Új privát üzeneted érkezett!

Jah és anyós téma... nem vagyok a szíve csücske, nem tudom, hogy fog reagálni az első unoka hírére, de remélem a fiára való tekintettel kulturált lesz :D

ayu420
Miskolc
 
 


Sziasztok!
De jo h már ilyen sokan vagyunk :-) gratulálok mindenkinek!

Itt vagyok,nem tűntem el,olvaslak titeket minden napszavunkat,csak a válaszadás nem jön össze :-P
Szóval,az UHn minden ok volt, vert a szívecskéje is. Nagyon megkönnyebbültem.
Annyi van viszont h a petezsák mellett van vmi folyadék,ami várhatóan enyhe vérzésseé távozni fog,szal ne lepődjek meg...azt mondta a doki h lehet h az egy másik petezsák volt,csak felszívódott....atyavilág. azóta ezen jér az agyam. Ikrek?!?!??!?! Uh, egy kétéves mellé,ááááh, készvagyok. Ugyanakkor meg a tudat h elvesztettem egyet..fuuh,kavarognak az érzelmek. Na mindegy,végülis az sem biztos h az volt az a bizonyos folYadék.....
Aug közepére hívott vissza. De sztem a héten elmegyek az sztkba,mert ott jobb a gép mint a doki magánrendelésén. Hallani akarom a szívverését,nem csak látni,meg hátha vmi konkrétat mondannak azzal a folyadékkal kapcsolatban.

A görcsölés az sajnos nálam is jelen van,egyelőre nem vészes,de az elsőnél is végigkísért,elég szar volt. Rengeteg magnézium,pihi... viszont más tünet nincs,vagy nem jelentős. Remélem ígyis marad.
Mondjuk,annyi azért van h sokkal ingerlékenyebb vagyok. Ennek örülök s legkevésbé,mivel egy kétéves mellé birkatürelem kell. :-(
 
 


Sziasztok! Megvolt a vizsgálat, volt szívhang (meg a részemről pityergés), és azt mondta az orvos, hogy minden érték rendben van, valamint azt írta a papírra, hogy 6 hét 5 nap. Így csak egy kicsit mutat mást a naptár alapján. Ez amúgy gyakori, hogy ilyen eltérés van? Kaptam rengeteg papírt, magas besorolást mert, hát nem szépítem, kövér vagyok+ asztmás. Most fogok átsétálni a védőnőhöz, mert itt rendelnek 3 házzal arrébb. :) 

Anyucy, nálad hogy ment az UH, minden rendben? :)

ayu420
Miskolc
 
 

 
 

Sziasztok, minden ok, szívműködés látható, részletek később,otthonról.

Violetta
 
 


Sziasztok! Szóval! 25x12 mm-es petezsák, benne 10mm-es embrioárnyék, szivműködés látható-én is láttam. Azzal poénkodott az orvos, még az uh előtt, hogy hát már csak azt kell megnéznünk, hogy mi van bent és hány. ÖÖÖÖÖ  de aztán feladta, és közölte, hogy hát sajnos csak egyet talált! Na mondom!!!
Adott ekg-ra meg laborra beutalót, és visszarendelt a 10. hétre is uh-ra, amin csodálkoztam, mert azt hittem, csak a nyaki redős 12. uh-ra fog beutalót adni, de én nagyon örülök!!! Ez most úgyis a bénábbik gép volt, mert a szonográfus szabin van. Adott papirkát a védőnőhöz is, aki szintén szabin van, hozzá is a 10. héten fogok menni. Nem baj, addig legalább meglesz az összes eredmény. Hála Istennek, nem hozta fel a háziorvost, hogy bármi miatt is mennem kellene hozzá! 
Ayu, azért ez ugye nem komoly, hogy a súly miatt is magas rizikófaktorba kerül valaki? Inkább az asztma, nem? Én is el vagyok hizva....

Violetta
 
 


@ayu420:
Egyébként a ciklusaid 28 naposak? Szerintem később volt a peteérésed, de még a köv uh-ig vàltozhat, az alapján majd kitalálja, mikorra írja a terminusod.

Violetta
 
 


Anyucy, ma úgy látom a dokik vicces hangulatban voltak akkor, nálam is elsütött pár poénos beszólást! Tök jó, hogy Te kaptál beutalókat, meg mondta, hogy mikorra menjél vissza, mert nekem csak adott sok papírt és azt mondta, hogy a többit a védőnő intézi... akiről délután egykor derült ki hgoy ebben a nyavalyás városban hol található, és persze a héten csak hétfőn 8-12 között tudott volna fogadni... nem baj, remélem jövőhéten eljutok.

Egyébként 26 naposak voltak a ciklusaim, 06/14-15 kellett volna lennie a peteérésnek, de a doki szerint 21 volt. Viszont azzal magyarázzal, hogy volt egy betegségem pünkösdkor elég erős gyógyszereket kaptam, lehet befolyásolta, bár nem tudom. Mindegy, majd kialakul, az a pár nap nem számít :) (legalább is remélem)


Tényleg a súly miatt kaptam, még ki is hangsúlyozta a doki, hogy kéri nem hízni egy grammot sem a terhesség alatt inkább legyek szíves fogyni, mert akik kövérről még sokat híznak is nekik lesz olyan kis babájuk aki 2-2,5 kg születéskor, és az nem jó. Nem mindennel értek egyet vele, de eddig rosszat nem tett még nekem mióta hozzá járok (kb 7-8 éve). Van az a BMI index, na az nekem 43, 18 alatt és 30 felett bajos. Tehát eléggé túlsúlyos vagyok. Amiatt kaptam 7-es rizikófaktort vagy mit. Az asztmát el is felejtette, mert amiatt 10 lett volna, de itt már gondolom nem befolyásol semmit, hogy mennyire vagyok veszélyeztetett.

Apropó, aki dolgozik, az meddig tervez dolgozni? Én egy elég stresszes munkakörben dolgozom multinál, 3 fős csoport egy tagjaként, ahonnan az egyikünk most felmondott, így ketten maradunk, és eddig nem tettek megmozdulásokat a pótlásra. Ráadásul szeptemberben a maradék tag elmegy szabadságra, és én egyedül három ember munkáját még a terhességi fáradtság nélkül is nehezen tudtam vinni. Tehát erősen gondolkodok, hogy aug 31-el leköszönök. Szerintetek?


ayu420
Miskolc
 
 


Helló! Na megnéztem azt a bmi kalkulátort, aszerint én túlsúlyosnak számitok, 29,36. Régi önmagamhoz képest vagyok most nagyon sok-első gyerek előtt 28 kg-al kevesebb voltam-jó mondjuk akkor az inkább minusz volt. Mindegy is, a lényeg, hogy nekem is diétáznom kell, vagy legalábbis visszafogni magam, mert a legkevesebb, amit terhesség alatt eddig hiztam, az az elsőnél és 15 kiló volt. A legkevesebb. Na ha most csak 15-öt hiznék még erre..... khmm. 
Egyébként meg ha később is fogant a bébid, attól még simán lehet, hogy előbb szülsz! Ezt aztán nem lehet kisakkozni sajnos. Nekem a másodiknál volt az, hogy egy héttel kisebbnek látták, és átirta az orvos feb 18-ról 25-re. Erre pont aznap született meg, viszont 4 kilóval! Szerintem túlhordtam és kész...Elsőt 2 nappal, negyediket 4 nappal hordtam túl, egyedül a harmadik volt olyan rendes, hogy 2 nappal előbb bújt ki, habár ott az orvosom szerintem rásegitett egy vizsgálatnál...

Violetta
 
 


Munkahely téma, én egy alapitványnál dolgozom, és egyáltalán nem stresszes. Hát, nem tudom, hogyan alakul majd, de előreláthatólag én úgy terveztem, hogy november végéig fogok dolgozni-de én amúgy is csak heti 25 órát dolgozom-, és decemberben meg csak egy-egy napokat még besegitek, mert szerintem senki nem fog pont decemberben beugrani, mint új munkaerő, nem akarom megszivatni őket, szóval decembertől fél lábbal, aztán utána meg sehogy.

Violetta
 
 


Sziasztok! Örülök, hogy minden rendben veletek! Nagyon jó érzés lehetett látni a szívműködést! :)
Sajnos nekem nem úgy alakul a terhességem ahogy kéne. Tegnap fél tenyérnyi barna valami jött ki belőlem így az ambulancián kötöttünk ki. Uh-val megnéztek, ahol láttak egy 12 mm-es petezsákot, de a múlt heti 1,5 mm-es embriót nem látták. Nem értem hova tűnhetett. 5 hetesnek felelek meg ami jó is és 4 nap alatt 5 mm-t nőtt a petezsák ami jó is, de se szikhólyag se embrió. Igaz, csak 5 mp-ig nézték, mint egy futószalag, 4 órát vártam erre is, hiába mondtam hogy mi a helyzet. Mondtam hogy van méhszájsebem, arra azt mondták nem kell vele foglalkozni, az embrióra azt, hogy lehet félrenézték múltkor! Nem értem hogy lehet ilyet félrenézni! Csütörtökön megyek a saját orvosomhoz. Ő azt mondta telefonba hogy a méhszájseb is lehet a hibás. Veszélyeztett terhes lettem, táppénzen vagyok. Kétségbe vagyok esve! Tehetetlennek érzem magam. Tegnap teljesen összetörtem, és nem segített a félvállról vett viselkedés se az ambulancián. Már 2 angyalkám van. Zsigerből éreztem, hogy ez most más lesz, ő velünk marad, de most...Próbálok még kapaszkodni abban, hogy nem volt olyan jó a gép, hogy nem néztek meg rendesen, felületesek voltak. Próbálok hinni.
 


Hajni! Nagyon szorítok, minden rendben lesz! Ott tényleg úgy viselkednek mint egy futószalag mellett, meg sem próbálnak segíteni! :( kitartás csütörtökig, ott biztosan jó híreket kapsz! Vigyázz magatokra és pihenj sokat!!

ayu420
Miskolc
 
 


@hajni9008:


Szia Hajni! Annyira sajnálom, nehéz lehet ez a bizonytalanság. Plusz a futószalagként kezelés is még ehhez... de azért csütörtökön biztos, hogy alaposan meg fog vizsgálni a saját orvosod, lehet ez még haematoma is, stb. Remélem, igazam van! Az nagyon helyes, hogy táppénzen vagy! Ennyit tudsz tenni, hogy pihensz! Mindenképp írj csütörtökön!!!

Violetta
 
 


Nagyon sajnálom Hajni,undorító h emberekben ennyi empátia nem szorult,ennyire leszarni a másikat. Bízom benne h tényleg csak emberi hiba történt. Írj,h mi történt;-)
 
 


Sziasztok!

@pphajni, igen, már most úgy nézek ki, mint egy három hónapos, pedig csak a hatodik hetet kezdjük meg. :) Folyamatosan ennék, de mellette meg teljesen úgy érzem magam, mintha tele lenne a pocak. Munkahelyen nehéz behúzni, de otthon legalább lehet lazulni. :D Várjuk a jövő heti UH-t. Izgulunk nagyon. Az álmosságot és az éhséget leszámítva - néha-néha apró szurka -  egész jól bírjuk. Próbálunk a kalóriára odafigyelni. @hajni9008, kitartást, remélem minden rendben lesz! Mindenkinek jó egészséget és kellemes babavárást kívánok! :)


Sziasztok!

Két hét szabadság után ma dolgozok először és reggel óta folyamatosan érzem a hasam alját! Nem görcsöl csak folyamatosan tompán érzem... :( ez jelenthet rosszat? A görcs es a szurkolódás tudom hogy elvárt az elején, de ez most olyan más... lehet attól hogy ma eddig végig ültem a napot míg a szabadság alatt azért rendszeresen ledőltem? Vagy attól hogy kevesebbet iszok? Nem tudom senkitől megkérdezni mert ugye 7 pecsétes titok, igy ha feleslegesen parázok akkor bocsi!

ayu420
Miskolc
 
 


@ayu420:


Szerintem ez normális. Nekem is sokszor olyan feszülős érzés, ha pl sokat állok, vagy nem pihenek. Ez kb az egész terhesség alatt így lesz.

Violetta
 
 


Sziasztok. Úgy érzem totál kiszúrtam magammal. Halogattam az orvost felhívni, mert még korai (saját számítások alapján 5+2 vagyok), most meg nincs időpont a nyári szabadságok miatt. Fél napos telefonálás után sikerült Aug. 11-re időpontot kapnom a Honvédba Dr. Unk Péterhez. Esetleg valakinek ismerős a neve, hallott már valaki róla? hajni9008 kitartást neked, meglásd minden a legnagyobb rendben lesz. Szép napot nekted!

Kép
 
 


Én sajnos nem ismerem. De ha nem is maradsz nála, arra mindenképp jó, hogy első vizsgálattal megállapítsa a terhesség tényét. Nekem meg egész augusztusban nem lesz az orvosom, ami érdekes, mert aug legvégén van a 12. heti uh, ami nagyon fontos, bár attól még elmehetek uh-ra, mert beutaló az van, de dokihoz majd csak legközelebb szeptemberben megyek, jól elárasztom majd a sok lelettel, amiket addig mind el kell intéznem. Ma voltam az első vérvételen, ami kb mindent néz, 5 kémcsőnyi vérrel csapoltak meg. A nagyja  eredmény holnapra kész, a "kismamás" eredmények -így mondta a nővér- pedig egy hónap múlva lesznek meg.

Violetta
 
 


Sziasztok, na 2 napig nem voltam aztan alig gyozom visszaolvasni annyit irtatok :lol:

Hajni nagyon-nagyon szurkolok, remelem csak elneztek a dolgot mert meg nagyon pici a baba, pihenj sokat es jelentkezz majd <3

Anyucy, ayu, edolyde gratulálok ;-) :-D

Anyucy asszem te kerdezted h szul e meg vki ugyeletesnel. Hat en nagyon gondolkozom rajta, Jazminnal volt fogadott dokim de annyira nem kellett semmit csinalnia (a burok magatol repedt, nem kellett oxitocin stb...) h csak a kitolasnal ult az agy mellett meg a vegen osszevarrta amit ossze kellett. Persze nem tudhatom elore h most mi lesz de ha ilyen gyors es problemamentes lesz a 2. szules is akkor sztem nem fogadok dokit. Inkabb megigenyelem az alapitvanyi szobat (vmennyit fizetni kell erte naponta) h nyugiban lehessek mert amugy negyen voltunk egy szobaban, hat ott pihenni nem lehetett.

En maradok a menstruacio szerinti szamolasnal, az fix es nem kavarodok ossze. Jazmin mensi szerint 38+2nel szuletett de egy megvaltas volt h 2 hettel korabban jott, mar nagyon rosszul birtam.

Amugy nekem is az elmult 2 napban eleg erosen fajdogalt a hasam, nem konkret gorcs csak eros szuro ego erzes, kicsit meg is ilyedtem. A frontokrol mar nem is beszelek csutortok ota kb non stop faj a fejem... :roll:

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
 
 
 
 


Sziasztok lányok! Ti el mernétek menni strandra?

Violetta
 
 


@pphajni:



Phajni! Én is így vagyok a szüléssel-habár még igen messze van-, hogy nálunk is úgy alakult hogy mindegyik egyre gyorsabban született. Az utolsónál már csak szülésznőm volt, hát most kipróbálom ügyeletben. Bár titkon azt remélem, hogy valami miatt előbb be kelljen menni, vagy valami vizsgálatnál derülne ki, hogy ok, akkor már ne menjek haza, stb... kicsit félek attól, hogy beérünk-e majd időben. Nekem sosem volt olyan szerencsém, hogy elfolyt a magzatvíz és onnan tudtam meg hogy szülünk. Sőt a negyediknél a tolófájással repedt meg a burok.

Violetta
 
 


@anyucy:

Szombaton megyünk a Balatonra egy hétre ;-) mondjuk az természetes víz, itt kevesebb az esély a bacikra.
 
 


Mi meg Sárvárra mennénk, élményfürdőbe a gyerekekkel.

Violetta
 
 


@anyucy:
Ja nekem sem ugy repedt meg h akkor tudtuk h mennunk kell hanem a szuloszoban mar, csak jo volt h nem a doki repesztett. Mondjuk en orultem h nem folyt el elobb mert igy mi dontottuk el mikor megyunk es nem kellett feleslegesen a szuloszoban gubbasztanom :)

Mi ket hete voltunk a Balatonon, siman furodtem es nem lett semmi gond :)

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
 
 
 
 


Szia Hajni, hányra mész, hogy vagy?

Violetta
 
 


Sziasztok! Új vagyok itt :) Egy kérdés:
Szeretnénk babát, jùnius 24én jött meg, abban a hónapban párszor együtt voltunk, majd jùlius 24-én ismét megjött.. a mennyisége sokkal kevesebb volt, 2 nap.. Azòta nagyon hanyingerem van, inni is alig bírok. Lehet baba? Köszi előre is!
 


@bkatalin88:
Húha! Teszteltél már? Lehet igen, ha nem szokványosan jött meg. Már kimutatná a teszt.

Violetta
 
 


@anyucy:
Még nem, eddig úgy gondoltam, hogy esélytelen.. Ma veszek du akkor egyet :)
 


Sziasztok! Megjöttem a dokitól. Hüvelyi uh-al nézett meg és látta a picit és van szívműködés!!!!! az ambulancián csúnyán félrenézték!!! Nagyon boldogok vagyunk!!!!
 


@hajni9008:
Basszus!!!! Jajj de jóóó!!!! Szegény, mekkora szikla gördült le rólad!!! Azért ez nagyon gáz! És mit mondott a doki a "félre vizsgálatra"?! Bár gondolom, semmit, mert az orvosok védik egymást.

Violetta
 
 


Sziasztok! 
Újként csatlakoznék hozzátok. Most vagyok (elvileg) 8+1 hetes és legutóbbi - keddi - adatok szerint 8,4mm-es a kis ufó ülőmagassága. Az "elvileg" azért került zárójelbe, mert a kórházban és a magánorvosnál megoszlanak a vélemények, de az utolsó menzeszem május 31-én volt, szóval inkább ehhez tartom magam. Sajnos a terhességem sikerült gombás fertőzéssel indítanom, és első babával mindenen pánikolok természetesen, ezért tegnapelőtt halálra rémülten jártam a sürgősségin is, ahol a Canesten kúpra fogták a "véres folyásom" - merthogy doki vérzés nyomát nem látta. Én azért még rádupláztam, és aznap volt a magándokim rendelése is, úgyhogy oda is elmentem, és ő se látta vérzés nyomát, ő a gombának tulajdonította a színes folyást. Azóta utánaolvastam a neten és sok kismamától olvastam ilyen mellékhatásokról Canesten kúra idején. Sajnos még 4 napom visszavan belőle, de remélem, elmúlik tőle. Ilyen ijedelmeket pedig nem szeretnék többet. Így is nagyon sok aggodalmam van, mert mindenféle kellemetlen tünetem van: "mindjárt megjön érzés" már a terhességem eleje óta rendszeresen előjön, minden ételtől undorodom szinte, így alig tudok enni, nem tudok rendesen aludni, folyton pisilni kell, fáj a cicim, fáj a hátam - mindig is "gerincbajos" voltam >< -, nem kényelmes sehogy se feküdni az ágyban, nem merek sokat sétálni, pedig zárt a méhszájam, szóval akár futhatnék is :,D, illetve a legújabb a puffadás, ami igazán felemelő érzés.... -.-""" 
Amikor a párommal eldöntöttük, hogy babát akarunk, azt hittem, végig rózsaszín ködben fog majd minden tündökölni, de azóta rá kellett jönnöm (nyilván a Google áldásos tartalmai is hozzájárultak, meg az ismerősök ijesztgetései), hogy még a nyári szellő is veszélyforrás. :,D Ti hogy tudtok felülemelkedni az ilyen rémlátomásokon? ><

jade87
Nyíregyháza
 
 


Szia Jade!
Gratulálok! 2 nap különbség van köztünk elméletben :D Na igen, az aggódás az mindig lesz... de úgy gondolom, ha túl leszünk az első trimeszteren, mindenki kicsit megnyugodhat. Vannak mindenféle tünetek, de ez normális mind, amit leírsz! Na a neten tényleg nem szabad túl sok mindent elolvasni, mert abba bele lehet dilizni! Én is azon gondolkodtam, hogy de jó is volt, mikor az elsőt vártam, nem volt ingyen internetünk, és a boldog tudatlanságban éltem. Csak tényeket olvastam a terhességről, rémsztorikat nem. Nem szabad! Én is megfogadtam most, hogy arra fogok csak figyelni, hogy ok ezen a vizsgálaton túl vagyunk, minden rendben, pipa, jöhet a következő! Stb. Most is  így voltam, legyen szívműködés, van szívműködés, ok, 2 hét múlva újra ultrahang, rá két hétre meg már jön a nyaki redő. Utána még jobban megnyugszom.

Violetta
 
 


Szép jó reggelt! Ma elmegyünk strandra. Közben kiderült, hogy nincs fürdőruhám, mert elpakoltam mindent már a költözés miatt dobozba. Tavasszal elraktam a téli ruhákat, plusz pár nyárit is, mert azt gondoltuk, hogy nyár elején már biztosan át leszünk költözve. Ez van! De sebaj, megoldom máshogy  Lehet, hogy ma már nem írok, mert messze megyünk és csak este jövünk!!! Szombaton pedig már elkezdünk pár dobozt-zsákot átvinni az új házba, szoval el leszünk hétvégén foglalva...
Vigyázzatok magatokra!

Violetta
 
 


Jó reggelt! Anyucy, semmit nem mondott a dokim, de láttam rajta hogy megvan a véleménye. Jó strandolást nektek! :)
Jade, nekem 2 vetélésem volt ezért vannak aggodalmaim de próbálok pozitív lenni. Próbálok a megérzéseimre hagyatkozni, eddig bejött. Anyucynak igaza van, ha az első trimeszternek vége, könnyebb lesz! :)
 


Anyucy érezzétek jol magatokat ;-)

Hajni annyira orulok szuper hirek :-D Ugye te is utro huvelykapszulat hasznalsz? Neked nem szokott kifolyni? Nekem a reggelibol vhogy mindig jon vissza vmennyi, az estibol viszont nem, erdekes...

Szia Jade udv nalunk ;-) Aggodas sajnos mindig van vmennyi... En pont egy magzati szivhanghallgato vasarlasan gondolkozom, sajnos a ket veteles engem is paranoiassa tett de igaza van Anyucynak, probalom en is naprol napra megelni a dolgokat es bizni h most mar minden rendben lesz. Az meg h mindennel vigyazni kell... Nagy resze azert van mert az orvosok es mindenki inkabb tiltja a dolgokat mint h kesobb ha baj van felelossegre lehessen vonni oket vagy ra lehessen fogni h ezert vagy azert volt. Pl kavet sem illene inni de en napi ket tejeskavet megiszom, elozo terhessegnel sem volt vele semmi gond. 150 vagy 300 mg (most hirtelen nem tom mennyi) alatti koffein nem okoz gondot es a ket kaveban boven nincs annyi. Kicsit azert el vannak ezek a dolgok tulozva sztem. Persze az elso 3 honapban figyeljen jobban oda az ember de ez a mindent tilos kicsit tulzas...

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
 
 
 
 


Igen,így van ez a legtöbb gyógyszerrel is. Alapból ráírják h nem lehet szedni,közben pedig nem is tudják h milyen hatással van. Bevallom,én most,a másodikkaé kissé lazábbra fogom s dolgokat. Pl most volt egy kis náthánk a fiammal, három napig nem aludtam mert be voét dugulva az orrom, hát én bizony használtam rhinosprayt, plusz lándzsás utifüvet is. És tudom h kemény terhesség lesz ez,mivel a fiam most fogja kezdeni a bölcsit,minimum az öszünk azzal dog eltelni h betegek vagyunk,majd meggyógyulunk,majd ismét betegség.....és ha nem szednék be semmit,akkor soha nem tudnék helyrejönni. :-\
 
 


Nálam nem csak az orvosi tiltások léptek életbe (mármint gyakorlatilag a saját orvosom semmit se tiltott, csak amiket neten olvastam, hogy nem kéne...), hanem a párom külföldi lévén a saját tradicionális tiltásaival is traktál. Például semmi hideget nem ehetek/ihatok első három hónapban, a kávét is abszolút tiltja és az olajban sült ételeket is (pl. lángos, rántott hús, miegymás), és sajnos olyan dolgokat is elhisz, amik hülyeségek szerintem (pl. hogy a sok savanyúságtól buta lesz a születendő gyermek). És emellé jön az, hogy kitalálja, mit kéne ennem és mennyit, de például a húsokat nagyon nem kívánom, a halat sose szerettem, most meg heti egyszer azt is erőlteti, és keveset is tudok enni. Múltkor egy rokonánál disznógyomor leves volt, ami "szintén jó terhes nőnek", csak épp én undorodom az izétől és az állagától is. :S Próbálom neki mindig magyarázni, hogy egyrészt nem kell többet ennem azért, mert van bennem egy parányi kis babakezdemény, mert ő elvonja a szervezetemből azt, ami neki kell, és ezért kell a vitamint szednem, hogy legyen neki elég, másrészt ha egyszer a szaga se tetszik egy ételnek, akkor elképzelheti, mennyire kellemetlen nekem beleenni. Nem őt akarom megsérteni, meg az igyekezeteit lerombolni, és remélem, meg is fogja érteni. >< Zöldség/gyümölcsöt szerencsére minden mennyiségben tudok enni. Főleg barackot és dinnyét.
Amúgy még a B6 vitaminra is rá van írva, hogy nem tudják, milyen hatással van a terhességre, ezért napi 25 mg-nál többet nem ajánlanak (20 mg egy tabi). Anyukám azt mondta, az ő idejében még napi 3-at szedett és egyben megszülte hármunkat.

jade87
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok! Üdv az újaknak, lassan torna sorba állhatunk! :) Anyucy, jó szórakozást mára, a költözéshez pedig kitartás!
Hajni, nagyon örülök, hogy minden rendben!!
Naptár szerint ma kezdem a 8. hetet és hallgatva rátok inkább ez alapján számolok! Ennek örömére ma reggel megvolt ez első hányós rosszul lét... egy jobb egyetemi buli után éreztem magam újra, de esküszöm nem hiányzott!! :D
Végre beszéltem a védőnővel majd csak augusztus 7-re kaptam időpontot, nem késő az ugye?

ayu420
Miskolc
 
 


Jajj lányok! Nekem ma egész nap hányingerem van! Nagyon rosszul vagyok! Ha eszek valamit, már jön is a rosszullét és addig tart míg meg nem éhezek, akkor csitul. Eszek pár falatot és megint... van valakinek valami ötlete hogyan lehet jobb? Anyucy, tudom neked is szokott lenni. A többieknek? Rosszullét, esetleg valami más tünet?
 


Jajj lányok! Nekem ma egész nap hányingerem van! Nagyon rosszul vagyok! Ha eszek valamit, már jön is a rosszullét és addig tart míg meg nem éhezek, akkor csitul. Eszek pár falatot és megint... van valakinek valami ötlete hogyan lehet jobb? Anyucy, tudom neked is szokott lenni. A többieknek? Rosszullét, esetleg valami más tünet?
 


@hajni9008:
Hetfo ota nekem is nagyon durva, reggeltol estig folyamatosan... Reggeli utan kezdodik, ha ehes vagyok azert, ha ettem azert... :lol: Elozo terhessegnel egyaltalan nem volt, most vagyok igazan halas h akkor megusztam :lol:

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
 
 
 
 


@ayu420:
Nem keso, a lenyeg h a 12. hetig meglegyen az elso latogatas mert akkor jar majd az egyszeri anyasagi segely szules utan. Pontosabban 12. hetig el kell menni es minimum 4 alakalomnak kell lenni az egesz terhesseg alatt, de alap esetben egyebkent is havonta kell menni :-)

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
 
 
 
 


@jade87:
Megkerdezhetem milyen nemzetisegu a parod? Csak mert ilyen "szabalyokrol" meg nem is hallottam, erdekes :-) Amugy tradicio ide vagy oda, vegulis te vagy terhes es te erzed h mi esik jol es mi nem szoval ezt azert megerthetne :-)

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
 
 
 
 


Sziasztok! Milyen sokat írtatok! Messze van ez a Sárvár, de nagyon megérte! Ha arra jártok, nagyon ajánlom a fürdőjét, mert én még ilyen jó strandon nem voltam. Jó, lehet, hogy az Aqua world is van ilyen jó, de kétszer annyiba is kerül és tömve van. Azért nagyon jó a sárvári, mert minden korosztálynak van vizezős lehetőség, vannak "veszélyes csúszdák"-kamaszoknak, és vannak 30-40 cm "mély" pancsolós medencék miniknek-még olyan is van, hogy a víz felett vannak hinták, azok a pelenka hinták-én hívom így, tudjátok ami olyan, mint egy bugyi, vagy  egy pelenka és a két lábát kell beledugni a gyereknek. És abba beleteszi a babát, kicsit gumis kötélen lóg. S ahogy a baba rugózik benne, beleér a lába a vízbe, irtó cuki. Nagyon nagy élmény volt, nagy rész ez a bébi-kisgyerek pancsoló, körülötte rengetek napággyal, és nyugodtan lehet pl a 2-3 évesek mellett a parton heverészni, mert egyszerűen kb semmi bajuk nem történhet abban a kis vízben, mégis nagyon élvezik, mert tele van játékkal. Délután elkezdett szakadni az eső, de bent is van mindenből. Hullám medence is van kinti-benti. Na nem ömlengek tovább. Szuper hely. Este 22:30-ra értünk haza.
Gondoltam, majd most biztos nem lesz annyit hányingerem, mert elterelődik a figyelmem! AHA!!! Nem lehet átverni babszemet a pocakban 
Na jó, azért tényleg eseménydús nap volt, de olykor úgy ráerősített a hányinger, hogy nem győztem mélyeket lélegezni. 
Úgyhogy Hajni, mélységesen együttérzek! Reméljük, most már csitulni fog, én annak örülök, hogy rókázni azért nem szoktam. Ami azért is jó, mert én olyankor ált. el is szoktam ájulni, annyira lemegy a vérnyomásom.... hát ez érdekes lenne pl az utcán. 
Ayu én is majdnem betöltött 10 hetesen megyek a védőnőhöz, mert szabin  van. Én szépen beosztottam most a vizsgálatokat. Ezen a héten voltam vérvételen, jövő héten EKG, azután védőnő, utána héten pedig uh. 


Violetta
 
 


Jade, hát azért nem lehet könnyű, kétféle utasítást is betartani, azért gondolom a pároddal át lehet ezeket beszélni, hogy ha ezt mégsem, akkor miért ,és belenyugszik. Kicsit azért megmosolyogtam, biztosan nagyon aggódik a babáért is, hogy jól fejlődjön. Viszont ugyanakkor kissé babonás beütése is mintha lenne a dolognak, vagy hasonló  Aranyos.

Violetta
 
 


Sziasztok! Új vagyok - igyekszem visszaolvasni mindent.
Harmadik babámat várom ha minden igaz március 17-re
Két hete tart nálam az egész napi hányinger és migrén, persze fogyni nem fogytam mert minden nap van kb másfél óra amíg egész jól vagyok és akkor általában jó éhes is vagyok

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Premature Baby tickers

Lilypie Premature Baby tickers


Szia Mariposa! Gratulálunk! A hányinger sajna nálam is van, s ma már néha olyan érzésem is volt néhányszor, hogy más is lesz belőle :shock: Ma még csak almát, barackot és kukoricát ettem. Hálisten fogytam egy kilót, de van is miből.Gyerekek mekkorák nálatok, fiúk,lányok? S mit szeretnétek?

Violetta
 
 


Hú, lányok, sajnálom az egésznapos émelygőket! Nekem reggel kicsit rossz, utána inkább olyan mindjártéhenhalok rohamok vannak de akkor egy két zabkeksz segít hogy ne zabáljam át a napot! :)

Anyucy, beutalót EKG-ra ki ad? Nekem a nőgyógyász azt mondta legközelebb akkor menjek hogy ha a védőnő küld hozzá! Háziorvoshoz menjek? :) (tök butának érzem magam, Bocsi)

ayu420
Miskolc
 
 


Helló! Nekem a nődoki adott beutalót EKG-re, de hallottam másoktól, hogy nekik meg a háziorvos. Őszintén, én örülök, hogy a nőgyógyász meg sem említette a háziorvost, mert nincs kedvem oda is elmenni. Mondjuk az EKG abszolút nem sürgős szerintem, úgyhogy ha nincsen semmi ilyesmi eü problémád én várnék, hogy megkérdezhessem majd a védőnőt, azt hogy lehet elintézni.

Violetta
 
 


Nálunk a háziorvosnak van EKG a rendeloben ugyh legutobb egy kosszal megvolt az egesz :lol:

Anyucy Sárvár nagyon jo, foleg az utobbi evekben alakitottak rajta sokat,voltunk mar sokszor de ugye nekunk Soprontol annyira nincs messze ;-) :lol:

Gyerekek... Nálunk egy lány van, 2.5 éves (van is vonalzom itt a babaneten csak mobilnezetben nem latszik). Nala is mar lanyt szerettunk volna es most is. Erdekes h a ferjem is inkabb lanyparti pedig a pasik sokazor inkabb fiut akarnak :-D

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron