Új privát üzeneted érkezett!

@katjus:


Mi 3-ból 2-en két hónap különbséggel. Ne csodálkozzunk, hogy jövő hétre halasztottam a főnököm beavatását.

Ti már túl vagytok ezen? Hogy kezdtetek neki?


@holdsugar30:
Nagyon komoly
Nekem nagy szerencsém van az összes főnökömmel nagyon jóban vagyok. Igaz 10 éve együtt dolgozunk. A héten jelentettem be, nagyon örültek bár én már évek óta készítem fel őket rá. Pasik, nekik meg ugye fokozatosan adagolni kell a dolgokat. Na meg már 35 éves vagyok itt volt az ideje.
katjus
Budapest XVIII. kerület
 
 


Hűha, micsoda aktivitás volt itt tegnap du/este. Alig győztelek titeket visszaolvasni:)
Katjus és Holdsugar: az nem semmi... 2-es és 4-en majdnem egyszerre...:P
Én már 5 hetesen el kellett h mondjam a főnökömnek, mert karácsonyi buli alkalmából egy borkostolóval egybekötött vacsorára vittek minket, és nem akartam hazudozni, meg hülyeségeket kitalálni, h miért nem borozok, mikor tudják rólam jól, h érdekel ez a terület, sőt még egy tanfolyamot is végeztem belőle...:D Szval inkább felhívtam a főnökömet és mondtam neki, h ne sértődjenek meg, köszi, h befizettek, meg minden, de...most inkább passzolnám. Tök jól fogadta, örült neki (sztem), mondjuk nem is az az előítéletes fajta: hál Isten nő és van már 3 gyrereke:)
Igazán akkor lepődött meg, mikor felhívtam azzal, hogy valszeg ikrek a picik. Akkor vagy egy percet nevetett a telefonba, de nagyon aranyos volt:) A visgálatokkor is mindig érdeklődött, h mizu, van-e eredmény. Szval szerencsém van, őszintén szólva, én nem is gondoltam vna, h ilyen jófejként fogja fogadni:):):)
pumukli18
Budapest
 
 

 
 

@holdsugar30:
Én egy hétig szenvedtem, hogy hogy mondjam el. Annyira frusztrált.. aztán egyszer csak egy hete pénteken erőt vettem magamon és elmondtam. De csak a két irodatársamnak, akik közül egy a főnököm. Mondtam nekik, hogy van valami, amiről egy hete szeretnék beszélni, csak nem volt merszem...hogy van egy 3hónapos pocaklakóm.. nagyon örültek, én meg megkönnyebbültem :) igazából azt kellett megértenem, hogy a magánélet, egy kisbaba ezerszer fontosabb, mint egy munkahely...

Katjus, és ha a toxoplasma negatív, még nem is estél át rajta, akkor nem lehet kérni valami védőoltást esetleg? Neked nem javasoltak ilyet? Nekem gyerekkorom óta van macsek a háznál, így remélem már átestem rajta. Kicsit aggódok emiatt most.
vzsofi
Debrecen
 
 


@olanita:


Nagyon szép nevek.:) 
A Dániel nekem si nagyon tetszik, azt én is szívesen válsaztanám, de sajna párom kedvenc unokaöccse, és...olyat nem adunk, ami van családon belül.:(
pumukli18
Budapest
 
 


@adaree:


A Gergő nálunk kis játszik (apa neve.:)) második keresztnévnek. De csak akkor, ha 1-1 a felállás. Különben ha két fiú, akkor hogy magyarázzam el neki, h "kisfiam, téged elneveztünk apdá után, te meg kaptál egy másik nevet...":D:D:D:D Szval, értitek...
Apa..huúúúúúúúúúúúúú, ne is mondd!!! Pont tnap mondtam páromnak, h annyira nem apatípus... mármint jó értelemben:D Nem tudom elképzleni apukának:) Igaz, magamat se látom anyaként; sőt, a paráim másik nagy csoportja ezzel kapcsolatos:) Ti nem szoktatok ezen agyalni???? Csak én vagyok ilyen??????
pumukli18
Budapest
 
 


Katjus: nekem azt mondta a doki, h csak a cica almot nem lehet cserélni. Egyébként meg ha mindig rendesen alaposan kezet mosunk, akkor minden tök oké. Ha esetleg vki mégis elkapja, gyógyszer, nehezebb esetben szuri, és akkor oké a helyzet. Ha elhagytuk a 12. hetet, az már a babáknak sem olyan vészes.
pumukli18
Budapest
 
 


@pumukli18:



Hát én pont tegnap mondtam a kolléganőimnek, akik persze már tudják a babát, hogy igazából én nem tartom magam igazán anyatípusnak. Szóval én nem tudok megállni egy másik ember babája mellett és 5 percig csöpögni róla és gügyögni neki. Persze a saját gyerekemet az életemnél is jobban fogom szeretni, de ez azért így nagyon furcsa érzés......


@vzsofi:


A baba nekem is ezerszer fontosabb, mint a munkahely, nem is ezzel van a gond. Hanem azzal, hogy én nagyon sokat segítek a főnökömnek, én vagyok a két lábon járó emlékezőtehetsége, ezért kicsit úgy érzem, hogy sajnálom, mert cserbenhagyom. Mindemelett persze mindenki pótolható, nyilván én is, csak nagyon hozzászokott ehhez az elmúlt pár év alatt.


@holdsugar30:
Én is pont ugyanígy vagyok. Úgy érzem, hogy cserben hagyom a munkatársaimat. :/ de annyira jól kezelték, azóta is mindig kérdezik, hogy mizujs a babával, hogy vagyok :) aranyosak. De még van jó pár ember, akinek el kell mondanom, hát nehezen veszem rá magam. Mindig várom, hogy úgy jöjjön ki a beszélgetés, de persze sosem jön :D
vzsofi
Debrecen
 
 


Én kedden megyek genetikára. Ha kispasink születik Hunor lesz, ha csajszi akkor Szofia.
Ma először próbáltam ki a dopplerem, megtaláltam a szívhangot, érdemes már próbálkozni, akinek van.
Követni is alig tudlak titeket, de azért olvasok.

Lilypie Premature Baby tickers
molyocska
Nagykanizsa
 
 


Ejjha nem nézek egy napi erre és ennyi jó hir. Gratulálok mindenkinek. Jajj úgy várom már én is az uht, de hol van még 13a
Nekem kislanyommal volt toxoplasma vizsgálaton minden negatív volt. Ami még ijesztő szóló lenni az a 34. Hétben a streptococcus vizsgálat. Mert azzal jól rád hozzák (tapasztalat)afélelmet ha az +. Nekem az volt, így most is az lesz (sajnos nem lehet kiirtani) de mjnden rendben volt akkor is es most is úgy lesz.
Nálunk van pár név, de még nincsen eldöntve. Még van rá idő..
A munkahelyet meg csak lazán m védettek vagytok a terhesség miatt. Nem rúghat ki ezért (de javasolt a 12 hét utan bejelenteni) Nekem is kell mennem a munkahelyemre, szólni, hogy csak 2020ban számítsanak rám

Lilypie Premature Baby tickers
Lilypie Maternity tickers
 
 


Sziasztok
Hihetetlen mennyi jó hír, úgy örülök nektek
Én szerdán megyek uh-ra, már alig várom, ez lesz a 12 hetes.
Már csak azért is izgulok, mert utoljára a 6. héten voltam, ami jó rég volt meg jó lenne hallani, hogy minden rendben van.
Én ma mondtam el a munkahelyemen, mivel kezdődtek a pletykák meg a találgatások. De hát vasárnap leszek 12 hetes, az már nem sok vizet zavar
Nálunk már a baba előtt megvoltak a nevek. Ha kislány lesz akkor Linda, ha kisfiú akkor még Ádám
A furcsa, hogy én inkább kisfiút, vőlegényem pedig kislányt szeretne az ő családukban sok a fiú, enyémben meg a lány, lehet azért. De természetesen a legfontosabb, hogy egészséges legyen!!!
Gratulálok mindenkinek és további jó babavárást
 
 


Sziasztok! Én most találtam erre a forumra, szívesen csatlakoznék.:)
12hetes kismama vagyok.
Mi jövőhéten megyünk genetikai uh-ra.
Nektek a genetikai uh-ra kellett beutaló? Esetleg van itt olyan kismama, aki a SOTE II-be jár vizsgálatokra?:)
 


Sziasztok!
regen jartam erre, latom nagyon aktiv a forum azota! :)
a heten voltam ultrahangon, minden rendben van velunk, elmult a barnazasom is, es lassan belepek a 10.hetbe.:)
honap vegen megyek a genetikai uh-ra, az orvosom javasolta a kombinalt tesztet, majusban toltom be a 37-et.
a rosszulletek is csokkentek, kezd visszajonni az etvagyam. A faradekonysag egyelore megvan, debizom benne ez is elmulik majd.
 
 


Sziasztok,

vmiért nem engedett be eddig a rendszer...:(
Holdsugar: uuu,de örülök, h vki más is így van ezzel. Én nem vagyok az a gügyögős típus, más gyerekével is max 1-2 percet bírtm "jópofizni" (ne értsétek félre, aranyosak, meg minden, de tőlem eddig ez nagyon távol állt)... Nyilván a sajátjaimmal más lesz a helyzet, de én is épp ezt kérdeztem a kolleganőmtől a múltkor, h ugye attól még lehet jó anya, ha nem vagyok az a szirupos, csöpögős, kisbaba láttán elolvadós típus?????

Neszmike: üdv a klubban! Gratulálok!:)
Én ugyan nem a SOTE2-re járok vizsgálatra, de ott fogok szülni (elméletileg), csak a dokim máshol rendel. De akkor neked már van tapasztalatod magáról a helyről. Milyen? Mik a benyomásaid?

Képzeljátek, hétvégén vtam dokinál, minden ok a csöppökkel; már 13,5cm-esek (!!!!)! Ez azért durva (nekem) 
De úgy örülök, h minden rendben van velük. Nagyon aranyosak voltak: egymás mellett üldögáltek, az egyik szopizta az ujját, a másik meg simizte a saját buksiját:D:D:D:D:D (Biztos nagyon büszke volt vmiért magára:D(mondtam én, h tiszta apja):D:D:D:D)
pumukli18
Budapest
 
 


Sziasztok!

Mi ma voltunk Genetikai Uh-n. A kombinált teszt eredményére még várunk. Hát hogy őszinte legyek volt már könnyebb napom. Először is több körös volt az uh, mert egyszerűen úgy feküdt hogy nem nagyon láttak semmit, de hasi se hüvelyi uh-val... már ez a dolog nem volt túl meggyugtató. A legtöbb érték teljesen rendben volt, azonban a belek világosabbak voltak az uh-n mint az normális lenne, így Genetikai tanácsadásra lettünk küldve. Nyugtatott a szonográfus, hogy ez gyakori dolog és legtöbbször semmi probléma nincs a háttérben, de hazudnék, ha azt mondanám teljesen nyugodt vagyok. Azóta próbálom elérni a nődokimat, hogy melyik Genetikushoz menyünk akit most a szonográfus ajánlott ott a korházban, vagy akit ő korábban említett. Remélem tényleg nem lesz semmi probléma, de most eléggé aggódok. Amúgy nagyon kis édes volt és készült róla nagyon cuki 3d-s fotó, ahogy a fejét fogja. Jelenleg 6,5 cm. A nődoki eddig úgy lőte be, hogy ma 13 hét 1 napos lenne, de a mai eredmények alapján a szonográfus azt mondta 12 hét 5 napos. Mivel nálunk a ciklus 21-ik napján láttuk eleve a repedő tüszőt, így a ciklushoz soha nem mértük a terhességet, mert az nagyon nem valós adatot ad, eddig a nődoki is a baba méretei alapján lőte be. Remélem ez a 3 nap eltérés se problémára utal, hanem egyszerűen arra, hogy most A: jobb géppel nézték B: nem minden nap nőnek ugyan akkorát, így ez a pár nap ide oda folyamatosan változhat.

Ne haragudjatok, hogy ezt most így rátok zúdítom, de olyan jól esett kiírni magamból. Eléggé aggódóban vagyok ma. Őszintén szolva 2 évig jártunk orvosokhoz hogy kisbabánk lehessen, 3 éve probálkozunk, de ma megfordult a fejemben, hogy eléggé átgondoltuk e ezt mi :) Persze csak az ilyetség beszél belőle, és tudom hogy az életem már csak aggódás lesz, hiszen édesanya leszek:) 

Őrülök amúgy mindenkinek:)

afdede
Budapest XIV. kerület
 
 


@afdede:


Ne aggódj, biztosan minden rendben lesz! Csak ennyit mondott, hogy világosabbak vagy le is írt róla valamit??
Az uh-kon nekem is mindig ugrál egy egy napot a kora, ez teljesen rendben van! :)

Tudom, hogy idegörlő a várakozás, de próbálj meg megnyugodni, ha a szonográfus azt mondta, gyakran lát iylet, akkor nem hiszem, hogy komoly!
A többi értéke rendben volt?
 
 


@olanita:


Igen minden más rendben volt. A kombinált teszt eredményét várjuk még. Azt mondták 3-5 nap. A leletre pedig azt írták Hyperchogén belek - Genetikai tanácsadás javasolt. Egyéb magzati anomália nem látható.

Próbálok nem aggódni. Elvileg pénteken megyünk Genetikai tanácsadásra.
afdede
Budapest XIV. kerület
 
 


@afdede:


Sia afdede,
ne aggódj, minden rendben lesz! Sejtem, h mit érzel, én is a 10 körmömet lerágtam egy rossz uh után. De ne aggódj, azzal csak a babát is stresszeled! Minden rendben lesz!
Amúgy azt nem mondta a doki, h az, h világosabb, az mire utal???
Egyébként meg, én úgy látom, h nagyon alaposak és inkább ezer meg egy vizsgálatra elküldenek, csak nehogy később azt mondhassuk, h vmit nem vettek észre. 
Szval sztem ez is csak a 100% kedvéért van, ne idegeskedj!
Mikor lesz kb eredmény? V mikor mentek szonográfushoz?

Másik: a növekedés miatt sem kell aggódni, én eddig ahány uh-n ahány dokinál vtam, (volt olyan, h ugyanazon a napon délelőtt és délután) mindegyik mást mért. Hiába: más uh gép, máshogy tekerik a dokik a gombot, mások a megszokásaik. Amúgy is mindig mondják, h +/- 10% teljesen bele van kalkulálva, abba meg ez bőven belefér.;)
Szval no para! Kitartás!:D
pumukli18
Budapest
 
 


@pumukli18:


Szia!

Ezt az eltérést a szonográfus találta a Genetikai uh-n. A kombinált tesztnek elvileg 3-5 napon belül lesz eredménye. És péntekre van időpontunk Genetikai tanácsadásra. Eldöntöttem, hogy nem lehet semmi probléma:) És kicsit nyugodtabb vagyok. De azért dobna a dolgon ha a kombinált teszt is negatív lenne:) 

Köszönöm szépen a bíztató szavakat.
afdede
Budapest XIV. kerület
 
 


Nem tudom, hogy ez megnyugtat-e valakit, de nekem ugyanaz a doki 10 perc alatt két különbözőt is mért már, aztán végül a kisebbet írta be.


Sziasztok! Engem elkapott egy kis nátha. És ugye mivel kismamik vagyunk nem szedhetunk sok mindent. Ezért bemutatón nektek az én forró italomat. Ezen rajta van hogy terhesség es szoptatás alatt is alkalmazható. Ez pedig a Herbal Swiss forró italpor. Ennek van koptetője is, azt is lehet használnunk.Nekem sokszor jól jött a kislányom mellett.

Lilypie Premature Baby tickers
Lilypie Maternity tickers
 
 


Sziasztok
Na ma voltam a 12 hetes uh-n. Szerencsére minden rendben volt, vérvétel eredményre még várni kell 2 hetet. A tarkóredő rendben volt, úgy izgett mozgott a picike
Legközelebb 4 hét múlva kell mennem, már alig várom
Remélem veletek is minden rendben
 
 


Sziasztok,

jól telt a hétvége? Kicsit nagy lett a csend errefelé...

Afdede: mi volt pénteken? Mit mondtak???

Kidcsaj: Jobbulást! Jobban vagy már?

Többiek? Kivel mizu????
pumukli18
Budapest
 
 


@pumukli18:


Szia!

Hát pénteken kb semmi értelmes. Anynit mondott a doki, hogy az ilyen belű babaák 2-3 %-nál kromoszomarendelleneségeket figyeltek meg, ezért csináltassuk meg a prena tesztet, hogy kizárhassuk, hogy a babának van bármi baja is. De a belei ettől tökéletesen működnek. Szóval kicsit elengedtük a dolgot. A nődoki, a szonográfus és a genetikus is azt mondta hogy nagyon pici az esély arra, hogy bármi probléma is lenne, és én is úgy érzem, hogy minden rendben lesz. Szerdán megyünk azért a Prenát megcsináltatni.
afdede
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok, nálunk is minden rendben, szépen növekszik a pocak, bár szerintem én jobban látom, mások szerint még nem lehet észrevenni, csak ha figyeli az ember. Mi pénteken csináltattunk egy toxoplasma vizsgálatot, 2 hét múlva lesz csak eredmény, és megvolt az első találkozóm a védőnővel, megkaptam a kiskönyvem is. Holnap már jön hozzánk családlátogatásra, utána meg meglesz az első terhesgondozás. A munkahelyen lassan megtudják az emberek, szerencsére mindenki jól reagál rá :)
Ti hogy álltok a vizsgálatokkal? Belgyógyászat, fogászat, terhesgondozás? Terhesgondozáson mit csináltak, mire lehet számítani?
vzsofi
Debrecen
 
 


@afdede:
Szerintem jó a hozzáállásotok a dologhoz, fontos, hogy hogyan éli meg az ember ezeket, hiszen mindent érez a baba is. Ha idegeskedsz feleslegesen az többet árt. Azt gondolom, hogy tényleg nem lesz semmi baj :) A prena tesztnek mennyi idő után van eredménye? Majd mindenképp számolj be! :)
vzsofi
Debrecen
 
 


@vzsofi:


Szia!

A Prenának elvileg 4-6 munkanapon belül lesz eredménye. Szerettem volna már hétfőre időpontot kapni, de sajnos csak szerda reggelre kaptunk. Így jövő hét elején / közepén lesz majd eredményünk. De mindenféle képpen írok majd.
afdede
Budapest XIV. kerület
 
 


@afdede:


Szia,

hova mentek Prenát csináltatni? Mi a Czeizel Intézetben voltunk; ott nagyon aranyosak voltak.
Előtte van egy kb. fél órás konzultáció, ahol nyugodtan lehet kérdezni (mi majd egy órát feltartottuk a genetikust, annyit kérdeztünk),de nagyon aranoysak voltak és mindenre válaszoltak, meg nyugtatgattak.:)
Melyik csomagot választottátok???

Kitartás és ne aggód! Minden oké lesz! És írj majd!!!!:D
pumukli18
Budapest
 
 


@vzsofi:


Szia,

de jó, h minden ok!:D
Nekem is növekszik a pocak, vasárnap megvettem az első kismamanadrágokat.:D
Ediig vhogy idegenkedtem tőlük, de most már muszáj volt, komolyan mondom, hatalmas lett a pocim. Oké, hogy ketten vannak benne, de akkor is... Mekkora gyerekek lesznek ezek? :D:D:D Vagy nem ilyen sz.ar a genetikám???:(
Terhesgondozás alatt mit értesz? A védőnőt v a dokit? Bocsi, ha hülyeséget kérdezek.
Én a dokimhoz kb két hetente járok, mindig van uh, megnézi, h haladtam-e az aktuális vizsgálatokkal. Eddig megvoltak az első trimeszteri vizsgálatok (genetika, uh, fogászat, EKG, stb...). Most vagyok a 16. hétben, jövő héten lesz vérvétel újra, aztán gondolom jön a 18. heti genetikai uh (ha jól tudom, javítsatok ki, ha nem így van).
Én a védőnőnél eddig egyszer voltam, 12 hetesen. Akkor kaptam kiskönyvet, mindta, h ő olyan 5-6 hetente nézeget majd rám, akkor vérnyomásmérés, súly, szívhanghallgatás.

UUUUUUU, amúgy képzeljétek, azt hiszem érzem a piciket:D:D:D:D:D
Olyan kis csiklandozás-féle:D De a dokim és a háziorvos is azt mondta, h ezek bizony már ők. Holott én nem is számítottam rá a 20. hétig, mert első terhesség, vékony sem vagyok igazán (sajna) és a méhlepény is a mellső falon tapad.

Többiekkel mizu? Olyan nagy lett a csend... Vagy csak mindenki farsangol?:P Remélem jól vagytok!:)
pumukli18
Budapest
 
 


Bocsi eltűntem. A nátha már majdnem teljesen megjavult, sajna az orrom nem akár kidugulni.
Most jöttem haza a dokitol. 12+4 vagyok most. Minden rendben járt keze lába, láttam mindenét. Tarkoredo is rendben volt. A crl 62mm .Április 3 megyek legközelebb.
Pumukli persze hogy érzed hiszen 2 vannak, azért is nő úgy a poci. Lassan nekem is fel kell vennem a kismami nadrágot, látszik már a pocakom és már majdnem visszaszedtem az első gyerekkel volt kezdő sulyom. ( ugye a nagylany 18 hónapos es 1 hónapja még szopizott, amitől én fogytam)

Ja es azt mondta a doki, hogy kukis. De a következő uh hiszem el igazán

Lilypie Premature Baby tickers
Lilypie Maternity tickers
 
 


Sziasztok!

Én is eltűntem :) igazból nem is történt semmi különös. Pénteken megyek dokihoz, már várom, hgy megint lássam és kíváncsi vagyok, hogy vajon ő is kukisnak látja-e :D
A pocim nekem is nő, estére kifejezetten durva a mérete. Én csak csütörtökön töltöm a 14. hetet. Néha még úgy nézek ki, mint aki csak jól meghízott, de vanank ruhák, amikben már inkább a gömbölyődő pocit látni. Csípőcsontom már alig van :D
Viszont hétfőn voltam a védőnőnél és egy hónapja nem is híztam. Az első 10 hétben jött fel kb 3 kiló, azt most tartom. Figyelek egyébként a kajára, reggelire teljes kiörlésű szendvicset eszem, igyekszem minden nap valami gyümölcsöt is enni és egy hónapja rendelem az ebédet, kifejezetten kismamiknak. Ezek általában csirke vagy pulykamell, heti egyzser hal és mindig meg vannak töltve gyümölccsel vagy brokkolival, sajttal, spenóttal, stb. Zöldséges rizst vagy bulgurt szoktak hozzá adni, tök finom :) Egyébként egy hete kezdtem el éhes lenni, reggel már korán tudok enni és uzsonnáznom is kell, amit eddig soha nem tettem :) 
Ja és képzeljétek, elkezdtem terhestornára járni, hát olyan seggem lesz, mire megszülök :D De nagyon jól esik a mozgás, én az első 3 hónapban ezt teljesen mellőztem.

 
 


@afdede:


Gondolok Rátok és drukkolok, hogy minden rendben legyen. Egyébként szerintem, ha aggódnotok kéne, akkor az orvosok sem 2-3%-ra mondanák az esélyeket!
 
 


@afdede:
A dokit értettem :) még eddig a mai volt az első és nem tudtam, hogy lesz-e vizsgálat vagy csak beszélgetés.
Végül tök rendesek voltak a terhesgondozáson :) a pajzsmirigyem miatt mennem kell a belgyógyászatra, kicsit alul működik a doki szerint, bár ezzel nem igazán vagyok képben (mi az alacsony?!?). A rizikóbesoroláson magas kockázatú lettem sajna, de sebaj :) mi márciusban repülni fogunk, így duplán kell mennem uh-ra, aminek őszintén nagyon örülök, még egy alkalom, hogy láthatom :) megkaptam a 18.hetes vizsgálatokra is a beutalót, haladok szépen :) én holnap 14hetes leszek, juhé :)
vzsofi
Debrecen
 
 


Sziasztok!
Én is eltüntem múlthéten elköltöztünk. Mostmár lesz hely babócának. Érdekes ahogy a lakást lefoglalóztuk rá egy hétre fogant meg kb a pici. A vizsgálatok kész vannak még a belgyógyászat hiányzik azt mondták azt a 15. héten kell. Fogorvostól is paráztam de nem volt semmi probléma mondta majd a terhesség végefelé menjek vissza.

Márc 23 a következő kórházi uh, 5-én meg megyek a saját dokimhoz ahol elvileg "apa" is látja majd!
Védőnőnél már kétszer voltam kiértékelte a véreredményemet azt mondta minden rendben minden értékem jó! Az viszont kicsit aggaszt hogy RH negatív vagyok.. Azt mondják nem okoz problémát csak többször kell vérvételre menni, de azért bennem mégis ott van egy kicsit a félsz.

A pocak kérdés meg érdekes nekem elötte sem volt lapos a hasam de hanyatfekve már érzem hogy nem olyan mint elötte volt. Rendesen érzem a "dudort" a hasam alján ez olyan jó! Nadrágot már vettem én is de nem kismama nadrágok igazán csak gumi derekúak, 1  mérettel nagyobb, még egyenlőre kényelmesek! Hízni még csak 0,1 kg híztam de hol lemegy 0,5-1 kg hol feljön. de ott mozgok a kezdő súlyomnál. Nem bánom hogy nem szaladnak el a kilók mert igy sem vagyok pehely súlyú. Az étkezésre én is figyelek, teljes kiörlésű rozskenyérből van a reggeli szendvicsem ebéd meg vacsora mindig valami főtt étel! Édesség ami mumus, de igyekszem a mértéket tartani.

A 12 hetes uh óta nagyon telik az idő! Már lassan 2 hét telt el azóta!!!
 
 


@pumukli18:


Szia!

Mi végül a Róbertbe megyünk, mert az az ami útbaesik munkába menet, és ott lehet egészségkártyával fizetni is nem csak számlát kérni. A genetikai tanácsadáson az Optimum csomagot ajánlották, de úgy döntöttünk, hogy már nem azon a 15 ezren múlik a világbéke akkor már inkább a Plus csomagot csináltatjuk. Remélem itt is aranyosak lesznek. Nagyon várom már, hogy az eredmény is végre a kezünkbe legyen:) Közönöm szépen a tanácsokat és bíztató szavakat:)
afdede
Budapest XIV. kerület
 
 


@vzsofi:
Nekem is kicsit magas volt a tsh-am, ami arra utal, hogy a pajzsmirigy alulmukodik, tehat nem termel eleg hormont. Nekem pont hataron volt az ertekem, de azert elmentem endokrinologushoz es o irt fel egy kis tablettat.
Hogy erted azt hogy magas lett a rizikod? A genetikain??
 
 


Sziasztok!

Én szombaton töltöttem a 14. hetet és aznap éreztem meg először, hogy megmozdult. :) Én túl vagyok az eddigi vizsgálatokon, csütörtökön megyek újra a védőnöz. Eddig minden rendben, pajzsmirigyre én is szedem a legkisebb dózist, azt az endokrinológus ellenőrzi 5 hetente. Nekem most a következő, hogy a terhesgondozásra valahogy besorolódjak, mert eddig az orvosi rész magánban volt. Onnan kell szerezni igazolást a családi adókedvezményhez, ne felejtsétek el! :)
Emellett úgy tűnik nekünk is megvan az új otthonunk! Juhúúú!
A rizikóbesorolást ki állapítja meg? A védőnő?
Nekem még alig van pocim, bár csípőm nekem is egyre kevésbé, eddig csak fogytam 1-2 kg-t.

Szuperül halad mindenki! :)


@olanita:
Nekem csináltak egy rizikó besorolást, megnézik a korod, hanyadik szülésed, volt-e vérzésed terhesség alatt, van-e valamilyen betegséged, stb, és ez alapján eldönti az orvos, hogy alacsony vagy magas kockázatú a terhességed. Nekem magas, mert volt vérzésem. Ha jól tudom ez csak azt jelenti, hogy szülésnél milyen végzettségű orvosnak kell ott lennie. Bár lehet, hogy ilyenkor jobban odafigyelnek a terhesség alatt is. A tsh-m 0,10lett, erre mondta a doki, hogy alacsony az érték és ezért kaptam beutalót a belgyógyászatra. Nekem pedig ezzel sosem volt még gondom.
vzsofi
Debrecen
 
 


@vzsofi:


Jaaaa értem!! nekem nem csináltak ilyet. Rizikóbesorolás a genetikain volt, de az a kromoszómarendellenességekre.
Ha a TSH-d alacsony, akkor neked túlműködik a pajzsmirigyed. Tesómnak volt ilyen, neki például emiatt nem szabadott jód tartalmú terhesvitamint szednie.
 
 


Most a védőnő csinálja a rizikó besorolást. Az a lényeg ha alacsony kockázat akkor csak szülésznővel is szülhet, ha magas akkor kell lennie dokinak is.

A 91 napos igazolást kell kérni, aki megy többször az már 15 héten elkérheti, én csak a 19. Héten kapom meg.

Lilypie Premature Baby tickers
Lilypie Maternity tickers
 
 


Sziasztok! Ma voltunk dokinál, kicsit csalódott vagyok, mert most nem volt uh pedig úgy beleéltem magam de minden rendben, már kaptam beutalót 20 hetesre is, most hétfőn töltöttem a 14. hetet azt hiszem váltani fogom a terhesgondozós nőgyógyászt, borzasztó lekezelő és bunkó.. Megjött a kombinált teszt eredménye is, alacsony kockázat jött ki.
 


Sziasztok! Na en is kezdhetek parazni...ma voltam 14 hetes uh-n, egyebkent a genetikai szerint 14+1 napos vagyok. A ma mert meretek alapjan a gep most azt mondja 13+3 napos vagyok.... letezik, hogy nem nott 5napja??
A doki azt mondja nem para, de en most elkezdtem bazira parazni.
Szerintetek???
 
 


Ha volt 13-14. heten uh, megirnatok a mert ertekeket es a magzat sulyat?

Koszi!!
 
 


@olanita:


Szia!

Szerintem ezen ne aggódj. A nődokim mérése szerint 13+1 naposak voltunk a Genetikai uh-n. Az ott mért értékeke szerint viszont 12+5. Én pont úgy voltam hogy csütörtökön voltam a nődokimnál ő crl-nek 6,2-t mért. Következő hétfőn a genetikai uh-n crl-nek 6,5-t mértek. Szerintem azért ezek nem teljesen pontosak, mivel kérdés pontosan honnan hova méri. A nődokim is volt hogy 3-szor mért különböző méretet:) Illetve a babaák szerintem nem minden nap nőnek ugyan akkorát. A mi méreteink amúgy az uh-n:

CRL:65,3 mm
BPD: 20,8 mm
HC: 73,6 mm
Ac: 63,2 mm
FL: 6,2 mm
HL: 7,2 mm
NT: 1,33 mm
FHR: 160 bpm


Nektek milyen méreteket mértek?

Szerintem ne aggódj. Mikor mész legközelebb uh-ra?
afdede
Budapest XIV. kerület
 
 


@olanita:


Súlynak 60 g-ot becsültek
afdede
Budapest XIV. kerület
 
 


sziasztok!
Nekem 12+2 nél crl 57mm. Súlyról nem esett szó.
Nektek is szokott fájdogálni a hasatok? Tudom nyúlnak a méh tartószalagjai, de azért kicsit aggaszt.

livi
livike
Tatabánya
 
 


Nekem 12hét 1napon volt 63mm a CLR, 7mm a femur és 20mm a BPD. Ennyi értéket írtak legutóbb, grammot nem is. Nekem akkor azt tippelték, hogy 12+1. Szerintem ez annyira egyénfüggő. Nem gondolom, hogy aggódnod kellene emiatt, főleg ha a doki is azt mondta.

A pocakom nekem húzódni szokott, de fájni igazán sosem. Én szerintem ma éreztem először a kis manót :) igazából még nem vagyok biztos benne, nehéz leírni is az érzést, de valami szokatlan hasmocorgást éreztem ma többször is. Majd kiderül később :)
vzsofi
Debrecen
 
 


12+4en volt crl 62mm. Nyugi minden rendben.
rendben aggodot kezdj magnéziumot szedni. (Magnerot és és Magnosolv a kettő leghatásosabb a piacon )

Lilypie Premature Baby tickers
Lilypie Maternity tickers
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: