Új privát üzeneted érkezett!

@kicsititi:


Én is a Leventére szavazok.
Kicsititi Neked is volt hüvelygombád, ha jól emlékszem.Te is kúpot kaptál?
 


Sziasztok!

Nagyon szep neveket valasztottatok. Nekunk is van egy par nev ami tetszik pl: Vencel, Vince, Simon de meg nem dontottuk el melyik legyen.
Mi sokaig hezitaltunk,hogy haza menjunk e Magyarorszagra a nyaron, de mivel Kaliforniaban lakunk igy az ut kb 14 oras (nincs direkt jarat, csak atszallassal) igy ezt most nem szerettem volna bevallalni. Iden egy kozeli tengerpartra megyunk egy hetre kikapcsolodni es jovore remelem haza tudunk menni mar negyen :D
Mindenkinek tovabbi szep babavarast!


@sandra84:
Szia.
Igen volt gombám. Nekem kúpot kellett tolnom, gynoxint 3napon keresztül, mellé kentem canestennel. Úgy tűnt nem fog elmúlni mert 3nap után is ugyanúgy viszkettem. Otthon voltam, fehérnemű nélkül egy pólóban. Nekem segített, hogy 2-3alkalommam langyos vízzel megmosakodtam és szárazra töröltem magam és nem használtam semmi vegyszert közvetlenül oda...csak a környékére. Elkeztem protexin balacot szedni, és elhagytam az édességeket, tésztát, cukros ételeket italokat a tejtermékeket. Egyedül gyümölcsből vittem be a szokásosat (annyi fruktóz belefér...:-))
Kaptam gyógyszertári kevert kúpot még amit a nődoki írt fel (boraxglicerines csodakúp) azt azóta kell(ene) hetente 2-3 alkalommal használni, preventív céllal.

A Levente nekem is befutó, és most a Vince is kezd jól hangzani a fejemben :-D

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 

 
 

@sandra84:
Ja, csak 2hétre hagytam el a cukros, tejes kajákat, és az együttléteket...
Utána visszatértem :-D
Mondjuk az édességeket, édes ételeket visszaszorítottam, mivel a cukrok táplálják a gombákat
És mégvalami: azóta csak tisza pamutbugyit hordok, a tanga elfelejtve, és olyan tisztasági ami illatmentes jól szellőzős.

Remélem tudtam segíteni :-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


@kicsititi:


Köszönöm a választ.
Sajnos antibiotikumot szedek(nem gomba miatt) felfázásos tüneteimre, pedig a vizeletemben nem volt baktérium, ennek ellenére penicillin származékot(amixicillin 1000mg) szedek 2*1.Nagyon félek, h valami bajt okoz.Valakinek van valami tapasztalat(hallomásból esetleg)???
2 napig csak nézegettem a gyógyszert, nem akartam beszedni, de attól is féltem, ha nem szedem be....!
Nagyon Nagyon be vagyok sz@rva!!!
 


A felfázás egy csomó bacival gyulladással jár amit ha nem kezelnek ki kismedencegyulladást okozhat ami sokkal rosszabb a babára nézve, mint az antibiotikum. Egyébként is hajlamosabbak vagyunk az alsótájékon mindenféle nyavajára várandósan. :oops:
A dokik nem véletlenül írnak fel ilyenkor antibiotikumot. Nem fog ártani, hidd el! Nem lesz baja a pocaklakónak!
Ha szeded az antibiotikumot, szedj probiotikumot mert gomba és hasmenés befigyelhet. ;-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Ja és igyál sok vizet és lehet tőzegáfonyát is szedni ;-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


@kicsititi:


Köszönöm szépen,
Próbálkoztam tőzegáfonyalével, mert a kapszulát nem ajánlják a patikában terhesség alatt.Ezt a D-Mannóz nevű cukrot is kipróbáltam, de semmi.Nekem sajnos gyakori volt mindig ez a hólyaggyulladás sajnos.Azt hittem, h ezt a terhességet végig tudom csinálni gyógyszer nélkül, de sajnos nem, és csak most jön a tél.....Mindenki nagyon vigyázzon magára!!!
Remélem nem árt a gyogyó a Picinek.Olyan aktív volt, most meg alig mozog, akkor is olyan gyengén, tuti az antibogyó.Nem tudom mennyi megy át a placentán?!

 


@sandra84:
Egyetertek kicsititi-vel, a gyulladasok es fertozesek joval veszelyesebbek a magzatra mint az antibiotikum, ne aggod emiatt. Az orvost persze meg lehet kerdezni a baba mozgasarol hogy meg tudj nyugodni.
Az elso terhessegemmel en is szedtem gyogyszert egy leguti fertozes miatt de semmilyen kovetkezmenye nem volt a babara.


@ancsipancs83:


Köszönöm,
Te is antibiotikumot szedtél, hányadik héten?Ez megnyugtat, h nem lett a Babával probléma...minden gyogyó bevételénél a szívem szakad meg... 

Mindenki vigyázzon magára,
Szép hétvégét Kismamik
 


Sziasztok.

Nektek is keményedik a pocitok?
Ti mit éreztek, illetve mikor jelentkezik?
Ma úgy fájt a hasam mint menszeszkor aztán átment olyan érzésbe mint amikor hascsikarása van az embernek, majd egyszercsak elmult. Alul a hasamat fogva pedig kemény volt. Aztán a picurka is megmoccant, hogy "hé ez meg mi volt?" ez szerintetek haskeményedés volt? Ha igen akkor rémes érzés... :shock:
Mondjuk bevásárolni voltam, és cipeltem... Ettől is lehetett gondolom...
Jövőhét után megyek nődokihoz...

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


@kicsititi:


Akkor kerüld a cipekedést!!!
Pont tegnap voltam ügyeleten, rátettek ctg-re a keményedések miatt...Hál isten fájásokat nem mutatott.
Azt mondták, h a keményedés normális, mert a méh is egy izom, de a fájás NEM, pont a menzeszhez hasonló fájásokat említette a doki!De nem akarlak ijesztgetni, inkább jobb óvatosnak lenni, olyankor Magnézium és pihi.
Igen nagyon furcsa érzés a keményedés, de fájással még rossz is..

Nagyon vigyázz Magatokra!!!
 


Ok. Köszi. Vigyázok magamra (rá is!) :-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Szia én is decemberre vagyok kiírva és még áprilisban szedtem amoxicillint mert féltem hogy nem tesz jót a betegség. Mind a kettő genetikai vizsgálaton minden rendben volt szépen fejlődik :)


@krisztinka87:
Nagyon szépen köszönöm, és Gratulálok a Picúrhoz.




 


Sziasztok!

nekem szinte az elejétől vannak menzeszhez hasonlító fájdalmaim. Volt hogy naponta, volt hogy egy hétig semmi. A féjdalommal alapból nincs baj, az erős görcs az ami nem jó. Nekem eddig még nem jelentkező szúrós fájdogálásaim voltak lent jobb oldalt(inkább olyan érzés volt mint mikor a levegő beszorul a tüdődbe), szintén piacocáz közben. (Mostanában már nem tudok úgy megtenni egy bevásérlókört hogy ne kelljen leülnöm közben.) Kb egy hete volt egy ilyen, kb 20 perces szúrós fájásom. Én is megijedtem, felhívtam a tesómat, mondta dőljek le, el fog múlni. ha nem múlik menjek be a kórházba hogy megnézzenek. persze elmúlt. Azóta ha ilyesmit érzek mindig ledőlök. Semmi gond nincs. Az erős görcs az, amitől intenek. Menzeszhez hasonló fájdalmam szerintem ma is volt már. Mondjuk relatív dolog. mi az az erős? mi az a hosszú.... szerintem elég, ha úgy érzed kellemetlen és zavar, hogy ledőlsz. most már nincs is nagyon meleg, így jobban vagyok én is. a meleg és a cipekedés az, amitől én is rosszabbul voltam.
 
 


@sandra84:
En nem antibiotikumot szedtem, mert virusos fertozes volt, hanem valamilyen kohoges csillapito gyogyszert, a nevere nem emlekszem mar ( majdnem evvel ezelott volt). Ugy emlekszem a 12. het kornyeken lehettem akkor.
Nekem is van idonkent haskemenyedes, de komoly gorcseim nincsenek. En csak probalok tobbet pihenni amikor erzem, hogy kemenyedik a pocakom.


@sandra84 Kihagytam, szoval az elozo terhessegem tobb mint 4 eve volt...


Sziasztok! :D
Hogy vagytok? Én ma voltam cukorterhelésen, vérvètelen és a 24. uh-n. Holnap kapom meg az eredményeket. Aki már volt, milyen eredménye lett?
 


Szia.

Én is ma voltam terhelésen, vérvételen.
Remélem jók lesznek, majd megírom.
Uh, terhesgondozás nekünk csak hétfőn lesz, addig ki kell bírni. 
Pocakotok nektek is növekszik? Tgenap mindenki csak mondogatta, hogy megint nőttem, 1 hét alatt. 

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


@kicsititi: Majd írd meg, de biztos nem lesz gond 
Én egy kalap alatt letudtam ma mindent  
Nekem a pocakom egyesek szerint nem nagy, akik ismernek és közeliek szerintük igen. Tudni kell, hogy vékonyan, karcsú derékkal és lapos hassal estem teherbe, így magamhoz képest szépen gömbölyödök, de általában én is nagyobb pocakkal látok hasonló idős kismamákat. A védőnőm és orvosom szerint teljesen normális és mivel a baba is tökéletesen fejlődik, ne parázzak ezen, hogy valaki szerint kicsi a pocakom.  

 


Sziasztok! 

Holnap megyünk 4Dre :) Hétfőn terhelésescukor és vérvétel. Kedden költözés!

picibaba.hu vonalzó
 


Sziasztok, 

Nálunk a következő időpont a dokihoz szeptember 5.Akkor lesz vércukormérés, de itt megmérik, h milyen éhgyomorra, ha az jó akkor annyi, nem csinálnak terhelésest,furcsa...
Az én hasam is szépen kerekedik, krémezzük, olajozzuk is rendesen.

Csilla86: igen, nem a pocak mérete a lényeg.Nővéremnek 34.!hétig szinte nem is volt hasa, azt mondták kismacska lesz....., aztán az utolsó 4 hétben hatalmasat nőtt, aztán megszületett a "kismacska" (3500gr, 59 cm).
A pocak mérete is teljesen egyéni, a baba szintén, jól fejlődik ez a lényeg.

judit0702: kitartás a költözéshez, vigyázz Magatokra
 


Judit: jó költözködést! ;-) :-)
Azért vigyázz magadra, a picire! Majd írd meg ha találkozol orvossal, védőnővel, hogy milyen tapasztalatod van. ;-)
Én szeptemberben látogatok "haza" Borsodba, szerintem idén utoljára. Biztos furcsa lesz hogy hónapokig nem megyek haza. Készülünk autót venni, hogy majd könnyebb legyen az utazás. Most még pocakkal elvonatozunk ide-oda. :-)

Sandra: furi, hogy nem kért terhelésest, hiszen az éhomi cukorból nem lehet megállapítani hogy van e terhességi diabetes... :oops:
Egyébként is úgy tudom, hogy a terhelésesnél vérvétel előtti 10órában már csak kevés vizet szabad inni, és azért valljuk be, hogy egy sima vérképnél ilyet nem tart be az ember...
Dehát ahány ház annyi szokás. :-)

Nekem is azt mondták hogy nem a méret a lényeg, hanem ami benne van :lol:
Én is kicsinek látom a pocim másokhoz képest, hiába mondják hogy mekkora, és a doki szerint is rendben van. Úgy látszik mi nők még ebben is elégedetlenek vagyunk magunkkal :oops: :-D

Szép napot mindenkinek. ;-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Sziasztok!


Voltunk 4D-n.  Minden rendben, már 730 gramm 
Szegény szonográfus hölgy megszenvedett Lilikével, mert nem nagyon akarta mutatni magát. Farfekvés, pofika benyomva a mellső fali lepénybe, lábak elől. Csoki, cola, még tornáznom is kellett, de makacskodott! 


picibaba.hu vonalzó
 


Sziasztok.

Meglett a véreredmény. Jó rossz lett. A cukor az magas lett a 120 percesnél a toxoplasma jó lett, de a vérképem sem százas, mert az alapján kicsit vérszegény vagyok.
Remélem nem lesz terhességi cukorbetegségem...

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


@judit0702:


Jajjj, de aranyos, kis szégyenlős, azért jó képeket tudtak csinálni?
Szép súlya van már, 730gr waooooo!
 


@kicsititi:


Milyen lett a vércukrod, és mennyi a vasad?
Megpróbálhatnád a Kräuterblut nevű szirupot, talán nem csinál székrekedést.Én terhesség előtt ezt iszogattam és szépen rendbe rakta a vérképemet, pedig vérszegény voltam.
A toxoplasma ismétlést magadtól csináltattad?Lehet nekem sem ártana, mert nálam is negatív volt.

 


@sandra84:


Sajnos nem csináltak jó képeket, pedig a szonográfus mindent megtett :D A farfekvés+ mellső fali lepény nagyon nehéz kombináció 4D szempontjából.
Bár van egy kép, ami egész jó lett a körülményekhez képest. Kis pufi arca van!
Rám hasonlít! 

picibaba.hu vonalzó
 


@sandra84:
A 120perces eredményem 7.3 lett. 7.8tól van gestacios diabetes és elvileg akkor kell diéta. Hétfőn megyek terhesgondozásra, akkor majd mond rá vmit a dokim.
A toxot magamtól csináltam.
A vérképnél minimálisan lettek alacsonyabbak azok az értékek amik utalhatnak alacsonyabb értéknél anemiára.
Nem ismerem a szirupot, de rákérdezek, köszi:-)
Anno én szedtem Maltofer tablettát az is egész jó volt. ;-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Sziasztok.

Ma voltunk terhesgondozáson, uh-on. Szerencsére nem kell diétáznom, de oda kell figyelnem egy kicsit jobban a kajára, hogy miket eszem. Szednem kell vasat (Neo Ferro Folgamma) és tőzegáfonya kapszulát, ami mellé 3l vizet kell igyak...van egy kis vesepangásom a jobb oldalon. :roll:
A picurka pont ébren volt, és jó nagyot ásított Nekünk :lol:
Már 900g! Egy hónap alatt triplázta a súlyát. Hihetetlen! A biometriai adatok alapján pedig 26+1-nek ítélt meg. :-D

Veletek miujság csajok?

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Ma voltam terheléses cukor vizsgálaton.
Eredményeim: 
0 perces: 3,5
60 perces: 7
120perces: 8,6

Eléggé el vagyok keseredve az eredmény miatt. Ráadásul most vagyok orvosváltás előtt. Holnap költözünk.


picibaba.hu vonalzó
 


Sziasztok!

JÓ régen írtam. Bocsi. KÖvetlek titeket :)

Én is tegnap voltam terhelésesen, de még az eredményt nem tudom. HOlnapra lenne időpontom terhesgondozásra, és akkor megtudnám mi az eredmény. De mivel ez az utolsó hetem a munkahelyen, nincs képem elkérezkedni megint egy újabb vizsgálatra. Ezért elhalasztottam jövőhétre. Kérdeztem a védőnőmet, és azt mondta nincs belőle gond, ha egy hét múlva megyek. 

Voltam uh-on is a múlt héten, 23 hetesen. Nagyon cuki volt a kiskányunk, épp a nuniját látta  meg először a szonográfus mikor rátette a hasamra az uh fejet. :) Teljesen egészséges. Aranyok kis talpacskáját is megmutatta. Bpd: 56 mm, Femur: 42 mm. Medencevégű fekvésben volt. És már fél kilós a drágánk. :) A szülés várható ideje maradt december 22. Nagyon izgi időszak ez. 

Visszatérve a terheléses vércukor vizsgálatra. Nekem ugye ez a 4. ilyen vizsgálatom volt már életemben, de állítom most volt a legrosszabb. Azt hittem kihányom az egészet egy pár perc múlva. De sikerült valahogy bent tartani. Olvastam, hogy ha kihányjuk, akkor meg kell ismételni az egészet. Hát ezt nagyon nem akartam. :)


23+6


Lilypie Pregnancy tickers
 
 
 
 


@judit0702:


oh, ez nem jó...
Remélem sikerül megoldani mindent.
Azért jó költözést, és vigyázz magadra!



Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Ti vásároltatok már a babának? Itt egy lista a téli babakelengyéhez. Voltam egy nagy bababörzén hétvégén pár száz forintokért gyönyörű dolgokat vásároltunk össze. Szinte vadiúj kiságyba való fejvédőt 600 Ft-ért. Hihetetlenül jó ár! 
Amúgy még sokminden hiányzik. Kiságyat és babakocsit ki mikorra tervezi?


Ruházkodás:


Szekrényke a babánk ruhácskáinak.
5-10 db body - 56-os méretben, de nem árt előre vásárolni 62-es méretből is, mert nagyon gyorsan nőnek a kicsik. Téli babáknak nem árt, ha néhány body hosszú ujjú.
5-10 db rugdalózó - 56-os méretben, de ebből is lehet előre vásárolni néhány 62-es méretűt.
1-2 db kis pulóver.
1-2 db zokni - nullás méretben.
1-2 db kis harisnya.
1 vastagabb rugdalózó - 56-os méretben.
Vastag overál vagy kocsikabát a kinti sétákhoz.
Vastag és vékony kis sapka.
Vékony kis kesztyű - arra az esetre, ha hosszú körme lenne és marná magát, illetve téli sétákhoz.
Mosószer, öblítő, külön szennyestartó a manó ruhácskáinak.



Pelenkázás:


Pelenkázó asztal, pelenkázó lap, szemetes a koszos pelenkáknak.
Eldobható nadrágpelenka - Newborn méretben legalább egy csomaggal. Túl sokat nem nagyon érdemes betárazni, mert hamar kinövik.
Popsitörlő - Sensitiv legyen, mert nem tudhatod, hogy mennyire lesz érzékeny a kicsi bőre.
Popsikrém - az orvos írja fel.
Fültisztító pálcika - biztonsági a kicsi füléhez, sima a köldökcsonk tisztításához.
Hintőpor - az orvos írja fel.
Alkohol - az orvos írja fel.
Steril gézlap - 10x10 cm-es, a köldökcsonk tisztításához.


Fürdés, testápolás:


Baba olaj - az orvos írja fel, általában ez csak steril napraforgó olaj.
Steril vatta - az olaj egyenletes felviteléhez.
Kiskád - esetleg állvánnyal együtt.
Vízhőmérő.
Fürdető krém - az orvos írja fel, de a patikában vény nélkül is kiadják, csak úgy drágább kicsit.
Fürdető szivacs és/vagy fürdető kesztyű.
Testápoló krém - az orvost kell megkérni külön, hogy írjon fel valamilyet.
Hajkefe, fésű.
Körömvágó olló, vagy körömvágó csipesz.
2-3 db frottír kifogó.
1 db tetra kifogó.
2 db textil pelenka - egyet lehet a kádba tenni eleinte, hogy a baba biztonságban érezze magát, a másikkal pedig fürdés után könnyű megtörölgetni.


Alváshoz:


Kiságy - számtalan változat létezik, egyetlen dologra érdemes figyelni, hogy a rácsok közötti távolság 6 cm-nél ne legyen nagyobb. Egyébként már szinte mindegyiknek állítható a magassága, az egyik oldalán kivehető rácsok vannak, vagy az egész oldala levehető.
Matrac - kókuszból, szivacsból és ezek kombinációiból készült matracok közül válogathatunk. Csak a puhaságra kell figyelni, hogy ne süppedjen a matracba az újszülött, mert az a gerincének nem jó, hason fekve pedig megfulladhat.
2-3 db gumis szélű lepedő.
Kispaplan és hozzá tartozó huzat - kispárna tilos.
Pléd vagy vékony takaró.
4-5 db textilpelenka, hogy a feje alá ki tudj feszíteni valamit, ami a büfiket felfogja, így nem kell minden alkalommal az egész lepedőt lecserélni.
Baldachin, baldachintartó igény szerint.
Fejvédő - eleinte ennek esztétikai szerepe van csak, később fontos, amikor már mocorog a baba, hogy ne ütődjön a buksija nagyot az ágy rácsán.
Éjjeli fény - egy biztos pont a lakásban, amit a bébi a sötétben is lát.
Igény szerint játszó cumi.
Hálózsák.
Szobahőmérő - 23 foknál melegebb szobában nehezebben alszik el a csecsemő.


 




Etetéshez:


2 db cumisüveg cumival - figyelni kell a cumin lévő lyukak nagyságára. Ha túl nagy lenne a nyílás a cumin, könnyen leszokik a baba végleg a szopizásról.
Cumi-mosó kefe.
Cumisüveg sterilizáló - a mikrós sterilizálókat ajánlom.
Fertőtlenítő folyadék vagy tabletta.
Előke.
Szoptatós párna.
Mellszívó, tejtároló zacskók, poharak, melltartó betét.


Sétákhoz:


Babakocsi.
Kinti pléd.
Lábzsák, esővédő.
Pelenkázó táska - amiben minden hasznos és haszontalan dolog belefér.
Babakocsira függeszthető játék.


Utazáshoz:


Babahordozó vagy mózeskosár, célszerű olyat vásárolni, ami az autóba biztonsági övvel jól rögzíthető.
Hordozóra függeszthető játék.
Ablakot eltakaró napfényvédő.


Előkészületek betegség idejére:


Orrszívó pumpa és orrszívó porszívó. Létezik elektromos kézi orrszívó is, de nekem nem volt igazán jó.
Kiskanál, amit célszerű sterilizálni.
Lázmérő - a digitális fülhőmérő drága, de megéri megvenni.
Kamilla tea.


Gyógyszerek:


Láz kúp - az orvos írja fel.
Konakion - K vitamin, amit az orvos ír fel.
Vigantol olaj -D vitamin, amit az orvos ír fel.


Ami nem kell feltétlenül:


Csecsemőmérleg - Lehet kölcsönözni is, de minden hónapban úgyis viszed orvoshoz, ott úgyis meg fogják mérni.
Légzésfigyelő - Ezt is lehet kölcsönözni is.
Pelenkázó táska - Amibe belefér egy pár holmi, ha utazásra kerül sor.
Párásító készülék, vagy páramegkötő - a relatív páratartalomnak 50% környékén kell lennie.
Cumisüveg melegítő.
Kenguru, háti hordó, hordozó kendő.
Pólya vagy kókuszpólya, mindkettő huzattal értendő.
Utazó ágy.
Bébiőr.









Lilypie Pregnancy tickers
 
 
 
 


Kislányunk talpacskája 23 hetesen:  

Lilypie Pregnancy tickers
 
 
 
 


@caroline4:
Nagyon édes az a talpacska :-)

szuper írás! Köszi hogy összeszedted. ;-) :-)
Legközelebb ha lesz ilyen bababörze amiről tudsz, írd meg kérlek hol mikor merre lesz! ;-)
Nekünk már össze van szerelve a komplett bababútorzat (megörökölt darabok) ruhák és hasznos kütyük, holmik még inenn-onann érkeznek, de sokminden még hiányzik, mint pl. Kókuszmatrac, fejvédő, ágyneműk, lepedők, textil pelusok, kifogó, babaszőnyeg, egy jópár téli kiegészítő a ruházatnál, babakocsi, és most ennyi jutott hirtelen eszembe, de biztos lenne még a listán...
:oops: :-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


@kicsititi:


Wooow 900gr, az nem semmi
A vizelettel nagyon vigyázz , nehogy úgy járj, mint én.Milyen tőzegáfonya kapszulát szedsz?Én is kérdeztem, de sem az orvos, sem a patikus nem ajánlotta, nem tudom miért?!
 


Judit0702:
Reméljük, h elég csak a diétát tartanod(több helyen olvastam, h ilyen mértékű vc-nál a CH csökkentett diétára fognak a dokik)
Mindenesetre kitartást, és vigyázz Magatokra!

Caroline4:
Nagyon cuki az a kis tappancska.
Köszönjük a listát


Csajok, légzésfigyelőt Ti is fogtok használni?Mi mindenképp, mert én nagyon besz@ri vagyok.Illetve veletek egy szobában fog aludni az elején, vagy rögtön sajátban altatjátok a Picúrt?
 


Sziasztok!
Én is megkaptam a cukorterhelés eredményeit. Éhnyomri: 4, 120 perces: 6,5 Féltem az eredménytől, mert nekem alapból enyhe inzulinrezisztenciám van, de most megnyugodtam. :-)
Judit, ne keseredj el, diétával szépen szinten tudod tartani a cukrodat.
Caroline, nagyon jó ez a lista, sokat segítettél vele :-D Mi most kezdünk majd vásárolgatni.
 


Nekem a doki mondta, hogy szedjek, preventíven. A patikában olyat ajánlottak ami kizárólag tőzegáfonyát tartalmaz és más gyógynövényt nem.
Van olyan ami már mást is tartalmaz amit nam szabad várandósan.

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Köszi lányok a biztatást!
Elkezdtem diétázgatni...elég érdekes. Soha életemben nem diétáztam, nem kellett.
Túl vagyunk a költözésen. Ma már találkoztam az új védőnővel. Holnap pedig megyek orvoshoz.
Velünk egy szobában fog aludni, én meg gondolkozom a légzésfigyelőn.

picibaba.hu vonalzó
 


Sziasztok!
Valamiért alig tudtam bejelentkezni, és most látom, hogy nagy itt a csend...
Egyébként örülök, hogy a többségetekkel minden ok, és szépen haladtok ti is a várandósság útján 

Én csak a múlt héten voltam a második genetikai uh-on (24 hetesen), valamiért a doktornőm azt mondta, ne siessek vele. Mindent rendben találtak mindkét babánál, hála az égnek, úgyhogy nagy a boldogság  Az én picúrjaim NAGYON elevenek odabenn, néha meg is ijedek egy-egy hirtelen rúgástól.

carolina4 nagyon jó a lista, amit itt feltűntettél!!! Habár én most eszméltem rá, mennyi mindent kell vásárolni, és esetünkben sok mindent duplán. Eddig csak a babaruhákra összpontosítottam, amit meg ugyebár kapunk/kaptunk, de közülük is ki kell válogatni előre a méreteket. Én kicsit babonás vagyok, és nem szerettem volna egy-két hónapnál előbb vásárolni számukra bármit is, de a listát elnézve, lassan el kell kezdeni 

Mi is költözünk majd, csak még az nem biztos, hogy mikor, lehet, hogy majd csak február környékén, ami biztos nem lesz egyszerű, pláne ikrekkel, de bízom benne, hogy majd megoldjuk. Mi is úgy döntöttünk, hogy egy ideig a hálószobában kap helyet a két babaágy, de az elrendezéssel bajban vagyunk, mert hát nem túl nagy az a hálószoba. Lágzésfigyelőt én is szeretnék, biztos,a mi biztos alapon.

twinner, úgy örültem, mikor olvastam, hogy nálatok is egy fiú, egy lány a felállás, szívből gratulálok!!! A pocaktartó öv nekem sokat segít, ha az orvosod is egyetért, akkor én nagyon ajánlom.  Egyébként én átestem egy megelőző méhszájzáró műtéten nemrég, állítólag ha nincs semmi gond, az ikres kismamáknak akkor is ajánlják, neked említette valaki esetleg?

Ami viszont most új tünetként jelentkezett nálam, az a kéz-és lábdagadás. A legnagyobb melegekben nem volt erre példa, most viszont pár napja elkezdődött, ráadásul az ujjaim is eléggé fájnak.

Ti hogy vagytok?
 
 


Sziasztok,

Igen, nagyon nagy itt a csend, de azért remélem Mindenki jól van
Mi ma voltunk dokinál, a Kiscsaj 830gr, és 34cm, de az én súlyom is gyarapodik...sajnos!

Nálatok a kilók hogyan alakulnak, illetv mekkorák a Picúrok?
Hogy vagytok...?




 


@sandra84:


Nekem a múlt hét eleji uh-on azt mondták, hogy 630gr az egyikük, és 600gr a másikuk, persze a kislány a könnyebb, de a doki szerint jó súlyban vannak, a koruknak megfelelő, bár most kicsit pislogtam, amikor olvastam, hogy a te babád mekkora. Ez nagyon szép súly, gratula hozzá 
Nekem már kimondottan nehezedik a pocakom, és szépen gyarapszik a súlyom is, 48-49 kg volt a kezdő súlyom, most meg már 58 kg körül járok, a furcsa, hogy soha nem voltam ennyi kiló, dehát soha nem voltam áldott állapotban sem  a párom szerint viszont hátulról még mindig nem látszik változás, persze ő elfogult  
Ti mennyit gyarapodtatok?
 
 


@sandra84:
Szia, sziasztok!
2 hete voltunk uh-n, akkor kb 610gramm volt a kisasszony. Én is gyarapodok :roll: 174 cm-hez 57 kg-val kezdtem a terhességet, most pedig már közelítek a 64kg-hoz. :shock:
A védőnő szerint 10-14kg lesz az össz gyarapodás a végére.
@trish82 Nekem is mindenki azt mondja, hogy nem látszik, hogy már közel 7kg van rajtam, de engem azért megdöbbent mindig amikor mérlegre állok. Minden régi ruhàm jó rám, még a szűk farmerek is, csak nem tudom begombolni, de akkor nem értem hol van az a 7 kg?! :-D
Többiek hogy álltok?
 


Sziasztok!

Lilike 24 hetesen volt 730 gramm! Én a terhesség 11. hetén 51 kg voltam, most vagyok 58 kg, a 167 cm-hez.
A terhességi cukor miatt voltam dietetikusnál, ma szemészeten. Vár még rám hasi uh (hasnyálmirigyet nézik sztem), illetve 3 pontos cukorvizsgálat (étkezések után vesznek vért). Legalábbis erről tudok most 
És még a légzésfigyelőre visszakanyarodva, fogunk venni. 


picibaba.hu vonalzó
 


@csilla1986:


Hát engem is megdöbbentett, a 10 kg +, amikor ráálltam a mérlegre  Ok, én azzal biztatom magam, hogy ikrekről van szó  Egyébként a baba/babák súlyához hozzáadódik a magzatvíz, a méhlepény stb. szóval végtére is nem véltelenül növekszik az a pocak, na meg a súly. Én mondjuk igyekszem odafigyelni a táplálkozásomra, és így volt ez a babák előtt is (inzulinrezisztencia miatt többek között).
 
 


@trish82:
Az iker terhességnél többet lehet hízni, nem igaz?! :lol:
Szintén inzulinrezisztenciás vagyok, és igyekszem odafigyelni, de sajnos mostanában elcsábulok :roll:
 


Sziasztok!
Latom szepen fejlodnek a babak :) en nem tudom, hogy pontosan mekkora volt a sulya az utolso vizsgalton, jovo het hetfon megyek ujra es akkor talan megmondjak.
En eddig kb 9 kg-ot hiztam, most 26 hetesek vagyunk. A cukor vizsgalatom normal lett. Hallottam, hogy Magyarorszagon nagyon lehult az ido, nalunk meg mult hetvegen 47 celsius volt... ugy ereztem mar sosem lesz vege a kanikulanak. Sajnos kozben valamilyen hugyuti fertozest is kaptam (a labor mutatta csak ki, nincs tunetem) es most antibiotikumot szedek :(
Nalatok mar el vannak dontve veglegesen a nevek? Nekunk Vencel lesz a baboca neve. Mi is vettunk legzesfigyelot (elozo babankkal is volt), en is eleg parazos vagyok.
Kellemes hetveget mindenkinek!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: