Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Én is el voltam tűnve. Nálunk Nálunk szilveszter a lányomnak 3 napos láz volt, utána meg jött a szemfoga. Végre most minden javul úgy nézz ki. Nekem továbbra is csak a pattanásaim a tünetim. Ugye nekem második baba így este felé mindi látszik a poci már. C&a nagyon drága kismama gatyában. En a cosmosban vettem annó ( ja meg egy h&mes van amit akcióban vettem)
Nekem a doki csinálja a 12 héten a kombinált vizsgálatot. Amúgy ő az istenhegyiben is rendel.
Nem használtam övterelőt, pedig a munka miatt anno sokat autóztam. Mindig a térdemmel tartottam az övet

Én február 13an megyek dokihoz, nagyon várom már

Lilypie Premature Baby tickers
Lilypie Maternity tickers
 
 


@molyocska nem azt mondtam hogy nem kötelező, hanem hogy az alsó része nem kell. Attól még a felső tart. De úgy is mindenki úgy használja, ahogy neki kényelmes :)

@kidcsaj együtt érzek én 7-én megyek, már alig várom :)
 
 


Sziasztok, bekoszonok!
Penteken este voltam nodokinal, pont aznap reggeltol kezdtem picit barnazni. Azota 2x2 Utrogestant szedek, mennyisege nem valtozott, ugyanugy picit latszik csak, pl a bugyim teljesen tiszta, csak pisi torlesnel latszik neha halvany barna..nem piros vér es nem gorcsolok. Azota fekszem mint a kisangyal, csak a mosdoig megyek el. 
legkozelebb februar 2-an megyek vissza nogyogyaszhoz, ő irta be az idopontot is. Varok szepen es pihengetek..a heten nem megyek be dolgozni..ma felhivom a vedonot, hogy idopontot kerjek. Szerencsere par perc setara van tolunk a rendelo. 
Kitartast mindenkienk!
 
 

 
 

Sziasztok :) fejlemények: ma voltam az első uh-on, ahol már szépen látszódott a kis pocaklakóm :) hatalmas élmény volt :) 33mm korának teljesen megfelelő, elég mozgékony :) nekem egy hét múlva kell visszamennem vérvételre, uh-ra, plusz megcsinálják a kombinált tesztet is. Nálunk most új doki kerése zajlik, mivel a mostani nőgyógyásznőm már nem szüleszt. Szerencsére tudott javasolni nekünk egy dokit, aki csinálja a vizsgálatokat, a terhesgondozást és a szülesztést is. Hát nagyon kíváncsi leszek.
Tünetek nálam elég erősen és vegyesen vannak jelen. Nekem kijár a jóból rendesen :) hanyinger, gyomorégés, mellfeszülés, fáradékonyság, fejfájás+ párom nagy örömére sírok mindenen. De így szép az élet, nem? :D
vzsofi
Debrecen
 
 


Enyém sem vállal szülést de én szülésznővel fogok szülni

Lilypie Premature Baby tickers
Lilypie Maternity tickers
 
 


@drazsi7: Nem akartam kötekedni, de én úgy olvastam-tudom, az nagyon veszélyes ha csak a felsőbe bújsz bele, ütközéskor pont az alsó testet nem fogja az öv. Persze senkivel ne történjen ilyen, mindenki úgy használja, ahogy jónak látja.
De most ennek jobban utánanézek, ne mondjak hülyeséget. ;-)

Lilypie Premature Baby tickers
molyocska
Nagykanizsa
 
 


Sziasztok! Ma voltam a védőnőnél nagyon kedves volt. Most már tényleg megnyugodtam. 3 napja jött valami azóta nem stresszelek semmin elkezdtem élvezni a babavárást :) Február 1-én megyek a 12 hetes uh-ra. (Ha szerencsém van megmutatják egy pillanatra)
 
 


@molyocska:
Nem vettem köteketésnek :) utána kérdezek :)

@adaree nálam sincs nagy stressz, csak nem bírom kívárni a 12 hetes uh-t :D csak most az a fura, hogy kb semmi tünetem, ezért néha para :)
 
 


Tünetem nekem sincs :) én is ugy érzem hogy lassan telnek a napok. Eddig sokat aggódtam hogy biztos megfelelöen növekszik de már elengedtem ezt. A munka miatt is volt idegesség azért a 12 órás álló munka, de már ugy érzem az sem okoz problémát! :)

@drazsi7 te hány hetes vagy? én 9 hét 5 nap :)
 
 


@adaree:
Àllo munka mellett nem akarod magad inkàbb kiiratni? Vagy a dokid nem kèrdezte milyen munkàr vègzel? Azèrt a 12 òra àllàs megeröltetö lehet.
afdede
Budapest XIV. kerület
 
 


@adaree:
Én 9 hét 2 nap nincs nagy különbség

Viszont az álló munkától én is tartanék, főleg hogy 12 órás. Nekem szerencsére ülő munka, bár van hogy már azt se bírom. :D
 
 


Én 8+5 hetes vagyok. Szerintem adaree megvárja a 12 hetet utána mondja el, akkor kötelesek könnyebb munkába át tenni

Lilypie Premature Baby tickers
Lilypie Maternity tickers
 
 


Tudják már a munkahelyemen, mivel az állás a legkevesebb de sokat kell pakolni is, de mióta tudják azóta nem pakolok. A védőnő meg a doki se mondta még, hogy baj lehet a 12 órázásból, de persze ha nem birom akkor ez változni fog. Most jelenleg bírom. Ebben a hónapban márcsak 6 napot dolgozok :)

Még egy érdekesség nem tudom ti hallottátok-e, nekem a védőnő mondta, hogy már a 13 hetes magzat után is lehet adókedvezmény kérni a munkáltatótól. A terhesgondozóban adnak papírt a betöltött 13. hét után és azt a munkáltatónak kell leadni. Valaki hallott már erről?
 
 


A betöltött 91. Naptól Naptól igénybe venni. A nőgyógyász ad róla igazolást. Ezt viszed a személy ügyre. Kikell tölteni egy papírt és majd fizetésben jelentkezik az összeg. ( első gyereke gyereke 10ezer/hó, ha a második jön akkor 17500/hó /gyerek /ikreknélis/)

Lilypie Premature Baby tickers
Lilypie Maternity tickers
 
 


Lehet kérni nem havi bontásban is akkor adóbevallások kapod meg a pénzt egyben.

Lilypie Premature Baby tickers
Lilypie Maternity tickers
 
 


Több féle választ kaptam a biztonsági övre szakértőktől, bemásolom Nektek,hátha lefekel Titeket:

Lilypie Premature Baby tickers
molyocska
Nagykanizsa
 
 


"Én is láttam már így kismamát utazni, annál mindenképp jobb, mintha a méh környékén lenne veszélye egy rándulásnak. Így mondjuk csak a mellkasra nehezedik nyomás és nem tudni, hogy mennyire csúszik ki maga alól, erre nem ismerek teszteket.
Nyilván a legjobb az övterelő, de annál szerintem bármi jobb, hogy a hasát érné nyomás. Ott már a 20 km/h sebességnél egy azonnali megállás (ütközés) is lehet végzetes.
(#kv dúla)"

Lilypie Premature Baby tickers
molyocska
Nagykanizsa
 
 


"Lassan kezdem megérteni, hogy a kollégáim Németországban miért tartanak továbbképzést gyermekbiztonság terén a rendőröknek. Hajmeresztő ötlet, hogy az öv alsó részét ne használják a kismamák. Igaz, hogy az is veszélyes, ha használják, mert nyomás ér(het)i a baba fejét, de ha nem használja, akkor alul kicsúszhat és egy szempillantás alatt az autó padlóján találhatja magát a kismama. Azonkívül az öv alsó részének az is a feladata, hogy az ülésen tartsa az utast, hogy ne csapódjon az autó tetejéhez. Én mindenkinek az övterelő használatát javaslom, az a legbiztonságosabb. #kv_autósülés"

Lilypie Premature Baby tickers
molyocska
Nagykanizsa
 
 


@olanita

Mikor zárod a topicot? Nem sikerült? Biztos vagyunk páran akik segítenek beengedni az új jelentkezőket. Én is szívesen.

Lilypie Premature Baby tickers
molyocska
Nagykanizsa
 
 


@molyocska:


Szia! Köszönöm szépen az Övterelőről a véleményeket. Én is úgy gondolom, hogy nem egy akkora tétel, amiért érdemes lenne kockáztatni. Főleg hogy minden nap autózom és olyan könnyen megvan a baj. Még nem vettem, de hamarosan tervezek beszerezni. Igazándiból nagyon jó opcióval bérelni is lehetne, ami visszavitelkor levásárolható lenne, de mivel tervezünk második gyereket is, így valószínűleg inkább veszünk egyet.
afdede
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!
De, nagyon szeretnem zarni a topikot, multkor irtam, hogy segitsetek, hogy hogy kell, mert kerestem mindenhol es nem tudtam :( bocs, hogy ilyen analfabeta vagyok! Biztos a hormonok! :D

Nekem is lenne egy kerdesem! En nagyon kovetem a terhesseget, hogy melyik heten mi tortenik a babaval es a testemmel. Most, hogy atleptem a 10-et, olvastam olyanrol, hogy a sargatesttol atveszi a mehlepeny a progeszteron termeleset, igy ez egy igen kritikus szakasz. Na jol bepanikoltam ezen, azt hittem, hogy mostmar ezt a ket hetet fellabon kibirom. Ti tudtok errol valamit??
 
 


@olanita:
Ha eddig nem volt pecsételés, vérezgetés akkor nem kell aggódni! Ezért mondják azt hogy az első trimeszter a kritikus!

Móni
moncsika79
Szentendre
 
 
 
 


Sziasztok,

Köszi mindenkinek a kombinált tesztes válaszokat, leírom, hogy mi hogyan jártunk (és miért tűntem el már megint). Remélem nem ijesztek meg senkit, én inkább bátorításnak szeretném majd szánni...
Szóval: múlt héten pénteken voltam a dokimnál uh-n, aki azt mondta, h A babával minden ok, viszont B babánál csak hümmögöt, majd kinyögte, hogy vele bizony nem minden oké, igaz, hogy még csak 10 hetes, de már most, ebben a korban feltűnően nagy nyaki redővel rendelkezik, amit le is mért: 4 mm. Mondta, hogy ne várjunk a 12. betöltött hétig, hívjam őket hétfőn és kérjek sürgösségi időpontot az Istenhegyi Klinikára, mondjam el mi  a helyzet, úgy majd besuvasztanak valahova + ő is felhívja majd az ott rendelő doktornőt, hogy tudjunk róla, hogy majd megyek, nehogy ne fogadjon. Szval baromi rendes volt.:)
Hétfőn hívtam fel a klinikát, szerdára kaptam időpontot. Közben a párommal a hétvégén minden fellelhető szakirodalmat elolvastunk, angol nyelvű tanulmányokat böngésztünk, genetikai könyveket vettünk, olvastunk; szval képzelhetitek mi volt nálunk.... sztem egész hétvégén max pár órát aludtunk, olyan stesszben voltunk.
Ennek hatására én hétfőn már úgy voltam vele, hogy bmit mondanak majd az ultarhangon, nekem tuti biztos megoldás kell és mivel megszúratni megam + a babákat tuti nem hagynám (csak végszükség esetében), így bejelentkeztem a Czeizel Intézetbe PrenaTestre- szintén szerdára.
Így a tegnapi nap reggeltől délutánig orvoslátigatással járt. A Prenateszthez levették a vért, küldték Németországba, valszeg jövő hét pénteken lesz eredménye- addig is lerágom már mind a tíz ujjamat (a körmeimtől már pénteken megszabaultam- szval lszi drukkoljatok!)
Utána átmentünk az Istenhegyi Klinikára, dr. Hajdú Krisztina végezte az uh-t. Annyit róla, hogy iszonyt kedves volt (én vmiért féltem, hogy bunkó lesz, végülis csak úgy betolakodtam, meg minden...). Türelmes, minden hosszan nézett, magyarázott, a babák szinte minden cm2-ét kinagyította nekem, elmagyarázta mi hol van, stb... A lényeg, hogy ő A babánál 1,2-t mért, B babánál 1,6-mm-t. Azt mondta, hogy ő nem lát okot aggodalomra, de tudaj, h akinek ezzel egyszer bogarat ültettek a fülébe, azt nehéz megnyugtatni, szval úgyis én fogom eldönteni, hogy milye ntovábbi vizsgálatokat szeretnék. Plusz annyit tanácsolt, hogy ha bmi bizonytalanság van, inkább teszteljünk, mert egy végigidegeskedett terhesség többet árt... A mérések közti különbségre annyit mondott, hogy közel van nagyon B baba a burokhoz, valszeg azt mérte a doki.
Szva legyelőre itt tartunk, hatalmas megkönnyebbülés, de azért még jövő hét péntekig para van...
Jah, és hogy vmi vidámat is írjak: valszeg egypetésű kislányok. Cilus szerinti időben most vagyok 11hetes 4 napos, növekedésben már mindketten 12 hetesek, szval jól vannak tartva.:) Az egyik olyan aranyosan szopizta az ujját az uh-n.
Hú, jó hosszú lettem, bocsi... De ki kellett írnom magamból. Igazából fel sem mertem jönni a fórumra, míg nem tudtam vmit, nem akartalak titeket a sírásommal meg a parámmal nyaggati.:)
Azta, tényleg bocs a kisregényért!
Újaknak grat és kitartás, boldog (idegeskedésmentes) babvárást meg miegyéb!:)
pumukli18
Budapest
 
 


De jó. Akkor úgy nézz ki jó vége lett a dolognak. Honna tudod hogy lányok? Uhn látták vagy a kombinált teszt mondta meg?

Lilypie Premature Baby tickers
Lilypie Maternity tickers
 
 


@pumukli18:


Köszi szépen, hogy leírtad! Nagyon drukkolok, hogy a Prenatest is jó legyen, de szerintem azért már megnyugodhattok, mert akik csinálják a genetikai uh-t, ők állandóan ezt csinálják és látják mikor van gond. Szóval örülök, hogy rendben van minden és nagy gratula a kislányokhoz!!! 

Nekem most elég sokan szültek/várnak gyereket az ismeretségi körből és midnenkinek fia születik egytől egyik. Jó hallani, hogy születnek kislányok is :D

Írtam a szerkesztőségnek a topik zárásáról, remélem válaszolnak hamarosan.


 
 


@kidcsaj:


Igen, de azért egy kis para még van, nehéz egy ilyen után megnyugodni.
Genetikai uh-n kérdeztem a doktornőt, hogy nem hivatalosan tud-e valamit mondani, akármit,akár csak annyit, hogy látni, hogy fiúk, vagy látni, hogy lányok...
Annyit mondott, h oké, hogy nem lehet mondani, de látjah minket ez nem befolyásol, és őszintén megmondja, hogy ő per pillanat úgy látja, hogy kislányok.
Annyit tett hozzá, hogy a felső baba akár fiú is lehetne, de mivel azt valószínűsíti, hogy egypetéjűek, így inkább azt mondja, hogy csajok. Mondjuk ennek a beazonosításában sokat segített az is, hogy A baba nem volt hajlandó máshogy feküdni, csak széttett lábbakkal pucsítani az uh-on...:D
Igaz, halkan megjegyezte, hogy ez nem 100%,de ő így látja.:)
Prenatesten is lesz elméletileg egy vélemény a nemükről, kíváncsi leszek h egyezik-e az itt elhangzottakkal.:)
pumukli18
Budapest
 
 


@olanita:


Kösziköszi:)
Nem mondták még 100%-ra a kislányt, nekünk meg nem is volt elképzelésünk, hogy milyen neműt ill neműeket szeretnénk.:)
Rövid sztori: kishúgomra a kezdetektől azt mondták uh alapján, hogy fiú. Szüleim meg is egyeztek, hogy apukám után László lesz, illetve Lacika.:) Mikor a szülőszobán felsírt,, megkérdezték anyumat, h mi legyen a baba neve, mire ő elhaló hangon mondta, hogy Laci. Mire a doki: ööö...anyuka...de ő kislány...:) :)
Szval én annyit hallottam ezt a sztorit gyerekkoromban, hogy azóra mindent fenntartással kezelek...:)
pumukli18
Budapest
 
 


Sziasztok!
Én igazándiból nem tartozok ide, mivel még nem sikerült pozi tesztet produkálnunk, de a topic amiben voltam kicsit meghalt ezért ha nem bánjátok csatlakoznék. Jól jönne a bíztatás és jó olvasni a siker sztorikat! Az én történetem röviden annyi, hogy 3 éve próbálkozunk a férjemmel, közben kiderült, hogy endometriózisom van, amit egy természetgyógyász meggyógyított és tavaly nyár óta vagyok jól. Sajnos azóta sem jött a pozitív eredmény. Bár közben iskolába járok, másoddiploma és vizsgaidőszak, meg most márciusban államvizsga és eléggé stresszes vagyok, szóval lehet ezért sem jön a babóca. Bár most hétvégén kellene megjönnie és semmi előjele nincs, pedig ilyenkor már szoktam érezni. Nem merek tesztet csinálni, mert már annyiszor csináltam és mindig negatív lett. Kicsit félek tőle, lehet csak a stressz miatt fog késni a mensim.

Mindenkinek gratulálok és jó babavárós időszakot kívánok mindenkinek!
 


@pumukli18:
Hú, nem irigyellek benneteket amin átmentetek! Most már így egy kicsit fellélegezhettek hogy voltatok Hajdú Krisztinánál! Nagy híre van hogy jó genetikai uhs!
Én annyira izgulok lányok hogy egyáltalán semmi tünetem, nem érzem magam állapotosnak! Nagyon bízom benne hogy nincs baj a babámmal! Csütörtökön megyek akombináltraaddig megesz a fene! Kedden a védvédőnőhöz, meg lesz az első találkozás így a 12. Héten! :oops:

Móni
moncsika79
Szentendre
 
 
 
 


Folyt. Köv.! Mostanra kaptam időpontot! Eléggé elkeserítő! Na mindegy ez is meg lesz! Megkérem hogy próbáljuk meg meghallgatni a szívét a babának, remélem már hallható lesz azon a ketyerén is! Megnyugodnék egy kicsit!
11+5 hetes vagyok!
Lányok nektek van valamelyik Önöknek ilyen szívhang figyelő? Érdemes beruházni rá?

Móni
moncsika79
Szentendre
 
 
 
 


@moncsika79:
Én sem voltam még védőnőnél, nem sietik el a dolgot itt sem az orvosok. De szerintem csak mi vagyunk túl kíváncsiak és izgulósak :) én néztem már a szívhang figyelőt, nem annyira drága, mint hittem. 10.000ft alatt van. Szerintem én fogok venni, hátha kicsit megnyugtat a mindennapokban :) Viszont csak a 14.héttől ajánlott, szóval még arra is várni kell picikét.
vzsofi
Debrecen
 
 


Nekem van angelsound szívhang figyelőm, pár hét és kipróbálom. Csajszimnál szerettem fülelni.

Én azokat irigylem, akik nem hánynak. Inkább havi szinten szülési fájdalom egy nap, mint ez, komolyan mondom.

Lilypie Premature Baby tickers
molyocska
Nagykanizsa
 
 


A magzati szivhang figyelő vegyes dolog. En nem vettem anno es nem is fogok. Mert ha anyuka nem jól használja bepanikol és feleslegesen fog a kórházba rohanni hogy baj van

Lilypie Premature Baby tickers
Lilypie Maternity tickers
 
 


@moncsika79:
Ne aggódj nem vagy egyedül mármint a tünetmentességgel. Régebben én is aggódtam hogy biztos rendben van a babóca?! De ezt már elengedtem, miért ne lenne rendben?! 12 nap és megyek uh-ra védőnőnél már voltam, kedvessége megnyugtatott.
 
 


Lanyok, annyira jo, hamarosan mindannyian atlepjuk a buvos 12 hetet!!
Neha ugy erzem vanszorog az ido, de most valahogy felgyorsult! Szombaton elutazunk a ferjemmel kicsit kikapcsolni Szivikiaba, hat ha jokat inni nem is fogok, de jokat eszem, az tuti! Kicsit tartok a repulestol, termeszetesen minden remtortenetet elolvastam, de a dokim azt mondta, nem lesz gond! Bar o irt fel trombozis elleni szurit, ezt nem is ertem.....
A kolleganomnek van szivhang figyeloje, o nagyon szereti. Hozzateszem o 4 evet vart erre a babara, ugyhogy figyeli/orzi, mint egy kis kincset, amit megertek. En is ugy tudom a 14. hettol lehet hasznalni, meg nekem a vedono is onnan nezi. Nalunk a vedono eleg rendes, meg kozel is van, ugyhogy en egyelore ugy vagyok vele, hogy ha valami rossz erzesem lesz, beugrok hozza, hogy hallgassa meg a szivet.
Penteken voltam a 10hetes vizsgalaton, minden rendben van, ott ficankolt a magzatvizben :) nagyon kis cuki volt. Augusztus 17-re irt ki a gep, 31mm a baba.
 
 


Mindig felrepottyentek a telefonon, szoval nem Szivikiaba hanem Sziciliaba :)

A tunetmentesseggel kapcsolatban pedig, ne aggodj, nekem sem nagyon van mar, hanyas egyaltalan nem volt, inkabb extrem faradsag, 9-kor mar alszom es mellfeszules, ennyi.
 
 


@olanita:
Jó pihenést nektek! A vérhígitót sok mindenkinek felírják repülésnél! Trombózis megelőzésre!
Mi is 3 évet vártunk a babánkra, lombikkal sikerült két vetélés után! Valószínű ez is közre játszik az agódásomhoz! A cukrommal is vannak problémák, nagyon szigorú diétát kell tartanom! Ha már két falat sütit eszek ami Lisztes cukros már is borul a vércukrom! Ezt kivitelezni nagyon nehéz úgy hogy nem egy-két hétről van szó hanem még legalább 6 hónap! Elég alattomos betegség! Életmód válltás ez már! De muszály végig csinálni a baba érdekébe és a saját érdekében is!
Köszönöm a szívhang figyelővel kapcsolatos hozzászólásokat, a védőnővel is beszélek kedden!

Móni
moncsika79
Szentendre
 
 
 
 


Koszi szepen :)

En elkepzelni sem tudom milyen lehet ennyit varni a kisbabara. Minden elismeresem a kitartasotokert!

Legjobb baratnom is hasonlo cipoben van, majusra kapott lombik idopontot PCOS + IR es atjarhatatlan petevezetekek miatt. Nagyon fel szegeny, hogy a lombik sem fog segiteni... Nektek mi volt a gond, ha szabad ilyet kerdezni? Hatha tudom biztatni a Ti tortenetetekkel.
 
 


Sziasztok!
En most vagyok 7.hetes, de egesz nap emelygek, hányinger, étvágytalanság van...mar minden praktikat probaltam, semmi sem vált be. De tudom, hogy ez hormonalis, es igy van rendjen..csak nem egyszeru. Tegnap foztem, a csirkehus latvanyatol ma futottam is... :)
Lenne egy kerdesem: a 12.heti genetikai ultrahangon ha minden erteket rendbentalalnak, akkor is erdekes kombinalt es/vagy egyeb teszteket csinaltatni? 36 elmultam, nem nagyon vagyok még képben ezekrol a tesztekrol..
 
 


Az első ultrahang alapján én is aug 17-re vagyok kiírva, de ugye a 12 hetesnél lesz az "igazi" időpont. Én aug 15-re számoltam a 280 napot. Nálunk a 12 hetes ultrahanggal együtt csinálják mindenkinek a kombinált tesztet.
Már ugy várom remélem láthatom majd az ultrahangon mert 6 hetes kis pötty korában láttam utoljára, elképzelni sem tudom most milyen és mekkora lehet?!
 
 


Sziasztok! Szeretnék csatlakozni hozzátok. Második babámat várom, ma léptem be a 10. Hétbe. Van egy 10 éves nagylányom, 5 év próbálkozás, és 2 elveszített babóca után most újra felcsillant a remény. Nagyon aggódom, hogy ezúttal minden renben legyen. A lányomnál is voltam tagja itt egy fórumnak, és mint első várandósság lévén sokat segített a fórum. De mivel ennek már 10 éve, most megit olyan érzés, mintha először lennék terhes. Már régóta olvasgatlak benneteket, de babonából még nem mertem becsatlakozni. Na de most, így a 10. Hét megkezdtével, már bátrabb vagyok. Mindenkinek gratulálok s babához!!!!

livi
livike
Tatabánya
 
 


@bojt:
Amikor elkezdtünk próbálkozni 3 éve akkor pár hónap után elküldte a páromat az én nőgyógyászom andrológushoz sperma vizsgálatra és ott kiderült hogy határérték alatt van az eredménye! De ezen a napon nem vártam a menszeszt és reggel teszteltem egy halvány pozitívat! Sajnos nem fejlődött a baba, vetélés lett! Jött megint pár hónap próbálkozás de nem lettem babás! Így a nőgyógyászom ajánlotta a meddőségi központot, jelentkeztünk! Ott is kellett leadni apáromnak anyagotott is az volt az eredmény! Megcsinálta a doki az uhs átjárhatóságit ismétspontán terhes lettem ! Ebből is vetélés lett! Ekkor derült ki hogy a cukrom nem az igazi de nem olyan magas hogy vetélést okozzon! Voltam terhelésen, nem volt olyan fényes az eredmény így torna, diéta ,merkformin xr 1000,-8 kg lement rólam! Ez után két inszemináció ami nem volt sikeres! Így ezután jött az első lombik és sikerrel jártunk! Izgultam én is mert ismeretlen dolog volt de simán kivitelezhető! A szurik beadásától kicsit féltem 3n is de az első beadás után rájön az ember hogy nem is olyan ördöngős és nem is fájdalmas! Ne féljen tőle az ismerősöd! Sok sikert nekik!

Móni
moncsika79
Szentendre
 
 
 
 


@bojt:
Nekem azt mondta a dokim, hogy mindenképp csináltassunk kombinált tesztet, pedig én 26 vagyok. Nekem megnyugtató érzés, ezért beválltuk. Azt mondta, hogy mindenkinek tanácsolják, de hát gondolom a pénz miatt is... Nekem pont ma vették le a vért hozzá, 5-én meg ultrahang a 12hetessel együtt.

Livike, gratulálok a babához, biztosan nagy öröm :) szerintem minden rendben lesz :)

Ti hogy álltok a 12hetes vizsgálatokkal? Lassan tényleg letelik az első trimeszter :) annyira izgatott vagyok már, hogy mikor fog látszani :) de legjobban azt várom, hogy érezzem ahogy mozog :)
vzsofi
Debrecen
 
 


Sziasztok! Ma vagyok 11 hetes, pont 1 hét múlva megyünk 12 hetes uh-ra. :) Most már teljesen jól vagyok, kicsit fáradt, de rosszullét már nem igazán szokott előjönni. :) Végülis meg lesz csinálva a kombinált teszt is, jövőhét csütörtökön megyek. Remélem minden rendben lesz. :) A héten sikerült túlesni a vérvételen, fogászati vizsgálaton is, jövőhéten még belgyógyászatra megyek és egyelőre kész vagyok. :)
 


@moncsika79:


Örülj neki, én komolyan, sosem tartottam magam egy gyenge virágszálnak, de a sokadik hét rosszul lét és állandó émelygés után már majdnem elsírtam magam. Úgy vártam a 12. hetet, hogy azt el sem lehet mondani. Mi elméletileg most vagyunk 12 hét 2 naposok, de a múltkori uh felvételen méret szerint már 12 hetesek voltak, szval fejlődnek szépen.:)
pumukli18
Budapest
 
 


Sziasztok lányok,

mi nem veszünk szívhang figyelőt. Ahogy eddig olvastam róla, megoszlanak a vélemények, és ismerem magam, hogy én amilyen parás vagyok, kikészülnék idegileg, hogy nem hallok semmit. Plusz állítólag ikreknél nem is olyan "hatásos"...
Én a kombinált tesztet ajánlom mindenkinek. Nekem nagyon megnyugtató volt, ráadásul a vizsgálóasztallal szemben volt egy hatalmas (tényleg hatalmas) síkképernyős tv és nem kell kitekernem a nyakam, h minimonitoron bámuljam amit a doki mutogat. Ott volt velem szmben az egész, hatalmas méretben, szuper felbontásban. Tényleg minden apró kiscm2-üket lehetett látni.
Szóval én ajánlom.;)
pumukli18
Budapest
 
 


Sziasztok!

Rendeltem a H&M-től egy fekete terhes farmert, 40-es méret, de rám nagy. A térdénél ki van szakítgatva, menő kis farmer.

5000 Ft-ért továbbadnám, mert a számlt elhagytam és visszavinni nem tudom :(


 
 


Olanita a várandósság vége felé még jó lehet rád

Lilypie Premature Baby tickers
Lilypie Maternity tickers
 
 


Hát csak addigra az a baj, hogy nyár lesz, úgyhogy nem hiszem, hogy fekete farmerben fogok császkálni.


 
 


Sziasztok lányok! Nektek látszik már a pocakotok? Mennyit híztatok? Én 10+3 nál 3 kiló plusznál járok. Kicsit sok azt hiszem, de nagyon jó az étvágyam. Ma megyek először védőnőhöz. Kíváncsi vagyok.

livi
livike
Tatabánya
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: