Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Most voltunk a dokinál. Megvizsgált, megcsinálta a rákszűrést és csinált UH-ot is, ahol mindent rendben talált, a korának megfelelő a terhesség. Ma vagyunk 5 hét, 2 naposak. Zavarban van 3 hét múlva kell visszamennem kontrollra. Már most számolom a perceket!  Addigra már lesz szívhang is, meg pár vizsgálatot el tud már végezni. Mindent elmagyarázott, ellátott jó tanácsokkal, mit egyek, mit igyak, kaptam kismillió papírt is, beutalókat. Nagyon lelkiismeretes az orvosom! Vigyor Egyébként ki hol fog szülni várhatóan? Boldog Babavárást Mindenkinek! Csók
szilvi080608
BUDAPEST
 
 


Itt látható a petezsák+szikhólyag. 
szilvi080608
BUDAPEST
 
 


Üdv minden újdonsült kismamának és Gratulálok a picikhez!

Benirenata:
Neked is szia!
Tőllem is megkérdezték, hogy megtartom-e, fel is húztam magam nagyon..... (Jah és tök fapofával kérdezik)
Mikor múltkor voltam dokinál azt mondta, hogy 4 hetes a magzat, amikor a mérete miatt és a menstruációtól számított idő miatt (ráadásul tudom mikor volt a peteérésem..) is 5 hetes és 3 napos volt. Elküldött és azt mondta, hogy menjek vissza 1 hónap múlva??!!! Akárhogy számolm az már 9 és fél hetes. Szerintem jóval előbb kéne menni!!! Néha annyira barmok az orvosok, úgyhogy ne aggódj biztos minden rendben.

Csopszi:
Én csak egy pici lányt szeretnék, de ha ikrek, akkor is örülök neki, csak egészségesek legyenek.

Yzabella:
Miért ne jöhetnél??!! Örülünk, hogy itt vagy!

szilvi080608:
Mekkora volt a petezsák?
Hová jársz orvoshoz? Én is ennyi idősen voltam dokinál és elzavart, nem küldött semmilyen vizsgálatra...

Lilypie Maternity tickers
emanu
 
 

 
 

Kinek mekkora a pocija?

Nekem már tök nagy, mintha már 3 hónapos lenne...  A gatyáim már mind szűkek kezdenek lenni pocitájékon..

Csinál valaki hasi fotókat már most?

Lilypie Maternity tickers
emanu
 
 


@emanu:


A doki nem mért semmit, ezen meg is lepődtem.  Nem tudom, hogy ez kötelező e ilyenkor, vagy sem. Nagyon sokan dícsérik, és csak jót lehet olvasni róla a neten, ezért mentem hozzá, korábban nem hozzá jártam. A XVII.kerületbe járok, magánrendelésre, Dr. Gyopár Ernőhöz. A Bajcsyban fogok szülni.  


A hasamat én is mindig nézegetem, de egyenlőre nem sokat látok. 166 cm és 49 kg vagyok, általában nagy a hasam, főleg evés után, mondani is szokták, hogy még a cseresznyemag is meglátszik. Szerintem még korai, hogy látszódjon, inkább a 12. hét környékén lehet már valamit látni, de addig nem sokat, max a terhesség miatti puffadás okozhat nagyobb pocakot, a baba még semiképp. Egyébként azt olvastam viszont, hogy akinek már van gyereke, annak korábban meglátszik a terhessége, mint aki még nem szült. Aztán ki tudja... 

 
szilvi080608
BUDAPEST
 
 


Yzabella
Köszi a kérdést azóta rendbejött minden, csak miért nem mondják mitől van? :)
Nekem nem a hasam, hanem alatta kezdett el picit nőni, de alig észrevehető :) nekem egy hónap múlva kell visszamennem, egyelőre semmilyen vizsgálatra nem küldött, de előtte a két vetélés miatt voltak előtte vizsgálatok.
anniel
 
 


Szeretném megmutatni a tegnapi ultrahangot, e nem tudom hogyan kell feltölteni :( tudtok segíteni?
anniel
 
 


Anniel én mobilról(mobil verzió) raktam fel nagy nehezen.(asztali módba nekem nem látszik semmi ilyen). Ott van egy ikon a smile fejek mellet egy kép onnan sikerült. Amúgy nagyon pocsék a babanet kép csatolása nem szeretem.

Kép

Kép

Kép
yzabella84
Göd
 
 
 
 
 


Nem tudom mennyire látszik próbáltam fotózni 9+3naposan. De 4.baba így nagyon korán látszik mondjuk ez még csak puffadás szerintem. De lapos volt eddig a hasam.

Kép

Kép

Kép
yzabella84
Göd
 
 
 
 
 


Yzabella
Köszönöm szépen, de sajnos nekem a mobilon sem jelenik meg :( Pedig úgy megmutattam volna a kis büszkeségének. Tényleg nagy már a pocakod :) Nekem még mindig nem látszik, de a tágulásos fájások azok jelen vannak :)
anniel
 
 


Yzabella, neked aztán tényleg szép kis pocid van már:) de azt én is olvastam, hogy akiknek nem az első baba, azoknál korábban elkezd nőni a poci.

Szilvi, neked aztán nem viccel a dokid:D tanácsok, beutalók, ez igen! Milyen tanácsokat kaptál evés-ivás szempontból? Én olvastam, hogy lágy sajtokat, májat, nem teljesen átsült húsokat nem szabad enni. Bár a sajtoknál azt is olvastam, hogy ha a lágysajt pasztőrözött tejból van, akkor mégis lehet... Én múlt héten vettem pasztőrözött kecsketejből készült kecskesajtot, gondolom, az így mehet.
Hányingerre nem katál valami jó praktikát?:D én nagyon küzdök vele, főleg délután és este:(

Ma felhívtam a védőnői szolgálatot is. Mi máshol lakunk, mint ahova be vagyok hivatalosan jelentve, így nem mindegy, hogy hivatalosan ki végezheti a védőnői ellátást. Szerencsére azt az infót kaptam, h oda kell mennem, ahol lakunk, nem ahova be vagyok jelentve:) holnap vissza kell hívnom őket, mert a területileg illetékes védőnő nem volt bent és csak ő tud időpontot adni.

Valakinek van már kiskönyve?
aurore34
 
 


Sziasztok!

Voltam dokinál. Továbbra sem vagyok okosabb. Totális kérdőjel ez az egész. Az van, hogy nőtt a petezsák. A múltkor 7mm volt, most 15, ez super, volt benne 5mm embrió, de szívműködés még nincs. Ez elvileg 5 hét 5 napnak megfelelő méret a doki szerint. Viszont elvileg már 7 ! hetes terhes vagyok. Úgyhogy egyrészt örülök, mert van baba, és nőtt. Másrészt szomorú vagyok, mert nem dobog szíve még. Már nem hiszek abban, hogy későn fogant, mivel a teszt még az elmaradt mensi előtt 2 nappal már kimutatta!!!

Most a helyi nőgyógyászhoz jártam, de úgy döntöttem, hogy elmegyek a kórházba holnap, ahhoz a dokihoz akinél a gyerekeket szültem, hogy nézze meg ő is, hogy valóban úgy van-e ahogy a helyi orvos mondja.

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


@aurore34:


A doki a család barátja, szerintem ezért aggódik jobban.

Az ételek kapcsán annyit ajánlott, hogy csípőset, fűszereset ne egyek, szénsavasat ne igyak. Naponta 5x, keveset egyek, és az ideális hízás terhesség alatt, havonta másfél kg. Naponta igyak 2 liter folyadékot, és nagy melegben pedig 3 litert. Ez az, ami nekem nehezen megy, örülök, ha fél- 1 litert tudok inni egy nap. :(
Kádba ne fürödjek, csak zuhanyozzak, gondolom a fertőzésveszély miatt. Meg állítólag a forró víz sem tesz jót, kitágítja az ereket és vetélést, koraszülést okozhat.
Ja, és nap nem érheti a hasat, mondta, hogy most ne nagyon napozzak, ha mégis, akkor takarjam le a hasam.

Védőnőhöz még nem ajánlatos menni ilyen korán, már csak babonából sem. Szerintem a 12. hét körül kell, de ezt majd a nőgyógyász, vagy háziorvos úgyis mondani fogja. :) 

20.hét körül érdemes fogászati szűrésre menni.

Ti hogy álltok a vizsgálatokkal, hányadik hétbe vagytok? Kb ki mikorra várja a Babát? :) Mi április 27-re vagyunk kiírva. 




szilvi080608
BUDAPEST
 
 


yzabella84:

Szép nagy a pocid!

benirenata:

Nekem 5 hetes és 3 naposan volt ekkora a petezsák és az embrió és azt mondta csak 4 hetes vagyok! Szerintem lusták kiszámolni és csak úgy hasraütve mondják a korát!  
Jól teszed, hogy elmész más dokinhoz. Biztos mindnen rendben van!


szilvi080608:

Ha betartanánk minden szabályt, akkor egy üvegkalitkában élnénk terhesen és nem ennénk semmit...

Én imádom a fűszeres kajákat és kívánom is őket, a nagyon csípőset is. Ha jól esik miért ne? Ázsiában is mindneki méregerősen eszik mindent és semmi baja a magzatoknak...

A napról meg annyit, hogy egy afrikainak vagy egy mediterránnak is azt mondják, hogy ne érje a hasát a nap???!!  Ha fehér börű vagy akkor persze, hogy ne menj napra. Én tök kreor vagyok és egy csomót voltam mostanában úszni és napozni (Van bennem görög és olasz is.. ).


Tanulság: csinálja mindenki azt ami jól esik! A tested tudni fogja mi a jó és a rossz neki és úgy is érezni fogod mi kell neked.

Nálam:
Egy hete megyeget a hasim, de nem úgy, hogy rohannom kell. Csak ha megyek wc-re akkor olyan... Ennyit arról, hogy a kismamáknak székrekedése van
Hányinger az nuku és nem is volt.
Szintén egy hete olyan érzetem van, mintha egy kanál zsír lenne a számba.. pfujjj  Nem is nagyon akaródzik enni. De ha ráveszem magam, akkor már jó, mert legalább addig nem érzem a "zsírt". Mostmár értem miért kívánják a savanyút a kismamák

Lilypie Maternity tickers
emanu
 
 


Benirenata, szerintem is nézesd meg magad egy másik dokival. Abból baj nem lehet!

Szilvi, de jó, hogy van doki ismerős:) az azért nagy megnyugvás lehet, mert ebben az állapotban tényleg fontos, hogy bízz a dokiban:) 5x enni:D:D:D:D én örülök, ha 1x normálisan kajálok, utána csak undorkodva eszegetek némi kekszet:( a vízel én is bajban vagyok, az sem csúszik:(
Havi 1.5 kg-t kéne hízni?????? De ezt már az elejétől??? Én eddig csak fogytam, pedig 171 cm-hez eredendően is csak 48 kg voltam....:(((((( emiatt eléggé aggódom, de az én dokim azt mondta, h ha hányingeres vagyok, akkor sajnos ez előfordul, de ne aggódjak....

Én felhívtam a védőnői szolgálatot, mert ugye máshova vagyok bejelentve, mitn ahol lakunk, így az volt az elsődleges kérdés, hogy akkor végül hova kell majd járnom (át kell-e jelentkeznem, mert akkor azt is el kel kezdeni intézni), de szerencsére oda, ahol lakunk. Kérdezte, hogy hány hetes vagyok és utána mondta, hogy jövő héten menjek. Most vagyok 8 hetes és 3 napos, jövő héten, amikor mennem kell, akkor leszek 9 hetes és 4 napos... Mi április 11re vagyunk kiírva:)

aurore34
 
 


@emanu:


Ezek nem szabályok, csak tanácsok!! De értelmezd úgy ahogy szeretnéd! Az orvos nekem ezeket tanácsolta, és a neten is hasonlókat írnak! Természetesen mindenki úgy éli az életét ahogy szeretné, azt eszik- iszik, amit akar, azt viszont tudom, hogy ha már nagy a has, akkor felforrhat a magzatvíz, ha nap éri, de nyugodtan tedd azt, amit jónak látsz, vagy inkább Te is kérdezz meg pár orvost, hogy Ők mit gondolnak erről. Nem igen hasonlítanám magam az afrikaiakhoz, nekik a bőrük, a szervezetük úgy fejlődött, hogy bírják a meleget és a napot. Hozzá teszem nem tudhatod, ott mit okoz a babának a meleg. Ennyi erővel naptejet se használjunk, hisz az Afrikaiak bírják a napot és ott nincs bőrrák se! 


aurore34:
A hízást szerintem csak átlagban számolta ki, hogy kb. ennyi az ideális havonta, de az első hónapokban még szerintem nem gond, ha nem hízunk, inkább az lenne baj, ha rohamosan elkezdenénk hízni, mondta, hogy nem tesz jót az anyának és a babának se. A méhlepény minősége romlik a sok hízástól, és a szülésnél kevesebb energiája marad az anyának. Én már hallottam olyat is, hogy annyit hízott az anyuka a terhessége alatt, amennyi a baba+magzatvíz összesen, tehát semmi plusz kiló nem volt rajta. De hát ez is egyénfüggő!
 
Szépen növögettek, bár csak már én is ott tartanék, ahol Te, olyan lassan telnek a napok! Várom, hogy leteljen a 3 hét, és menjek ismét UH-ra, akkor leszünk 9 hetesek. Alig várom, hogy halljam a kicsi szívét dobogni! 




szilvi080608
BUDAPEST
 
 


Sziasztok!


Új csatlakozóként szeretnék bemutatkozni. Holnaptól belépek a 10. hétbe (9 hét 0 nap) és április 6.-ra vagyok kiírva. Nemrég házasodtunk össze a férjemmel és bár tervben volt a baba, de legszebb álmainkban sem reméltük, hogy ilyen hamar sikerül összehozni.  A menyasszonyi ruhát elhozva kölcsönzőből annyira elfogott minket a romantikus hangulat, hogy babócánk úgy gondolta, ott a leterített menyasszonyi ruha mellett meg is fogan. A nászút érdekesen telt, nagyon durva hangulatingadozásaim voltak, nagyon jóízűen tudtam enni, magamhoz képest hatalmas mennyiségeket és rengeteget aludtam, délnél hamarabb nem tudtam felkelni és a parton is végig aludtam a délutánokat. Igazából mérges voltam magamra, hogy mi lehet velem, ennyire nem lehetek béna, elrontom az egész nászutat, de utólag már tudjuk, hogy nem teljesen én ’tehettem’ róla  Igaz kicsit pánikoltam is rögtön, mert azért pár este borozgattunk és kb egész idő alatt tengeri herkentyűket, nyers halat és minden egyéb szigorúan tilos ételt ettem és ittam.


Nekem az általános tünetek közül a mellfeszülés és a hányinger okoz a legtöbb problémát. A 7-8. hétben hihetetlenül megnőttek a melleim. Volt, hogy éjszaka sírva ébredtem és azt hittem, hogy a bőröm szétreped. Az volt a jellemző, hogy egyik nap az egyik mellem nőtt meg (láthatóan nagyobbra, mint a másik) és másnap utolérte a másikat. A hányinger meg hányással teljesedett ki a 9. hétre. Az elmúlt napokban alig marad meg bennem valami. Se enni, se inni nem igazán tudok, ahogy leteszem az evőeszközt vagy a poharat 10 percen belül már görcsösen markolom az ülőkét. Nekem eleinte a savanykás ételek és italok segítettek. A nagy kedvenc az Emotion szedres, citromos ásványvíz volt, az enyhítette a legtovább a hányingert és legalább a folyadékbevitelemen is javítottam. De most rá sem tudok nézni. Minden addig hat, amíg egyszer ki nem jön. Bocsi a hosszú bemutatkozásért, legközelebb igyekszem majd rövidebbre fogni. 

molly123
Budapest
 
 


Sziasztok!
Benirenata
Elsősorban tőled kérdezem, de persze bárki akinek van tapasztalata. Mivel neked már van két babád, többetvtudsz mint én:) Tegnap a hidegfront rendesen kikészített és rendsen fájt a hasam, ésxa mai szeles időben is erősebben fáj. A doki azt mondta, ha erősebb, mint a menstruációs görcs akkor izguljak. A fájások erősek, de nem erősebbek és vándorol, hol itt hol ott. De pár óra múlva elmúlik. Neked volt ilyen? Vagy másnak vannak ilyen húzódásai fájásai?
anniel
 
 


@emanu:
Nekem is megy a hasam en azon gondolkoztam hogy a terhes vitamin miatt lehet-e, de hat nem jutottam sokra... nem veszes, de a szekrekedes az nalam megkozelitoleg sem jott be, mint terhestunet :p


En is szenvedek a hanyingertol de ki meg nem jott egyszer sem, csak emelygek... cicik reggel-este fajnak, mikor megszabadulok a melltartomtol... holnap megyunk uh-ra meg az utolso adag utrogestant feliratni holnap lepek a 10.hetbe. meg mindig izgulok, hogy minden rendben legyen de remelem szepen nott mert a 7 heten nagyon dicsertek a kis picurt :)
csopszi
 
 


@benirenata:
Remelem minden rendben lesz! Drukkolok nagyon!
csopszi
 
 


@molly123:
Szia udv koztunk :) mi kb pont egyidosek vagyunk nekem minden gep aprilis 7-et dobott ki de majd ugyis a 12.heti uh lesz a donto :) amugy az egyik baratnomnel eleg fura volt mert egyik uh-n kisebbnek mertek a babat a koranal a masikon meg nagyobbnak, aztan igy ossze vissza mondogattak neki mikorra van kiirva. En meg amondo vagyok hogy a baba erzi mikor kell megszuletnie, ha pedig valamiert megis lustalkodik akkor majd tudjak a dolgukat a dokik. :)
csopszi
 
 


Sziasztok! Új tagként jelentkeznék, 1 órája jöttem ki az első uh-ról, a picikém 6 hét 4 napos, volt szívhang is :) április 23-ra írt ki a dokim. Már van egy majdnem 4 éves nagylányom is, aki most kezdte az ovit.
Köszi, h befogadtok :)
dori2nd
Dunakeszi
 
 


Sziasztok.
Végeztem a dokinál. Bár ez a doki már a vizsgálatkor azt mondta hogy kisebb a méhem mint kéne,nem esett kétségbe. Átmentünk az uh- ra. Ami nem volt több 2 percnél, én nem is láttam belőle semmit. Annyit mondott,hogy oké maga terhes, és hogy kisebb ugyan a koránál, de ez lehet bármitől. Egy vizsgálat nem vizsgálat, és hogy menjek 2 hét múlva. Mondta szedjek femibiont,folsavat, még d vitamint. Elküldött vérvételre, ahol többek között hcg- t is néztek. Ennek az eredménye nem majd csak 15- én lesz meg ha megyek vissza de sokkal nyugodtabban vagyok ennél a dokinál mint itt a helyinél. Most ugyan 2 hetet várni kell,de beindult az ovi, iskola, úgyhogy hamar elmegyünk majd ez az idő.

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


Sziasztok! Ma voltam uh-n és láttam a mi Picikénket! ❤️ Hihetetlen ez a boldogság ami a pozitív teszt óta rózsaszín felhőkön tart engem...
picike87
 
 


Sziasztok csajok :)
Nekunk ma volt uh 9+4hetesek vagyunk a meretek alapjan: 27,5mm, szep eros szivhanggal. ugy orulunk :)
@picike87 gratulalok Neked is :)
csopszi
 
 


Sziaszotk! 
Szeretnék Hozzátok csatlkozni!
2016. július 15-én menstruáltam, fogalmam sincsen hogy mikor foganhatott meg a baba, ez volt a szülés utáni első. Számításaim szerint valamikor áprilisban fogok szülni. Ő a 4. babánk lesz. A nagyfiam első osztályos, a lányom középsős, a kicsi 11 hónapos. Eddig nem volt egyszerű a teherbeesés, szoptatás mellett nem ment.
Kicsit izgulok, mert szoptatok, illetve 2 éve ilyenkor volt egy sikertelen várandóságom.
A dokihoz 13-án tudok csak menni, sajnos még 1 hetet várnom kell. Hátha addigra már látszik valami. Augusztus végén teszteltem, akkor egyik nap halvány pozitív volt, majd másnap negatív. Most hétvégén újra, s pozitív  lett, nem igazán erős, de az. A babantetes cikk hatására teszteltem újra, eddig úgy gondoltam, hogy tuti csak a hormonok szórakoznak és majd valamikor megjön.
Tünetek, fáradtság, eddig azt hittem a sok éjszakai kelés miatt, hiába alszunk 1-1 éjjel azzal nem tudok pótolni. Illetve durván vannak hőhullámaim.
Gratulálok mindenkinek és boldog babavárást kívánok!
manocska20100801
Budapest
 
 


Sziasztok!

Csütörtökön (9h+1naposan) voltam UH-n és a doki mindent rendben talált. A sok hányás ellenére (ami azóta sem javult - napi 6-8) rendesen fejlődik a kis picúr (22.7mm). Néztek vizeletmintát is, hogy szükséges-e infúziót kapnom, de végül nem kellett.

@csopszi: jó, hogy van valaki, akivel kb egy idősek vagyunk, mert ahogy látom a legtöbben április közepére, végére vannak kiírva. De jó, hogy hallhattad a szívhangot is. Nekünk nem mutattak még szívhangot, csak láttuk, hogy kalimpál a szivecskéje. Legközelebb megkérem a dokit, hogy mutassa meg mert már mi is nagyon szeretnénk hallani :).

@benirenata: Én eddig sima Elevit-et szedtem, de a doki nem volt túl jó véleménnyel róla, helyette a Femibion I.-et ajánlotta és napi 4× MagneB6-ot. Egyébként a Femibion sokkal jobb a gyomromnak is, meg könnyebben bevehető. D vitamint én is szedek, de nekem azt alapból kell, mert egy korábbi betegségem miatt csontritkulásom alakult ki, amit így a babatervezésig feljavítottam erős kálciumhiány kategóriáig. Remélem minden rendben lesz majd a következő vizsgálaton!
molly123
Budapest
 
 


Sziasztok, kicsit rég volt lehetőségem jelentkezni, de az állandó rosszullétek, fáradtság és álomkór mellett szinte csak elolvasni volt lehetőségem a bejegyzéseiteket. Nagyon megnyugtató, hogy mások is hasonló cipőben járnak. Jelenleg 9+4 napos vagyok (április 5-re várjuk a babát). A hányinger, a rosszullét hullámokban visszatér. Emiatt az étkezések ad-hoc jellegűek  Mi szeptember 22-én megyünk 12 heti genetikai vizsgálatra, már nagyon várom, hogy tudjam minden rendben van. Én sajnos egyéb betegségek miatt 6-8 szem gyógyszert szedek, ami már maga egy nagy "trauma" bevenni. Van köztünk még valaki, aki inzulinrezisztenciával küzd? Ki hol fog szülni, valaki Soto II. szülészet? Puszi mindenkinek
csibeandi
 
 


Sziasztok! 

Én is ma voltam újra uh-on:) Nálunk is 9+4 napos a pici és 2,4 cm:) Megint azt mondta a doki, hogy nagyon mozgékony:D Szeret mocorogni:D Én is egyre rosszabbul vagyok, főleg este:( már 3 kg-ot fogytam, de ami jobban aggaszt az, hogy továbra sem tudok inni. Mondta a doki, h próbáljam erőltetni, mert a napi 1 L, amit max le tudok nyomni a torkom, nagyon kevés:( 
Én szeptember 27-én megyek a genetikaira:) 

Kaptam papírt a vérvételhez, amit ugye a házidoki ír majd ki. Már mondtam nektek, h én Érdre vagyok bejelentve. Anyukám lakik ott, aki egyébként havonta jár a háziorvoshoz, így a vérvételes beutalót meg tudja vele iratni, csak a nagy kérdés az, hogy vajon csak az érdi sztk-ban hajlandóak ilyenkor levenni a vért vagy ott is megcsinálják a labort, ahol igazából lakunk? Én úgy tudtam, hogy csak a területileg illetékes laborba jó a beutaló, de ma mondta egy kolléganőm, hogy ő vidékre van bejelentve, ott írja meg a beutalót a dokija, de a vérvételt mindig Bp-en csináltatja, mert itt dolgozik... Szóval, valaki tud erről valami infót? Próbáltam az OEP weboldalán keresgélni, de azt nem találtam, hogy a beutaló voltaképp mindehova jó-e vagy csak a bejelentett lakcím szerinti sztk-ba?

Én Gravidát kezdtem szedni, de nekem is a Femibiont ajánlotta a nőgyógyász.
aurore34
 
 


@aurore34:


Szia!
Igen ez a háziorvosos téma engem is kiakasztott már. Én Budapesten élek, de még vidékre vagyok bejelentve és a háziorvosom is vidéki. Azért nem váltottam, mert családi jóbarát és ismeri a teljes kórtörténetemet. Nekem ő azt mondta, hogy csak a helyi sztk-ba tud beutalót írni, Bp.-re nem :( Szerintem egyébként ezt meg tudják úgy oldani a nőgyógyászok, hogy kikerüljék a háziorvost. A magánorvosok esetében van egy kis kavarodás, mert ők nem utalhatnak be állami vizsgálatra. Viszont ha elhív a sima állami rendelésére ott már meg kellene tudnia írni a beutalót. De ez csak tipp. Én is próbálok még utánajárni a dolgoknak. Légyszi szólj, ha kiderítettél valamit :)
molly123
Budapest
 
 


@molly123:


Akkor uigyanabban a csónakban evezünk:( Én magándokihoz járok nőgyógyászhoz és nincs is állami rendelése, így az általad írt kis trükk nálam nem fog működni:(
Tegnap beszéltünk a férjemmel, azt mondta, menjek magánba, mert úgy is macerás eset vagyok vérvétel terén és az sztk-ban sokat kell várni, sokszor türelmetlenek meg egyszerre több embert is csapolnak, amitől én tuti kifekszem:D.
Sajnos 2-3 kémcsőnél többet nem igen tudnak levenni tőlem, csak nagy szenvedések árán. Volt, hogy 20 percig tartot a vérvételem, már belefájdult a nővérke feje is, és ha jól tudom az első terhes labornál egyébként is sok vért vesznek le:( Volt olyan eset is cukorterhelésnél, hogy az utolső adagot nem tudták levenni és a végén cseppentős vércukormérővel mérték meg. Még sosem voltam magánban vérvételen, de kezdek hajlani rá. Csak engem tökre idegesít, hogy fizetjük a TB-t és akkor még a laborért is fizessünk:( Oké, mi választottunk magándokit, de azért jó lett volna néhány vizsgálatot megúszni fizetés nélkül, ha már rendesen fizetem a TB-t.
aurore34
 
 


Sziasztok!  Szeretnénk mi is csatlakozni hozzátok :)  pár adat azok alapján, amit eddig ti is megosztottatok: 33 éves vagyok, párommal első babánkat várjuk, jelenleg 7 hetesek vagyunk kb. (mérés szerint 7+1, amit visszanéztünk a naptárban, és nem valószínű mert a párom akkor pont nem volt itthon egy bő hétig, előtte pedig mensiztem, de nekem meggyőződésem, hogy júli28/29 volt a bűvös nap ;) ) , utsó mensi júli 14  petezsák 27mm-es A mi helyzetünk talán abban "más", hogy igaz a baba tervezett volt, de nem mostanra (szerettünk volna hagyományos módon az eljegyzés-lagzi-gyermek sorrendet köventni). Esetleg van ezzel itt így más is? :)   Ennek ellenére/ezzel együtt nagyon boldogok vagyunk, hogy szerelmünknek gyümölcse is van :) Azt azért nem állítom, hogy a kezdeti örömextázist követően néha nem tör rám az aggodalom, de ez természetes.  Mi is magánorvoshoz fogunk járni, mert botrányos, hogy egyébként mi folyik az eü-ben ezen a téren.
boforc
 
 


A tünetekről nem írtam :) 
Nálam nagyon nem volt eddig semmi kellemetlen (és úgy döntöttem nem is lesz :D ;), max a mellfeszülést, illetve a minimális görcsöcskéket említeném, de egyébként minden szuper. 
Gondolom ez az aktív sportos életnek, és az egészséges táplálkozásnak is köszönhető, ill. anyukámnak, aki hasonlóan mázlista volt <3 :) 
Ami jobban megvisel, az a hangulatingadozás, de úgy tűnik a héten ebből is kezdek kijönni.
boforc
 
 


Szia boforc! Az első babánk nekünk is meglepetés baba volt. Én 20 évesen szültem, 19 voltam mikor tehes lettem. Párom 25 éves volt. 6 éves volt a lányom amikor összeházasodtunk. És akkor már volt kistesó is, aki akkor volt 3 éves. A lányom volt a koszorúslányom, a fiam a gyűrűt vitte :) Tavaly előtt volt az esküvőnk. És ez így volt jó. :) (A vonalzóm nem jól működik)

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


Sziasztok! Én is magándokihoz járok és tegnap csináltattam meg a vérvételt a munkahelyemen: 16e Ft volt :( A vércsoport +ellenanyag a legdrágább tétel, csak az 7900 ft volt. Ellenben ma reggel meg is lett az eredmény és minden ok. Én is sote II. fogok szülni, az első gyermekem az szt. Istvánban szültem és nem jött be, ezért váltottam orvost (és vele együtt így kórházat is). Sote-ról amúgy semmit sem tudok még :)
dori2nd
Dunakeszi
 
 


Sziasztok! Aprilis 14-re vagyok kiirva. Tegnap voltunk masodik ultrahangon, 22 mm, lattuk ahogy mozog es ver a szívecskéje:) Most vagyok 8 hetes es 6 napos. Szombaton kezdem a 10. hetemet :) Azt szeretnèm tőletek kerdezni, hogy van-e valaki akinek még most is szokott fajdogalni az alhasa, nekem főleg bal oldalt a petefeszkemnel szokott. Dokinal tegnap annyi minden elhangzott, hogy ezt elfelejtettem mondani. A masik kerdesem, hogy laborra majd csak oktober kozepen kell mennem. En ugy tudtam ezt mar ilyenkor szoktàk, titeket mikor kuld az orvosotok? Nem a genetikai vervetelre gondolok, az okt elejen lesz, hanem az általános (hepatitisz, vercsoport stb) vizsgalatra.
shelly07
 
 


Szia shelly07
Nekem nem csak fájdogálás volt :) 10. hétben vagyok, és a múlt héten klinikán kötöttem ki, nert iszonyatos fájdalmaim voltak. A vizsgálat alapján minden rendben volt. 6 nap alatt 10 napnyit növekedett úgyhogy nem csoda. Hidegfrontokat nem szereti a baba. De küzdünk :)
anniel
 
 


Lányok! Magnerotot egyetrk én 3x2 szoktam ha nagyon kellemetlen. A második és harmadik babánál bevált. Más dokihoz jártam s mindketten ezt ajánlották. 6 szem a napi maximum!
manocska20100801
Budapest
 
 


Kedden megyünk uh-ra már számoloma napokat. Remélem minden rendben lesz úgy izgulok!

Gratulálok mindenkinek az uh eredményekhez! Olyan jó hogy minden rendben van!
manocska20100801
Budapest
 
 


Sziasztok! 

Mi tegnap voltunk a magánorvosnál. Nagyon kedves és támogató volt, örülök, hogy őt választottuk. Több mint fél órát beszélgettünk, aggodalmaimat helyre tette <3 :) 

Megvizsgált, és mondta, hogy a mért 7 héthet képest elég nagyok vagyunk. Egyre rejtélyesebb a babóc jelenlegi kora :D vagy óriásbébi lakozik odabent?! Nyilván itt még nem dőlt el semmi, de izgalmas :) viszont most már értem, hogy a deszka hasamból hogyan lett szempillantások alatt kerekedő pocak :) 








boforc
 
 


Manocska20210801
Köszi a tanácsot! Nekem magnezium citricit írtak fel az orvosok. Általában segít, de a hidegfrontoknál szinte semmit :) nagyon nem szereti a baba :) de már előre tudom így, pedig tegnap még nem is vokt rá előrejelzés aztán egyszer csak nekikezdett esni. Jobb vagyok, mint az időjárásjelentők :)
Kedden majd mesélj mi volt a dokinál :))
anniel
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak!
Én pénteken megcsináltattam az első labort. Nekem azt mnondta a dokim, h a 12. heti genetikai uh-ra már legyen meg. Végül magánba mentem. Csütörtök du hívtam őket és másnap reggel mehettem is 7re. Nem akartam húzni, mert tuti bestresszeltem volna. Így is totál ideg voltam. Reggel felkelés után elkezdtem szépen inni, mire beértünk már megittam fél liter vizet. Bent annyi időm volt, h leültem, megittam még egy pohár vizet és már hívtak is. Mondtam, h nehéz eset vagyok. Egy tündéri 50-60 közötti hölgy vett kezelsébe. Leültetett, feltette a lábamat, közben folyamatosan csacsogott, kérdezgetett, mondta, h nézzek másfelé,, de közben csak beszélt és beszélt nagyon kedvesen. És kb. 1 perc alatt levette az 5 ampullát!   Mint korábban írtam, a legutóbbi alkalommal 20 percig kínoztak a SOTE-n (ami egyébként már nem SOTE, ahnem Semmelweis egyetem:D)
Utána még ott félig fekve adott egy pohár vizet meg karamellás cukorkát. Beszélgetett kicsit, leengedte a lábam és amikor meggyőződött, h nem vagyok rosszul utamra engedett. Se véraláfutás, se szétdurrogtatott vénák, se tűcsavargatás, csak kedves és profi hozzáállás, nulla kellemetlenséggel. Nem mondom, h ezután szívesen járok majd vérvételre, de tuti, h a cukorterhelést is inkább itt csináltatom. Nagyon kellemesen csalódtam:)
aurore34
 
 


@aurore34:


Szia!

Örülök, hogy ilyen "kellemes" élményekkel távoztál a vérvételről, mert amit korábban írtál kész horrornak tűnt. Hihetetlen, hoyg ekkora különbségek vannak, hogy hol csinálod...  Én majd 22.-én megyek a 12 hetes vizsgálatra, de nekem nem mondták, hogy a vérvétel korábban legyen meg. Szerintem aznap megcsinálják majd az UH-t és utána a napokban elküldenek vérvételre. Egyébként én a fogrovosi szűréssel is megvárom a 12. hetet, meg a gasztroenterológia konzultációval is (nekem az is kell egy autoimmun betegség miatt). Valahogy úgy érzem, hogy ha akkor mindent rendben találnak majd akkor tudok majd megnyugodni és felhőtlenül örülni. Kicsit izgulok.
molly123
Budapest
 
 


@csibeandi:


Szia!

Mi újság a rosszullétekkel? Nekem ritkulnak a hányások és a görcsös erölködés helyett mostmár gyorsan is ki tudom dobni a taccsot :). Bár volt olyan éjszakám, amikor egész este nem maradt meg bennem semmi, ahogy ittam, rögtön mentem is a mosdóba, de olyan napom is volt amikor csak nagyon rosszul voltam, de nem hánytam. Szóval mindig amikor rosszul vagyok a szemem előtt látom célként a 22.-ét, mert akkor lesz vége a 12. hétnek és indul a 13. szóval reménykedem, hogy ott minden megváltozik :) Kitartás! :)
molly123
Budapest
 
 


@molly123:


Lehet, h az én dokim azrért mondta, h menjek hamarabb a laborba, mert a genetikai uh-t nem ő csinálja és mire oda megyek, addigra ő pont szabin lesz. Szóval 23-án megyek hozzá, 27-én a genetikaira és lehet, h előtte látni akarta a labort, mert a 27-i héten nem lesz... Egyébként már meg is kaptam az eredmény, e-mailen küldték ki és kissé aggódom, mert a TSH-m 0.086 a normál érték meg 0,4000-4000-ig tart.... Azért a 0,4-hez képest is, ami a legalacsonyabb, a 0.086 a béka popója alatt van Remélem, ez nem jelent bajt! Át is küldtem a dokinak a leletet, mert ha mondjuk nagyon rossz ez az eredmény, akkor lehet, h gyorsan el kell menni endokrinológushoz vagy tudja fene, de nem akarok 1.5 hete várni vele, ha gáz. 

Én tegnap éltem át az eddigi mélypontot a rosszullétek terén:( reggeltől nagyon rosszul voltam, este már alig bírtam magammal, 9kor el is mentem inkább aludni, mert féltem, h kidobom a taccsot. Ma viszont szinte semmi bajom nem olt:) Pici émelygés, de teljesen elviselhető és hetek óta először tudtam normálisan enni:D Vicces, hogy ilyen örömöt tud okozni, ha az ember egy egész menüt meg tud enni jóízűen ebédidőben:D:D:D:D:D Remélem, holnap is ilyen remek napom lesz hányingerügyieg:D

aurore34
 
 


Sziasztok!
Nekem tegnap volt nagy,on félős napom :( A gyomrom eszméletlenül fájt, meg sokat öklendeztem. A hasam alja is fájdogál, meg bocsánat, hogy ilyen puritán írom le, de a hüvelyem is fájt. Na ez volt ilyesztő. Jövő héten a 12. hétben megyek dokihoz, de most eléggé aggódom. Lehet csak a hangulat ingadozások miatt van, mert a fájdalmak most nem is olyan erősek, mint eddig, de pont most nőne nagyon a baba. Nem tudom mire gondoljak :(((
anniel
 
 


Sziasztok! Tegnap voltam dokinál, számításaim szerint 8+4-nél jártunk, vártam az uh-n egy kis lüktető szívecskét egy babócában, erre egy 9 mm-es petezsákom van. Ami szerencsére szabályos. Azzal biztatott Ő is és Én is magamat, hogy valószínűleg szabálytalan a ciklusom, mivel csak egyszer menstruáltam a szülés után így az a dátum felejtős, és olyan 5 hetes lehet a babó, ilyen pici korban pedig ez a petezsák nagyon is jó, és 2 hét múlva újra nézzük addigra már ott lesz a pici szívhangja. Így valószínűleg 3 hetet fog csúszni a kiírt időpont, amely nem valószínű, hogy be lesz tartva, mivel az előző terhességem preeclapsiával végződőtt így nem igazán akar most kockáztatni a doki.
manocska20100801
Budapest
 
 


Sziasztok!
Sajnos nem jó hírekkel jövök. Nincs szívhang, pedig elvileg már 7 hetes vagyok. Mindössze 2mm a baba.
Viszont, ami megint feladta a leckét, hogy 2 héttel ezelőtt vettek vért, ott néztek hcg-t és már akkor, 28 206 lett az érték. Ekkor elvileg 5 hetes voltam, de ahogy nézem, az meg már egy 6 hetes terhességnek megfelelő hcg szint. Szóval totál káosz. Ma vettek megint hcg-t, holnap kell telefonálnom a dokinak hogy mi az eredmény. Ha nő a hcg, meg van remény, bár szerintem ez már a csoda kategória, ha viszont nő, akkor várunk. Úgyhogy a holnap a leginkább sorsdöntő. 1 hét múlva kontroll UH.

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


@benirenata:


Drága, kitartást Neked! Nekem is a lányom a hcg-ből lett kimutatva, a kontroll vérvétel után elromlott a gép, 1/2 napot vártunk, végül a doki úgy döntött péntek délután hogy sos uh, s akkor már ott volt. Idegörlő a várakozás! Nekem most a kontroll uh-ra 2 hetet kell várni, számolom a napokat, még ott tartok, hogy hány telt el ... :(
manocska20100801
Budapest
 
 


@benirenata:
Csak egy kis megnyugtatás es viszonyítaskepp': en a 6. heten voltam eloszor dokinal es nagyon picike volt, es nem volt szivhang. Aztan a 9. hetes uh-on már csak ugy luktetett. Nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen.
shelly07
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: