Új privát üzeneted érkezett!

Halihó! Súlyt és pocakosodást tekintve 173cm, 62kg vagyok általaban, most -1kg, pocak sehol, csak ami eddig is volt...(minden deka a hasamon van ami fölös sajnos...így nem is tudok igazi induló had fotót csinálni, mert lehet valaki azt hinné ez már a baba, de nem ennyi eddig is volt ) nyugtassatok meg, hogy nem mindenki lapos hassal indul, akkor sem ha első baba.
 


Sziasztok. Én 158 cm és 57 kg vagyok jelenleg és nálam már látszik egy pici poci. Vagyis a környezetemben mindenki azt mondja. Jövő hét utáni hétfőn 12 hetes UH. Már alig várom. Boldog babavárást mindenkinek.
nyuszika93
Gyula
 
 


Sziasztok!
Én a 178 cm magasságomhoz 79 kilóval indultam. Ha minden igaz, akkor eddig súlygyarapodás nélkül megúsztam... Pocakocska már van, igaz mindíg egészen lapos volt a hasam, így nem is csodálom... A nadrágot is már gyakran ki kell gombolni 
Lassan be kellene szerezni egy két lenge nyárias darabot, kisruhát, amit az irodába is fel tudnék venni.
Ha van valakinek jó tippje, hol érdemes körülnézni nem kimondottan kismama darabokért, akkor minden hasznos tipp jöhet!  
Olyan jó, hogy jön folyamatosan a jó idő, külön boldogság ilyenkor babát várni! 
További boldog babavárást mindenkinek! 
lyvcsi
Budapest XI. kerület
 
 

 
 

@lyvcsi:
En H&M Ben néztem lenge ruhakat és félsot is, van ami akciós ilyen vállra lehuzhato illetve. Nekem is csak ezek a lenge ruhák felsőt kényelmesek en nem indultam lapos hassal de nekem is mar elegge látszik foleg ha olyan a ruha szabasa.
 
 


Sziasztok! Először is mindenkinek gratulálok! :)

Pocak téren nekem is volt fölösleg, de most határozottan látom, hogy változott a kinézett, és kerekedik. Jelenleg 10+6nál járok, tegnap voltunk uh-n és kombinált teszten. Minden rendben, babuci 41mm.
Viszont tegnap és ma is görcsölgetek megint. Az első 2-3 hét brutális hányinger és hasi görccsel telt, 1 hét nyugi következett görcs téren, és most megint nyomja. Doki nem tudott rá semmit mondani, én meg aggódom nagyon :( 10 éve már volt egy vetélés, nem szeretnék úgy járni ismét.


Sziasztok!
Ki hogy van? Én nagyon megérzem a mostani frontokat. Nyomott vagyok picit érzem a pocakot is és extra nyügi a kislányom és én is.
Képzeljétek kb 1 hete érzem a kis picurkámat. Eleg korán a 13.héten kezdődött. Persze nagyon enyhén de tudom hogy ő az! Jövőhét csütörtökön megyünk a dokimhoz. Rá kell kérdezzek a vérnyomásra mert 140 körülieket mér a védőnő.
 


Sziasztok, régóta olvasgatlak már titeket. :)
Én 11+6 napos vagyok ma, első babánk lesz. :) Szerdán megyünk a genetikai ultrahangra. A 10 héten elkezdtem nagyon vérezni, de szerencsére fájdalmam nem volt és a babának sincs baja. Nagyon megijedtünk. Azóta viszont táppénzen kell lennem és a héten derül ki, hogy vissza mehetek e dolgozni, de a lényeg, hogy minden rendben legyen. :)
pearl33
Budapest
 
 


Sziasztok!
Én most 11 hetes + 2 napos vagyok. Lassan előjönnek a ruhaproblémák. Ti nadrágot hol vettetek/vesztek, amit irodába is fel lehet venni?
 
 


Sziasztok kismamák!
Gratulálok mindenkinek, üdv az újonnan csatlakozóknak is!

 
 


Mi ma voltunk orvosnál, 10+5 napos a méretei szerint. Nagyon cuki, integetett, mocorgott. Láttuk, hogy megvan mindene, kezei, lábai, még a kis fülét is láttuk
23-án genetikai UH, már nagyon nagyon várom

Ti hogy vagytok?
Aki átlépte a 12 hetet, elmúltak a rosszullétek?
Én még most is küzdök, bár talán pár napja kicsit csillapodott!

A pocak meg. Huu, nagyon látszik, azt nondják 2. baba hamarabb látszik, hát ez nagyon így van, pedig rajtam nem kevés felesleg is van, de ma konkrétan megkérdezték, hogy kismama vagyok-e

 
 


Nálam igazából csak most kezdődik...
Egy hete a nap második felében nagyon rossz a gyomrom. Savas vagyok, hányingerem van és nagyon szenvedek Enni alig tudok, csak csipegetek.
Azt sem tudom még mi váltja ki ezt a reakciót. Milyen ételeket kerüljek szerintetek?
Érdekesség: Anyukám is 12 hétig jól volt, utána viszont végig hányt... Remélem nem így járok én is!
lyvcsi
Budapest XI. kerület
 
 


@lyvcsi:
Juuj, drukkolok, hogy ne így legyen!
Hát nekem a paradicsomtól, paprikától, csípőstől van kegyetlen savam.
Reniet lehet néha szedni, ha nagyon rossz.

 
 


Sziasztok.
Ma vagyok 12 hetes, végre láthattuk a kis csöppségünket. Annyira jó volt látni hogy mindene megvan rendben van. Levették a biokémiai szűrésre is a vért. Eddig úgy néz ki minden rendben van. Hála istennek panaszra nincs okom eddig nagyon jól viselem. 
nyuszika93
Gyula
 
 


Sziasztok!
Holnap leszek 13 hetes. En múlt hét csütörtökön voltam genetikai UH-n rendben volt minden úgy néz ki kis fiú lesz :)
Nekem is sok a savam foleg az utóbbi pár napban foleg estére. En mar nem renie-zek inkább iszom a jéghideg jeges vizet mert mar utalom a renie ízét.
Sokszor alidnek délután de ha alszok utana annyira szarul vagyok...
Másnál is van ilyen?

Aki rosszul van annak kitartás hamarosan jobb lesz!
 
 


Sziasztok!
Kitartást a gyomorégőseknek/émelygősöknek. Nekem néha napján nég mindig rossz a gyomrom pedig 15+3-nál járunk. Nagyon megérzem ezt az esős lehülést. Sokat fáj a pocak de manócska mocorog úgyhogy byugodt vagyok. Lányommal is nagyon frontérzékeny voltam. Múlthét csütörtökön voltunk a dokimnál. Minden rendben majd 1 héttel nagyobb az uh szerint. Aludt oldalt fekve így megerősítést nem kaptunk a fiú tippre. Sebaj majd legközelebb. Nem tudom ti hogy vagytok de én már most ropogog. Derekam, szeméremcsontom. Főleg éjjel de olyan szinten hogy férjem a múlt éjjel felkelt rá. Eddig fogytam 1.5kg-ot. Nem is baj hisz alapból túlsúllyal kezdtem. Közben lányommal is mérföldkőhöz jutottunk. 2.5 évesen nappalra szobatiszta lett kb 2 hét alatt. Nagyon büszke vagyok rá!
 


Sziasztok!

Örülök a jó híreknek! 
Tegnap mi is smegcsináltattuk a kiterjesztett kombinált tesztet (12+3) a Czeizel Intézetben. Eddig nagyon szimpatikus, nagyon megbízható szakemberekkel találkoztunk ott.
Már az UH megnyugtató volt, több mint 20 percen keresztül vizsgálta a doktornő a picurt, mire mindent, de tényleg mindent! sikerült megnézni rajta. A kis gézengúz nem sokat segített neki, nem tudta hogy kell jól viselkedni és mindent hamar megmutatni   De így legalább van egy klassz kis videónk róla 
Végeredményként is nagyon szuper arányokat kaptunk a kromoszómarendellenességek valószínűségére, most happy van! 
És úgy néz ki, beállok a fiús anyukák sorába 

A gyomorégésem viszont nem múlik... mindegy mit eszek a nap folyamán, késő délutántól egészen míg el nem alszom, ég és fáj a gyomrom, nagyon kellemetlen  Eddig a módszerem ellene: mentes sör   Igaz a védőnő azt mondta ne nagyon igyak szénsavas dolgokat, de ha egyszer ez úgy tűnik bevált?  Szerintetek? Nem gondolom, hogy cikibb, mintha kólát innék. Inkább mint gyomorégés elleni szerek... A háziorvosom azt mondta ne szedjek Rennie-t, írt helyette valami mást, de még nem használtam.
lyvcsi
Budapest XI. kerület
 
 


@lyvcsi:
Natúr só nélküli pattogatott kukoricát egyel nekem bevált felszívja a savat és normálisan tudok tole aludni.
Mindegyik doki és védőnő mast mond, en iszok szensavast, igaz nem colat de pl szénsavas vizet vagy mas üdítőt vagy házi szorpöt igen. Nekem a renie-t mondák gyomor egesre de hal istennek mar nem igazan eszem inkább iszom a jeges italokat.
Szerintem nem gaz ha mentes sort iszol.
 
 


@picmic: Szia! Nekem is ugyanez van a délutáni alvásnál.  Ha ledőlök egy fél-egy órára, utána borzasztó rosszul vagyok. Nem is merek már olyankor aludni. Remélem, azért a fáradtság is elmúlik. A hányingeres korszak lekopogom talán véget ért. Ma voltunk genetikai UH-n, minden rendben volt.  (12+5)
 
 


Sziasztok!Jó benneteket olvasni:)Mi is megjártuk a vizsgálatokat!És minden rendben mi az RMC ben voltunk!Töviről hegyire átnézték a babót!Mindent rendben találtak!Alacsony a kockázatunk is:)ÉÉÉS kiderült hogy kislányom mellé egy kisfiú érkezik novemberben:) :D Nagyon boldogok vagyunk:)
 


Gratula mindenkinek!

Nekem még mindig tart a gyomoreges a hanyinger mar nekem is megszűnt. Jövő héten megyek kontrollra a dokimhoz 14hetes leszek akkor mar szerintetek az mar hasi lesz vagy meg hüvelyi?
Szeretnem a páromat is magammal vinni most mar de valoszinu csak a 18hetesre viszem az mar tuti hasi lesz.
13+4 vagyok ma :)
 
 


@picmic:
Szerinem vidd magaddal a párodat!
Nekem már 12+3-nál is hasi ultrahangot csináltak kérdés nélkül
lyvcsi
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!
Mi ma voltunk genetikai UH-n. 12+5 hetesek vagyunk, már behozta a ,,lemaradást" is, így végül november 28. A kiírt dátumunk. :)
Az ultrahangon a picivel mindent rendben találtak, szépen fejlődik és minden a korának megfelelő, egészséges szerencsére ^_^
Viszont a méhlepénynél találtak egy úgynevezett amnion szalagot, amire ugyan azt mondták, nem okoz problémát, és majd eltűnik, de aggaszt :/
Volt valakinek ilyen?

Szép napot nektek!

 
 


Sziasztok!

Látom mindenki szépen fejlődik. :)
Mi is voltunk múlt hétfőn uh-n , minden rendben. Kombinált teszt eredmény negatív. VISZONT!!!
Szinte minden nap jelentkező alhasi nyilalás, szurkálást érzek. Doki szerint normális (első perctől van ez szinte) a védőnő pihenésre int, a körzeti asszisztense pedig olyannal riogat, hogy így vetélt el. Másnak is van ilyen?????????? Van mikor "csak" felálláskor nyilal vagy pisiléskor, vagy ha rosszul fekszem, de van hogy magától a semmiből elkezdi. Pár napja kiborultam 1,5 óra sírás után sikerült csak "észhez" térni. Segítsen valaki megőrít ez az állapot! :(


@kistesoerkezik:
Jaj szegény! Kezdjük, hogy ilyen idiótával ne foglalkozz,aki csak riogat... nagyon ostoba..
Növekszik a méhed, nyúlnak a szalagok, lehet pont úgy helyezkedik, hogy nyom valami ideget, szerintem is természetes, nekem is sokat fájdogál. Magnéziumot szedjél, ha kell akkor a megengedett maximumot! Azért vigyázz magadra, próbáld a megerőltető dolgokat kerülni!
De, nem lesz semmi baj, fel a fejjel.és kitartás!!!!

 
 


@kistesoerkezik:
Szia! Én 14 hetes vagyok és pont így érzek,mint te. Nekem is azt mondta a doki,hogy ez teljesen normális. Nő a méhem,húzodnak a szalagok. A babával és velem minden rendben. Én is magnéziumot is szedek mostmár kettesével.
 
 


Sziasztok! Mindenkinek gratula a babucihoz. Én 14 hetes vagyok. 160 cm és 55 kg voltam. Most 58 kg vagyok és nagyon látszik a pocakom. Van,aki azt hitte ikreket várok,pedig nem. Másnak is megnőtt a hasa már az elején?
 
 


@hutundi:
Köszönöm megnyugtató szavaid. Lent van most még eléggé picurka eléri a méhszájat a méhlepény, de nem fedi. Sokat pihenek, szerencsére a munkahely is megengedi (irodai munka). A nagy pedig már tényleg "nagy"


@nritus:
Köszönöm neked is, hogy írtál. Nem kárörvendésből, de megnyugtató hogy többen érzünk így. Itt ahol lakom kb mintha ufó lennék úgy néznek, ha azt mondom nyilal, fájdogál, mivel szerintük a terhesség nem fáj. Ezen kívül minden redben egyébként. :) Magnosolvot iszok, és sima magne b6-ból is van még, így délben magnosolv reggel és este a másik.


@nritus:
Szia! Gratula Nektek is! :)
Nekem speciel van 8-10kg súlyfelesleg a testemen, de a pocak már tisztán látszik. :) 14hét szintén mától.


Sziasztok. 
Én ma töltöm a 14.hetet. Eddig nekem is megvoltak ezek a szurkálások...a védőnőm is ezt mondta hogy minden rendben van csak nyúlak a szalagok. MagneB6-ot szedem én is, eddig elég volt a napi 2 szem reggel és este. Pocak téren nálam se lehet már letagadni azt ami nyílvánvaló. :) 
Viszont tegnap óta úgy veszem észre hogy kicsit vizesedik dagad a lábfejem, bokám környéke. Van valaki még rajtam kívül akinek szintén van ilyen "problémája"?!

Mindenkinek boldog babavárást!:D
nyuszika93
Gyula
 
 


Sziasztok!Én a 1|5 et töltöm nemsokára de nem mondanám h látszik... Pedig második terhesség,remélem minden okés odabent.Majd csak 5 hét múlva nézik a babát...De fájnak az ízületeim,főleg a combomban a forgóim....derekam...Van még valaki így?
 


Sziasztok!

@Szami444: Hasonló cipőben járok én is, én is a 15. hétben vagyok és nagyon fáj bal oldalt a forgóm, de hetek óta. Ha leülök, felállok, nagyjából mindig. Sokszor nem is tudok rendesen ülni. Nekem gerincsérvem van, előtte is éreztem már ilyet, de nem tartott ilyen sokáig. Most a hormonoknak és az izületek lazulásának tulajdonitom, de remélem azért nem lesz végig ilyen, vagy rosszabb..


 
 


Sziasztok!

Akik alhasi fájósok, nyilalósok stb. azok élnek továbbra is házas életet?? (Bocs ha nagyon személyes a kérdés, akinek nem ciki a téma max az válaszol).
Dokim nem tiltotta. Nem mondta azt sem hogy nem, de azt sem hogy igen. Babóca lent van mellső falon tapad eléri a méhszájat a lepény. Emiatt és a szurkálások miatt aggódom nem e okozunk bajt, de eléggé intenzíven elkapott az utóbbi időben a vágy..
Védőnő azt mondta nyugodtan lehet.
Ti hogy álltok ehhez???


Sziasztok!

Akik alhasi fájósok, nyilalósok stb. azok élnek továbbra is házas életet?? (Bocs ha nagyon személyes a kérdés, akinek nem ciki a téma max az válaszol).
Dokim nem tiltotta. Nem mondta azt sem hogy nem, de azt sem hogy igen. Babóca lent van mellső falon tapad eléri a méhszájat a lepény. Emiatt és a szurkálások miatt aggódom nem e okozunk bajt, de eléggé intenzíven elkapott az utóbbi időben a vágy..
Védőnő azt mondta nyugodtan lehet.
Ti hogy álltok ehhez???


@kistesoerkezik:
Hát még a szurkálás miatt lehetne, de úgy tudom, hogy amíg a méhszájat eléri a lepény nem tanácsos, amig el nem vándorol a növekedés következtében. De szerintem nyugodtan kérdezz rá konkrétan a dokinál!

 
 


Sziasztok!
Nekem is fájdogál a pocak sokat, és nagyon látszik is már :)
Egy kilót fogytam ;) ennek ellenére nagyon repedezik a pocim...
14 hetesek vagyunk
Nagy fiammal az utolsó két hétben lett pár csíkom, úgyhogy ez is más, mint vele volt.

Én az amnion szalag megléte miatt aggódom még mindig, ez miatt nem merek házas életet élni :/
Legközelebb 11-én doki, kiváncsi vagyok, ő mit mond majd. Remélem elszakadt és felszívódott az a szalag már és nem kell tovább aggódni miatta.

Picurit egyre többször érzem, hihetetlen, hogy ilyen hamar ^_^

 
 


Sziasztok! 15-ik hét,nyilalós,szurkálós fájdalom. Kb. 2 hete lett elég intenzív,de mi attól még élünk házas életet. Nyilván nem amikor épp nagyon nyilal,és ritkábban is,mint azelőtt,de nekünk is azt mondta a doki,hogy nyugodtan lehet. Szerintem,aki bizonytalan kérdezzen rá a dokinál. Az a tuti!!!!
 
 


Sziasztok! Hogy telik az idő már mindenki pocakosodik
Én a lányommal és most is hasfájós vagyok már mondhatni megszoktam
Nekem is kicsit rajta van a méhszájon a lepény így szex az nuku. Derekam nem fáj még na de a szeméremcsontom annál jobban. Recseg-ropog. Cicik elviselhetetlenül fájnak vagyis inkább a bimbók. Eddig is C-s volt a méretem na de most mint két hatalmas dinnye
Pici manó 3 napja nagyon kis aktív lett. Kis cuki alig várom hogy jövőhét csütörtökön lássam.
18.hetet kezdtem ma. Pocak előző terhesseghez képest hatalmas. Most varrattattam 2 bandázsos rövid nacit nagamnak mert a hasanat minden de minden irritálja. Hosszabb trikókat kutatni amit felfoghat a pocak.
 


Hát csak csinján van szerelmeskedés..mert volt már ebből baj az előző várandósságomnál...Meg a hasfájogatások miatt sem merünk igazán.Ez az időszakot kibírjuk minimális huncutkodással:)Hosszú még az élet:) Reméljük:)
 


Sziasztok!

Én már a 16 hétbe járok, lassan jön a 18-20 hetes ultrahang, már nagyon várjuk.

Én 67 kiló vagyok, most kb. 3 kilót híztam eddig. A hasam hatalmas, mindig azt hiszik, hogy legalább 2 baba van. Az egyik barátnőm 2 babát vár, kb egy időseg vagyunk a babáink és rajta még konkrétan semmi sem látszik .

Nálam a hányás még napi szintű, a háziorvos szerint a savam túl sok, egy két napja szedek savlekötőt. De hát a maradék 5 hónapban nem akarom rendszeresen szedni.

A hasam időről időre fájdogál, ahogyan többen is leírtátok, szúrkál. Időnkén egyik vagy másik oldalon fáj. Feküdni sem olyan kényelmes már...

Emelett 2 hete hasmenésem van, nem tudom valaki jár e hasonló cipőben? A védnő leállította a terhesvitamin szedését (felibion 2) mert ő arra gyanakodik, hogy valami vitamin túlsedése okozza. De egyenlőre még nem múlt el. Holnap megyek vissza a háziorvoshoz, meglátjuk mit mond. 
Így a hányással együtt elég kemény, mindig azon agyalok marad e a babának elég tápanyag?

Mindenkinek jó pihenést! :)
 


Sziasztok!Régen írtam,de Titeket olvastalak!Örülök hogy mindenki jól van.Velünk nagyon sok minden történt.11-12.5 hét között 10napot töltöttem terhespatológián a Sote2-n.Vastagbél gyulladás volt a görcseim és a hasmenés okozója.Ezzel egyidőben pedig kidurrant egy petefészek ciszta,amiről nem is tudtam.Egy hétig antibiotikumot kaptam vénásan.Kiengedtek a kórházból,majd következő héten jött a genetikai uh,és vérvétel.Ez 05.09-én volt.05.15-én meghalt édesapám.05.16-án hívtak hogy nagyon rossz a kombinált teszt,be kell mennem.Uh.on minden rendben volt(orrcsont,nyaki redő).05.18-án levetettük a prena tesztet.Azt ígérik 4-6 munkanap alatt van eredmény.Közben Pünkösd miatt csúszott minden...Mai napon viszont végre megjött a negatív eredmény,minden rendben!Én teljesen behülyültem,a pozitív és negatív gondolatok váltogatták egymást.Egész életemben nem sírtam annyit,mint az elmúlt két hétben.Közben a temetést intézni,stb.Éjszakáim borzasztóak voltak.Szerencsémre egy tökéletes kisfiú és tökéletes férfi volt mellettem
.Most nagyon boldog vagyok,egy kőtömb esett le a szívemről.Holnap este megyünk dokibácsihoz,rem€lem sokat nőtt a picikém.Most pedig várom a páromat egy üveg gyerekpezsővel,hogy pontot tegyünk a rémálomra.Bocsi ha túl hosszúra sikeredett,de megfogadtam ha rendben minden leírom Nektek.szép estét Mindenkinek!!!
 
 


@zometa:


Szia! O te jo eg, meg olvasni is sok volt, nemhogy atelni  Reszvetem. 
Viszont nagyon orulok, hogy minden rendben Veled es a baboval! Remelem sikerul elengedned a negativ dolgokat hamar. Drukkolok 
 


@zometa

Részvétem!
Borzasztó nehéz időszakon mentek most át, sok erőt kívánok!

Én azt gondolom, hogy nagyon szerencsések vagyunk, hogy a technika ennyire sokat nyújt számunkra.
Nagyon nehezen viselném, ha a babámról jóformán semmit nem tudnék a születésséig.

Szuper, hogy ilyen jó híreket kaptatok! Most már a babavárás jó része vár rátok is!
 


@nevermind2:
Köszönöm szèpen!
 
 


@lujzsolna:
Köszönöm szépen!
 
 


Sziasztok! Mit gondoltok,baba mozira hányadik hétben lenne érdemes menni? Valaki volt már? Van tapasztalat?
 
 


@zometa:
Őszinte részvétem!


@zometa:
Őszinte részvétem
 
 


@zometa:
Nagyon sajnálom, részvétem :(

De most már csak jó jöhet! Az élet kárpótolni fog egy gyönyörű szüléssel, egészséges kisbabával <3
Jó egészséget!

 
 


@nritus:
Első gyermekemmel 18 hetesen voltam először, nagyon csodás élmény volt! :)

 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron