Új privát üzeneted érkezett!

@fairy32:
Nagyon sajnàlom, kitartàst!
afdede
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok. Mi tegnap voltunk uh-n. 2cm-es kis òriàs a dràga:) Nàlunk a fogantatàs igen kèrdèses:) a tegnapi mèretei alapjàn azt mondta a doki, hogy 8 hèt 4 napos :) Hihetetlen boldogsàg volt ùjra hallani a kis szíve dobogàsàt, de az a vàrakozàs olyan idegörlö èn mindig ùgy rettegek, hogy nehogy valami rossz hírt kapjunk... De eddig szerencsère minden a legnagyobb rendben. Szerdàn voltam vèdönönèl is, így màr van kiskönyvem, ès tegnap este a hàziorvost is ùtbaejtettem beutalòjèrt. Vèrvètelre majd csak jövö hèt csütörtökön tervezek menni, mert akkor szabin leszek. A hèten is kedden ès szerdàn szabin voltam, tegnap dolgoztam elöször, ès el kellett koràbban kèreckedjek, hogy odaèrjek uh-ra, a fönököm be is szolt, hogy rögtön az elsö nap màr el is kèreckedek... igy most gondolkodom hogy a vèrvètelt akkora idözítem amikor szabin lennek... de ha minden vizsgàlatra mieg mindenre szabit veszek ki, akkor meg az lesz a baja, hogy kb minden hèten 1 napon szabin vagyok... 12. Hèt elött nem tervezem neki elmondani, ti hogy vagytok ezzel? Mi a kombinàlt tesztet ès a genetikai uh-t a Robertben tervezzük csinàltatni, arrol hallott màr valaki valamit?
afdede
Budapest XIV. kerület
 
 


12 hét után jelentsd be. Utána köteles elengedni orvoshoz.

Lilypie Premature Baby tickers
Lilypie Maternity tickers
 
 

 
 

@kidcsaj:
MIvel ma is beszolt, hogy jövö hèten szabin akarok lenni, ès a koràbbi az ismeretsèg mint a munkakapcsolat így vègül ma elmondtam. Mondtam neki, hogy ez mèg nem publikus a 12. Hètig, mert az Ir miatt semmi sem biztos, de a közeljövöben ezèrt kell többször elmennem ès tegnap is ezèrt kèretckedtem el. Örült neki, ès teljesen normàlisan kezelte, azt mondta menjek bàrmikor elkèreckednem se kell. Remèlem tènyleg minden rendben lesz ès nem hozok ezzel rossz oment magunkra... de annyira bàntottak a beszolàsok
afdede
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok,

Nagy a boldogság!! Voltam az új dokinál, nagyon nagyon rendes volt, megnézett mindent, válaszolt minden hülye kérdésemre. 16mm-es a babuci és hallottam a szívverését. Nagyon nagy élmény volt.

Január végén repülök pár napra, erre mondjuk javasolt trombózis elleni injekciót....de csak 2 órás út lesz, nektek erről mi a véleményetek?
Emellett a TSH-m 2,4 és az első trimeszter felső határa 2,5, erre mondta, hogy picit alul működik a pajzsmirigyem, de erre még nem adna gyógyszert. nektek mennyi lett a TSH?


 
 


En elmondtam a munkahelyen meg multheten. En Nemetorszagba elek. Es mivel 8 orat allok
.. es sokat emelek.. a ceg rokton ..fizetet szabira rakot.. ugy h most pihenek.. vanszorognak a napok. nem tudom mivan a babaval. a munka legalabb lefoglalt.. Ths nekem 0.87 a doki nekem azt mondta h fontos h 2 alatt legyen. az a jo a babanak... nekem alulmukodesem van


ez igy rosszabbb ,mert al
 


Sziasztok! En is pmes vagyok,ket het mulva lesz tsh kontroll de legutobb nagyon tulmukodesbe volt a gyogyszertol 0.017vt es csokkentettuk a gyogyszert. Ez meg oktoberben volt remelem 1korul van az ertekem maxxx.

Az orvosom a kombinalt tesztet javasolt a 12 Uh mellett es ha ott gond van akkor kuld tovabbi vizsgalatokra. Lassan telnek a napok,varom a kov uh-t masfel het mulva lesz.

En a Czeizel fele vitamint szedtem viszont hianycikk es most az Elevitet vettem meg.

Dr.Vlesko Gabort ismeri valaki kozulunk a Sote 2-n? Ugy tunik ot fogom valasztani orvosomnak a maganrendelesen a Geniumban,de szeretnek elotte velemenyt gyujteni.
beni34
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok! Szeretnék én is csatlakozni! A 8. hétben járok, dec 20-án voltam dokinál akkor még nagyon aprocska volt 3 mm de szívmüködés már látható volt. Azóta meg csak bizom benne hogy minden rendben van. Védőnő 15-re adott időpontot, utána kell majd a vizsgálatokra menni. Kicsit idegölö hogy nem tudok senkivel beszélni. Olvastam hogy itt több uh is volt. Normálos hogy nekem csak egy a következő a 12 hetes lesz?! (Bocsánat ha hosszú lett)
 
 


nekem volt 4+6 nal,5+4 nel... es 5+5 nel mert barnaztam..orvos szerinte az elozo napi uh miat... azota semmi.. hala egnek.. most penteken megyek uhra.. nagyon varom... olyan sok rossza
 


t halani... es felek nagyon.
 


Nekem nem volt eddig semmi barnázás se vérzés se semmi néha fájdogál a hasam de ennyi. A reggeli rosszullétek is elkerülnek hál istennek :)
 
 


Nyugi nekem is csak 1uh volt eddig és a 12 lesz a következő. Deén nem aggodok. Szerintem a sok uh sem jo

Lilypie Premature Baby tickers
Lilypie Maternity tickers
 
 


@afdede:


Szia,
lehet már későn jön az infó, de leírom, hátha jól jön vkinek.
Elméletileg a várandósság alatti orvosi vizsgálatokra köteles a munkáltató elengedni. Nem szabadság, meg ilyenek, hanem mész, vizsgálnak, visszamész és ennyi.:)
pumukli18
Budapest
 
 


@pumukli18:
Köszönöm szèpen az infot. A fönököm is rögtön azt mondta, hogy mennyek nyugodtan elkèreckednem se kell, szóval ezt a kötelezettségét valoszínűleg ő is ismeri:) Viszont mostanában annyira fáradt vagyok hogy a férjemmel azt beszéltük ha vizsgálatra megyek kiveszek egy szabit hogy tudjak picit pihenni. Reggelente 5:30- kor kelek, mivel 7:15- től dolgozom. Tudom hogy ez azért nem a világvége, de meglehetősen rosszul viselem jelenleg:) Nagy nyári nyaralos szabira pedig úgysem megyek:) így sporolni se kell a szabikkal:) Remélem pár hét múlva ez a folyamatos fáradtság is javul majd valamennyit :)
afdede
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok! Hétfőn voltam dokinál, minden rendben a babócával! Járt keze lába! A tünetek engem nagy ívben elkerülnek, mondjuk ma egy kicsit fájdogált a hasam de pihiztem és elmúlt! 9+5 napos voltam hétfőn és a crl 31 mm volt! 25.-én megyünk kombinált tesztre, akkor leszek 12+3 napos! Azt mondta a genetikus hölgy hogy akkor már a nemét is megtudja mondani!

Móni
moncsika79
Szentendre
 
 
 
 


Beni34
Nekem alapjáraton a tshm 2,46 volt! Mielőtt elkezdtük a lombikot lekellett vinni 1,5 alá, így kaptam letrox 50 mgt, most is azt szedem és 1,4!azt mondta a doki tökéletes!

Móni
moncsika79
Szentendre
 
 
 
 


@moncsika79:


Egyre jobban aggaszt, hogy gyógyszer kéne a tsh-ra, nekem most 2,4 és mindenhol azut olvasom, hogy az első trimeszter felső határa 2,5.....kicsit félek :(
 
 


Sziszatok!

En jovo heten kapom a beutalokat,a legjobban a vas es a tsh erdekel mivel nagyon karikasak a szemeim:(

2,4re en mar felkeresnek egy endokrinologust hogy o mit mond
beni34
Budapest XVIII. kerület
 
 


@afdede:


Uuuu, szegénykém...
Ezt a részét én is megértem, én az elején voltam olyan fáradt, hogy szinte sírtam, ha reggel csörgött az óra. Aztán emlékszem volt egy hétvége, hogy pénteken este lefeküdtem aludni, és pisi,-és kajaszünetekkel megszakítva aludtam hétfő reggelig... Tudom, hogy gáz, de ez segített valamelyest, úgyh a "középidőt" elég jól kihúztam. Most vagyok elméletileg 10 hetes 4 napos, most tért vissza a fáradtság, de nagyon... Annyira várom január végét (akkor telik le a 12 hét és vele az első trimeszter:)), hogy azt el sem tudom mondani!
Kitartás neked!:)
pumukli18
Budapest
 
 


Sziasztok,

lenne egy kérdésem: csináltat vki közületek kombinált tesztet? Ha igen, mikor és hol?:) Mármint hányadik héten mikor.:D
Moncsikát láttam, h ő megy 25-én... nekem lenne időpontom 22-re a Czeizel intézetbe, de a dokim azt mondta, h ő az Istenhegyi Klinikát ajánlja (bár azt nem mondta, miért)... oda viszont csak a 29-i héten tudok menni...
Szerintetek? Van értelme egyáltalán menni? Engem  megnyugtatna, csak az a baj, h az eredmény nem 100%, csak egy arányszám... Mi van ha pont amiatt kezdek el majd izgulni, mert rosszabb lesz, mint amire számítottam? Vagy csak túlagyalom???  Én 28 vagyok, szval korban azt mondják, h nem kell aggódnom, dehát...értitek...
Moncsika: ha voltál, lszi írjál és mesélj el mindent alaposan! Amúgy te hol végezteted a vizsgálatot?
pumukli18
Budapest
 
 


Pumukli18
Én a János kórházba megyek, ott van a dokim is! Ő ezt ajánlotta! Ugyan azt a vizsgálatot ,ugyan olyan géppel csinálják mint a Ceizelbe vagy az Istenhegyiben csak az árban van nagy különbség! Itt 19000ft

Móni
moncsika79
Szentendre
 
 
 
 


Na voltam endokrinológusnál, azt mondta, ne parázzak, semmi baja nem lesz a babának. Nagyon határon van az értékem, ezért adott minimális gyógyszert, de baj nem lesz. Megnyugodtam :)

Én is megyek kombináltra december 31-én, akkor leszek pont 12 hetes. Én az Elekes doktorhoz megyek a Rózsahegyibe, állítólag ő a legjobb és mindent elmond, mindent lehet kérdezni, nagyon király gépe van, még a nemét is látja olyankor már, ha úgy fekszik. Pesze árban bazihúzós, 50ezer Ft uh+vérvétel, de úgy vagyok vele, hogy egyszer nem sajnálom.

Hogy van mindenki?? Nagyon el vannak tűnve a lányok!! Zsófi???
 
 


Olanita
Örülök hogy megnyugodtam és kaptál minimális gyógyszert! A várandóság előre haladásával emelkedni szokott! Így legalább időben lett kezelve és folyamatosan ellenőrzi a doki hogy minden renden legyen!
Én ma egész nap lustizok, fájdogál a hasam! Reggel sétáltunk a kutyusunkkal egy nagyot, ennyi volt a hasznos tevékenységem mára! Ebéd után el is szundítottam!

Móni
moncsika79
Szentendre
 
 
 
 


Sziasztok!
Mostanában borzasztó fáradtság van rajtam. Eddig még csak védőnőig jutottam, jövőhét szerdán megyek beutalókért, január 29-re kaptam időpontot 12. heti uh-ra, olyan messze van még. :( :D Én nem csináltatok végül kombinált tesztet, most töltöttem a 21-et, a védőnő szerint is felesleges ilyen korban. :)
 


Sziasztok :) én csendben olvasgatom az üziket :) majd hétfőn megyek először vizsgálatra, a legutolsó dec 15-én volt, szóval most nagy változások lesznek, de addig még várakozás van és semmi infó. Most vagyok egyébként a 10.hét elején. Az émelygés és a hányás nálam szépen kezd csendesedni, cserébe mindig aludnék. A munkám is fárasztó+ egy angol képzést is csinálok mellette, így tényleg le is fáradok nap végére.
Felmerült bennem egy kérdés, amire szerintem ti jobban tudjátok a választ. Mit gondoltok, a párom bejöhet az ultrahangos vizsgálatra? Képet lehet kérni róla? :) ő is olyan izgatott már :) nektek van ultrahangos fotótok?
vzsofi
Debrecen
 
 


Mi jól vagyunk, csak kevés időm van írni, voltam uh-n, 7 hetes és 5 napos a méretei alapján, van szívhang. Holnap megkapom a kiskönyvem, irány a csnt jövő héten.
Valószínű kérünk kombinált tesztet, lányunknál is volt.
A rosszullétek nem igazán enyhülnek, a gyümölcs ami jól esik, más nem nagyon. Első terhesslgem is 8 kiló mínusszal indult (172 cm és 56 kiló voltam mikor terhes lettem). Most 51 kilóról indulok a szoptatás miatt, nem tudom mi lesz. Bár Rózát végül 68 kilóval szültem, nem is értem hogy sikerült, mert végig hánytam a terhességet.
Kitartás mindenkinek. Akinek nincs nagyobb gyerkőc, aludjon amennyit tud.

Lilypie Premature Baby tickers
molyocska
Nagykanizsa
 
 


@vzsofi: Nálunk Nagykanizsán beengednek rokonokat, képért előre kell fizetni 500 ft-ot, de az ki van írva (ez a csnt). Magándoki nem kér külön pénzt és ugyanúgy beenged családtagot az uh-ra.

Lilypie Premature Baby tickers
molyocska
Nagykanizsa
 
 


Sziasztok :)
Én még új vagyok itt, szeretnék hozzátok csatlakozni. Nagyon jó volt olvasni ezt a sok jó hírt, mindenkinek gratulálok és sok egészséget kívánok :)
Én december 15-én voltam először uh-n, akkor volt 5mm a petezsák, aztán 27-én voltam megint, akkor pedig már 6mm-es volt a pici és volt szívverése az alapján akkor voltam 6+3 hetes. Most vagyok 8+5 hetes, de csak a 12. héten kell mennem megint uh-ra, alig bírom kivárni nekem az elején volt mellfeszülés, az már csak enyhén van, alhasi szúrkálás 4-6 hetekben, aztán a 7. héttől hányingerem van, de nem vészes.
Én augusztus 19-re vagyok kiírva
 
 


Sziasztok :)
Én még új vagyok itt, szeretnék hozzátok csatlakozni. Nagyon jó volt olvasni ezt a sok jó hírt, mindenkinek gratulálok és sok egészséget kívánok :)
Én december 15-én voltam először uh-n, akkor volt 5mm a petezsák, aztán 27-én voltam megint, akkor pedig már 6mm-es volt a pici és volt szívverése az alapján akkor voltam 6+3 hetes. Most vagyok 8+5 hetes, de csak a 12. héten kell mennem megint uh-ra, alig bírom kivárni nekem az elején volt mellfeszülés, az már csak enyhén van, alhasi szúrkálás 4-6 hetekben, aztán a 7. héttől hányingerem van, de nem vészes.
Én augusztus 19-re vagyok kiírva
Nekem konkrét vizsgálatokat még nem említett.
 
 


Bocsi, valamiért 2x küldte el :)
 
 


Sziasztok!
Most vagyok 6 hetes terhes, ma megyek az első nőgyógyászati vizsgálatra.
Meg vagyok kicsit ijedve, mert ma délelőtt halvány barnás/rózsaszínes volt pisiléskor a wc papír. Nagyon kicsi mennyiségben, és görcseim sincsenek, de azért ez elég ijesztő. 
Összeolvastam már mindent a neten, tudom, hogy nem feltétlen jelent vetélést, de eddig olyan jól ment minden..
Hányingerem, émelygésem folyamatosan van, fáradékony is vagyok. Ma este 7-re megyek dokihoz, majd jelentkezem mi volt. Addig is jól jönne pár megnyugtató szó. 
 
 


Gratulálok az újaknak!
Bojti
Reméljük nem lesz gond!Lehet egy kis progeszteron pótlást fogsz kapni! Nyugi, addig is pihenj!

Móni
moncsika79
Szentendre
 
 
 
 


@moncsika79:


Köszi, igyekszem nyugodt maradni és jelentkezem este, hogy mi volt!
 
 


@bojt:
Szia, nekem is voltak/vannak hasonló tüneteim és a doki annyit mondott, hogy az első 3 hónapban, amíg ki nem alakul a méhlepény, előfordulhat barnás folyás. De egy ultrahanggal le kell kontrollálni. Nekem megnézték, semmi gond nem volt. De menj el egy dokihoz mindenképp, jobb ha ő nyugtat meg :)
vzsofi
Debrecen
 
 


@vzsofi:


Köszi a bíztatást!  Bízom a legjobbakban. Még nagyon az elején járok, ha már most így aggódom, mi lesz késöbb...?  Hozzáteszem, 36 éves elmúltam, van egy pici miómám, hátrahajló méhem..mégis 1 hónap alatt sikerült teherbeesnem. Arra gondolok, hogy ha ilyen gyorsan jött a pici, akkor hátha nagyon jönni akar. 
Jelentkezem hamarosan!
 
 


Sziasztok, megvolt az elso huvelyi ultrahang. 3,3 mm es dobog a kis szive! :) Viszont a barnázás miatt szigoru ágybanfekvést írt elő a doki...februar 2-an kontroll, addig 2x2 Utrogestan szedése. Meloba akkor mehetek ujra, ha min 4-5 tunetmentes napom lesz barna nelkul. 
Na de van szívhang!!! nyugodtabb vagyok picit. :)
 
 


Bojti
Örülök hogy minden rendben a babával! Szigorúan tartsd be a pihenést és elvileg az utrónak el kell mulasztani a barnázást!
Vigyázz magatokra! Szerencsések vagytok hogy ilyen hamar összejött !

Móni
moncsika79
Szentendre
 
 
 
 


Bocsi most tünt fel hogy én becézgetlek! :lol:

Móni
moncsika79
Szentendre
 
 
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak :)

Kombinált teszt: Mi a Robertbe megyünk majd. Február 5.-én. Akkor leszek 12 hét 4 napos vagy 13 hét 1 napos:) Mivel a ciklus 21 napján látta annó a doki az repedő tüszőt így valamikor utána történt a megtermékenyülés, így pontosan nem tudjuk belőni, mindig a baba méretéből következtetünk:) Az utolsó ciklus első napja nem igazán mérvadó. Eredetileg pár nappal korábbanra volt időpontom, de a nődokim javaslatára pár nappal hátrább lett tolva. Nekünk is amúgy ajánlotta Elekes doktor urat. De azt mondta, hogy a Róbertben, Geniumban, Czejzelben, Istenhegyin is jó szakemberek vannak, bárhova mehetünk. Mivel pedig szülni is a Róbertben tervezünk, így úgy döntöttünk most is oda megyünk.

Én voltam már a védő nőnél, háziorvosnál is. A héten megcsináltattam a labort, ahol 2 vizsgálatot lehúztak, mondván arra külön beutaló kell, így hétfőn újra próbálkozom. Nődokihoz legközelebb 18-án megyen majd a 10. héten. Mivel Ir-es vagyok azt mondta az első trimeszterben 2 hetente rámnézne, hogy minden ok e? Hozzáteszem ez a 2 hét is hihetetlenül hosszúnak tűnik , így nem is bánom egy percig se:) Utána már csak havonta kell majd mennünk, előre félek, hogy hogy fogom majd azt a 4 hetet kibírni:) Alig várom már, hogy érezzük a kis rugdosását, az nagyon megnyugtató lenne. Tudom, hogy ez még messze van.

Tegnao kicsit elmélkedős hangulatomban voltam, és pont azon gondolkodtam, hogy annyira várjuk már az első trimeszter végét, hogy a kritikus időszak leteljen, de abba bele se gondoltunk, hogy azzal a várandóság 1/3-nak is vége, és már csak 6 hónapig lesz odabent a kis drága:) Egyszerűen hihetetlen:) Egy igazi csoda. Mi 4 éve probálkoztunk már, és 2 éve kezdtünk el orvoshoz járni. 1,5 év után jöttek rá, hogy az IR és PCOS a probléma, és még csak 2 hónapja kezeltek mikor megfogant a pici. Szóval néha picit érzelgősebb vagyok mostanában:) De asszem ez a hormonoknak tudható be:) Van köztünk olyan kismama aki IR-es?

Más kérdések: Elgondolkodtam hogy hamarosan érdemes lenne egy kismsmagatyát beszerezni, nem azért mert nőne már a hasam, vagy szűk lenne a régi, de valamiért mégis hányingerem van benne, és a nagyobb méretű nadrág megoldja a problémát. Mivel az IR diétával 15 kg-ot fogytam így most van itthon méretválaszték, és most probálgatom hogy ha nagyobb gatyát veszek e fel, akkor jobb e. Megkérdeztem több anyuka/kismama barátnőmet és mindenki a 10-11 hét környékén beszerezte az elsőt hasonló problémák miatt. Nektek mi a véleményetek a dologról?


afdede
Budapest XIV. kerület
 
 


@afdede:
Az utolsó ciklushoz nálam sincs semmi köze :D az alapján +1,5 hetes lennék :D
Nekem szerencsére nem kell vennem, mivel nővérem tavaly szült, így az övét megörököltem, vagy 5-öt :) de egyébként így az elején már az is segít ha gumis, nem pedig gombos a nadrág :)
 
 


@afdede:
Budapesten van egy kismamabolt ami nem horror árban van es szuper minőségű. A neve R&D kismamabolt.

Már nagyon régen nem írtam, de követlek titeket :-)
Most vagyok 10+5 napos. Pénteken voltam megint dokinál mert két hétre elutazunk és látni akart előtte.
3,6 cm az ülőmagassága mozog keze lába. :-) Rendesen van szívhang. Nekem mindig ad ingyen bérmentve képet és a férjem is bejöhet. Az első szívhangját 7 hetesen fel is vette videóra... Én nagyon megviselem ezt az első időszakot, ájulásos szédüléseim voltak, mivel jó a vérnyomásom, cukrom, vasam ezért a doki a frontnak tulajdonította a problémát. Most hogy megjött a hideg sokkal jobban vagyok. Mellette hányingerem van nem csak reggel hanem egyfolytában... nem hánytam de van az a szint amikor már megkönnyebbülnék tőle. A citromos víz szokott ilyenkor segíteni.
Az én dokim a János kórházban rendel de a 12. hetesre az Istenhegyit ajánlotta. Január 30.-ra kaptam időpontot. Csináltatok kombinált tesztet is. 35 vagyok nem akarok semmi rizikót. Szerintem a genetikai rendellenesség nem korfüggő ha 20 éves lennék is megcsináltatnám. Itt az uh+a vérvizsgálat 39.000.-lesz.
Ja még valami a D vitamin stintem kritikus az alsó határ alatt van pedig a kezdetek óta szedek a Femibion mellett 2000Ne adagot. A doktornő felírt 3000Ne-t. Erre állítólag figyelni kell ez is segíti a baba fejlődését.
katjus
Budapest XVIII. kerület
 
 


@afdede:
Budapesten van egy kismamabolt ami nem horror árban van es szuper minőségű. A neve R&D kismamabolt.

Már nagyon régen nem írtam, de követlek titeket :-)
Most vagyok 10+5 napos. Pénteken voltam megint dokinál mert két hétre elutazunk és látni akart előtte.
3,6 cm az ülőmagassága mozog keze lába. :-) Rendesen van szívhang. Nekem mindig ad ingyen bérmentve képet és a férjem is bejöhet. Az első szívhangját 7 hetesen fel is vette videóra... Én nagyon megviselem ezt az első időszakot, ájulásos szédüléseim voltak, mivel jó a vérnyomásom, cukrom, vasam ezért a doki a frontnak tulajdonította a problémát. Most hogy megjött a hideg sokkal jobban vagyok. Mellette hányingerem van nem csak reggel hanem egyfolytában... nem hánytam de van az a szint amikor már megkönnyebbülnék tőle. A citromos víz szokott ilyenkor segíteni.
Az én dokim a János kórházban rendel de a 12. hetesre az Istenhegyit ajánlotta. Január 30.-ra kaptam időpontot. Csináltatok kombinált tesztet is. 35 vagyok nem akarok semmi rizikót. Szerintem a genetikai rendellenesség nem korfüggő ha 20 éves lennék is megcsináltatnám. Itt az uh+a vérvizsgálat 39.000.-lesz.
Ja még valami a D vitamin stintem kritikus az alsó határ alatt van pedig a kezdetek óta szedek a Femibion mellett 2000Ne adagot. A doktornő felírt 3000Ne-t. Erre állítólag figyelni kell ez is segíti a baba fejlődését.
katjus
Budapest XVIII. kerület
 
 


@katjus:


Szia!
Köszönöm szépen a tippet! Én elős körben a C&A-ra gondoltam, mert ott most a baba előtt 46-os volt a nadrágméretem, és félek, hogy máshol nem találok majd magamra, de mindenképpen megnézem majd ez a boltot is.

Képet amúgy mi is mindig ingyen kapunk, és a férjem a legelső ultrahangót kezdve az összesen bent volt.

A másik dolog amin a hétvégén elgondolkodtam, az a kismama  övterelő. Én minden nap autóval járok dolgozni, így meglehetősen sokat vezetek. A neten azt olvastam hogy a 2. hónaptól már ajálnják. A csoportnak erről mi a véleménye? Érdemes egyet venni? vagy inkább bérelni? Illetve van olyan márka ami jobb vagy rosszabb, illetve mikortol lenne mindenképpen szükséges. Bár a pocakom még nem nől, és az öv se nyom, de egy hírtelen fékezésnél vagy balesetnél nem szeretném ha e miatt lenne probléma.
afdede
Budapest XIV. kerület
 
 


@katjus: Jah és jó utat nektek:)
afdede
Budapest XIV. kerület
 
 


@afdede:
Én is minden nap vezetek és én a nővéremtől azt a tippet kaptam, hogy először csatoljam be az övet, aztán szálljak be a kocsiba (persze ha többnyire te jársz vele úgy is hagyhatod) és akkor csak a felső részt áthúzod a fejed felett. Tehát az alsó rész, ami a has alatt lenne az alattad van, így nincs gond :)
Remélem segítettem :)
 
 


@drazsi7: Ezt azért nem ajánlanám, nem biztonságos és a rendőr is megbüntet. :oops: Én vettem övterelőt anno, de ritkán használtam, nem volt kényelmetlen az öv egyáltalán. Ütközéskor ne adj Isten amúgy se tartja vissza az alsó részt.

Lilypie Premature Baby tickers
molyocska
Nagykanizsa
 
 


Sziasztok, én az IKEA-s aromazárót raktam fel a biztonsági övre. Így van pár centi mozgástér és nem nyom.
trobina
Nyíregyháza
 
 


@molyocska:
Lehet, hogy akkor nálunk Szlovákiában azt nem büntetik, mivel ő rendőr, tudnák róla. Az övterelő meg nagyon kényelmetlennek tűnik, legalább is a mindennapi vezetésnél engem nagyon zavarna a lábam között.
 
 


Sziasztok!

Látom erről az Övterelő dologról azért megoszlanak a vélemények:) Én úgy láttam, hogy nem is az az értelme, hogy visszatartsa az alsó részt, hanem az, hogy az ne a hason menjen át hanem alatta, így ha megszorít ne a babát szorítsa meg. Most 2 márka között vacillálok. Én mindenképp veszek egyet, már csak a lelkemnek is jobb:) Amúgy pesten bérelni is lehetne, úgy hogy ha 6 hónapon belül visszaviszed levásárolhatod a teljes árát. De mivel mi majd kistesót is szeretnénk, illetve hugami és unokahugaim vannak, így úgy döntöttünk veszünk egyet, később úgy is jó lesz majd másnak:). Amit néztem az a Besafe márka és a Scamp övtereleő. Mindkettő 9.000 ft körül van. Akinek van vagy használta vaéamelyiket van valami véleménye róla?
afdede
Budapest XIV. kerület
 
 


@drazsi7: Nem kötelező a biztonsági öv? Ez érdekes! Mondjuk én alapban használom mindenhol.

Én már nem emlékszem milyet vettem, a kesztyűtartóba porosodik. Nekem nem volt kényelmes.

Lilypie Premature Baby tickers
molyocska
Nagykanizsa
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: