Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Üdv mindenkinek! Nov. 7-re várom a babám, aki IUD mellett fogant, és úgy döntöttünk megtartjuk. Egyenlőre elég rázós a dolog,vérzéssel... De bizakodunk annak ellenére hogy eddig 1 terhességemnél véreztem aminek műszeres befejezés lett a vége. A többieknél nem bol ilyen, monduk IUD sem
 


@bmeulles:
Szia udv a topikban! Drukkolok hogy minden rendben legyen, nagyon jönni akar ez a baba hozzatok :)
 
 


@bmeulles:
Biztosan minden rendben lesz!
Drukkolok!
Üdv köztünk!

 
 

 
 

Sziasztok!
Március 20-án teszteltem pozitívat, egyelőre csak a saját számításaim alapján november 24.-re vájuk a csöppséget. Igazi kis meglepetés, ugyanis nem kimondottan volt tervben, az első nagy meglepetés után mostmár boldogan, mosolyogva beszélgetünk róla.

Sajnos csak jövő hét hétfőre kaptam időpontot a 0. ultrahangra, így csak nagyon reménykedünk benne, hogy minden rendben van velünk  Alig tudjuk kivárni... főleg, hogy a közeli rokonságban most jelentettek be egy ikerterhességet (a családunkban nagyon gyakori), így van para rendesen... 

A tünetekre egyelőre nincs komoly panaszom, időnként egy kis émelygés, hányás egyáltalán nem volt még, maximum csak nem kívánok dolgokat, amiket korábban igen (pl: kávé és az édes ízektől is rendszeresen kiborulok). Nagyon fáradékony vagyok, és sajnos nincs olyan nap, hogy ne görcsölne a hasam, sokszor éjszaka ébredek elég erős görcsökre.... ez nagyon aggaszt! 

Nagyon örülök, hogy rátaláltam a topicra, ugyanis első baba, meglepi és egyelőre csak a párommal tudjuk, hogy jön, így rám fér némi támogatás és információ 
Boldog babavárást kívánok mindenkinek! 
lyvcsi
Budapest XI. kerület
 
 


@lyvcsi:


Üdv itt köztünk. 
Akkor igazi kis ajándék lesz. A hasgörcs miatt szerintem ne aggódj, nem lesz baj. Az uh úgyis meg fog nyugtatni. Boldog babavárást neked is. 

Én ma voltam uh-n és ma meghallottunk egy picike kis szívhagot, múlthét hétfő óta 10 mm-t nőttünk. Kezdődhetnek a vizsgálatok. Alig várom. 
nyuszika93
Gyula
 
 


@lyvcsi:
Üdv köztünk, és gratulálok! :)
Minden rendben lesz, nekem is fájdogál néha a hasam, olyankor pihenek!
Ilyenkor az orvosig azért érdemes a szexet és ülőfürdőt hanyagolni!
Én csak jövőhét után megyek orvoshoz, pont betöltött 8 hetes leszek addigra.
Jó egészséget! :)

 
 


@nyuszika93:
De szuper hír, gratula!
^_^

 
 


@hutundi:


Köszönöm szépen..várom már miden percét. 
nyuszika93
Gyula
 
 


Én ha csak nem önt el nagyon a vér megint csak 10hetesen megyek UH-ra. Ma vagyok 8 hetes, addig izgulhatok... Van valamelyikőtöknek ilyen jellegű tapasztalata? Meddig tud ürülni egy haematoma?
 


@nyuszika93:
Meg is hiszem, a legcsodásabb dolog egy nő életében ^_^ <3
Én is nagyon várom, hogy halljam a szivecskéjét <3

 
 


@bmeulles:
Reméljük nem lesz semmi gond, pihengess amennyit tudsz. Gyógyszert kaptál rá?
Drukk, minden rendben lesz!!

 
 


@hutundi:
Nemsokára a te picúrkád kis szívét is hallanai lehet..és akkor annak is fogunk örülni. :-)
nyuszika93
Gyula
 
 


Igen, progeszteront, magnéziumot, csak az aggaszt hogy 6 napja tart...
 


@nyuszika93:
De ari vagy :)

 
 


@nyuszika93:
De ari vagy :)

 
 


@bmeulles:
Nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen <3

 
 


@hutundi
Kedves vagy, köszönöm
 


Sziasztok!Gratulálok mindenkinek a sikeres vizsgálatokhoz!:) Hányingerrel,hogy álltok?Nekem mintha 5kg kő lenne a gyomromban...hányingerem van..hánytam is:S Van sorstárs?Próbálok többször keveset enni,hideg kóla gyümilé... :( Ez kicsit elveszi a kedvem:(
 


@szami444:


Biztos nehez, de en orulnek a tuneteidnek.. Minden regfel azt varom, hogy legyen hanyingerem.. De sajnos szinte semmi tunet.. Ha nem teszteltem volna pozit eszembe se jutna, hogy lehet baba.. Es meg ket heet a dokiig..azon is gondolkoztam hogy tesztelek meg egyet hogy megnezzem, nem halvanyabb e.. 
Te hány hetes is vagy? En 5+1
 
 


@szami444:
En ma épp jobban voltam egy kicsit de egyébként nekem is vagy hanyinger vagy gyomorégés....
Az utóbbi 2 éjszakam nyugis volt de előtte éjszaka is hanyingerre ébredtem.
Ma voltam védőnőnél, van mar kiskönyvem és megvan az időpont a 12 UH -ra :)
 
 


@szami444:
Hát gyakran van, de nekem mindig este, most a fáradtság, gYengeség lett úrrá rajtam.
A kedvedet ne szegje, hamarosan elmúlik. Sokszor egyél keveset, sós ropit, kólát csak úgy, hogy kikevered a szénsavat.
Kitartás! <3

 
 


@juca8:
Hidd csak el, hogy ott van! Kisfiamnál nekem sem volt ilyenkor semmi tünetem!

 
 


@picmic:
Hu de jó neked! Gratula :)

 
 


Köszi Csajok aranyosak vagytok:) Hát igen legalább tombolnak a terheshormonok az tuti:) Én most őőőő 7+2 vagyok:) Április végén megyek dokihoz legközelebb!Utána meg a Rózsakertbe Pestre!Senki nem megy oda?Nekem nagggyon melegen ajánlgatta s doki most is meg a kislányomnál is...Ott teljesen átvizsgálják a kicsit.... Nem kevés összegért...
 


Én is most megnéztem ezt a Rózsakert MC-t, véleményem szerint a szűrővizsgálatok egészen korrekt árban vannak, de a várandós gondozási csomagok eszméletlenül drágák... nem tudom mennyire érik meg.
Egyébként én kissé elveszettnek érzem magam a tesztek/szűrővizsgálatok sűrűjében, fogalmam sincs már mit érdemes megcsináltatni és mi pénzkidobás  
Help me! Ti hogyan vélekedtek ezekről? Esetleg korábbi tapasztalat?
lyvcsi
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok! Jó rég nem jelentkeztem sajnos! Üdv az újaknak boldog babavárást nektek! Hiteles banki dolgok kislányom betegeskedése mellett kb elfelejtek terhes lenni :-D de tényleg. Mondták hogy a 2.ra annyi idő nem jut hát tényleg. Ma 2 hete hogy voltunk a magándokimnál aki hosszú szabiról jött vissza. Nála már volt szívhang és 14.4mm volt a crl 7+6-nál. Öröm van és boldogság. Jövőhét csütörtökön megint megyünk utána pedig 23.-án a kombinált tesztre megyünk. Nagyon megkínoz ez a kis cseppember. Hányni még nem hánytam de rengeteg egész napos hányingeres napon vagyok túl. A melleim leszakadnak kb féltem is őket mert Blanka 2 év után december legelején hagyta el a cicit és november elején ismét aktivizálódnak. Alapból nem vagyok vékony de már nől a pocak volt ismerős aki a héten rákérdezett :shock:
A húskérdés volt. Muszáj főznöm kislányom kedvence ahogy ő mondaná USI :-D így nincs választásom. Kávét iszom napi 1x de tejeset. Hasfájás akkor van ha front jön első terhességem alatt is brutál frontérzékeny voltam.
Kicsi Blankám jövő hónapban lesz 2.5 éves. Tud a kistesóról jön oda beszél hogy szia baba és simogatja mostanában puszilgatja a pocakot. Anyai szívet melengető! :-)
Ma vagyok 9+6 holnap 10.hét. mindjárt vége az első trimeszternek. El sem hiszem.
 


Sziasztok!

Érdeklődnék hogy van e valaki aki székrekedessel küzd?
És ha igen próbált e mar valamit ami segített?
Sajnos a sok rosszullét meg hányás miatt Nem igazan tudok változatosan enni... nem kívánok semmit...
Csak leeroltetem a minimális kaját innivalot...
 
 


Sziasztok! 2 hete teszteltem pozitívat. Ma 6.hét 6.nap A szülés várható ideje november 24. :-) Már van egy lassan 9 éves kislányunk, nagyon vártuk a kistesót. Tegnap voltunk uh-n élő embrió, szívhangot nem hallottunk, de látszott a pulzálás a monitoron. Kaptam papírt kombinált teszthez. Idén leszek 32. Valaki kapott még??


Sziasztok!

Csatlakoznék én is a csoporthoz :-) Én is 2 hete teszteltem pozitivat, elvileg ma töltöm a 7. hetet. Van egy nagylányom, ő most elsős, és szintén novemberi. Tehát 8 évvel ezelőtt egy ugyanilyen novemberi csoportot olvasgattam és akkoriban nagyon sokat segitett.
Egyelőre annyi tünetem van, hogy fáradékony vagyok, illetve lassan lehet beindul a hányinger is, délután/esténként szoktam főleg rosszul érezni magam. Szagokra érzékeny vagyok és nem igazán kivánok semmilyen ennivalót.... De ez egész elfogadható az első terhességem elejéhez képest.
Ti pocakfeszülést éreztek? Nekem már jól esik kigombolni a famert, illetve ma egész nap olyan érzésem van, mintha kövek lennének a hasamban. Azt hozzá kell tennem, hogy a múlt héten becsipődött a derekam, lehet attól is van ilyen érzésem.
Valakinek van tapasztala azzal kapcsolatban, hogy gerincsérvvel mi várható a terhesség alatt?

Mindenkinek nagyon boldog babavárást kivánok! :-)
 
 


Picmic! Éppen ma kezdtem el olvasgatni székrekedés kérdésben, de nem találtam érdemit... Nekem ez nagyon megterhelő, eddig sosem volt ilyen gondom.
Ha valakinek van már valami bevált ötlete, szívesen fogadom.
Hányinger elkezdődött, de nem vészes...

Képzeljetek megharapott egy macska
...sebészet, tisztítás, toxoplasma vérvétel....hihetetlen, soha bottal sem piszkálom a macskákat, erre a legrosszabbkor.
 


Sziasztok!
De jó, mennyi novemberi babuci lesz ^_^ <3

Bonarum 26, azta mindenit, azt hogy sikerült? Jézus, de jól vagytok, ugye?


Székrekedésem volt a fiammal, de sajna akkor sem sem segített, végig szenvedtem... ehettem én uborkát meggyel, szilvával, tejjel, dinnyével, stb érdekességek, semmi nem segített.

 
 


(Na megint elküldtem véletlen idő előtt..)

Szóval, én még csak 6+2 hetes vagyok, de nagyon sokat fáj és nehéz érzés van a hasam aljában, olyan fura, kicsit aggaszt is. Olyan messze van még a doki... kezdek egyre türelmetlenebb lenni.
Ma egész nap fájt a fejem, közben kicsi fiamat ápolgattam, nagyon megfázott szegényem :(
Anyaként ez a legnehezebb, mikor a gyermekünk beteg :(

Egyébként a hányinger tök változatosan tör rám, hol reggel, hol este...
A cicim nagyon fáj, na az állandó tünet lassan két hete.

Nektek volt olyan (bocsi, ha undi), hogy annyi folyásotok volt, hogy eláztatok? Ma így jártam... Gondoltam nem rakok tisztaságit, kicsit élvezem a ,,szabadságot", erre érzem, hogy folyik valami, kicsit meg is ijedtem, de szerencsére csak folyás, teljesen átlátszó... Fertőzésem nem hiszem, hogy van, most estem túl egy hüvelyflóra helyreállító kúrán, az orvosom javaslatára, mert nagyon fogékony vagyok a fertőzésekre, és megelőzésként kaptam, 18 napos volt...
Na de most ez annyira fura volt..

 
 


@hutundi:
Ha szagtalan és nem jár viszketessel teljesen normális a folyas.
Bár nekem semmi nincs de a doki mondta hogy normális ha esetleg kialakul.
Most szilva lekvárt eszem picit jobb, de sajnos 2 napja brutalis hányingerem van eddig is volt minden nap de most ejszaka is pedig volt egy pár jobb ejszakam mar kezdtem örülni.
Bonarum 26 szilva lekvár és kaukázusi kefir nekem most picit beindult a gyomor működés. Hőkezelt must ami meg ajánlott de meg azt nem bírtam meginni ...
 
 


Sziasztok!
Nem akarom elkiabalni, de gyomorsavas sorstarsaknak salvus vizet ajánlom. En ma próbáltam jéggel mert amugy borzasztó íze van fél egy dl kortyoltam. Úgy érzem jobb remelem beválik mert borzasztó hányingerem van a sávból.
 
 


Sziasztok kismamák.
Tegnap voltam UH-n és olyan gyönyörűen lehetett hallani a kicsi szívhangot majdnem elbőgtem magam. Legközelebb 5 hét múlva kell megint menjek. Nagyon feldobta a tegnapi napomat így gondoltam elmesélem nektek is. 
nyuszika93
Gyula
 
 


Sziasztok!
Én is tegnap voltam végre a 0. UH-n. Nem volt túl közlékeny a doki, de azt megtudtuk, hogy minden rendben van vele, szépen ver már a kis szivecskéje és a ülőmagassaga 10 mm 4 hét múlva genetikai UH
Most pedig épp vérvételre várok több mint másfél órája... szörnyű
lyvcsi
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok. Csatlakoznék a csoporthoz. Novemner 7. Vagyok kiirva. Már voltam uh- tegnap mindent rendben talaltak. A baba 10. Hetes es 30 mm. Ma voltam dokinal megvizsgalt es mindent rendben talalt. Holnap kell mennem vér és vizeletvizsgálatra.
andrea4
Budajenő
 
 


@andrea4:
Gratulálok! :)
 
 


Koszonom szepen.
andrea4
Budajenő
 
 


Sziasztok Csajok!Lassan mindenki eljut dokihoz és megtudja,hogy minden a legnagyobb rendben!:) Szuper!Nekem még 2 hét a második Uh ig!Védőnőnél volt már valaki?Engem kínoz a rosszullét....Émelyeg a gyomrom...:(De nem folyamatos hál'Istennek.Mástéma....Idelyn(hüvelykúp) szerintetek a mi állapotunkban belefér? :cry:
 


Sziasztok! Üdv az újaknak és gratula! Szerencsére egyre ritkábban vagyok rosszul de a cicifájdalom brutális. Már elővettem kislányom után megmaradt szoptatóspárnát és azt ölelgetve alszom hogy ne erjen a cicimhez semmi.
Szami444 én pont ma voltam védőnőnél mert holnap megyünk vissza dokihoz és oda már kell a kiskönyv. Holnap leszünk 10+6 és ismét látjuk bogyócskát. :-) Jövőhéten pedig vérvétel kedden.
 


@szami444:
En is voltam mar védőnőnél, még a múlt héten. Ma vagyok 8+1.
Nekem brutal a gyomorsavam a hanyinger is ettől van, remelem most mar majd kezd múlni, mert ez mar a 3. Ilyen héten.
A hüvelykkuorol nekem semmi infom nincs kérdezz ra dokitol.
Mindenkinek gratula aki volt mostanság UH-n.
En április 26an megyek legközelebb. Utana meg két hét és mar mehetek is a 12 hetesre.
Boldog babavarast!
 
 


Sziasztok!
Csak én vagyok ilyen kis kismama? 7 hetesek leszünk holnap... Orvoshoz jövő héten megyünk, nagyon izgatottan várom!!! :roll:

Gratula mindenkinek! :)

Eddig is gyötörtek rosszul létek, de 3 napja olyan brutálisan rosszul vagyok... hányinger, szédülés, gyengeség, hullámokban tör rám....
Nehéz mert a kisfiamat attól el kell látnom.

Kitartás a rosszul léteseknek és mindenkinek problémamentes, boldog bababárást! :*

 
 


@bmeulles:
Szia, hogy vagytok?

 
 


Sziasztok!Végre 2 és fél év után lett 2 pozitív tesztem :-) március 23.-án.Azóta voltam nőgyógyásznál,a doki elküldött uh-ra.Ahogy számoltuk akkor voltam 6 hetes,az ultrahang kimutatta hogy van baba,4mm és a pici szíve is dobogott már.2 hét múlva kontroll.
 
 


Azt elfelejtettem h holnap reggel lesz a kontroll,jön velünk apuka is,és nagyon izgulunk. :-) Ja és November 21re várjuk.Ma vagyunk 8 hetesek.
 
 


@suzy86:
Gratulálok! :)
Boldog babavárást! :)

Mi ma vagyunk 7 hetesek :) ^_^

 
 


Sziasztok!

Gratulálok mindenkinek! 

Én ma tültöttem a 9. hetet. Ő az első babám és elmondhatom, hogy ez életem legizgalmasabb időszaka.

Tegnap voltam a nőgyógyásznál. Egyenlőre minden vizsgálat azt muntatja, hogy minden teljesen rendben van. 

A védőnő szerint elég legközelebb a 12. heti vizsgálatkor orvoshoz mennem. Szerintetek?
Nem nagyon tudom elképzelni, hogy kibírom addig.

A rosszullétek nélam az 5. héttől jelentkeztek. Szinte folyton hányok... Már nagyon sok praktikát kipróbáltam, de semmi sem segített eddig.

Volna egy kérdésem:
A védőnő azt mondta, hogy valószínűleg veszélyeztetett terhesnek számítok, a folyamatos hányás ill. amiatt, hogy a két vesém össze van nőve. Mivel a veséket normál esetben is megterheli a terhesség.

Ti tudjátok, hogy mi a különbség, ha valaki csak azért megy el táppénre mert már nem bírja a munkát terhesen, ill. az között aki veszélyeztetett terhes?

Köszönöm a válaszokat!

Mindenkinek nagyon szurkolok!! :)
 


Én ma vagyok 8+2.Dokihoz csak 2 hét múlva megyünk legközelebb.Utána védőnő meg ami kell.12.hét körül pedig megyünk Bp-re a Rózsakertbe.Átnézzék a kicsit.Nekem ma kellemes meglepetés volt,hogy egyáltalán nem voltam rosszul :shock: remélem így marad!:)
 


Gratulálok mindenkinek a babához :-) Mi reggel voltunk ultrahangon,mindent rendben találtak.Már 2 cm a pici.Nagyon megkönnyebbültünk.Bár a párom mondta h biztos minden rendben van.
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron