Új privát üzeneted érkezett!


Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
 
 
 
 


@pphajni:
Ja most lattam csak h a kerdes Mariposanak szolt a gyerekekkel kapcs, hirtelen ugy olvastam h altalanosan kerdezted mindenkitol :lol: :lol: :lol: Nagyon reggel van meg bocsanat, meg csak most fogok kavezni :lol: :lol: :lol:

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
 
 
 
 


Jó reggelt lányok!
Tegnap óta nem csak hányinger van, a mai napom a wc ölelgetésével indult. Anyukám velem végig hányta a 9 hónapot, remélem én nem fogok így járni.
 

 
 

A párom kínai. :-)
A napokban nekemnis romlott a gyomrom, bár nekem nem hányás, hanem durva gyomorégés/böfögés kezdődött, és csak délután van ez, miután valami főtt ételfélét ettem (ha kitolódik az ebéd, akkor már előtte is). Reggelente szinte alig émelygek már. A mellem se fáj mindig annyira, mint eddig. A "mindjárt.megjön érzésem" is durvább lett kicsit, szerintem azért, mert most lett volna esedékes a menzeszem. Ma szinte már nem is éreztem odalent semmit, vagyis most az ágyékom szurkál kicsit. Szóval bármi nő, nyúlik, azt én érzem. :-D Az alap közérzetem sokat javult viszont.

jade87
Nyíregyháza
 
 


Ja, védőnőhöz péntekre van időm, aztán hétfőn vissza háziorvoshoz, és elvileg nekem ő ad majd beutalókat. A vérvételtől előre rettegek, mert mindig is féltem tőle valamiért (pedig fájni se fáj, és a vér látványával sincs bajom).

jade87
Nyíregyháza
 
 


@pphajni:


Hajni, nem csak Mariposának szólt, bár neki írtam a választ, de attól még érdekel, ki milyen nemű babáról ábrándozik inkább. 
Másik Hajni, sajnálom a róka komát.... pff de rossz lehet! Utána legalább megkönnyebbülsz?
Nálam 2 napja xarabb a hányinger. Nem akarok hányni, remélem, nem is fogok. De ez szörnyű! Hányingerem van, eszem valamit, és ugyanúgy hányingerem van utána 5 perccel. Akkor megbánom, h ettem. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ 
De lányok, azon gondolkodtam, hogy a vége is nehéz lesz ugyan, mert hatalmas has,stb, viszont akkor is, ilyen rossz már nem lesz, mert nem lesz hányinger, és nem lesz ilyen meleg!!! E kettő csinál ki leginkább engem.....

Violetta
 
 


@jade87:


Jade! Kínai a párod? Jaj de szép baba lesz! Itt is van egy félvér kisfiú a házban, apuka ázsiai-azon belül nem tudom. De az a kisfiú olyan gyönyörű lett! Van egy barátnőm, ő is félvér, anyuka vietnami, apuka magyar. Neki hullámos a haja- tök érdekes! 3 gyereke van, és egyik sem barna szemű! A nagyfia szőke és kékszemű-de látszanak az ázsiai vonalak, főleg az orrán, arcformáján-nagy casanova lesz. A nagylány szürkés zöld szemű, ő már kicsit kreolosabb színű, világos barna haj, és van egy festékhiányos hajtincse, na arra mindenki azt hiszi, hogy hát jajj, már festegeti a haját? A kicsi kb 2 éves, kék szem, szőke haj, de ő még baba, biztos sötétedik. De ez, hogy egy sem barna szemű, hihetetlen.

Violetta
 
 


@anyucy:
Hát utána jobb egy kicsit. Kaja után elkezd fájni a gyomrom, aztán émelyegni, majd hipp-hopp jön Vuk. :D tegnap csak 4-5 alkalommal ugrott ki ankis róka :D
Védőnő...nekem azt mondta a dokim, hogy még ráérek felkeresni.
Amúgy már 2-szer kislány csecsemővel álmondtam. Eddig nem gondolkodtam azon hogy minek örülnék jobban. A lényeg, hogy egészséges legyen és az, hogy legyen olyan alvókaja mint az apjának :D
 


Jó reggelt! Jesszus Hajni, 4-5 róka/nap?! Nem panaszkodom ezután.... 
Na igen, a lényeg, hogy egészséges legyen, tényleg. Én nem tudom, de olyan gyorsan telnek nálam a hetek, pedig azt hittem, lassabban megy majd. Akkor ment nagyon lassan, amikor vártam, hogy mikor lehet már tesztelni. Ki érti ezt?!?!

Violetta
 
 


@hajni9008: Én még a pozitív teszem előtti hetekben álmodtam kétszer is, hogy babám lett, és mindkétszer kislány volt szintén. :D Tegnap este is babás álmom volt, bár sajnos azt álmodtam, hogy elapadt a tejem már az elején. >< Pedig én szeretnék szoptatni, amíg lehet. :,D Ja és szintén kislányom volt most is álmomban. Bár kislány névvel nagy bajban vagyunk, mert párom külföldi nevet akar, az engedélyeztetés meg megint csak egy tortúra a többi eljövendő mellé. Mindenképp olyan nevet akar, ami jól hangzik kínaiul, van angol megfelelője is, és az már csak bónusz, ha még magyarban is létezik. :,D Arra egyébként én is kíváncsi vagyok, hogy fog majd kinézni a pici. Vannak olyan ismerőseim, akik vegyes párost alkotnak, náluk úgy vettem észre, többnyire az ázsiai gének dominálnak, de majd kiderül. Én zöld szemű és világos hajú/bőrű vagyok. Majd meglátjuk. :D Az a legfontosabb, hogy legyen egészséges. @anyuci: Nálam szörnyen lasan megy az idő, főleg hétköznap, mert ugye táppénzen vagyok (biciklis postás voltam, nem mertem tovább vállalni a munkát), és ez a nyakamba szakadt rengeteg szabadidő még egy kicsit nyűg, pedig eddig ha szabin voltam egy hétig, könnyen el tudtam ütni az időt, de most valahogy csak vánszorog, és alig tudom magam rávenni valami aktivitásra. Bár megint elkezdtem olvasni, most az valahogy jobban esik, mint sorozatokat nézni, gépezni, stb. A héten be akarok iratkozni mellettünk a könyvtárba is, mert egy jó könyvem van, és annak lassan a végére is érek.

jade87
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok! Már van 2018 áprilisi topic, ez olyan hihetetlen!!!  Hogy repül az idő! 
Na én holnap megyek EKG-ra, közben elhozom a múlt heti 5 kémcsöves vérvétel eredmény egy részét. A többi még kb 3 hét-de mi tart ilyen sokáig?! A nődoki meg egész augusztusban szabin lesz, kértem hozzá időpontot szept elejére, mondtam is, hogy terhesgondozás, erre kaptam szept közepére, akkor már 14 hetes leszek kb. Na mindegy. Végülis a jövő heti uh-n úgyis adnak a nyaki redőre új időpontot, a többi nem sürgős. Ki hogy  van? Róka koma kerülgeti az illetékeseket? Én most röttyentettem tojáslevest, meg ettem túrós tésztát-sósan, rizstésztával. Most akkor egy 15 percig nem lesz hányingerem... tisztára megéri!  dehát akkor is éhes voltam már.

Violetta
 
 


@anyucy:
Nekem kiújult az aranyerem, nagy örömömre, a Canestent pedig feleslegesen használtam, mert ugyanúgy irritáltnak érzem magam, mint előtte (arra se vennék mérget, hogy ez tényleg gomba, mert viszketés még mindig sehol...)
Én egy okból várom a vérvételt: végre megtudom, mi a vércsoportom. :lol:
Más problémám nem is nagyon volt ma, csak kicsi gyomorégés. ;-)

jade87
Nyíregyháza
 
 


@jade87:


Júj, nem vett kenetet a doki, hogy pontosan mi az?! Sztem ezzel akkor menj vissza gyorsba, soron kívül! A vércsoporttal kapcs. pedig én pont azt nem értem, hogy ha pl nekem már 1x megállapították, hogy B pozitív, akkor miért kell ötödjére is?! Tudtommal az nem változik......


Violetta
 
 


@jade87:


Júj, nem vett kenetet a doki, hogy pontosan mi az?! Sztem ezzel akkor menj vissza gyorsba, soron kívül! A vércsoporttal kapcs. pedig én pont azt nem értem, hogy ha pl nekem már 1x megállapították, hogy B pozitív, akkor miért kell ötödjére is?! Tudtommal az nem változik......


Violetta
 
 


Sziasztok! Vettem a turiban egy kismama térdnadrágot. Még mindenütt nagy, de belegondoltam, hogy szeptember végén én már 17 hetes leszek, és az biztos, hogy már egyértelmű pocakom lesz. S valamikor még októberben is tök meleg van... azt hiszem, pont tavaly ősszel volt még októberben is idegesítően meleg. 
Hogy vagytok? Kinek milyen vizsgálat is lesz mostanában?

Violetta
 
 


@anyucy


Nem tudom, vett-e kenetet, mert annyira nem figyeltem, mit tökörészik odalent. Megkaparászta szerintem belül a hüvelyfalat, de nem tudom, mi célból (mármint nem tájékoztatott arról, hogy vett volna kenetet és mikorra lesz eredmény). Egyébként két hét múlva megyek hozzá. Kedden rendel, az e hetiről lecsúsztam, én az SZTK-ba még egyszer nem megyek, ha nem életbevágó (embertelen bánásmód, meg se hallgatnak, leráznak mielőbb, durva vizsgálat, stb.). :S Arra gondoltam, kipróbálom vagy a Vitagyn C-t, mert azt nyugodtan lehet használni, vagy esetleg tisztasági betétre teafaolajat csepegtetek, hátha. Ha meg attól se múlik el, akkor ott az időpontom két hét múlva. Őszintén szólva nagyon nem állok jól anyagilag és most a párom se, és nekem 12.000 forint egy hüvelyi vizsgálat a dokimnál.

jade87
Nyíregyháza
 
 


És felhívni nem tudod? Hogy mitévő légy, mert továbbra is fennáll a problémád...

Violetta
 
 


Nekem szerencsém van, mert itt a 11. kerben nagyon normális az sztk rendelés, ráadásul felújított, szoval abszolút nem lepukkant. S a dokim tök normális. Én pont fordítva voltam anno, első terhességemmel. Huszon pár évesen, azt sem tudtam, mi fán terem a nőgyógyászati vizsgálat, meg hogy kihez menjek, ezért egy lánykori barátnőm magándokijához kezdtem el járni. Na ne tudjátok meg. Én ott éreztem azt, hogy menekülnöm kell... Ráadásul az egy olyan doki volt, hogy ha június 10-re vagyok kiírva, akkor 9-én feküdjek be, és 10-én megindítja, ha törik, ha szakad. Tök idiótán éreztem magam, ráadásul nemcsak az orvostól, az asszisztensétől méginkább kirázott a hideg! Aztán szerencsére elköltöztünk a kerületbe, és itt már felszabadultan mentem orvoshoz! Sztk-s orvos, de a szülésre felkértem. Másodiknál 4 ujjnyival estem be a vizsgálóba, azonnal szülőszoba, és a dokim a szakrendelésről rohant el-gondolom, hogy örültek a betegek, hogy a doktorúr elrohan szüleszteni pár órára... konkrétan lihegve jelent meg az ajtóban, szóval nekem az sztk-ról csak pozitív....

Violetta
 
 


Sziasztok! De jó, hogy mindenkinek így halad minden! :)

"Mi" holnap megyünk orvoshoz, már nagyon várom. Volt egy kis izgalom a hétvégén, így SOTE-n kötöttünk ki. Akkor a hölgy azt mondta kb. 20 másodperc vizsgálat után, hogy 6,75 mm-es szabályos petezsák van, embrionális elem még nincs. Ez kb. 5 hetes terhesség. (Én akkor már a 6-at számoltam) :( Ebből kifolyólag van egy kis izgalom. Kíváncsi vagyok, mennyit nőtt, illetve, hogy sikerül-e már megmutatnia magát holnap. :) A hányingereseknek kitartást kívánok, nekem is a héten kezdődött igazán a hányinger, de még lent maradt. Remélem lent is fog. :D Várom én is mindenki beszámolóját! Egészséges-, boldogságos babavárást mindenkinek! :)


Amúgy, azt el is felejtettem kérdezni, hogy a hangulatingadozásokkal hogy álltok? :D Én a hányinger elkezdődésével kiidegelem a férjemet! :D Meg tudnám ölni mindenért, amin eddig mosolyogtam! :D Próbálom kultiválni magam, de vagy nagyon bunkó vagyok, vagy elsírom magam. :D Mondtam neki, hogy ne haragudjon, eszem ágában sincs belekötni állandóan, de a folyamatos gyomorégés-, hányinger-, álmosság-, éhség kombó annyira lefáraszt, hogy már ingerült és türelmetlen leszek estére. Szóval? Nektek milyen eddig?


Szia Niki! Ilyenkor még tényleg nagyon pici, de mi baj volt, hogy előbb elmentél megnézetni? Persze, ha nem olyan, akkor ne írd le! S holnapra van a rendes időpont? Biztos minden ok lesz. Nekem is egyik terhességem egy héttel kisebb volt, mégis egy 4 kilós kiscsaj lett belőle, aki ma már 12 éves 
Hányinger... nekem is egész nap van, de este kegyetlenné válik. S akkor már fáradt is leszek pluszban! Olyankor mindig azt hiszi férjem, hogy rossz kedvem van, mondom neki, hogy nincs rossz kedvem, hanem xarul vagyok. Párszor nekem is volt már kitörésem, túlreagálok dolgokat, de nem minden nap. Nekem ez az elérzékenyülés érdekes, a mensi körüli napokban volt csak. Azóta nem... de lesz még biztos. 
Megvolt az EKG, és a labor lelet is-egy része - megvan. Hát annak nem örülök, hogy a cukrom 5,2 ... mikor nem eszem cukrot és lisztet sem!!! Persze ez MÉG normál érték, de jobban örülnék, ha mondjuk 4-essel kezdődne! Pajzsmirigyet vajon miért nem néztek?!?!







Violetta
 
 


Sziasztok Lányok! Ez a meleg engem is kikészít! Igaz, én egész nap irodába ülök klíma alatt de 35-40 fokban hazavillamosozni igazán kihívás, este meg semmire nem vagyok jó, csodálom, hogy a férjem még nem lázad, hogy nincs erőm főzni... Estére mindig eldöntöm, hogy másnap inkább a háziorvoshoz megyek meló helyett és jól kiíratom magam, de reggelre hűvös lesz, utána meg melóban jó az a 21 fok.
Kitartást Nektek is ebbe a dögvészben! :)

ayu420
Miskolc
 
 


@ayu420:


Jaj ne is mondd. Mi téglaházban lakunk-régi körfolyosós-, földszint. Itt még egész jó, 27 fok körül. De ma 11:40-re volt időpontom az EKG-re.... kimenni a 40 fokba! Uhhh... mikor hazajöttem, rohantam a zuhany alá. Azóta pihegek....

Violetta
 
 


Hello lányok!
Ma volt dokinál, szépen fejlődik a pici, 6. hét végén vagyunk. Hallottunk a szívhangját, pendrive-ra kaptunk pár képet róla :) annyi a probléma, hogy a méhszájhoz hozzáér, de a doki azt mondta később még válozhat. Ne emeljek, maradjak tp-en és pihenjek sokat. Ha nem változik akkor császár lesz a vége.
Hányinger és hányás azóta is tart, néha vannak hangulatingadozásaim, de az inkább rinyálás.. :D
Én is elkezdek könyvet olvasni és felfrissítem az angol tudásom, mert szörnyen unalmas lesz itthon.
A meleg...hát borzasztó, 4 emeletes panelba lakunk, napközben több mint 30 fok van már bent is.
Lassan felkeresem a védőnőt, kíváncsi vagyok milyen. Hallottam róla jót és rosszat is.
Örülök, hogy mindenki jól van a tünetek és a meleg ellenére is. Folyamatosan olvaslak titeket, de nincs mindig erőm írni...( rókakoma kicsit lefáraszt )
Vigyázzatok magatokra! :) majd jelentkezem. És kitartást a melegben! :)
 


@nikimanoka87:
Nekem volt két csúnya összeveszésem a párommal, pedig elég harmonikusan ki szoktunk jönni, de a hormonjaim csak úgy hergeltek. Éreztem, hogy nem akarok veszkedni, de a kis ördög a vállamon csak nem nyugodott. Na meg random dolgokon sírok. Megnéztem pl. A zookeeper's wife filmet, de nem a zsidók gettóba zárásán sírtam, hanem mindig, amikor állatot láttam, akkor meg pláne, amikor haltak az állatok. :-( Meg akkor is könnY Szökik sokszor a szemembe, ha kisbabát látok.

jade87
Nyíregyháza
 
 


@nikimanoka87:
Nekem volt két csúnya összeveszésem a párommal, pedig elég harmonikusan ki szoktunk jönni, de a hormonjaim csak úgy hergeltek. Éreztem, hogy nem akarok veszkedni, de a kis ördög a vállamon csak nem nyugodott. Na meg random dolgokon sírok. Megnéztem pl. A zookeeper's wife filmet, de nem a zsidók gettóba zárásán sírtam, hanem mindig, amikor állatot láttam, akkor meg pláne, amikor haltak az állatok. :-( Meg akkor is könnY Szökik sokszor a szemembe, ha kisbabát látok.

jade87
Nyíregyháza
 
 


@anyucy:
Holnap engem is 11-re vár a védőnő. Aztán délután kocsival megyünk Pestre, onnan szombaton Pécsre... Igazi szaunázás lesz. Még jó, hogy a zombiságom meg a görcseim aránylag elmúltak, különben nem is tudom, hogy.bírnám. Jövő héten meg majd kezdődik a vizsgálat fesztivál (sietnem is kell.mindet elintézni, mert úgy nézki, zároS határidőn belül nyugatabbra vonulunk a térképen), de én a 15-ei ultrahangot várom. :-D Akkor már 10+6 leszek, és elvileg babaféle maszatot kell majd látnom a képernYőn.

jade87
Nyíregyháza
 
 


@hajni9008:
Mi tizesben lakunk és nyugatra néz az ablakunk, redőny nincs, csak egy nem túl sötétítő függöny és egy ventilátor. :-D De mindegy, mert már nem sokáig maradunk, pedig azért szeretem ezt a lakást.
Bocs, hogy így írok, ilyen szakaszosan, de telóról

jade87
Nyíregyháza
 
 


@anyucy:

Úgy tűnik minden rendben. Volt egy kis barnázás. Tegnap voltunk orvosnál újabb UH-n. A petezsák majdnem a duplája (11-12 mm körül van), szikhólyagot látott, és látott egy 2,1 mm-es csöpséget is. :) Sajnos szívhang még nincs, így két hét múlva megint mennem kell UH-ra. Fogalmam nincs, hogy így hány hetes terhes vagyok. :D Szerintem a 6-ik héten járunk. Látott egy pici vérömlenyt a petezsák alatt, írt fel utrogestan-t, hogy szedjem. Szerinte normális, ne izguljak. Aztán remélem, hogy két hét múlva, már adnak valami konkrét dolgokat is. Infó-, papír, stb... Mondjuk nem esett jól a tegnapi UH. Még eléggé kellemetlen így a vizsgálat. Remélem pár nap és elmúlik. Csajok, már csak pár nap meleg és jön a lehűlés állítólag. Mondjuk én szenya módon ma utazom horvátországba, így mindenkinek kitartást és jó egészséget kívánok addig is. A hányinger is el fog múlni lassan, már csak pár hét. ;)

@jade87: A pasik meg bírják, csak a hiszti után egy csizmáskandúros szemrebegtetés kell és el is van felejtve. Ne izgulj, tegnap egy vidám résznél kezdtem el bömbölni egy mesén! :D :D Üdv Nektek! :D


Sziasztok, én is csak pihegek itt bent a mh-en, embertelen a meleg. Már várom a felfrissülést a jövőhétre! Van, akinek van háziállata, főleg macskája? A toxoolazmózis miatt kérdezem. Ti mit tudtok erről?

Violetta
 
 


Toxoplazmózis, bocs.

Violetta
 
 


@anyucy:
Nekünk van egy sziámink. Lassan 1 éves. Nem igazán kéne pucolnom az almot, de ha egyedül vagyok akkor muszáj. Kesztyű, lapát aztán kész. Nem igazán félek a toxoplazmózistól, gyerekként rengeteg állat volt körülöttem, és a mosatlan gyümólcsöt, zöldséget a kertből ettem. Úgy gondolom, hogy már rég átestem rajta, ha nem akkor nem most fogok.
 


Igen, én is így tudom, de ha valaki már átesett, akkor meg tisztíthatja az almot, nem? Nekünk is van egy szibériai cicánk, és most vasárnap hozunk mellé egy kölyköt. Van kutyánk is. Ja és ezt a toxo izét nézik terhesen és én átestem már rajta.

Violetta
 
 


Akkor neked tuti nincs félnivalód :)
 


Nekem most csak teknőseim vannak. Macskám volt nagyon sokáig, biztos voltam már toxos. Aki volt, az immunis már, úGyhogy nyugodtan almozhatsz, anyucy.
Ma voltam védőnőnél, mondtam neki, hogy hamarosan költözünk. XD Kiskönyv megvan, kaptam instrukciókat és mivel apu cukros volt, kell korai cukorterhelésre mennem. Jövő héten elintézem a vérvételt, hogy az biztosan meglegyen, meg még az első genetikai uh-t is itt akarom letudni majd a 21-ei héten. Kicsit sajnálom, mert jófej ez a védőnő, meg a többi is. Egyik mondja a többieknek, hogy van kint egy kínai, másik csaj rohant megnézni, én meg megszólaltam halkan, hogy az én kínaim. XD A nevén is elcsodálkozott a gyakornok kiscsaj, amikor kérdezte apuka adatait. :D Pisim is negatív lett, nem híztam még. A hasam viszont eléggé szúrkál ma. Kicsit kellemetlen, de mondta a védőnő is, hogy feküdjek, polcoljam fel a lábam, meg ne felejtsem a magnerotot. Így fekve szinte nem is érzek semmit. Megszűnhetnének végre ezek a fura "fájások". De gondolom nem fognak, amikor bent rohamtempóban nőnek egyes dolgok, mások meg nyomódnak össze. ><

jade87
Nyíregyháza
 
 


Jade, és merre költöztök, ha nem titok? Én jövő csütörtökön ismerem csak meg a védőnőmet. Ha nagyon antipata lesz, elgondolkodom, hogy átpártolok az érdihez, de ki tudja. Nekem tegnap szurkálgatott sokkal jobban, mint szokott. de a 20. hét körül megint fog és ettől többet. Elsőnél tökre megijedtem, a többieknél meg először elgondolkodtam, majd eszembe jutott, hogy ja, most vagyok 20. hét körül, ez ilyen.

Violetta
 
 


@anyucy:
Úgy néz ki, első körben Pestre (x. Ker.), aztán talán tovább Pécsre, vagy maradunk Pesten. De nem tudom még, mikor helyezzem át a székhelyem, mert a költözéssel fel is kéne mondanom, és akkor lőttek a táppénznek, csak segélyt kapnék.

jade87
Nyíregyháza
 
 


De ha elmész táppénzre, akkor nem kell felmondanod! Nehogy felmondj, mert nem kapsz gyed-et!
Megvan az 1 év munkaviszonyod? A 10. ker nem tudom melyik kh-hoz tartozik.

Violetta
 
 


Úgy látom, hogy a Bajcsy-Zsilinszky kórházhoz.

Violetta
 
 


Sziasztok,

örülök ennek a topiknak, kicsit el vagyok veszve, első gyerek, szülők vidéken.
Olvastam, hogy sokatok szenves az émelygéstől, hányástól. Azt olvastam (hülye internet, máris sok parát gyűjtöttem), hogy az émelygés jó, mert az attól van, hogy a hormonoktól a méh vérellátottsága nő és akinek vannak ilyen tünetei, azoknál kisebb a vetélés esélye. 
Na nekem az a "problémám", hogy konkrétan semmilyen klasszikus tünetem nincs (mármint a mensi elmaradása és a pozitív teszten kívül). Nincsenek hangulatingadozásaim, nem kívánok semmi különöset, nem duzzadnak a cicijeim, nem émelygek, egyszerűen semmi. Emiatt kicsit aggódom. 
A másik dolog, hogy mi 2 évig próbálkoztunk, május 2-án volt egy laparoszkópiás műtétem, ahol endometriózisis részeket távolítottak el. Utána még egy mensesem volt és teherbe is estem. Szóval a dokimmal régi a kapcsolat, ő műtött, vele próbálkoztunk sokáig, természetesen nem is akarok váltani. Viszont augusztus végéig szabin van. Már szeptember 1-jére van időpontom, de akkorra már kb. 11 hetes leszek. Szerintetek addig elmenjek máshova egy első ultrahangra? Vagy fölösleges egy új személlyel stresszelnem magam (azért nehezen viselném, ha egy új személy csinálná a vizsgálatokat), mert bőven elég ha akkor találkozom a megszokott dokival? Szerintetek?
zsuliet
Pomáz
 
 


Szia Zsuliet! Előszöris gratulálok! Igen, ilyeneket én is hallottam, hogy az a jó, ha minél több és minél erősebb tüneted van, de szerintem ez csak valami kitaláció, vagy túlzás, nem tudom. Simán előfordul a fordítottja is. Ismerek olyat nem egyet, akinek az egész 9 hónap alatt, végig semmi tünete nem volt a mensi elmaradása és a has növekedésén kívül. Mégis egészséges gyereket szültek, szóval ne aggódj ezen! Egyébként a doki témával kapcsolatban, ha stresszelne nagyon, akkor inkább várd meg már a szeptember elsejét, DE! Nem akarlak elbizonytalanítani sem, viszont amiatt lenne mégiscsak talán jobb egy uh-ra elmenni-akár fizetős helyre-,hogy nehogy az legyen, hogy kicsit idősebb a baba. Mivel a 12. heti uh nagyon fontos, és ha későn mész, már nem tudják megmérni a nyaki redőt. Szóval gondold át inkább! Mondjuk az is biztos, hogy ha előbb elmész, akkor meg is nyugszol utána, hogy minden rendben van. Szívműködést már biztos, hogy látni fognak. Akármelyik másik orvos meg ad beutalót a védőnőhöz, hozzá is 12 hét előtt el kell menni, valami támogatás függ attól, hogy elmentél-e a 12. hét előtt. De időpontot kell kérni, és mi van, ha nem ad időben, szóval.... viszont a védőnő meg úgy nem fogad, ha semmilyen papírod nincsen a terhesség bizonyítottságáról! 


Violetta
 
 


Sziasztok! 3. napja már reggel is erős émelygésem van, így innentől kávé kilőve! Pedig már kezdtem azt hinni, hogy ezúttal nem fogok megundorodni a kávétól... Helyette hideg italt kortyolgatok. Jobb, de kb csak addig, amíg meg nem iszom, plusz 5 perc. S ráadásul egyre jobban ki vagyok dőlve. Igaz, múlt héten szabin voltam, de pakoltunk a költözés miatt, hulla voltam. Most itt van ez a döglesztő meleg, de annyira kiveszi a lábamból is az erőt, hogy kb úgy érzem magam, mint ha egész nap kirándultam volna! Komolyan... szerencse, hogy még nem kezdődött el az iskola, mert akkor aztán nem tudom, mit csinálnék, amilyen fáradt vagyok most. Remélem, ennyire meleg nem lesz már, mert én tegnap már ott tartottam, hogy 3x zuhanyoztam le.... Na, nem panaszkodom tovább, de remélem, Ti jobban vagytok...

Violetta
 
 


Anyucy és mindenki másnak is aki nehezen bírja, kitartás már ma jön a hideg front!

Nekem néha van hányinger, has puffadán, savam van és fáradt vagyok nagyon. Kb itt kimerül a tünetek, persze a mellé hogy érzem húzódni mintegy izomlázszerüen az alhasamat és érzékenyek a melleim. A meleg szerintem ettől függetlenül is kicsinálna, mert a család aggódik értem pedig nem is tudják, hogy dupla okuk van! ;) 

Hétfőn védőnő és aznap meg is mondom benn a munkahelyemen, hogy legyen idejük gondoskodni a pótlásomról, mert nem egyszerű a munkakör ahol dolgozom. Ráadásul a 3 fős a csoport akik ezt a munkát csináljak a cégnél és abból egy fő augusztus 31-el felmondott, én meg akkor szeretnék lelépni, hát lesz káosz, hogy ha nem sikerül pótolni és egy ember marad csak... Előre felek elmondani benn. :( 

A családnak is lassan szeretnénk elmondani, és gondolkódok valami emlékezetes vagy vicces bejelentésen, valami ajándékkal. Ti terveztek ilyet? Pl Édesapámnak március 8-án van a névnapja és olyanok gondolkodom, hogy veszek neki egy üveg pálinkát egy olyan címkével hogy a legjobb apából lehet a legjobb nagyapa és azzal adom át hogy elő névnapi ajándék! :)

ayu420
Miskolc
 
 


Hello, hát ez a pálinkás nagyon jó ötlet!!! Én csak annyit mondtam anyukámnak, hogy akar-e mégegy unokát. Már attól is majdnem hátast dobott, mert nem értette, miről is van szó hirtelen... dehát mondjuk pláne az első babánál más...  A munkahelyen meg vagy megértik, vagy nem, ez van! De ha van egy kis emberség bennük.... értékeljék, hogy előre szóltál! A többivel meg ne törődj! 
Na, végre megjött a hidegfront! Egész éjjel tárva-nyitva volt az ablakunk. Mérföldekkel jobban érzem magam. Még eddig én nem vettem terhesvitamint, csak folsavat és omega 3-at szedtem, de holnap már veszek vitamint is, hátha erőre kapok.

Violetta
 
 


Sziasztok! Nekem nem indul úgy ez a terhesség ahogy szerettem volna. Igaz semmi tünetem nincs, ami jó hír....viszont reggelre viszkető, égő érzést éreztem odalent és az sem segített a helyzeten, hogy vér is társult hozzá. El is mentem gyorsan az Sztk-ba, nem nagyon tudtam hírtelen hova is menjek.
Ott bármiféle vizsgálat nélkül közölték velem, hogy 12 hetes koráig nem tudják kezelni a problémámat, de végül ultrahangot csinált az orvos. 16mm-es petezsák, magzati elemek láthatók, illetve szívműködés sejthető. Ezeket az infókat is a leletből szedtem ki.
Az ég világon nem mondtak semmit, csak hogy még korai a terhesség és menjek vissza 10 nap múlva. Természetesen a problémám továbbra is fennmradt, amire nagynehezen rábökte a doki, hogy kenjem be canestennel és a kezembe nyomott egy terhesvitamin prospektusát a névjegykártyájával együtt.
Megfogadtam, ha bármi történik inkább megyek magánba, de soha többet sztk. 


Kép
 
 


@niko09:
Probalj meg nem aggodni, remelhetoleg csak gombas fertozes es az irritacio okozza a verzest. Azt talan gyogyszertarban is meg tudjak mondani h canesten oke e az elso trimeszterben. Sajnos vannak ilyen paraszt dokik, ha meg vmi gyogyszeres kezelesrol van szo a legtobb ossze-vissza beszel, no comment... :roll:

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
 
 
 
 


@niko09:


Szia Niko!
Jajj... hát ez nem hangzik jól. Gondolom,  vmi fertőzés lehet. Milyen bunkók már ott az sztk-ban! Nekem szeretncsém van, mert sok helyről hallom, hogy az sztk milyen gáz. De itt a 11. kerben nem. Nem is értem, hogy mondhattak ekkora baromságot, hisz ha hormonális probléma van, akkor fel kellett volna írjanak neked utrogestant, ami  segít ezen. Nyilván, ha más baj van, akkor azon nem segít, de ha azért vérzel, akkor elmúlik tőle. Mikor is mész magánba? Szerintem előrébb kellene hozni az időpontot.

Violetta
 
 


Phajni, hogy vagy? Jé, Te már holnap betöltöd a 10 hetet! Mikor mész nyaki redő vizsgálatra? Te mész legelőbb, közülünk, ha jól tudom.

Violetta
 
 


@pphajni: Kicsit nyugodtabb vagyok azért, hiába voltak bunkók, legalább meg tudtam 1-2 dolgot.


@anyucy: Pénteken megyek a dokimhoz vizsgálatra. Addig valahogy kibírom, remélem nem fog erősödni vagy ilyesmi. A canesten papírján rajta van hogy az első trimeszterben nem ajánlott, de vagy azt használom vagy mosogatom intimoval. Nem merek mást használni amíg nem beszélek a rendes dokimmal.





Kép
 
 


Sziasztok, suru volt a het, bocsanat h eltuntem :oops: Hetfon voltam kombinalt teszt vervetelen, volt gyors ultrahang is, a baba akkor volt 2,14 cm :lol: Akkor voltam 8+6, az orvos 8+5nek merte ugyh mar csak 1 nap "lemaradasban" van :wink: Aug 28ra kaptam idopontot a 12. heti UHra, akkor leszek 12+6.
Penteken sikerult beszereznem jofogasrol egy magzati szivhanghallgatot es masodik nekifutasra meg is talaltam vele a szivverest, annyira jo es megnyugtato hallani... Eleg sokat izgultam mostanaban mert kezd elcsitulni a hanyingerem es annyi rosszat olvasni ezel kapcsolatban de igy par naponta csak meghallgatom h minden rendben van e :D
Hetvegen megvolt a nagy csaladi bejelentes, orult mindenki, persze szamitottak ra mert tudtak h szeretnenk masodik babat.
Ma voltam ujra vervetelen a pajzsmirigy miatt, letelt a 4 het miota szedem a gyogyszert. Este kuldik az eredmenyt emailben, hat kivancsi leszek... :roll: :D

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron