Új privát üzeneted érkezett!

@ritusz:


Örülök, hogy jól alakult, nem lett baj a vérzésből! Szerencsére azóta teljesen elmúlt, csak a fehér folyás maradt, de ez azt hiszem normális.
markomari
Budapest XIII. kerület
 
 


@markomari:
Én az Elevitet szedem kb két hónapja. Mondtam is a dokinak. Nekem nem javasolt semmit egyenlőre a doki.
És tr jól érzed magad?
 


@eszter1893:


Nekem még egyébként D vitamint írt fel, de nem szedem. Szerintem teljesen felesleges, egyrészt az Elevitben is van, másrészt meg sétálok kinn eleget a kutyával napon nem hiszem, hogy kéne még plusz. 

Nálam olyan reggel 8 körül kezdődik az émelygés és délután 4-5-ig tart utána viszont teljesen jól vagyok :)

Szerintetek a busz a rázkódása árthat a babának? Eleve a busznak, amivel közlekedem is van egy alap rázása és néha még az út is olyan kátyus, hogy ugrál. Emiatt aggódom most a legjobban  De egyszerűen nem tudok mit tenni, valahogy el kell jutnom dolgozni 
markomari
Budapest XIII. kerület
 
 

 
 

@markomari:
Sokat utazol?
 


@markomari:
Mi egyébként elég sokat utazunk a párommal majdnem napi szinten és egy 80-100km után érzem hogy nem olyan jó az utazás és alig várom hogy egy kicsit ledőljek. Ártani szerintem nem árt neki egyébként, de nyilván nem esik jól gondolom neked sem. Én azt szoktak érezni hogy nagyon feszül a hasam.
 


@eszter1893: Napi 2x kb. 20 percet ezzel a rossz busszal, megyek másikkal is, de az sokkal jobb. Én is azt érzem, hogy feszül húzódik.
markomari
Budapest XIII. kerület
 
 


@markomari:
Szerintem az nem olyan sok hogy ártana neki. De természetes hogy aggódsz én is aggódom minden rezdülésnél
Te mikor mész dokihoz?
 


Most olvasom már csak kb egy hét ugye? Tényleg majdnem egyszerre szülünk majd, nekem április 5öt mondott a doki
 


@eszter1893:


Jövő hét csütörtökön megyek, remélem minden ok lesz és mehetek a védőnőhöz a kiskönyvért. Nekem április 2-t írt a kalkulátor.
markomari
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziaasztok! Látom mindenkinél beindultak a dolgok :D nálam is.... egyre többet vagyok rosszul....vannak jobb napok, de van hogy egész nap émelygek :( Annyira hülye dolog hogy pont az első 3 hónap a legfontosabb, és pont végig kell melóznunk..... én is BKV-zok minden nap, én a fertőzésektől félek kicsit. Megfogom a busz kapaszkodóját stb. Mondjuk kb. mindentől undorodok. Mióta terhes vagyok, a párom viszi ki a kukát, annyira nem bírom a szagokat :D :D őrület :D Komolyan, sokszor idebeteg vagyok saját magamtól   Ez tényleg egy "más! állapot! :) Azt mondják a 12. héttől könnyebb :) Mindenkinek kitartást! Remélem szerdán már én is kapok egy UH képet, már nagyon kíváncsi vagyok! :)


Sziasztok, 

én is új vagyok, 33 éves és első gyermek. Bár mire megszületik, már 34 leszek, de tervben van, hogy belehúzunk. Mi már 2 éve vártunk rá, elég sokmindenen túlestem, végül egy laparoszkópiás műtétem volt májusban, amikor két helyről távolítottak el endometriózisos részeket, na utána már csak egyszer menstruáltam.  Szóval hosszú volt, de most így utólag visszanézve már nem érzek semmi bánatot. 
Ezen a rázkódás dolgon, amit markomari ír, én is gondolkodom. Én még szeretnék pár hónapig sportolni, azt olvastam sok helyen, az mindkettőnknek jó. Én nagyon sokat biciklizem, de nem vagyok nagy duhaj, védett utakon megyek. Önmagában a biciklizést jó sportnak írják a várandósság alatt, de ezek a kátyuk!  Azt nem hiszem, hogy jót tesz a babának. Ti mit csináltok? Én a kismamatornánál/jógánál valami aktívabbat szeretnék még pár hónapig, de nem nagyon tudom kitalálni, hova menjek.
zsuliet
Pomáz
 
 


@zsuliet:
Üdv a csapatban.
Mennyi időnél jársz?
 


Szia

@eszter1893:


ha minden igaz, én 8 hetes és 1 napos vagyok ma.
zsuliet
Pomáz
 
 


@kismehecske:


Ohh igen.. ne is mondd... végig émelygek a melóhelyen nem bírok ebédelni, de persze még titokban akarom tartani. 

@zsuliet: Üdv köztünk! Igen, a kátyuk... és ez autóval is aggasztó nem csak buszon. Én úgy tudom kocogni lehet, ha valami intenzívebbet szeretnél.
markomari
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok! Szeretnék csatlakozni hozzátok. Én még nagyon az elején vagyok (a kalkulációk szerint ápr 29 a nagy nap), emiatt még nem is mertem igazán beleélni magam a dologba. Budapesten élünk, 34 éves vagyok, és van egy 20 hónapos kisfiúnk. Nagyon vártuk már a kistesót! A férjem szülinapján teszteltem pozitívat. Zsófinak hívnak engem is. (4+1)

Lilypie Third Birthday tickers
boplacsek
Budapest
 
 


@boplacsek:


Szia! Gratulálok! Én is a párom szülinapján teszteltem pozitívat :D tök jó!! Ez volt az ajándék :)
Ja, és én is Zsófi vagyok :)


Sziasztok! Gratulálok minden újjonnan erkezőnek!!

Holnap megyek magánba egy orvoshoz akivel remélem közös a nézőpontunk és vállal.

Mi is voltunk múlthéten orvosnál minden a legnagyobb rendben vert a kis szívecskéje szóval nagy a boldogság. Sajnos 1 hete tart nálam nagyon intezív émelygés hányás gyomorégés kombó ami a gyerkőcök mellet igen kellemetlen de remélem hamar elmúlik.

Busz rázkodás szerintem ha nem órákról van szó akkor nincs baj sajnos elkerülni nem igen lehet. Érdemes hasfeszüléskor magnéziumot beszedni az jót tesz ilyenkor. :-)

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie harmadik születésnapi ticker

Lilypie terhességi tickerek

Zsani :-)
 
 
 


Sziasztok! Bár még nagyon az elején vagyok, én is csatlakoznék. Múlt héten teszteltem pozitívat, elvileg ápr. 30-ra számol a kalkulátor, de korábban volt peteérésem (10. napon), így remélem a méretei alapján idősebb lesz majd a baba. Januárban volt egy missed ab-om, így még aggódok kicsit, de bizakodok. 32 éves vagyok és első baba lesz nálunk is.
 


Ritusz: miért akarsz orvost váltani? Van már új dokijelölted? Hol laksz? Nekem is volt két enyhébb migrénes rohamom terhesség alatt, előtte-utána semmi… Kíváncsi leszek, most mit dob majd a gép… Nem semmi, hogy ilyen aktív voltál szülés előtt is nem sokkal! Én a végén már a kismama tornát se bírtam végignyomni, pedig nem híztam sokat, a hasam se volt nagy, és mégis. Őrjítő lehetett az a sok vérzés. :( Kiderült, mi okozta?

Zsani, egyáltalán nem is gondolkozol vbac-ban? Van olyan orvos, aki két császár után is vállal hüvelyi szülést, nyilván az adott eset ismeretében. Egy barátnőm mesélte amúgy, hogy a sote2-n, ha fogadsz szülésznőt, akkor lehet császáros aranyórát igényelni. Nagyon ki volt akadva, mert ő is csak utólag tudta meg (azon túl, hogy nyilván eleve felháborító, hogy csak akkor lehet, ha fizetsz érte. Fogadott orvosa egyébként talán még volt is.) Nem tudom, Budapesten élsz-e; ha gondolod, utánakérdezek. De leginkább annak drukkolok, hogy szimpi legyen holnap a doki!

Méhecske-Zsófi, én is 32 (majdnem 33) voltam, mikor Barni született. Holnap mész dokihoz, ha jól olvastam, drukkolok! A jó híreknek is persze, meg annak is, hogy szimpi legyen a doki!

VZsófi, mikorra vagy pontosan kiírva? Találtál már dokit?

Vicces, hogy mindenki ezerrel orvost keres (bár többen azóta már találtatok, ha jól látom) – én is amúgy, mert az, akihez jártam, elmegy a kórházból, amihez viszont én ragaszkodom.

Eszter, 10 mm, elhiszem, hogy repdestek! Úgy irigylek mindenkit, aki már a 8. héten jár… engem ez az eleje visel meg a legjobban, hogy megmarad-e, nem-e, lesz-e szívhang, stb… :S Minden egyes nappal nagyobb az esély!

Egy közérdekű felvetés (így lazán a 2. hsz-emben, pedig higgyétek el, nem vagyok az a buldózer-típus): van esetleg lehetőség arra, hogy a topikbeállítást zárttá tegyük? Nem szívesen írnék személyes dolgokról, tudva, hogy ország-világ elolvashatja. Aki akar, úgyis tud simán jelentkezni, de legalább nem kukkolnak idegenek. Így is a 70 körüli hsz-re majdnem 900 megtekintés jut már (szemben pl a zárt márciusi topikkal, 80 hsz és 300 megtekintés). (És ebből már ki is derült, hogy ha buldózer nem is vagyok, de kocka – paranoiás kocka – igen. :D) Vagy ez csak engem zavar?


Lilypie Third Birthday tickers
boplacsek
Budapest
 
 


Sziasztok,

én is új vagyok. Először is mindenkinek boldog babavárást kivánok. Ez a második terheségem, van egy gyönyörű másfél éves kisfiam. Kalkulátor szerint április 25-én érkezik a kistestvér. Jövő héten megyek UH-ra, akkor lennék 6 hetes, szerintetek van esélye hogy legyen szívhang? Én is támogatom, hogy zárt csoport legyünk. 
 
 


Bocsi, az előző posztról lemaradt, hogy először nagyon halvány pozítivat augusztus 9-én teszteltem, és csak augusztus 16-ra nem vártam. Számításaim szerint hamarabb volt a peteérés mint félidő. Ezért reménykedem, hogy már jövő héten lesz szívhang. 
 
 


@boplacsek:
Én se bánnám a zárt topikot :)
 


@boplacsek:


Szia! Zárt topik oké! Nagyjából szerintem már össze is gyűlt a csapat
Nekem kérdésem az lenne: munkahelyen hogyan kell ezt "bejelenteni" hivatalosan? Valami olyasmit olvastam hogy írásban. De mit írjak? segítsen léci aki már tapasztalt ebben. Jah, és egy ilyen multi szerűnél dolgozom....tehát itt ha nem jól jelentem be, akkor akár ki is rúghatnak....


@kismehecske:

Én az előző terheségemnél irásban jeleztem, de utána több emberkétől is hallottam, hogy elvileg nem kell irásban bejelenteni. 

Szerintem én most is irásban fogom jelezni, biztos ami biztos. 

Ti hány hetesen tervezitek bejelenteni?
 
 


Sziasztok :) nagyon boldog babavarast mindenkinek! Azt hiszem en is becsatlakozok, mi apr 27.ere várjuk a babát ha minden igaz, pénteken megyek orvoshoz, hátha lát valamit, azért ilyen hamar mert jovo7en elutazunk Amerikába és úgy nem szívesen mennek el, hogy nem tudom minden rendben van e. 5hetes leszek pontosan, remelem lát majd valamit. Egyébként a tüneteim nekem is ugyanazok amiket elsőnek irtatok, puffadok, hamar kidolok de hajnalban már fenn vagyok, meg egyfolytában a mosdóba járok, de hányingerem meg nincs vészesen, csak pici reggelente. Estére, meg ha ideges vagyok, nekem is nagyon feszül a pocak. Remelem mindenkivel rendben lesz minden, a zárt csoportot en is támogatom :) szép napot nektek!
 
 


@maxyd:
Én is multinál vagyok. Szerintem a közvetlen főnökömnek szóban jelzem majd, írásban nem tudom kinek kellene. A HR-nek? A kiskönyvet gondolom a bérszámfejtésen kell bemutatni, mert terhesség alatt is jár már adókedvezmény.
12. hét előtt viszont én nem szeretném még senkinek elmondani, így hogy már elvesztettem egy babát.
 


Bejelentésben nem tudok segíteni, viszont emlékeim szerint a 90 napot meghaladó terhességről az orvos kiállít egy igazolást, azt kell majd lobogtatni, nem a kiskönyvet.

Szflora, üdv a csapatban! 1. baba lesz? Amerika jól hangzik, mennyi időre mentek?

Maxyd, neked is üdv! Mióta dogozol újra?

Lilypie Third Birthday tickers
boplacsek
Budapest
 
 


@boplacsek:
Ahaa! Jó tudni :) Csak jussak el idáig :D
 


Sziasztok!


Én is csatlakoznék a csoporthoz. Van már egy lassan 2,5 éves kislányom, és elvileg most jön a kistesó!


Sajnos túlvagyok már egy vetélésen :( Tavaly decemberben lettem várandós és minden gyönyörűen haladt  a 11. hétig, amikor is nem találtak szívhangot és sajnos műtét lett a vége  Azóta kiderült, hogy van egy kis pajzsmirigy-alulműködésem, meg enyhe inzulinrezisztenciám, és ez a pozitív teszt derült égből villámcsapásként ért! 


Nagyon remélem, hogy most minden szuper lesz, de elkiabálni még nem akarom. Április 23.-ra kalkulálta a program, jövő hét csütörtökön megyek dokihoz. Addig nézegetem a Ti képeiteket és reménykedem :)


Lilypie First Birthday tickers
 
 


Én is támogatom a zárt csoportot! Ha gondoljátok, megcsinálhatjuk Facebook-on is, mert ott könnyebb mindenkit a fotó alapján azonosítani :) Bár lehet, hogy csak én vagyok olyan béna, hogy nem tudok 7-8 nicknevet észben tartani  Talán ott kicsit személyesebb lesz, legalábbis ez a személyes tapasztalatom.

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Sziasztok! Minden újjonannan érkezőtt üdvözlök és gratulálok nektek! Úgy olvasom hogy mindenki támogatja így zárom a csoportott. Persze jelentkezőket fogadunk! Én facebook csoportban is benne vagyok ha titkos vagy a névből nem derül ki hogy kismama csopi mert még a tágabb ismeretségel nem tudatnám. :-)

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie harmadik születésnapi ticker

Lilypie terhességi tickerek

Zsani :-)
 
 
 


Szerintem legyen mondjuk a csoport neve "2018 áprilisi csodák" és titkos csoport. Aztán a felhasználó nevekről beazonosítunk mindenkit. De szóljatok hozzá Ti is :)

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Én sehol se találom hogy hol lehetne zártá tenni egy helyen azt olvastam meglévőt már nem lehet zártá alakítani. Ha valaki tudja segítsen vagy csináljunk egy új zártatt??

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie harmadik születésnapi ticker

Lilypie terhességi tickerek

Zsani :-)
 
 
 


Hát ezt én sem tudom :( De Zsanett, ha megmondod, hogy milyen néven talállak meg FB-on, akkor megcsináljuk ott a csoportot!


Lilypie First Birthday tickers
 
 


Fb-on lehet teljesen titkos csoportot csinálni, amit a kereső sem dob ki és tuti nem látja senki. Ehhez be kell jelölni azt aki csinálja a csoportot, és ő tud hozzáadni. Szerintem ez lenne a legjobb, akkor lehet akármi a csoport neve, mert csak mi fogjuk látni akik benne vagyunk :)
 


Igen, én is ezt a variációt említettem :) Szóval várom a neveket és felveszek mindenkit a csoportba! :)

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Virgo szuper! Lehoczki Zsanett Patrícia

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie harmadik születésnapi ticker

Lilypie terhességi tickerek

Zsani :-)
 
 
 


@virgo88:


Csurgai Zsófia az FB nevem :D Jó ötlet ez a csoport!


Lányok, itt a link, gyertek gyertek!


 


https://www.facebook.com/groups/2095817 ... reate_flow


Lilypie First Birthday tickers
 
 


@boplacsek:
Igen első baba :) nagyon izgatottak vagyunk :))) csak 1 hétre megyünk noveremeket meglátogatni, remelem holnap a doki sem látja majd akadályát :))
@virgo88 nagyon jó ötlet a Facebook csoport, viszont nálunk meg nagyon nagy titok ez a baba téma, a nevem pedig olyan bonyi h bármikor raguglizol azonnal kidobna ezt a hozzászólást, lehet szó arról, h valamelyikotoket bejelolom és hozzaadtok a csoporthoz? Nagyon szépen köszönöm :*
 
 


@virgo88:
Nekem azt írja hogy nem található tartalom :(


@virgo88:
Titkos a csoport, Ugyh a link alapján nem jeleníti meg
 
 


Sziasztok, szupi hogy megvan a csoport! :) Én sem írnám ki ide a teljes nevem, de valamelyikőtöket bejelölöm és hozzáraktok. Köszi előre is!!
 


OKés csajok, akkor jelöljetek be engem (Krauszné Takács Júlia) és felveszlek titeket!!


 


 


Lilypie First Birthday tickers
 
 


@virgo88:
Írtam neked, mert jelölni nem enged :*
 
 


Bocsi csajok, eddig nem lehetett bejelölni (hülye FB), de most már megoldódott! :)

Lilypie First Birthday tickers
 
 


@virgo88:


Írtm neked FB-on. Köszi!

Lilypie Third Birthday tickers
boplacsek
Budapest
 
 


Sziasztok! Én is csatlakoznék! Volt már 2 vetélésem, úgy néz ki jön a babó :) április 13.kalkulált a program :)
 
 


Sziasztok!Nem tudom, segítség-e, de utánanéztem a munkahely-dolognak. (Nekem elég hirtelen a főnököm és hogy is mondjam, pénzért bármikor bármit kinézek belőle, pedig jó viszonyban vagyunk). Szóval bármilyen papír vagy igazolás nélkül a terhesség első percétől védett a kismama (kivéve próbaidőt és határozott idejű munkaszerződést.)
Sőt, 2016-tól, ha kirúgnak valakit, aki az elküldés pillanatában még nem tudott a terhességéről, de utána megvan az igazolása, hogy ő a kirúgás napján már 2-3 hetes terhes volt, akkor is érvényes minden visszamenőleg.
Viszont a kismama is a 12. hét után köteles bejelenteni a terhességet. Én is így tervezem.
zsuliet
Pomáz
 
 


@zsuliet:


Nagyon köszi! :) Akkor elég lesz ha majd a terhességi kiskönyvemmel, meg az igazolással hogy túl vagyok a 12. héten beszambázok a főnökhöz közölni a jó hírt? :)

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: