Új privát üzeneted érkezett!

Mellszivó - van egy aventes kézi, meg egy elektromos is. Na a a kézi sokkal jobb, több tejet vesz ki, mint az elektromos. Mindig a kàdba csináltam fürdés közben, a meleg gőztől úgy folyik mint a csapbol a víz :D kézzel fejni sokkal farasztobb. :)
 


Értem
Jó ilyen trükköket tudni :-)
 
 


@nyuszmusz82:
Nekem is mondták, hogy mellszívózás előtt jó egy kicsit megmaszírozni a melleket. Vagy melegzuhany után vagy meleg borogatás után fejni.

 
 

Mutymurutty köszi :-)


Már összevitatkoztunk a szívhang hallgatón a párommal. Szerinte felesleges szerintem meg nem.
Bnőm nővére eladná 4500ftért.
 
 


Az nagyon jó ár érte, újonnan 10 ezer alaphangon. Használtan pedig 6-7 ezer. És nem mindegy, hogy ismerősödtől van, nem egy teljesen idegentol!
 
 


Szerintem - de ez a saját tapasztalatom - a Doplert addig érdemes megvenni, amig nem érzed mozogni a babát. Pl én 9.-hettől hasznàltam, és amikor úgy gondoltam h megnézem ott volt kéznél, nagyon megnyugtató tud lenni, ha pl egész nap fáj a hasad, meg tudod nézni. Viszont nem szabad àtesni a ló túl oldalàra. Mostanában 2 hetente egyszer nézem. A lányom születése előtt mikor még otthon voltam, figyeltem vele, összehúzáskor, mennyi a szivhangja. Vérnyomás merő is jó ha van. Én azt is 2-3 naponta mèrem.
Viszont ha van Dopler akkor esetleg észre veszed ha vmi nincs rendben - egyik ismerős csaj észre vette h furàn ver a baba szive, a vedőnő másnap ment ki... Az is észre vette, küldte a csajt a kórházba... Kihagyott a baba szívdobogása, szegény pár jött át hozzánk sírva, h mi történt... Nekem a lánynàl volt ilyen, és nem lett semmi baj, megnézték a kórházban, és minden rendben volt. :-) a párnàl is minden rendbe jött végül. :-) tehát, jó ha van!!!
 


Vettem annó movement monitort is 2013 ban még a keresztfiamat hallgattuk vele. Lehet hallani a szivhangot, magzatvizben ahogy mozog, csuklik meg ilyenek, nagyon jó pofa. :-)
 


Ultahangom, az nincs, mielőtt hülyének néztek, h itt minden van. :D a uh az túl drága volt xD 3 vetélés miatt, meg kb mindig kölcsönkérte valaki, mindig volt vki aki terhes volt évek alatt körülöttem.
Meg valahogy kislány korom óta érdekelt ez a téma, 13 éves koromban már volt g-portálom amin össze írtam, h mi történik terhesség alatt. Volt alkalmam az elmúlt 4 évben 2 szülést végig nézni, + a sajatom xD
 


Akárhogy morog, akkor is megveszem. Pont.
Csak néha olyan makacs tud lenni, hogy borzasztó...
Legalább ő is hallhatná a szívhangot, meg szeretném bevonni a várandósságba is. Igaz már simizi a pocakom, meg néha beszél hozzá, de ez is jobban közelebb hozná a babóhoz, meg az apasághoz.
 
 


Nagyon jó dolgok ezek. Azt hittem hogy csak 12 héttől lehet hallani, úgyhogy ezért sem vettem még :-D mondjuk ma már a 13 hetesek lettünk. Vérnyomásmérő nekünk nincs itthon és épp valamelyik nap gondoltam, hogy kellene venni csak úgy random méregetni. Hogy vagy annacska15? Fejed?
 
 


Köszönöm, knegm kérdésed, tegnap megint fájt vettem be gyógyszert, mert már majdnem hánytam a fájdalom miatt. Nem tudom, de szerintem ez már nem fog elmulni.
Most egész jól vagyok, pakolàszok.
Nyuszmusz - nem vagy egyedül ezzel, az én párom se "foglalkozik" a pocimmal, de még nem olyan nagy... Meg sokminden mással kell foglalkozni, kb én se foglalkozok vele, 1000 más dolgom van. :-)
 


Örülök, hogy legalább néha kicsit jobb!!! Érdekes nekem 13 hetes létemre szerintem kifejezetten nagy a pocakom, nem számítottam rá, hogy ilyen lesz. A párom sokat mondja, hogy milyen szép vagyok és hogy gyönyörű kismama vagyok. Simizni meg beszélni "hozzá" azt hiszem mindösszesen 1x volt rá alkalom, annyi hogy nagyon érzékelteti, hogy nagyon fontos neki a baba meg én is. Nagyon lelkes ha beszélek róla de szerintem még nem tudja megélni a dolgot rendesen :-D
 
 


A pasiknak ez tök más. Majd ha mozog jobban bele éli magát, meg ha megszületik mégjobban
 


Sziasztok!
Ha nem zavarok csatlakoznék szívesen, 14hetes “sok mindenen átment” kismama vagyok.
Vannak nagyobb gyerekeim.(ikreim is)
sajnos a 10.hettől kórházban voltam,fenyegető vetélés... dőlt belőlem a vér, a megállapítás szerint egy hematoma
1hét után ,inkább haza jöttem
mivel napokig rám se néztek (se uh se semmi) gyógyszert is úgy hoztak utánam otthonról mert az oszatyon még az se volt...
azóta elmentem inkább magán klinikára ahol a kötelező vervetelek kombinált teszt és genetikai uh is megvolt...
A korom miatt(37). Viszont genetikai tanácsadásra kell majd menni még.
Sajnos Március 2-a óta. vérzek,mint a 4D uh kiderült ikreknek indult viszont csak egy baba van(FIÚ ) és egy üres burok ... na a kórházban ezt hematoma -baj irták...
Mondhatni volt minőségi különbség a 3 perces kórházi és a magán klinikán lévő 45 perces uh között...
Szóval az egyik szemem sír a másik nevet...
Van itt köztetek még ilyen “macerás “ eset?
Vagy csak én vagyok már túl öreg... hogy ilyen nehézkes most minden.
Azóta itthon táppénzen... szigorú fekvesen
 
 


Toleman!
Szia!
Sajnálom hogy ennyi mindenen keresztül mentél...
De ezek szerint erős a picur ha ennyire meg akar maradni.

Nálunk "csak" annyi volt hogy négy éve próbálkoztunk már a babával, nem sikerült. Nekem és a páromnak az eredményei jók voltak (amit tudtunk sztk alapon nézettünk).
Aztán a múlt év végén megbeszéltük hogy Januárban elmegyünk a meddőségi központba, nem halogatjuk tovább.
De hála istennek nem volt rá szükség mert Január másodikán pozitivat teszteltem :-)
 
 


Én is táppénzen vagyok itthon, de én a munkahelyem miatt.
 
 


Annacska!
Szorítok h jobban legyél!
Nektek is több a nyálatok? :oops:
A frász jön rám mindig hogy hányni készülök ilyenkor, de szerencsére nem.

Nekünk vérnyomás mêrő van itthon egy ideje, sajnos a párom fejfájós...
 
 


Hát,én vállalkozóként kiváncsi leszek arra a táppénz összegére ...
Gyanítom nem kell messzire menni tőle. Egyébként miben terhességem viszonylag probléma mentesnek mondható volt. Azt leszámítva hogy az ikrek 31hétre lettek meg. Se hányinger se semmi.
Most viszont minden... rengeteget hánytam,a vérzés miatt progeszteron exeltist kapok(olyan mint az utrogestan) csak már modernebb. Szóval nagyon döcögős ...
Ki mivel foglalkozik aki még dolgozik???
Mondjuk én Pécsi vagyok,látom itt többen vagytok Egerből.
 
 


Szia toleman!

Én most szerencsés vagyok, leszámítva a hülye migrént... :-) Jobbulast kívánok :-)
 


Nyuszmusz82!
Eltelt pár év...
Nálunk is hasonló volt a helyzet... párom rettenetesen várta a karácsonyt,jobban számolta a napokat mint én... de a sokadik negatív teszt után én mondtam neki,hogy feladom.
Ovuteszt hegyek...
Hónapokig,aztán a 28napos ciklus már 31-33naposra nyúlt.
Aztán amikor feladtam januárban pozitív lett!!!
Anno azért lettek ikreim is mert olyan gyógyszert kaptam...a genatikara jártam évekig,de megérte. Most lesznek iskolások az ikrek!
Nálatok a hányás hányinger múlóban van?
 
 


Üdv toleman!
Milyen erősek vagyunk ha a gyerekekről van szó, hihetetlen! Le a kalappal előtted is, nem semmi amin átmentél de látom, hogy már legalább jó kezekben vagytok!!! Én sem dolgozom már, 13 hetes vagyok és a 6. héttől táppénzen vagyok. 2 okból kifolyólag is, az egyik a munkahelyem : kereskedelemben dolgoztam, lakberendező üzlet de kivitelezéssel is foglalkoznak és rengeteg igazán nehéz dobozok emelése és átvétele elkerülhetetlen volt a számomra mert egyedül voltam az üzletben. Mindezt úgy, hogy mikor odakerultem 2 kolléga volt, miután ők elmentek hiába kértem, senkit nem hoztak a helyükre, egyedül vinni viszont nagyon nehéz volt. Ráadásul hétfőtől péntekig 9 óra munka, szombaton 4 óra, azaz heti 1 nap szabad volt. Munka után mindig görcsöltem egy kicsit, az orvosom javaslatot írt, hogy vegyenek táppénzre. Nem volt időm leadni sem, mert elkezdodott az extrém vészes hányás, 2 óra alatt legalább 10x hánytam. Se víz se kaja, semmi nem maradt meg bennem. Kiszáradtam... :-(Kórházba kerültem, ott vettek fel először táppénzre és onnantól vagyok itthon. 13 hetesek vagyunk, volt 2 hét rókamentes időszakom, ami el is múlt mert 1 hete újra hányok minden reggel 2x. Már megmarad a víz is kaja is miután letudtam a reggeli körömet de nyilván tudjátok, hogy megpecsételi a napot... Úgyhogy nekem sem egyszerű, de nem panaszkodom mert megéri a babáért. A környezetemben (nővérem, régi osztalytarsaim) lévő terhesek semmiféle rossz tünetei nincsenek. Mindenki kiegyensúlyozott, problémamentes kismama, úgyhogy néha kicsit elkeseredtem, hogy mi lehet velem a baj. Pedig 24 éves vagyok, azt hittem jobban kellene birnom :-D a lényeg, hogy a babával minden rendben, és bízom benne hogy hamarosan elmúlik teljesen a hányás dolog.
 
 


Én iskolában dolgoztam, a betegszobán. Ápolónő vagyok.
A fertőző betegségek miatt nem javasolták hogy maradjak, meg részben a korom miatt is, nyáron leszek 36.
Én az első három hónapban émelyegtem, szédültem, étvágyam nem nagyon volt (fogytam is öt kilót), meg aluszékony voltam.
Hányni csak kétszer hánytam akkor is azért mert jólesett a friss kaja és túlettem magam.
Most már jól érzem magam, de beköszöntött az érzékeny sírós időszak, (majdnem) mindenen sírok :oops:
 
 


Még a fogmosással állok hadilábon kezdetek óta, egyszerűen nem bírom elviselni a fogkefét a számban, nagyon öklendezek tőle (bocsi ha túl részletes).
 
 


Durva de a fogmosas előtt nekem is egy kész szertartást kell tartanom, hogy "nyugiiiiiii, nem fogsz hányni, nem fogsz hányni..." :-D
 
 


Kb ilyen az enyém is :lol:
Vettem szájvizet ha nagyon nem megy a fogmosási procedúra
 
 


Dettó!!!! Ha csak ránézek a fogkrémre már forog a gyonrom!!! A fogmosás közben is hányni ez már a vég...
mondjuk este vagy du is ugyan úgy megy a rókázás mint reggel.
Vannak jobb napok és van amikor mind1 mit eszek.
Mondjuk tényleg ahány terhesség annyi féle...a lányokkal nem hánytam,vele meg szinte folyamat.
A has keményedést már meg sem merem kérdezni... valaki???
 
 


Jelen :-) nem tudok két széket se arrébb rakni mert rögtön bekeményedik, és persze lelapul, olyan groteszk látvány.. pff a púp... Haha :D
 


Nekem nincs gond a fogmosàssal, de a mosópor szagátol "hànyok" :D
 


Reggel óta pakolok a konyhában, kivàlogatom a lim-lomot, de még csak a szekrény belseje van kész, közbe sütöttem halat meg krumplit, ettünk a lányal, de még szerintem este 6 kor is pakolni fogok...
 


Én is halat és krumplit készítettem :-D
 
 


Nálam krumplis tészta van meg gulyás leves
 
 


Meg majd jönnek az unokahugaim, olyan cukik meg lelkesek ahogy várják az unokatesót :-)
Mióta tudják h babát várok kéthetente pénteken jönnek suli után :-)
 
 


Nagyon össze nőttünk, rengeteget vigyáztam rájuk születésüktől fogva, mondhatom a pótanyukájuk vagyok :-D
 
 


Hogy jobban értsétek a nővérem meg köztem nyolc év van, mikor születtek a lányok 18 ill 20 éves voltam.
Én még tanultam, tesóm hamar visszament dolgozni, így sokat vigyáztam a csajok ra, imádom őket
:-D
Most már 16 és 18 évesek az unokahugaim, hát nagylágyok, istenem olyan gyorsan eltelt az idő...
 
 


Muszáj pihennem, mert nem bírom, de igy sose lesz kész. Megtaláltam a kislányom baba kori zenélő pingvinjét, lágy zongora dallam... És tengerzúgàs... Rádió helyett azt hallgatom. :D
 


Annacska
Persze tarts szünetet, tegnap én is takarítottam, de időnként szusszantam kicsit.
Ari lehet az a zenélő pingvin :-)
 
 


Kész a konyha. Szárad már fel, végre...
 


Azt olvastam h már hallja a baba a zajokat, hangokat, azért is örültem h meglett a pingvin, mert a majd hallgatom sokat és talán majd megismeri ha megszületik, és megnyugtatja :-)
 


Igen...
Biztos hogy érzékel vmit mert tegnap ahogy Porszívóztam elbújt hátra a pociban.
 
 


Csak vigyázz meg ne rémüljön valamitől. A nagylányt halàlra ijesztettem 26 hetes koràba a hasamban. Csináltam vmi krémlevest, botmixerrel. Akkorát ugrott a hasamba, azt hittem menten ki is ugrik. Azóta retteg a mixertől. Tegnap turmixoltam gyümölcsöt, hát biztos h 200 al vert a lány szive, alig tudtuk megnyugtatni. A flextől, porszívózástól nem fél. Csak a turmixtól... Szegény.
 


Semmilyen konyhai robotgépet nem használhatok, mert hülyét kap a nagylány tőle, és már 2,5 éves... Tehát emlékszik...és nem felejti el a negatív érzéseket, hangokat sem. Szerintem egy életre tönkrement... Belőle se lesz szakács- cukrász...
 


Értem.
Pedig mindig mondom mit csinálok, hogy mit fog hallani... ;-)
 
 


Én nem beszélek hozzá, hallja a hangom eleget, mikor fegyelmezem a nagytesót. :D
 


Sziasztok. Mit csináltok lányok?
 


Sziasztok! Én a szokásos semmit. Annyi, hogy elmentem boltba, ettem ittam aludtam :-D babakocsikat nézegetek egyébként, nem tudom hogy használtan vegyünk - e vagy újonnan.
 
 


Te annacska?
 
 


Sziasztok!
Nálunk délelőtt volt bnőm a pindurival, úgyh babáztam,közben vendégeink is voltak, most mentek el.

Knegm!
Nem tudom hogy álltok anyagilag, szerintem jó állapotban lévő használt babakocsit is lehet venni, de ha megengedgetitek akkor vegyetek újat.
Attól is függ h hány babót terveztek?
 
 


Mi holnap megyünk babakocsit, kiságyat, pelenkázót nézni,párom ismerőséhez, ők már nem terveznek több gyereket, így eladnák a holmikat.
A fényképek alapján meg vannak kímélve, remélem így is lesz, illetve árban is meg tudunk egyéni majd.
 
 


* egyezni
 
 


Nyuszmusz, pont ezért van hezitálás. Szeretnénk majd neki tesó, úgyhogy érdemesebb lenne újonnan, de 120-tól többet nem nagyon tudunk kiadni érte. Ennek oka főleg a táppénz és mert szülésznőt és orvost is fogadunk... A lényeg hogy használtan nagyon jó minőségű járgányt tudnánk ebből venni, újonnan viszont ez még nem az a kategória. Mivel szeretnénk még rajta kívül másik babát is, érdemesebb lenne újat, de inkább ne legyen használt és jobb minőségű mint új és gyengébb? Nem tudom, mindenben olyan kis butus laikus vagyok. :-D
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: