Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Szeretnek csatlakozni hozzatok, ha befogadtok. Ma vagyok 28 hetes kismama, december 8-ra varjuk a kisfiunkat, a novere jovo heten lesz masfel eves. Probalok majd visszaolvasni, hogy megismerjelek Titeket, de a Nagyteso mellett nincs sok szabadidom :)
 
 


@noix21:
Üdv itt! :-)

Úgy tűnik most kissé csönd van. De hamarosan sorba jönnek majd ujra a harmadik 30.heti genetikai uh-ok és beszámolók... Igaz? ;-)
Mi kedden megyünk.

Egyre több babacuccunk van. Most már van cuki ágyneműgarnitúránk és függönyünk, ja, és a babakocsit is beszereztük! ;-) :-)
Most kismamakabátot vadásznék téli verzióban, de vagy irtó drágák vagy nem jók... :oops:

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Halihó emberek!

Mindenki úgy eltünt :cry:

Ki hogy áll babadolgok beszerzésével?

30.heti nagy Uh kinek volt már meg?

Ki milyen dolgokkal szembesül itt a harmadik trimeszter elején?

Szülésznőtök van? Szülésfelkészítőre ki megy és hova?

Tudom sokszor vacakol ez a babanet, de ha épp működik, írjatok...ne haljon már ki ez a fórum!
:-o

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 

 
 

Sziasztok!
Velem nincs semmi különleges. Kislányunk lesz, egyre nagyobb a hasam, nehéz hajolgatni... amúgy teljesen jól vagyunk. Mi még költözés előtt vagyunk, most dobozokkal élünk. Nem vettünk semmit eddig, bár szerintem nem is nagyon fogunk. nagyon sok dolgot fogunk kapni. Most ajánlottak fel egy negyedik babaágyat.. Van már 2 babakocsink, szóval lesz mindenünk az tuti. Még nem tudjuk mikor költözünk, remélhetőleg december elejéig rendeződik ez a lakásdolog. Én a máv kórházban fogok szülni, most a neten nagyon jókat olvastam róla, ami megnyugtató. El kell kezdjek most már tornára járni és szülésfelkészítőre. kb ennyi. 
Szép napot nektek!
 
 


Sziasztok!


@noix21: Üdv köztünk


@kicsititi: Én nem tűntem el, de senki nem írt semmit, így nem volt téma. Mi 4 hetente járunk uh-ra, így holnap megyünk a 28 hetesre, már nagyon várom.  Szerencsére jól vagyunk, a kisasszony sokat mocorog. 
Szülésznőm nincs, pont holnap akarok az orvosommal erről beszélni, hogy van-e akit ajánl, érdemes-e fogadni. SOTE II-n fogok szülni, oda megyek szülésfelkészítőre, de még nem tudom mikor. 

Akinek fogadott orvosa van, az megbeszélte már vele, hogy mennyit kér a szülésért?! 
Babadolgokból egyenlőre csak ruhaneműket, törölközőket, kis apróságokat vásároltunk, a babakocsit most rendeltem meg.  A bútorokat és egyebeket a október-novemberben fogjuk megvenni, mert még készül a babaszoba. 
Nekem egyenlőre nagy változást még nem hozott a 3. trimeszter. Többiek? Hogy vagytok? 




 


Sziasztok Kismamik,

noix21:ÜDV itt közöttünk!

Én rendszeresen benézek, de senki nem ír, pedig lenne aztán közös témánk.

Itt Svájcban nincsen fogadott/sztk/magán... orvos.Itt másképp működik.Privát biztosítás van, minden vizsgálat után kapjuk postán a számlát, amit továbbítunk a biztosítónak, aki eldönti, h átvállalja-e a költséget.
Van nőgyőgyászom, aki végigvezeti a terhességet, de, ha beindul a szülés, akkor irány a kórház, ahol Ő nincs ott, mert nem ott dolgozik.Az ügyeletben lévő orvos, szülésznő vezeti le a szülést.
Itt nincs hálapénz,boríték....stb., cserébe annyiba kerül egy havi biztosítás, mint otthon egy komplett terhesség magándokinál.

Jövő héten megyünk dokihoz, majd írom, h mekkora a Picúr, Nálatok mekkorák már a Babák?
Sokat keményedék, Ti, h vagytok?
 


Sziasztok.

Mi ma voltunk nagy uh-on. Minden rendben volt, ismét nagyot nőtt a kislegény már 1450g-ot nyom, sajna a hosszt nem tudom. Ez a hasamon is látszik. Sokat ficánkol odabent. Szépen kinyomja magát, rugdos és hullámzik a hasam. Már ruhán keresztül is látszik mit produkál. Ja és csuklik időnként. :-)
Szerencsére nagyon ritkán keményedik a pocim(vagy csak nem veszem észre).
Viszont ami nagyon zavaró az a gyomorégés és hogy este sokszor kinlódok az elhelyezkedéssel. Feszül, kényelmetlen a pocakom, és a babó is olyankor nyomakodik ezerrel. Elég felületesen alszom ami nem jó, de délután tudok kompenzálni valamelyedt.
Ma voltunk szülésznőnél is. Nagyon rendes és mindent elmond. Szuper lesz vele szülni. :-) Persze ott lesz a férjem és a dokim is. :-D
Szülésfelkészítőre ha van olyan témakör beülünk a korházba, de a szülésznő részletesen elmond mindent.

Októberre meglesz minden ami kell a babának.
Már elkezdtem összeírni és félretenni 1-2 dolgot, amit a kórházi bőröndbe kell majd rakni. November elején összeállítjuk, bepakolunk. :-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Sziasztok!


@sandra84: Hát igen, Svájcban sok minden másképp működik. 


@kicsititi: Az igen, szép nagy a kispasi  Hol fogsz szülni? 
Mi is tegnap este voltunk UH-n. Ma léptünk a 28. hétbe. A kisasszony kb 1200gr, a hosszát pontosan nekünk se tudták megmondani, de azt mondta a doki, hogy az biztos, hogy hosszabb az átlagnál a méretei alapján. Bár mi sem vagyunk alacsonyak, szóval ez nem meglepő. A lényeg, hogy minden a legnagyobb rendben van!  Nem akarta megmutatni a pofiját, mindig oda tette a kis kezeit. 
Én sem alszom túl jól, mert éjjel 3 óránként kelek pisilni.  Valamint nekem nagyon hiányzik a hasonalvás.. Emiatt sokat forgolódok. 
Többiek? Ki hogyan viseli? Keményedni szoktatok? Milyen érzés?
Nálam csak az szokott lenni, hogy amikor forgolódik a baba, akkor nagyon feszül a pocakom, ez keményedésnek számít? 

 


@csilla1986:
Szia.
Bocsi a megkésett válaszért a kérdésedre.
A Szent Imre Korházban fogok szülni.
Keményedni szerencsére ritkán keményedek. Inkább este, vagy ha rossz pózba helyezkedek pl.ülésnél, fekvésnél, illetve cipekedés közben-után, de volt hogy olyat ettem amitől becsikart majd ment a hasam és az váltotta ki. Úgy tudnám leírni, mintha kellemetlenül szinte fájósan szinte az egész hasad megfeszülne és közben elnehezedik és olyan mintha páncéllá alakulna. Ja, és ténylegesen kemény tapintatu mindenhol. Ez tart néhány másodpercig, maximum 1percig. Olyankor jó leülni feküdni kényelmesen. Amikor szűnik, akkor plyan mintha kioldana a páncél és elmulik a kellemetlen fájdalom.
A poci feszülése nálam tovább tart, visszatérő, ha pozicionálom magam máshogy akkor megszűnik, a baba mozgását néha követi (főleg ha kitolja magát az egyik oldalra), a poci az puha ha ráteszem a kezem, nincs elnehezedve.
Szerintem amikor a baba forgolódik csak feszül a pocid, a bőröd. ;-)

Ha már keményedés...
Tegnap elrontottam a gyomrom... Úgy csikart a hasam, és lett egy jó kis hasmenésem.... alig tudtam menni. Épp kiértem a mosdóba. Na akkor a csikarás és gyomorfájás mellé egy keményedés nem hiányzott...
Ma már jobb, csak "tisztulok" még... Úgyhogy ma diéta, és vízpótlás...

:oops: :roll:

Kivel mizujs egyébként?

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


@kicsititi:
Köszönöm a választ. Ebből legalább rájöttem, hogy szokott keményedni a pocakom, és nem csak akkor amikor a baba forgolódik. Általában a frontváltozásoknál jellemző, illetve ha mozgalmasabb napom van.
Hogy vagy? Javult már a gyomrod?
Mi jól vagyunk szerencsére, nekem az a furcsa hogy mostanában már nincsenek annyira hatalmas rugások a pocakomban. Mocorogni mocorog, de nem olyan "vadul" mint előtte előfordult. Azt mondják kevesebb a helye és már nem tud olyan nagy mozdulatokat produkálni. :-)
Többiek? Hogy vagytok?
 


@csilla1986:
Szia.
Igen jobb egy picivel. Szerencsére olyan igazi hasmenés már nincs, de vigyázok még mit és mennyit eszek, és sokat iszok. A gyomrom sem fáj, csak esténként ég, szinte mindentől, de ez már megvan egy pár hete...
Igen, egyre kevesebb a helye elvileg...
A mi kicsink azért még tud rugni ha akar egész határozottan, de inkább ide-oda úszkál, kinyomja magát, és rengeteget érzem napközben. :-)

Ma megyünk kókuszmatracot venni. Holnap pedig 4D babamozira. Alig várjuk ;-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Sziasztok ,

Mi ma voltunk ultrahangon(amúgy minden héten járunk, de ott csak a méhszájat mérik ultrahanggal), ma viszont a Picúrt mérték, és már 1400g, olyan boldogok vagyunk!!!

Nekem volt a keményedéssel problémám, napokon keresztül keményedtem.A dokitól Bryophyllum nevű gyógynövényes rágótablettát kaptam, itt Svájcban koraszülés megelőzésére használják, és nagyon meg vagyok vele elégedve!Pedig már úgy volt, h kórház lesz, nem tudtam felkelni az ágyból, annyira keményedtem, a magnézium semmit sem ért.
Nem tudom, h Magyarországon lehet-e kapni, egy próbát megér.Itt, főleg az ikresek, úgy szedik, mint a cukorkát.Tényleg nagyon jó!


 


@kicsititi:
Kellett nekem mondani, hogy nem mocorog olyan erősen... Este annyira beindult, hogy csak hullámzott a hasam :lol: Ezek szerint nyugisabb napjai voltak csak, de van még helye tombolni. :-D
Sajnos ez a gyomorégés elég gyakori tünet, sok kismamától hallom. Nekem még csak egyszer-kétszer volt, ha tele ettem magam.
Kókuszmatracot hol néztètek?
 


@sandra84:
Szia, szépen fejlődtök ti is :-)
Köszi a tippet a gyógynövényes rágótablettával kapcsolatban, utána néztem és tényleg jókat írnak róla. Szerencsére én csak párszor keményedek egy nap, inkább akkor ha mozgalmas napom van, egyenlőre csak megemelem a magnéziumot aztán ha az nem segít, megkérdezem az orvosomat erről a csodaszerről. :-D
 


Hali.

Minimanoban vettük meg (16e) ott vettünk még szoptatós melltartót, bele betétet, cuki kapucnis törölközőt (kissé elszállt áron :shock:) körömvágó ollót, cumisüveget.
Viszont érdemes megkérdezni gyógyszertárban, hogy mennyi a betegalátét. Pelenka alátét helyett. Ugyanaz a kettő gyakorlatilag, csak nem macis, figurás stb. ;-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Sziasztok kismamák!

Tudom, én is nagyon eltűntem, de sűrű és bonyolult hetek állnak mögöttünk. Átgondoltuk, hogy a lakásunkban addig tudunk marani, amíg mászni nem kezdenének a gyerekek, ehhez pedig már végképp nem lenne hely. Két kisbabával pedig nem lenne majd egyszerű lakás után kajtatni, most még meg tudtuk tenni. Így minden időnk lakásnézegetéssel telt, és sikerült is egyet találnunk, tavasszal tudunk majd átköltözni. A nagylányom meg ötödikes lett, ég és föld az alsó és a felső tagozat közötti különbség, neki is sokat kell segítenem. Így sajnos a babacuccok beszerzésével eléggé elmaradtunk, pedig sürget az idő, kicsit parázok, hogy hamarabb be kell majd feküdnöm a kórházba.
Én egy hete voltam uh-n, akkor mindketten 1100 grammosak voltak (27+0) és minden rendben volt velük. 2 hét múlva megyek újra. A vérképem elég ramaty. Cukorterhelésem nem volt, mert ir-es vagyok, diétázom és 3 hetente járok ezzel laborba meg orvoshoz. Haematológiára is eddig 3 hetente mentem, most már majd hetente kell, mert mindig rosszabbak az eredmények, de a gyógyszeres kezelés megkezdését addig húzzuk, ameddig lehet. Amúgy nincs panaszom, talán csak az, hogy a utóbbi napokban (lehet, hogy az idegeskedés miatt) néha fájdogál a köldököm körül. Pocaktartót hordok, tényleg nagyon kényelmes, köszi Trish az ajánlást!
Aludni én sem nagyon tudok, kényelmetlen is, az alsó baba folyton rugdal, ha fekszem, és idegileg sem vagyok a legjobb állapotban. Sajnálom, hogy a babákra és a várva-várt állapotomra nem tudok úgy koncentrálni, megélni ezt a csodát.
Vigyázzatok magatokra!

twinner
Budapest
 
 


Sziasztok! Bocsi a nagy csondert. Elfelejtettem beallitani, hogy ertesitest kapjak a bejegyzesekrol, ezert is tuntem el. Na meg a masfel eves lanyom mellett sem unatkozom :) Mi is lakascsereben vagyunk, egyelore bizonytalan, hogy szules elott tudunk-e koltozni... A lanyomat jovo hettol kezdem beszokatni a bolcsibe. Kozben a terheleses eredmenyem 7.8 lett, igy ket hetente jarok vervetelre es diabetologiara. Menzesz szerint december 15-re, 12. heti uh szerint december 8-ra vagyok kiirva. A Sote II-on fogok szulni Antritter Zsofianal. A lanyommal surgossegi csaszar lett a vege, mert nem tudott kibujni a kitolasnal. Most ujra probalkozom a termeszetes szulessel es nagyon bizakodo vagyok :) Tegnap voltunk 30. heti ultrahangon. A fiunk becsult sulya 1540g. Nem lesz picike... Bar az Apukaja sem az :)
A reflux engem is kinoz lefekveskor. Gaviscont hasznalok ra, egesz jol mukodik :)
A dokinenimnek nincs tarifaja a szulesre, ugy erzi, mindenki a zsebenek megfeleloen adjon. Ez nekem nagyon szimpi! A lanyomat az Uzsokiban szultem fogadott orvos nelkul. A korhazzal nagyon elegedett voltam. Most picit izgulok, milyen lesz a Sote II es foleg, hogy milyen lesz a nagylanyom nelkul az a par nap :-/

Lilypie Premature Baby tickers
 
 


Sziasztok! 

Már elég rég írtam, csak összejöttek a dolgok. Mint tudjátok, 24 hetesen váltottam orvost, költözés miatt. 25. héten felkerestem egy másik dokit...semmi nincs vele letisztázva, csak a 32.hétre hívott vissza...pedig terhességi cukrom van. Időközben megtudtam egy helyi face csoportból, hogy ha inzulinra kerül sor, akkor nem is szülhetek ott, ahol dolgozik. Holnap felkeresem és tisztázom a dolgokat. 
Szombaton pedig 5Dre megyünk. 

Ja, hétvégén majdnem kórházba kerültem, láz miatt! Begyulladt a torkom, és a házinorvosom semmit nem írt rá, a cukor miatt....elegem lett belőle is. 




picibaba.hu vonalzó
 


@judit0702:
En is GDM-es vagyok, de azzal a nogyogyaszom nem foglalkozik, csak a diabetologian. Kb. ugyanennyi idore rendelt vissza engem is.
Most hogy all a cukrod? Inzulin is kell, nem eleg a dieta? :shock: Nem is hallottam meg ilyet, hogy van ahol diabetesszel nem lehet szulni :( Tenyleg tisztazd a dokival! Sajnalom, hogy ilyen helyzetbe kerultel, de fontos, hogy probalj nyugodt maradni,mert a stressz nagyon rosszul hat a cukorra es ezaltal a babanak is arthat :( Kitartas!!! Es jo babamozit!!!;)

Lilypie Premature Baby tickers
 
 


@judit0702:
Torokra egyebkent akkor sem nagyon adnak semmit, ha nem vagy cukros varandoskent. Legjobb a sos vizzel gargarizalas vagy/es az Aloe First... A mostani varandossagom alatt mar harom ilyen nyavalyan mentem at, egyutterzek Veled :(

Lilypie Premature Baby tickers
 
 


@noix21:


Nem is kell foglalkoznia, de úgy tudom, hogy UHn azért 4 hetente ránéznek. Lehet GDMmel, csak ha inzulinra kerülne sor, akkor nem. Egyelőre elég a diéta, de én úgy tudom, hogy a 32-34. hét körül romolhat.  Ebben a megyében csak 1 helyen lehet inzulinnal szülni.
Már 2x voltam cukorprofilon egymás utáni héten. Ez úgy néz ki, hogy szobát nem biztosítanak, vigyek kaját, mert a 3 főétkezések után nézik a cukrot. Reggel 7-től este 7-ig ülök egyik padról a másikra, mert haza jönni nincs időm. 
Hétfőn ismét megyek....Vettem cukormérőt, itthon a héten mérem, a vacsora utáni nem mindig jó, de már sejtem mi a hiba.
Én nagyon ritkán vagyok beteg, de ha elkap... Nekem semmit nem ér a sós víz. 2 ügyeletes nőgyógyász is azt mondta, hogy valamit kellett volna adnia...írt fel az egyik Semicillint. Mivel a láz sokkal veszélyesebb, mint az antibiotikum. Nagyon sok stressz ért a terhességem alatt, szerintem ez a cukorprobléma is azért alakult ki. 


picibaba.hu vonalzó
 


@judit0702:


Te szegény, ez engem is lesokkolt, h láz esetén nem adtak gyógyszert, a láz nagyon veszélyes a kismamáknál!Felelőtlen az az orvos, keress helyette másikat!
Nem egyszerű a terhességed, de kitartás, már nincs sok hátra, aztán kárpótol mindenért az a  Picúr a pocakodban!

Várjuk az 5D UH élménybeszámolódat.

Jobbulást Neked, és kitartás, vigyázz Magatokra
 


@judit0702:
Hu, de sajnalom, hogy igy osszejottek a dolgok! :( Ez igy tenyleg eleg sok(k) :( Az pedig teny, hogy a laz nagyobb kockazat lehet, mint a gyogyszer a babara nezve. Masik dokit nem kereshetsz vagy nincs orvos ismerosod? Jobban vagy azota?

Most koncentralj a babamozira es toltodj fel!!!Biztos nagy elmeny lesz ;) Ha dieta-ugyben tudok segiteni, irj. Evek ota dietazom.

Lilypie Premature Baby tickers
 
 


Köszi lányok! :) 
A házi orvosommal ezek után nem vagyok hajlandó beszélni, már el is inditottam, hogy masikhoz jarjak.
Voltam ma a nőgyógyásznál is, hogy megkérdezzem, tényleg nem szülhetek-e nála, ha inzulinra kerül sor. 
Azt mondta, így van. Rám bízza a döntést, hogy most váltok-e orvost...vagy maradok-e nála.
Akit ő ajánlott, elég fiatal....
Szerintetek mit csináljak? Keressek fel egy új orvost (ő lenne a 3. a terhességem alatt....) vagy reménykedjek, hogy elég a diéta és szülhetek a mostaninál? (nála ma voltam másodszor, tehát annyira nem kötòdök hozzá, de tapasztalt főorvos).



picibaba.hu vonalzó
 


@judit0702:
Nekem is fiatal a nogyogyaszom, viszont ennek jocskan van elonye is ;) Lelkes, alapos, nagyon odafigyel a reszletekre is es nem vaskalapos ;) Picit kerdezz utana helyi forumon, facebook csoportban, milyen velemenyek vannak rola es ne felj valtani. Lehet, hogy meg jobban is jarsz!!!

Lilypie Premature Baby tickers
 
 


@noix21:


Ma írtam neki egy e-mailt. :) Remélem, még a hétvégén válaszol.
A mai 5Dről: 

Voltunk, de teljesen feleslegesen, mert a kislányom, megint bújócskázott. Majd visszamegyünk, ha vissza...Viszont, eléggè aggódom...
Bár tegnap nézte UHn orvos is, és azt mondta, hogy minden rendben megfelel a korának, placenta normális szerkezetű stb. A szonográfus azt mondta, hogy a méhlepény kicsit vastagabb, 58 mm. Az orvossal erről konkrétan nem beszéltünk, de a normális szerkezetből arra következtettem, hogy nincs gond. Utána néztem az interneten es találtam egy táblázatot...a 40. héten szokott 30 akármennyi lenni....
Remélem, hogy csak elírás történt.....


picibaba.hu vonalzó
 


@judit0702:
Szia.
Az 5D-vel kapcsolatban csak annyit mondanék, hogy az arra jó hogy mozizz egyet, lásd a babát (már ha engedi :-)) de bízz a saját nőgyógyász orvosodban. Nekem nem mért az orvosom ilyet hogy méhlepény vastagság... A babát nézte ugyebár, a köldökzsinór és lepény áramlását és állapotát, a magzatvíz mennyiséget, a lepény érettségét (0 lett ami azt jelenti nincs még meszesedés) a méhnyak hosszát és formáját és a méhszájat.
Szerintem ezek a leglényegesebbek. Nálunk a 4D-n 1700g-ra becsülte a súlyát, +-250g eltéréssel.... Egy héttel előtte a nődokim 1450g-ot állapított meg. Nem hiszem hogy 29ről 30ra 300g gyarapodás történne...mert ha ilyeny ütemű a növekedés akkor majdnem 5kg gyereket szülnék a 40.hétre...
Szkeptikus vagyok az ilyen "leletekkel" kapcsolatosan. A babamozi az csak babamozi...
Ez az én meglátásom.
Ne aggódj. Minden ok lesz.
Javaslom próbálj tanulni egy kis relaxációt légzéssel egybefűzve. És vedd körül magad segítő és pozitív világszemléletű emberekkel akikkel sokat lehet beszélni, nevetni. ;-) :-) Sokat segít. ;-)
Vigyázz magadra! :-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


@kicsititi:


A méhlepény vastagság szintén az érettségre utal. Természetesen én is inkább az orvosoknak hiszek, de mivel a többiek mondták, hogy írjak majd az 5D után, ezért mertem panaszkodni ismételten. 
A 24. hétig mondhatni egy álom volt a terhességem, aztán jöttek problémák, a cukor miatt számos vizsgálat, így nincs időm relaxációs technikák elsajátítására és szükségem sem  
Ismeretlenül is megállapítod, hogy milyen emberekre van szükségem és mit kellene tennem ..szerencsére ilyen a családom, férjem..illetve más közösségeknek is tagja vagyok, ahol mindenről lehet beszélni (itt is így van, tisztelet a kivételnek), nem csak a pozítívumokról és akkor, ha minden rendben van. 
Problémamentes terhességet kívánok a hátralévő időre mindenkinek és boldog babázást!

picibaba.hu vonalzó
 


Sziasztok!

Judit0702, nem vagy egyedül, nekem is orvost és kórházat kell váltanom az állapotom miatt. :( Sőt, lehet, hogy be is kell majd feküdnöm az új helyre. Én is teljesen kivagyok. Egy hete azon gondolkozom, milyen bíztató választ írjak neked, valami pozitívat, de nem süketdumát akartam, hát, sajnos nem tudok mit írni. Én is tanácstalan, csalódott és ijedt vagyok.
Remélem, mindenki másnál minden O.K.
Vigyázzatok magatokra!
twinner
Budapest
 
 


@twinner:


Mi történt? 



picibaba.hu vonalzó
 


Sziasztok Kismamák!
Két hete szültem Szegeden. Hazajövetelkor elküldtem a férjemet, hogy hozzon nekem hálós bugyit még, de szegénynek fogalma sem volt, hogy én az eldobható papírbugyóra gondoltam, a gyógyszertárban pedig mosható tenafixes bugyit adtak neki. Bár a csomag föl van bontva, de egy darabot sem használtam belőle, mert már volt eleve ilyenem. Szeretnék megválni tőle, érdekel valakit? :) A mérete M-es, 5db van benne. Eredetileg 1600Ft volt, de természetesen olcsóbban odaadnám. :)
További jó várakozást és kitartást nektek! :) https://encrypted-tbn0.gstatic.com/imag ... xk-PcCqJ8-
 


@judit0702:


Olyan alacsony már a vérlemezke számom, hogy át kellett irányítani a klinikára. Kedden reggel kell bejelentkeznem, lehet, hogy bent tartanak. Nagyon remélem, hogy nem, ha lehet, szeretnék pár nap haladékot kérni, hogy rendezzem az itthoni (babáknak kell még pár dolgot beszerezni) és a lakásvásárlási (meghatalmazásokat írni, ügyvéddel ellenjegyeztetni) dolgokat. A lányomat sem készítettem fel erre, hogy két hónapig nélkülöznie kelljen. Egyébként jól érzem magam, aktív vagyok, annyi mindent tudnék még intézni... és bent csak gyengülnék. De ha kell, hát muszáj. Mindhármunk egészsége a legfontosabb. Attól is félek, hogy állnak majd ott hozzám, biztos nagyon fognak örülni, hogy a 30. héten mindenféle problémával beesek hozzájuk. Remélem, tudok még írni, azaz hazajöhetek.
twinner
Budapest
 
 


@twinner: zorítok h ne jelljen befeküdnöd.

Sziasztok! Jó régen voltam már. Mi voltunk 4d uh-on a 28. Héten. 1400 g volt. Csatolok képet.

Minden rendben a pici lánnyal. 25-én ismét uh lesz. 32 hetes leszek.

Mi is megvettük a kiságyat, babakocsit. Kimostam és kivasaltam már az összes ruciját. Beszereztem egy szopipárnát használtan. Megvan a kiskádja a fürdőlepedője, egy csomag pelusa és a hazajövős ruhája is. Nagyon várom a decembert. Máskor a karácsony miatt várom csak de most a nagy találkozás miatt. Biztosan lassan fognak telni az utolsó hetek.
Panaszom csak annyi, hogy hetek óta a jobb mellem alatt húzódik, fájdogál.
 
 
 
 


Nem sikerül csatolni a képet.

Lilypie Pregnancy tickers
 
 
 
 


Kislányunk 28 hetesen.


Lilypie Pregnancy tickers
 
 
 
 


Caroline4, nagyon szép a babód!
Judit0702, mi újság veletek?
Többiek, jól vagytok?
Én múlt kedden saját felelősségre kaptam 6 napot, amit sikerült nagyon hasznosan tölteni. Hétfőn reggel viszont be kellett feküdnöm, és már csak hármasban mehetünk haza. Terápiát még nem kapok, minden nap van ctg, hetente labor, két hetente uh. Kaptunk már egy tüdőérlelőt. Bár a nagylányom nagyon hiányzik, itt biztonságban vagyok. Csak minden napra jut rémtörténet, amiket nagyon nehezen viselek.
Vigyázzatok magatokra, jó várakozást kívánok mindenkinek!
twinner
Budapest
 
 


@twinner:
Kitartás! Csak a szépre, jóra gondolj. Minden rendben lesz.

Lilypie Pregnancy tickers
 
 
 
 


Sziasztok Kismamik

Most aztán Mindenki jól eltűnt!
Mi holnap megyünk orvoshoz, végre UH.
Ma fogászaton voltam, de hála semmit nem kellett csinálni, pici ínygyulladás , a hormonok miatt.
Tegnap nagyon elvágtat az ujjamat zöldség szeletelés közben, most azon parázok, h nem-e tudott valami baci bejutni(tetanusz, vagy toxoplasma).Mindig keresek magamnak okot a parára.Majd holnap rákérdezek a dokinál.
Szép dolog ez a várandóság(van akinek biztosan), de én már alig várom, h itt legyen a Picúr.Nem gondoltam, h ilyen Paramami leszek, de ez van.

Remélem Mindenki jól van, adjatok valami jelet Magatokról, h jól vagytok!
Mekkorák a babák, kész vannak-e a szobácskák.......stb.

twinner:kitartást a kórházban, ott legalább figyelnek rátok, jó helyen vagytok.

szép Napocskát
 


Sziasztok!

Mi csütörtök óta kórházban vagyunk. Fenyegető koraszülès volt a diagnózis. Elkezdtem vérezgetni, a méhszáj értékem 1000. Ctg, nst rendben. Súlya szerint 1.héttel kevesebb. De elég kapkodva nézték meg. Csütörtökön csinálnak még cukorprofilt, fogalmam nincs mikor engednek haza, fogadott orvos a héten szabin.
Elég sok babaholmit beszereztünk, de most igy felgyorsítottuk a dolgokat.



picibaba.hu vonalzó
 


@sandra84:
Szia!
A fogíny gyulladásra nekem a paradontax fogkrémet ajánlotta a fogorvos, és szerencsére segített.
Ne parázz, minden rendben lesz! :-D
Mi a múlthéten voltunk dokinál, de sajnos csak helyettesítő orvos volt. A picivel minden rendben, a 31.hét végén 1800 gr-ra becsülték, és már befordult irányba, reméljük így is marad :lol: Sokat mocorog!
Nálunk csak a babaszobával adódott egy kis gond. A házunk emeletes, de a felső szint nem volt befejezve, mert mindig azt mondtuk, hogy majd ha jön a pici. Nyár elején felkértünk egy kivitelezőt, és megállapodtunk hogy augusztus-szeptemberben elkezdi. Ez egészen októberig húzódott, végül el sem kezdte a munkálatokat. Most kapkodás, új szakemberek keresése és bizakodás, hogy minden elkészül mire jön a kisasszony. :roll:
Babakocsi, ruhácskák, bébiőr, stb-stb beszerezve.
Ki hogy áll?

Twinner: kitartás!!!
 


Nálunk minden rendben. Nem tudjuk még mikor költözünk. mielőtt elmegyünk a jelenlegi garzonunkból fel kell ezt is újítsuk befektetési céllal és egy másik lakást is. Hogy aztán a másik lakásba beköltözhessen az a rokon, aki jelenleg ott lakik ahova mennénk. Tehát 3 lakást kéne helyre rántani, és az utolsó lesz az ahova mi megyünk. Nehéz mestereket találni. Remélhetőleg lesz egy rendes szobánk mire megszületik a bébi.
 
 


Sziasztok!

Hogy vagytok?
Én egyre nehezebben mászkálok a nagy pocakkal. Nagyon húzza már a derekamat. Háton szinte két percet sem bírok lenni mert nem kapok levegőt. Éjjel 2x is ki kell mennem pisilni, így nappal elég álmos, fáradt vagyok. Az ágyon való megfordulás olyan mértékű szuszogással és lihegéssel jár mibtha futottam volna az udvaron egy kört.

Nálatok hogy van ez?

A baba a 32. Heti uh-on harántfekvésben volt. De a doki szerint még be fog fordulni. Hát most betöltött 34. Héten járok. Remélem fejvégű már. Volt egy két nap mikor nagy nagy mozgásokat éreztem. Gondolom fordult. Remélem.

Nagyon várom már a szülést. Mert már nagyon fárasztó, hogy még egy zoknit is kínlódva húzok fel. Na és persze, mert nagyon szeretném már látni a picit.

Hamarosan eljön a 36. Heti uh és beindul a heti nst-re járás is.

Írjatok magatokról. Nálatok mi a helyzet?

Ki az aki december elejére van kiírva. Nekem dec. 22 a dátum.
 
 
 
 


@caroline4:
Szia-Sziasztok!
Én jól vagyok, jelenleg a 35. hétben (decembert 15. a kiírt időpont)
:-D
Nálam az ülés a gyengepont, sokáig sem székben, sem autóban nem tudok ülni, mert akkor nagyon elkezd fàjni a hátam. Az éjjeli 2-3szori pisilés nálam már régen állandósult, így mondhatom megszoktam. Sokat forgolódok éjjel és mindig melegem van :roll: a férjem meg megfagy mellettem, régen ez fordítva volt :lol:
Én a héten voltam uh-n, szerencsére irányba van fordulva kisasszony és a méhlepény, magzatvíz is rendben. Méhszáj zárt, de már puhul.
Voltunk szülésfelkészítőn, így egyre többet gondolok a szülésre, hogy vajon milyen lesz?! :-)
Várom a picit, de egyenlőre még jobb ha bent marad, mert a szobája még nincs kész :roll:
Többiek hogy vagytok? A kórházi csomagot összekészítették már?
Írjatok! :lol:
 


Sziasztok!

Már csak 5 hét a legutóbbi vizsgálat szerint. 
Az alvás nálunk is nehezen megy, sokat kelek pisilni én is, nehezen helyezkedek, fordulok egyik oldalról a másikra. 
Napközben és éjjel néha légszomjam van, ja és a jó kis gyomorégés...
Ti is küzdötök a derék-medence-szeméremcsont-csípő körüli fájdalmakkal? Kezd lecsúszni a babó és most már nyom ott mindent. 
Kórházi pakk összerámolva.
Várjuk a nagy napot!

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


@kicsititi:
Szia!
Nálam a medencefájdalom a jellemző, néha úgy megyek mint akit fenékbe rúgtak :lol: Gondolom készül a testünk a szülésre.
A kórházi csomagot pár napon belül összekészítem én is. ;-)

Már nem sok van hátra :-D
 


@csilla1986 ugyanakkorra vagyunk kiirva, nekem is dec 15 (eredetileg dec 22 csak egy hettel elobbre tettek az UH alapjan), csak mi fiut varunk.
Ugyanez van nalam is, ejjelente 2-szer ki kell mennem pisilni. Napkozben eleg faradt vagyok. Gyomoregesem nem olyan eros, mert a hasam mar elegge lent van. Nekem most penteken kezdodik a szulesi szabi es mar alig varom...
En kimostam a legtobb ruhat, rendezgettem a dolgokat de babaszoba egyelore nem lesz. Velunk fog aludni a pici es majd kesobb vagy a kistesoval egy szobaban vagy kap kulon szobat, majd meglatjuk.
Kitartast kismamak


Ti a szülőszobai csomagba visztek törülközőt?
 
 
 
 


@ancsipancs83:
Akkor lehet egyszerre szülünk!
:lol:
Caroline: én viszek ;-)
 


@caroline4:


Igen, mindenképp viszek, mert ha az alternativ szülőszobába bejutunk, akkor ott van kád...
De egyébként is jól jöhet 

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Sziasztok Kismamik,

Írtam ide egy regényt a múltkor, aztán eltűnt, nem volt kedvem mégegyszer leírni, berágtam!Nagyon sz@r ez az oldal!

Mi ma voltunk dokinál, a Kislány 2750gr, 49 cm.Nem lesz egy óriás baba, de az én kis keskeny csípőmhöz éppen elég.Doki szerint 3-3,2 kg lesz a születési súly.Ennyit arról, h a terhesvitamin miatt születnek óriás babák, én végig szedtem, és tök átlagos a Picúr.
Úgy megyek már én is, mint egy pingvin.Jó sokat is híztam, de a doki szerint hamar le fognak olvadni a kilók, úgy legyen.
Nálunk fejvégű, de már az elejétől így fekszik, szófogadó a Kislányom már most.De, h császár lesz-e az inkább  a méhszájam ön fog múlni, mert ugye heges, operált.

Nálatok, Kismamik?(lassan Anyukák)
Szép estét



 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: