Új privát üzeneted érkezett!

Bonarum!
Ne keseredj el!
Ha már pozitiv a teszt az már jelent valamit! :-)
Sajnos bunkó orvosok és nővérek mindig akarnak...
nyuszmusz82
Eger
 
 


Akadnak
Bocsi átjavít a teló :roll:
nyuszmusz82
Eger
 
 


Persze tudom...nem mellesleg magánban, sulyos pénzekért... :oops:
bonarum26
 
 

 
 

Ja hát magánon a minimum lenne hogy kedvesen bánnak az emberrel...
nyuszmusz82
Eger
 
 


Uuuu,bmeg, az ilyet olyan szívesen kiosztanàm, szikràt se kapna!!
Mikor először mentem az orvoshoz, szét terrorizàltam a recepciós nőt. :D amikor a lányommal voltam terhes... Na az durva volt. Az volt a lényeg h már 2 honapja be voltam regisztrálva az orvoshoz, de az előző dokitol még nem szerezték meg a papírokat az előző vetélés végett.
Kb lehettem 6 hetes mikor szó szerint azt mondtam a nőnek az orvosnàl, hogy maga fogja megölni a gyerekemet azzal hogy nem képes megemelni a zsíros seggét és elintézni a papirjaimat. Addig nem megyek el míg itt előttem felnem hívja!!!
annacska15
 
 


A mostaninàl már rutinosan tàlibkodtam, h minnél hamarabb nézzék meg. Vissza gondolva, tuti azt hitte a recepción a nő h sorozatgyilkos vagyok vagy vmi ilyesmi. :)
Vittem a papirkàmat, meg a tesztemet...le akart ràzni h ők csinálnak vizelet- tesztet, aztán mondtam neki h ne húzza az időm, mert 3 x vetéltem, az utolsonàl majdnem meghaltam fertőzésbe mert nem nézték meg időben, hiába szóltam...bla bla. 2 nap múlva csinálta a vervizsgàlatot , felhivta a kórházat, tárt karokkal vártak. :D

Hátha egyszer nem megy másként ... Jöhet a verbális terror xD
annacska15
 
 


Ja, és itt a 12.-hét előtt ha terhes vagy akkor leszarnak. 8-9-11 hetes baba senkit se érdekel. Nem néz meg az orvos, csakha ömlik a vér... Úgyhogy ezért kellett itt tàlibkodni, csakhogy mindenki értse :D
annacska15
 
 


Annacska
Ez nem semmi...
Jóhogy kikeltél magadból, senki sem állta volna meg h ne ossza ki az illetőt...
Persze h lesz@rja nem az ő gyerekéről van szó....
nyuszmusz82
Eger
 
 


Bonarum: Erősödő pozitív teszt nem hazudik, a bunkó meg negatív emberek megjegyzéseit meg engedd el a füled mellett. Ott van, csak még picurka. Én is PCOs vagyok. Közölte anno velem az orvosom,hogy ilyen lelet mellett nem lát sok esélyt a teherbe esésre, de erre rácáfoltam.. háromszor is! A Kislányomnál és most is a terhesség orvosi igazolásától kezdve progeszteron pótlást kaptam a 12. hét betöltéséig, utána pedig kisebb adagban a 13. hét betöltéséig fokozatosan elhagyhattam.
csuporka1212
Győr
 
 


Annacska: Én is megöltem volna a nőt.. :shock:
csuporka1212
Győr
 
 


Szuper hogy kettősfront van, kezd a fejem is fájni...
nyuszmusz82
Eger
 
 


Általában nem vagyok, ilyen, de itt az orvosok és a kórházak ilyen leszarom módon viselkednek.
Amikor a kislányom beteg lett 39 fokos lázas volt, szó szerint rá-rá ájult a vállamra, levetkeztették, fázott mint a kutya, hogy majd attól le megy, egy óra múlva már 39.9 volt, akkor eldurrant az agyam, és szó szerint üvöltöttem az orvossal. Rögtön volt másik két orvos aki meg akarta magyarázni nekem h nem baj ha 39.9 fokos láza van egy 1.5 éves babànak. Már ki volt szàradva mert nem itta meg a hülye cukormentes szarukat amit adtak. Tejet meg nem engedtek. Aztán beragtam, felöltöztettem, és hangosan morogva, hogy ezek hentesek, a többi beteg előtt elvittem a kislányt.
Legközelebb mikor mentünk ugyanez a gond, rögtön felvette osztályra a kórház. Emlékeztek rá ... Hogy ki vagyok, és egy nem megfelelő ellàtàs miatt bajba kerülhetnek.
annacska15
 
 


Ja és itthon akkor másik két nap alatt kúppal, meg nurofennel le vittem a làzàt, és 5 napig volt minden nap 38-39 fokos láza, ami ugràlt egész nap fel le, a baba hol sirt hol aludt, nem evett, alig ivott. 3.-napon mentünk be a kórházba.
annacska15
 
 


És még sok rossz dolgot tudnék mesélni... Én ugyan nem vagyok orvos, de azért bassza már meg, h neki normális minden!! Nem fogom magam hagyni. Az biztos!

Itt màr elszakadt az ég, esik a hó, meg süt a nap... Nekem is fáj a fejem.
annacska15
 
 


Annacska
Jól tetted h kiosztottad őket!
Sajnos h muszáj ordítani hogy csináljanak is valamit!
nyuszmusz82
Eger
 
 


Hàla égnek ritkán kell orvoshoz menni, egészséges a kiscsaj.
annacska15
 
 


Akkor jó :-)
Hogy hívják a kislányodat?
nyuszmusz82
Eger
 
 


Anna
annacska15
 
 


:-)
Szoktatok Magyarországra jönni?
A férjed is magyar?
nyuszmusz82
Eger
 
 


Igen, időnként szoktunk menni, majd jövőhónapba megyünk haza. Utánna kitudja mikor lesz útlevele a kicsinek is, még haza tudunk menni, mig a hasamban van :-)
annacska15
 
 


Az jó :-)
Én bevettem egy fél szem Panadolt és elmúlt a fejfájásom kopp kopp
nyuszmusz82
Eger
 
 


Csuporka köszönöm szépen. Aranyos vagy. Én is így gondolom, bár nem tudom mikorra fog elmúlni a para, próbálom nem beleélni magam, de az örömöt is szeretném kihasználni ami a várandóssággal együtt jár...már most a férjemmel minden beszélgetésünknek a baba téma a vége. 8-)
bonarum26
 
 


Nekem nem múlik a fejfàjàs és éhes vagyok megin... Azt se tudom mit akarok enni
annacska15
 
 


Annacska
Én is itt agyaltam hogy mit vacsizzak
Nyert a főtt tojás vajas kenyérrel és sajttal
nyuszmusz82
Eger
 
 


De nekem is kezd megint fájogatni a fejem :-(
nyuszmusz82
Eger
 
 


Sziasztok
Hogy aludtatok, mert én sehogy... Végig forgolódtam az éjszakát, plusz most ittam egy bögre kakaót mert arra (is) ébredtem hogy éhes vagyok. :shock:
nyuszmusz82
Eger
 
 


Sziasztok! Én most egész jól aludtam, leszámítva hogy olyan hülyeségeket álmodtam össze vissza...Nálunk szakad a hó, akkora már, hogy délután lehet kimenni szánkózni! De most mennünk kell nagy családi találkozóra. Engem az étvágytalanság készít ki, semmi nem kell, csak kötelességből eszem, várom a kivanósságot.. :roll:
csuporka1212
Győr
 
 


Csuporka!
Kitartás, lesz majd jobb is!
Nekem az elején a pirítós kenyér segített, sokat megettem...
nyuszmusz82
Eger
 
 


Sziasztok. Én jól aludtam. Bár még mindig fáj a fejem. Reggelre akkora hó esett... Anna kiment persze, de neki a derekàig ér a hó. Párom nem tudott dolgozni menni, mert nem járnak a buszok. Nagy szél van, és hó torlaszokat épít a szél.
annacska15
 
 


Csillag 2018 Szerintem ne aggódj előre feleslegesen, mert változtatni rajta úgysem tudsz. Hidd el tudom miről beszélek. Nekem 10 napja volt méhlepényvizsgálatom, mert a 12. hetes ultrahangon kiszámították, h 1:4 trisomie 21 1:4 trisomie 18 és 1:70 trisomie 13. Gondolhatod hogy éreztem magam. Nagyon vastag volt a tarkóredő. Az eredmény fele visszajött már, nincs kromoszóma betegség. Most várom a másik felét az eredménynek. Ha az orvos azt mondta , hogy magasabb nálad a kockázat akkor biztos oka volt rá. Inkább tudd, hogy egészséges a babád, mint hogy végig izgulod. Az egyik vendégemnek a barátnőjénél minden rendben volt végig a vizsgálatoknál és amikor megszületett a baba akkor közölték vele, hogy down kóros. Szóval ezt nem mindig lehet előre tudni. Nagyban függ az orvostól. Bizz a kisbabádban, szerintem egy anyuka megérzi, hogy minden rendben van-e a picivel. További jó babavárást és csak pozitívan, minden rendben lesz. :-)
mibri
 
 


Szia Mibri!
Akkor eddig minden rendben :-)

Itt nálunk is esett a hó, szép fehér a táj.
nyuszmusz82
Eger
 
 


Sziasztok!

Csatlakozom én is, 12 hetes 2 naposak vagyunk. Próbálom majd visszaolvasni az eddigi elhangoztt dolgokat,időm az van mert veszélyeztetettként táppénzen vagyok. Első baba, óriási öröm és szerelem,de ezt nem fokozom biztos mindenki így van vele :D Egerben lakunk a férjemmel , a családom 60 km-rel messzebb úgyhogy sokat vagyok egyedül,gondoltam keresek társaságot mert itt a munkahelyieken kívül nem volt sosem senki igazán kedves számomra... Mi még nem voltunk genetikain,szerdán,21-én lesz az UH-s része,22-én pedig a vérvételes. Izgalom van, félelmet nem érzek,bízom benne,hogy minden rendben lesz. Fiatalok vagyunk mindketten,bár tudom,hogy ez sokszor kevés de mégis nyugtat :D Én a 6+6 héten kórházba kerültem a terhességi vészes hányással, nagyon durva 4 hetem volt 6-10. hétig, biztos nem mondok sok újat,de azt hittem sosem lesz vége :D 5 nap után kiengedtek,miután visszaállították a rendes értékeket a véremben és a vizeletemben. Sosem voltam nyávogós típus , inkább akkor is csak magamba bőgtem de mára felüdülés,hogy nem durva annyira a helyzet. 2 hét alatt 1x hánytam azóta, no meg ma reggel. A hús egyálatlán nem megy semmiféle formában,szagokra érzékeny vagyok és étvágytalan is,aminek köszönhetően SAJNOS eddig már 7 kg-ot fogytam. Még jó,hogy van miből,sosen voltam vékony,ami most az egyszer igazán jól jön ... Remélem nem tér vissza újra az intenzív rosszullét,használhatatlannak érzem magam olyankor,bár a férjem 100%-on is túlteljesít a támogatásomat illetően :D Örülök,hogy van egy ilyen topic!

Mindenkinek kiváló egészséget és boldog babavárást kívánok! :)

knegm
 
 


Knegm!
Gratulálok :-)

Én is Egerben lakók :-)
nyuszmusz82
Eger
 
 


Lakom :shock: :roll:
nyuszmusz82
Eger
 
 


Csinalhatnànk egy talit félidőben, addigra mindekinek elmúlik a nyavajàja. Én is Egerbe megyek haza :-) Szerintetek fél időben csinálnak koloszkopiàs vizsgàlatot?
annacska15
 
 


Hát az szuper lenne! Köszönöm szépen a gratulációt! :D
Láttam oldalt a kis fülecskén,hogy egri vagy,gondoltam megosztom ezt veletek én is,főleg mert ÓRIÁSI dilemmában vagyunk ,hogy hol szüljek... Dr, Varga Zsolthoz járok magánra,aki 25 évig dolgozott itt Egerben,de 2 éve kb. elment a jászberényi kórházba :-( Benne,mint orvos megbízok de sosem lehet tudni előre,főleg első babánál,hogy hogyan fog megindulni és zajlani a szülés. Azért az csak 80km-re van. Ajánlott itteni orvost, Rozs doktort és Szántó-Holló Györgyöt,de úgy tudom nincs magánrendelésük,én pedig a pont fent említett okok miatt ragaszkodom a magánhoz mert egyébként le se tojnak. Én meg kicsit para kismama vagyok,azt hiszem még nem a beteges :D Úgyhogy ha lennél kedves,hogy megoszd velem az orvosok,szülésznőkkel kapcsolatos tapasztalataid,azt nagyon szépen megköszönném. A jászberényi ellen szól még,hogy a szülést követően ha nem fizetsz családi szobát,akkor az apuka is csak üvegablakon láthatja a babát... Úgyhogy sok a pro-kontra dolog.

knegm
 
 


Egyébként miért szeretnél kolonoszkópiás vizsgálatot? Van valami gond ? Nem tudom ,hogy mennyire megterhelő az előkészület maga egy kismamára. Én gasztros belgyógyos ápolónő voltam 2 évet,amit aztán erőszeretettel ott hagytam a fizetés és a körülmények miatt és elmentem kereskedelembe. Onnan vagyok most tp-n. Alényeg,hogy míg dolgoztam,nem volt kismama aki ilyenen esett át,viszont ez ne tévesszen meg mert mikor kórházban feküdtem vesebajjal több kismama is volt,ami szintén nem a nőgyógy-szülészetet érinti,de oda fektetik be az babás alapállapotuk miatt. Onnan lehet,hogy vittek vizsgálatra,ha gondolod szívesen megkérdezem a régi kollégáimat,hogy mire számíthatsz.
knegm
 
 


Hát, az nagy baj hogy nincs egerben a Zsolti!!! Én is hozzá jártam az Annaval anno, meg olyan aranyos volt, végig segített, nézte a leleteimet amit az angolok vizsgáltak. Küldtem neki emailben. 36.-héten megakartàk indítani az Annàt, de mondta h nincs semmi baja a lepénynek, meg a köldökzsinor is megfelelő, és tiltakozzak. Nem is engedtem, 40+2 re szültem. Hála neki. Az angolok azt mondták h elvan romolva a méhlepény, és nem kap oxigént a gyerek. Azért nem nő (2650g) volt mikor megszületett.
Hát most szomorú vagyok, mert akkor nem tudok menni hozzá...
annacska15
 
 


Méhnyakràkszűrésem P3 lett 1.5 éve, azóta a kutya se nézte meg, nem tudom hogy mi lett a beteg selytekkel azóta, meggyógyult vagy ne adj isten ... Azt szerettem volna megnézetni a Zsoltival. Dehát akkor... Így jártam...
annacska15
 
 


Sejtekkel*
annacska15
 
 


Van magánrendelése, én is hasonló cipőben jártam 2 éve, ráadásul HPV16-ot is diagnosztizáltak a P3-as cyt.mellé,ami a magas rizikó a méhnyakrákot okozó vírusok közül. Én abból elméletileg kijöttem gyógyszeres kezelésekkel és megkaptam az injekciót is . Magánrendelése van Egerben, Hétfő-szerda-péntek 17 órától, nem tudom meddig mert legutóbb este 8-ra kaptam időpontot :D Van egy nőgyógyászati "csomag" nála,ami Uh,kenet,tanácsadás,cytológiát foglal magába,mindösszesen 10.000Ft-ért. Engem teljesen átvizsgált. Sőt,mikor mondtam neki,hogy szeretnénk babát és a legutóbbi betegségem miatt aggódom,hogy minden oké-e, "puszira" megnézte amit meglehetett. Méhnyálkahártya vizsg, petefészek vizsg, nagyjából belőtte ,hogy mikor lehetett peteérésem,bár azt tudtam mert kerek 30 napos ciklusaim voltak és mindig éreztem a pé.-t. Szóval én ezért szeretem őt és ezért ragaszkodnék hozzá,de így szörnyű ,hogy elment :( Amit szerettem volna ezzel mondani,hogy tudsz hozzá menni magánba.
knegm
 
 


Szülés után egyik hónapról a másikra 54kgról 39kgra fogytam. Anna 8 hónapos korában csináltak ràkszűrést. P3 lett. Azt mondta a doki hogy ez ràk megelőző állapot, azt mondta vagy rákos leszek, vagy nem... És ezzel le is zárták a témát.
Otthonról írt fel ismerős doki ISO - tablettàt hogy ne tudjon kialakulni a rák, azt beszedtem napi 8 tabletta volt, 6 hétig szedtem. Azóta bízom benne meggyógyult, legalábbis a tünetek elmúltak. ( hasfàjàs, mensi kèsès, fogyás, combcsont fàjdalom, stb )
annacska15
 
 


De azt se egerben csinálja... Gondolom...
annacska15
 
 


Itt nem adtak rá gyógyszert, azt mondták h ha kialakult a rák, akkor tudják kezelni, addig nem. (angolok) fent említettem hogy milyen okosak ezek...
Mondtam a dokinak h van rá gyógyszer, meg h mi a neve, és szoszerint kiröhögött.
annacska15
 
 


Ja, most nézem, hogy írtad h egerben. Bocsi.
annacska15
 
 


Nálam is ez volt,annyi hogy nekem semmi más tünetet nem produkált csak hónapról-hónapra visszatérő fertőzéses jellegű dolgot,ami igazából sosem volt csak azt a tünetet produkálta. Mivel a méhnyak több hámrétegből áll,nekem mondták,hogy az alsó fertőzött,de egy 40-45 év alatti nőnek spontán leválhat a fertőzött réteg,mivel mint a bőrünk,az is folyamatosan cserélődik. Legalábbis nekem ezt mondták,és magán dokihoz jártam ,aki a méhnyakrák ellenes szövetkezet alelnöke. Mondanom sem kell,hogy mennyi pénzt hagytam ott... A lányeg az,hogy én is Isoprinosine-t kaptam,illetve a párom is és együtt kellett havonta 2 hetes kúrákat csinálni belőle. Ez egy bitang erős immunerősítő,azaz nem csak nem hagyja ekburjánzani,de segít a levállásban is, Menstuációval távozik és nekem határozottan látszódtak a nagyobb darabos levállások. Szoros,4 havonta ismétlődő rákszűréseim voltak,az első P2-es eredménynél,ahol már se gyulladás semmi nem volt,megkaptam az injekvciót. Választásom sem volt,ő döntött mindenről én vakon hitem neki,pedig már volt 1 olyan pont,hogy csonkolni kell. Hál'Istennek azóta 2x voltam vizsgálaton és mind a 2 alkalommal p2,egészséges ,gyulladásmentes ...Ne aggódj a P3 még bőven visszafordítható,és sajnos nekem mellette voltak más betegségeim is. Magától is levállhat,csak rásegítenek gyógyszerekkel. Ha gond lenne,egyértelműen éreznéd. Tudom,mert a közvetlen környezetmben volt ilyen eset is.
knegm
 
 


Bocsi a hibákért, a telefonom néha életre kel magától :D 
*hittem neki
*injekció
knegm
 
 


Én is ebben bízom, hogy meggyógyult... De mivel itt ugye nem kaptam semmit, mert a gyógyszert Magyarországról kaptam, se ellenőrzés nem volt, se az hogy elég e a gyógyszer... Semmi. Tehát jó lenne, ha valaki megnézné mielőtt nagy baj lesz. Nekem vágtak ki belőle pici darabot a kórházban. De mutatták h festés után 8-10 folt volt rajta körbe... Azóta senki nem nézte...
annacska15
 
 


Nekem a kezemen is előjöttek kitüremkedések... Arra se adtak gyógyszert...
annacska15
 
 


Igen, az mindenképp jó lenne ha megnéznék. Mikor látogattok haza? Már csak azért is érdemes lenne,hogy megnyugodj és az egyébként is aggódós időszak alatt eggyel kevesebb legyen.
knegm
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: