Új privát üzeneted érkezett!

A 600 forint is nagyon drága a, órabérhezt képest. Már csak 1500ft kéne emeli a minimal óra bért, h elérje az unios átlagot. Szerintem addigra a megnemszülettett gyerekeink is nyugdíjba mennek....
annacska15
 
 


1500ft emelés??
Jó ha 10-20ftot emelnek nagy nehezen...
nyuszmusz82
Eger
 
 


Na jó max 10%ot...
nyuszmusz82
Eger
 
 

 
 

Ez a baj otthon... Mi is szeretnénk haza költözni... De akárhányszor haza megyek mindig elszörnyedek. Párom jól élt otthon, mindene megvolt. Mi a testvereimmel szenvedtünk otthon. És én a saját példàmat tapasztalva, nem szeretném ezt a gyerekeimnek...
annacska15
 
 


Annacska megértelek, én is szeretnék otthon élni és nagyon remélem, hogy egyszer sikerülni is fog, de sajnos most egyelőre marad a pénzgyűjtés külföldön. A jégkrémet én is kívánom, minden nap eszem egy picit :-) gyümölcsből pedig a szőlőt. Eper az nálunk még elég satnyának néz ki, úgy vagyok vele, hogy erre még nem adok ki pénzt. Majd a magyarra :-) Én azt hiszem, hogy nekem a hátamtól fáj a fejem néha. Sokszor érzem reggelente felkelés után, hogy mozgásra erősödik.
mibri
 
 


Napsugar22
A fejfájásom általában elmúlik 1 óra után és fél óra múlva megint visszajön. Ma pedig megint így keltem...
Az epret én is hetekig faltam, volt amikor jó árban volt a Tescoban, azt hiszem a 25 dkg volt 300-400
cherrybomb
 
 


Ft, és általában finomakat sikerült kifogni. Most az őszibarack befőttre vagyok ráállva. :)
cherrybomb
 
 


Nekem nem fáj a fejem...van más. Olyan hasgörcseim vannak, azt se tudom hol fáj. Tegnap este annyira fájt, h nem tudtam h hasmenés vagy hányás lesz belőle... Azt hittem h sose fog elmulni. Nemrég keltem, ugyanott fáj, annyira nem erősen mint tegnap.
annacska15
 
 


És még a derekam is fáj ilyenkor...
annacska15
 
 


Sziasztok!
Nekem jelenleg nem fáj semmi, viszont lassan vmi rövidnadrágot kell beszerezni az itthoniak már kényelmetlenek...

Jobbulást aki nem érzi jól magát!

Nekilátok a főzésnek.
nyuszmusz82
Eger
 
 


Lányok!
A pólyáról (angolpólya, kókuszpólya) illetve a bababugyoláról tudnátok véleményt mondani?
Vagy van valakinek valami tapasztalata?
nyuszmusz82
Eger
 
 


Akkor lehet én megnézem az epret hátha kapok vmi finomat. Annacska jobbulást, remélem hamar elmúlik. Pihenj sokat és feküdj sokat a bal oldaladra.
mibri
 
 


Nekem van pólya.. a nevét nem tudom milyen... Hagyományos pólya.
Nagyon jó!! Én szeretem. Csak nagyon drága.
Az angolok becsavarjàk ilyen tepőzàras polyàba csak a feje van kinn... Az nekem morbid... :D
annacska15
 
 


Jaaaa, láttam olyat. Nagyon aranyos kis csomag lesz belőlük de nekem is morbid :-D. Olyan szép idő van, olyan rossz egyedül kuksolni. Elmennék sétálni de rohadt unalmas egyedül már jó pár hete. Epret én is eszek dögivel. Itt Egerben a vitamin bár nevű zöldségesnél 1600 Ft 1 kg, annyit szedsz a tálkába amennyit szeretnél is kifejezetten finom.
knegm
 
 


A pólya nagyon jó, jókat alszik benne a baba, mert szorosan fogja. Majd most benne lesz a korhàzi tàskàmba h születés után abba tudjon pihenni. Otthon majd veszek rá új huzatot.
Először olyan fura volt benne a gyerek nekem, de rájöttem h milyen jó. Oltáskor is abba tettem, csak ki kellett venni mert belàzasodott. Kb 4-6 hónapos koráig tudod használni. Utánna alvoszsàkot hasznàltam éjszakára. 8-9 hónaposan a nagylány már szaladt, úgyhogy csak sima bodyban altattam.
annacska15
 
 


Knegm én is egyedül vagyok itthon gyerekkel. Takaritok, lassan megy az is. Holnap itthon lesz a párom... De aztán megint 4 nap megy...uncsi lesz... :/
annacska15
 
 


Annácska, jobbulást!

Nyuszmusz, a sima hagyományos pólya a legjobb. Könnyű benne megfogni a babát. Van angolpólyánk is de 1x használtuk mert folyton bele csúszott a kicsi. Csak be kell tépőzárazni de ugye a baba belecsúszik ha felemeled. Nagy sz@r az egész.
napsugar22
 
 


Napsugárnak igaza van, nekem is van tepőzàras pólya... Nekem olyan van hogy alapjában egy négyzet alakú, egyik oldalán tépőzàr... Abba nem tudod úgy fogni, h ne attól rettegj mikor fog alul kiesni. Én azt csak takarónak használtam mikor nagyobb lett...
annacska15
 
 


Nálunk is így van. A család "messze" lakik, itt nyilván nem sikerült olyan jó kapcsolatokat teremteni, mint ahol születtem, úgyhogy elmaradoztak mellőle az emberek. A párom 3-4 napokat dolgozik 12 órában, aztán 2-3-at van itthon. Tényleg nagyon unalmas, és egy hülye kert vagy egy terasz sincs ebben a lakásban, igy nehezemre esik "felöltözni és készülgetni" 1 kis sétához.
knegm
 
 


Pont így van nálam is
annacska15
 
 


Itt vagyok már, de még van egy kis sütnivalóm... :-D

Húslevest csináltam, meg spenótfőzit sült csirkeszárnnyal.
Meg lesz rántott husi ubisalival.
nyuszmusz82
Eger
 
 


Knegm!
Merre laksz Egerben?
Napi sétában benne lennék, egyedül nem olyan jó...
nyuszmusz82
Eger
 
 


Na, ez egy jó ötlet, sétàljatok együtt, lehet bababoltozni meg ilyenek. :-) tök jó nektek, én itt egyedül vagyok. :(
annacska15
 
 


Ez jó ötlet lenne!!! Én a Kertész úton lakok. Te? :-)
knegm
 
 


Szegény annacska... Tudom mit érzel... De neked van rendesen társaságod? Kolonc sem szeretnék lenni, bár gondolom nem ajánlottad volna fel ha nem lenne hozzá kedved. :-)
knegm
 
 


Nem baj lányok, én megvagyok egyedül is!
Tegnap kivittem a lányt a játszótérre...Gondolom ez ami itt van otthon is van. Komolyan olyan érzésem volt mintha állatkertben lettem volna. De nem is a gyerekek végett, hanem a felnőttek miatt. Kisebb terület negyzet alakú, kb 2-3 m diferenciàval ültek a szülök a padokon. Mindenki telefont nyomkodott vagy evett. Itt elég nagy a multikulti. Volt kb 2 fehér szülő rajtam kívül, angolok, volt 2-3 román vagy cigány, volt arab féle is, meg Fekete. Mondd külön külön kupacba ült, senki nem vigyàzott a gyerekére, mind csak a mobiltelefont nyomkodta. Tök jól megfigyelhetőek voltak. Aztán az egyik arab kisfiú megrugta vagy ütötte az angolnak a kislànyàt, azt nem tudom h direkt vagy véletlenül, de akkora balhé lett belőle hogy csak néztem... Komolyan mint az állatok... Felnőtt emberek, és nem tudnak kulturàltan viselkedni! Komolyan mondom, elkapott a hányinger tőlük. Az én kiscsibémet is megrugtàk labdàval, mégsem törtem ki a gyerek lábát. Pedig ezek szerint nekem is üvölteni kellett volna a másik anyjàval...

Egyéb kérdés mért nem baratkozom itt anyukákkal? Nem akarok ilyen IQ szinten lenni, mint ez a csapat állat...
annacska15
 
 


A vége az lett h az arab elvitte a gyerekét, meg az angol is. Tényleg nem lehetett volna megkérdezni mi történt? A gyerektől és annak megfelelően esetleg leszidni azt aki vétkes, vagy figyelmeztetni hogy óvatosan játszon?? Ezek a birkàk meg össze vesztek, üvöltöttek... Szánalmas...
annacska15
 
 


De mondok ennél gusztustalanabbat is. A magyar a magyarral sokszor randàbban bánik mint ezek egymàssal.
Évek óta kint vagyok, és komolyan mondom, mindig megtalàlnak vmi faszsaggal, h intezzem el ezt azt amazt, mert nem veszik itt egyesek a fáradságot arra h megtanulják az adott ország nyelvét ha már itt élnek köztük.
Már kb senkinek se segítek semmiben, mert nyujtod a kisujad, és utánna a fél karod kell. Aztán kibeszelnek a hàtad mögött, h milyen ilyen olyan amolyan vagy, mert nem segítesz. Bassza meg mindenki, én inkább nem beszélek senkivel, így azt mondanak amit akarnak. Tán egy normális anyuka van itt nem messze, hasonló gondolkodása...Néha 3 havonta egyszer beszélek vele... Legalább nem használ ki.
Érted, mondj nemet, merj nemet mondani h nem érsz rá, akkor rögtön te vagy a geci!!
annacska15
 
 


Knegm!
Én a Cseboxban lakom. Szívesen taliznék veled ;-)

Imádom a belvárost és a népkertet :-D

Annacska!
Hidd el sajnos már itt is ez a viselkedés látszik legtöbbször...
Mind a játszótéren vagy bárhol.
Már lassan az a szülő számít csodabogárnak aki foglalkozik a gyerekével a játszin is pl játszik vele.
A felnőttek meg nem tudnak kultúráltan viselkedni, ha vmi nézet eltérés van mindjárt megy a hőbőrgés.
nyuszmusz82
Eger
 
 


Mind a férfiak mind nők részéről :-(

És a kis gyerekek sem tisztelettudóak, azt hiszik ők dirigálnak (tisztelet a kivételnek).
nyuszmusz82
Eger
 
 


Akkor otthon is rohad a kultúra... Istenem...Már kezdem tényleg kezdem nagyon öregnek érezni magam ez miatt, de bezzeg a mi korunkban, jól nyakon vágtak ha szemtelenkedtünk. Nem?? Pont azon gondolkodtam h a gyerekek az iskolában tanulják ezt a viselkedést egymástól...elviszed a gyereket az oviba suliba, kis aranyos, jól neveled otthon, mire vissza kapod, előrobotosított zombi, és rá adás ha nem veszel csokit a boltba még elküld a fenébe... :( szomorú...
annacska15
 
 


Hát igen...

Pedig olyan "jó" pedagógusok vannak
Örök vita h kinek kell nevelni a gyereket.

A tanárok se szólnak (vagy nem mennek) a gyerekre ha szemtelen vagy vissza beszél...
nyuszmusz82
Eger
 
 


A drága szülők meg berobognak a suliba oviba és még nekik áll feljebb hogy miért kapott ezt meg ezt a gyerek.

Vagy ami elszomorító és félelmetes hogy már a gyerek megy neki a felnőttnek ...

Igen mikor én is gyerek voltam meg volt a tisztelet a felnőtt irányában mindenhol! Otthon is máshol is.
Azt nem mondhattam h hülye mert kaptam a taslit érte...
nyuszmusz82
Eger
 
 


Így van!!!
annacska15
 
 


Sziasztok!

Pörgős és izgalmas lesz ez a hét! :-D
Lányok csütörtök délután megyünk a Polgármesteri Hivatalba és összeházasodunk! :-D
nyuszmusz82
Eger
 
 


Gratulálok :-)
annacska15
 
 


Nekünk is izgi lesz ez a hét. Csütörtök megyek uh-ra, pénteken vàrosba ügyeket intézni, hétvégén pakolunk. Kedden megyünk.
annacska15
 
 


Nyuszmusz!
Gratulálok! :)

Mi holnap megyünk UH-ra, annyira szeretném ha megtudnánk a nemét. Már izgulok. :)

Hogy vagytok lányok? Nekem elmúlt a napokig tartó fejfájás, remélem így is marad. :)
cherrybomb
 
 


Gratulálok nyuszmusz :-) Mi a héten szabin vagyunk, körbe járjuk a szülőket. Voltunk pesten, most erdélyben vagyunk és innen megyünk le Pécs környékére. Olyan jó kicsit kimozdulni és nem csak otthon ülni vagy dolgozni. De sajnos van többször haskeményedésem. Múlt hétenmikor voltam orvosnál akkor kaptam egy kúpot ami progeszteront tartalmaz. Most utána olvastam, hogy magasabb adagban ellazítja a méhizmot, napi 2x kell szedjem, de még csak ma először tudtam reggel is használni. Eddig csak este 1-et. Majd kiderül, hogy jó-e. Ti hogy vagytok?
mibri
 
 


Kivételesen én is jól vagyok, baba sokat mozog ma. :-) jön a jó idő :-) tegnap egész jó idő volt meg azelőtt. Most se olyan rossz. Biztos azért mozog többet. A hasam nekem is keményedik elég sokszor, de annyira nem vészes :-)
annacska15
 
 


Köszönöm mindenkinek! :-D

Most én is jól vagyok, nekem is keményedik a hasam. A magnézium egyenlőre jó...
nyuszmusz82
Eger
 
 


Hú két uh is a héten, szuper!


Mibri kellemes kikapcsolódást kívánok!
nyuszmusz82
Eger
 
 


Otthon van ilyen "baba neme buli" mint itt ?
annacska15
 
 


Sziasztok!

Örölük, hogy jól vagytok és hogy nem fáj már a fejetek! Most viszont engem ért utól a fejfájás. Igaz nem annyira vészes. 

Nyuszmusz: gratulálok, akkor biztosan már nagyon izgatottak vagytok a Csütörtököt illetően! Majd gyere és meséld el a nagy eseményt! 

Annácska: akkor ti is nagyon elfoglaltak lesztek! Csütörtökön ultrahang, juhéjjjjjj! Mit értesz a "baba neme buli alatt"? 

Cherrybomb: holnap ultrahang, jujj, de izgi lesz! Biztosan mondanak valamit a nemét illetően! Mit érzel, éreztek? 
Örülök, hogy elmúlt a fejfájás.

Mibri: jó kikpacsolódást! Remélem, hogy beválik a kúp. Egyébként nekem is keményedik a hasam, szedem a magnéziumot, pihenek ha úgy van és ha tudok. 





napsugar22
 
 


Nem nagyon hallottam hogy tartanák a babaneme bulit...


Napsugár!
Összehívják a barátokat családot.
A szülők sem tudják a baba nemét, egy ilyen meglepetés az egész.
Pl fekete héliumos lufiban töltik a megfelelő színű konfetti, és az összejövetelen szúrják ki.
Vagy csináltatnak tortát és mikor felvágják a krém színéből derül ki a baba neme.
Nekem ez a kettő tetszik a legjobban
:-D
nyuszmusz82
Eger
 
 


Azt meg nem is írtam nektek hogy doki szerint mehetek kismama tornára :-D
Szerdánként lesz egy óra hossza.
Jó lesz kicsit átmozgatni mindent.
nyuszmusz82
Eger
 
 


Igen, ez a lufipukkasztos vagy 100 másik felé ötlet. De akkor ez otthon nem divat... Itt nagy feneket keritenek neki. Én csak sima borítékot akarok és benne lesz a kártya h lány vagy fiú.

Torna, szerintem én meg is halnék ha még azt is kéne gyerek mellett... Elég torna nekem a rohangaszas a gyerek után, meg a napi rutin is sokszor fárasztó. Elsővel se tornáztam, ellenben mindenhova gyalog mentem, mint most is, meg a 15 kilós súlyzós nagylány... :D

Vettem egy 8 szeletes csoki tortát...már alig várom h párom haza jöjjön és betegre eszem magam. :D
Nagyon kíváncsi vagyok h milyen neműek lesznek a babàk.
Ahogy közeledik a UH nap, egyre többször kisfiú jut az eszembe... Elképzeltem h ö is olyan lesz mint az apja.
Látom a lelki szemeimmel a sok kisautót meg ilyeneket...
Apjuk lányt vár nagyon. Ö mindig mondja h reméli hugi lesz...
De ha fiú lesz, szerintem én kinyúlok! Kicsit félek a fiú babától...
Nektek nincsenek ilyen fiús lányos gondolataitok???
annacska15
 
 


Nahát, mik vannak. Most jön a kistesó, de még csak most hallottam erről a baba neme buliról. :D Itthon a tejfakasztó a divat. :D 
Lányok, kinek volt/lesz ilyen baba neme bulija? 

Annácska: mi kislányra számítottunk, Apa azt mondta, hogy örömmel lenne 2 lányos Apuka. :)  Szívem mélyen kisfiút szerettem volna, persze az, hogy egészséges az mindentől fontosabb, a neme csak mellékes.  Amúgy én is elképzeltem a kisfiút, hogy olyan lesz, mint az apja. Amikor meg megtudtuk, hogy kisfiú, hát el sem hittem. Ha belegondolok még most is furcsa, kicsit félek, hogy milyen leszek fiús anyukaként, hogy fogok e boldogulni. 
Már most nagyon-nagyon szeretem és alig várom, hogy a karjaimban fogjam. 

Nyuszmusz: gyerünk akkor a kismam tornára! Biztosan jó lesz és ügyes leszel!
napsugar22
 
 


Nekünk volt az Annànàl... Hát a nagymama jobban nem szégyellte magát mint akkor :D csatak részeg volt a picifia, össze hányt mindent. A haverjai meg röhögtek rajta...
annacska15
 
 


Én meg dühös voltam mert fürdőszobát kellett takarítani...
annacska15
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: