Új privát üzeneted érkezett!

@livike:
Én eddig elég rendesen minuszban vagyok, -3kgot fogytam, bar mar kicsit latszik a pocakom :) ma kezdem a 12.hetemet :)
vzsofi
Debrecen
 
 


@livike:
Nekem még nem látszik, bár nem vagyok éppen vékony egyszer sem hánytam, jelenleg -1,5 kg-nál tartok. Most vagyok 10+3 hetes
De ne aggódj, a 3 kg első trimeszterben meg ok.
drazsi7
 
 


Én holnap töltöm a 10. Hetet. Viszont ugye második baba, így előbb látszik. látszik inkább este lehet látni bár igy is 45 kg vagyok vaságyal együtt

Lilypie Premature Baby tickers
Lilypie Maternity tickers
kidcsaj
 
 

 
 

Sziasztok! Meg volt a 12. Hetes UH-n, minden rendben, egy csoda hogy mekkorát nőtt a8. Hét óta :) Ma töltöttem a 13 hetet! viszont még mindig megvan a reggeli hányás :( Elvileg augusztus 1. Lesz a nagy nap :) Hát a párom teljesen oda van érte már most, első baba neki is nekem is, de van köztünk 20 év. Ami viszont feltűnt hogy mostanában ha sokat ülök mindig belenyilal a szeméremcsontomba. Tapasztalt ilyet valaki?
priszabina
 
 


@livike:


Szia livike,
én 13+5nél járok hivatalosan és ikrek. Hattttalmaaas pocim van már most, komolyan aggódok, h hova tovább...:/
Pedig nekem a mai napig megvan a hányinger és vagy a vacsi vagy a reggeli landol is sajnos... szval...
A terhesség előttihez képest eddig 2 kg-t híztam, de abban benne volt ugye a karácsony is, mert étvágytalanság ide vagy oda, a mézeskalács azért lecsúszott...:) Szval sztem nem vészes, és mégis: már látványosan gömbölyödik a pocak. Sztem csomóan már rá is kérdeznének, csak nem mernek, hátha tényleg csak a karácsoniy súlyfelesleg mutatkozik meg ilyen formában:D:D:D:D
pumukli18
Budapest
 
 


Sziaztok,

meglett a Prenatest eredménye és MINDEN RENDEBEN!!!!!
Köszi a drukkot mindenkinek!:)
Jah, és képzeljétek, az új infó: az egyik biztosan kisfiú. Ugye, hogy ugye!;)
Igazából mindegy is, csak elgyenek egészségesek!:)
Ki hogy van? Múlnak a tünetek?
Ti meddig dolgoztok? Nem mondott a dokitok róla semmit? Engem nagyon ki akar már írni, mert veszélyeztetett terhességnek számít az ikerterhesség, de félek, h otthon megbolondulok.
pumukli18
Budapest
 
 


@pumukli18:


Szia! én is 13+5-nél járok, csak én a júliusi csoportba vagyok :) mikorra vagy kiírva?

csinszka17tm
Kiskunfélegyháza
 
 


@csinszka17tm:


Szia,
augusztusra (egész pontosan aug. 4-re) írtak ki az utolsó menzesztől számított kor szerint. Aszerint 12+5 vagyok. De a babák egy héttel nagyobbak a mért méretek szerint, ami azért is nagy szó, mert ketten vannak. :) (kis husik)
Nekem tuti biztos császár lesz, úgyh azt mondta a doki,h aug-t nem is fogjuk tudni tartani, mert ikreknél nem lehet a klasszikus 40 hetes modellel számolni.
38-39. hét környékén legkésőbb császár lesz belőle, mert utána már annyira kevés a hely, h ártana a piciknek. Úgyh nekem is július lesz a vége.:)
pumukli18
Budapest
 
 


@pumukli18:


Nagyonon örülök, hogy minden rendben van a picikkel. Szerintem ha a doki ki akar írni, maradj ottnon, ne kockáztass:) Nem hiszem hogy halálra unod majd magad:) Én tuti egy kis pihivel kezdeném, és ha már kipihentem magam, jöhet  akismama joga, kismama torna, barinős találkozók. Hidd el, el fogod tudni magad foglalni:) Én úgy vagyok vele, hogy ha a doki indokoltnak találja, akkor otthon maradnék, ha pedig nem akkor egy ideig még dolgozom, de az utolsó trimeszterben már nem szeretnék, mert lelkileg is szeretnék felkészülni a baba érkezésére, nem az irodából beesni a szülőszobára:)
afdede
Budapest XIV. kerület
 
 


@pumukli18:
Gratulálok, jajj de jó :) és lehet, hogy az egyik kisfiú a másik kislány lesz? Az nagyon édes lenne :)
Én ma egész héten próbáltam elmondani a két irodatársamnak (hárman dolgozunk egy szervezetben és az egyik a főnököm is egyben), de csak ma bírtam tényleg elmondani. Úgy izgultam, persze a semmiért, mert nagyon örültek nekem.
Én nagyon jól vagyok már, jól bírom a melót, a mindennapokat. A mellfeszülés, gyakori pisilés megmaradt és már egyre jobban látszik a pocakom is. Amit észrevettem, hogy felgyorsult az anyagcserém és sokkal hamarabb éhes leszek, mint eddig. Ti tapasztaltatok ilyet?
Van már megérzésetek, tippetek, hogy milyen nemű lesz a kis pocaklakótok? :)
vzsofi
Debrecen
 
 


Sziasztok! Mi a véleményetek az influenza elleni védőoltásról?

livi
livike
Tatabánya
 
 


@livike:


Én nem tervezem beadatni. Az én véleményem az, hogy ha az imunrendszerem valami miatt le van gyengülve vagy bújkál bennem valami, amiről még nem is tudok többet ártok vele mint használok, hiszen direktbe legyengített vírust juttatok a szervezetembe. A férjem gondolta beadatja magának, hogy nehogy hazahozza, de a háziorvos őt is lebeszélte. Mivel a védőóltás konkrétan nem véd az összes alfaja ellen. És eddig sosem volt influenzás, ezért azt mondta, sokkal jobban veszélyezteti magát, ha beadatja, mindha nem. Így végül mi úgy döntöttünk, hogy nem adatjuk be. De ha a munkahelyemen felüti magát az influenza lehet kiiratom magam  vagy nem is tudom... szerencsére annyira edig nem volt jellemző.

De ha a férjemen múlna se munkába se emberek közé nem engedne, nehogy összeszedjek valamit:)
afdede
Budapest XIV. kerület
 
 


Nekem javasolta a háziorvos, de elbizonytalanodtam. Mivel parás vagyok ezután csak ezen kattogtam volna, hogy jól döntöttem e, így gondolkodási időt kértem. Féltem, hogy nehogy belázasodjak.

livi
livike
Tatabánya
 
 


@pumukli18:


Szuper! Gratulálok :) Akkor tuti beelőzöl :) Kellemes babavárást :)
csinszka17tm
Kiskunfélegyháza
 
 


@csinszka17tm:


Köszi,
neked is gratula!:)
Te tudsz már vmit a picurról? Ksifiú, kislány?:) Vagy van esetleg tipped?
pumukli18
Budapest
 
 


@vzsofi:


Köszi szépen.:)
Igen, elképzelhető, és akkor kicsit meg is nyugodnék,mert biztos lenne, hogy kétpetéjűek. Annyi parás dolgot lehet olvasni a neten, hogy mennyi veszélye van az egypetéjű ikreknek...
De igazából az sem zavarna, ha két fiú lenne.:) Annyit paráztunk azon, h egészségesek legyenek, h más már tényleg nem számít.:)
Te mit gondolsz, milyen nemű a kis pocaklakód?:)
Dejó neked, h újra bírod a mindennapokat. Én olyan fáradt vagyok, hogy reggelente sírni tudnék...meg délután is, csak hadd aludjak egy órát... Mellfeszülés elmúlt, de utólag nézve a fájdalom megérte... két (KETTŐ!) méretet nőttek... (Bocs a zavarba ejtő rézletekért...:)
Gyakori pisilés az neekem ezelőtt is volt, szval nem szokatlan... Ami megmaradt az a háyinger..igaz már nem egész napos, csak hullámvölgyek vannak, olyan naponta 2x, max 3x. Remélem, ez azt jelzi, hogy múlófélben vannak.
Anyagcsere...nah az nem lett gyorsabb, de éhesnek déltől alvásig nonstop éhes vagyok. Igazából én főleg főzelékeket kívánok (komolyan két hete leves+főzelék kombón élek). Nem bánom, legalább nem csoki.:)
pumukli18
Budapest
 
 


@afdede:


Köszi,köszi.:)
Igen, ha kiírnak, nem ellenkezek, megyek haza. Közben megbeszéltel a főnökömmel is, h amit tudok, azt megcsinálom otthonról. Végülis nagyrész gépelek, meg írogatok egész nap, az otthonról, akár fekve is megy a laptopról, szval no para., lesz mit csinálnom otthon is...:)
Az utolsó  időszakos felkészülés sztem is fontos, én sem melóból akarok beesni.:) Csak paráztam, hogy a 2. trimsztert végig otthon fekve kell töltenem.:)
pumukli18
Budapest
 
 


@livike:


Szia,

nekem még nem javasolta egyik doki sem, nem is rágódtam eddig ezen a kérdésen. Csajok, aki igen, az miért igen, és aki nem, az miért nem?
Úgy látszik ezen a téren el vagyok maradva. :(
Mondjuk sztem - még így látatlanban is azt mondom, hogy - én nem adatom be. Plána ha otthon leszek és alig találkozom emberekkel... kicsit félnék a mellékhatásaitól.
pumukli18
Budapest
 
 


@pumukli18:


A 12 hetesen azt mondták, hogy nagyon szépen fekszik és kisfiúnak tűnik. Jövő hétfőn megyek a saját dokimhoz, tőle várok megerősítést, és akkor indulhat a vásárlás :)
csinszka17tm
Kiskunfélegyháza
 
 


@csinszka17tm:


Uuuu,de  jó!
Akkor ti már biztosak lehettek majd benne!:)
Meg is vesztek egyből mindent? Én még nem merek vásárolni egyáltalán, majd talán a 20. hét környékén, vagy utána, és akkor egyszerre mindent. Vagy majd meglátjuk, h bírom ki addig, egyelőre még -szerencsére- nem kapott el a vásárlási láz.:D
pumukli18
Budapest
 
 


@pumukli18:


Hát van egy fórum facebook-on, ajánlom mindenkinek "babák, akik 2018-ban születnek" ott közvéleménykutatást végeztem, és nagyon megoszlik a vélemény a nem-meghatározást illetően. Várom a jövő hétfőt, hogy ott mit mondanak, de szerintem majd csak utána kap el a vásárlási láz. Egyik ismerősömnek a 20. hétig a köldökzsinórt látták kukinak :) Tehát kislányuk lett.
Most jött meg a down teszt eredménye, amely tökéletes:)
csinszka17tm
Kiskunfélegyháza
 
 


Sziasztok, én ma reggel voltam a 12. hetes ultrahangon. Igaz pont ma töltöttem a 13. hetet de most jöttünk haza nyaralásból.
Kombinált tesztet csináltattam az Istenhegyi Géndiagnosztikánál. Minden rendben van, iszonyatosan mozgékony :-) Szerencsére nagyon alacsony a kockázata a genetikai eltérésnek, és az ultrahangon is jó tarkóredőt mértek. Illetve már látszik az orrocskája ami a Down kóros babáknál még nem fejlődik ki ilyenkor. Hihetetlen látni hogy már mindene kifejlődött.... A doki szerint kisfiú, de biztosat 5 hét múlva mond a 2. genetikai ultrahangon.
Enyhültek a tüneteim, a hányinger azért megmaradt. Reggel konkrétan elindulni nem tudok reggeli nélkül, pedig előtte délig nem ettem :-)
Legutóbb 10 hetesen voltam és nem tudom ti hogy vagytok vele, de olyan kényszerképzeteim voltak... Mivel még ugye nem érezzük a rugdosást, néha kétségbe vontam hogy egyáltalán terhes vagyok-e? Mostanában ha éhes vagyok nem éhségérzetem van hanem el akarok ájulni, már beképzeltem magamnak hogy elhalt és toxikus sokk miatt akarok elájulni. Bocsi hogy ilyneket írok, de nektek nem volt ilyen? Ma megnyugodtam mert láttam hogy él és mozog, de az utóbbi 2 hét necces volt... Ti hogy vagytok ezzel?
katjus
Budapest XVIII. kerület
 
 


Ugyanígy mint te. Látnom kell, hogy dobog a szíve, hogy megnyugodjak. Iszonyú ez a várakozás.

livi
livike
Tatabánya
 
 


Nyugi én csak a 6. Héten láttam és van meg2 hetem uhig. De én szerintem minden rendben van.
A 16 hét körül látják jobban a nemüket amúgy. Én a 20 hét utan mentem az első gyereknél vásárolni. Most meg kell várnunk, hogy lány vagy fiú.

Lilypie Premature Baby tickers
Lilypie Maternity tickers
kidcsaj
 
 


Sziasztok!

Pumukli nagyon orulok, hogy minden rendben!!! Hogy-hogy csak valoszinusitik a nemet? A prena nem tutira mondja?

En ma megyek a genetikaira, drukkoljatok, nagyon izgulok!!!!
olanita
 
 


Hali! Megvolt a genetikai, a meretek alapjan minden ok, a vereredmenyre meg varok. Nagyon kis cuki volt, olyan jo volt latni reszletesen mindent.
A doki azt mondta, hogy 85%, hogy kisfiu!! :D En vegig azt ereztem, hogy kislany, ugyhogy ennyit a megerzesekrol!!
Augusztus 16. lesz a Nagy Nap!
olanita
 
 


@olanita:


Szia Olanita,

ezek szuper hírek!!! Nagyon nagyon gratulálok!!!!:D
Nálunk a Prena az egyiket tudja csak 100%-ra megmondani, mert ugye ketten vannak... És a véremben van Y kromoszóma, így tuti, h legalább az egyik kisfiú. Viszont a mennyiséget nem mérik, h mennyi Y van, így nem tudják, h egy v kettő. Meg ugye az X kromoszómák megjelennek miattam, és így zavaró. De mivel van Y, biztos, h az egyik kisfiú, de lehet, h a másik is.:) Ez majd UH-n derül ki.
Vicces, mert a múltkor a gentikán az mondta a drnő, h szte A baba kislány, a felső B baba akár fiú is lehetne, de mivel ő egypetéjűeknek látta őket, azért mondta mindkettőti kislánynak, mert ugye alsó babánk (a kis pucsítós) eléggé láthatóvá tette a dolgokat.:D
De mindenhol azt olvasom, h kislányból bmikor lehet kisfiú.:D Fordítva már nem:D:D:D:D
pumukli18
Budapest
 
 


@csinszka17tm:


Gratulálok!:)
Szuper! Kis egészséges pöttöm:)
pumukli18
Budapest
 
 


@katjus:


Szia Katjus,
én teljesen megértelek, nekem is ugyanilyen paráim vannak.. inkább le sem írom őket, mert kiröhögtök... De én is egyfolytáben aggódom, h minden rendben van-e velük, meg uh előtt megy a para, h jaj, mi lesz a doki első szava... Igaz, bennem nagyon mély nyomot hagyott, mikor a múltkor úgy kezdte a doki a 2. baba uh-ját, h "Csókolom, úgy látom, itt nincs minden rendben..."
Fú, nah az vmi borzasztó volt! Azóta rettegek, h megint ezt fogom vhol vkitől hallani...
De azért igyekszek pozitív lenni, és no para; nem akarom h a  babák érezzék, h stressz van. Azt mondják, ha nyugos a terhesség, nyugis baba lesz belőle. Nah, én erre szeretnék hajtani.:)
pumukli18
Budapest
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakozom, ma vagyok 12+5. Bár "csak" 30 vagyok, az Istenhegyiben voltunk kedden kombinált teszten, ahol szerencsére kis kockázat jött ki a teszten, az uh-n is minden rendben volt. :-)

Valaki jár esetleg valamilyen kismama tornára/jógára? Szeretnék járni, de tanácstalan vagyok, hogy hol van jó óra. 

Most azon parázok, hogy a főnökömnek, akit egyébként nagyon bírok, mikor és hogyan mondjam el, hogy "kicsit hosszabb szabira megyek". 


holdsugar30
 
 


Pumukli 18
Örülök hogy jól lett az eredmény a prana teszten! Mi is voltunk múlthét csütörtökön a kombinált teszten! Uhn minden rendben volt és ma megjött a vér eredmény is és alacsony kockázat, 1:1000 alatt! Az uhn megmutatta magát a kis csodababánk hogy mit rejteget a lába között és KISLÁNY!
13+1 vagyok most! Már szépen nő a pocim!

Móni
moncsika79
Szentendre
 
 
 
 


Sziasztok!
Ma voltam a 12 hetes ultrahangon és minden rendben van! CRL: 57 mm.
Mivel nem érzem sokszor para volt hogy biztos ott van?! Már megnyugodtam minden érték rendben van. Márcsak a vérvétel eredményit meg a down szűrésre kell várni.
Ugy néz ki nagy baba dömping lesz augusztusban, nagyon mondogatták a vérvételen hogy nagyon sok a 12 hetes kismama :)
A nagy napunk pedig 08.15 lesz!! :)
adaree
 
 


@pumukli18:


Jaaaaaa, tényleg, de béna vagyok!! :D :D persze, hogy két babánál csak így tudják a nemeket megállapítani. Biztos a hormonok miatt nem forog az agyam 

Tök jó, mindenkinél tök jól alakulnak a dolgok! Kezdtük együtt a pozitív tesztekkel, az első parákkal, most meg már mindenki az első trimeszter végén. :D Pikk-pakk és a szülésekről fogunk beszámolni. Nagyon szentimentális lettem. :)

Én jövő hétfőtől megyek kismama tornára, állítólag nagyon jó és este 6-kor van, így munka után simán belefér. Pesten a 14. kerületben vannak, BBGo Női fintess.

olanita
 
 


Most hogy lassacskán kiderülnek a nemek, Ti tudjátok már a neveket???

Bevallom, engem kicsit sokkolt, hogy kisfiú, ne értsetek félre, mert a fő, hogy egészséges, de valamiért lányra készültem és ilyen nevem is vannak. Most a fiúnevekkel meg vagyok lőve és a párom is :D
Nézegetem, de valahogy egyikre sem mondanám még, hogy NA!!! EZAZ!!!!!
olanita
 
 


@olanita:


Én pontosan ugyanígy érzem! A heti uh-n a doki azt mondta, hogy 90 %, hogy szerinte fiú, de nem tudok egy nevet sem, ami igazán tetszene. Illetve azóta ketőt kipréseltem, hogy na ezek talán. A férjemmel még nem beszéltünk erről, neki még így is nagyon távolinak tűnik, hogy bent volt az uh-n. 
holdsugar30
 
 


Nekem a nevek kb már elöbb megvoltak mint babóca :) Mostmár csak meg kell mutatnia hogy milyen nemű lesz! Remélem 3 hét múlva mikor megyek a dokimhoz megmutatja!
adaree
 
 


Sziasztok, én most voltam a 12hetes genetikai vizsgálaton, makk egeszséges a kis törpe :) és nálunk is úgy tünik, hogy kisfiú :) mi is bajban vagyunk a nevekkel, lányra már volt biztos befutó, de a fiú..ráadásul az apukának nagyon kacifántos vezetékneve van, ami megnehezíti a dolgot.
A picur már 6,3cm, megvan minden ujjacskája, keze, lába :) olyan tökéletes. Bárcsak lenne egy ultrahangom, egész nap őt nézegetném. De kaptunk róla jó sok fotót, egy darabig beérem azzal is :)
vzsofi
Debrecen
 
 


Sziasztok! Mi is most voltunk a 12 hetes uh-n. :) 52 crl, minden rendben van. :) Várjuk a vérvétel eredményét. Nekünk azt mondta a doki hogy ilyenkor nem tud még a neméről semmit mondani, dátum sem lett biztosra mondva a szüléssel kapcsolatban.. Sajnos képet sem kaptunk róla. De legalább láttuk őt, és mindketten megnyugodtunk. :) Nekünk már fiú és lány nevünk is van.
Úgy örülök, hogy folyamatosan jönnek itt a jó hírek!
afonya96
 
 


@moncsika79:


Moncsika, ez szuper, gratulálok!!!:D
Ezek szerint te vagy közöttünk az első, aki már biztosan tudja és aki már biztosan kislány!!!!:D Ahogy láttam eddig a fiúk vannak többségben.:)
(Bocsi, ha mégsem, és vkinél elnéztem a nemeket, lszi nézzétek el nekem, hulla vagyok...:/)

pumukli18
Budapest
 
 


Húha csajok!
Ez igen:) Olyan jó végignézni a fórumon, ahogy mindenki írja a jó híreket.:) Maradjon is mindig így! ;)
Gratulálok mindenkinek!
Én is nagyon szeretnék járni babatornára, egyet ki is néztema közelben, de egylőre nem mehetek: a doki azt mondta, h ne fessük az örsögöt a falra, egyelőre no megterhelés és fizikai aktivitás.:(
Nevek: hát mi is nagyon meglepődtünk. Lány nevünk volt vagy egy tucat, de fiú... pfff... Nagy keresgélés után ami mindkettőnknek megtetszett az a Nimród lett... És az az igazság, ahogy egyre többert mondogattuk, egyre kevésbé tetszett a párom vezetéknevével együtt: kicsit olyan nyelvtörős lett.
Nekem viszont már az elején megtetszett az András...:D Úgyh végül ebben kiegyezünk.:) (Sztem aranyos, mert kicsinek lehet Andris, felnőttnek mégsem lesz gyerekes neve, vagy vmi.) De ez még csak egy!!!! És a páromnak egy kérése volt, hogy kettő keresztnevük legyen, mert az neki annyira tetszik!!! Szval ha mindkettő fiú, akkor még kereshetünk HÁROM (!!!) nevet. Uhm... :)
Ti hogy álltok? Kinek van már választott neve? És persze mi az??????:)
pumukli18
Budapest
 
 


@pumukli18:


Nálam is az egyik az András, a másik lehetőség Ákos.

Nálunk is hosszú és bonyolult neve van apának. :D
holdsugar30
 
 


@holdsugar30:


Szuper, akkor tuti jó nevet választottunk!:) Akkor nem csak nekünk tetszik:D
De jó nektek! Nektek már eggyel több van. Mi nagyon meg vagyunk lőve, hogy ha a másik is kisfiú, akkor milyen nevet adjunk neki. Az a baj, hogy én nem szeretnék vmi"éppen-most-nagyon-felkapott-és-überdivatos" nevet, de a régi népieseket sem csípem.:/
Viszont a családban már az összes többi ötletemet ellőtték.
pumukli18
Budapest
 
 


@holdsugar30:


Ami az előzőből lemaradt: nagyon szép neveket választottatok.:)
pumukli18
Budapest
 
 


Nálam opció az Olivér, Milán és Dániel....de ezt a kedves Apával még nem egyeztettem :D


olanita
 
 


@pumukli18:


Nálunk majd csak egyet kell választani, de jó lenne, ha még több opciónk lenne, nem csak ez a kettő. :) Mostanság minden második fiú Dominik. Én viszont pont ezért nem szeretnék ilyen trendi nevet. Bár nekem az amúgy sem tetszik igazán.

Mellesleg nálunk kedden már 67 CRL volt, de nekem is nagyon rossz, hogy nem tudom, hogy ott van-e egyáltalán. És azt se tudom elkülöníteni, hogy fel vagyok puffadva vagy a hasam nő.
holdsugar30
 
 


Engem a Nóra és a Gergő ami megfogott. Apuka (de furcsa még ezt mondani) azt mondta neki nincs ellenvetése csak hogy a családban lévő keresztnevek kilőve. Pedig a Zsoltot szívesen adtam volna.
adaree
 
 


Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy mindenkinél rendben mennek a dolgok. Mi ma voltunk a saját dokinál uh-n 6,2 cm 12 hét 4 napos. Minden a legnagyobb rendben van. A nemét nem mutatta meg, még a lábait is keresztbe tette:) Hétfőn megyünk majd genetikai uh-ra és Kombinált tesztre, remélem minden rendben lesz ott is.

A nevekkel mi is hadilábon álunk. Lány nevünk van már jó ideje, de a fiú nevekben nem igazán tudunk megegyezni. Vezetéknévnek pedig nálunk kötőjeles lesz mindkettőnk nevét viseli majd. Én is így vettem fel a nevemet. Viszont így csak rövid nevekben gondolkodunk:)

Amúgy nekem is nagyon ilyesztő, hogy most még nem érezzük. Sajnos én túlsúlyos is vagyok, így a hasam növekedése inkább csak úgy néz ki, mindha híznék, de mi már érezzük, hogy az ott már nem háj:) Ez pedig azért megnyugtató. Remélem mostmár a kritikus időszakot a hátunk mögött tudhatjuk és minden a legnagyobb rendben lesz. Egyszerűen érzem, hogy minden rendben lesz és sok sok év után a nyáron én is anyuka leszek :)
afdede
Budapest XIV. kerület
 
 


Nálunk eddig a Vince és a Bence vannak a listán, de gondolkozunk még. Az a baj, hogy sokkal kevesebb fiú név van, mint lány, és azok sem annyira jók, mint a lány nevek. Leszünk bajban :D
Bár még a 18.hétig nem idegeskedek miatta.

Én most megyek majd toxoplasma vizsgálatra egy laborba, ahol tudnak egy gyorstesztet csinálni. Van egy macsekunk, aki bent lakik a lakásban velünk. Hiába nem takarítok almot, vagy gyakran mosok kezet, azért van bennem egy kis félsz. Van valaki, aki már csináltatott ilyet?
vzsofi
Debrecen
 
 


Csatlakozom én is, vigyorogva olvastam a mai hozzaszólásokat :-)
Kicsit örülök hogy nem egyedül vagyok a paráimmal. Bár ne lennének. Nekem volt egy tavaly augusztusi vetélésem szerintem annak köszönhető. Hihetetlen hogy szinte mindenki azt írta ami nálunk is téma. A 2 koslány név is megvan már évek óta de kisfiú nincs. Most hogy kiderült kisfiú lesz teljesen kétségbe vagyok/vagyunk esve. Végignyálaztam nagyjából a neveket és nem igazán tetszik egy sem. Egy barátnőm az Acél nevet választotta de náluk kiderült hogy kislány ezért a kis gyerkőc megúszta ezt a nevet ...
Én augusztus 7-re vagyok kiírva, és eleg vicces történt velem mert a munkahelyen 4-en vagyunk szinte egyidős terhesek.... ki tudja mi volt a levegőben tavaly október november táján
katjus
Budapest XVIII. kerület
 
 


@vzsofi:
Nekem volt már toxoplazma vizsgálatom.
Van egy 7 éves ciccem, szerencsére negatív lett. De nem is számítottam igazán másra mert benti cica pici kora óta. Igaz a doki azt mondta jobban örült volna ha már túlestem volna ezen a betegségen mert akkor nem kaphatnám el terhesen...
A baj az hogy nem csak cicától lehet elkapni hanem a cipődön is beviheted a lakásba és húsokban is lehet ezért nem szabad enni nyers és félig nyers húsokat.
katjus
Budapest XVIII. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: