Új privát üzeneted érkezett!

@zometa:


Szia!
Én viszonylag korán voltam cukorterhelésen, a 21. hét folyamán (CRP kontroll miatt kellett mennem, azért azt is belevettük már). 3,84 - 6,41 - 4,39 lettek az értékeim. A dokim szerint oké, a háziorvos szerint inzulinrezisztenciára utalnak az értékek (ezt korábban már más is mondta). Megoldás: Csak semmi túl gyorsan felszívódó szénhidrát! 
lyvcsi
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Túl vagyok én is a cukor terhelésen. 23+3 voltam amikor levették. 3,7 és 5,9 lett az érték. Dokim szerint jó, mivel másnap voltunk is nála az eredményért. Vasat kell pótolni kicsit, mert csökkent a múltkorihoz képest.
Ti hogy bírjátok a meleget???
Első terhesség alatt pont kimaradt ez a nagy meleg. Most szembesültem azzal, hogy ez így eléggé nyűgös időszak. Legalábbis nekem.


Sziasztok!

Én csak a 25. héten megyek cukor terhelésre, de azt mondták még belefér, csak ha már úgyis akkor leszek szabin, akkorra terveztem be. Kicsit azért tartok tőle, hogy lehet kibírni 2 órán keresztül kaja nélkül... 
 
 

 
 

@juca88:


Nem vészes! Elég koránra kell odamenni, meg vigyél magaddal valamit, amit rögtön utána meg tudsz enni!
Egyéb jó tipp: Vigyél könyvet, vagy bármi olvasnivalót is   Én babás könyvvel ültem be 
lyvcsi
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok.

Nekem jövőhéten kell menjek cukorterhelésre akkor leszek a 24. héten. 
Remélem nem lesz olyan vészes mint amilyennek mondják. Mindenesetre nem nagyon várom. 
A nagy meleget én már nem bírom elviselni. Nehéz a levegővétel is. :(

Kitartást mindenkinek. :)
nyuszika93
Gyula
 
 


Sziasztok!

Segítsetek! Mi a búbánatot egyek, hogy ne hízzak rohamosan??? 6 hét alatt (utolsó védőnői látogatás) 4kg plusz. A múltkor ennyi idő alatt 1,5kg volt, arra is húzta a száját, hogy sok, na most akkor gondolom jól le fog tolni. (Mert amúgy elég kötözködő)...
Ha kevesebbet eszek van esélyem kicsit még jövőhétig fogyni is? Ha csak 1kg menne le már az is jobb. De mit egyek???
Adjatok tanácsot mert kezdek "megőrülni". :(


@kistesoerkezik:


Azert szerintem dietaba ne fogj :) De szenhidrat fogyasztasra erdemes odafigyelni egyebkent is. Osszesen mennyit hiztal eddig?
 


Persze, azért elvetemült nem vagyok, hogy most az alakommal (eddig sem igazán volt) foglalkozzak. Csak tényleg eléggé zavaró és az ember lelkéig hatol ahogy magyarázik a védőnő. Egyébként nem sokat híztam a kiskönyv beírása szerint. Összesen eddig 5-5,5kg. Előtte egyébként híztam decembertől februárig, mivel abbahagytam a dohányzást, és egyből szaladtak vissza a kilók....
Első gyerekkel 2 hónap


Első gyerekkel 2 hónap alatt 15kg szintén dohányzás lerakás miatt. Na most ez 5kg plusz volt mindössze, mert figyeltem, illetve a terhesség alatti 5-5,5kg eddig. De az első kislányommal összesen 33kg jött fel, így egyértelmű, hogy ugyan azt a hibát amit első várandós kismamaként eljátszottak, hogy egyél, egyél, itt egy kis torta, chips, kell a gyereknek, egyél még... határozottan most ilyen nincs, nem követek el kétszer


@nevermind2:
Egyébként mióta kiírtam a segítség kiáltást, annyit változtattam, hogy este én már nem vacsorázok a családdal, (ez egyébként nekem 2. kör vacsora volt mire a férj hazaért) így már jobb a mérleg "nyelve" is, így talán megúszom a nagy letolást :D (védődnéni egyébként végtelenül rendes, kedves, de nyíltan kimondja a véleményét, nem kevés megbántó szöveggel mellékelve, ezzel is "sarkallva" a páciensét az ő által elfogadott és jónak tartott vegetáriánus étrend felé.)


@kistesoerkezik:


ohh jezusom, nem Te vagy az elso, akitol ilyen vedonorol hallok... Baratnoimet is rendszeresen piszkaltak a vedonok a sulyukkal, pedig nem is hiztak sokat... 

Ugyes vagy egyebkent, hogy elkezdtel odafigyelni, de megmondom oszinten 5-5.5 kg hizassal kb letojnam mint mond a vedono... azert megsem 30 kilorol beszelunk! Majd akkor karoghat. 

en kulfoldon elek, es itt a 12. het ota meg sem mertek a sulyomat. tulsullyal kezdtem a terhesseget, de egyik vedono vagy doki sem piszkalt emiatt, max a kiskonyvembe irtak be, hogy kicsit nehezitette az uh-t  a sulyfelesleg. En eddig osszesen 2 kilot hiztam, nem mondom, hogy hu de odafigyelek, szoval a tulsulybol vette el a babo az o adagjat :) 



 


Sziasztok!Facebookon van egy nagyon jò csoport 2018 novemberi babàk anyukài névvel.Gyertek ha van kedvetek.Szép napot mindenkinek :lol:
 
 


Sziasztok!

Helyzetjelentés: Túl vagyok a védőnő látogatáson. Nos, nagy letolás nem volt, de elhangozott a diéta szó... este 6 után már nem étkezhetek csak almát, paradicsomot, esetleg 1-2 főtt tojást. De leginkább az alma felé sarkallt. Összességében nem gáz a hízás, csak a mostani utolsó 5-6 hét.

Nálatok helyzet????


@kistesoerkezik:


Szia! Haaat, szomoru, hogy egeszsegugyben dolgozo szakember ilyen tanacsot ad, azt kell mondjam ebbol is latszik, hogy nem igazan erti a dolgat.. Almat? Vacsorara nem is egeszseges gyumolcsot enni, plane nem csak gyumolcsot.. Az gyakorlatilag csak gyors felszivodasu szenhidrat... Szepen felnyomja a cukrot, ami aztan leesik es meg ehesebb leszel. Nekem mondjuk reggelre ki is marná a gyomromat a sav az almatol.. 


 


Sziasztok!

Kivel, mi újság? Hogy vagytok?


Sziasztok!

"Kezdő" kismama vagyok (31 hetes), múlt héten voltam ultrahangon és nem igazán értem mit jelentenek ezek az adatok és mennyire vannak rendben a kisbabám méretei. Az ultrahangos nem mondott semmit, nődokihoz pedig jöv héten fogok menni (magán), addig nem birom ki. Valaki tudna segíteni? BDP: 30 mm OK: norm. tág OC: 97 mm THD: 78 mm F:60 mm
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: