm a drukkot!
Minden rendben, de úgy néz ki, mi decemberiek leszünk, kicsit később fogant, így most 7+2 hetesnek felel meg. Jó helyen van, szépen dobog a szivecskéje, minden ok, csak picuri :) ^_^
Nem is baj, hogy ilyen ,,sokára" kaptam időpontot.
3 hét múlva kontroll!

Ah, akkor ezek szerint 5 hétig leszek még rosszul

 
 


@zometa:
Köszi a drukkot!
Neked mit mondott a doki? Minden rendben?

 
 


@hutundi:
SziaA progeszteron tabletta fölpuhította a nyálkahártyát,ezért jön az a barna minden reggel.most csökkentette az adagot.A hasmenés a hasi görccsel pedig azért volt,mert lehet túl sok a 3g magnézium naponta.10hetesnek mondta tegnap,nagyon cuki volt még integetett is.Örülök hogy Veletek is minden rendben vanÉn május 9én megyek a genetikai uh-ra és a fizetős vérvételre,mert én már 39éves vagyok,és at amniocentezist nem szeretném.Ígx marad a nagyon drága vérvétel amit kiküldenek külföldre.
 
 


Valakii segitsen mert mar megorulok a rengeteg orvostol, korhaztol, mindenfeletol. Tegnap igazoltak a terhessegem az uh-n 6+4 naposak vagyunk. A honvedba jartam eddig de oriasi csalodas volt h ott nem csinalnak uh t pedig teljesen beleeltem magam, ugyh kerestem egy magan uh t, igy tudtam meghallgatni vegre a kis picikem szivvereset. Viszont most teljesen meg vagyok love mind nogyogyasz, mind pedig korhaz kapcsan..
Azt sem ertem, hogy mit jelent ez, hogy lehet szuleszno, dula (?), valasztott vagy nem valasztott orvos. Ki mit csinal es miert jo ha van? Sajnalom ha butasagokat kerdezek, de itt neten elveszek mar az infok kozott, az orvosoknal meg eddig nem jartam sikerrel... Ma voltam a haziorvosomnal, hat belole se tudtam tul sok infot kihuzni.. Teljesen ketsegbeestem Elore is koszi, ha valaszol valaki!!
 
 


Kedves juca8!Én a kislányom születésénél pl csak szülésznőt fogadtam,és orvost nem .Ettől függetlenül magán orvos jártam terhesgondozásra....sajnos meg kell fizetni ha az ember azt akarja h emberszámba vegyék.Legalább is itt nálunk ez a helyzet.Szóval visszatérve ,a szülésznőt azért jobb megfogadni mert ő !végig! ott van veled és tulajdonképpen ő vezeti a szülést.Az orvos csak affektál meg varr...Én elégedett voltam a szülésznőmmel,jó hogy tudthattam h ő végig ott lesz velem nem jön helyette más mert műszalváltás van stb... .Ő ismeri a terhességedet.Ja és ugye nem kér olyan horror összeget mint egy orvos.Legalább is nálunk ez volt a helyzet!Viszont a szerencsének köszönhető h mikor szültem pont az uccsó 6 órára a dokim(akihez jártam privát)(nem lehetett megfogadni) lett az ügyeletes és ő nála született végül a kislányom!Na hosszú lett bocsi!
 


Lányok van akinek már látszik valami pocak ügyileg?Nekem második terhességem nem vagyon nádszál sajna de nem is gurulok szóval van hasháj..de mintha már kerekedne :roll: férjem is ma megjegyezte.9+3|
 


@szami444:
Nekem is látszik már,pedig igen csak van súlyfeleslegem.
 
 


Nekem csak az látszik, h fel vagyok puffadva mint egy lufi...de egyértelműen nem terhes pocak, nem alulról gömbolyodik...olyan mintha felszedtem volna 5 kilót....pedig a súlyom változatlan, 62kg, 173cmhez...székrekedés, na az van dögivel...bosszankodok is miatta eleget, mert sosem volt ilyen go dom előtte. 9+1 hkm
 


Székrekedés itt is befigyel!:/
 


Sziasztok!
Szami444: nekem már olyan pocakom van 12 hetesen mint a kislányommal kb félidősen. Pedig kilóra ugyanannyi vagyok mint anno. Másidik terhesség hamarabb nyúlik minden. :shock:
Képzeljétek voltam a dokimnál kenetlevételen mert valami nem volt oké azzal nincs gond viszont döbbenetemre Streptococcus B pozitív lett. Padlót fogtam hisz ez nem egy semmiség. Nyugtatott a dokim hogy időben elkaptuk nem kell félnem a vetélés/koraszülés gondolatától. Kaptam Semicilin antibiotikumot. 10 nap múlva kontroll. Hétfőn megyünk a kombinált tesztre. Alig várom hogy tüzetesen átnézzék.
Juca8: nekem a kislányomnál és most is fogadott dokim van/volt mivel én csak császárral szülhetek a szülésznő nem tudta volna kivenni a részét vajúdni meg nekem egyedül volt jó azt a 11 órát. Igaz a nagynéném szülésznő így ott volt ha kellett.
 


Sziasztok!Tegnap este ismét iszonyú,elviselhetetlen fájdalommal hasigörcs.Éjjel amikor fölkeltem pisilni,volt vérzés is.Reggel 6kor mentünk be a 2-es női klinikára,babucival minden rendben.Én ezt már nagyon nehezen viselem
.a bal oldalam fáj,derekam,időnk€nt a lábamba is sugárzik.Nagyon aggódom.
 
 


@zometa:
Jaj Istenem,sajnálom!De az a lényeg hogy a babával okés minden!Mit mondanak mitől van ez?El hiszem h nehezen viseled borzalmas lehet.Sok erőt és kitartást kívánok neked!Reméljük ezek csak a kezdeti nehézségek és elnúlnak majd!Mennyi idős a terhességed?
 


@szami444:
Köszönöm a bíztatást.10 hetes vagyok.A görcsölés a szelek miatt.Nem tudok pukizni.Olyankor görcsbe van az egész hasam.A barna váladék reggel(kb.5forintos nagyságú)a progesteron tablettától amit hüvelybe kell használnom.Az alhasi,de inkább két oldali égő érzés,ami mozgáskor van,pedig attól hogy nő a méhem,és a szalagok húzódnak.Már nem parázok,csak a görcs ne legyen többet.
 
 


Legalább mindennek tudjátok az okát:)Én holnap megyek ismét orvoshoz.10+0!Tisztára beparáztam,hogy mi van ha valami rosszat közöl...vagy ha baj történt annak lenne jele?Tiszta hülye vagyok bestresszeltem magam tisztára!Alig várom h mondja a doki h minden okés!:)
 


@szami444:

Én ugyanettől félek! Még csak jövő héten kell mennem a dokihoz, én akkor leszek 10 hetes. Viszont mivel nagyjából semmi tünetem sincs, kivéve a fáradtság és néha hányinger ezért mindig elgondolkodok rajta, hogy vajon meg van-e még a baba... 
 
 


@szami444:
Biztos minden rendben van,örülj neki hogy semmi gondod nincs
 
 


@szami444:
Biztos minden rendben van,örülj neki hogy semmi gondod nincs :-D
 
 


Sziasztok kismamik.
Csatlakoznék az előttem szólóhoz nekem sincs az émelygésen kívül semmi tünetem, és nekem is néha olyan érzésem van hogy megvan-e még a babuci. Dokihoz is csak 3 hét múlva megyek elvileg a 11 hetes UH-ra. Védőnőm szerintem pedig az már a 12.-dik hét lenne. Na de majd meglátjuk. Úgy várom már hogy újra láthassam a kis csöpséget. És mindenkinek gratulálok a babákhoz. 
nyuszika93
Gyula
 
 


Sziasztok kismamák!
En csütörtökön megyek dokihoz vissza ma vagyok pont 10hetes. Vegre kezdek visszatérni az életbe a rosszulletek csökkennek, de a fáradság megmarad illetve a gyomoreges is!
En is nagyon izgulok de próbálok arra gondolni hogy rendbe van minden!
Kitartás azoknak akik rosszul vannak vagy egyéb kellemetlenséggel küzdenek!
 
 


Sziasztok! :-)
Most pár napja nem követtem a fórumot, de örülök hogy ekkora az élet itt!
Egy hete voltam vizsgálaton, minden a legnagyobb rendben! :-) Meg is kaptam a várva várt törődést és felvilágosítást. Aztán pénteken már a védőnővel is találkoztam, nagyon szimpatikus! :-)
Mindezek örömére hétvégén haza utaztunk és megosztottuk a hírt a családjainkkal. Már nagyon jó volt nem titkolózni! :-D
9+3-al már rajtam is látszik, vagyis már néhányan látni véljük. A párom legalább 2 hete mondja hogy látja :-D Amúgy első várandósság, igaz nem vagyok egy nádszál, de sportos a testalkatom, a hasam pedig mindig mondhatni lapos volt. Azért későbbre vártam a kerekedést... Öcsém szerint tojás formát vettem fel has tájékon :lol:
lyvcsi
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok csajok!Megjártuk ma a dokit:) és hatalmasat nőtt a babánk kicsivel több mint 3 cm:) és minden okés!Hál Istennek:)Május közepén megyünk Pestre a további vizsgálatokra!Úgy örülök!Jó volt újra látni és a kis szívecskéjét is hallhattuk!Fel is vettem a telómra:)Végigküldtem a családnak:)Megkérdeztem a hüvelykúpot nemjavasolta még!Csak az fura egyébként h nem kaptam beutalór sehova se vérvételre se semmire....Ti?
 


Sziasztok!
Remélem mindenki jól van!
Mi jól vagyunk. Hétfőn voltunk genetikán pesten. Kicsi manócska nagyon jól elvan. Lubickolt minden felé. 65mm a crl. Nagyon jó volt fél órán át csodálni. Orrát nem nagyon akarta mutatni de azért sikerült. Mindene tökéletes! :-)
Úgy néz ki Blankánk kisöcsit fog kapni. Persze nem mondta 100%-ra de azt mondta a doki ez a kép alapján fiú ;-)
Ki mikor megy genetikára? Várom a híreket!
 


Halihó!
Tegnap voltam dokinál, 31mm crlt mért. Május 11re kaptam genetikai uhra idopontot, uh után vérvétel.

Szami444! Nekem a vérvételre a beutalót a jövő héten kell kérnem a védőnőtől, hogy mire megyek uhra, meglegyen.

A menstruáció alapján 9+5, de a méret alapján 10+2 mondott tegnap a doki.

Hogy vagytok? Nekem a hányás kezd alánbhagyni, viszont a hányinger és a fáradtság szüntelen.

Nem tudjátok véletlen a12. heti uh hasi vagy még hüvelyi? Apa bejöhet e... a hüvelyinél nem kultiválnám.

Remélem mindenki jól van!
 


Nálam a 12.heti már hasi Uh volt a kislányommal.És most is a doki 10 hetesen azt mondta h na utoljára csinálunk hüvelyit!De nálunk apa bent volt :)Nem voltam szégyenlős:)Úgy űlt h oldalról látott igazából:)
 


Mi május 15-re megyünk kombinált tesztre. A párom most jön majd velem először, nagy az izgalom! :-) De még olyan messze van... :-(
Erre nem is számítottam, hogy már meg is tudják mondani a baba nemét :shock: Igaz nem 100%, de ez most plusz izgalom faktor :lol:
lyvcsi
Budapest XI. kerület
 
 


Bonarum 26: a 12.heti már hasi. Mondjzk vrlem is volt férjem anno is és most us a hüvelyinél neki nem volt kellemetlen de sok ferfinak az.
Lyvcsi: mi sem számítottunk rá mert kislanyom 25.hétig nem mutatta magát. Most csak beszóltam hogy de jó lenne látni mi ban a lábacskák közt erre puff szétdobta a lábakat a pici :-D
 


Sziasztok!
En is május 10en megyek a genetikai UHra nekem azt mondta a védőnő ott fognak majd beutalót is kiadni vervetelre.
Nekem azt mondta a védőnő hogy a 12 hetes meg hüvelyi UH utana mar nem lesz.
Nalam mar egesz szuperek a napok néha néha gyomor égés meg fáradság de elég aktív vagyok az elmúlt 4hethez képest.
 
 


Örülök picmic hogy kezdesz jobban lenni!Nálam még tart a dolog.Lányok hs nem tabu itt úgy is noname mindenki.Ki hány kg-al kezdi a terhességet?Én ugyan annyival mint a kislányomnál 85 kg -al!Legutól felugrott 25 ami szépen le is ment és most újra tábla...Kicsit aggódom.. Nem akarok megint ennyit hízni...nagyon fogékony vagyok a kilkra pedig elvből nem eszek meg soha 1 tábla csokit csak 1 csomag chipszet:/ Csak terhesen lehet annó jobb ízűeket ettem.Most rosszul vagyok...az visszafog eléggé:) ki mennyit hízott aki többedik babáját várja?
 


Szami444: Én a kislányommal 92kg-val kezdtem. 8kg jött fel pedig jóízűeket ettem de rengeteg gyümit kívántam lehet az is "segített".
Most 93kg-val kezdtem. Most voltam védőnőnél és 3 hét alatt bő 1kg fogytam. Eszek de nem igazán esik jól semmi csak a hideg. Pl hideg eper vagy fagyi na de azt is ritkan eszem azért odafigyelek. Remélem most sem hízom sokat mert a lányommal mire kijöttem a kórházból annyi voltam mint terhesség előtt.
 


Sziasztok!
Csütörtökön voltam dokinal kontollon és nem 10 hanem 11 hetes a bébim a mérete alapján.
Nagyon meglepett mert a mensi szerint 10 hetesnek kene lennie.
En 76kgrol indulok és 170cm magas vagyok. Abbahagytam a dohányzást októberben és akkor jött fel rám 10kg szoval próbálok vigyázni, eddig egy kg hiztam a doki ennyit engedélyezett higy havonta 1kg jöhet fel. Remelem tartom is mostmár próbálok többet mozogni hisz a babának is jobb ha nem sok súly jon fel.
Pocakok kerekednek mar?
 
 


Sziasztok. Én 173 cm vagyok és 67 kg
Próbálok egészségesen és változatosan táplálkozni. A poci már kezd kicsit kerekedni. Voltunk 12. Hetes kombinált teszten ahol azt mondták hogy pici fiúnk lesz. Apa megkönnyezte mikor meglátta a pici fiát. :D :) Trineszter 1 vitamint szedtem. Mostani héttől pedig a Trimeszter 2. Kezdem szedni. Ha esetleg érdekel valakit a Trimeszter 1. amiben maradt még 40 szem irjon nyugodtan. Puszi és boldog babavárást.
andrea4
Budajenő
 
 


@picmic

Nekem a 12. Hetes uh nem volt hüvelyi hanem rendes hasi volt. Vérvetellel együtt volt.
andrea4
Budajenő
 
 


@andrea4:
Nekem a védőnő mondta hogy hüvelyi lesz, igazából nem tudom mitől függ szerintem intézmény meg dokitol is...
Állítólag az is befolyásolja mennyi zsír van a hason mert a több akkor inkább hüvelyit fognak csinalni.
 
 


@azumi1991:
Szia Azumi. En csak decemberre varom a picit. Csak azt akartam mondani nekem az utolso gyerkocnel 12. Heti ultrahangon megmondtak hogy nagyon ugy nez ki hogy kislany es ugy is lett. Nagyon ugyesek ezek az ultrahangosok. Jo babavarast mindenkinek.
nyuszika03
London
 
 
 
 
 


Halihó! Súlyt és pocakosodást tekintve 173cm, 62kg vagyok általaban, most -1kg, pocak sehol, csak ami eddig is volt...(minden deka a hasamon van ami fölös sajnos...így nem is tudok igazi induló had fotót csinálni, mert lehet valaki azt hinné ez már a baba, de nem ennyi eddig is volt )
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: