Új privát üzeneted érkezett!

Már most elfáradok a jövés menés be, mi lesz később nagy pocakkal?

Sajnos a kismama torna átmenetileg szünetel, így nem tudok menni... Majd csak később...
nyuszmusz82
Eger
 
 


Fiúnk lesz. Már a 12.heti genetikai vérvételnél megtudtuk.
Akkor nem vagyok egyedül, hogyha sokat teszek veszek megyek alig várom hogy lepihenjek.
Na meg nekem már most melegem van mi lesz nagy pocakkal a nyáron. Pedig én mindig fázós voltam.
baabzsak
 
 


Hát lányok csak egyetérteni tudok! A nap vègère mindig K.O. vagyok. Még egy fèl hónapom van a munkahelyen, már alig várom, hogy leteljen.
cherrybomb
 
 

 
 

Hát igen...
Meg a hőhullámok... Néha nagyon beindul alig várom hogy elmúljon.

Cherrybomb kitartás!
nyuszmusz82
Eger
 
 


Mit terveztek a hosszú hétvégére?
Mi még azt sem beszéltük meg hogy merre menjünk, illetve kihez...
Nálunk mindig az utolsó pillanatban derül ki az úticél :-D
nyuszmusz82
Eger
 
 


Èn dolgozok a hosszú hètvège alatt is, kivève a hètfőt.
Attól függetlenül, mindenkinek jó pihenést kívánok! :)
cherrybomb
 
 


Mi elutazunk a hétvégére valahova... pontosan nem tudom hova mert párom lep meg vele. De szerintem wellneses hely mert mikor voltam a dokinál 2 hete mondta hogy kérdezzem meg hogy szabad e fürödnöm :-)
A doki azt mondta, hogy mivel zárt a méhszáj így lehet de ha lehet akkor nyitáskor a delelotti orakban hogy ne legyenek sokan a vízbe. Ne adjunk lehetőséget semmi fertőzésnek.
Jó pihenést mindenkinek!
baabzsak
 
 


Ezt muszáj leírjam nektek
Határozottan éreztem ahogy mocorog rugdos a babóca
Ez tuti nem bélmozgás volt. Ilyet még nem éreztem eddig. Ma vagyunk 18 hét 4 naposak. Mellső méhlepénnyel. Legalabbis amikor 16 hetesen voltunk egy 4D-n ott azt mondta a hölgy hogy a mellső falon tapadt meg.
baabzsak
 
 


Baabzsak!

Ugye milyen csodálatos? :-D
nyuszmusz82
Eger
 
 


Nagyon durva. Nagyon izgatott lettem. Csodálatos érzés. :-)
baabzsak
 
 


Nekem inkább így este, vacsi után mocorog picur :-D
Olyat rúgott az előbb, ilyen nagyot még eddig nem mocorgott meg is ijedtem hirtelen :-D
nyuszmusz82
Eger
 
 


Férjem persze alszik már, még neki nem sikerült elkapni a mocorgást, vagy ha a hasamra teszi a kezét babó tuti abbahagyja az egészet.
Majd csak sikerül neki is éreznie, nagyon várja már.
nyuszmusz82
Eger
 
 


Az én férjem sem meg épp nincs itthon. Egyből írtam neki, hogy juhuuu éreztem. Éreztem. Holnap jön haza, mondta hogy majd meséljek el mindent milyen érzés volt. Meg hogy holnap végig a hasamon lesz a keze este :-D
baabzsak
 
 


Na az első mondtatom kicsit kusza lett. :-) de a lényeg érthető belőle.
baabzsak
 
 


Persze :lol:
nyuszmusz82
Eger
 
 


Lányok ti hogy vagytok a tanácsokkal amit adnak a rokonok barátok stb?
Tudjátok: egyél kettő helyett, nem kell kettő helyett enni, mozogj sokat, pihenj napközben stb...

Én úgy gondolom hogy mértékkel mindent, kivéve ha orvosi utasítás írja mit kell csinálni.

Személy szerint igyekszem többször kevesebbet enni, mindent amit kitalálok hogy jólesne.
Igyekszem sétálni, de ha úgy érzem nem esik jól akkor kihagyom.
A házimunkát is beosztom, hogy ne legyen sok minden egyszerre.
nyuszmusz82
Eger
 
 


Egyedül a sport hiányzik, zumbáztam, de szerintem most nem ennek van itt az ideje mivel elég intenzív.
De azért takarításkor megy a zumba zene
:-D
nyuszmusz82
Eger
 
 


Szerintem minden ember ès minden terhessèg màs. Mi fogjuk tudni azt, hogy mi esik jól, ès mi nem. Ugyanúgy èrezzük azt is, hogy mit bírunk ès mit nem. A kèretlen tanácsokat utálom, mert ha segítsègre van szüksègem akkor kèrek. A kèretlen okoskodást nem bírom. Sajnos vannak a környezetemben olyanok, akik minden áron rám akarják erőltetni, hogy velem is mindennek úgy kell törtènnie ahogy velük törtènt. Pèldàul az, hogy az első 4 hónapban nem híztam egy dekát sem, erre egy ismerősöm (aki amúgy hízèkony alkat) előadta nekem, hogy ez nem egèszsèges, meg hogy veszèlyeztetem a babàt. Ő az első trimeszterben 10 kilót hízott, ès nekem is kellett volna.
Na az ilyet utálom, feleslegesen idegesítik az embert. Persze vannak olyan emberek akiktől szívesen kèrek tanàcsot, de leginkàbb csak az orvosomnak hiszek.
Egyèbkènt is úgy gondolom, hogy az ember maga èrzi azt hogy mit bír ès mit nem. Èn is felfüggesztem a házi munkát is ha úgy èrzem sok egyszerre.
Az evèsről pedig annyit, hogy mindent megeszek amit megkívánok, de sose ettem nagy adagokat, inkàbb csak többször kisebb adagokat, ez most sem változott. Szerintem ez így pont jó, de mindenki èrzi. Ezèrt is megkaptam, hogy "kettő helyett" kellene ennem, ne most fogyózzak. Az már nem jut el az agyukig, hogy meg se bírok enni egy nagy adagot, mert egyszerűen nem esik jól.

Mindenki csinálja azt ès ùgy, ahogy neki jól esik. :)
cherrybomb
 
 


Sziasztok! Régóta olvasom a fórumot, különösen ezt, mert én is szeptemberre várom a kisbabámat! :) Jelenleg a 20. hetem közepén járok és imádom minden percét. :) Már érzem a mozgolódásokat, párat sikerült videora vennem! :) Eddig semmi panaszom nem volt azon kívül hogy a hormonok miatt "picit" érzékenyebb lettem... Ezt nem is én panaszolom, hanem a párom. :) Viszont mostanában a vesetájam vagy a derekam elkezdett fájdogálni.. masnal is jelentkezett ez a probléma? Ülőmunkát végzek..
Köszi a válaszokat ;-)
kispuszedli
 
 


@cherrybomb:


Na, ezt a ne most fogyózzak, ne most diétázzak ezt megkaptam a nagymamámtól, miközben meg kövérnek és dundinak nevez mert bővebb ruhák kellenek már pocakban. 4 hónap alatt feljött rám 4 kiló, szerintem ez nem vészes.
crazylady
 
 


Kispuszedli!
Attól is lehet hogy most már nagyobb súlya van a pocaknak, és előrehúzza a derekat...
nyuszmusz82
Eger
 
 


Crazylady
A négy kiló abszolút jó szerintem.

A java még most jön hogy nagyobb lesz a babó, magzatvíz, méhlepény miegymás...
Esetleg vizesedünk a nagy melegben majd...
nyuszmusz82
Eger
 
 


A vizesedés már alakul bokánál :-(
crazylady
 
 


@crazylady:
Dolgozol vagy nem?
Fel tudod polcolni a lábad?
nyuszmusz82
Eger
 
 


@nyuszmusz82:
Dolgozok még. Irodai munka,nem igazán tudom felpocolni. Igyekszem sokat inni, ugy olvastam, a legrosszabb a vizesedésnél ha nem iszunk mert akkor többet "raktározás"
crazylady
 
 


Sziasztok! Látom van pár új kismama is a csoportban :-) Üdv nektek :-) Na én tegnapelőtt éjjel semmit nem aludtam..egész éjjel ficánkolt a kisbaba :-D Hétfőn megyek orvoshoz, remélem a méhnyakam nem rövidült tovább. Ti jól vagytok?
mibri
 
 


Szia Mibri!
Jól vagyunk, viszont a mai nap megjelent az első vádligörcs....
Nagyon szuper volt mondhatom.
nyuszmusz82
Eger
 
 


Sziasztok! Akik ülőmunkát vegeznek, nekik is fáj a derekuk? Hogyan és mit tesztek ellene? Nekem az orvosom azt mondta menjek táppénzre, de inkább itt ülök mint otthon... Bekèretőztem a kasszaba és így csak ülnöm kell... Csak a derekam fájdogál.
kispuszedli
 
 


Kispuszedli!
Én táppénzen vagyok, nem tudok tanácsot adni...
Védőnőt vagy a nőgyógyászt nem kérdezted még?
Hol fáj csak a derekad vagy kisugárzik valahová?

Én pl itthon sem tudok sokáig ülni, de nem a derekam miatt hanem a pocak miatt nem kényelmes.
nyuszmusz82
Eger
 
 


@nyuszmusz82:
Igazából vesetájon fáj. Először nagyon megijedtem mert vesefájdalomra gyanakodtam és már csak azért is mert előző alkalommal a védőnő gennyet talált a vizeletemben... de aztán mondta hogyha csípni kezd vagy sűrű vagy furcsa szagú, akkor mindenképp háziorvos. De semmi ilyen nem történt, igyekszem sokat inni, átmosni a vesémet, úgyhogy szerintem csak a derekam a hunyó mert ha itthon vagyok, jövök megyek akkor semmi baja. Nem sugárzik sehova, csak a gerincemnél olyan nyomó fájdalom van. Nem kérdeztem őket, mert szerintem ők is azt mondanák, hogy sajnos ez a velejárója. :) az édes teher súlya. Úgyhogy úgy vagyok vele, hogy hányingerem nem volt egyszer se, semmi probléma nem volt, mezt igazán kibirom. :-) és te, nyuszmusz82 miért vagy táppénzen ha szabad kérdeznem?
kispuszedli
 
 


Kispuszedli...nekem fájdogál néha, én is ülök a munkahelyen egész nap. Megmondom őszintén, hogy bízom benne, hogy az orvos kiír, mert egyre nehezebben viselem, a pocakom is fáj néha. Szerintem próbálj meg többet pihenni, felállni. Kismama masszázsra nem gondoltál? Szerintem az is jó lehet
Nyuszmusz, nekem 2x volt vádligörcsöm eddig, azok is a múlt héten. Nagyon utálom, 1x éjjel jött rám, alvás közben, ilyen gyorsan még nem ugrottam ki az ágyból mint akkor :-D :-) :-) :-) :-)
mibri
 
 


Kispuszedli!
A munkám miatt vagyok tpen, hál istennek picurral minden rendben :-)
Betegszobán dolgozom, iskolában, egyrészt a betegségek miatt nem javasolták hogy maradjak, másrészt a gyerekek miatt mivel sajnos magatartás zavarosak is nehogy nekem szaladjanak.
nyuszmusz82
Eger
 
 


Lányok itt Egerben éjszaka hatalmas vihar volt...
Pont felettünk. Én nem félek ilyenkor, de most elég félelmetes volt.
nyuszmusz82
Eger
 
 


Mibri! Én úgy tudom hogy te mész el a háziorvoshoz hogy szeretnél táppénzre menni. Rosszul tudom? :shock:
kispuszedli
 
 


Nem tudom pontosan hogy működnek ezek a dolgok. Ausztriában élek, lehet, hogy itt másként van. Nem táppénzre szeretnék menni, mert akkor a főnöknőm padlót fog, hogy itthon vagyok de ugyanúgy fizetnie kell. Ha az orvos veszélyeztetett terhesnek ír be akkor maradhatok itthon és akkor az egészségbiztosítási pénztár fizet nekem. Mivel a méhnyakam már a múltkor rövidebb volt mint kellett volna így esélyes vagyok rá és kockáztatni sem szeretnék.
mibri
 
 


Ja értem! Nekem azt mondta a dokim hogy mivel a méhlepény részben fedi a mehszajat ezért azonnal táppénz...
kispuszedli
 
 


Ja, értem..hát igen, így nem is szabad dolgozni, jobb ha pihensz. Jobb neked is és a babádnak is :-)
mibri
 
 


És ti tudjatok már hogy milyen nemű a kisbébi? :)
kispuszedli
 
 


Sziasztok!
Mi kint voltunk két napot tesóméknál :-)

Olyan jó levegő van náluk meg az udvar végében ott az erdő...
Rendesen feltöltődtem.
Van lovuk is, Bársonynak hívják a pacit. Biztos érezte a babát mert gyöngéden oda tette az orrát a pocakomhoz. :-D
nyuszmusz82
Eger
 
 


Ki hogy van?
Beköszöntött a meleg :-)

Nekem vizesdik kicsit a lábam
Meg a múltkor leeshetett a vércukrom még jó hogy itthon történt...

De örülök a jó időnek :-D
nyuszmusz82
Eger
 
 


Sziasztok!

Üdv. az új Kismamáknak! 

Nyuszmusz, ez nagyon meleg.....nem is tudom mi lesz még nyáron.

Azt vettem észre én is, hogy a bokaharisnya bevágja a lábam. Eddig még nem volt és a Kislányomnál sem. Meg mintha a cipő is kényelmetlenebb volna. Mit lehet tenni ellene? És ez már végig így lesz? Nem okoz problémát? 

Máskor is esett már le a vércukrod? Jó hogy otthon voltál tényleg.
napsugar22
 
 


Sziasztok!

Mi is jól vagyunk, 16. héttől már csak ritkán hányok, hetente maximum 1x fordul elő. Újra erőre kaptam és nagyon jó étvágyam lett. :-D a drága babánk szépen mocorog, nem is gyengén, szokott sokat rugdalózni, egyszerűen imádom ezt az érzést! Nagyon szép időnk van, én egyébként is vizesedek nyáron, kicsit sem vészesen de a lábam és a kezem is ha lógatom, pl séta közben. 1 hét múlva megyünk genetikaira, akkor leszünk 19+5 hetesek, alig bírjuk kivárni apával ilyenkor, annyira jó látni illetve másodrendű, de szeretnénk már biztosra tudni a nemét is, reméljük már kiderül 100%-ra.
knegm
 
 


Knegm, nálunk is így van. Állandóan mocorog. :D Bezzeg ha Apa ráteszi a hasamra a kezét, már abba is hagyja. :D Általában este mozog és jóóóóóó sokáig. Én is annyira szeretem érezni. :) Mi jövőhéten megyünk ismét uh-ra, akkor már 24 hetesek leszünk. Júniusban pedig szeretnénk elmenni egy babamozira. 
Igen, elhiszem, hogy a nemét is szeretnétek már tudni. Reméljük, hogy akkor már biztosra kiderül.
napsugar22
 
 


Nálunk is huncutkodik ha apa akarja érezni, szinte azonnal visszavesz a tempóból de lassan úgyis olyan erővel fogja művelni hogy Vagy így vagy úgy de érezni fogja :-D milyen jó "nagyok" vagytok már, biztos szép a pocid is. :-) nekem egy ideje stagnál, hirtelen nőtt 12 hetesen kb és azóta csak picikét növöget :-)
knegm
 
 


Knegm, majd meglásd Neked is hamarosan megugrik a pocakméreted. :) Nálunk is mostanában kezdődött, így már elég látványos. :D Csak a pocakomon látszik amúgy a várandósság, hátulról senki meg nem mondja. :D
napsugar22
 
 


Lányok!
A vizesedés ellen úgy tudom ha felpolcoljuk a lábat az segít.

Nem volt eddig semmi bajom hogy rosszul lettem volna. Azért gondolok a vércukorszintre mert utána ettem pár kanál tejbegrízt hideg is volt édes is volt. És utána jobban éreztem magam.
A mi picurink is inkább este mocorog, egyre erősebben most már kis bökdöséseket érzek :-)
Napközben néha néha érzem, de csak akkor ha figyelek.
Apával ők is bújócskáznak sokszor :-D
Én pénteken megyek védőnőhöz.
Meg három hét múlva a cukorterhelésre. Tudjátok mikor a cukros löttyöt kell meginni.
Nekem is dicsérik a pocakom, hogy olyan aranyos :-D
nyuszmusz82
Eger
 
 


Úgy látom, hogy Apuka előtt nem nagyon mozgolódnak ezek a Babucik. :D :D :D 

Nyuszmusz, én jövőhéten megyek cukros lötyit inni. Előre félek, már elfelejtettem, hogy milyen szörnyű az íze. :D De ügyes leszek és kibírom, mindent a Kicsikénkért! :) Mondtam Páromnak, hogy jöjjön azért velem. :D
napsugar22
 
 


Knegm!
Örülök hogy jobban vagy :-)
nyuszmusz82
Eger
 
 


@napsugar22:

Bele lehet nyomni egy citrom levét az állítólag segít vmit.
nyuszmusz82
Eger
 
 


Sziasztok! Én ma voltam ismét ultrahangon, megerősítette az orvos, hogy kislány! :-D a 21. hetemen tartok, és már akarva akaratlanul is érzem, hogy mocorog.. felhívja magára a figyelmet :) nálunk már apuka is érzi, pedig eddig elbújt előle. Szerintem ez mindenkinél hasonló lehet, mégiscsak mi simizzük a legtöbbet, ahhoz gyorsabban hozzászoknak a bébik :) nekem eddig csak a pocim nőtt, a 12. héttől nagyon beindult, és senki se mondja meg ha meglát hátulról, hogy félidőn túl vagyok :) hálisten én nem vizesedek (eddig), nekem maradt a derekfajas, de az nagyon. :)
kispuszedli
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: